ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religija i tolerancija

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sefirot Fri 11 Jul - 10:36

kingkong wrote:Sefirot
Daj se king nauči raditi C/P.
 lol! 

Sefirot
Da, ali od znanja se ne vidi ni Z. A pošto ti ne možeš ni argumentirati svoje vlastite izjave onda teško da ćeš uopće moći išta obrazložiti...

Ne odustaješ ti od svog načina polemiziranja. Sve što ne paše tvojim ušima, svom vlastitom mentalnom sklopu i razmišljanju; onda čovjek nema znanja, argumenata i modusa da potkrijepi svoje stavove i mišljenja. Hoćeš li se ti ikada naučiti biti tolerantan u raspravama - prosto sumnjam.

-Tolerantan u raspravi uvijek, ali tolerantan prema gluposti, neznanju i predrasudama... nikad jer to ne bi bilo ni normalno.

king wrote:Sefirot
Prvo king, vidim da opet ne znaš značenje pojmova. Da ti pomognem, a ti si zapiši i zaljepi na monitor da ne ponavljaš greške...
Argument (iz latinskoga "osnovna, dokaz") je izjava ili niz izjava koje se koristi za opravdanje ili opovrgavanje jedne tvrdnje.
Argumenti služe uvjeravanju ljudi o istinitosti ili o zabludi jedne teorije i zato su ključno sredstvo na području znanosti, kritike, rasprave i dijaloga.

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti. Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u znanosti mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.
U filozofiji, nužna je racionalna metoda, uz nepristrano preispitivanje, bez uplitanja vjerovanja. U utvrđivanju činjenica, ne smije se miješati osobni stav ili bilo koja predrasuda.

Tako da tvoja izjava nema nikakvog smisla, ali se uviđa tvoje nepoznavanje pojmova što je u krajnju ruku sramota za tebe. Nadalje, emocije, osjećaji i svijesnost se daju kontrolirati i manipulirati na razne načine te treba biti jaaaako pažljiv (pogotovo u vjerskim zajednicama i sektama) u raspravi sa njima. Samim time ne mogu biti prozvani činjenicama.

Uopće ne razumijem, što si htio pokazati ovim svojim CP-eom..u biti posredno i nesvjesno argumentiraš meni u korist. :D
Hoćeš kazati da u znanstvenim disciplinama ne postoji mogućnost manipulacije, zlouptrebe i iskrivljavanja činjenica; nije li dovoljan dokaz da je kreacionizam potpuno ravnopravno stao uz bok evolucionističkim znanstvenicima...a i jedni i drugi iz svojih vlastitih pobuda i interesa su prilagodili znanstvene činjenice sebi u korist..pa naravno; i duhovna sfera nije imuna od takvih pojava!

-Tebi u korist? Ne, upravo te diskreditiram tj. diskreditiram tvoje nebuloze...
-gdje je kretencionizam stao ravnopravno uz evoluciju? Ne pričaj gluposti.
-Što je činjenica (hint: imaš gore navedeno)... a temelj činjenice je? "ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti", "...mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.", "....racionalna metoda....bez upliva vjerovanja..U utvrđivanju činjenica, ne smije se miješati osobni stav ili bilo koja predrasuda.."
Izgleda da uopće nisi pročitao navedeno...

king wrote:
Sefirot
Bunim se jer su ostali ili kršćani ili se ne žele postaviti nego zaobilaze. A osim toga, nisam sam...jer si imao takve rasprave sa više ljudi... ili opet imaš pamćenje ko Pat... ko zlatne ribice....

Tvoj bunt je apsurdan jer u ničemu ne ugrožavam tvoj identitet, poslanje i svjetonazor.Samo "branim" svoj kršanski svjetonazor i filozofiju. A ti si što se i vidi iz priloženog slobodan pljuvati po kršćanstvu i vjernicima..i tad je sve u redu; no međutim kad se tebi uzvrati na isti način...onda se propinješ iz petnih žila dokazati koliko su drugi netolerantni i agresivni. Pametnome previše. B-)

-ne ugrožavaš nečiji identitet kad osobama koje nisu kršćani i ne žele ni biti govoriš ono što nema smisla, da je Isus njihov bog? Ne, nije. To što si kršćani zabrijavaju, to je druga stvar. Već sam te jednom pitao, ali si ko ribica očigledno zaboravio, da li je tebi Krišna Bog? Ako nije, onda ni Isus nije drugima...
Pljuvati po kršćanstvu? I to sam te već pitao, a i to si izbjegavao i zaboravio naravno, od kada je javno objavljivanje i osuda zločina pljuvanje??? Ili bi trebalo to prešutiti ili možda izmisliti razlog da bi se zločin prihvatio?

king wrote:
Sefirot
znanja imaš ali se dokazalo u više slućajeva da ne da nemaš znanja nego to što imaš su laži i predrasude, a i tu sam te raskrinkao više puta... pretpostavljam da se ni toga ne sjećaš...
prvo, opet svojim izjavama se brukaš jer se opet pokazuje da terminologiju ne poznaješ... pogotovo sa izjavom "gnostik newageovskim" što je totalna nebuloza.

:_| ...ah; dokle više ovako...ja se samom sebi čudim..što na tebe trošim vrijeme...

-Možda da se obrazuješ, a ne da trošiš vrijeme?

king wrote:Sefirot
Jedino pravo razmatranje tematike je da se čovjek u potpunosti odvoji od problema i razmotri iz trečeg ugla koji je izvan sfere problema i promatrača.
Npr. Osoba koja razmatra religije/sekte/denominacije/kultove/filozofske ideje (....) opčenito, najlošije će postupiti ako će gledati sve kroz svoju vjersku prizmu jer će razmatrati kroz svoje predrasude i štoviše, te iste predrasude samo nadopunjavati što ga vrti u matematičkoj petlji vlastite gluposti koju svakim krugom produbljuje.
Najobjektivnije i najkvalitetnije ako se izdvoji iz svega i jednako gleda na neku drugu religiju (...) kao i svoju jer jedino tada će uvidjeti.
Naravno, to nije lako, pogotovo fundamentalnim, fanatičnim vjernicima... Zašto? Zato što to smatraju da je uvreda prema njihovoj vlastitoj vjeri/religiji i grijeh što je totalni nonsens.

Opa...otkad si to ti postao mjerodavan na koji će se način razmatrati određena vjerska, religiozna i duhovna tematika..da se razumijemo, svjestan sam da svagdje ima ekstrema...ali takve se brzo može prepoznati...i odmaknuti od iole ozbiljne polemike i rasprave..što je u mom slučaju konkretna zamjerka...da ne shvaćam drugačije religijske pravce i prakse...ali dragibože...ako je nešto neprihvatljivo mojoj vjerskoj praksi i njoj se protivi...što bi sad trebao???? Objektivnost je po takvim pitanjima jednostavno nemoguća. I siguran sam da ti to jako dobro znaš...jer je i ti polaziš u svojim stavovima subjektivistički i sa stanovitim predrasudama; dakako u tome nema ništa loše dokle god ne prijeđe u otvoreno vrijedjanje, agresivnost i osobnu profilaciju.

-U potpunosti krivo. Jedini objektivni način razmatranja nekog objekta/teme je izdvajanje iz vlastitog svijetonazora. To NIKAKO ne znači napustiti ili negirati svoj svijetonazor. To što nešto nije prihvatljivo TVOJOJ vjerskoj praksi, da li to znači da treba samim time biti neprihvatljivo svima drugima? Pogotovo onima čija to jest vjerska praksa samo zato što na to gledaš sa predrasudama i neznanjem? U krajnjoj liniji i to sam dokazao kad si rekao da moja praksa tebi vjerski nije prihvatljiva no niti te se tražilo da prihvatiš niti to nije tvoja stvar u krajnju liniju. Po čemu, ako tebi to nije prihvatljivo, meni to ne bi smjelo biti? I naravno da uz sve to si (i ne sam) iznio toliko nebuloza koje ni pas s maslom ne bi progutao.
O poznavanju terminologije pojmova da i ne govorimo...

Sefirot

Posts : 1898
2014-04-29


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sefirot Fri 11 Jul - 10:38

aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
von_Starhemberg wrote:
aben wrote:
von_Starhemberg wrote:Ok, ja se ispričavam svima koje sam uvrijedio na bilo koji način svojim pisanjem, nije mi to bila namjera.
Gay
Good for you, veze s temom?
Veza s temom? Ajme, so gay:(

Čak i da je iako sumnjam, gdje je problem? Jel to tvoja ili njegova stvar?

Što se tiče izjave, korektna je jer se ispričao ako se netko osjetio uvrijeđenim iako je to onda problem onoga koji je uvrijeđen...



Jednog je dana Buda šetao kroz selo. Vrlo ljutit i nepristojan mladić mu je prišao i počeo ga vrijeđati.
“Ti nemaš pravo poučavati druge”, uzviknuo je. “Glup si kao i svi ostali. Ti si obična varalica!”
Buda nije bio uznemiren ovim uvredama.
Umjesto toga, upitao je mladića: “Reci mi, ako nekome kupiš poklon, a ta ga osoba ne uzme, kome taj poklon pripada?”
Mladić je bio iznenađen tako neobičnim pitanjem te je odgovorio: “Poklon bi pripadao meni jer sam ga ja kupio.”
Buda se nasmijao i rekao:
“To je točno. Ista stvar je i s tvojom ljutnjom. Ako postaneš ljut na mene i ja se ne uvrijedim, ljutnja se vraća natrag tebi. Tada si ti taj koji postaje nesretan, ne ja. Sve što si učinio je da si povrijedio sebe.
Ako želiš prestati povrijeđivati sebe, moraš se riješiti ljutnje i postati pun ljubavi. Kada mrziš druge, ti postaješ nesretan. Ali kad voliš druge, svi su sretni.”
Druže, ne znan kakvon problemu govoriš, razgraničenje je vakvo; njegova je stvar da je gej a moja je stvar da san to primjetia. 

Priča je promašena jer nisan ja srbina izvriđa nego mu parabolon ukaza na to da se ponaša ka mlakonja. Ja san mu pomoga. Onako se ponašajući, nikad se ne će oženiti..
Od svega što si naveo , ja nisam primijetila ništa, osim da si mu bezobrazno htio  "spustiti".
A je li? Da si muško, ima bi samo jednu rič za tebe- gay, no nisi pa neman neki poseban odgovor

lol. Opet nepoznavanje terminologije. Gey ili homoseksualac (osoba koju privlači ISTI spol) nije samo muško nego i žensko...
 lol!
Kako misliš opet? Nešto se ne sićan da si se javlja nakonprošlog puta kad si pokaza terminološko neznanje:) i nije gey nego gej ili gay

Al, to je manje važno, bitnije je šta počinješ pokazivati crtu autizma ka šeldon, ja san mislia da me jebeš nako usput ka ja srbina, al ovo je već tu mač:)

lol, još sam i poboldao da uvidiš sam... očito ni to nije ništa pomoglo... lol
ja tebe ne jebem... da si žensko, možda... a to što ti jebeš drugog muškarca... zaista nije moja stvar i ne tiče me se.....  :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Religija i tolerancija - Page 6 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest Fri 11 Jul - 12:05

aben wrote:ja san mislia da me jebeš nako usput ka ja srbina
On umišlja da je*e nekog muškog spola, a drugima govori da su gay...ono, kao da lopov viče držite lopova  afro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Bran_Do Fri 11 Jul - 12:36

kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben Fri 11 Jul - 12:44

Kriste kralju, koi bunch of fags:)

Ok, momci, skroz ste me raskrinkali kao latentnog, smatrajte da ste mi pokazali put iz ormara

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben Fri 11 Jul - 12:49

Ali što to govoriš, onda to nisu uvjerenja nego horoskop

Svaki uvjerenko ima svoj aksiomatski sustav koi vrijedi za njega, ako nema nije uvjeren.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 Fri 11 Jul - 15:08

Bran_Do wrote:
kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".
A što ako to JE istina?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 Fri 11 Jul - 15:11

Sefirot wrote:
kingkong wrote:
Sefirot wrote:
kingkong wrote:
Sefirot wrote:
Ono što je najbitnije na što sam ciljao jest da se radi o odnosu prema drugima kojima bi takvi profili ljudi praktički zabranili stavove jer ne razmišljaju isto. Po tome, takvi imaju manje prava ili ih ne bi trebali uopće imati? Zašto? Možda jer si neki žele postaviti više prava od drugih i prava nad drugima... to tako sigurno ne ide...
Meni jednostavno nije jasno na što ti aludiraš...je li itko zabranjen tko ne misli kršćanski...jesu li igdje kršćani uzeli veća prava od drugih...daj mi jedan takav primjer...ako ga nađeš; ja ću na jedan takav naći sto koji govore kontra toga..

Nije zabranjeno jer ne možete zabraniti ali da možete to bi vrlo rado napravili kao već viđeno kroz povijest.

Shvati da svi imaju ista prava kao i ti, čak i po različitoj vjerskoj osnovi, a svoje stavove si možeš zabiti znaš već gdje. Ako je za kršćane Isus bog, samo ga si uzmite... meni i većini u svijetu, nije i neće ni biti što god vi mislili... ok? Pomiri se sa time koliko god ti to teško padalo...
Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

A moji stavovi nemaju uporište?  :^0  Po čemu, molim te?  :D 

Mene ne zanimaju kršćani i njihovo vjerovanje sve do trena kada se ne nameću i vrše agresiju. Kršćani imaju svoje i super, ja se slažem da bi trebali imati svoje i neka se za svoje brinu...
Silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine? Prije je obrnuto, kršćani vrše agresiju jer sekularizam daje slobodu i pravo kako kršćanima tako i svima ostalima, ali ono što se tebi i drugima ne sviđa je to što sekularnost daje jednaka prava SVIMA. A to vam se ne sviđa. Onda nije problem u sekularnost nego u vama. Ista stvar je i sa relativizmom i sa paganizmom jer se to vas nimalo ne tiče. To nije vaša stvar nego tuđe uvjerenje i praksa.
Osim toga, ni te teze koje si iznio, ne znaš im značenje tako da ispadaš još smješniji.

Isus je bog za kršćane, za mene i slične nije, kao što ni Hoor-Par-Krath nije bog za kršćane..... to je činjenica koliko god to vas bolilo. Jbg, pomiri se sa time... Jer kao što se druge ne tiče tvoje vjerovanje, ne znam zašto se tebe tiče i zašto te boli tuđe vjerovanje...
Ako Isus je Bog,,a ostali nisu,onda je on Bog i tvoj i svih drugih,priznali to vi ili ne!To što ti misliš da nije Bog,ne čini Njega "nebogom"!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest Fri 11 Jul - 16:29

Patriot_1 wrote:Ako Isus je Bog,,a ostali nisu,onda je on Bog i tvoj i svih drugih,priznali to vi ili ne!To što ti misliš da nije Bog,ne čini Njega "nebogom"!

Upravo u tome je stvar, kršćani vjeruju da je Isus bog, a da ostali nisu. Pripadnici nekih drugih religija s istim žarom vjeruju upravo to baš za svoje bogove. I isto tako gorljivo će tvrditi da oni znaju da je baš njihov bog (ili bogovi) pravi, da su osjetili tu silinu vjere i vjeruju u moć, snagu, milosrđe i pravednost svog boga ili više njih.

Pripadnik, primjerice, Ásatrú religije će isto tako reći da je baš Óðinn njegov vrhovni bog, tvoj vrhovni bog i vrhovni bog svih ostalih, priznali mi to ili ne. I ako ne prihvatiš njega i ne umreš junačkom smrću, nećeš ti bome Valhalle vidjeti.  :) A tvoj Krist mu ne znači puno. Baš kao što ni tebi ne znači Óðinn.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by kingkong Fri 11 Jul - 17:33

Sefirot
A moji stavovi nemaju uporište?  :^0  Po čemu, molim te?  :D

Ja to stvarno neznam. Jer tvoji jedini iskristalizirani stavovi jesu da si protiv kršćanstva. A po tom si pitanju gubitnik kako god okreneš!  :P 

Sefirot
Mene ne zanimaju kršćani i njihovo vjerovanje sve do trena kada se ne nameću i vrše agresiju. Kršćani imaju svoje i super, ja se slažem da bi trebali imati svoje i neka se za svoje brinu...

Je'l se ti to trudiš nasmijati cjelokupnu forumsku virtualu...da te ne zanimaju kršćani...pa 99% tvojih upisa su protiv kršćanskog svjetonazora, Crkve, vjere i Isusa...nema šta... vidim brineš se za svoje svom silinom...pih; i onda tko je tu onaj tko vrši agresiju... :roll 

Sefirot
Silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine? Prije je obrnuto, kršćani vrše agresiju jer sekularizam daje slobodu i pravo kako kršćanima tako i svima ostalima, ali ono što se tebi i drugima ne sviđa je to što sekularnost daje jednaka prava SVIMA. A to vam se ne sviđa.

To prvi put čujem. Sekularizam ne može dati prava..ili slobodu; ona su zagarantirana Ustavom i međunarodnom poveljom...o ravnopravnosti, jednakosti i slobodi...tako da je ovo malo žešća glupost s tvoje strane. Očito jest da ti nemaš baš znanja što znači taj pojam.Ali bome ja te ni u ludilu ne želim educirati kao što ti pokušavaš mene!  B-) 


Sefirot
Onda nije problem u sekularnost nego u vama. Ista stvar je i sa relativizmom i sa paganizmom jer se to vas nimalo ne tiče. To nije vaša stvar nego tuđe uvjerenje i praksa.
Osim toga, ni te teze koje si iznio, ne znaš im značenje tako da ispadaš još smješniji.

Dakle; kršćanina i vjernika se ništa ne bi smjelo ticati; tako barem ispada s tvoje strane...kad bi to tako bilo, koji bi smisao uopće imala vjera...a glavno da se "vas" tiče naš kršćanski svjetonazor...interesantno je da su kod tebe uvijek prisutna dvostruka mjerila.  

Sefirot
Isus je bog za kršćane, za mene i slične nije, kao što ni Hoor-Par-Krath nije bog za kršćane..... to je činjenica koliko god to vas bolilo. Jbg, pomiri se sa time... Jer kao što se druge ne tiče tvoje vjerovanje, ne znam zašto se tebe tiče i zašto te boli tuđe vjerovanje...

Neznam od kud stječeš takav dojam da se mene tiče nečiji svjetonazor i vjerovanje...ako to nekome čini dobro..široka mu bila vrata; no međutim ti si onaj koji ćeš se morati pomiriti sa činjenicom da Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo! I nitko živ meni ne može oduzeti takvo mišljenje, pa niti Svjedočenje da Isus jest jedini po kom se čovjek može spasiti. A sad ti slobodno laj na mjesec...na ostale postove više nemam volje odgovarati!
Živ mi i zdrav bio... :bless

_________________
Religija i tolerancija - Page 6 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by kingkong Fri 11 Jul - 17:58

Bran_Do wrote:
kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".

Prisilno?! Jesam li nekog napastvovao, oduzeo mu slobodu i silom natjerao da promijeni mišljenje?! No; ovo je vrlo interesantno jer svijet jest uvijek u opreci spram vjere. Instrumente za promjenu mišljenja ima ponajviše on. Dakle; primjerice, dok se abortus nameće kao pravo svake žene..to je onda u redu ali kad na isti način Crkva propagira da je Isus jedini Put, Istina i Život, to bi trebalo relativizirati, staviti u okvire sekularizma tako da bude vuk sit i sve ovce na broju. I to doista jest tako - i čovjek misli da je to dobro za razvoj društva u cjelini. A je li doista?! U čemu se to ogleda humanost današnjeg modernog tehnološko-globalizacijskog društva...ono što ja vidim jest jedino razvoj tehnologije i drugo više ništa. No; sve se odvija onako kako mora biti. A o tome sad nema potrebe govoriti...stoga je ustrajavanje u duhovnom-vjerničkom poslanju itekako bitno.

_________________
Religija i tolerancija - Page 6 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben Fri 11 Jul - 18:32

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Ako Isus je Bog,,a ostali nisu,onda je on Bog i tvoj i svih drugih,priznali to vi ili ne!To što ti misliš da nije Bog,ne čini Njega "nebogom"!

Upravo u tome je stvar, kršćani vjeruju da je Isus bog, a da ostali nisu. Pripadnici nekih drugih religija s istim žarom vjeruju upravo to baš za svoje bogove. I isto tako gorljivo će tvrditi da oni znaju da je baš njihov bog (ili bogovi) pravi, da su osjetili tu silinu vjere i vjeruju u moć, snagu, milosrđe i pravednost svog boga ili više njih.

Pripadnik, primjerice, Ásatrú religije će isto tako reći da je baš Óðinn njegov vrhovni bog, tvoj vrhovni bog i vrhovni bog svih ostalih, priznali mi to ili ne. I ako ne prihvatiš njega i ne umreš junačkom smrću, nećeš ti bome Valhalle vidjeti.  :) A tvoj Krist mu ne znači puno. Baš kao što ni tebi ne znači Óðinn.  :)
Upravo u tome nije stvar, nego u prihvaćanju toga kao činjenice, kao i izvedenih činjenica tj da papa ne moue poljubiti kuran i biti papa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Guest Fri 11 Jul - 18:51

aben wrote:
Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:Ako Isus je Bog,,a ostali nisu,onda je on Bog i tvoj i svih drugih,priznali to vi ili ne!To što ti misliš da nije Bog,ne čini Njega "nebogom"!

Upravo u tome je stvar, kršćani vjeruju da je Isus bog, a da ostali nisu. Pripadnici nekih drugih religija s istim žarom vjeruju upravo to baš za svoje bogove. I isto tako gorljivo će tvrditi da oni znaju da je baš njihov bog (ili bogovi) pravi, da su osjetili tu silinu vjere i vjeruju u moć, snagu, milosrđe i pravednost svog boga ili više njih.

Pripadnik, primjerice, Ásatrú religije će isto tako reći da je baš Óðinn njegov vrhovni bog, tvoj vrhovni bog i vrhovni bog svih ostalih, priznali mi to ili ne. I ako ne prihvatiš njega i ne umreš junačkom smrću, nećeš ti bome Valhalle vidjeti.  :) A tvoj Krist mu ne znači puno. Baš kao što ni tebi ne znači Óðinn.  :)
Upravo u tome nije stvar, nego u prihvaćanju toga kao činjenice, kao i izvedenih činjenica tj da papa ne moue poljubiti kuran i biti papa.

Da bi bio tolerantan, ne moraš ni ljubakati Kuran, ni klečati pred križem niti vibrirati rune.   ;)

Ali Bran_Do je gore sve to više nego dobro objasnio, nema potrebe ponavljati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity Fri 11 Jul - 19:04

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".
A što ako to JE istina?
Mi kršćani vjerujemo da je Isus Bog za cijelo čovječanstvo, ali pogledaj koliko se i mi međusobno razlikujemo. Vjeru smo uglavnom 'naslijedili ' od roditelja.
Malo je onih koji iz jedne vjere prelaze u drugu. Stavi se u situaciju da si rođen kao recimo hinduist ili u nekom crnačkom plemenu u Africi? I da nikada nisi čuo za  Isusa? Što bi ti tada bila istina? Uvijek ćemo jasno stajati iza toga tko je naš Bog, ali nitko to na silu ne može povjerovati i prihvatiti. I nije na nama da se oko toga previše brinemo. Bog ima plan i za nekršćane.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben Fri 11 Jul - 19:09

Ma kurac, to o čemu vi pričate je ka obraćanje retardiranim desničarima od strane sorosevih plaćenika, 

Objasni toleranciju na primjeru u kojen se ukrštavaju užance, a ne nobl bacanjekune u šešir afričkon šamanu koji liti divlja isprid crkve u turističkon središtu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 Fri 11 Jul - 19:40

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
kingkong wrote:Čuj; za razliku od tvojih moji stavovi imaju uporište, glavu i rep; i koliko god tebi teško padalo pomiri se s činjenicom da još ovo malo kršćana..istinskih zaljubljenika u Isusa neće šutjeti. Ako su i ostali umuknuli pred silnom agresijom relativizma, sekularizma i newage paganštine, ovo nas malo, sigurno neće. Isus jest Bog za cijelo čovječanstvo...pa čak i za tvoju malenkost bez obzira prihvaćao ga ti ili ne.
Ja sam svoje rekao!  B-)

Problem je što ovakvu tvrdnju ne možeš učiniti općenitom. 
Možeš tvrditi da je istinita za tebe, mene ili druge kršćane, ali prisilno širiti takvu definiciju na druge i tvrdoglavo ustrajati da prihvate to kao nekakvu "činjenicu" ne služi apsolutno ničemu niti je relevantno za bilo što.

Također, ne može se govoriti o "agresiji relativizma i sekularizma", jer sekularizam je jedini način na koji multi-svjetonazorsko društvo može humano opstajati, gdje nitko neće svoja uvjerenja proglašavati aksiomatskima spram tuđih, sve dok ni jedna ni druga nisu činjenično dokaziva. Sve suprotno tome bi bila "agresija apsolutizma".
A što ako to JE istina?
Mi kršćani vjerujemo da je Isus Bog za cijelo čovječanstvo, ali pogledaj koliko se i mi međusobno razlikujemo. Vjeru smo uglavnom 'naslijedili ' od roditelja.
Malo je onih koji iz jedne vjere prelaze u drugu. Stavi se u situaciju da si rođen kao recimo hinduist ili u nekom crnačkom plemenu u Africi? I da nikada nisi čuo za  Isusa? Što bi ti tada bila istina? Uvijek ćemo jasno stajati iza toga tko je naš Bog, ali nitko to na silu ne može povjerovati i prihvatiti. I nije na nama da se oko toga previše brinemo. Bog ima plan i za nekršćane.
To što neki Afrikanac ne vjeruje da je Isus Bog,,ili pak Hindus,ne znači da on Bog nije!Niti mi koji vjerujemo da Isus jest Bog nismo to znali prije 2 000 godina!Sad znamo,i oni imaju priliku saznati,u Africi kršćanstvo najbrže raste!A mi koji jesmo u kršćanskom okruženju odrasli,sve više napuštamo to uvjerenje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Trinity Fri 11 Jul - 19:46

Nisam ni rekla da NIJE. Mnogi imaju priliku saznati, ali im se nametnuti ne može.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Patriot_1 Sat 12 Jul - 6:32

Trinity wrote:Nisam ni rekla da NIJE. Mnogi imaju priliku saznati, ali im se nametnuti ne može.
Ni Bog se ne nameće silom,mi na to pravo imamo još manje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Bran_Do Sat 12 Jul - 11:30

aben wrote:Ali što to govoriš, onda to nisu uvjerenja nego horoskop

Svaki uvjerenko ima svoj aksiomatski sustav koi vrijedi za njega, ako nema nije uvjeren.

Podebljao sam ključni dio.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Bran_Do Sat 12 Jul - 11:37

Patriot_1 wrote:A što ako to JE istina?

Sve dok nema nepobitnih dokaza za to, možemo samo vjerovati. 

A vjerovanje i uvjerenje bez činjeničnog pokrića nisu dovoljni da bismo monopolizirali ičije osobno pravo da sam odabere svoje uvjerenje, niti da ikoga javno smatramo manje vrijednim, diskreditiramo kao "krivovjerca", "nespašenog", itd., itd.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by aben Sat 12 Jul - 12:01

Bran_Do wrote:
aben wrote:Ali što to govoriš, onda to nisu uvjerenja nego horoskop

Svaki uvjerenko ima svoj aksiomatski sustav koi vrijedi za njega, ako nema nije uvjeren.

Podebljao sam ključni dio.
Naravski, al za njega se to proteže na sve ljude. Nemoguće je misliti da su samo židovi izabrani a da ostali ljudi nisu goji.
Vrhunac tolerancije je u mom crno-bijelom svitu za uvjerene je ne imanje posla s drukčijima. Ženidba s drukčijima je nonsens

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religija i tolerancija - Page 6 Empty Re: Religija i tolerancija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum