ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religija i tolerancija

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben 12/7/2014, 14:01

Bran_Do wrote:
aben wrote:Ali što to govoriš, onda to nisu uvjerenja nego horoskop

Svaki uvjerenko ima svoj aksiomatski sustav koi vrijedi za njega, ako nema nije uvjeren.

Podebljao sam ključni dio.
Naravski, al za njega se to proteže na sve ljude. Nemoguće je misliti da su samo židovi izabrani a da ostali ljudi nisu goji.
Vrhunac tolerancije je u mom crno-bijelom svitu za uvjerene je ne imanje posla s drukčijima. Ženidba s drukčijima je nonsens

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Bran_Do 12/7/2014, 17:02

aben wrote:

Vrhunac tolerancije je u mom crno-bijelom svitu za uvjerene je ne imanje posla s drukčijima.

U tome i jest problem, her crno-bijeli svijet postoji samo u umovima ljudi, dok je stvarnost satkana isključivo od raznih nijansi sive.
Zapravo, tek kad čovjek uvidi da crno-bijeli svijet ne postoji, može postati tolerantan.

A što se tiče uvjerenja, ionako ih se svi držimo ne zbog njih samih nego zbog sebe i svojega emotivnog stanja i psihičkih potreba, robocanja raznim uvjetovanjima, itd.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Bran_Do 12/7/2014, 17:14

"Često se događa da bez ikakva otpora sami od sebe počnemo mijenjati ustaljena uvjerenja. Međutim, ako nam netko drugi kaže da nemamo pravo, počinjemo se opirati i povlačiti u sebe. Premda smo silno nepromišljeni u stvaranju vlastitih nazora, postajemo njihovi strastveni zagovornici čim osjetimo da nam ih netko hoće dovesti u pitanje.
Čini se da nam nije toliko stalo do uvjerenja, koliko do samopoštovanja koje u takvim prilikama biva ugroženo.... Riječ "moj" djeluje jednako snažno bez obzira odnosi li se na Boga, večeru, psa, narod, državu... U prirodi je čovjeka da voli vjerovati u nepogrešivost vlastitog mišljenja, pa mu se stoga ogorčeno i još tvrđe priklanja ukoliko osjeti da je ono dovedeno u sumnju. Stoga sve naše tzv.diskusije nisu ništa drugo nego pokušaji izazivanja protu-argumenata koji će nam pomoći da ustrajemo u vlastitim uvjerenjima."

-Harvey Robinson, "Svijest u nastajanju"
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 17:51

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:A što ako to JE istina?

Sve dok nema nepobitnih dokaza za to, možemo samo vjerovati. 

A vjerovanje i uvjerenje bez činjeničnog pokrića nisu dovoljni da bismo monopolizirali ičije osobno pravo da sam odabere svoje uvjerenje, niti da ikoga javno smatramo manje vrijednim, diskreditiramo kao "krivovjerca", "nespašenog", itd., itd.
A jeli?
Onda je Isus opak,,,jer nekima kaže:"Vi imate đavla za oca!!"
Ili Petar kad kaže"Prljava  i nakazna stvorenja!"
"Oni smatraju uživanjem prolazno veselje. Prljava i nakazna stvorenja! Uživaju u svojim nasladama kad se goste s vama. Njihove su oči pune požude za preljubnicom i ne odustaju od grijeha. Oni zavode nepostojane duše; imaju srce ogrezlo u lakomstvu. Prokleta stvorenja! Ostavili su pravi put i zastranili. Pošli su putem Bosorova sina Balaama, koji je volio plaću (koja se daje) za nepravednost. Ali primi ukor za svoju zloću: jedna nijema magarica progovori ljudskim glasom i spriječi prorokovo ludilo.
Oni su izvori bez vode, magle koje tjera vihor. Za njih se čuva tamni mrak. Oni govore bahate i prazne riječi te mame tjelesnim požudama i razuzdanošću one koji su tek izbjegli od onih što žive u zabludi. Obećavaju im slobodu, a sami robuju propasti, jer pobijeđeni robuje pobjedniku. Ako se, naime, oni koji su pravom spoznajom Gospodina, Spasitelja Isusa Krista, izbjegli pokvarenosti svijeta, opet upletu u nju i ako ih ona nadvlada, tim njihovo posljednje stanje biva gore od prijašnjega. Njima bi, uistinu, bolje bilo da uopće nisu priznali puta pravednosti, nego da, pošto su ga priznali, okrenu leđa svetoj zapovijedi koja im je predana. Na njima se događa što kaže istinita poslovica: "Pas se vraća na svoju bljuvotinu" i "Okupana se svinja vraća da se valja u kaljuži."
2.Petrova poslanica 2: 13b-22
Onda i Pavao greši kad kaže:"Ako vam netko navješćuje drugčijeg Isusa ,neka je proklet!"
"
Ali ako i mi, ili anđeo s neba navijesti vam evanđelje drukčije, nego što vam navijestismo, neka bude proklet!
Galaćanima 1,9Kao što prije rekosmo, i sad opet velim: "Ako vam tko navijesti evanđelje drukčije, nego što primiste, neka bude proklet
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity 12/7/2014, 18:01

Pa dobro Patriot, što da radimo sa svim tim nekršćanima? Satremo ih, izbrišemo sa lica zemlje?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest 12/7/2014, 18:04

Patriot_1 wrote:
Galaćanima 1,9Kao što prije rekosmo, i sad opet velim: "Ako vam tko navijesti evanđelje drukčije, nego što primiste, neka bude proklet
Eto, pa o Pavlu ni ne treba puno, njegove riječi njega samog osuđuju. Proklinje ljude koji ne vjeruju njegovim pričama, pa koji to jadnik mora biti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:13

Trinity wrote:Pa dobro Patriot, što da radimo sa svim tim nekršćanima? Satremo ih, izbrišemo sa lica zemlje?
Marko 16:15-16 kaže, „Idite po cijelom svijetu i propovjedajte Radosnu vijest svakom stvorenju! Tko bude vjerovao i pokrstio se, spasit će se; tko ne bude vjerovao, osudit će se.“ Evanđelje je radosna vijest o onome što je Isus učinio svojom zastupničkom žrtvom na križu.

A ti bi"Dobro je,moji ljudi,nemorate vjerovati da je Krist spasitelj,,vjerujte što god hoćete,,može vas spasiti i Buda,,Alah,Konfucije,Odin,Ra,,i tko god već!"
Sve su gljive jestive!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:18

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
Galaćanima 1,9Kao što prije rekosmo, i sad opet velim: "Ako vam tko navijesti evanđelje drukčije, nego što primiste, neka bude proklet
Eto, pa o Pavlu ni ne treba puno, njegove riječi njega samog osuđuju. Proklinje ljude koji ne vjeruju njegovim pričama, pa koji to jadnik mora biti :)
Jadnik si ti jer ne vjeruješ njemu,on je siguran u to što govori,dobio je objavu od Boga,Petar ,Jakov i Ivan su se sa njim složili onda se jave neki GNOSTICI koji izvrću istinu Božju!Pa naravno da je u redu,prokleti lažove jer služe ĐAVLU!Zato je Petar isto tako riješio Ananiju i Safiru!I tebe bi da si tad furao ovo vjerovanje kao što ga sad furaš!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity 12/7/2014, 18:28

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pa dobro Patriot, što da radimo sa svim tim nekršćanima? Satremo ih, izbrišemo sa lica zemlje?
Marko 16:15-16 kaže, „Idite po cijelom svijetu i propovjedajte Radosnu vijest svakom stvorenju! Tko bude vjerovao i pokrstio se, spasit će se; tko ne bude vjerovao, osudit će se.“ Evanđelje je radosna vijest o onome što je Isus učinio svojom zastupničkom žrtvom na križu.

A ti bi"Dobro je,moji ljudi,nemorate vjerovati da je Krist spasitelj,,vjerujte što god hoćete,,može vas spasiti i Buda,,Alah,Konfucije,Odin,Ra,,i tko god već!"
Sve su gljive jestive!
Pa već smo ustanovili da na silu i zastrašivanjem ne ide. A oni su i dalje tu. Moramo živjeti skupa. A što će s njima biti nije ni moja ni tvoja briga, nego Božja.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:33

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pa dobro Patriot, što da radimo sa svim tim nekršćanima? Satremo ih, izbrišemo sa lica zemlje?
Marko 16:15-16 kaže, „Idite po cijelom svijetu i propovjedajte Radosnu vijest svakom stvorenju! Tko bude vjerovao i pokrstio se, spasit će se; tko ne bude vjerovao, osudit će se.“ Evanđelje je radosna vijest o onome što je Isus učinio svojom zastupničkom žrtvom na križu.

A ti bi"Dobro je,moji ljudi,nemorate vjerovati da je Krist spasitelj,,vjerujte što god hoćete,,može vas spasiti i Buda,,Alah,Konfucije,Odin,Ra,,i tko god već!"
Sve su gljive jestive!
Pa već smo ustanovili da na silu i zastrašivanjem ne ide. A oni su i dalje tu. Moramo živjeti skupa. A što će s njima biti nije ni moja ni tvoja briga, nego Božja.
Znači,,Isus siluje kad kaže"Idite i recite"?
Apostoli siluju?
Onaj tko kaže "Ta gljiva nije jestiva" je silovatelj?
Siluju nas na cestama kad propisuju brzinu vožnje?
Siluju nas kad kažu da su školjke nejestive jer je bilo izlijeće fekalija nedavno na tom području!
U jbt
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity 12/7/2014, 18:41

Izvrćeš moje riječi.
Ni samom Isusu nisu svi povjerovali, jedni jesu, drugi su ga razapeli. I što je napravio? Satro ih ognjem i mačem?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:58

Trinity wrote:Izvrćeš moje riječi.
Ni samom Isusu nisu svi povjerovali, jedni jesu, drugi su ga razapeli. I što je napravio? Satro ih ognjem i mačem?
Poslao im je Apostole,,, i rekao"Recite im,,tko povjeruje i krsti se ,spasit će se,tko ne,,OSUDIT će se!"
Valjda si bar toliko inteligentna da sad kontaš!
On kaže"Ja sam put,istina i život ,i nema drugog puta Ocu(Bogu) osim po meni!"
Ja ću to svakom reći,,ISUS je jedini spasitelj,,ne Budha,ne Konfucije,ne Muhamed itd!I tko ne povjeruje,,njegova stvar!Pa neću ga tuć!Imam običaj to reći samo jednom,čovik kaže "ne",,i ja kažem"Ok,ćao!"

A da ti malo uzmeš Novi Zavjet u ruke?Djeluješ mi poprilično Biblijski nepismena!A to onda bude ...po "Michaelu",,,kršćanin na papiru!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest 12/7/2014, 19:07

Patriot_1 wrote:ne vjeruješ njemu
Ne, pa sam je priznao da je lažov.

Romans 3:7

For if the truth of God hath more abounded through my lie unto his glory; why yet am I also judged as a sinner?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 12/7/2014, 19:24

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:ne vjeruješ njemu
Ne, pa sam je priznao da je lažov.

Romans 3:7

For if the truth of God hath more abounded through my lie unto his glory; why yet am I also judged as a sinner?
Što sereš stalno na Engleskom?Što ti neznaš Hrvatski?Pa piši bre na Srpskom,onda,da te ceo svet razumi!
"Ako je, doista, istina Božja po mojoj lažljivosti obilno zasjala njemu na slavu, zašto da ja još budem suđen kao grešnik?"

Njega napadaše onda ,,kao i sada ti i sefirot,sotonske sluge(to kažem odgovorno pred Bogom),,da je lažov,,a on osnovao stotine crkava u kojima se proslavlja Krist!
Čitati Djela Apostolska i vidjet ćeš kakva su se čuda po Pavlu događala i koliko crkava je osnovao,,i sad,,nekolicina vukova u ovčjem runu ga napadaju,,a on kaže"ISTINA BOŽJA,,BOGA PROSLAVI po meni",,dakle,,kakva je to laž koja Boga proslavlja?On tvrdi u toj rečenici ISTINA Božja,,,a sarkastično dodaje"moja lažljivost"!
Čovječe jadni,,da je Pavaomlažov,,zar bi ga Petar preporučivao u svojim poslanicama,,"Čitajte Pavla!"
Jedni,,,baš dobro to rekoh!
Druga Petrova:"A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana."
Petar dakle veliča Pavla a sad se nađe neki seronja koji ga smatra lažovom!
O vremena o ljudi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity 12/7/2014, 20:15

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Izvrćeš moje riječi.
Ni samom Isusu nisu svi povjerovali, jedni jesu, drugi su ga razapeli. I što je napravio? Satro ih ognjem i mačem?
Poslao im je Apostole,,, i rekao"Recite im,,tko povjeruje i krsti se ,spasit će se,tko ne,,OSUDIT će se!"
Valjda si bar toliko inteligentna da sad kontaš!
On kaže"Ja sam put,istina i život ,i nema drugog puta Ocu(Bogu) osim po meni!"
Ja ću to svakom reći,,ISUS je jedini spasitelj,,ne Budha,ne Konfucije,ne Muhamed itd!I tko ne povjeruje,,njegova stvar!Pa neću ga tuć!Imam običaj to reći samo jednom,čovik kaže "ne",,i ja kažem"Ok,ćao!"

A da ti malo uzmeš Novi Zavjet u ruke?Djeluješ mi poprilično Biblijski nepismena!A to onda bude ...po "Michaelu",,,kršćanin na papiru!
'Kontam' da ti sebe smatraš Apostolom.
Razmećeš se citatima iz Biblije (Sola Scriptura na djelu) kako bi se prikazao inteligentnim i pismenim, a istovremeno izvrćeš i podmećeš nešto što ja nikad nisam rekla.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest 12/7/2014, 20:23

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:ne vjeruješ njemu
Ne, pa sam je priznao da je lažov.

Romans 3:7

For if the truth of God hath more abounded through my lie unto his glory; why yet am I also judged as a sinner?
Što sereš stalno na Engleskom?Što ti neznaš Hrvatski?Pa piši bre na Srpskom,onda,da te ceo svet razumi!
"Ako je, doista, istina Božja po mojoj lažljivosti obilno zasjala njemu na slavu, zašto da ja još budem suđen kao grešnik?"

Njega napadaše onda ,,kao i sada ti i sefirot,sotonske sluge(to kažem odgovorno pred Bogom),,da je lažov,,a on osnovao stotine crkava u kojima se proslavlja Krist!
Čitati Djela Apostolska i vidjet ćeš kakva su se čuda po Pavlu događala i koliko crkava je osnovao,,i sad,,nekolicina vukova u ovčjem runu ga napadaju,,a on kaže"ISTINA BOŽJA,,BOGA PROSLAVI po meni",,dakle,,kakva je to laž koja Boga proslavlja?On tvrdi u toj rečenici ISTINA Božja,,,a sarkastično dodaje"moja lažljivost"!
Čovječe jadni,,da je Pavaomlažov,,zar bi ga Petar preporučivao u svojim poslanicama,,"Čitajte Pavla!"
Jedni,,,baš dobro to rekoh!
Druga Petrova:"A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana."
Petar dakle veliča Pavla a sad se nađe neki seronja koji ga smatra lažovom!
O vremena o ljudi!
Smiri živce. Dakle, lažov i priznao je da je lagao. Toliko o tome, a ti ako ne znaš engleski...tvoj nedostatak, uglavnom, sve si shvatio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben 12/7/2014, 22:04

Bran_Do wrote:
aben wrote:

Vrhunac tolerancije je u mom crno-bijelom svitu za uvjerene je ne imanje posla s drukčijima.

U tome i jest problem, her crno-bijeli svijet postoji samo u umovima ljudi, dok je stvarnost satkana isključivo od raznih nijansi sive.
Zapravo, tek kad čovjek uvidi da crno-bijeli svijet ne postoji, može postati tolerantan.

A što se tiče uvjerenja, ionako ih se svi držimo ne zbog njih samih nego zbog sebe i svojega emotivnog stanja i psihičkih potreba, robocanja raznim uvjetovanjima, itd.
Čekaj, dragi, to je stvarnost tih ljudi, ne možeš reći da je stvarnost amiša nestvarna. 

Meni je jasna potreba podvale tolerancije i relativizma uvjerenja masa, da me ne sasječe svaki drukčiji dok šećen okolo, al mi ode govorimo načelno.

Nema ništa sivo u odluci da ne voziš auto jer je to sotonski. To je tako crno da ne more bit crnje. Ili bilo, jel.
Dakle, ako postoje uvjerenja, ne postoji tolerancija, k što cilo vrime tvrdim.

Drugi dio posta ću komentirati skupa s citaton onog lika...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben 12/7/2014, 22:11

Bran_Do wrote:"Često se događa da bez ikakva otpora sami od sebe počnemo mijenjati ustaljena uvjerenja. Međutim, ako nam netko drugi kaže da nemamo pravo, počinjemo se opirati i povlačiti u sebe. Premda smo silno nepromišljeni u stvaranju vlastitih nazora, postajemo njihovi strastveni zagovornici čim osjetimo da nam ih netko hoće dovesti u pitanje.
Čini se da nam nije toliko stalo do uvjerenja, koliko do samopoštovanja koje u takvim prilikama biva ugroženo.... Riječ "moj" djeluje jednako snažno bez obzira odnosi li se na Boga, večeru, psa, narod, državu... U prirodi je čovjeka da voli vjerovati u nepogrešivost vlastitog mišljenja, pa mu se stoga ogorčeno i još tvrđe priklanja ukoliko osjeti da je ono dovedeno u sumnju. Stoga sve naše tzv.diskusije nisu ništa drugo nego pokušaji izazivanja protu-argumenata koji će nam pomoći da ustrajemo u vlastitim uvjerenjima."

-Harvey Robinson, "Svijest u nastajanju"
Ne znan šta znači rieč robocanje, al duboko se ne slažen s citatom i tvojin zaključkon, to može vriediti za puno ljudi, ili za većinu, nikako za svih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by kingkong 13/7/2014, 01:01

Kako ja mogu biti tolerantan prema drugim vjerovanjima koji niječu Isusa ili Njegovo božanstvo..to se protivi mojoj vjeri i Objavi Boga čovjeku; dakle, nikako. Ali po Isusovom poslanju tolerantan moram biti prema čovjeku; i s ljubavlju i strpljivošću širiti Evanđelje. Tko se preobrati, spasiti će se a tko odbije Evanđelje...više nije moja stvar...Bog je onaj koji će ga suditi. Kratko i jasno.  B-)

_________________
Religija i tolerancija - Page 7 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sefirot 14/7/2014, 09:50

kingkong wrote:Sefirot
A moji stavovi nemaju uporište?  :^0  Po čemu, molim te?  :D

Ja to stvarno neznam. Jer tvoji jedini iskristalizirani stavovi jesu da si protiv kršćanstva. A po tom si pitanju gubitnik kako god okreneš!  :P 

-Ček, kako sad ne znaš, a rekao si kako moji stavovi nemaju uporište, a sad ne znaš  :^0 
-i izjavom "Jer tvoji jedini iskristalizirani stavovi jesu da si protiv kršćanstva" je čista nebuloza i laž. Ne hodam gradom mlateći kršćane, ne vandaliziram njihova svetišta, ne kršim njihova prava, ali se branim od njihovog terora, da li to smijem?  :D  gubitnik? Po čemu i čega?  :D 

king wrote:
Sefirot
Mene ne zanimaju kršćani i njihovo vjerovanje sve do trena kada se ne nameću i vrše agresiju. Kršćani imaju svoje i super, ja se slažem da bi trebali imati svoje i neka se za svoje brinu...

Je'l se ti to trudiš nasmijati cjelokupnu forumsku virtualu...da te ne zanimaju kršćani...pa 99% tvojih upisa su protiv kršćanskog svjetonazora, Crkve, vjere i Isusa...nema šta... vidim brineš se za svoje svom silinom...pih; i onda tko je tu onaj tko vrši agresiju... :roll 

-Nikog ne namjeravam nasmijati. A pošto smatraš navedeno, CITIRAJ me točno gdje govorim protiv Crkve, vjere, kršćanskog Isusa i sl. No tebe bi mogao citirati još sa net.hr-a ili pak sa T-portala podosta lošeg govora i laži o nekršćanskim religijama.
Već sam ti rekao.... ja sam reakcija na vašu akciju... da akcija nije agresija sa kršćanske strane, ne bi bilo ni reakcije koju izazivate sami.... već sam ti rekao... što sijete to i žanjete i zato vas se žaliti ne treba, kao ni biti milostiv.

king wrote:
Sefirot
Silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine? Prije je obrnuto, kršćani vrše agresiju jer sekularizam daje slobodu i pravo kako kršćanima tako i svima ostalima, ali ono što se tebi i drugima ne sviđa je to što sekularnost daje jednaka prava SVIMA. A to vam se ne sviđa.

To prvi put čujem. Sekularizam ne može dati prava..ili slobodu; ona su zagarantirana Ustavom i međunarodnom poveljom...o ravnopravnosti, jednakosti i slobodi...tako da je ovo malo žešća glupost s tvoje strane. Očito jest da ti nemaš baš znanja što znači taj pojam.Ali bome ja te ni u ludilu ne želim educirati kao što ti pokušavaš mene! B-)

-lol king, ovo što si napisao je smijurija. To što si naveo se temelji na sekularizmu. Tebe malo previše jebe razumjevanje politike i ustroja neke države, jel? Ustav se temelji na sekularizmu, međunarodna povelja o ravnopravnosti i slobodi je temeljena an sekularizmu još od vremena njenog potpisivanja i Francuske revolucije od kada je Crkva izgubila moć i za tvoju informaciju, crkva je bila protiv te povelje kojom sada mašeš ti i slični. Sekularizam Crkvi ne paše jer je smješta u isti rang sa svim ostalim vjerskim ideologijama i oduzima joj prava nametanja i teroriziranja kako je to radila prije... nije ni čudno da ste protiv.

king wrote:Sefirot
Onda nije problem u sekularnost nego u vama. Ista stvar je i sa relativizmom i sa paganizmom jer se to vas nimalo ne tiče. To nije vaša stvar nego tuđe uvjerenje i praksa.
Osim toga, ni te teze koje si iznio, ne znaš im značenje tako da ispadaš još smješniji.

Dakle; kršćanina i vjernika se ništa ne bi smjelo ticati; tako barem ispada s tvoje strane...kad bi to tako bilo, koji bi smisao uopće imala vjera...a glavno da se "vas" tiče naš kršćanski svjetonazor...interesantno je da su kod tebe uvijek prisutna dvostruka mjerila.  
-King obrazuj se bar malo jer se brukaš. Građani države imaju jednaka prava bez obzira na njihovo vjersko opredjeljenje. Državu i ustroj ne zanima osobni element kao što je vjera ili seksualnost. Građanin države koji se izjašnjava kao kršćanin ima jednaka prava i obaveze kao i onaj građanin koji se izjašnjava kao musliman, židov, pagan ili sotonist. Time, ustroj države je takav da pošto imaju jednaka prava i obaveze imaju i odgovornost, a država im daje pravo na njihovu slobodu izražavanja dok ne krši zakone države, ugrožava druge ili pak izvršava nasilje. Ako si ti kršćanin, tebi nitko ne brani da ideš u Crkvu i njeguješ svoje uvjerenje, ali nemaš nikakva prava nad onima koji imaju neki svoj oblik slavlja, vjerovanja itd, da im zabranjuješ samo zato što ti se ne sviđa jer oni nisu kršćani kao ti. Njihove stvari se tebe ne tiču. Isto tako, nemaš prava zabranjivati i/ili nametati (kao ni tebi naravno) nešto što tebi ne paše ili ti paše jer ustroj države bi trebao biti i bar je tako formiran da ne povlađuje nikome (iako to radi na žalost. Povlađuje jednoj vjerskoj ustanovi i ne provodi se pravi i Ustavni sekularizam).

Tu nema dvostrukih pravila, king. Odnos "nas" prema kršćanstvu nije zbog kršćanstva nego zbog odgovora na kršćanski utjecaj ili pokušaj utjecaja na nas. Ako te netko napadne, imaš se pravo braniti .... svim silama.

king wrote:
Sefirot
Isus je bog za kršćane, za mene i slične nije, kao što ni Hoor-Par-Krath nije bog za kršćane..... to je činjenica koliko god to vas bolilo. Jbg, pomiri se sa time... Jer kao što se druge ne tiče tvoje vjerovanje, ne znam zašto se tebe tiče i zašto te boli tuđe vjerovanje...

Neznam od kud stječeš takav dojam da se mene tiče nečiji svjetonazor i vjerovanje...ako to nekome čini dobro..široka mu bila vrata; no međutim ti si onaj koji ćeš se morati pomiriti sa činjenicom da Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo! I nitko živ meni ne može oduzeti takvo mišljenje, pa niti Svjedočenje da Isus jest jedini po kom se čovjek može spasiti. A sad ti slobodno laj na mjesec...na ostale postove više nemam volje odgovarati!
Živ mi i zdrav bio... :bless

-Samo mi objasni kako je to Isus bog svima ako ga ne priznaju osim, naravno, kršćani što je normalno.... kako ti ne priznaješ Krišnu koji je Bog svih na svijetu, pa tako i tebe, zašto misliš da bi trebali smatrati nekog prašinara iz bliskoistočne vukojebine?
-Ra-Hoor-Khuit je jedini Gospod Eona i poklonit ćešš mu se htio ti to ili ne...bolje ti je prije da se još spasiš  farao 

 :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Religija i tolerancija - Page 7 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sefirot 14/7/2014, 09:58

kingkong wrote:
Bran_Do wrote:
kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".

Prisilno?! Jesam li nekog napastvovao, oduzeo mu slobodu i silom natjerao da promijeni mišljenje?!

Ti nisi ali tvoji jesu.... Crkva ima predugu krvavu povijest. Krv nevinih žrtava kliće Gospodu koji milosti neće imati....

king wrote:
No; ovo je vrlo interesantno jer svijet jest uvijek u opreci spram vjere. Instrumente za promjenu mišljenja ima ponajviše on.

-U opreci spram vjere.... naravno, misliš na točno određenu vjeru, jel? Što je sa drugim vjerama?

king wrote:
Dakle; primjerice, dok se abortus nameće kao pravo svake žene..to je onda u redu ali kad na isti način Crkva propagira da je Isus jedini Put, Istina i Život, to bi trebalo relativizirati, staviti u okvire sekularizma tako da bude vuk sit i sve ovce na broju. I to doista jest tako - i čovjek misli da je to dobro za razvoj društva u cjelini. A je li doista?! U čemu se to ogleda humanost današnjeg modernog tehnološko-globalizacijskog društva...ono što ja vidim jest jedino razvoj tehnologije i drugo više ništa. No; sve se odvija onako kako mora biti. A o tome sad nema potrebe govoriti...stoga je ustrajavanje u duhovnom-vjerničkom poslanju itekako bitno.
-Pa AB i jest pravo žene. Čak i da se zakonski zabrani što bi bila najveća greška, ne bi stao na kraj AB, samo bi postao ilegalan, bolesti bi bilo više, smrtnih slućajeva, neželjene djece, pljačke i nasilja...
Sa druge strane, AB se ne nameće. Nitko ti ne može nametnuti AB da ga se izvrši (nismo u Kini) ali isto tako king, od kuda tebi pravo da zabraniš onima koji to namjeravaju napraviti? Shvaćaš da ako to neće napraviti u Hrvatskoj da će otići van, isto kao što je slućaj sa umjetnom oplodnjom. Koga ti možeš zaustaviti?
Humanost i Crkva.... suprotni pojmovi. Crkva nije bila za humanizam, štoviše, borila se protiv njega kao i protiv bilo kakvog razvoja. Čak su i Guttembergov stroj prozvali sotonističkim djelom iako je naravno, prva knjiga štampana bila upravo Biblija... lol.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Religija i tolerancija - Page 7 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 7 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum