ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by debotoijusto Tue 28 Feb - 20:17

O demografiji moramo govoriti više, poručio je Plenković

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0

debotoijusto

Posts : 30572
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben Tue 28 Feb - 21:00

metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:46

aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa

ja i moja djeca živimo od svog vlastitog rada..
a od čijeg rada živi Frljić koji nas sramoti gdje god stigne? od rada moje djece...
treba se pitati zašto bi država tom nadriumjetniku dala 10 milijuna € da bi nas osramotio...
korisnije je te novce upotrijebiti za gradnju nasipa za obranu od poplava :roll


Rijeka je u ožujku prošle godine pobijedila na izboru za Europsku prijestolnicu kulture 2020. godine. Prijetolnica kulture je grad – ili više njih – u EU kojeg svake godine određuje Europska unija na period od jedne godine, tijekom koje se u njemu organizira serija kulturnih događanja sa snažnim naglaskom na europsku dimenziju. Rijeka će 2020. dijeliti titulu prijestolnice kulture s irskim Galwayem, gradićem koji je poznat po tome što je u vrijeme irske borbe za neovisnost u 16. i 17. stoljeću ostao lojalan engleskoj kruni. Što ga na neki način čini bliskim Rijeci.
 
Europska prijestolnica kulture se bira od 1985., kad su bivša glumica i tadašnja grčka ministrica kulture Melina Mercouri i francuski ministar Jack Lang izašli s idejom da se jednom gradu u EU dodijeli ta titula, kako bi se Europljani zbližili i kako bi se pokazalo bogatstvo i raznolikost europskih kultura, te podigla svijest o zajedničkim vrijednostima i povijesti.
 
Europska unija će, prema odredbama natječaja, Rijeci doznačiti milijun i pol eura – oko 11 milijuna kuna. No, Ivan Šarar, pročelnik za kulturu grada Rijeke i bliski suradnik Vojka Obersnela, rekao je povodom izbora: “Nadamo se da će Ministarstvo kulture ispuniti svoje obećanje o ulaganju deset milijuna eura europsku prijestolnicu kulture. On je najavio osnivanje tvrtke koja će voditi projekt prijestolnice, a u tvrtku, kaže, treba uliti nešto novca.
 
“To je samo dio potrebnog novca, jer mi planiramo zaista ispuniti sve što smo naznačili u kandidaturi”, rekao je tada Šarar. A gdje je tu propali redatelj Oliver Frljić, kojeg je austrijska kritika doslovce pokopala kao redatelja koji s kulturom nema veze a Poljaci ga izbacili iz zemlje i podigli prijavu protiv njega zbog vrijeđanja nacionalnih i vjerskih osjećaja?
 
On je u srpnju prošle godine prestao biti intendant HNK Ivana pl. Zajca i prešao u tim za realizaciju projekta Europske prijestolnice kulture, a vođenje Kazališta preuzeo njegov bliski prijatelj i suradnik Marin Blažević, do tada ravnatelj opere. U okviru kandidature za Europsku prijestolnicu kulture Oliver Frljić je kao jedan od članova riječkog EPK tima, bio zadužen za koncipiranje kazališnog programa. Osmišljena je suradnja s raznim europskim redateljima i kazališnim institucijama, poput Rimini Protokolla, Jana Lauwersa i Needcompany, Oskarasa Koršunovasa i Krystiane Lupu.
 
“Frljić će svojim redateljskim radom izvan Hrvatske kao i budućim kontaktima u okviru toga, i dalje predstavljati specifičnosti vlastitog umjetničkog usmjerenja, ali i dodatno doprinijeti prepoznatljivosti Rijeke kao hrvatskog grada koji je ponio titulu prijestolnice kulture”, piše na stranicama Rijeka 2020 – europska prijestolnica kulture, službenim stranicama te manifestacije.
 
“Daljnjim radom, u realizaciji projekta Europske prijestolnice kulture, Oliver Frljić potvrđuje svoju odgovornost u okviru razvoja ne samo riječke, nego i hrvatske kulture, a svakako i svoje povjerenje u Rijeku kao grad koji ovu titulu i zaslužuje”, kaže se.
Dakle, s Europom bi trebao surađivati Frljić, i pred tom Europom predstavljati hrvatsku kulturu. I to uz nemali trošak hrvatskih poreznih obveznika. A taj isti Frljić je već jako lijepo predstavio hrvatsku kulturu u Poljskoj, u više navrata! I u drugim nekim zemljama! I svugdje nas – osramotio.
 
Usto, ideja Prijestolnice europske kulture je, kako je navedeno od strane samih organizatora, podizanje svijesti o zajedničkim vrijednostima i povijesti. Te zajedničke vrijednosti su uglavnom vezane na kršćanstvo, na kršćansku kulturu, a specifično u Hrvatskoj – i europskom dijelu mediterana općenito, te u Irskoj, Poljskoj, velilim dijelovima Njemačke i Belgije, Austriji, i još ponegdje – na katoličku. Kultura je naše zajedničko civilizacijsko naslijeđe. A Frljić to naslijeđe apsolutno prezire i mrzi. Kao što je i europska povijest dobrim dijelom, naročito kulturna povijest, vezana na kršćanstvo.
 
Kako se Frljić uklapa u sve to? Nikako. Ali sigurno je da će od Vlade i EU dobiti pozamašna sredstva, koja će vjerojatno upotrijebiti za ono što radi najbolje: primitivno vrijeđanje, naročito katoličkih nacija u Europi. Velika je vjerojatnost da nas čeka još jedno sramoćenje Hrvatske u režiji Olivera Frljića, o našem vlastitom trošku.



http://narod.hr/kultura/ministarstvo-kulture-ce-rijeci-dodijeliti-10-milijuna-eura-da-frljic-predstavljao-europsku-hrvatsku-kulturu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben Tue 28 Feb - 22:28

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa

ja i moja djeca živimo od svog vlastitog rada..
a od čijeg rada živi Frljić koji nas sramoti gdje god stigne? od rada moje djece...
treba se pitati zašto bi država tom nadriumjetniku dala 10 milijuna € da bi nas osramotio...
korisnije je te novce upotrijebiti za gradnju nasipa za obranu od poplava :roll



a, oprosti, jo sun misli da primoš državnu pensiju.

međutin poanta stoji; frljić te sramoti, a ti ga ploćoš, s druge strone, tuju dicu ne želin ploćati a morun- do you see where i am going with this?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:15

Sora wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:Ne ključa se, nego kad dosegne 57. stranicu, prvih se 50 stranicah briše pa ostane ono od 51. nadalje.

znači uzalud mi sav minuli rad...  :hem

Da je vrijedio, ne bi propao 
Tak vi serete o jugi..:cry
To je činjenica. Juga se sama urušila, Metkine stranice nestale su protivno volji forumašah.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:17

Sora wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:
Dal sam si truda iščitati sve ove stranice. Mada je potrajalo pet danah, s prekidima, nije mi žao. Podsjetilo me na neke forumaše kojih više nema, potvrdilo moje mišljenje o većini drugih, a saznal sam i tko može biti univerzalni davatelj krvi. Vidim da je Metkin blog polučil svrhu: potiče na raspravu, a titoističke i četničke zvieri ostavljaju tragove.
Metilda, samo napried! Štoviše, predlažem da se ova tema zaliepi među one stalne i da postane brbljaonica na kojoj ćemo neobvezno (bez nužnosti navođenja izvora) čavrljati o političkim zgodama i nezgodama. Jednostavno, ovo bi bila Pisma za Maggie, samo bez spominjanja prostate i životinjskih vrstah bez mudah.

hvala na podršci.  :)  sad sam trenutačno u nečem puno ljepšem nego što je politika..  :x
nego, gdje nestade onih 50 stranica sa svim onim pametnim člancima? :]
znam da se tema nakon nekog vremena ključa, ali ostane stari dio, a njega nema... :]
kicko?  :P
 Jeste li vas dvoje svjesni ISPRAZNOSTI, GLUPOSTI  I POLITICKE PROMASENOSTI VASIH MUDROSERINA . 

naime, sve to o cemu  pricate je  brdo lijepih lazi i farbanja 
 Mahanja zastavama i deranje budnicama 

Sve to , sve to vase ocajno hrvatovanje bez pokrica , bez kpnkretnih uradaka i rezultata dovelo nas daleko ispod standarda u SFRJ 
MENE KPJA MOGU USPIREDITI NECETE UVJERITI NITI ZASTRASITI  VASIM BEDASTOCAMA 

JESAM TITOIST, JESAM BIVSA KOMUNJARA I PONOSIM SE TIME :freddie
Ja živi bolje nego moji roditelji pa ti vidi tko je ispod standarda u SFRJ.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:19

Sora wrote:Ne zivi se od rijeci 
Ne napreduje se bez birbe za napredak i gledanje u buducnost 
Ne odgaja se bez rada 
Ne stvara se ako ti sva mladez ode u irsku 
Ni bog ti nece pomoci ako si ne pomognes sam 

A sve ovo sto ovdje Metlida  u glavu druge  metilde hebe ..
Nist od tog
Srećom pa su za Juge svi radili na ekonomski opravdanim radnim mjestima i nitko se nije iseljaval.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:24

metilda wrote:
Sora wrote:Ne zivi se od rijeci 
Ne napreduje se bez birbe za napredak i gledanje u buducnost 
Ne odgaja se bez rada 
Ne stvara se ako ti sva mladez ode u irsku 
Ni bog ti nece pomoci ako si ne pomognes sam 

A sve ovo sto ovdje Metlida  u glavu druge  metilde hebe ..
Nist od tog

sora, ti si ovisna o ljutnji  pirat
Loše je odgojila sina pa je od nje pobjegal u Irsku.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:27

metilda wrote:
speare_shaker wrote:Demografija: 'Zaposlenim roditeljima drugih 6 mj. naknada od 4000 kn'

Piše: Narod.hr - 28. veljače 2017. u 17:15

Premijer Andrej Plenković istaknuo je da je pitanje demografije strateško pitanje za budućnost Hrvatske i temelj ukupnog razvoja zemlje te je najavio osnivanje Vijeća za demografsku revitalizaciju Hrvatske.

O demografiji moramo govoriti više, poručio je Plenković na konferenciji “Demografija – refleksije na mirovinski sustav”, istaknuvši da je demografija pitanje koje je temelj gospodarskog, društvenog, regionalnog i ukupnog razvoja Hrvatske.
Upozorio je da je Hrvatska u jednom desetljeću, od 2001. do 2011. izgubila preko 150.000 stanovnika, da pada natalitet, mladi iseljavaju, a prosječna starost stanovništva porasla za gotovo 10 godina što svrstava Hrvatsku među najstarije nacije Europe, javlja HRT.


Demografski problemi, dodao je, reflektiraju se i na sustav mirovina za koje se svakog mjeseca izdvaja iz proračuna oko 3 milijarde kuna i koji kao takav dugoročno nije održiv. Naša je zadaća poboljšati uvjete života u Hrvatskoj kako bi se zastavio proces odlaska mladih. Namjera nam je koristiti sva raspoloživa sredstva kako bi mladi ostajali u zemlji i ovdje ispunjavali svoje potrebe, nalazili posao i osnivali obitelj, kazao je Plenković. Dodao je da je također potrebno iseljenu Hrvatsku što više uključiti u društveni život zemlje i poticati njezin povratak.
...
Naglasio je da se u drugoj polovici ove godine planira i povećanje rodiljnih i roditeljskih naknada s 2660 na 4000 kuna, za što je u proračunu osigurano 150 milijuna više nego prošle godine.
...
Strategija obuhvaća, nabrojao je, novčane obiteljske potpore poput rodiljnih i roditeljskih naknada, usklađivanje obiteljskog i poslovnog života omogućavanjem primjerice kliznog radnog vremena ili rada od kuće, ali i pošteda od rada nedjeljom za zaposlene majke malodobne djece. Obuhvaća i usluge za djecu i obitelji, stambeno zbrinjavanje mladih obitelji, aktivno provođenje migracijske politike, te promoviranje obiteljskih vrijednosti. Potreban je opći društveni konsenzus uz provođenje razrađenih mjera, kazao je Strmota.

Predstavljajući studiju Demografski razvoj Hrvatske kao temelj planiranja mirovinskog sustava demograf Stjepan Šterc ustvrdio je da je dobro što se napokon problem demografije dignuo na stratešku razinu. Naglasio je da su svi demografski pokazatelji u Hrvatskoj negativni i da se ta problematika ne može riješiti jednostavno i brzo. Devet desetina Hrvatske je u prirodnom padu, nestaje s malom mogućnošću da se oporavi, kazao je Šterc, ocijenivši da bi to pitanje trebalo biti pitanje domovinske sigurnosti.

Kazao je da se neke mjere za popravak demografske slike mogu uvesti već iduće godine, a da je ostale treba uvesti već u idućih pet godina. Bez obzira na upozorenja, mi se nećemo tako jednostavno izvući iz ove situacije. Irska nam može poslužiti kao pozitivan model i moramo shvatiti da je to strateško pitanje Hrvatske i njezina opstanka, kazao je Šterc.

Skup koji je okupio oko 200 sudionika organizirali su Jutarnji list i Udruga društava za upravljanje mirovinskim fondovima i mirovinskih osiguravajućih društava.

http://narod.hr/hrvatska/demografija-zaposlenim-roditeljima-drugih-6-mj-naknada-4000-kn

e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
Ma, Metka moja, mulja. Ništa on neće napraviti. Da bi se nešto napravilo, sviest se ljudi mora promieniti da djeca nisu trošak (mislim, jesu, ali ne treba ih svesti samo na to), nego ulaganje u budućnost. A dok je libtardske dominacije nad medijima, ništa od toga.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:28

aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 8:30

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa

ja i moja djeca živimo od svog vlastitog rada..
a od čijeg rada živi Frljić koji nas sramoti gdje god stigne? od rada moje djece...
treba se pitati zašto bi država tom nadriumjetniku dala 10 milijuna € da bi nas osramotio...
korisnije je te novce upotrijebiti za gradnju nasipa za obranu od poplava :roll



a, oprosti, jo sun misli da primoš državnu pensiju.

međutin poanta stoji; frljić te sramoti, a ti ga ploćoš, s druge strone, tuju dicu ne želin ploćati a morun- do you see where i am going with this?
Ti baš mrziš standardnu hrvaščinu, jel? :) Svima nam je jasno kamo stremiš, mnogo si puta to napisal. Al ajd i dalje piši narječjem, pusti strnjštinu.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben Wed 1 Mar - 10:14

Regoč wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?
nemo to veze s njenun dicun, 

rič je u tomu da je nemoralno tirati ljude ki nemaju dicu da ploćaju drugin ljudima ki ih imaju. zanimljivo, svima je to jasno kad je u pitanju financiranje vjerskih zajednic, ma ka je rič o zajednicama  ljudi s dicun, zajednicama poljoprivrednika, zajednicama progresivnih, zajednicama kulturnih...unda se spominje nacionalni interes i slične pizdarije, iako je jasno da je uvijek rič o partikularnim interesima, točnije, interesima uhljebov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 10:45

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?
nemo to veze s njenun dicun, 

rič je u tomu da je nemoralno tirati ljude ki nemaju dicu da ploćaju drugin ljudima ki ih imaju. zanimljivo, svima je to jasno kad je u pitanju financiranje vjerskih zajednic, ma ka je rič o zajednicama  ljudi s dicun, zajednicama poljoprivrednika, zajednicama progresivnih, zajednicama kulturnih...unda se spominje nacionalni interes i slične pizdarije, iako je jasno da je uvijek rič o partikularnim interesima, točnije, interesima uhljebov.
Naravno da je u interesu onima koji nemaju djecu plaćati onima koji imaju djecu jer će ta djeca jednoga dana izdržavati sve kroz uplate u mirovinski i zdravstveni sustav.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 1 Mar - 11:09

Regoč wrote:
Ma, Metka moja, mulja. Ništa on neće napraviti. Da bi se nešto napravilo, sviest se ljudi mora promieniti da djeca nisu trošak (mislim, jesu, ali ne treba ih svesti samo na to), nego ulaganje u budućnost. A dok je libtardske dominacije nad medijima, ništa od toga.

da, to sam i ja pomislila, da je predizborna muljaža.. ali ako slaže gubi izbore, a svakome je vlast draga.. voljela bih vjerovati da su na vlast došle dvije poštene osobe, Petrov i Plenković, koji osim na svoju misle i na dobrobit naroda, tim više što Petrova poznajem osobno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 1 Mar - 11:12

Regoč wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?

naravno da rade i ne žele otići nigdje vani.. iako imaju diplome magistara svi osim jedne kćeri rade na poslovima SSS, muž i ja imamo fakultete i bavimo se poljoprivredom... i ne želim iz tih mizernih dohodaka plaćati Frljića - odustala sam od epiteta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 1 Mar - 13:38

Ranko Ostojić, s kojim je usput rečeno, Vlaho Orepić dobar prijatelj, unatoč činjenici da SDP već godinama putem lijevih medija nameće ljevičarski svjetonazor hrvatskom katoličkom puku, javno slavi ratnog zločinca Tita, udara na sve načine KC i kršćanski svjetonazor, nastoji uvesti rodnu ideologiju koja je dijametralno suprotna katoličkom nauku – dakle taj i takav Ranko Ostojić (kojemu je dobar prijatelj Vlaho Orepić) zaziva građanski rat:

Citat: SDP-ov saborski zastupnik Ranko Ostojić u srijedu je prozvao Vladu da “prešutno promovira netrpeljivost u hrvatskom društvu te ne čini ništa da spriječi poruke mržnje”, a Ministarstvo vanjskih poslova da je “jednostranom odlukom napravilo negativan zaokret u području ljudskih prava”.
 
“Ministar vanjskih i europskih poslova i potpredsjednik Vlade Davor Ivo Stier svojom je jednostranom i samoinicijativnom odlukom napravio radikalan zaokret u hrvatskoj vanjskoj politici, i to na području ljudskih prava”, poručio je Ostojić nakon stanke koju je po toj temi zatražio u Saboru. “Stier je to, ističe, napravio bez znanja hrvatskih građana i time narušio konsenzus koji je u hrvatskoj vanjskoj politici postojao na području ljudskih prava, a radi čega je Hrvatska i postala punopravna članica EU.”
 
Napomenuo je kako niz europskih država s demokršćanskim vladama podržava “reproduktivna prava žena, prava na reproduktivno zdravlje, prava istospolnih zajednica, rodnu ravnopravnost”. “Demokršćani ne zabranjuju ženama pobačaj i ne negiraju prava istospolnih zajednica, a vi kolege iz HDZ-a upravo to radite”, poručio je Ostojić. Građane je pozvao da “ne spuštaju glavu i dignu glas”, te “ne gledaju eroziju na području ljudskih prava”.
 
Ostojić je podsjetio kako je danas Nulti dan tolerancije prema diskriminaciji koji Hrvatska, tvrdi, s obzirom na recentne događaje obilježava već mjesecima. U tom je kontekstu naveo napad LGBT zajednicu u klubu “Super super”, napad na ljude zbog beogradskih tablica, napad u Dubrovniku na poznatog američkog glumca zbog boje kože, “profašistički marš crnokošuljaša u Zagrebu”, fotomontažu potpredsjednice Sabora Milanke Opačić…
 

“Samo je pitanje ne više hoće li, nego kada će pasti krv a onda će odgovornost biti na vama koji to dopuštate o tome šutite i podržavate”, poručio je Ostojić vladajućima. (kraj citata)

http://narod.hr/hrvatska/ranko-ostojic-sdp-pitanje-ne-hoce-li-ce-pasti-krv
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 1 Mar - 15:08

http://narod.hr/hrvatska/sedlar-kod-dujmovica-emisiji-iza-zavjese-se-film-financira-vani-hribaru-ministrici-obuljen


Toliko o slobodi medija kad govore protiv ljevičara...



"Nakon jučerašnjeg neviđenog napada člana Programskog vijeća HRT-a, Aleksandra Saše Miloševića kojem je zdušno pomagala Neda Ritz( ista ona koja je alergična u božićne dane na adventske vjenčiće na stolovima u emisijama HTV-a) na emisiju „Iza zavjese“ i njenog autora Tihomira Dujmovića, večerašnji gost poznati redatelj jakov Sedlar zacijelo će ponovo privući pažnju svojedobne pomoćnice ministra kulture komunističke hrvatske vlasti 1984-1986, te nekadašnje savjetnice za vanjske poslove Ive Josipovića, gospođe Nede Ritz, kao i Aleksandra Saše Miloševića, aktualnog zamjenika predsjednika Srpskog narodnog vijeća Milorada Pupovca! Stoga nije nemoguće da se paljba po Dujmoviću nastavi.


I dok se stajališta gospođe koja je u komunizma bila desna ruka tadašnjeg zloglasnog ministra kulture, te razmišljanja Pupovčeve desne ruke, mogu razumjeti, neshvatljivo je da predsjedavajući programskog vijeća Zdravko Kedžo dopušta da Milošević usput govoreći u notornom sukobu interesa, vrijeđa jednog novinara i očito jedinu neovisnu političku emisiju na HTV-u. Naime, na primjedbu Dujmovićeve supruge, glavne urednice Trećeg programa hrvatskog radia, koja je Kedžu zamolila da prekine Miloševićevu tiradu vrijeđanja, jer da je na zadnjoj sjednici on njoj oduzeo riječ jer je tobože vrijeđala Maju Sever, Kedžo ne samo da se oglušio, nego je Dujmovićki zabranio da dalje govori! Valjda da ne prekida Miloševićeve uvrede!


Od svih nazočnih članova i Programskog vijeća i Nadzornog odbora jedini je reagirao Jozo Barišić zatraživši od Kedže da ne dopušta više takve uvrede! Kedžo je u jednom trenutku čak i zatražio da Milošević prestane, ali ovaj ga nije poslušao i nastavio je po starom! Nema dvojbe da se radi o ambiciji da se Dujmovića ustraši i da se krene na rušenje emisije jer je Milošević pobrojao krivnju: gostovanje Romana Leljaka, nedovoljna kritičnost u razgovoru sa Predsjednicom države i dovođenje u emisiju Željke Markić! To su Dujmovićevi krimeni i ako nastavi sa praksom dovođenja zanimljivih gostiju koje druge političke emisije ignoriraju moguće je da će se tražiti i zabrana emisije. Jer, to je logika Saše Miloševića i Nede Ritz!


Večerašnji Dujmovićev gost će sigurno podići tlak ovom dvojcu jer je za očekivati da će Sedlar kritički analizirati HAVC i držanje ministrice, baš kao i suspektne poteze Hrvoja Hribara, tog miljenika lijevog kulturnog establishmenta. Sedlar će povući paralelu sa financiranjem filma u drugim državama, komentirat će novog čelnika HAVC-a, kao i famozne nagrade koje hrvatski filmovi kupe po svijetu. Očekuje se da će pojasniti odgovore na kritike koje dobiva zbog filma o Jasenovcu kao i činjenicu da nakon njega nitko nije uzeo Bleiburšku tragediju kao temu nekog filma.


„Iza zavjese“ HTV 1 srijeda 21.15, repriza HTV 4 četvrtak 15.15 sati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 1 Mar - 15:36

hdz zbog stava o pobacaju nije demokrscanska stranka



Gostujući u prilogu N1 televizije o odluci Ustavnog suda koja se očekuje sutra, a tiče se ocjene kompatibilnosti jugoslavenskog zakona o pobačaju iz 1978. i Ustava Reoublike Hrvatske iz 1992. godine, odvjetnik i član Upravnog odbora udruge U ime obitelji Krešimir Planinić rekao je kako će odluka suda, i ako je, kako se nagađa, odbijajuća, “biti lijepo upakirana” i kako će to biti “lijep izričaj”, no da u tom slučaju neće imati veze s pravom i pravdom.


“Dakle, niti medicinska struka niti pravo nije dotaknuto u slučaju takve odluke”, rekao je Planinić.


Na jučerašnju izjavu premijera Andreja Plenkovića kako njegova stranka vjeruje da život počinje začećem, ali da “to ne podrazumijeva zabranu pobačaja na zahtjev o čemu se neutemeljeno nagađalo ovih dana”, Planinić kaže:


“Nije samo Plenković, već je i Stier izjavio da neće mijenjati Zakon o pobačaju. Ono što mogu reći – svi ti stavovi su legitimni, ali ono što je problematično je da se u svojim nastupima ne mogu nazivati demokršćanima i ne mogu se nazivati demokršćanska stranka”.


Odluka Ustavnog suda ne znači i skidanje pitanja pobačaja s dnevnog reda hrvatske politike.
“Ustavni sud nije zakonodavac, Sabor je zakonodavac i to je prvenstvena adresa na koju apeliramo, potrebno je izmijeniti zakon. Je li to referendum ili nešto drugo, ali objektivno, nikad nećemo odustati od zaštite života”, zaključuje Planinić.


http://narod.hr/hrvatska/kresimir-planinic-sva-stajalista-legitimna-hdz-zbog-stava-pobacaju-nije-demokrscanska-stranka
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben Wed 1 Mar - 17:05

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


e, ovo je napokon dobra vijest  cheers
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?
nemo to veze s njenun dicun, 

rič je u tomu da je nemoralno tirati ljude ki nemaju dicu da ploćaju drugin ljudima ki ih imaju. zanimljivo, svima je to jasno kad je u pitanju financiranje vjerskih zajednic, ma ka je rič o zajednicama  ljudi s dicun, zajednicama poljoprivrednika, zajednicama progresivnih, zajednicama kulturnih...unda se spominje nacionalni interes i slične pizdarije, iako je jasno da je uvijek rič o partikularnim interesima, točnije, interesima uhljebov.
Naravno da je u interesu onima koji nemaju djecu plaćati onima koji imaju djecu jer će ta djeca jednoga dana izdržavati sve kroz uplate u mirovinski i zdravstveni sustav.
haha

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 18:31

metilda wrote:
Regoč wrote:
Ma, Metka moja, mulja. Ništa on neće napraviti. Da bi se nešto napravilo, sviest se ljudi mora promieniti da djeca nisu trošak (mislim, jesu, ali ne treba ih svesti samo na to), nego ulaganje u budućnost. A dok je libtardske dominacije nad medijima, ništa od toga.

da, to sam i ja pomislila, da je predizborna muljaža.. ali ako slaže gubi izbore, a svakome je vlast draga.. voljela bih vjerovati da su na vlast došle dvije poštene osobe, Petrov i Plenković, koji osim na svoju misle i na dobrobit naroda, tim više što Petrova poznajem osobno
Nisu došle, osobito ne Plenković. Ako sad slaže, daleko je do idućih izborah, a tad će tražiti podršku na borbi protiv jugonostalgičarah pa će i opet pobiediti. Osobito ako održi gospodarstveni rast i smanji iseljavanje.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč Wed 1 Mar - 18:36

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
 je, tebi koja živiš od rada tuje dice,

ali nami ki ploćomo proizvodnju tuje dice, ovo je katastrofa
Metka ima svoju djecu koja vriedno rade. Ili imaš neke druge spoznaje?
nemo to veze s njenun dicun, 

rič je u tomu da je nemoralno tirati ljude ki nemaju dicu da ploćaju drugin ljudima ki ih imaju. zanimljivo, svima je to jasno kad je u pitanju financiranje vjerskih zajednic, ma ka je rič o zajednicama  ljudi s dicun, zajednicama poljoprivrednika, zajednicama progresivnih, zajednicama kulturnih...unda se spominje nacionalni interes i slične pizdarije, iako je jasno da je uvijek rič o partikularnim interesima, točnije, interesima uhljebov.
Naravno da je u interesu onima koji nemaju djecu plaćati onima koji imaju djecu jer će ta djeca jednoga dana izdržavati sve kroz uplate u mirovinski i zdravstveni sustav.
haha
To je krug solidarnosti. Naraštaj mojih roditeljah svojim roditeljima, moj naraštaj svojim roditeljima, naša djeca svojim roditeljima.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 8 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum