ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 27/8/2014, 13:26

Mogu, i te kako....

Poznato je već odavno da vodeći svjetski znanstvenici drže do boga kao do lanjskog snijega...
Oko 93% njih ne vjeruje u nikakvog čiču

able 1 Comparison of survey answers among "greater" scientists 
Belief in personal God191419331998
Personal belief   27.7   15   7.0
Personal disbelief   52.7   68   72.2
Doubt or agnosticism   20.9   17   20.8
Belief in human immortality191419331998
Personal belief   35.2   18   7.9
Personal disbelief   25.4   53   76.7
Doubt or agnosticism   43.7   29   23.3
Figures are percentages.

link: http://drrajivdesaimd.com/tag/superstitious-belief/



dakle, iako samo par % redikula  vjeruje u tzv boga - to ne smeta nekima da postave legitimno pitanje mogu li znanost i religija zajedno...Po nekim istraživanjima čak 15% znanstvenika vjeruje da broj 13 donosi nesreću, a otprilike onoliko koliko ih vjeruje u boga, vjeruje ih i u to da crna mačka prelazeći preko puta donosi nesreću...link: http://drrajivdesaimd.com/tag/superstitious-belief/


Zaključak: ukoliko je 7% znanstvenika dovoljno da se proglasi da religija i znanost idu zajedno
onda je 15 % praznovjernih među znanstvenicima i više nego dvostruko jači argument....

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Guest 27/8/2014, 13:31

Znanost često zna biti praznovjerje, teorija je malo zbrkana...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Michael1 27/8/2014, 18:12

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Atheisten
Mala tipologija ateista u odnosu na njihov  broj;  oko 150 milijuna diljem svijeta!

1) Hot-ateist: zasto je Bog dopustio da moja cura dobije Herpes?
2) Politicki ateist, cijeli svijet je moja prcija.
3) Revolucionarni ateist-sve sto radim radim radikalno.
4) Ja sam inteligentniji od tebe-ateist.
5) Ja zderem djecu za dorucak ateist.

Reprezentativnost ateizma u kasnijoj potencijalnoj znanosti.

Samo se pitam: gdje mi je tu "Oldie"?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 27/8/2014, 22:23

ako imaš reći što o temi  - samo naprijed  afro

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by kingkong 27/8/2014, 23:45

Znanost i praznovjerje - ne; znanost i vjera - da! B-)

_________________
Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Michael1 28/8/2014, 16:19

oldie wrote:ako imaš reći što o temi  - samo naprijed  afro

Kategorija 4, "ja sam inteligentnoji od tebe"- ateist!
Hahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, rendeer ,,,,,,,,,,,,,,jadni "Oldie".

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 31/8/2014, 18:35

Dakle, zaključak:

Na isti način kao što znanost i religija mogu zajedno - tako mogu i znanost i praznovjerje ili znanost i  kriminal (jer neki znanstvenici su kriminalci ili se bave proučavanjem kriminala) ili znanost i pederluk (neki su pederi, a neki se bave proučavanjem pedera) itd,,,,
Neki znanstvenici proučavaju tjelesne izlučevine a svi ih (znanstvenici) imaju (i ispuštaju), tako da slobodno možemo reći da znanost i mokraća(ili stolica - govno) mogu zajedno-

Znanost i religija (praznovjerje, kriminal i ostale slične negativne pojave i nuspojave) mogu zajedno, ali to ne znači da je biti govno ili biti religiozan ili biti kriminalac cool -  jer eto, znanost se time bavi Basketball ili su neki znanstvenici to...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Guest 31/8/2014, 18:40

oldie wrote: ali to ne znači da je biti govno ili biti religiozan ili biti kriminalac cool
Kako za koga, za neke biti ateist ili kriminalac ili govno nije cool. Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Iknar 31/8/2014, 18:45

znanost i praznovjerje su zajedno it o dokazano
jedan od tih ancina je i takozvana"ljzudska evolucija"sa kojim se sopaju ljudi cijelo vrijeme skoro

ima jos mnog situacija,recimo    stilovi kako kazu znanstvenici za 50000 godina ce sredozemno more presusiti,a jos nisu istrazili mora uopce,dakle tus e vidi kako neki znanstvenici idu toliko godina naprijed ili unazad a da ne shvacaju o cemus e radi
a idu na onu poznati,kao glupost ponovis vise puta onda neki to uzmu kao stvarno i tako lepeza tih idiotarija mnogi shvacaju kao cinjenicu,a ne kao pseudoznanost
nazalsot tis e i palcaju najvise,a cilj ej kako zaglupiti covjecanstvo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Iknar 31/8/2014, 18:46

kingkong wrote:Znanost i praznovjerje - ne; znanost i vjera - da! B-)
grijesis,a objasnio sam prije i zasto,procitaj pa ce ti biti jasnije
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by kingkong 31/8/2014, 23:53

oldie wrote:Dakle, zaključak:

Na isti način kao što znanost i religija mogu zajedno - tako mogu i znanost i praznovjerje ili znanost i  kriminal (jer neki znanstvenici su kriminalci ili se bave proučavanjem kriminala) ili znanost i pederluk (neki su pederi, a neki se bave proučavanjem pedera) itd,,,,
Neki znanstvenici proučavaju tjelesne izlučevine a svi ih (znanstvenici) imaju (i ispuštaju), tako da slobodno možemo reći da znanost i mokraća(ili stolica - govno) mogu zajedno-

Znanost i religija (praznovjerje, kriminal i ostale slične negativne pojave i nuspojave) mogu zajedno, ali to ne znači da je biti govno ili biti religiozan ili biti kriminalac cool -  jer eto, znanost se time bavi Basketball ili su neki znanstvenici to...
Ma predivne su ti ovo komparacije...nema šta, stvarno da mi je malo tvoj mozak da odmorim! A nisan te sreće... :^0 B-)

_________________
Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 1/9/2014, 10:55

kingkong wrote:
oldie wrote:Dakle, zaključak:

Na isti način kao što znanost i religija mogu zajedno - tako mogu i znanost i praznovjerje ili znanost i  kriminal (jer neki znanstvenici su kriminalci ili se bave proučavanjem kriminala) ili znanost i pederluk (neki su pederi, a neki se bave proučavanjem pedera) itd,,,,
Neki znanstvenici proučavaju tjelesne izlučevine a svi ih (znanstvenici) imaju (i ispuštaju), tako da slobodno možemo reći da znanost i mokraća(ili stolica - govno) mogu zajedno-

Znanost i religija (praznovjerje, kriminal i ostale slične negativne pojave i nuspojave) mogu zajedno, ali to ne znači da je biti govno ili biti religiozan ili biti kriminalac cool -  jer eto, znanost se time bavi Basketball ili su neki znanstvenici to...
Ma predivne su ti ovo komparacije...nema šta, stvarno da mi je malo tvoj mozak da odmorim! A nisan te sreće... :^0 B-)
Istina ponekad boli.... (a isus nikada ne boli jer je daleko on od istine) :^0

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 1/9/2014, 13:40

ponovit ću: biti govno ili biti religiozan ide sa znanošću...o,,,da! afro

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Guest 1/9/2014, 13:46

oldie wrote:ponovit ću: biti govno ili biti religiozan ide sa znanošću...o,,,da! afro
Nemoj pretjerati, moglo bi biti jedan put previše ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 1/9/2014, 14:10

von_Starhemberg wrote:
oldie wrote:ponovit ću: biti govno ili biti religiozan ide sa znanošću...o,,,da! afro
Nemoj pretjerati, moglo bi biti jedan put previše ;)

To Michael aka aganor pretjeruje....ja samo izvlačim zaključke, a to što se vjernicima ne sviđaju nije moj problem...

Ponovit ću za one koji slabije shvaćaju:
tvrdnje vjernika - (neke) znanosti i neki znanstvenici se bave religijom  (a i neki znanstvenici su religiozni) = religija i znanost idu skupa
moja tvrdnja - (neke) znanosti i neki znanstvenici se bave govnima ( a i neki znanstvenici su govna) = govna i znanost idu skupa

ukaži na pogrešnu argumentaciju s moje strane... flower

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Guest 1/9/2014, 14:14

Nećemo se nadmudrivati. Izjednačio si religiozne s govnima i kriminalcima. Imaš pravo iznositi svoj stav do milje volje, otvarati teme i raspravljati s drugima o istom. Imaš pravo da se tvoj stav kao ateista uvažava i poštuje. Ono što nemaš pravo, a što sam već upozoravao i "drugu stranu", na ovakav način vrijeđati druge zbog suprotnog stava. Govnima nikog nećeš zvati, to učini još jednom, pa ćeš na odmor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Patriot_1 1/9/2014, 14:20

von_Starhemberg wrote:Nećemo se nadmudrivati. Izjednačio si religiozne s govnima i kriminalcima. Imaš pravo iznositi svoj stav do milje volje, otvarati teme i raspravljati s drugima o istom. Imaš pravo da se tvoj stav kao ateista uvažava i poštuje. Ono što nemaš pravo, a što sam već upozoravao i "drugu stranu", na ovakav način vrijeđati druge zbog suprotnog stava. Govnima nikog nećeš zvati, to učini još jednom, pa ćeš na odmor.
Što već i ovo njegovo nije previše:"ponovit ću: biti govno ili biti religiozan ide sa znanošću...o,,,da!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by oldie 1/9/2014, 14:27

von_Starhemberg wrote:Izjednačio si religiozne s govnima i kriminalcima. 
Ja?


to su učinili upravo oni (religiozni)

ako npr tvrdiš "bog je svugdje", a ja pitam "je li i u mome šupku?" jesam li ja rekao da je u mome šupku? - ne - to ste rekli vi vjernici ("svugdje" je i moj šupak), a ja samo pitam da provjerim domete vašeg boga

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Guest 1/9/2014, 14:36

oldie wrote: a ja pitam "je li i u mome šupku?" jesam li ja rekao da je u mome šupku? - ne - to ste rekli vi vjernici ("svugdje" je i moj šupak), a ja samo pitam da provjerim domete vašeg boga
Bio on u tvome šupku ili ne (to je panteizam i nije svojstven glavnoj liniji kršćanstva), tvoja namjera postavljanjem takvog pitanja je jasna. Moglo je čak i ostati na tome da nisi pismeno stavio znak jednakosti između religioznih, kriminalaca i govana. Upozoren si.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li znanost i praznovjerje zajedno? Empty Re: Mogu li znanost i praznovjerje zajedno?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum