ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mogu li znanost i religija zajedno?

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by aben 30/8/2014, 23:42

Pa koja je razlika između drveća i šume?
Što se lako da jesti u stepi?

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 31/8/2014, 06:12

To je filozofija 'aben'.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 31/8/2014, 09:12

kic wrote:
zanstr wrote:Tako je i sa znanosti. To je proces koji nam pomaže objasniti funkcioniranje svijeta i pomaže nam odgovoriti na mnoga pitanja. Kako mi upotrebljavamo rezultate je čisto na nama.
kako i tražimo rezultate je čisto na nama, kako god krenuli ljudski faktor u znanstvenom istraživanju se ne može isključiti, kvantna mehanika je  najbolje pokazala koliko promatrač utječe na ono što se dobije, ali ne bih o tome nego što mene ovdje često smeta je, što se postavlja znanost vs religija, ali pritom to uopće nije ravnopravna borba:
- znanost nije koherentni zatvoreni sustav, ona je često u sukobu sama sa sobom

što želim reći, u ovakvim raspravama se često skače na sam kraj rasprave: gdje je vjeri dokaz o Bogu osim nekih tekstova? ali znanost sama za mnoge teoretske modele uopće nema dokaza, već bi to tako trebalo biti sudeći po nizu pretpostavki, pritom se zapinje za najveći denkverbot naše generacije, sve se simplificira kroz neke modele, ali: mapa nije teritorij (R.A.W.)

stoga mene više zanima odnos filozofije i znanosti, o tome se vrlo malo piše, iako ima jedna zlatna knjižica pak: Baumgartner - konačni um, matice hrvatske


a nisi u pravu, filozofi jako puno pišu o znanosti
nego je problem da svatko svoje LUPETANJA o znanosti i religiji proglašava filozofijom
nije sve filozofija gdje se nešto razmatra o znanosti ili bilo što drugo
ovdje ima  POKUŠAJA utvrđivanja odnosa i sveza ..među esencijama ..ali pogrešnih brate ..do jaja, jer se sve nešto petlja oko boga

 onda se bar postavi SKROMNO pa pitaj, kao ovaj admin .admin...admin.... pametan čoek razmišlja glasno i pita
 eto Admine kod mene je na stolu HEGEL , pola je njegove FENOMENOLOGIJE DUHA o znanosti
promatranje prirode, zakonodavni um, um koji ispituje zakone, biljke i životinja ..da sad ne prepisujem naslove

zatim je o odnosu znanosti i filozofije pisao Marx i još više Engels (Porijeklo vrsta npr.) koje klerici i vjernici" OBOŽAVAJU" čitati ..pa se uvijek iznova čude istinama

 
i uostalom postoje područja koja se zovu FILOZOFIJA PRAVA; POVIJESTI; PRIRODNIH ZNANOSTI ..itd
iima dosta literature s njih
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 31/8/2014, 09:18

da pogledala na Googlu ima nebrojeno članaka o odnosu znanosti i filzofije
ZATO DEČKI
 dajte zaboga pokažite neki napredak
 neki od vas stoje u istom mjestu i vrte se oko istih pogrešnih teza , osobito ako su fiksirani na religijske doktrine

e ti nema baš puno nade ,ali ipak
 UČITE UČITE UČITE ko što je rekao Lenjin study

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 31/8/2014, 14:23

Doktrine degutantnog komunizma, zar ne?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Iknar 31/8/2014, 18:06

Sora wrote:da pogledala na Googlu ima nebrojeno članaka o odnosu znanosti i filzofije
ZATO DEČKI
 dajte zaboga pokažite neki napredak
 neki od vas stoje u istom mjestu i vrte se oko istih pogrešnih teza , osobito ako su fiksirani na religijske doktrine

e ti nema baš puno nade ,ali ipak
 UČITE UČITE UČITE ko što je rekao Lenjin study
kaze osoba koja nise spoznala Boga i koja  ocito nepostuje niti temelje obitelji,ti si prava muslimanka,samo ja znam da neki muslimani cijene obitelj i cistocu a takve poput tebe ti isti muslimani nazivaju kurvama
inace budale citaju sve sto pise na googlu i upijaju a mudri razmisle i onda odluce
daj mir ecis to ti tvoji muslimani misle o propagijanju parada sa tvoje strane ili bjezis od njih posto bi ti nesto htjeli "reci"
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 1/9/2014, 06:51

Sora wrote:da pogledala na Googlu ima nebrojeno članaka o odnosu znanosti i filzofije
ZATO DEČKI
 dajte zaboga pokažite neki napredak
 neki od vas stoje u istom mjestu i vrte se oko istih pogrešnih teza , osobito ako su fiksirani na religijske doktrine

e ti nema baš puno nade ,ali ipak
 UČITE UČITE UČITE ko što je rekao Lenjin study

"Druze tito ljubicice bjela", pionirko. Cicibani i pionircici mali, idu u skolu za pacice male. Suludi pohod na pedagogiju. lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 1/9/2014, 06:51

Sora wrote:da pogledala na Googlu ima nebrojeno članaka o odnosu znanosti i filzofije
ZATO DEČKI
 dajte zaboga pokažite neki napredak
 neki od vas stoje u istom mjestu i vrte se oko istih pogrešnih teza , osobito ako su fiksirani na religijske doktrine

e ti nema baš puno nade ,ali ipak
 UČITE UČITE UČITE ko što je rekao Lenjin study

"Druze tito ljubicice bjela", pionirko. Cicibani i pionircici mali, idu u skolu za pacice male. Suludi pohod na pedagogiju. lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sefirot 1/9/2014, 10:01

aben wrote:Taj tvoj stav jest socijalizam; u osnovi socijalizma stoji najgori grijeh- zavist. Primjeti da ti optužuješ da neke jebivjetre i hohštaplere jer su- bogati. 
Kad kažeš da su to postigli na tuđoj grbači, to ništa samo posebi ne govori- jesu ukrali ili organizirali ljude da in zarađuju? Preko čije grbače zarađuju internet bogatuni koi naplaćuju lipu po transakciji ( 1 lp x 1000000 korisnka= bogatun)?

Nadalje, spominješ opet socijalističke sustave kad govoriš o sprezi bogatuna s vlašću- samo u kolektivističkim društvima (kakav je socijalizam) je to moguće.

Evo ti strip za bolje razumjevanje: 
http://themisescircle.org/blog/2012/11/06/how-an-economy-grows-and-why-it-doesnt/

Doprinosi li filozofija? Bokte mazo..
Ostavia san link na primorčevu filozofiju znanosti...al moga bi početi s sofijinin svijetom, a i na linkuna strip također imaš dobar primjer.


Dobar ti je primjer:) pogotovo boldani dio- svak neka uživa plodove svoga rada- tu stavljam tški potpis!
Inače, ako mene i tebe zatvore sada, sa svin znanjima koje imamo? Pa ja bi umra, farmer isto, kovač isto, informatičar isto, samo lovac možda ne bi, razumiš.

I mater koja prvo hrani dite je razlog zašto je ta bolest tako ukorijenjena, svi će reći tako ka šta će reći da je porez dignut sa 23% na 25% povećanje od 2 % :)

-uopće se ne radi o zavisti prema bogatima nego pokvarenosti i iživljavanju bogatih prema drugima.
Kapitalizam će se neminovno urušiti sam u sebe zbog vlastitog pohlepnog stava.
-Mater koja će prvo nahraniti svoje djete nego sebe nije bolest, a za to si pitaj vlastitu mater jer po tvom bi tebe ostavila gladnog jer bi sebe prvo nasitila. Ne znam da li imaš djece ili ne no svaki normalan roditelj će se prvo pobrinuti za djete, a tek onda za sebe jer je roditelju djete najveće bogatstvo. Bolesno je da roditelj prvo sebe namiri, a djete... ako ostane, ako ne, nek gladuje...

i primjer si očigledno krivo shvatio jer sva zanimanja daju svoje znanje i mogućnosti za ono što nema. Samo ne vidim što filozof ima ponuditi po tom pitanju. I činjenica je, što sam primjerom htio i pokazati, da ako će se filozof samo baviti filozofijom, nema teoretske šanse da preživi za razliku od onoga koji se zna snaći za sebe.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sefirot 1/9/2014, 10:02

aben wrote:Ako je turbo poačanje onda je to ok, ako je kapitalizam odnos na obostranu korist, onda je turbo kapitalizam odnos na obostranu turbo korist

kada bi kapitalizam BIO odnos na obostranu korist što on nije.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sefirot 1/9/2014, 10:08

Michael1 wrote:Sefirot, tvoj test ce jedan filozof, kiji je kreativniji od lovca i skupljaca daleko uspjesnije rijesiti, jer ako u sumi nema ni divljaci ni jagoda, onda je skupljac vec selektiran, i mora umrijeti. Filozof ce doci do spoznaje, da je seoba iz sume jedini nacin prezivljavanja. Kognitivni rad se najbolje placa , ako to do sada nisi znao.

Ovo naravno nije točno. lovac i skupljač će, ako nema hrane, ići u potragu za njom što znači da će napustiti neplodni dio da bi našao mjesto gdje može preživiti. To je prirodan čin. Filozof "će  doći do spoznaje" da bi se trebao preseliti i dalje gledati mjesto gdje ima hrane ali je neće znati iskoristiti jer ne zna koje je jestivo bilje, jer ne zna kako napraviti oružje i oruđe iako će znati filozofirati o njemu.
Da, kognitivni rad se najviše plaća, no ti ne filozofiraju samo nego se i primi posla ako to treba.

Vidim da se ni ti ne slažeš sa Pavlovom izjavom...

Tko neće da radi, neka i ne jede! A čujemo da neki od vas žive neuredno: ništa ne rade, nego dangube. Takvima zapovijedamo i zaklinjemo ih u Gospodinu Isusu Kristu: neka s mirom rade i svoj kruh jedu.
(2 Sol 3, 10-12)


dangubljenje - filozofiranje...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 1/9/2014, 13:05

Sefirot wrote:
Michael1 wrote:Sefirot, tvoj test ce jedan filozof, kiji je kreativniji od lovca i skupljaca daleko uspjesnije rijesiti, jer ako u sumi nema ni divljaci ni jagoda, onda je skupljac vec selektiran, i mora umrijeti. Filozof ce doci do spoznaje, da je seoba iz sume jedini nacin prezivljavanja. Kognitivni rad se najbolje placa , ako to do sada nisi znao.

Ovo naravno nije točno. lovac i skupljač će, ako nema hrane, ići u potragu za njom što znači da će napustiti neplodni dio da bi našao mjesto gdje može preživiti. To je prirodan čin. Filozof "će  doći do spoznaje" da bi se trebao preseliti i dalje gledati mjesto gdje ima hrane ali je neće znati iskoristiti jer ne zna koje je jestivo bilje, jer ne zna kako napraviti oružje i oruđe iako će znati filozofirati o njemu.
Da, kognitivni rad se najviše plaća, no ti ne filozofiraju samo nego se i primi posla ako to treba.

Vidim da se ni ti ne slažeš sa Pavlovom izjavom...

Tko neće da radi, neka i ne jede! A čujemo da neki od vas žive neuredno: ništa ne rade, nego dangube. Takvima zapovijedamo i zaklinjemo ih u Gospodinu Isusu Kristu: neka s mirom rade i svoj kruh jedu.
(2 Sol 3, 10-12)


dangubljenje - filozofiranje...

Ja se slazem sa Pavlom! Medjutim, ti sam priznajes da mi ljudi koristimo nas mozak, dakle kognitivne radnje, kako bi prezivjeli.
Sam znas, da smo mi ljudi po fizickim osobinama kojima raspolazemo skoro pa svim zivotinjama u borbi za zivot podredjeni, pa ako nebi bili kreátivni i kognitivno sposobni tu asimetriju izjednaciti razumnim radnjama, onda nas nebi vise ni bilo.

Covjek koji danas pokusa prezivjeti kao lovac i sakupljac, bezuvjetno odumire, sto nam pokazuju plemena u podrucju Amazonke i plemena u srcu Afrike ili Nove gvineje. Jednostavno nemaju sanse za prezivljavanje.

Dakle, mi ljudi nismo specijalisti nego generalisti i svu asimetriju u odnosu na zivotinje mi nasim razumom,  ne samo izjednacimo, nego si stvorimo i prednost u toj borbi za zivot, ako uopce ta postoji medju zivim bicima.

A ako ista borba postoji medju ljudskim klanovima, grupacijama, drzavama ili kontinentima, onda i tu imaju prednost oni koji su inovativniji, dakle filozofi, jer filozofija je u biti sve. Pogledaj razvijeni ZAPAD i Sjever i siromasni Jug i Istok. Sto ti tu upada u oci? Kreativnija se "filozofija"  etablirala kao pobjednik.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by oldie 1/9/2014, 13:38

Michael1 wrote:
Dakle, mi ljudi nismo specijalisti nego generalisti i svu asimetriju u odnosu na zivotinje mi nasim razumom,  ne samo izjednacimo, nego si stvorimo i prednost u toj borbi za zivot, ako uopce ta postoji medju zivim bicima.

ma ne postoji - to su darvinističke tlapnje lol!

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by aben 1/9/2014, 14:38

Sefirot wrote:

-uopće se ne radi o zavisti prema bogatima nego pokvarenosti i iživljavanju bogatih prema drugima.
Kapitalizam će se neminovno urušiti sam u sebe zbog vlastitog pohlepnog stava.
-Mater koja će prvo nahraniti svoje djete nego sebe nije bolest, a za to si pitaj vlastitu mater jer po tvom bi tebe ostavila gladnog jer bi sebe prvo nasitila. Ne znam da li imaš djece ili ne no svaki normalan roditelj će se prvo pobrinuti za djete, a tek onda za sebe jer je roditelju djete najveće bogatstvo. Bolesno je da roditelj prvo sebe namiri, a djete... ako ostane, ako ne, nek gladuje...

i primjer si očigledno krivo shvatio jer sva zanimanja daju svoje znanje i mogućnosti za ono što nema. Samo ne vidim što filozof ima ponuditi po tom pitanju. I činjenica je, što sam primjerom htio i pokazati, da ako će se filozof samo baviti filozofijom, nema teoretske šanse da preživi za razliku od onoga koji se zna snaći za sebe.

U pravu si.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 1/9/2014, 16:09

Imas pravo oldie, kako sam to mogao zaboraviti.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Michael1 3/9/2014, 06:07

'To su darvinisticke tlapnje', potpuno ispravno 'oldie'.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 3/9/2014, 08:25

Michael1 wrote:
RayMabus wrote:Šta ja znam. Ja sam malo glup pa obicno gledam stvari koje su opipljive i bitne. Tipa kao Britanija ce bit potopljena velikim vodama i nakon trista godina prestt ce bit vladari mora i kopna. Glup sam. Ogranicen.

Na kraju krajeva zar je uopce bitno u št ljudi vjeruju ? Tko su ljudi uopce ? Neki bitan faktor u necemu ???

Pa ako nisi nikakav Faktor u svemiru, na koji nacin donosis svoje sudove? Covjek i njegov razum su najkompleksniji entitet u svemiru. Mi smo  svemiru nadmocni  u svemu, a i svemu onome  sto u njemu postoji,  jer mi smo u stanju baviti se mislju o nama, svemiru i svemu sto postoji, a to svemir to nije u stanju.
Faktori u svemiru ? 
 Ima ih u Vrapcu koliko te volja.
Kao i  Isusa, bogova , Napoleona Itd


Mlado i ludo ponekada ne zna di mu je mjesto:cry:
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 3/9/2014, 08:27

Michael1 wrote:'To su darvinisticke tlapnje', potpuno ispravno 'oldie'.
Oldie te zajebava .....onak pošteno
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 3/9/2014, 08:49

Michael1 wrote:Doktrine degutantnog komunizma, zar ne?
Dabome da je tebi degutantno jer si se tek u kapitalizmu uhljebio u debeloj ladovini
Ne bi to u socijalizmu , nema tu lezilrbovicima iz crkve takvog obilja 
I slasti ... 
 I jos se smijete sirotom puku :K
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 3/9/2014, 08:51

Michael1 wrote:
Sora wrote:da pogledala na Googlu ima nebrojeno članaka o odnosu znanosti i filzofije
ZATO DEČKI
 dajte zaboga pokažite neki napredak
 neki od vas stoje u istom mjestu i vrte se oko istih pogrešnih teza , osobito ako su fiksirani na religijske doktrine

e ti nema baš puno nade ,ali ipak
 UČITE UČITE UČITE ko što je rekao Lenjin study

"Druze tito ljubicice bjela", pionirko. Cicibani i pionircici mali, idu u skolu za pacice male. Suludi pohod na pedagogiju. lol!
Svako manje sulud od popovski manipulacija djecom 
I zavođenja u smjeru crkve

Vjernici maleni, mi smo vojska prava 
Svakog dana rastemo ko zelena trava :aw
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sora 3/9/2014, 08:53

Itd...
Gadi mise odgovarati na michaelova izazivanja 

Jer je tema ... KOGA BRIGA , 
GLAVNOMDA POPOVI  KENJKAJU

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i religija zajedno? - Page 5 Empty Re: Mogu li znanost i religija zajedno?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum