ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 38 of 54 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 9/1/2016, 13:42

metilda wrote:
Molitva


Da bi se naš razum očistio od neznanja i naša volja od vlastitih razvratnih ovisnosti (  B-) - opaska metilda ), ništa nije prikladnije od molitve koja razum približava sjaju božanskog svjetla, a volju izlaže toplini božanske ljubavi. Molitva je blagoslovljeni izvor čija oživljujuća voda čini da naše male, dobre želje "procvjetaju i prolistaju". Taj izvor pere svaku nečistoću i rashlađuje srce zapaljeno strastima.

Franjo Saleški

Ajde. Negdje na polici mi stoji njegova Filotea. Tipičan sladunjavi predstavnik francuske škole duhovnosti. (Da se razumijemo, ima tu i odličnih stvari.)

Bilo je to negdje krajem prošlog stoljeća, zadržao sam se u jednom malom samostanu tjedan dana pomažući starom sveštenom licu u duhovnim terapijama usamljenih redovnica. Jedna je novakinja izgubila glavu za mnom, kroz niz razgovora sam je odvratio od želje za izlaskom. Na rastanku mi je poklonila djelce senjora de Salesa. Sa posvetom, e to je za B-gu plakat. :(

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 9/1/2016, 16:56

Le Roi Soleil wrote:


 Tipičan sladunjavi predstavnik francuske škole duhovnosti. 

Bilo je to negdje krajem prošlog stoljeća, zadržao sam se u jednom malom samostanu tjedan dana pomažući starom sveštenom licu u duhovnim terapijama usamljenih redovnica. Jedna je novakinja izgubila glavu za mnom, kroz niz razgovora sam je odvratio od želje za izlaskom. Na rastanku mi je poklonila djelce senjora de Salesa. Sa posvetom, e to je za B-gu plakat. :(

Ima li itko od svetaca i duhovnih ljudi tko je tebi po volji osim tebe samoga?  jocolor
Hvala ti što si podijelio s nama svoje iskustvo tvoje muževne neodoljivosti.  geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 9/1/2016, 17:00

Kako ne, ima ih masu. Francek je ok, i sam taj period ima svojih vrijednosti a to sam i istaknuo. Baš bezobrazno izvlačiš iz konteksta. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 9/1/2016, 17:03

metilda wrote: Hvala ti što si podijelio s nama svoje iskustvo tvoje muževne neodoljivosti.  geek

Pa tako sam dobio "Filoteu", ebga što mogu kada se dotična zaljubila preko ušiju. Bila je mršavica, blijeda skroz, rumenih obraza. I tužna nekako, došla je iz rđave obitelji, đava' ih odnio.

Na rastanku je - eto neka se i to zna - majka predstojnica čeznutljivo za mnom promrsila: "ah, koja ramena" ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 9/1/2016, 18:41

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote: Hvala ti što si podijelio s nama svoje iskustvo tvoje muževne neodoljivosti.  geek

Pa tako sam dobio "Filoteu", ebga što mogu kada se dotična zaljubila preko ušiju. Bila je mršavica, blijeda skroz, rumenih obraza. I tužna nekako, došla je iz rđave obitelji, đava' ih odnio.

Na rastanku je - eto neka se i to zna - majka predstojnica čeznutljivo za mnom promrsila: "ah, koja ramena" ...


:^0   a kad pomislim samo  da sam i kćer htjela dovesti na upoznavanje pa nije htjela... Bože, što li je propustila  :^0 :P :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 11/1/2016, 12:16

Ako te muči boldano: blijeda kompletno, ruke, lice - ali bi se obrazi, i inače rumeni, užarili kada bi joj se obratio. Ne znam što je sada s njom, je li izdržala.

A propos majke predstojnice: Talijanka u svojim 50-im godinama, dakle možemo reći starica. :D Možda se šalila ili nije očekivala da znam jezik jer smo do tada pričali na hrvatskom. Zamjenila je domaću časnu, netom preminulu. Ta je pak stalno sumnjala da je zajednica želi otrovati. Sirota, posljednje su joj riječi bile "ova kava ima čudan okus".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 11/1/2016, 14:47

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:


 Tipičan sladunjavi predstavnik francuske škole duhovnosti. 

Bilo je to negdje krajem prošlog stoljeća, zadržao sam se u jednom malom samostanu tjedan dana pomažući starom sveštenom licu u duhovnim terapijama usamljenih redovnica. Jedna je novakinja izgubila glavu za mnom, kroz niz razgovora sam je odvratio od želje za izlaskom. Na rastanku mi je poklonila djelce senjora de Salesa. Sa posvetom, e to je za B-gu plakat. :(

Ima li itko od svetaca i duhovnih ljudi tko je tebi po volji osim tebe samoga?  jocolor
Hvala ti što si podijelio s nama svoje iskustvo tvoje muževne neodoljivosti.  geek
Baš su zanimljiva ova mistična iskustva, tko bi rekao... 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 11/1/2016, 14:50

Le Roi Soleil wrote:
Na rastanku je - eto neka se i to zna - majka predstojnica čeznutljivo za mnom promrsila: "ah, koja ramena" .

Mene je isto tako gledao kondukter u vlaku...danima sam razmišljala o tome... :popcorn 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 12/1/2016, 14:32

Le Roi Soleil wrote:Bilo je to negdje krajem prošlog stoljeća

Pa koliko ti je tada bilo godina... petnaest?  :D


Le Roi Soleil wrote:Ako te muči boldano: blijeda kompletno, ruke, lice - ali bi se obrazi, i inače rumeni, užarili kada bi joj se obratio. Ne znam što je sada s njom, je li izdržala.

ne razumijem koja te je naivčina pripustila u ženski samostan u tim godinama.. nije sirotica kriva što se zaljubila, ne pruža samostan nikakav imunitet na osjećaje

Le Roi Soleil wrote:A propos majke predstojnice: Talijanka u svojim 50-im godinama, dakle možemo reći starica. :D Možda se šalila ili nije očekivala da znam jezik jer smo do tada pričali na hrvatskom. Zamjenila je domaću časnu, netom preminulu. Ta je pak stalno sumnjala da je zajednica želi otrovati. Sirota, posljednje su joj riječi bile "ova kava ima čudan okus".

ma sigurno je mislila ozbiljno, ev i meni si se svidio kad smo se upoznali, da nisam bila starica od 50 godina tko zna, možda bih i ja otišla iz zg slomljena srca..  :P  ovako sad razmišljam je li vrijeme da prestanem blamirati se po forumima..  B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 20:08

Trinity wrote:
metilda wrote: Hvala ti što si podijelio s nama svoje iskustvo tvoje muževne neodoljivosti.  geek

Baš su zanimljiva ova mistična iskustva, tko bi rekao... 👅

Pa sad, u tom sam samostanu dobio i dar trilokacije, nerado pričam o tome ali je istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 16/1/2016, 20:13

Le Roi Soleil wrote:Pa sad, u tom sam samostanu dobio i dar trilokacije, nerado pričam o tome ali je istina.

Malo googlala, nema ništa.
Šta to je ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 20:18

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Bilo je to negdje krajem prošlog stoljeća

Pa koliko ti je tada bilo godina... petnaest?  :D

Le Roi Soleil wrote:A propos majke predstojnice: Talijanka u svojim 50-im godinama, dakle možemo reći starica. :D Možda se šalila ili nije očekivala da znam jezik jer smo do tada pričali na hrvatskom. Zamjenila je domaću časnu, netom preminulu. Ta je pak stalno sumnjala da je zajednica želi otrovati. Sirota, posljednje su joj riječi bile "ova kava ima čudan okus".

ma sigurno je mislila ozbiljno, ev i meni si se svidio kad smo se upoznali, da nisam bila starica od 50 godina tko zna, možda bih i ja otišla iz zg slomljena srca..  :P  ovako sad razmišljam je li vrijeme da prestanem blamirati se po forumima..  B-)

Hvala na komplimentu :) uvijek sam djelovao mladoliko, nevino - i time sam mnoge djeve zaveo:

one dođu čedne i mirisne
ja spustim se, otvorim im vrata
uđu na satak, dva, tri, čet'ri
izađu bez djevičanskog cvata

Primjetio sam da sam ti zapeo za oko, ali tada bijah u naponu snage. Da me sad vidiš: spondiloza i sifilis ostavili su traga, nekada "Apolon" i "Pastuh", sada ruglo i prezir svijeta.
Neki se dan šetam centrom a žena malom djetetu pokazujući prstom na mene govori: "Ak' buš zločest, kad narasteš bil buš ružan kao onaj striček".  :(


Last edited by Le Roi Soleil on 16/1/2016, 20:20; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 20:19

Trinity wrote:
Le Roi Soleil wrote:Pa sad, u tom sam samostanu dobio i dar trilokacije, nerado pričam o tome ali je istina.

Malo googlala, nema ništa.
Šta to je ?

Bilokacija - mogućnost biti istodobno na dva mjesta. Ja mogu na tri. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 16/1/2016, 20:20

:rofl
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 20:21

Ima to svojih prednosti, u trećoj lokaciji obično svratim do hamburgergarnice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 16/1/2016, 20:27

A prva i druga ? Kad si započeo, završi...gorim od znatiželje... :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 20:46

Obično počne transom, teško je verbalizirati, koliko god bilo apsurdno dio je to mojih mističnih iskustava. Kao da se nalazim u napola budnom stanju, mislim to vrijedi za prve dvije lokacije. Pomažem, tješim, često nepoznate ljude, stranih crta lica, dalekih zemalja. U trećoj - burek. Ćevapi. Sve prema potrebi, jer "dostojan je radnik svoje plaće". B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 16/1/2016, 20:56

Kako počne trans? :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 16/1/2016, 21:41

Konjačićem. Za kvalitetni trans potrebna je hors d'age zlaćana tekućina.
Mlađi od deset godina vode u stanje slično transu - mislim da je naziv toga belaja delirijum tremens. pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 17/1/2016, 12:32

Onda je više mistika u brtijama nego u crkvama. 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Guest 17/1/2016, 12:33

Jastreb i ja se slažemo s tom tvrdnjom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 38 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 54 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 46 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum