ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uređivanje podforuma Religija

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Ovaj podforum:

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_lcap38%Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_rcap 38% 
[ 6 ]
Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_lcap6%Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_lcap56%Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Vote_rcap 56% 
[ 9 ]
 
Total Votes : 16
 
 

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 9:05

Sefirot wrote:Sjećam se da si nekad imao otvorene oči... sad ih čvrsto držiš zatvorenima...

I ja mislim da preuveličavaš i utjecaj i prisutnost misionarenja na forumima. Te da izjednačavaš prisilno i mirno misionarenje, stavljajući ih pod isti nazivnik, iako za to nema ni potrebe ni osnove.


Last edited by Bran_Do on Mon 5 May - 9:15; edited 2 times in total

Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 9:09

Sefirot wrote:
nepobitna činjenica, misionarenje je širenje zla, netolerancije, terora, zločina i zato bi ga trebalo zabraniti.

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts - odavno pišem o tome i objavljuješ i širim činjenično stanje da ljudi otvore oči.

Zapravo, u isti pojam ("misionarenje") trpaš i širenje vjere ognjem i mačem i mirno stajanje na uglu i razgovaranje s prolaznicima, kako bi to stavio pod zajednički nazivnik. 
A to nema veze s logikom.


Last edited by Bran_Do on Mon 5 May - 9:15; edited 2 times in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 9:12

Michael1 wrote:Tko je to ikada trazio?
Ali se trazi ono cega se relativisti najvise boje: PRAVDA. Ako neki od ovih diskutanata poput sefirota, oldiea, branda i spearea, u svom suludom i nerazboritom pohodu na krscanstvo, blasfemijom, psovanjem krscanskih svetinja i netolerantnim trovanjem virtuale, garnirano sa  osobnim uvredama, prijedje svaku granicu dobrog ukusa i odgoja, kulture i civiliziranog ponasanja, e onda ih stvarno treba zaustaviti, jer to traze ne samo pravila foruma, nego i ljudska prava i drugi civilni zakoni.

Ti si zadnji koji se može pozivati na nečije "prelaženje dobrog ukusa, odgoja, kulture i civiliziranog ponašanja", s obzirom da većinu takve retorike ti započinješ etiketiranjem i vrijeđanjem sugovornika u trenucima kad te pritisnu logičkim argumentima.

Prema tome, ovaj tvoj post (kao i velik broj drugih) je obično puhanje u vjetar, odnosno bijedan pokušaj da svoje vlastite osobine projiciraš na druge, te da zamaskiraš svoje laži i svoj bigotizam zamjenom teza.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 9:18

Michael1 wrote:
Kako sam tvom pajdasu "sefirotu" jednom nspisao to vrijedi i za tebe.
Nietzsche je jednom prilikom rekao:
"Nitko nije toliko lud, da nebi nasao jos jednog ludjeg od sebe, koji bi mu vjerovao."
Tko komu vjeruje: ti ovom nemoralnom i glupom okultisti, ili okultist tebi,  nepismenom i jadnom trollu.

Svi znaju na koji sam ja nacin pokupio banove i svi znaju da se radilo o nepravdi, jer da bi se pravda ispunila, onda bi se trebalo dati banove i onim akterima,  koji su sa mnom izmjenjivali uvrede. Nije se dogodilo.

Pokvarena covjeka je tesko dovesti u red, a ti si pokvaren do daske!.
Znaš što je nepravda?
Lažljivcu poput tebe uopće dati ne samo internet u ruke, nego uopće i pravo glasa i slobodno kretanje. To je nepravda.
A ovo za trolla, opet tvoja projekcija jer od tebe većeg trolla nema.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 9:38

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:Jedino takvim zabranama će se stvoriti zdrava okolina za raspravu jer nepobitna činjenica je da se oko 70% svađa i napada događa upravo zbog misionarskih težnji.

Obratio sam se Abraxsasu... hvala.

Ne znam kako si dobio tu brojku... Kojom metodom si to izračunao?

osobnim iskustvom :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 9:40

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:Sjećam se da si nekad imao otvorene oči... sad ih čvrsto držiš zatvorenima...

I ja mislim da preuveličavaš i utjecaj i prisutnost misionarenja na forumima. Te da izjednačavaš prisilno i mirno misionarenje, stavljajući ih pod isti nazivnik, iako za to nema ni potrebe ni osnove.

to je ista stvar. i prisilno i mirno misionarenje ima isti cilj. Misionarenje, zločin.  Tako da sa velikim razlogom stavljam pod isti nazivnik.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 9:43

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:
nepobitna činjenica, misionarenje je širenje zla, netolerancije, terora, zločina i zato bi ga trebalo zabraniti.

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts - odavno pišem o tome i objavljuješ i širim činjenično stanje da ljudi otvore oči.

Zapravo, u isti pojam ("misionarenje") trpaš i širenje vjere ognjem i mačem i mirno stajanje na uglu i razgovaranje s prolaznicima, kako bi to stavio pod zajednički nazivnik. 
A to nema veze s logikom.

JS mogu stajati na uglu ali više za rukave ne hvataju jer su opet izgubili na sudu. Ako misliš na misionarenje, stajanje na uglovima i gljivarenje, ok. No sam pristup već osuđujem. Zašto? Zato jer da nekoga zanima će pristupiti sam, ne treba mu se pristupati i navlačiti za rukav...

kako moja slikica Grumpy Cat navodi
"imate li vremena da razgovaramo o spasitelju Isusu"
"NE!"

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 11:02

Sefirot wrote:to je ista stvar. i prisilno i mirno misionarenje ima isti cilj. Misionarenje, zločin.  Tako da sa velikim razlogom stavljam pod isti nazivnik.

Još nisi naveo taj razlog. Koji je to? I gdje je onda, sukladno takvom mišljenju, u Kaznenom zakonu RH naveden i definiran pojam misionarenja kao zločin?

Jer ako je "zločin" nagovoriti nekoga da promijeni mišljenje, onda je kompletna demokracija zločin, onda bi trebalo i strankama zabranit kampanju, trgovcima reklamiranje, itd., itd.
Sve dok ostavljaš drugom izbora da, nakon vlastitog izlaganja, sam donese svoj neprisiljen sud, nema govora o zločinu.

Dakle, i dalje tvrdim da objektivno nema nikakve osnove za definiciju samog misionarenja kao zločina. Slobodno napiši protuargument.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 12:13

Pa za razliku od vjere drugi nude relativno neke konkretne stvari... a vjera... ispraznost... u koju se mora vjerovati bez obzira što nema nikakve logike i što je nebulozna. Misionari su počinili najveća zvijerstva i zbog vjerskog misionarenja se događaju svađe i netrepeljivost.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 12:46

Sefirot wrote:Pa za razliku od vjere drugi nude relativno neke konkretne stvari... a vjera... ispraznost... u koju se mora vjerovati bez obzira što nema nikakve logike i što je nebulozna. Misionari su počinili najveća zvijerstva i zbog vjerskog misionarenja se događaju svađe i netrepeljivost.

Slab argument, ne dokazuje zbog čega bi se misionarenje u srži razlikovalo od političke promidžbe ili komercijalnog reklamiranja. Naime, politika često ne nudi ništa osim praznih obećanja i kandidata koji već i u prošlim mandatima nisu ponudili ništa, a u mnogome se i cijelo potrošačko društvo temelji na prodaji precijenjenih proizvoda koji se kupcima "naturaju" kroz propagandu, reklame, itd. Nebulozno je birati na izborima osobu koja je razočarala birače, ali oni imaju na to legitimno pravo, kao što je nebulozno dopustiti da NIKE nabije cijenu patikama u dućanu na 750 KN, dok je pravi trošak istih (s prijevozom) 20 KN.

Dakle, i dalje je osnova cijele priče sljedeća - dok svatko ima izbor prihvatiti ili ne prihvatiti osobnom odlukom (makar se radilo i o prodavanju magle), nema govora o zločinu. Ovdje je metoda ključ definicije o tome radi li se o zločinu ili ne.

Što se tiče druge rečenice ("misionari su počinili najveća zvjerstva"), to je logički pogrešan argument:

Appeal to tradition (also known as argumentum ad antiquitatem, appeal to antiquity, or appeal to common practice) is a common fallacy in which a thesis is deemed correct on the basis that it correlates with some past or present tradition or event.


Što se tiče dijela u kojem kažeš "zbog vjerskog misionarenja se događaju svađe i netrpeljivost", ista se stvar događa i zbog većine drugih društvenih stvari. Tom logikom, možeš isto tako reći da je demokracija zločin jer se zbog podjele političke scene na više stranaka događaju međustranačke svađe i netrpeljivost.


Dakle, poanta je da moj argument i dalje vrijedi - misionarenje može biti zločin, ali i ne mora, to ovisi prvenstveno o metodi i načinu, odnosno poštuje li se sugovornikov izbor da se ne složi i da odbije, dok i dalje ne vidim nikakvu osnovu u argumentu da je misionarenje samo po sebi "zločin".
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 12:51

Negiraš misionarske zločine na svim kontinentima (ok, nisu na antartici napravili ništa... koliko mi je poznato...) ? Ispada po ovome da negiraš, a to su počinili..... misionari.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 12:53

Juga je bar po tome bila najbolja... nije se, kako govore, zabranjivalo ići u Crkvu ili slaviti vjerske blagdane ali u svoja 4 zida. U javnosti nije bilo mjesta za vjeru i ne bi trebalo ni biti. I mir. Od kada se dalo malo prostora vjernicima nastao je kaos.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 12:57

Sefirot wrote:Juga je bar po tome bila najbolja... nije se, kako govore, zabranjivalo ići u Crkvu ili slaviti vjerske blagdane ali u svoja 4 zida. U javnosti nije bilo mjesta za vjeru i ne bi trebalo ni biti. I mir. Od kada se dalo malo prostora vjernicima nastao je kaos.

To je kao da kažeš da bi totalitarizmom trebalo razriješiti sve nesuglasice između pojedinih grupa neistomišljenika, odnosno da je nastao kaos otkad su ljudi dobili mogućnost otvorenog izražavanja i promoviranja svojeg mišljenja.

Drugim riječima, ispada da veličaš totalitarizam i totalitarne režime (??). Ili bi imao demokraciju, osim po pitanjima koja tebi ne odgovaraju (sloboda vjeroispovijesti i javnog promicanja svojega svjetonazora), što nema s demokracijom veze, btw..
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sefirot Mon 5 May - 13:01

Rekao sam da je to samo tada bolje uređeno. Ne najkvalitetnije ali bolje nego danas. To ne znači da sam protiv demokracije ili za totalitarne sustave. suludo.

U ostalom, čak i u demokraciji postoji državni represivni aparat po određenim pitanjima...

Da li je tebi normalno da vojska u sekularnoj državi ima svoj vjerski ordinarijat te da imaju mise bez obzira što nisu svi vojnici vjernici? Tebi je normalno da u javnim i državnim ustanovama sekularne države vise vjerski simboli?

Vjernici imaju svoje zajednice i čemu nametanje izvan u cilju stvaranja Hrvatistana?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 13:05

Sefirot wrote:Negiraš misionarske zločine na svim kontinentima (ok, nisu na antartici napravili ništa... koliko mi je poznato...) ? Ispada po ovome da negiraš, a to su počinili..... misionari.

Ne negiram, nego ti radiš zamjenu teza i koristiš krivu logiku (iako vidim da to činiš namjerno, kako bi svoju subjektivnu vrijednost - a to je protivljenje misionarenju - apsolutizirao i predstavio kao objektivno mjerilo i vrijednost, što je btw misionarenje s tvoje strane, jer nastojiš da ljudi prihvate tvoj sustav vrijednosti koji nema temelj u objektivnosti i logici).

Tvoja logika ide ovako - misionari su u svojem širenju vjere u prošlosti počinili zločine. Ergo, misionarenje treba zabraniti kao takvo.
Dakle, opet definiciju "misionara" temeljiš na definiciji koja je vrijedila u prošlosti, što je logički pogrešno. To je kao da, npr., današnje Nijemce diskriminiraš na temelju toga što su "radili zločine u prošlosti".

(Makar, znam da si dovoljno inteligentan da vidiš u čemu je pogreška takve argumentacije, odnosno to radiš svjesno, jer se misionarenje protivi tvojem vlastitom svjetonazoru. Stoga ga ne možeš niti opovrgavati iz objektivnog, sekularnog ugla, niti iz ugla liberalne demokracije, pa zato i pribjegavaš argumentum ad antiquitatem-u).


Last edited by Bran_Do on Mon 5 May - 13:54; edited 2 times in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Bran_Do Mon 5 May - 13:10

Sefirot wrote:Rekao sam da je to samo tada bolje uređeno. Ne najkvalitetnije ali bolje nego danas. To ne znači da sam protiv demokracije ili za totalitarne sustave. suludo.

U ostalom, čak i u demokraciji postoji državni represivni aparat po određenim pitanjima...

Da li je tebi normalno da vojska u sekularnoj državi ima svoj vjerski ordinarijat te da imaju mise bez obzira što nisu svi vojnici vjernici? Tebi je normalno da u javnim i državnim ustanovama sekularne države vise vjerski simboli?

Vjernici imaju svoje zajednice i čemu nametanje izvan u cilju stvaranja Hrvatistana?

Kruške i jabuke, Sef.

Naravno da je poželjno da državne škole i institucije budu sekularne, odnosno da država kao takva ne promovira nijednu skupinu posebno.

Ali također je poželjno da običan građanin koji nije dio državnog aparata, slobodno promovira svoje uvjerenje, sve dok ne poziva na mržnju ili ne koristi prisilu u tome.
Prema tome, za razliku od države, neovisne udruge i zajednice, kao pravne osobe, imaju puno pravo promicati svoja uvjerenja i svjetonazor sve dok ne krše uzuse koje sam naveo, jer one same nisu dio državnog aparata.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by aben Tue 6 May - 22:55

Bran_Do wrote:

Naravno da je poželjno da državne škole i institucije budu sekularne, odnosno da država kao takva ne promovira nijednu skupinu posebno.

meni je i to sranje. zašto je to poželjno? 
izbacili smo jednu ideologiju a uveli drugu, znanstvenu, koja se u međuvremenu izopačila pa je moguće da postoju duštva za promociju kritičkog mišljenja koja su potpuno totalitarna prema svim ostalim mišljenjima.

umjesto odvajanja ideologija i škola, ja predlažem otvaranje vrata svemu i svačemu, nek ko god oće organizira bilokakav predmet, henok može predavati geocentrizam, astrolozi nek proučavaju tvrdoglavost ovnova, sefiroti nek deru štakore, na vjeronauku nek se klanjaju a na kemiji mućkaju kušalice- a učenici biraju kolegije. demokratski, da ne može demokratskije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uređivanje podforuma Religija - Page 8 Empty Re: Uređivanje podforuma Religija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum