ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 22:59

“Ovo drsko bahaćenje i bezobrazluk Hrvoja Hribara dokaz je najavljene mogućnosti da osoba koja bezrezervno podržava ovakve besprizorne likove kao što je financijer i promotor antihrvatskih pamfleta Hrvoje Hribar, gospođa Nina Obuljen, bude nagrađena i nametnuta kao ministrica kulture”, navela je Gregurić u priopćenju


http://narod.hr/hrvatska/greguric-hribar-javno-vrijeda-branitelje-a-zbog-pitanja-kriminalu-izbacio-ekipu-hrt-a


Last edited by metilda on Tue 18 Oct - 23:01; edited 1 time in total (Reason for editing : ne vidi se description)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by crvenkasti Tue 18 Oct - 23:05

metilda wrote:Istaknula je kako ovim putem, kao “medicinska sestra iz vukovarske Ratne bolnice, dragovoljka Domovinskog rata koja je bila na prvoj crti obrane Hrvatske svo vrijeme, poziva sve hrvatske ljude da stanu u zaštitu, ne nje, nego vrednota na kojima počiva Hrvatska”.

jadna dragovoljka
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 23:05

U vrijeme dok je obnašala dužnost predsjednice Programskog vijeća HRT-a, od kraja 2012. do početka 2015., na HRT-u se dogodilo niz skandala, od javnih televizijskih ispada nekih urednika/novinara, tužbe novinara protiv glavnog ravnatelja HRT-a Gorana Radmana ali i svih članova Programskog vijeća zbog klevete i sramoćenja, do cenzure serijala Zločini komunizma.


http://narod.hr/hrvatska/tko-nina-obuljen-zena-koju-mediji-nametnuli-ministricu-kulture
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 23:06

crvenkasti wrote:
metilda wrote:Istaknula je kako ovim putem, kao “medicinska sestra iz vukovarske Ratne bolnice, dragovoljka Domovinskog rata koja je bila na prvoj crti obrane Hrvatske svo vrijeme, poziva sve hrvatske ljude da stanu u zaštitu, ne nje, nego vrednota na kojima počiva Hrvatska”.

jadna dragovoljka

ovo je moj politički blog, pazi što pišeš jer ću te ignorirati...  bounce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by crvenkasti Tue 18 Oct - 23:07

Što sad, opet šator?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by crvenkasti Tue 18 Oct - 23:08

metilda wrote:
ovo je moj politički blog, pazi što pišeš jer ću te ignorirati... 

Nemoj, nije mi dosta što me miha, sad hoćeš i ti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 23:09

crvenkasti wrote:Što sad, opet šator?

vrijeme je pred nama.. vidjet ćemo što će novopečena ministrica odlučiti o nalazima revizije u HAVC-u .. prste iz pekmeza možda izvadi ona.. tko to zna.. jesam li u tvom stilu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 23:11

crvenkasti wrote:
metilda wrote:
ovo je moj politički blog, pazi što pišeš jer ću te ignorirati... 

Nemoj, nije mi dosta što me miha, sad hoćeš i ti.

ma ne, volim čitati tvoje postove, i to zaozbiljno, uvijek se nasmijem kad napišeš da si glup.. treba biti totalno otkvačen za tako nešto...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Tue 18 Oct - 23:11

eto, laku noć hrvatska, prvi dan mog bloga je završio...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by crvenkasti Tue 18 Oct - 23:17

lako noć, i poseban pozdrav hrvatskim braniteljima, ma gdje bili
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by provocator Tue 18 Oct - 23:20

crvenkasti wrote:Što sad, opet šator?
Nema šanse... Sada Klemm zaštitari čuvaju ministarstvo. :D

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by udba Wed 19 Oct - 8:24




Ne silazi sa čardaka
i ne pitaj gdje sam bio
zasto su mi oči plačne
zbog čega fotelju izgubio

Stajao sam kraj mandatara
što mi fotelju obećao
a on bez mene vladu formirao
i strašno me zajebao

Ne klepeći po forumima
kad silazis sa funkcije
već se primi HSP-a
gdje ruka ruku spremno mije

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 8:28

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Images?q=tbn:ANd9GcSJs9sIqHCaa2m01AjdTMI6ZSH-B1ANqD7RVQVGdi1Y3FbdiEo8
sreo sam matildu !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 8:31

Hahahahaha, odlično. Ak netko zna utješit ove forumske babe narikače, onda je to naša Udba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 9:14

dobro jutro hrvatska - dan drugi nakon što je plenki upucao demokraciju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Stanojko Wed 19 Oct - 9:15

Ucimo... blackboard

ČARDAK NI NA NEBU NI NA ZEMLJI

Bio jedan car, pa imao tri sina i jednu kćer, koju je u kafezu hranio i čuvao kao oči u glavi. Kad djevojka odraste, jedno veče zamoli oca da joj dopusti da izađe s braćom malo pred dvor u šetnju, i otac joj dopusti. Ali, tek što izađe pred dvor, u jedan mah doleti iz neba zmaj, ščepa djevojku između braće i odnese je u oblake. Braća otrče brže—bolje ocu i kažu mu šta je bilo, i reknu mu da bi oni radi svoju sestru potražiti. Oitac im dopusti da idu i da je traže, i da im svakome po konja i ostalo što treba za put i tako oni odu.

Po dugome putovanju naiđu na jedan čardak, koji niti je na nebu ni na zemlji. Došavši ondje, pomisle da neće u onome čardaku biti njihova sestra, pa se odmah stanu dogovarati kako bi se u nj' popeli, i poslije dugoga promišljavanja i dogovora, dogovore se da jedan od njih svoga konja zakolje, i od kože konjske oputu da okroje, pa pritvrdivši jedan kraj od nje za strijelu da puste odozdo strijelu iz luka da se dobro za čardak prihvati, kako bi se uz nju peti mogli. Mlađa dva brata reknu starijem da on svoga konja zakolje, ali on ne htjedne, pa ni srednji ne htjedne, onda najmlađi zakolje svoga, od kože njegove okroji oputu kraj od nje veže za strijelu, pak je pusti iz luka u čardak. Kad dođe da se penju uz oputu, opet najstariji i srednji ne htjednu se peti, nego se popne najmlađi.

Popevši se gore, stane ići iz jedne sobe u drugu, i tako naiđe na jednu sobu u kojoj vidi svoju sestru da sjedi, a zmaj joj metnuo glavu na krilo pa spava, a ona ga bište. Ona kad vidi brata svojega uplaši se pa počne ga tiho moliti da bježi dok se nije zmaj probudio, ali on ne htjedne, već uzme buzdovan, pa razmahne njime i udari zmaja u glavu, a zmaj iza sna maši se rukom na ono mjesto gdje ga je udario, pa reče djevojci:

— Baš ovdje me nešto ujede.

Kad on to rekne, a carev sin ga još jednom udari, a zmaj opet reče djevojci:

— Opet me nešto ovdje ujede.

Kad on i treći put zamahne da ga udari, onda mu sestra pokaže da ga udari u život, i on ga udari onamo, i kako ga udari, zmaj ostane na mjestu mrtav, a careva kći sturi ga s krila, pa pritrča bratu svome te se s njime poljubi, pa onda, uzevši ga za ruku, stane ga voditi kroz sve sobe.

Najprije ga uvede u jednu sobu u kojoj je bio jedan vran konj za jaslama privezan cijelijem takumom od čistog srebra. Potom ga odvede u drugu sobu u kojoj je za jaslama stajao bijeli konj s takumom od suhog zlata. Najposlije ga odvede i u treću sobu gdje je za jaslama bio kulatast konj i na njemu takum dragijem kamenjem iskićen. Kad prođe te sobe, onda ga sestra odvede u jednu sobu u kojoj je djevojka jedna sjedjela za zlatnijem đerđefom i zlatnom žicom vezla. Iz te sobe odvede ga u drugu, u kojoj je druga djevojka zlatne žice ispredala. A najposlije uvede ga u jednu sobu u kojoj je treća djevojka biser nizala i pred njom na zlatnoj tepsiji od zlata kvočka s pilićima biser kljucala.

Sve ovo obišavši i vidjevši, vrati se natrag u onu sobu gdje je zmaj mrtav ležao, pa ga izvuče napolje i baci na zemlju, a braća, kad ga vide, umalo ih groznica ne uhvati. Potom najmlađi brat spusti najprije sestru svoju braći, pa onda sve tri djevojke, svaku s njezinijem radom, jednu za drugom; spuštajući djevojke braći, svaku je namjenjivao čija će biti, a kad pusti treću, i to onu s kvočkom i pilićima, on nju za sebe namijeni. Braća njegova, zavideći mu što je on bio junak te sestru našao i izbavio, presijeku oputu da on ne bi mogao sići, pa onda nađu u polju jedno čobanče kod ovaca i preobuku ga mjesto svoga brata, ocu povedu, a sestri svojoj i djevojkama zaprijete da nikome ne kazuju šta su oni učinili.

Poslije nekog vremena dozna najmlađi brat na čardaku da se braća njegova i ono čobanče onijem djevojkama žene. Onaj isti dan u koji se najstariji brat vjenčavao, on uzjaše na vranca, pa baš kad su svatovi iz crkve izlazili, doleti među njih, te svoga brata mladoženju udari malo buzdovanom u leđa, da se odmah s konja premetnuo, pa onda odleti opet natrag u čardak. Kad dozna da mu se srednji brat ženi, a on, u ono isto vrijeme kad su svatovi iz crkve išli, doleti na đogatu, te i srednjeg brata onako udari da se odmah s konja premetnuo, pa onda između svatova opet odleti. Naposljetku, doznavši da se čobanče njegovom djevojkom ženi, uzjaše na kulaša i doleti u svatove baš kad su iz crkve izlazili, te mladoženju udari u glavu, da je na mjestu mrtav pao, a svatovi onda đipe da ga uhvate, ali on ne htjedne ni bježati, nego ostane među njima, pa se pokaže da je on najmlađi carev sin, a ne ono čobanče, i da su ga braća iz zavisti ostavila na onome čardaku u kome je on sestru našao i zmaja ubio, a to sve zasvjedoči i sestra i one djevojke. Kad car to čuje, on se naljuti na svoja dva starija sina i otjera ih odmah od sebe, a njega oženi djevojkom koju je sebi izabrao i ostavi ga nakon sebe da caruje.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 9:30

stanojko, brate, hvala ti na primjeru koju će vrstu kulture nina propagirati.. deder još citiraj štogod od frljića i tomića...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 9:31

mogli smo si i misliti - kog evita voli taj je primio judine škude....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 9:32

udba wrote:


Ne silazi sa čardaka
i ne pitaj gdje sam bio
zasto su mi oči plačne
zbog čega fotelju izgubio

Stajao sam kraj mandatara
što mi fotelju obećao
a on bez mene vladu formirao
i strašno me zajebao

Ne klepeći po forumima
kad silazis sa funkcije
već se primi HSP-a
gdje ruka ruku spremno mije

drugarice na Dvoru posadimo cveće
kuda vojska nine obuljen kreće...  :nb
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Wed 19 Oct - 9:34

metilda wrote:mogli smo si i misliti - kog evita voli taj je primio judine škude....
Metilda, volim te Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji 1f60d
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum