ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 22 of 54 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 14:10

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
A to je dostupno baš svakom čovjeku, ne samo Isusovim učenicima, što znamo po primjerima Isusovih darova ljudima pri čemu se nikada nije služio kriterijem tzv. formalne pravovjernosti i zbog čega se svi takvi sa punim pravom mogu nazvati djecom Božjom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala.

U tom smislu se i jedan Staljin tijekom 30-ih godina prošlog stoljeća može s punim pravom nazvati dobrim čovjekom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala. :P

Pa Bog mu je dao i poziv i mogućnost i potencijal kad je počeo studirati pravoslavnu teologiju. A što on taj potencijal nije iskoristio nego se okrenuo od dobra čineći zlo nije do Boga nego do njegovog izbora. Isus i ne govori da će se spasiti svi ljudi  iako je otkupio grijehe svih.  :P

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 14:10

Trinity wrote:
metilda wrote:nego me svojim tumačenjem fino u rukavicama svrstavaš među djecu đavla.

A jesam ja rekla da on zna fino upakirati stvari?  ;)
Ako te može utješiti, ne svrstava samo tebe. :D

Ma ne treba ga uzimati ozbiljno, on ionako ne razumije što piše.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 15:01

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
A to je dostupno baš svakom čovjeku, ne samo Isusovim učenicima, što znamo po primjerima Isusovih darova ljudima pri čemu se nikada nije služio kriterijem tzv. formalne pravovjernosti i zbog čega se svi takvi sa punim pravom mogu nazvati djecom Božjom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala.

U tom smislu se i jedan Staljin tijekom 30-ih godina prošlog stoljeća može s punim pravom nazvati dobrim čovjekom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala. :P

Pa Bog mu je dao i poziv i mogućnost i potencijal kad je počeo studirati pravoslavnu teologiju. A što on taj potencijal nije iskoristio nego se okrenuo od dobra čineći zlo nije do Boga nego do njegovog izbora. Isus i ne govori da će se spasiti svi ljudi  iako je otkupio grijehe svih.  :P

Čini se da je katolicima lakše braniti termine "Majka Božja" ili "Bogorodica" nego ovaj široki izraz djeca Božja. pirat

Ne ujarmljujte se s nevjernicima. Ta što ima pravednost s bezakonjem? Ili kakvo zajedništvo svjetlo s tamom? 15Kakvu slogu Krist s Belijarom? Ili kakav dio vjernik s nevjernikom? 16Kakav sporazum hram Božji s idolima? Jer mi smo hram Boga živoga, kao što reče Bog:

Prebivat ću u njima

i hoditi među njima;
i bit ću Bog njihov,
a oni narod moj.

17
Zato iziđite iz njihove sredine
i odvojite se, govori Gospodin,
i ništa nečisto ne dotičite
i ja ću vas primiti.

18
I bit ću vam otac
i vi ćete mi biti sinovi i kćeri,
veli Gospodin Svemogući.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 25/11/2015, 17:11

Le Roi Soleil wrote:Uh, kako me uvaženi kolega Samson otpilio. :|
Nisam te otpilio poštovani sugovorniče jer postoji i stvarni život a ne samo ovaj virtualni.Radim deset sati dnevno, ponekad i više tako da forum nije moj prioritet.Ne bavim se egzorcizmima, već sam u poslu sa nekretninama.Kupujem kuće kojima je vlasnik banka,idem na nagodbu s bankom kako bi postigao najnižu cijenu, zatim ovlaštena osoba izvrši procjenu kuće.Kako bi se povečala tržišna vrijednost kuće izvršim potrebna renoviranja( ne ja već ekipa koja radi za mene) i dam kuću u prodaju.
U međuvremenu imam i svoje obaveze u crkvi, dosta putujem i ponekad propovjedam.
Lijep pozdrav.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 17:18

Napisao sam to jer si odgovorio ostalima a moj kvalitetan upis na kraju 27. stranice je ostao bez odgovora. Pozdrav i tebi i sretno sa poslom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 25/11/2015, 17:20

Le Roi Soleil wrote:Napisao sam to jer si odgovorio ostalima a moj kvalitetan upis na kraju 27. stranice je ostao bez odgovora. Pozdrav i tebi i sretno sa poslom.
Odgovoriti ću ti čim uhvatim malo više vremena.
Lijep pozdrav.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 17:32

A propos molitve, ona je nešto najveće za što je čovjek sposoban, to se vjerujem svi ovdje slažemo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by darla 25/11/2015, 18:18

Le Roi Soleil wrote:A propos molitve, ona je nešto najveće za što je čovjek sposoban, to se vjerujem svi ovdje slažemo. :)

Sto bi rekao Wolf : "Pa, ne bas"  :D

Covjek je sposoban za puno vece stvari od molitve, no nisam sigurna da je bas i spreman za odgovornost koju nose te vece stvari  :D.

Uostalom kad istjerujes jeli zloduhe, ne molis, nego zapovijedas  B-).
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 18:21

darla wrote:
Le Roi Soleil wrote:A propos molitve, ona je nešto najveće za što je čovjek sposoban, to se vjerujem svi ovdje slažemo. :)

Sto bi rekao Wolf : "Pa, ne bas"  :D

Covjek je sposoban za puno vece stvari od molitve, no nisam sigurna da je bas i spreman za odgovornost koju nose te vece stvari  :D.

Uostalom kad istjerujes jeli zloduhe, ne molis, nego zapovijedas  B-).

Wolf ne zna gdje mu je glava a di rep, ali no. pirat

Kad moli čovjek dolazi u kontakt sa svojim Stvoriteljem - direktno komunicira sa Bezgraničnim.

Kada izbacuje demone on zapovijeda stvorenju, to nije big deal, do Drugog vatikanskog je egzorcist bio jedna od najnižih kleričkih službi, a u prvim stoljećima kršćanstva svećenicima je bilo ispod časti bakćati se s demonima. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by darla 25/11/2015, 18:33

Le Roi Soleil wrote:


Wolf ne zna gdje mu je glava a di rep, ali no. pirat

Kad moli čovjek dolazi u kontakt sa svojim Stvoriteljem - direktno komunicira sa Bezgraničnim.

Kada izbacuje demone on zapovijeda stvorenju, to nije big deal, do Drugog vatikanskog je egzorcist bio jedna od najnižih kleričkih službi, a u prvim stoljećima kršćanstva svećenicima je bilo ispod časti bakćati se s demonima. king

Zasto bi morao moliti da direktno komunicira sa Bezgranicnim? Dovoljno je "utihnuti" i "slusati"  :)

Ljudi u biti mole zbog sebe, riutal koji im daje iluziju odnosa.

pa danas je big deal, rijetko tko se zeli toga primiti, samo iz drugih razloga  :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 18:57

Ovisno, na Filipinima su sveštena lica poludjela za egzorcizmom, svi bi učili i fajtali se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 18:59

Inače, egzorcizam - onaj deprekativnog karaktera - spada pod molitvu, samo napomena da se ne čini da spamamo temu. santa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by darla 25/11/2015, 19:02

Le Roi Soleil wrote:Inače, egzorcizam - onaj deprekativnog karaktera - spada pod molitvu, samo napomena da se ne čini da spamamo temu. santa

:D ... ma necu vise, vidjela sam da si poceo sa Samsonom, malo o tome, pa se nadovezala, budemo mi egzorcirali o svom trosku  B-)
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 19:06

darla wrote:
:D ... ma necu vise, vidjela sam da si poceo sa Samsonom, malo o tome, pa se nadovezala, budemo mi egzorcirali o svom trosku  B-)

Ok. Nisam očekivao da će spomenut egzorcizam, ali kad već je ... rado bi da na tu temu napravimo brainstorming rendeer evo ti jedna za kraj, uvijek me oraspoloži: https://www.youtube.com/watch?v=rWZr2F0qohA
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by darla 25/11/2015, 19:12

Tnx  :)
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 19:27

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
A to je dostupno baš svakom čovjeku, ne samo Isusovim učenicima, što znamo po primjerima Isusovih darova ljudima pri čemu se nikada nije služio kriterijem tzv. formalne pravovjernosti i zbog čega se svi takvi sa punim pravom mogu nazvati djecom Božjom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala.

U tom smislu se i jedan Staljin tijekom 30-ih godina prošlog stoljeća može s punim pravom nazvati dobrim čovjekom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala. :P

Pa Bog mu je dao i poziv i mogućnost i potencijal kad je počeo studirati pravoslavnu teologiju. A što on taj potencijal nije iskoristio nego se okrenuo od dobra čineći zlo nije do Boga nego do njegovog izbora. Isus i ne govori da će se spasiti svi ljudi  iako je otkupio grijehe svih.  :P

Čini se da je katolicima lakše braniti termine "Majka Božja" ili "Bogorodica" nego ovaj široki izraz djeca Božja. pirat

Ne ujarmljujte se s nevjernicima. Ta što ima pravednost s bezakonjem? Ili kakvo zajedništvo svjetlo s tamom? 15Kakvu slogu Krist s Belijarom? Ili kakav dio vjernik s nevjernikom? 16Kakav sporazum hram Božji s idolima? Jer mi smo hram Boga živoga, kao što reče Bog:

Prebivat ću u njima

i hoditi među njima;
i bit ću Bog njihov,
a oni narod moj.

17
Zato iziđite iz njihove sredine
i odvojite se, govori Gospodin,
i ništa nečisto ne dotičite
i ja ću vas primiti.

18
I bit ću vam otac
i vi ćete mi biti sinovi i kćeri,
veli Gospodin Svemogući.

Ne vidim poantu ovom citatu u odnosu na moj komentar o potencijalima i Staljinu. Na njega si eventualno mogao odgovoriti prispodobom o talentima, ali tada bi morao priznati da je Božja pedagogija "kome je malo dano od njega će se malo i tražiti".
No, sad vam ovdje nedostaje samo henok. Primijetila sam da se svi otpadnici od KC vole staviti u Božju poziciju i vrlo strogo određivati tko je spašen, a tko ne.
Nadam se ipak da ti poput samsona ne smatraš da su ateisti, hinduisti, budisti, muslimani, agnostici i katolici koji su vjerni Papi sotonina djeca.


Za termin djece Božje ima puno citata koje ne vidite, ali dok je nekima čaša napola puna, nekima je poluprazna. Možda je to zbog toga što su svjesnim otpadom od KC izgubili nešto od darovanih talenata.  B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 19:47

metilda wrote:Ne vidim poantu ovom citatu u odnosu na moj komentar o potencijalima i Staljinu. Na njega si eventualno mogao odgovoriti prispodobom o talentima, ali tada bi morao priznati da je Božja pedagogija "kome je malo dano od njega će se malo i tražiti".
No, sad vam ovdje nedostaje samo henok. Primijetila sam da se svi otpadnici od KC vole staviti u Božju poziciju i vrlo strogo određivati tko je spašen, a tko ne.
Nadam se ipak da ti poput samsona ne smatraš da su ateisti, hinduisti, budisti, muslimani, agnostici i katolici koji su vjerni Papi sotonina djeca.


Za termin djece Božje ima puno citata koje ne vidite, ali dok je nekima čaša napola puna, nekima je poluprazna. Možda je to zbog toga što su svjesnim otpadom od KC izgubili nešto od darovanih talenata.  B-)

Pa ja se ne igram uloge Suca, samo napominjem da olako etiketiranje svih i svakakvih "djecom Božjom" vodi u laksizam.

A propos Crkve, molimo "neka bude volja Tvoja" a ne volja Crkve. Kako je došlo do karizmatske obnove među katolicima? :W
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 25/11/2015, 20:48

Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:Samsone, ove 2 recenice ti se malo tuku.


Kako ti svojim životom svjedočiš vjeru (e ovdje neš citirat valjda..)?
Ne čitaš pažljivo. Bavi se egzorcizmom, čita Vragovima citate.

Hahaha čitam ja dobro. On je čvrsto s dupetom na zemlji. Ovo su kod njega ostaci religijskog fanatizma jer ne zna za išta bolje, to mu drži glavu iznad vode. Na moja pitanja ne odgovara jer nema odgovore.

E moj Samsone, minival ti je ošo u povijest. Sad su u điru waves, pramenovi free hands. Modernizuj se :D Jezik ti je arhaičan pun izraza iz Starog zavjeta. Đavo te tako brzo nađe :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by aben 25/11/2015, 22:44

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
A to je dostupno baš svakom čovjeku, ne samo Isusovim učenicima, što znamo po primjerima Isusovih darova ljudima pri čemu se nikada nije služio kriterijem tzv. formalne pravovjernosti i zbog čega se svi takvi sa punim pravom mogu nazvati djecom Božjom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala.

U tom smislu se i jedan Staljin tijekom 30-ih godina prošlog stoljeća može s punim pravom nazvati dobrim čovjekom, svakako barem u potencijalu ako već ne i punom aktualizacijom tog potencijala. :P

Pa Bog mu je dao i poziv i mogućnost i potencijal kad je počeo studirati pravoslavnu teologiju. A što on taj potencijal nije iskoristio nego se okrenuo od dobra čineći zlo nije do Boga nego do njegovog izbora. Isus i ne govori da će se spasiti svi ljudi  iako je otkupio grijehe svih.  :P

Čini se da je katolicima lakše braniti termine "Majka Božja" ili "Bogorodica" nego ovaj široki izraz djeca Božja. pirat

Ne ujarmljujte se s nevjernicima. Ta što ima pravednost s bezakonjem? Ili kakvo zajedništvo svjetlo s tamom? 15Kakvu slogu Krist s Belijarom? Ili kakav dio vjernik s nevjernikom? 16Kakav sporazum hram Božji s idolima? Jer mi smo hram Boga živoga, kao što reče Bog:

Prebivat ću u njima

i hoditi među njima;
i bit ću Bog njihov,
a oni narod moj.

17
Zato iziđite iz njihove sredine
i odvojite se, govori Gospodin,
i ništa nečisto ne dotičite
i ja ću vas primiti.

18
I bit ću vam otac
i vi ćete mi biti sinovi i kćeri,
veli Gospodin Svemogući.

Ne vidim poantu ovom citatu u odnosu na moj komentar o potencijalima i Staljinu. Na njega si eventualno mogao odgovoriti prispodobom o talentima, ali tada bi morao priznati da je Božja pedagogija "kome je malo dano od njega će se malo i tražiti".
No, sad vam ovdje nedostaje samo henok. Primijetila sam da se svi otpadnici od KC vole staviti u Božju poziciju i vrlo strogo određivati tko je spašen, a tko ne.
Nadam se ipak da ti poput samsona ne smatraš da su ateisti, hinduisti, budisti, muslimani, agnostici i katolici koji su vjerni Papi sotonina djeca.


Za termin djece Božje ima puno citata koje ne vidite, ali dok je nekima čaša napola puna, nekima je poluprazna. Možda je to zbog toga što su svjesnim otpadom od KC izgubili nešto od darovanih talenata.  B-)
pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 10:31

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:Ne vidim poantu ovom citatu u odnosu na moj komentar o potencijalima i Staljinu. Na njega si eventualno mogao odgovoriti prispodobom o talentima, ali tada bi morao priznati da je Božja pedagogija "kome je malo dano od njega će se malo i tražiti".
No, sad vam ovdje nedostaje samo henok. Primijetila sam da se svi otpadnici od KC vole staviti u Božju poziciju i vrlo strogo određivati tko je spašen, a tko ne.
Nadam se ipak da ti poput samsona ne smatraš da su ateisti, hinduisti, budisti, muslimani, agnostici i katolici koji su vjerni Papi sotonina djeca.


Za termin djece Božje ima puno citata koje ne vidite, ali dok je nekima čaša napola puna, nekima je poluprazna. Možda je to zbog toga što su svjesnim otpadom od KC izgubili nešto od darovanih talenata.  B-)

Pa ja se ne igram uloge Suca, samo napominjem da olako etiketiranje svih i svakakvih "djecom Božjom" vodi u laksizam.

A propos Crkve, molimo "neka bude volja Tvoja" a ne volja Crkve. Kako je došlo do karizmatske obnove među katolicima? :W

Dobro, onda idemo ispočetka. Kao što je napisano u dugom postu kao objašnjenje samsonu dva su kriterija  po kojima su svi ljudi djeca Božja.
Prvi je stvaranje čovjeka. Kako volite citate evo citata iz Postanka:
 
 
Postanak 1,26        
Tada reče Bog: "Načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju! Neka on vlada nad ribama morskim, nad pticama nebeskim, nad stokom, nad svim zvijerima zemaljskim i nad svim, što gmiže po zemlji!"
 
Postanak 1,27        
Tako stvori Bog čovjeka na sliku svoju, na sliku Božju stvori ga, muško i žensko stvori ih.
 
Drugi kriterij po kojem su svi ljudi djeca Božja je Kristova spasenjska uloga.
 
A evo i citata da udovoljim vašim strogim kriterijima dijaloga:
 
"Dakle, kao što je prekršajem jednoga osuđenje došlo na sve ljude, tako izvršenjem zapovijedi od jednoga dolazi na sve ljude opravdanje koje se sastoji u životu, jer kao što su nepokornošću jednoga čovjeka svi postali grešnici, tako će i pokornošću jednoga svi postati pravednici." (Rimljanima 5, 18-19)
 
Prvi čovjek po kojem je na sve ljude došlo osuđenje je Adam, drugi čovjek po kojem je došlo spasenje na sve ljude je Krist.
Po Kristu smo svi braća upravo zato jer je otkupio svaki grijeh, iako se svi neće spasiti jer na pojedinačnom sudu neće svi prihvatiti Krista za otkupitelja. A ako smo braća s Kristom, onda smo i sinovi istoga Oca bez obzira na naciju, religiju, vjeru ili nevjeru.
O Crkvi ti znaš više od mene, tako da tu raspravu ne mislim otvarati. Zašto si otpao od nje tvoja je osobna stvar. Ja te mogu samo podsjetiti na svetog Franju koji ju je obnavljao iznutra ili na Otkrivenje i poruke ohladnjelim i zalutalim Crkvama.
Još bih se osvrnula na tvoj izričaj "svih i svavakvih" – sa tim "svima i svakakvima" ugodno ćaskaš na forumu a u džepu držiš figu da su djeca đavla. Razmisli o tome.
Očito je istinita zborna molitva 27. nedjelje kroz godinu:
 
"Svemogući vječni Bože, bolji si nego što zaslužujemo i želimo."...
 
Vi zapravo ne želite da se ti "svi i svakakvi" spase. No Božje milosrđe je veće od ljudskoga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Guest 26/11/2015, 10:33

aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 22 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 54 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum