ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 23 of 54 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 38 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 10:33

aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 10:35

metilda wrote:
Samson minival wrote:

Toliko toga napisano a primjer iz Ivana 1,16 sve to što je napisano demantira.Sam Isus je rekao da postoje djeca Božja i djeca đavolj, ali u tvom postu se i to ne prihvaća.
Kada se nema argumenata u diskusiji, onda sugovornik ide ad hominem komentarima kako bi nekako umanjio vrijednost napisanog od strane sugovornika.Tako da te molim da se držiš teme, da braniš svoju vjerom argumentima umjesto da profiliraš moju malenkost.
Ja sam o tebi rekao samo pozitivne stvari, vjerujući da si pravo osvježenje u komunikaciji s katolicima, međutim, čini se da sam se prevario.

Za tebe nisam ni očekivala da ćeš razumjeti napisani tekst. Ne uviđaš da svojim komentarima Novog Zavjeta kršćanstvo činiš dualističkom religijom što ono uopće nije. Krist je znao da ljudi njegovog vremena neće razumjeti Njegove riječi pa im je govorio u prispodobama. Očito neki ni do danas nisu duhovno evoluirali pa umjesto istinskog nauka KC uzimaju napoj koji odgovara njihovim duhovnim i životnim stanjima i afinitetima.
Ti o meni ne da nisi rekao sve negativno, od toga da lažem, da ne razumijem Pisma, pozvao si me da ih prestanem tumačiti tj. htio si me potjerati iz komunikacije, nego me svojim tumačenjem fino u rukavicama svrstavaš među djecu đavla.
Ako ti nisi vješt u semantici, ima i onih koji razumiju poruku između redaka.
No da vidim, kad se toliko pozivaš na izuzetno tešku Pavlovu teologiju, kako ćeš protumačiti ovu Pavlovu rečenicu:
"Krist nas je otkupio od prokletstva Zakona postavši mjesto nas proklet." (Gal 3,13)

Na ovo još čekam odgovor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 11:39

metilda wrote:
aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?
je, pa ne proklinje un, 
samo slijedi autoritet crkve. ča laici i moru činiti nego slušati ča in nezabludivo učiteljstvo govori?

henokova pozicija je najdosljednija, istočni su skrenuli s puta, protestanti su skrenuli s puta, i na kraju je i samo učiteljstvo skrenulo:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 11:43

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?
je, pa ne proklinje un, 
samo slijedi autoritet crkve. ča laici i moru činiti nego slušati ča in nezabludivo učiteljstvo govori?

henokova pozicija je najdosljednija, istočni su skrenuli s puta, protestanti su skrenuli s puta, i na kraju je i samo učiteljstvo skrenulo:(

... da biste se s njim dosljedno mogli šprdati ... Duh Sveti nikada ne proklinje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 12:10

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?
je, pa ne proklinje un, 
samo slijedi autoritet crkve. ča laici i moru činiti nego slušati ča in nezabludivo učiteljstvo govori?

henokova pozicija je najdosljednija, istočni su skrenuli s puta, protestanti su skrenuli s puta, i na kraju je i samo učiteljstvo skrenulo:(

... da biste se s njim dosljedno mogli šprdati ... Duh Sveti nikada ne proklinje
možda se i kikoli sprda, ali to nikako ni jer je najdosljedniji.
sprdaju se išnjin jer je različit. imo različitih fundamentalistov vode i jedini un ni moderan;
samson sun tumači pismo- u skladu sa relativizmon,
sefirot je utjelovljenje ljevičarske ideologije,
ti si moderan svi-su-spašeni katolik,

a jedino henok stoji nasuprot, naravski da će mu se rugati.

i, ne ću tvrditi da se razumin u te duhove, ali mislin da je smisao celoga učiteljstva da reče ča je dobro a ča ni- i da povuču jasnu crtu razgraničenja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 12:29

aben wrote:

ti si moderan svi-su-spašeni katolik,


ispravak... nisam rekla svi-su-spašeni, nego da Isusovim otkupljenjem svih grijeha svi mogu biti spašeni.. potencijal...spasenje svakog pojedinca ovisi sada o njemu samome
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 12:31

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Pa ja se ne igram uloge Suca, samo napominjem da olako etiketiranje svih i svakakvih "djecom Božjom" vodi u laksizam.

A propos Crkve, molimo "neka bude volja Tvoja" a ne volja Crkve. Kako je došlo do karizmatske obnove među katolicima? :W

Dobro, onda idemo ispočetka. Kao što je napisano u dugom postu kao objašnjenje samsonu dva su kriterija  po kojima su svi ljudi djeca Božja.
1) Prvi je stvaranje čovjeka. Kako volite citate evo citata iz Postanka:
 
 
Postanak 1,26        
Tada reče Bog: "Načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju! Neka on vlada nad ribama morskim, nad pticama nebeskim, nad stokom, nad svim zvijerima zemaljskim i nad svim, što gmiže po zemlji!"
 
Postanak 1,27        
Tako stvori Bog čovjeka na sliku svoju, na sliku Božju stvori ga, muško i žensko stvori ih.
 
2) Drugi kriterij po kojem su svi ljudi djeca Božja je Kristova spasenjska uloga.
 
A evo i citata da udovoljim vašim strogim kriterijima dijaloga:
 
"Dakle, kao što je prekršajem jednoga osuđenje došlo na sve ljude, tako izvršenjem zapovijedi od jednoga dolazi na sve ljude opravdanje koje se sastoji u životu, jer kao što su nepokornošću jednoga čovjeka svi postali grešnici, tako će i pokornošću jednoga svi postati pravednici." (Rimljanima 5, 18-19)
 
Prvi čovjek po kojem je na sve ljude došlo osuđenje je Adam, drugi čovjek po kojem je došlo spasenje na sve ljude je Krist.
Po Kristu smo svi braća upravo zato jer je otkupio svaki grijeh, iako se svi neće spasiti jer na pojedinačnom sudu neće svi prihvatiti Krista za otkupitelja. A ako smo braća s Kristom, onda smo i sinovi istoga Oca bez obzira na naciju, religiju, vjeru ili nevjeru.

Ja u navedenim citatima vidim slijedeće:

1) Svi su ljudi Božja stvorenja

2)
Svakom čovjeku je ponuđeno spasenje -> on/ona može postati dijete Božje vlastitim izborom. (Svi su otkupljeni ali za spasenje se očekuje naš pristanak.)


metilda wrote:
O Crkvi ti znaš više od mene, tako da tu raspravu ne mislim otvarati. Zašto si otpao od nje tvoja je osobna stvar. Ja te mogu samo podsjetiti na svetog Franju koji ju je obnavljao iznutra ili na Otkrivenje i poruke ohladnjelim i zalutalim Crkvama.

Ne znam tko zna više ali znam kako će vaš papa Franjo pozvati pentekostalce na 50-godišnjicu novih Duhova. Naime 1967. na sveučilištu Duquesne 4 katolika su primili krštenje u Duhu, i to tijekom međudominacijskog karizmatskog molitvenog susreta. Inače, sama inspiracija za molitvu je stigla godinu ranije kad je dvojici profesora sa istog sveučilišta netko uvalio knjigu pastora Davida Wilkersona. Ergo je Bog dao KC Obnovu ... preko protestanata.


metilda wrote:
Još bih se osvrnula na tvoj izričaj "svih i svavakvih" – sa tim "svima i svakakvima" ugodno ćaskaš na forumu a u džepu držiš figu da su djeca đavla. Razmisli o tome.
 
Pod "svima i svakakvima" mislio sam na one za koje pouzdano znamo da su razmišljali i ponašali se poput zvijeri: Staljin, Hitler, itd. Terminom "djeca Božja" koji se lijepi i takvima zašećeruje se i sam vrag. Svakako nisam mislio na forumaše, pa niti ih ne poznajem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 12:32

metilda wrote:
aben wrote:

ti si moderan svi-su-spašeni katolik,


ispravak... nisam rekla svi-su-spašeni, nego da Isusovim otkupljenjem svih grijeha svi mogu biti spašeni.. potencijal...spasenje svakog pojedinca ovisi sada o njemu samome
ma dobro, jo ne morin ulaziti u teologiju, misli sun na moderan princip integracije, 
dok je smisao crkve da razdvaja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 12:37

aben wrote:
pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

Koliko je Henok zabludio najbolje možemo vidjeti ovdje:

http://krugzemaljski.blogspot.co.at/2015/09/krug-zemaljski-ali-jahve-dovijeka.html

A propos njegovog sedevakantizma, ni oni sami ne znaju tko je zadnji validni Papa, je li to Ivan XXIII ili pak Pavao VI. pirat

Brkaju doktrinu i dogmu, lijepe "ex-cathedra" naslove papinim izjavama koje nemaju uvjete za tako što, itd.

Smiješni su, ali svakome njegova zabava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 12:42

ako je šef reko da nema spasenja van crkve, unda nema spasenja van crkve i točka.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 13:04

Što ćemo s tek rođenom djecom, ostavljenom na putu?

Idu u Pakao jer se nisu pokorili Rimskom Prvosvećeniku?

:|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 13:43

Le Roi Soleil wrote:Što ćemo s tek rođenom djecom, ostavljenom na putu?

Idu u Pakao jer se nisu pokorili Rimskom Prvosvećeniku?

:|
 da

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 13:50

aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:Što ćemo s tek rođenom djecom, ostavljenom na putu?

Idu u Pakao jer se nisu pokorili Rimskom Prvosvećeniku?

:|
 da

Svo dvotisućljetno iskustvo mistika, vidioca, svetaca (i egzorcista) govori da Henok i ti niste u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 13:54

Doduše ovo me sad podsjetilo na apokrifnu Apokalipsu Pavlovu.

Pavao se obrecnuo u Paklu i nakon prizora nataknutih ljudi na ognjeni šiljasti stup, dok su ih mirno žvakale životinje kao žvaku žvakalicu, Pavao zajeca i zarida a anđeo mu se obrati riječima "Zašto plačeš? Zar si ti milosrdniji od Gospodina Boga, koji je uspostavio sud i svakom pojedinom dopustio da bira po vlastitoj volji i čini dobro i zlo, kako mu drago?"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 13:56

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:Što ćemo s tek rođenom djecom, ostavljenom na putu?

Idu u Pakao jer se nisu pokorili Rimskom Prvosvećeniku?

:|
 da

Svo dvotisućljetno iskustvo mistika, vidioca, svetaca (i egzorcista) govori da Henok i ti niste u pravu.

ne razumin kako sveti duh more lagati.
i ako je lago tote, kako znomo da ni lago i drugdi?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 14:02

Gdje vidiš laž? Primitivnim razmišljanjem ala Henok dolazimo do pogrešnih interpretacija.

"Tko nije protiv nas, taj je za nas."

"Tko nije sa mnom, protiv mene je."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 14:05

Le Roi Soleil wrote:Gdje vidiš laž? Primitivnim razmišljanjem ala Henok dolazimo do pogrešnih interpretacija.

"Tko nije protiv nas, taj je za nas."

"Tko nije sa mnom, protiv mene je."
ali nisu to interpretacije, to je reko duh sveti preko pape. 
inače, ča će isusu crikva, ako ne da razgraniči?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 14:08

aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:Gdje vidiš laž? Primitivnim razmišljanjem ala Henok dolazimo do pogrešnih interpretacija.

"Tko nije protiv nas, taj je za nas."

"Tko nije sa mnom, protiv mene je."
ali nisu to interpretacije, to je reko duh sveti preko pape. 
inače, ča će isusu crikva, ako ne da razgraniči?

Što je rekao, preko koga je rekao, pod kojim okolnostima, što je Crkva, što je Mistično Tijelo Kristovo ... ?

Crkva? Da spasi. Ali tko je Krist i koji je Njegov odnos sa Crkvom? Tko je Zaručnik a tko Zaručnica i tko ima kakove ingerencije?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 14:17

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:Gdje vidiš laž? Primitivnim razmišljanjem ala Henok dolazimo do pogrešnih interpretacija.

"Tko nije protiv nas, taj je za nas."

"Tko nije sa mnom, protiv mene je."
ali nisu to interpretacije, to je reko duh sveti preko pape. 
inače, ča će isusu crikva, ako ne da razgraniči?

Što je rekao, preko koga je rekao, pod kojim okolnostima, što je Crkva, što je Mistično Tijelo Kristovo ... ?

Crkva? Da spasi. Ali tko je Krist i koji je Njegov odnos sa Crkvom? Tko je Zaručnik a tko Zaručnica i tko ima kakove ingerencije?
duh sveti, preko pape, pod okolonostima hereze, crkva je zajednica koja ne odstupa od svojih učenja, ne znan ča je tilo.

mislin, ko da su ljudi prije bili glupi pa su tribali crtati svaku pojedinost. 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 14:43

aben wrote:
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Iz katekizma pape Pia X. Njega i papa Henok Blogovski priznaje validnim. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 14:47

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Iz katekizma pape Pia X. Njega i papa Henok Blogovski priznaje validnim. king
ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 23 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 54 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 38 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum