ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doba razuma

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Trinity 3/5/2016, 21:30

red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 15:51

Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Adriano50 4/5/2016, 17:09

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Ti to znas?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 19:45

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Ti to znas?
Ne. Zaključio sam tako.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Trinity 4/5/2016, 19:46

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Budi razuman na ovom topicu.  :baloni
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 19:47

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Budi razuman na ovom topicu.  :baloni
Ja jesam razuman...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 19:50

@Triny, zašto sam ti spomenuo tijelo?...Tijelo je kočija...Konji osjećaji...Kočijaš je um...Tvoj duh je onaj koji se vozi u kočiji...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Trinity 4/5/2016, 19:54

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Budi razuman na ovom topicu.  :baloni
Ja jesam razuman...
Dobro...i što se onda točno desilo na Sinaju? :roll
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 19:58

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...

Na sad, ullijeću i mali zeleni...(sorry wolf :D )
Nisu mali zeleni nego su kao i mi...Možda malo viši... :D
Budi razuman na ovom topicu.  :baloni
Ja jesam razuman...
Dobro...i što se onda točno desilo na Sinaju? :roll
Pogledaj početak filma --> '' 2001: A Space Odyssey ''...hehehehehehehehhehehehehehehehehe
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Trinity 4/5/2016, 20:12

Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 20:19

Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Adriano50 4/5/2016, 20:23

red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
u obliku Opceg potopa!?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 20:24

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
u obliku Opceg potopa!?
Ne. To je bio događaj koji ima veze sa Svemirom.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Adriano50 4/5/2016, 20:30

red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
u obliku Opceg potopa!?
Ne. To je bio događaj koji ima veze sa Svemirom.
Pa i Opci Potop ima veza sa svemirom..Projekat zivota na Zemlji se nije pokazao odvec uspljesnim,ljudi se nisu razvijali prema predvidjenom planu i usljedilo je unistenje projekta,pa se ipak u zadnji cas odlucilo dati sansu nekolicini primjeraka,zar ne :D ?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 20:30

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
u obliku Opceg potopa!?
Ne. To je bio događaj koji ima veze sa Svemirom.
Pa i Opci Potop ima veza sa svemirom..Projekat zivota na Zemlji se nije pokazao odvec uspljesnim,ljudi se nisu razvijali prema predvidjenom planu i usljedilo je unistenje projekta,pa se ipak u zadnji cas odlucilo dati sansu nekolicini primjeraka,zar ne :D ?
Pa ne baš...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Trinity 4/5/2016, 20:30

red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
Eh da...tebe nešto konkretno pitati... Basketball
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by red wolf 4/5/2016, 20:31

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
Eh da...tebe nešto konkretno pitati... Basketball
Znaš što je najbolje, sve sam ti rekao... ;)
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Adriano50 4/5/2016, 20:44

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:Ma daj, prepričaj ukratko... ;)
Čovječanstvo je bilo na početku...Dobili su pomoć...Odozgo... ;)
Eh da...tebe nešto konkretno pitati... Basketball
Znaš što je najbolje, sve sam ti rekao... ;)
Cini mi se da iza te tajnstvenosti krije samo nedostatak argumenata za vlastite tvrdnje drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Mad_Vlad 5/5/2016, 03:03

Adriano50 wrote:.((
Mad_Vlad wrote:
red wolf wrote:Što je Razum?...Društvo je u određeno vrijeme ljudske povijesti odredilo da se preljubnice kamenuju...No, što se dogodilo?...Preljubnicu su uhvatili...Pripremili je za kamenovanje...No, prije toga su išli pitati Isusa što da rade. On im je odgovorio, neka baci kamen prvi onaj koji je bez grijeha...Što se dogodilo?...Nitko nije bacio kamen...Društvo i njegov moral su u tom trenutku bili poraženi...
Blesava mala prićica kasnije ubačena, nađena u samo jednom od 4 evanđelja.
Nije to nikakvo neienovano društvo odredilo, to je propis iz Tore. preljubi li kurvanje ili bludništvo je jedan od glavnih grijehova u Tori. Razara obitelji i društvo u cijelosti.
Ima jasan opis preljuba i ima propisana kazna. Nisu ju ljudi izmislili već Bog propisao, ak ćemo sve po redu.
Što veli ta prićica pod kojom isusoljubci padaju u nesvijest kak im je krasna?
Ljudi vode ženu uhvaćenu u preljubu na kaznu. Kazna je smrt kamenovanjem. 
Da bi ju vodili tamo morala je već bit optužena za zločin i optužba je morala biti dokazana najmanje dvojicom svjedoka. Dakle sve propisno.
Sad, možda su zastali kod toh novopoznatog propovjednika Isusa, možda nisu. Da bi zastali kod njega morali su smatrati pametnim te ga htjeli iskušati o njegovoj pameti.
Ono što je Isus navodno rekao krši zakon jer nisu ti ljudi pod optužbom nego preljubnica. Nemaju se oni što osjećati krivim, oni su izvršitelji zakona. U toj su grupi trebali biti prisutni i bliža obitelj optužene žene i njezin muž i obitelj onog s kim je vršila preljub. Sve ovisi na koji je način taj preljub izvršen a što mala prićica nčim ne pokazuje. Ne zna se koji je točno njezin preljub jer piscu je bilo na misli optužiti takve zakone, odnosno popljuvati to židovsko društvo za nemoralnost. Samo jedan od mnogih primjera židomrzačke nastrojenosti tzv. Novog zavjeta.
Po Tori ili Mojsijevom zakonu kako ga Nz proglašava stalno i krivo, isus je prekršio zakon. 
Da priča nije propaganda kao što je ishod bi bio drukčiji. Optužili bi oni Isusa jer iskrivljuje zakon. Rekli bi mu što ga ide  jer je ono što su radili je sve baš po tom zakonu.

Vidi se (koji vide, je l?) da je prića ubačena kasnije jer tek puno kasnije novoustaložena Crkva propovijeda da su svi ljudi rođeni s istočnim grijehom. Po Crvi smi smo več krivi od rođenja i taj se grijeh može ukloniti jedino ako vjerujemo u Isusa, Božjeg posrednika kod ljudi. Ak mu vjeruješ ideš u raj ako ne u pakao, mjesto vječnih muka. Jaka pravda. 
Tora veli drukčije, imamo prov za dobro i imamo poriv na zlo. I imamo izbor čemu se prikloniti. Za života čovjek već samog sebe iskupluje, odnosno produhvljuje čineči dobro a osuđujući zlo. I nema te nitko na ovom svijetu pravo osuživati, Bog je taj koji sudi. To je isto kao rekao Isus ali se nije držao toga. 
Rekli bi kršćani; "griješan čovjek k'o i svi."
Pa po Isusovom nauku, zajednica nema pravo kazniti ni masovne ubojice, ili silovatelje jer je svaki clan zajednice gresan. Bas bi svijet bio krasan kad bismo implementirali taj Isusov nauk u danasnje drustvo.Jos bih se i slozio da zajednica ni pojedinac ne smiju uzimati pravdu u svoje ruke,kad bi u takvim okolnostima Isus intervenirao.Ali to se nikad ne dogadja,pa po tome ispada da bismo trebali pustiti masovne ubojice i ostale zlocinceda rade sto zele..  mogli  bismo ocekivati da bi Isus i nama spocitavao zasto kaznjavamo masovne ubojice,kad smo i sami gresni.(ili sam ja nesto krivo shvatio?)
Ipak Zakon nije jasan; Predvidja kamenovanje bludnica i bludnica,ali ne i bludnika i preljubnika .Sad po nekakvoj logici- ili je muski dio drustva u to doba  bio besprijekorno moralan(pa su samo zene trazile zabavu izvan braka)ili takav Zakon pokazuje diskriminacijski odnos naspram zena!?
Pa eto, opraštaj svima pa te smaknu k'o i Isusa.
Zakon predviđa kazne i za muške preljubnike.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Mad_Vlad 5/5/2016, 03:09

red wolf wrote:
Mad_Vlad wrote:
red wolf wrote:@Triny, uzeti ću neke stvari iz tvojeg citata...

Moral...Društvo ga je kreiralo...Oni u društvu su ga samo naučili...Kakav gubitak vremena...

Misli...Čije su naše misli zapravo?
Po Paine-u moral je Božja kreacija, ne ljudska.
Pa čovjek je tako mislio i vjerovao...Neka je...Čovjek nije sposoban spoznati samog sebe, a zamisli vjeruje ili misli da je sposoban tumačiti Božju moralnost...
Sve je od Boga pa tako i moralnost. Nismo ju sigurno na cesti našli.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Mad_Vlad 5/5/2016, 03:17

red wolf wrote:
Mad_Vlad wrote:
red wolf wrote:Što je Razum?...Društvo je u određeno vrijeme ljudske povijesti odredilo da se preljubnice kamenuju...No, što se dogodilo?...Preljubnicu su uhvatili...Pripremili je za kamenovanje...No, prije toga su išli pitati Isusa što da rade. On im je odgovorio, neka baci kamen prvi onaj koji je bez grijeha...Što se dogodilo?...Nitko nije bacio kamen...Društvo i njegov moral su u tom trenutku bili poraženi...
Blesava mala prićica kasnije ubačena, nađena u samo jednom od 4 evanđelja.
Nije to nikakvo neienovano društvo odredilo, to je propis iz Tore. preljubi li kurvanje ili bludništvo je jedan od glavnih grijehova u Tori. Razara obitelji i društvo u cijelosti.
Ima jasan opis preljuba i ima propisana kazna. Nisu ju ljudi izmislili već Bog propisao, ak ćemo sve po redu.
Što veli ta prićica pod kojom isusoljubci padaju u nesvijest kak im je krasna?
Ljudi vode ženu uhvaćenu u preljubu na kaznu. Kazna je smrt kamenovanjem. 
Da bi ju vodili tamo morala je već bit optužena za zločin i optužba je morala biti dokazana najmanje dvojicom svjedoka. Dakle sve propisno.
Sad, možda su zastali kod toh novopoznatog propovjednika Isusa, možda nisu. Da bi zastali kod njega morali su smatrati pametnim te ga htjeli iskušati o njegovoj pameti.
Ono što je Isus navodno rekao krši zakon jer nisu ti ljudi pod optužbom nego preljubnica. Nemaju se oni što osjećati krivim, oni su izvršitelji zakona. U toj su grupi trebali biti prisutni i bliža obitelj optužene žene i njezin muž i obitelj onog s kim je vršila preljub. Sve ovisi na koji je način taj preljub izvršen a što mala prićica nčim ne pokazuje. Ne zna se koji je točno njezin preljub jer piscu je bilo na misli optužiti takve zakone, odnosno popljuvati to židovsko društvo za nemoralnost. Samo jedan od mnogih primjera židomrzačke nastrojenosti tzv. Novog zavjeta.
Po Tori ili Mojsijevom zakonu kako ga Nz proglašava stalno i krivo, isus je prekršio zakon. 
Da priča nije propaganda kao što je ishod bi bio drukčiji. Optužili bi oni Isusa jer iskrivljuje zakon. Rekli bi mu što ga ide  jer je ono što su radili je sve baš po tom zakonu.

Vidi se (koji vide, je l?) da je prića ubačena kasnije jer tek puno kasnije novoustaložena Crkva propovijeda da su svi ljudi rođeni s istočnim grijehom. Po Crvi smi smo več krivi od rođenja i taj se grijeh može ukloniti jedino ako vjerujemo u Isusa, Božjeg posrednika kod ljudi. Ak mu vjeruješ ideš u raj ako ne u pakao, mjesto vječnih muka. Jaka pravda. 
Tora veli drukčije, imamo prov za dobro i imamo poriv na zlo. I imamo izbor čemu se prikloniti. Za života čovjek već samog sebe iskupluje, odnosno produhvljuje čineči dobro a osuđujući zlo. I nema te nitko na ovom svijetu pravo osuživati, Bog je taj koji sudi. To je isto kao rekao Isus ali se nije držao toga. 
Rekli bi kršćani; "griješan čovjek k'o i svi."
Nakon ovog ti očekuješ od mene što? Raspravu o tome?

Prije Deset Božjih zapovijedi u Egiptu si također imao deset pravila ili zakona po kojima su se ljudi trebali ravnati...Ti pišeš o Božjim zakonima...Ako proučiš susret Mojsija na Sinaju, a sa znanjem koje posjeduješ danas, ja recimo taj susret doživljavam kao '' bliski susret treće vrste ''...
Samo prouči i upamti one misli. 

Kojih deset pravila u Egiptu?

Na Sinaju je Bog upotrijebio prirodu i malo svojih moći kroz nju. Ljudi su VIDJELI i čuli glas Božji.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Doba razuma - Page 3 Empty Re: Doba razuma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum