ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 24 of 54 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 39 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 14:47

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Iz katekizma pape Pia X. Njega i papa Henok Blogovski priznaje validnim. king
ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 14:50

aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Iz katekizma pape Pia X. Njega i papa Henok Blogovski priznaje validnim. king
ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Ovo implicitno znači da nemaš želju za tim - jer možda ni ne znaš za krštenje - ali ne bi odbio da ti netko ponudi jel  pirat i voila - spašen si.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 15:00

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Iz katekizma pape Pia X. Njega i papa Henok Blogovski priznaje validnim. king
ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Ovo implicitno znači da nemaš želju za tim - jer možda ni ne znaš za krštenje - ali ne bi odbio da ti netko ponudi jel  pirat  i voila - spašen si.
nis prečito do kraja :)

ok, i to i henok priznaje? bezveze. više liči na pravo neke socijalističke države nego na religiju. svako malo neki loophole, osim ako, izuzev i slično.
jel ti vidiš te formulacije, savršena ljubav, pokajanje bez svećenika, želja iako ni ne znoš za krštenje...

uglovnom, more li baren molo dite ko još nimo mozak razvijen za želje, savršenu ljubav i pokajanje, a koje je umrlo od sepse ići u pakal?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 15:07

aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Ovo implicitno znači da nemaš želju za tim - jer možda ni ne znaš za krštenje - ali ne bi odbio da ti netko ponudi jel  pirat  i voila - spašen si.
nis prečito do kraja :)

ok, i to i henok priznaje? bezveze. više liči na pravo neke socijalističke države nego na religiju. svako malo neki loophole, osim ako, izuzev i slično.
jel ti vidiš te formulacije, savršena ljubav, pokajanje bez svećenika, želja iako ni ne znoš za krštenje...

uglovnom, more li baren molo dite ko još nimo mozak razvijen za želje, savršenu ljubav i pokajanje, a koje je umrlo od sepse ići u pakal?

Priznaje ali on rigidno tumači tekstove svetog Tome Akvinskog. Opetovano negira Božje milosrđe i gore boldano (pokajanje) i zato će vjerujem biti teže kažnjen. Sv. Toma kao i citirani papa Pio shvaćaju da Bog može udijeliti milost i bez vidljivog sakramenta. Zato sam te ono pitao za odnos Zaručnik - Zaručnica.

Apropos djece, crkva ih prepušta Božjem milosrđu i moli za njih. Sensus fidei kaže da su spašena, tako mala, bez iznimke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 15:15

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:ok, 
je si dobar čovik i pomožeš li neprijateljima? jes, pomožin.
jel veruješ u katoličkog boga? verujin.
jel si se krsti ili umra mučeničkom smrću? nis. 

pakao.

"Odsustvo krštenja može biti nadomješteno mučeničkom smrću, što se naziva krštenje krvlju, ili činom savršene ljubavi prema Bogu, ili pokajanja, skupa sa željom, makar implicitnom, za krštenjem, i to se naziva krštenje željom"

Ovo implicitno znači da nemaš želju za tim - jer možda ni ne znaš za krštenje - ali ne bi odbio da ti netko ponudi jel  pirat  i voila - spašen si.
nis prečito do kraja :)

ok, i to i henok priznaje? bezveze. više liči na pravo neke socijalističke države nego na religiju. svako malo neki loophole, osim ako, izuzev i slično.
jel ti vidiš te formulacije, savršena ljubav, pokajanje bez svećenika, želja iako ni ne znoš za krštenje...

uglovnom, more li baren molo dite ko još nimo mozak razvijen za želje, savršenu ljubav i pokajanje, a koje je umrlo od sepse ići u pakal?

Priznaje ali on rigidno tumači tekstove svetog Tome Akvinskog. Opetovano negira Božje milosrđe i gore boldano (pokajanje) i zato će vjerujem biti teže kažnjen. Sv. Toma kao i citirani papa Pio shvaćaju da Bog može udijeliti milost i bez vidljivog sakramenta. Zato sam te ono pitao za odnos Zaručnik - Zaručnica.

Apropos djece, crkva ih prepušta Božjem milosrđu i moli za njih. Sensus fidei kaže da su spašena, tako mala, bez iznimke.
ne razumin zaručnik zaručnica, u smislu da zaručnica more svezati na zemlji, ali more i zaručnik po svomu na nebu?
naravski da more, ka more sve, al čemu unda postojanje zaručnice? gori si mi napiso da spasi. pa spasit će zaručnik, neš ti posla njemu.


jesi ti debeli šef?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 15:20

Debeli? Misliš, veliki?

U ovom primjeru su djeca spašena mimo Zaručnice.

Jedino im ona nije postavila zapreke, tj dopušta da mogu bez njenog uplitanja pravac Raj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 15:25

al je bilo veliki? valjda, nekako mi je ostalo povezano preko alana forda

a more li se i samson tako provući,
ima savršenu ljubav prema bogu, vjerojatno se kaje radi svega i svačega ako misli da je uvridi boga, ne želi se možda krstiti ali implicitno želi učiniti sve da bi bi bogu drogi...?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 15:28

aben wrote:
a more li se i samson tako provući,
ima savršenu ljubav prema bogu, vjerojatno se kaje radi svega i svačega ako misli da je uvridi boga, ne želi se možda krstiti ali implicitno želi učiniti sve da bi bi bogu drogi...?

Zašto ne, ali ćutim da je on kršten, moguće u Katoličkoj Crkvi.

Jesi li ti kršten?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 15:29

Inače: nema krštenja, nema egzorcizma. Barem tako tvrde znalci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by aben 26/11/2015, 15:34

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
a more li se i samson tako provući,
ima savršenu ljubav prema bogu, vjerojatno se kaje radi svega i svačega ako misli da je uvridi boga, ne želi se možda krstiti ali implicitno želi učiniti sve da bi bi bogu drogi...?

Zašto ne, ali ćutim da je on kršten, moguće u Katoličkoj Crkvi.

Jesi li ti kršten?
jo jes, i vjerojatno je i un.

ali u smislu spasenja izravnog protivnika kc. uzmimo unda radije moga rođoka svjedoka, un ni kršten u crikvi, dvo dona rodi zo se, a ostale done gre po kućami, doing gods work. i un se more provući krez tu ušicu.

ki su to znalci?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:24

Le Roi Soleil wrote:
Ja u navedenim citatima vidim slijedeće:

1) Svi su ljudi Božja stvorenja

2)
Svakom čovjeku je ponuđeno spasenje -> on/ona može postati dijete Božje vlastitim izborom. (Svi su otkupljeni ali za spasenje se očekuje naš pristanak.)




"Dok on još govoraše mnoštvu, eto majke i braće njegove. Stajahu vani tražeći da s njime govore. Reče mu netko: "Evo majke tvoje i braće tvoje, vani stoje i traže da s tobom govore." Tomu koji mu to javi on odgovori: "Tko je majka moja, tko li braća moja?" I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka." (Mt 12,46-50)
 
Ako ćemo usporediti tvoj zaključak da su ljudi samo stvorenja Božja i ovaj Isusov izričaj da su braća oni koji vrše volju Očevu, onda bismo, moram sad karikirati, djecom Božjom morali zvati sva stvorenja osim čovjeka, jer i životinje i biljke i planine i mora i kiša i tuča i Sunce i Mjesec i sva nebeska tijela vrše isključivo volju Božju, tj. uopće nemaju svoje volje osim onoga poslanja i svrhe koje im je Bog odredio. A to ipak ne činimo jer je jedino čovjek stvoren na sliku i priliku Božju. Ili iz prve poslanice Korinćanima: "A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja... "(11,7) Da citiram opet Pavla: tako će i pokornošću jednoga svi postati pravednici." (Rimljanima 5, 18-19) i komaprirajući ovaj njegov citat sa Isusovim nazivljem brat, sestra i majka kao logičan zaključak nameće se ona tvrdnja koja kaže da su svi ljudi Božja djeca, ali se svi neće spasiti jer svojevoljno odbacuju taj dar sinovstva Božjeg, tj. djece Božje. Ovdje mogu još dodati i prispodobu o slugama i talentima (Mt 25, 14 – 30)– nije slučajno da je jedan od slugu dobio jedan, drugi dva, a treći pet talenata. Ne spominje se uopće sluga koji nije dobio nijedan talenat. Stoga zaključujem da je svaki sluga – svaki čovjek – dobio jedan talenat – onaj djeteta Božjeg jer svaki Otac povjerava svakom svom djetetu svoj imetak. Hoće li ga zakopati, odbaciti, ne raditi na njemu, ne uložiti ga ili će se truditi i od njega načiniti dva talenta, dati nikakav, tridesetorostruk ili stostruk plod do djeteta je samoga.
Sjeti se i Pavlovog pomalo naivnog ali sa njegovog lokalpatriotskog stajališta sasvim shvatljivog uzvika: "Sav će se Izrael spasiti" (Rim 11,26)
Vjerojatno je to izraz njegove strastvene želje da se svi njegovi sunarodnjaci spase. No ja, iako strastveno želim da se sva djeca Božja spase, znam, jer je napisano, da to ipak tako neće biti. 



Le Roi Soleil wrote: Ergo je Bog dao KC Obnovu ... preko protestanata. 


Što si htio reći - da je potrebno otpasti od Crkve da bi se ona obnovila i da su otpadnici zapravo obnovitelji?  :P
Samo napominjem Isusovu prispodobu o žitu i kukolju. Evo, ja dalje ne znam što bih ti mogla reći, osim da je jedna sjajna zvijezda pala s neba KC kako je to i predviđeno u Otkrivenju i da mi je zbog toga jako žao.



Le Roi Soleil wrote:Pod "svima i svakakvima" mislio sam na one za koje pouzdano znamo da su razmišljali i ponašali se poput zvijeri: Staljin, Hitler, itd. Terminom "djeca Božja" koji se lijepi i takvima zašećeruje se i sam vrag. Svakako nisam mislio na forumaše, pa niti ih ne poznajem. 



Isus: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju! (Lk 23,43)" I da zaključim riječima iz onog dugog posta upućenog samsonu: taj je razbojnik ispunio sve uvjete da ga se smatra djetetom đavla, pa ipak za njega je jedinoga napisano u Evanđeljima da je završio u Raju. Ne smijemo olako shvaćati Božje Milosrđe da nam ne bi bilo suđeno po Pravdi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:26

aben wrote:
jo jes, i vjerojatno je i un.

ali u smislu spasenja izravnog protivnika kc. uzmimo unda radije moga rođoka svjedoka, un ni kršten u crikvi, dvo dona rodi zo se, a ostale done gre po kućami, doing gods work. i un se more provući krez tu ušicu.

ki su to znalci?

Jehovac? Auh, teško :D

A dobro da si kršten jer bi mogao na egzorcizam u slučaju opsjednuća santa mislim da se klerici ravnuju onom Isusovom kako se demoni nakon izgona smucaju bezvodnim mjestima i opet ulaze k istom ako nađu kuću praznu (bez Duha), sa sedam drugara jednim gorim od drugog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:33

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Ja u navedenim citatima vidim slijedeće:

1) Svi su ljudi Božja stvorenja

2)
Svakom čovjeku je ponuđeno spasenje -> on/ona može postati dijete Božje vlastitim izborom. (Svi su otkupljeni ali za spasenje se očekuje naš pristanak.)




"Dok on još govoraše mnoštvu, eto majke i braće njegove. Stajahu vani tražeći da s njime govore. Reče mu netko: "Evo majke tvoje i braće tvoje, vani stoje i traže da s tobom govore." Tomu koji mu to javi on odgovori: "Tko je majka moja, tko li braća moja?" I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka." (Mt 12,46-50)
 
Ako ćemo usporediti tvoj zaključak da su ljudi samo stvorenja Božja i ovaj Isusov izričaj da su braća oni koji vrše volju Očevu, onda bismo, moram sad karikirati, djecom Božjom morali zvati sva stvorenja osim čovjeka, jer i životinje i biljke i planine i mora i kiša i tuča i Sunce i Mjesec i sva nebeska tijela vrše isključivo volju Božju, tj. uopće nemaju svoje volje osim onoga poslanja i svrhe koje im je Bog odredio. A to ipak ne činimo jer je jedino čovjek stvoren na sliku i priliku Božju. Ili iz prve poslanice Korinćanima: "A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja... "(11,7) Da citiram opet Pavla: tako će i pokornošću jednoga svi postati pravednici." (Rimljanima 5, 18-19) i komaprirajući ovaj njegov citat sa Isusovim nazivljem brat, sestra i majka kao logičan zaključak nameće se ona tvrdnja koja kaže da su svi ljudi Božja djeca, ali se svi neće spasiti jer svojevoljno odbacuju taj dar sinovstva Božjeg, tj. djece Božje. Ovdje mogu još dodati i prispodobu o slugama i talentima (Mt 25, 14 – 30)– nije slučajno da je jedan od slugu dobio jedan, drugi dva, a treći pet talenata. Ne spominje se uopće sluga koji nije dobio nijedan talenat. Stoga zaključujem da je svaki sluga – svaki čovjek – dobio jedan talenat – onaj djeteta Božjeg jer svaki Otac povjerava svakom svom djetetu svoj imetak. Hoće li ga zakopati, odbaciti, ne raditi na njemu, ne uložiti ga ili će se truditi i od njega načiniti dva talenta, dati nikakav, tridesetorostruk ili stostruk plod do djeteta je samoga.
Sjeti se i Pavlovog pomalo naivnog ali sa njegovog lokalpatriotskog stajališta sasvim shvatljivog uzvika: "Sav će se Izrael spasiti" (Rim 11,26)
Vjerojatno je to izraz njegove strastvene želje da se svi njegovi sunarodnjaci spase. No ja, iako strastveno želim da se sva djeca Božja spase, znam, jer je napisano, da to ipak tako neće biti. 



Le Roi Soleil wrote: Ergo je Bog dao KC Obnovu ... preko protestanata. 


Što si htio reći - da je potrebno otpasti od Crkve da bi se ona obnovila i da su otpadnici zapravo obnovitelji?  :P
Samo napominjem Isusovu prispodobu o žitu i kukolju. Evo, ja dalje ne znam što bih ti mogla reći, osim da je jedna sjajna zvijezda pala s neba KC kako je to i predviđeno u Otkrivenju i da mi je zbog toga jako žao.



Le Roi Soleil wrote:Pod "svima i svakakvima" mislio sam na one za koje pouzdano znamo da su razmišljali i ponašali se poput zvijeri: Staljin, Hitler, itd. Terminom "djeca Božja" koji se lijepi i takvima zašećeruje se i sam vrag. Svakako nisam mislio na forumaše, pa niti ih ne poznajem. 



Isus: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju! (Lk 23,43)" I da zaključim riječima iz onog dugog posta upućenog samsonu: taj je razbojnik ispunio sve uvjete da ga se smatra djetetom đavla, pa ipak za njega je jedinoga napisano u Evanđeljima da je završio u Raju. Ne smijemo olako shvaćati Božje Milosrđe da nam ne bi bilo suđeno po Pravdi.

Pa eto, sama si napisala:

"Tko je majka moja, tko li braća moja?" I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka."

Kako se Hitler, Staljin i njima slična kamarila uklapaju u priču? :W

A propos Obnove, htio sam reći da je Bog iznad Crkve a ne vice versa.

"Dobri razbojnik" je prema jednom od Evanđelja također hulio Boga i pljucao po Isusu. Ergo je njegovo obraćenje počelo i bilo završeno tijekom ta mučna 3 sata. Od djeteta srdžbe postao je istinsko dijete Božje. :)


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:38

Le Roi Soleil wrote:

Pa eto, sama si napisala:

"Tko je majka moja, tko li braća moja?" I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka."

Kako se Hitler, Staljin i njima slična kamarila uklapaju u priču? :W

A propos Obnove, htio sam reći da je Bog iznad Crkve a ne vice versa.

"Dobri razbojnik" je prema jednom od Evanđelja također hulio Boga i pljucao po Isusu. Ergo je njegovo obraćenje počelo i bilo završeno tijekom ta mučna 3 sata. Od djeteta srdžbe postao je istinsko dijete Božje. :)



Isključio si cijeli kontekst i pročitao samo ono što ti i samson želite dokazati - da je čovjek samo stvorenje a ne i dijete Božje pa evo - opet ti ponavljam - ponavljanje je majka znanja:  :P

Ako ćemo usporediti tvoj zaključak da su ljudi samo stvorenja Božja i ovaj Isusov izričaj da su braća oni koji vrše volju Očevu, onda bismo, moram sad karikirati, djecom Božjom morali zvati sva stvorenja osim čovjeka, jer i životinje i biljke i planine i mora i kiša i tuča i Sunce i Mjesec i sva nebeska tijela vrše isključivo volju Božju, tj. uopće nemaju svoje volje osim onoga poslanja i svrhe koje im je Bog odredio. A to ipak ne činimo jer je jedino čovjek stvoren na sliku i priliku Božju. Ili iz prve poslanice Korinćanima: "A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja... "(11,7) Da citiram opet Pavla: tako će i pokornošću jednoga svi postati pravednici." (Rimljanima 5, 18-19) i komaprirajući ovaj njegov citat sa Isusovim nazivljem brat, sestra i majka kao logičan zaključak nameće se ona tvrdnja koja kaže da su svi ljudi Božja djeca, ali se svi neće spasiti jer svojevoljno odbacuju taj dar sinovstva Božjeg, tj. djece Božje. Ovdje mogu još dodati i prispodobu o slugama i talentima (Mt 25, 14 – 30)– nije slučajno da je jedan od slugu dobio jedan, drugi dva, a treći pet talenata. Ne spominje se uopće sluga koji nije dobio nijedan talenat. Stoga zaključujem da je svaki sluga – svaki čovjek – dobio jedan talenat – onaj djeteta Božjeg jer svaki Otac povjerava svakom svom djetetu svoj imetak. Hoće li ga zakopati, odbaciti, ne raditi na njemu, ne uložiti ga ili će se truditi i od njega načiniti dva talenta, dati nikakav, tridesetorostruk ili stostruk plod do djeteta je samoga.
Sjeti se i Pavlovog pomalo naivnog ali sa njegovog lokalpatriotskog stajališta sasvim shvatljivog uzvika: "Sav će se Izrael spasiti" (Rim 11,26)

Vjerojatno je to izraz njegove strastvene želje da se svi njegovi sunarodnjaci spase. No ja, iako strastveno želim da se sva djeca Božja spase, znam, jer je napisano, da to ipak tako neće biti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:44

Reductio ad absurdum. pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:45

Jedino je čovjek stvoren na sliku Božju. Eto, opet sama pišeš meni u prilog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 16:45

:P lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 26/11/2015, 18:06

Le Roi Soleil wrote:
Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:Hvala na ovom svjedočanstvu, u potpunosti se slažem sa interpretacijom Marko 16,17. Katolici, sa kojima mi surađujemo, su možda preoprezni pa teže slučajeve - prava opsjednuća - daju samo klericima da se obračunavaju. Zanimljivo je da je kod vas uspješnost izgona zloduha 100%, to još nisam doživio, iskreno. Možda je tajna u nemoći već legendarni "duh legalizma" (zato sam ja sada u Full Gospel)... Jeste li otvoreni za suradnju sa drugim kršćanskim zajednicama? Kakvi ste u dijalogu sa kršćanima koji nisu u vašoj Crkvi?
Nebih želio ostaviti dojam da je istjerivanje zlih duhova kikiriki....to je ponekad zaista iscrpljujuća duhovna borba.... sjeti se da iz opsjednutih ljudi zli duhovi nisu odlazili dok im to Isus nije zapovijedio.... nije ih molio da izidju već im je zapovjedao s autoritetom....svako dijete Božje ima taj autoritet,ali ga ne koristi ili nezna kako da ga koristi.Zato je jako važno imati dobre biblijske temelje,znati tko si u Kristu i tako i živjeti.Crkve su pune slomljenih kršćana koji zbog krivih učenja zapravo neznaju tko su.
Moja crkva jest apostolska i širi Radosnu vijest po cijelom svijetu.U Indiji smo osnovali oko 30 misionarakih postaja, propovjedamo u Francuskoj,Irskoj,Litvi,Hrvatskoj,po cijeloj centralnoj Americi, a sada je u tijeku stvaranje nove TV mreže koja će biti u službi probudjenja i obnove u Americi.
Danas je u Americi opasno biti kršćanin.Biblija je izbačena iz škola i javnih ustanova.Manijak koji je ubio 13 osoba u jednoj školi, prvo je pitao jesu li kršćani, a onda bi im rekao da će slijedeće sekunde sresti svog Stviritelja i upucao ih.Trener koji je prije utakmice zajedno s igračima molio, smijenjen je....možeš biti budista ili sotonista, nitko ti neće ništa...tako da se zaista ispunjava svaka riječ iz Pisma....živimo u zaista posljednjim vremenima i treba se ispunjavati svježim pomazanjem svakoga dana i živjeti kao da će Isus doći upravo sada.
Možeš mi se javiti na PP glede stvari vezanih uz crkvu i mogućeg dijaloga.

Bi li mogao raditi egzorcizam u suradnji s katolicima? Koji je najteži primjer koji ste imali? U mojoj zajednici je bio slučaj jedne mlade žene (većinom su žene :roll ) koja je bila vezana pečatima (parodija krštenja?) i tek su nakon mjesec dana vođe zajednice u suradni sa mjesnim katoličkim biskupom uspjeli iskontrolirati situaciju. Konačnu pobjedu odnio je o. Richard McAlear.

A propos pp, ovo je za mene nova zajednica tako da trenutno radim na svom mjestu u njoj, ako osjetim poticaj javim se. Zanimalo me koliko ste ekumenski otvoreni, vidio sam mnogo samostalnih Crkava koje ne komuniciraju s drugima, i na taj način ne dobivaju feedback svog rada, postanu samo(za)dovoljne i umišljene. Potreban je korektiv, uostalom klanjamo se istom Bogu.

S katolicima nemamo nikakvih kontakata.Bio je slučaj kada je opsjednuta osoba krenula napasti propovjednika ali reagirali su redari i zaustavili tu osobu.u Belizeu je lokalna banda također pokušala napasti propovjednika i zaustaviti održavanje konferencije koja je okupila mnoštvo ljudi.Propovjednik je vođi bande rekao ono što mu je Duh Sveti povjerio, a radilo se o njegovom članu obitelji.Riječ znanja je jedan id 9 darova Duha Svetog.Čovjek se slomio i nakon toga prihvatio Isusa Krista za svog Spasitelja.
Što se ekumenizma tiče uglavnom se svi pozivaju na Isusovu velikosvečeničku molitvu u kojoj Isus moli da svi budu jedno.Problem tumačenja tog stiha uzrokuje podijeljena mišljenja oko toga što je ekumenizam.U to se ponekad umiješa i međureligijski dijalog što je posve druga stvar.Katolici po običaju drže da izvan KC nema spasenja, time zapravo daju poruku onima koji nisu dio te institucije da su na putu u propast ukoliko ne postanu dio KC.Ono što ja smatram temeljem Pisma i Ivana 17 jest da je crkva Kristova duhovna građevina, tijelo Kristovo na zemlji koje sačinjavaju svi nanovorođeni kršćani iz svih denominacija.U tom smislu, Isus nas poziva da budemo svi jedno, u istom Duhu Svetom.Jer u Boga nema pristranosti.Za njega su isti katolici,protestanti ili pravoslavci.Moja duhovna braća i sestre mogu biti uz bilo koje denominacije pod uvjetom da su nanovorođena djeca Božja.
Inače mi se nondenominacijska crkva, i imamo dobre odnose sa mnogim crkvama koje dijele istu teologiju a želimo biti crkva kakva je opisana u Djelima, u kojoj vlada sloboda Duha Svetog, u kojoj se radosno ,plesom i pjevanjem svih prusutnih slavi Gospodina, u kojoj su znaci,čudesa i iscjeljenja redovna i normalna pojava.
Danas je ovdje veliki praznik, Dan zahvalnosti, tuka je na stolu,i obitelj je zajedno.
Lijep pozdrav.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 26/11/2015, 18:19

Le Roi Soleil wrote:Reductio ad absurdum. pirat

Nema smisla raspravljati s njom.Stalno daje nove primjere kojima želi dokazati da je u pravu.Time zapravo želi dokazati da je Pismo u kontradikciji sa samim sobom, a koliko god puta sam je pozivao da objasni što joj nije jasno u stihu koji kaže da se treba postati djetetom Božjim, nikada nije odgovorila niti objasnila jer;
A) razumije stih i razumije da je u krivu, ali joj ponos ne dopušta to priznati, jer bi time izdala teologiju KC a to joj nije ni na kraj pamet.
B) ne razumije stih(malo vjerojatno, jer bi i retardirana osoba razumjela tako jednostavnu tvrdnju)
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 22:05

Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:Reductio ad absurdum. pirat

Nema smisla raspravljati s njom.Stalno daje nove primjere kojima želi dokazati da je u pravu.Time zapravo želi dokazati da je Pismo u kontradikciji sa samim sobom, a koliko god puta sam je pozivao da objasni što joj nije jasno u stihu koji kaže da se treba postati djetetom Božjim, nikada nije odgovorila niti objasnila jer;
A) razumije stih i razumije da je u krivu, ali joj ponos ne dopušta to priznati, jer bi time izdala teologiju KC a to joj nije ni na kraj pamet.
B) ne razumije stih(malo vjerojatno, jer bi i retardirana osoba razumjela tako jednostavnu tvrdnju)

Hm da, sakrivaš se iza Le Roia da bi mi uputio ad hominem argumente. Ja sam napisala mamutovac sa objašnjenjem, zatim niz postova koji dokazuju moju tvrdnju da su svi ljudi djeca Božja što je potvrdio i Mad Vlad na temelju učenja Tore ali trn u oku je KC i njena teologija. Od tebe ništa nova, pa ni to da si se izvukao od objašnjenja ove Pavlove tvrdnje:


"Krist nas je otkupio od prokletstva Zakona postavši mjesto nas proklet." (Gal 3,13)


Kako ne poznaješ kontekst Pisma jasno je da ne možeš objasniti ni tu rečenicu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 22:08

Samson minival wrote:

S katolicima nemamo nikakvih kontakata...Katolici po običaju drže da izvan KC nema spasenja, time zapravo daju poruku onima koji nisu dio te institucije da su na putu u propast ukoliko ne postanu dio KC.


A što reći o ovoj kontradikciji. Mene napadaš zbog nauka KC da su svi ljudi djeca Božja pozvana na spasenje, a sad ovdje iznosiš nešto posve suprotno o učenju KC. Rekla bih, pokazao si priličnu dozu licemjerja čim je u pitanju KC.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 24 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 54 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 39 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum