ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 20/11/2016, 21:52

metilda wrote:

je, jako volim ovako anonimne izvore i činjenicu da je pored američke akcije u Kuvajtu bilo neophodno potrebno naših 15 tenkova  drunken
istražuj ovakve stvari, ako želiš toliko biti korisna...od keljenja tuđih citata si niškoristi. a samo to i znaš.




Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 20/11/2016, 21:54

Noor wrote:
metilda wrote:

je, franjo je kriv za vašu tugu što vam je srušio omiljenu vam jugotvorevinu...  afro




— Nema sumnje da je tadašnji državni vrh, pri čemu mislim na predsjednika Tuđmana i ministra obrane Šuška, dao zeleno svjetlo za realizaciju tog posla.

Postoje i gnjide koji su punile tenkove neprijatelja naftom



postoje različite gnjide posebno one koje ne poznaju materiju kojom barataju... 

Nikad neću razumjeti ‘hrabre’ ljude koji se upuštaju u rasprave, pa čak donose i zaključke, o problematici o kojoj ne znaju mnogo. To je, naravno, uobičajeno za kavanske rasprave dokonih muževa. Mudrovanje o svemu i svačemu, od sastava lokalnih klubova ili nacionalnih reprezentacija u raznim sportovima, do visoke politike, dio je našega, i ne samo našega, folklora. Taj narodni običaj, nažalost, njeguje i jedan saborski zastupnik kad govori o temama iz Domovinskoga rata. Tako je i u srijedu, 10. listopada 2012., na raspravi u Saboru RH o ‘Prijedlogu zakona o potvrđivanju sporazuma između Vlade Republike Hrvatske i Vijeća ministara Bosne i Hercegovine o suradnji na području obrane’, potegnuo omiljenu mu temu te, sugerirajući ‘agresiju Hrvatske na BiH’, ispalio zaključak (otprilike) sljedećeg sadržaja: ‘Da je takav sporazum postojao 1992. ne bi bilo rata između Muslimana i Hrvata…’
Budući da je iz njegova govora razvidno da on nije upoznat s činjenicom da je ugovor između Hrvatske i BiH o suradnji u otporu srpskoj agresiji postojao već 1992., doduše ne u obliku koji je podrazumijevao cjelovitu vojnu suradnju i savezništvo, ali je omogućavao vojno djelovanje Hrvatske vojske u pograničnim područjima, te budući da njegov govor upućuje na zaključak da je Hrvatska kriva za to što takav sporazum nije postignut već 1992., potrebno je zamoliti ga da malo pregleda arhivsko gradivo iz toga razdoblja i provjeri neke činjenice, prije nego što zastupnicima Hrvatskog sabora i cjelokupnoj hrvatskoj, ali i široj javnosti, krene svaljivati krivnju na Hrvatsku.

http://www.dnevno.hr/kolumnisti/i-sporazum-tudman-izetbegovic-iz-srpnja-1992-potvrduje-besmislenost-teze-o-dogovorenom-ratu-68647#axzz4OU2JpqBD

najvažnije je optužiti Tuđmana i Suška za veleizdaju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 20/11/2016, 21:59

metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:

je, franjo je kriv za vašu tugu što vam je srušio omiljenu vam jugotvorevinu...  afro




— Nema sumnje da je tadašnji državni vrh, pri čemu mislim na predsjednika Tuđmana i ministra obrane Šuška, dao zeleno svjetlo za realizaciju tog posla.

Postoje i gnjide koji su punile tenkove neprijatelja naftom



postoje različite gnjide posebno one koje ne poznaju materiju kojom barataju... 

i zato je stvarno pametnije da pišu o kulinarstvu ili cvijeću :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 20/11/2016, 22:04

Noor wrote:
metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:

je, franjo je kriv za vašu tugu što vam je srušio omiljenu vam jugotvorevinu...  afro




— Nema sumnje da je tadašnji državni vrh, pri čemu mislim na predsjednika Tuđmana i ministra obrane Šuška, dao zeleno svjetlo za realizaciju tog posla.

Postoje i gnjide koji su punile tenkove neprijatelja naftom



postoje različite gnjide posebno one koje ne poznaju materiju kojom barataju... 

i zato je stvarno pametnije da pišu o kulinarstvu ili cvijeću :x

upravo sada imaš na hrt 3 emisiju u kojoj gostuje Ante Nazor i govori o inicijativama državnog vrha o proboju opsade Vukovara.. slušaj i razmišljaj..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 20/11/2016, 22:53

metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:

je, franjo je kriv za vašu tugu što vam je srušio omiljenu vam jugotvorevinu...  afro



Tenkovi za Vukovar, u dogovoru s JNA, usred borbi prodani Kuvajtu

Veleizdaja bez kraja !

Usred krvave bitke za Vukovar vodstvo RH isporučuje tenkove u dogovoru s JNA zbog provizija što javnih što tajnih, umjesto da se sva sredstva usmjere na obranu Vukovara.


Antun Milović, direktor “Đure Đakovića”, u vrijeme prodaje tenkova kazao nam je kako su tenkovi povučeni s područja Stare Gradiške.
— Za taj posao naša je tvrtka dobila šest milijuna dolara, kolika je bila ukupna provizija za svih 15 tenkova. Ne znam zašto su povučeni u vrijeme borbi, to biste trebali pitati vojsku, no cjelokupna dokumentacija o tim tenkovima postoji danas u “Đuri Đakoviću”.

Oklopnjake odvukli s bojišta i obojili u pustinjsku boju

Cijelu priču o prodaji kontingenta tenkova potvrdio nam je i jedan od zapovjednika HV-a i nekada jedan od visoko pozicioniranih časnika u Glavnom stožeru HV-a koji je apelirao na anonimnost jer, poručio nam je, “ako se klupko krene odmotavati, mogle bi i glave padati”.
— Cijeli taj posao obavljen je u velikoj konspirativnosti. No, to je, moram priznati, u visokim vojno-političkim krugovima tada bila javna tajna.
Znam da su neki od tenkova još u listopadu 1991. povučeni iz 108. slavonsko-brodske brigade HV-a koja je bila stacionirana u istočnoj Slavoniji prema Vukovaru. U tvornici “Đuro Đaković” je bilo i nekoliko novih tek sklopljenih tenkova koji, iz sasvim očitih razloga, nikada nisu ugledali vukovarsko ratište. Znam da su obojeni u specijalnu žutu, pustinjsku boju – kaže više puta odlikovani zapovjednik.

— Nema sumnje da je tadašnji državni vrh, pri čemu mislim na predsjednika Tuđmana i ministra obrane Šuška, dao zeleno svjetlo za realizaciju tog posla.

Postoje i gnjide koji su punile tenkove neprijatelja naftom





https://zajednohrvatska.wordpress.com/2015/11/18/tenkovi-za-vukovar-u-dogovoru-s-jna-usred-borbi-prodani-kuvajtu/

je, jako volim ovako anonimne izvore i činjenicu da je pored američke akcije u Kuvajtu bilo neophodno potrebno naših 15 tenkova  drunken

Metilda, ti si neinformirana
citiram:
"Tenkove koje su hrvati koristili u borbama oko Vukovara su predali SDPR-u u maju 1992 godine u luci Bar. Bilo je 15 tenkova i ja sam bio u komisiji za prijem. Tenkovi su sredjeni i poslani u Kuvajt. Svaki, pa i najsitniji detalj sam trazio da se rijesi. Donijeli su nove motore, topove itd. Stavili su nove, a stare poslali u Djuru Dj. Napravili smo im malu namjestaljku tako da sve sto su poslali u Dj.Dj. doslo u Banja Luku kod mene."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:00

Gnječ wrote:

Metilda, ti si neinformirana
citiram:
"Tenkove koje su hrvati koristili u borbama oko Vukovara su predali SDPR-u u maju 1992 godine u luci Bar. Bilo je 15 tenkova i ja sam bio u komisiji za prijem. Tenkovi su sredjeni i poslani u Kuvajt. Svaki, pa i najsitniji detalj sam trazio da se rijesi. Donijeli su nove motore, topove itd. Stavili su nove, a stare poslali u Djuru Dj. Napravili smo im malu namjestaljku tako da sve sto su poslali u Dj.Dj. doslo u Banja Luku kod mene."

hvala ti što me informiraš

http://oklop2.tripod.com/vlado.htm

Citam ovo vase mlacenje prazne slame oko tenka M84. Ne shvatate srz stvari. Zasto se prodaje tenk Kuwajtu? Dolari. Jeste. Zasto Kuwajtu treba tenk? Sa jedne strane ima porazen Irak, sa druge Saudiju sa kojom je u vojnom paktu, Iran je sitski i veoma blizu. Sve okolne zemlje mogu Kuwajt zgaziti za jedan dan. Sta Kuwajt dobiva sa modifikacijom ovih tenkova. Neku modifikaciju tamo negdje u 106 oklopnoj brigadi, 15 oklopnoj brigadi, 35 oklopnoj brigadi i u tenkovskoj skoli u Dzahri. Taj tenk ovakav kakav je sada u Kuwajtu je daleko ispred abramsa. Puno bolji, tacniji, pouzdaniji, laksi. Od prodaje tenka Kuvajtu najvise je zaradio u bivsoj jugoslaviji SDPR. Tajno ime projekta je bilo Nis-10. Radilo se na tome crnacki i posteno. Ko je pojedinacno najvise zaradio? E u tome grmu lezi zec. Ministar odbrane Kuwajta. Njemu je isla provizija 40%. Ne trebam reci da je on iz porodice Sabah koja vlada Kuwajtom. Sada ce se raditi modifikacija. Koji je razlog. Da bi zaradio SDPR koji pojedincima kao sto sam ja duguje pare godinama i prave se blesavi, a opet ce nekom Sabahu dati 40% od posla. (lokalna verzija Mile Dragic)

Prvobitnim ugovorom je ugovorena isporuka 200 tenkova u Kuwajt. Nakon potpisivanja ugovora isporucena su u Kuwajt 4 tenka M84A iz kasarne u Nisu, VP 6594 ako me jos pamcenje sluzi. Te su tenkove pokupili iracani nakon okupacije 03.08.1990. i odmah odvukli u Irak. Kuwajt je prije toga imao raznorazne tenkove, ali je u tom momentu u Kuvajtu bio najbolji Chiftain, engleski tenk. Prva isporuka tenkova isla je u Saudi Arabiju, u luku Jedah. Bilo je vise isporuka tako je u ratu ucestvovao 71 tenk M84. Naredna isporuka tenkova bila je 18.05.91. godine. 33 tenka. Zadnja isporuka je bila u maju 1992 godine, 15 tenkova koji su povuceni iz hrvatskih jedinica, malo popravljeni u DJ.DJ., transportovani vozom do luke Rijeka, pa brodom do luke Bar. Tu su malo sredjeni i poslati u Kuwajt. Tu sam bio clan komisije za prijem. 

Ove tenkove su Kuwajtu odrzavali prvo radnici iz SFRJ, pa iz srpskih zemalja, pa je Kuwajt kasnije prekinuo ugovor sa SRJ i potpisao ugovor sa Hrvatskom. Kasnije je i njih otjerao jer su doveli sve i svasta u ekipu. A posao nisu vise ugovarali sa SDPR-om nego sa neki Kuwajcaninom koji je uzimao kajmak. 



i još s obzirom da su vijest prenijeli SD i index ostala sam bez daha...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:08

metilda wrote:
Citam ovo vase mlacenje prazne slame oko tenka M84. Ne shvatate srz stvari. Zasto se prodaje tenk Kuwajtu? Dolari. Jeste. Zasto Kuwajtu treba tenk? Sa jedne strane ima porazen Irak, sa druge Saudiju sa kojom je u vojnom paktu, Iran je sitski i veoma blizu. Sve okolne zemlje mogu Kuwajt zgaziti za jedan dan. Sta Kuwajt dobiva sa modifikacijom ovih tenkova. Neku modifikaciju tamo negdje u 106 oklopnoj brigadi, 15 oklopnoj brigadi, 35 oklopnoj brigadi i u tenkovskoj skoli u Dzahri. Taj tenk ovakav kakav je sada u Kuwajtu je daleko ispred abramsa. Puno bolji, tacniji, pouzdaniji, laksi. Od prodaje tenka Kuvajtu najvise je zaradio u bivsoj jugoslaviji SDPR. Tajno ime projekta je bilo Nis-10. Radilo se na tome crnacki i posteno. Ko je pojedinacno najvise zaradio? E u tome grmu lezi zec. Ministar odbrane Kuwajta. Njemu je isla provizija 40%. Ne trebam reci da je on iz porodice Sabah koja vlada Kuwajtom. Sada ce se raditi modifikacija. Koji je razlog. Da bi zaradio SDPR koji pojedincima kao sto sam ja duguje pare godinama i prave se blesavi, a opet ce nekom Sabahu dati 40% od posla. (lokalna verzija Mile Dragic)[/size]

Prvobitnim ugovorom je ugovorena isporuka 200 tenkova u Kuwajt. Nakon potpisivanja ugovora isporucena su u Kuwajt 4 tenka M84A iz kasarne u Nisu, VP 6594 ako me jos pamcenje sluzi. Te su tenkove pokupili iracani nakon okupacije 03.08.1990. i odmah odvukli u Irak. Kuwajt je prije toga imao raznorazne tenkove, ali je u tom momentu u Kuvajtu bio najbolji Chiftain, engleski tenk. Prva isporuka tenkova isla je u Saudi Arabiju, u luku Jedah. Bilo je vise isporuka tako je u ratu ucestvovao 71 tenk M84. Naredna isporuka tenkova bila je 18.05.91. godine. 33 tenka. Zadnja isporuka je bila u maju 1992 godine, 15 tenkova koji su povuceni iz hrvatskih jedinica, malo popravljeni u DJ.DJ., transportovani vozom do luke Rijeka, pa brodom do luke Bar. Tu su malo sredjeni i poslati u Kuwajt. Tu sam bio clan komisije za prijem. 

Ove tenkove su Kuwajtu odrzavali prvo radnici iz SFRJ, pa iz srpskih zemalja, pa je Kuwajt kasnije prekinuo ugovor sa SRJ i potpisao ugovor sa Hrvatskom. Kasnije je i njih otjerao jer su doveli sve i svasta u ekipu. A posao nisu vise ugovarali sa SDPR-om nego sa neki Kuwajcaninom koji je uzimao kajmak. [/font]


i još s obzirom da su vijest prenijeli SD i index ostala sam bez daha...

metilda wrote:

je, jako volim ovako anonimne izvore i činjenicu da je pored američke akcije u Kuvajtu bilo neophodno potrebno naših 15 tenkova  drunken

o, pa ti izgooglala, ma braaaavooo  Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 1f602
ti se naočigled okrećeš iz posta u post, dobro ti kaže Triny tamo na religiji ...cccc


Last edited by Noor on 21/11/2016, 08:11; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:10

Nema veze tko je vijest prenio. Poražavajuća je činjenica da se radi o izdaji domovine radi siće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:45

a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:50

Vidi se s vremenskim odmakom kome je rat najviše odgovarao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 08:53

metilda wrote:a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...


dobro, znači danas više ne tvrdiš da spomenuti tenkovi nisu prodani u kuvajt, kao što si sinoć, s podsmjehom, bahato ustvrdila? ili misliš i dalje? ako ne, onda ipak tvrdnje i mišljenja mijenjaš kao čarape.
uz to, tekst koji je gnječ prenio nalazi se diljem interneta, samo možda često u nekoj drugoj formi, pa ti tražilica nije sve to našla.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:12

Noor wrote:
metilda wrote:a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...


dobro, znači danas više ne tvrdiš da spomenuti tenkovi nisu prodani u kuvajt, kao što si sinoć, s podsmjehom, bahato ustvrdila? ili misliš i dalje? ako ne, onda ipak tvrdnje i mišljenja mijenjaš kao čarape.
uz to, tekst koji je gnječ prenio nalazi se diljem interneta, samo možda često u nekoj drugoj formi, pa ti tražilica nije sve to našla.

ne, ja i sada sumnjam da su tenkovi prodani u kuvajt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:15

metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...


dobro, znači danas više ne tvrdiš da spomenuti tenkovi nisu prodani u kuvajt, kao što si sinoć, s podsmjehom, bahato ustvrdila? ili misliš i dalje? ako ne, onda ipak tvrdnje i mišljenja mijenjaš kao čarape.
uz to, tekst koji je gnječ prenio nalazi se diljem interneta, samo možda često u nekoj drugoj formi, pa ti tražilica nije sve to našla.

ne, ja i sada sumnjam da su tenkovi prodani u kuvajt

svakako, a sigurno imaš i provjerene izvore (kao što to obično voliš imati) koji govore u prilog  tvojoj sumnji.
ili si jednostavno, između kuhanja ručka i branja maslina, osobno bila uključena u te radnje?


Last edited by Noor on 21/11/2016, 09:16; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:15

metilda wrote:
Gnječ wrote:

Metilda, ti si neinformirana
citiram:
"Tenkove koje su hrvati koristili u borbama oko Vukovara su predali SDPR-u u maju 1992 godine u luci Bar. Bilo je 15 tenkova i ja sam bio u komisiji za prijem. Tenkovi su sredjeni i poslani u Kuvajt. Svaki, pa i najsitniji detalj sam trazio da se rijesi. Donijeli su nove motore, topove itd. Stavili su nove, a stare poslali u Djuru Dj. Napravili smo im malu namjestaljku tako da sve sto su poslali u Dj.Dj. doslo u Banja Luku kod mene."

hvala ti što me informiraš

http://oklop2.tripod.com/vlado.htm

Citam ovo vase mlacenje prazne slame oko tenka M84. Ne shvatate srz stvari. Zasto se prodaje tenk Kuwajtu? Dolari. Jeste. Zasto Kuwajtu treba tenk? Sa jedne strane ima porazen Irak, sa druge Saudiju sa kojom je u vojnom paktu, Iran je sitski i veoma blizu. Sve okolne zemlje mogu Kuwajt zgaziti za jedan dan. Sta Kuwajt dobiva sa modifikacijom ovih tenkova. Neku modifikaciju tamo negdje u 106 oklopnoj brigadi, 15 oklopnoj brigadi, 35 oklopnoj brigadi i u tenkovskoj skoli u Dzahri. Taj tenk ovakav kakav je sada u Kuwajtu je daleko ispred abramsa. Puno bolji, tacniji, pouzdaniji, laksi. Od prodaje tenka Kuvajtu najvise je zaradio u bivsoj jugoslaviji SDPR. Tajno ime projekta je bilo Nis-10. Radilo se na tome crnacki i posteno. Ko je pojedinacno najvise zaradio? E u tome grmu lezi zec. Ministar odbrane Kuwajta. Njemu je isla provizija 40%. Ne trebam reci da je on iz porodice Sabah koja vlada Kuwajtom. Sada ce se raditi modifikacija. Koji je razlog. Da bi zaradio SDPR koji pojedincima kao sto sam ja duguje pare godinama i prave se blesavi, a opet ce nekom Sabahu dati 40% od posla. (lokalna verzija Mile Dragic)

Prvobitnim ugovorom je ugovorena isporuka 200 tenkova u Kuwajt. Nakon potpisivanja ugovora isporucena su u Kuwajt 4 tenka M84A iz kasarne u Nisu, VP 6594 ako me jos pamcenje sluzi. Te su tenkove pokupili iracani nakon okupacije 03.08.1990. i odmah odvukli u Irak. Kuwajt je prije toga imao raznorazne tenkove, ali je u tom momentu u Kuvajtu bio najbolji Chiftain, engleski tenk. Prva isporuka tenkova isla je u Saudi Arabiju, u luku Jedah. Bilo je vise isporuka tako je u ratu ucestvovao 71 tenk M84. Naredna isporuka tenkova bila je 18.05.91. godine. 33 tenka. Zadnja isporuka je bila u maju 1992 godine, 15 tenkova koji su povuceni iz hrvatskih jedinica, malo popravljeni u DJ.DJ., transportovani vozom do luke Rijeka, pa brodom do luke Bar. Tu su malo sredjeni i poslati u Kuwajt. Tu sam bio clan komisije za prijem. 

Ove tenkove su Kuwajtu odrzavali prvo radnici iz SFRJ, pa iz srpskih zemalja, pa je Kuwajt kasnije prekinuo ugovor sa SRJ i potpisao ugovor sa Hrvatskom. Kasnije je i njih otjerao jer su doveli sve i svasta u ekipu. A posao nisu vise ugovarali sa SDPR-om nego sa neki Kuwajcaninom koji je uzimao kajmak. 



i još s obzirom da su vijest prenijeli SD i index ostala sam bez daha...

Ooo-oo..vidi vidi znao sam da ćeš ići kopati i tražiti po netu odakle mi informacija znači da znaš za te rvacke marifetluke, znaš da je rrat bio dogovorena igra, znaš da su nevini ljudi stradali for nothing da su bili brutalno izmanipulirani šok doktrinom, da su preko noći doživjeli takav obrat i šok da do dana današjeg se od tog šoka koji su im priredili njihovi Tuđmani i crkva. to što je Tuđman napravio je nešto neviđeno u povijesti ljudskog roda ratuješ sa srbima i istovremeno sa srbima kao da se ništa nije desilo trguješ i sklapaš lukrativne poslove. Tuđman je sa vukovarskog ratišta povukao tenkove i prodao ih u Kuwait a sve u dogovoru sa srbima dok je istovremeno hladnokrvnošću brutalnog psihopate na tv i ostalim medijima jebao hrvatski narod u zdrav mozak...eeee...Metilda jesi li ti svjesna tvoje nesvjesti?

Tko je vijest prenio nije uopće bitno, to je bila prepiska sa srpskog foruma elitesecurity

http://www.elitesecurity.org/

Ako i dalje ne vjeruješ nazovi Vladimira Ivanovića koji danas radi u RTRS (radiotv republika srpska ) a vrhunski je i renomirani svjetski stručnjak u vojnoj industriji i doktor za tenkove pa nek ti on preko telefona objasni kada, tko i zašto je maknuo tenkove iz Vukovara. Na neka ti pitanja neće odgovoriti jer je još uvijek vojna tajna i da kaže tko je u to bio sve upleten letile bi glave u RH i RS. a i njega bi brzinski likvidirali. Uostalom evo ti ma da ti zadojena klerofašizmom i Opus Dei nećeš prihvatiti ono što je očito:

Kuvajćani su platili 200 tenkova, mi smo im ostali dužni 51, a dobili smo novac unapred, pa će sad doći do prebijanja duga. Nijedna država bivše Jugoslavije ne može trenutno samostalno da napravi tenk Bivša Jugoslavija duguje Kuvajtu avans za tenkove koji nisu isporučeni. Najnoviji dogovor o remontu tenkova napravljen je zapravo da bi se taj dug Kuvajtu anulirao. I nešto malo će se zaraditi. Kuvajtu je SFRJ isporučila 149 tenkova.

[b]Poslednjih 15 je povučeno s vukovarskog ratišta, malo doterano i isporučeno. Ja sam bio u komisiji, to je bio maj 1992. godine. Kuvajt je platio 200 tenkova. Mi smo im ostali dužni 51 tenk, a dobili smo novac unapred.[/b] -

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/terazije/vracanje_tenkovskog_duga_kuvajtu.14.html?news_id=214977
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:18

Metilda, pitaj Čermaka kak je od vodoinstalatera s Vrbika postal naftni tajkun s dvorcem u Klokovcu, a ni osvojil Eurojackpot?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:19

Noor wrote:
metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...


dobro, znači danas više ne tvrdiš da spomenuti tenkovi nisu prodani u kuvajt, kao što si sinoć, s podsmjehom, bahato ustvrdila? ili misliš i dalje? ako ne, onda ipak tvrdnje i mišljenja mijenjaš kao čarape.
uz to, tekst koji je gnječ prenio nalazi se diljem interneta, samo možda često u nekoj drugoj formi, pa ti tražilica nije sve to našla.

ne, ja i sada sumnjam da su tenkovi prodani u kuvajt

svakako, a sigurno imaš i provjerene izvore (kao što to obično voliš imati) koji govore u prilog  tvojoj sumnji.
ili si jednostavno, između kuhanja ručka i branja maslina, osobno bila uključena u te radnje?

ma e, to ti je kao kad čitaš Antu tomića i slušaš Antu Nazora - dva sasvim različita razmišljanja i pogleda na povijest.. 
i ne možeš ti bez ad hominem opaski .. to ti je znak raspoznavanja.. što ima sramnoga u tome da berem masline? izruguješ se sa poljoprivrednicima na kojima počiva temelj našeg gospodarstva?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:19

Eva wrote:Metilda, pitaj Čermaka kak je od vodoinstalatera s Vrbika postal naftni tajkun s dvorcem u Klokovcu, a ni osvojil Eurojackpot?

pa, dobila je i film

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:21

Gnječ wrote:

Ako i dalje ne vjeruješ nazovi Vladimira Ivanovića koji danas radi u RTRS (radiotv republika srpska ) a vrhunski je i renomirani svjetski stručnjak u vojnoj industriji i doktor za tenkove pa nek ti on preko telefona objasni kada, tko i zašto je maknuo tenkove iz Vukovara. Na neka ti pitanja neće odgovoriti jer je još uvijek vojna tajna i da kaže tko je u to bio sve upleten letile bi glave u RH i RS. a i njega bi brzinski likvidirali. Uostalom evo ti ma da ti zadojena klerofašizmom i Opus Dei nećeš prihvatiti ono što je očito:

Kuvajćani su platili 200 tenkova, mi smo im ostali dužni 51, a dobili smo novac unapred, pa će sad doći do prebijanja duga. Nijedna država bivše Jugoslavije ne može trenutno samostalno da napravi tenk Bivša Jugoslavija duguje Kuvajtu avans za tenkove koji nisu isporučeni. Najnoviji dogovor o remontu tenkova napravljen je zapravo da bi se taj dug Kuvajtu anulirao. I nešto malo će se zaraditi. Kuvajtu je SFRJ isporučila 149 tenkova.

[b]Poslednjih 15 je povučeno s vukovarskog ratišta, malo doterano i isporučeno. Ja sam bio u komisiji, to je bio maj 1992. godine. Kuvajt je platio 200 tenkova. Mi smo im ostali dužni 51 tenk, a dobili smo novac unapred.[/b] -

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/terazije/vracanje_tenkovskog_duga_kuvajtu.14.html?news_id=214977

je, to mi je zbilja vjerodostojan svjedok
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:23

metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:a je.. u ratu je uvijek sve transparentno, posebno onima koji naš DR žele proglasiti dogovorenim ili građanskim ratom.. i naravno da ima veze tko je vijest prenio jer je propaganda u ratu sastavni dio psihološkog ratovanja.. 

@noor - tekst koji je prenio eskaped nalazi se samo na dvije opskurne stranice... možda sam ja idealist ali ne toliki da ne znam da je bilo ratnih profitera, ali isto tako znam da je tada vladao embargo na uvoz oružja, da smo se morali snalaziti na različite načine i da smo za nabavu oružja morali davati enormne provizije u gotovini.. tko može znati što se zapravo događalo ispod svih dogovora o primirju koje je potpisivao Tuđman na inicijativu međunarodne zajednice.. ne mijenjam ja mišljenja, posebno ne na Religiji.. samo volim pogledati izvor iz kojeg je neki tekst prenesen...


dobro, znači danas više ne tvrdiš da spomenuti tenkovi nisu prodani u kuvajt, kao što si sinoć, s podsmjehom, bahato ustvrdila? ili misliš i dalje? ako ne, onda ipak tvrdnje i mišljenja mijenjaš kao čarape.
uz to, tekst koji je gnječ prenio nalazi se diljem interneta, samo možda često u nekoj drugoj formi, pa ti tražilica nije sve to našla.

ne, ja i sada sumnjam da su tenkovi prodani u kuvajt

svakako, a sigurno imaš i provjerene izvore (kao što to obično voliš imati) koji govore u prilog  tvojoj sumnji.
ili si jednostavno, između kuhanja ručka i branja maslina, osobno bila uključena u te radnje?

ma e, to ti je kao kad čitaš Antu tomića i slušaš Antu Nazora - dva sasvim različita razmišljanja i pogleda na povijest.. 
i ne možeš ti bez ad hominem opaski .. to ti je znak raspoznavanja.. što ima sramnoga u tome da berem masline? izruguješ se sa poljoprivrednicima na kojima počiva temelj našeg gospodarstva?

nema ništ, dapače, znam ja da si ti vrijedna...al ak bereš masline, pa u pauzi kuhaš ručak, za diviti ti se da si u to doba imala još vremena i ozbiljno baviti se raspoređivanjem tenkova iz Đure Đakovića, koji eto, kako kažeš...sigurno nisu otišli tamo gdje jesu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:24

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 77-kra10


Danas u vlasništvu generala

i nekad Patačićeva kurija Klokovecz

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 75-kra10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 21/11/2016, 09:25

Noor wrote:
Eva wrote:Metilda, pitaj Čermaka kak je od vodoinstalatera s Vrbika postal naftni tajkun s dvorcem u Klokovcu, a ni osvojil Eurojackpot?

pa, dobila je i film


ne otvaram tvoje klipove... dakle, da još jednom utvrdimo gradivo - rat je gnjusna ljudska djelatnost u kojoj su se morali raditi kompromisi da se, mislim na naš DR, naoruža vojska koja je prethodno Račanovom zaslugom bila lišena oružja TO a onda embargom bila onesposobljena oružje nabavljati na legalan način.. kao što je Nazor sinoć rekao - strani diplomati nam nisu davali dva tjedna opstanka pod naletom JNA - a mi smo ih pobijedili.. ili kao što je Isus rekao - budite lukavi kao zmije.. bili smo lukavi i izvojevali pobjedu, a vi koji još uvijek žalite za SFRJ možete piskarati koliko vam drago.. zahvaljujem na svim "informacijama" koje ćete mi pri tom dati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 25 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum