ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religijski chat

Page 12 of 26 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by zanstr 24/1/2015, 10:10

Čudo!!!!Čudo!!!!Read all about it!!!!


Časna u bolnicu hitno prevezena s bolovima u trbuhu a izasla kao majka


http://www.index.hr/black/clanak/casna-u-bolnicu-hitno-prevezena-s-bolovima-u-trbuhu-a-izasla-kao-majka/797063.aspx

:O :O :O :O :O :O :O :O :O

zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity 24/1/2015, 10:52

Da odmah lupim kontru : :)

Bila je pred kamerama 25 godina, a sad odlazi u samostan

Religijski chat - Page 12 Martinapurdy_16102014_screen
Screenshot: YouTube
POZNATA BBC-jeva novinarka u Sjevernoj Irskoj, Martina Purdy, javnosti je otkrila da nakon 25 godina televizijskog novinarstva postaje časna sestra.
Posljednjih 15 godina karijere je provela kao politička dopisnica u BBC-ju, a da je sve odlučila napustiti i okrenuti se potpuno drugačijem načinu života, otkrila je na svom profilu na Twitteru i time šokirala mnoge.
"Znam da mnogi od vas neće razumjeti moju odluku. Iako nije bila laka, odabrana je s velikom ljubavlju i radošću", napisala je u jednoj od objava Purdy, prenosi The Independent.

"Nedostajat će nam njena mudrost. Želim joj sretan i ispunjen život", kazala je Kathleen Carragher, direktorica BBC-ja u Sjevernoj Irskoj.

http://www.index.hr/black/clanak/bila-je-pred-kamerama-25-godina-a-sad-odlazi-u-samostan/777816.aspx
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by kic 27/1/2015, 00:25

Religijski chat - Page 12 KMFkklV
mandala, nije perfektna ali oke prvi put slažem-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 29/1/2015, 12:51

http://www.theguardian.com/world/2015/jan/26/first-female-church-england-bishop-consecrated-libby-lane

:freddie
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Slap 29/1/2015, 13:25

kic wrote:Religijski chat - Page 12 KMFkklV
mandala, nije perfektna ali oke prvi put slažem-
zajedno križ i kukasti križ...nije baš....
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by kic 29/1/2015, 15:33

mandala je prije svega krug, wikipedia it.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by aben 29/1/2015, 15:37

Vegvísir wrote:http://www.theguardian.com/world/2015/jan/26/first-female-church-england-bishop-consecrated-libby-lane

:freddie
korak dalje od majke crkve

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity 29/1/2015, 17:47

Vegvísir wrote:http://www.theguardian.com/world/2015/jan/26/first-female-church-england-bishop-consecrated-libby-lane

:freddie
cheers
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity 30/1/2015, 12:06

[size=40]Who is Libby Lane? A look at the Church of England's first woman bishop[/size]

THE consecration of the Reverend Libby Lane today heralds an end to centuries of male rule within the Church of England.





Religijski chat - Page 12 Libby-lane-woman-bishop-554260GETTY
Libby Lane today becomes the Church of England's first woman bishop
The mother-of-two is a Manchester United supporter and enjoys playing the saxophone and doing crosswords. 

The 48-year-old was born Elizabeth Jane Holden in Glossop, Derbyshire in 1966.

She was educated at Manchester High School for girls before going on to study theology at St Peter's College, Oxford. 

Rev Lane began attending church with a friend at the age of 11 although her parents were not regular church-goers.

However she still admits that her family has heavily influenced her path.

She December she told The Telegraph: "They have taught me an enormous amount and gave me the expectation that all things are possible.

“When I got married, my dad, in his speech, referred to a JFK quote that some people look at the world and think ‘why?’, others look at the world and think ‘why not?’. 

"That sense of possibility I got from my family.”

After Oxford, she went on to study for ordination at Durham University's Cranmer Hall.

She was ordained a deacon in 1993 and a priest in 1994, and has additionally served several other posts.

After serving her curacy in Blackburn, Lancashire, she went on act as chaplain in a hospital and further education in the diocese of York.

Related articles



  •  Historic moment as Church of England votes in favour of women bishops

  •  Church of England rubber-stamps historic legislation to allow women to become bishops

  •  The path to equality: How the Church of England finally allowed women bishops



She also served as a family life officer for the Committee for Social Responsibility in the diocese of Chester.

Rev Lane has has been vicar of St Peter's, Hale, and St Elizabeth's, Ashley, since 2007, as well as serving as the Dean of Women in Ministry in the Diocese of Chester."

She has been a bishop's selection advisor for a decade, helping with the selection of ordination candidates.

More than 22 years after women were allowed to become priests, the General Synod finally voted to all women bishops in July last year.

The move was rubber-stamped with a vote last November,

At the time Rev Lane said: "This is unexpected and very exciting.

"This announcement has been a long time coming and I'm extremely honoured to be nominated as the first bishop in the Church of England.

"And I'm very conscious of those who have gone before me, men and women…whose prayers and work in ministries have laid the work for today.

"But most of all I am thankful to God.

Religijski chat - Page 12 Libby-lane-first-woman-bishop-246410GETTY
Rev Lane with her husband George
The 48-year-old is married to another priest, George – the pair were one of the first married couples in the Church of England to be ordained together.

The couple have two grown-up children, 20-year-old Connie and 18-year-old Benedict, who are currently in higher education.

According to her parish website, Rev Lane is a school governor and passionate about encouraging social action initiatives, learning to play the saxophone, supporting Manchester United, reading and doing cryptic crosswords.

A statement on St Peter's website reads: "Everyone at St Peter's Hale are delighted and very proud of Libby and know that she will make an excellent Bishop and wish her every success.

"We may be losing a Vicar but we are gaining a Bishop."

Rev Lane will be consecrated today at York Minster, before her installation on the March 8 at Chester Cathedral. 



http://www.express.co.uk/news/uk/554260/Libby-Lane-profile-Church-of-England-first-woman-bishop
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 6/2/2015, 20:13

Brzinski pozdrav ovdje, uz jednu zanimljivu vijest :)

http://www.theguardian.com/world/2015/feb/02/iceland-temple-norse-gods-1000-years

Icelanders will soon be able to publicly worship at a shrine to Thor, Odin and Frigg with construction starting this month on the island’s first major temple to the Norse gods since the Viking age.
Worship of the gods in Scandinavia gave way to Christianity around 1,000 years ago but a modern version of Norse paganism has been gaining popularity in Iceland.

“I don’t believe anyone believes in a one-eyed man who is riding about on a horse with eight feet,” said Hilmar Örn Hilmarsson, high priest of Ásatrúarfélagið, an association that promotes faith in the Norse gods.
“We see the stories as poetic metaphors and a manifestation of the forces of nature and human psychology.”


Membership in Ásatrúarfélagið has tripled in Iceland in the last decade to 2,400 members last year, out of a total population of 330,000, data from Statistics Iceland showed.
The temple will be circular and will be dug 4 metres (13ft) down into a hill overlooking the Icelandic capital Reykjavik, with a dome on top to let in the sunlight.
“The sun changes with the seasons so we are in a way having the sun paint the space for us,” Hilmarsson said.

The temple will host ceremonies such as weddings and funerals. The group will also confer names to children and initiate teenagers, similar to other religious communities.
Iceland’s neo-pagans still celebrate the ancient sacrificial ritual of Blot with music, reading, eating and drinking, but nowadays leave out the slaughter of animals.




avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 10/2/2015, 16:47

http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/ancient-coptic-text-revealed-be-divination-tool-predicting-future-002647


An ancient Christian oracle book of mysterious origins has been recently translated and found to contain a collection of encouragements, warnings, and cryptic divinations.


The 1,500-year-old tome, measuring less than three inches (7.5 centimeters) in height, has been translated from Coptic, an Egyptian language, and has surprised experts who initially presumed it was a typical gospel as understood in the traditional sense – a recounting of the life and death of Jesus. However, despite being titled “The Gospel of the Lots of Mary”, the miniature codex is not about Christian figures, but instead a book of guidance and reassurance, to be used as a resource for those seeking help for life’s problems.


According to LiveScience, the volume is very unique. Professor of religion at Princeton University, AnneMarie Luijendijk writes in her book “Forbidden Oracles? The Gospel of the Lots of Mary”, “When I began deciphering the manuscript and encountered the word 'gospel' in the opening line, I expected to read a narrative about the life and death of Jesus as the canonical gospels present, or a collection of sayings similar to the Gospel of Thomas (a non-canonical text).”


However, upon translation of the elegantly written text, Luijendijk discovered few references to Jesus in the series of 37 oracles.

(...)


Religijski chat - Page 12 A-Coptic-codex-with-magic-spells
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 5/3/2015, 23:34

Ovo bi možda bolje pasalo na socku ili neki drugi podforum, al' može i ovdje...


International Women's Day 2015: Afghan men wear burqas to campaign for women's rights

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/international-womens-day-2015-afghan-men-wear-burqas-to-campaign-for-womens-rights-10088743.html

Religijski chat - Page 12 Burqa-ap
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Ragnarok 5/3/2015, 23:53

Pusti burke, di je Iknar da smiri ovo nevrime...snig i bura...whiteout kod mene totalni. Ko na antartici, ne znam jel mi drago zbog ljepog prilaza ili žao što smo odsječeni od svita
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 6/3/2015, 00:00

Ček se i u Zagrebu sumanuto uspuhalo danas...
U takvim situacijama bi burka zapravo dobro došla da grije uši i sinuse. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Ragnarok 6/3/2015, 12:48

Vegvísir wrote:Ček se i u Zagrebu sumanuto uspuhalo danas...
U takvim situacijama bi burka zapravo dobro došla da grije uši i sinuse. :^0

Evo me danas u Zg...fino vrime toplo, ja u majčici maloj sunny
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 8/3/2015, 18:30

Blog koji sam nekad davno B-)  uređivao, ako nekoga zanima... http://www.dveriperunove.blog.hr/ ugl, samo ime kaže o čemu je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by n1smrad 8/3/2015, 18:37

haha nisam znao za ovo, bukmarkd!
n1smrad
n1smrad

Posts : 94
2015-02-26


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity 8/3/2015, 18:53

von_Starhemberg wrote:Blog koji sam nekad davno B-)  uređivao, ako nekoga zanima... http://www.dveriperunove.blog.hr/ ugl, samo ime kaže o čemu je...
Pogledala. Zanimljivo. Tnx. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 8/3/2015, 20:48

n1smrad wrote:haha nisam znao za ovo, bukmarkd!
Tebe ne znam :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest 9/3/2015, 02:41

von_Starhemberg wrote:Blog koji sam nekad davno B-)  uređivao, ako nekoga zanima... http://www.dveriperunove.blog.hr/ ugl, samo ime kaže o čemu je...


:hail

Super! Veselim se čitanju... :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by zanstr 18/3/2015, 14:44

U jednoj raspravi o Bibliji i ženama me jedan komentator uputio na dona Damira Stojića kao osobu koja ima odgovor na sva pitanja u vezi Biblije.

Poštovanom donu Stojiću sam poslao slijedeće pitanje:


Moje pitanje se odnosi na sljedeće citate iz Biblije:

        "Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe
sramota i ruglo."
 [Knjiga Sirahova* 42, 14]

         "Sir 25,24 Od žene je grijeh počeo i zbog nje svi umiremo. "

        "Korinćanima 11,3 Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava
Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog."

        "Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im
dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori.
Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno
je da žena govori na Sastanku.
 1Korinćanima 14, 34-35"

        "Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi
šišati se ili brijati, neka se pokrije.
 A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena
je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije
stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
 1Korinćanima 11

        Postanak 3,16 A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u
mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će
gospodariti nad tobom.

        Tu se vidi očito blaćenje žena, okrivljuje ih se za smrt (dolazak
smrti u postojanje) i podčinjuje ih se muškarcima. Mnogi ljudi
govore da je Biblija pisana u metaforama i da je se ne treba shvaćati
doslovno. No isto tako znamo da je Biblija riječ božija, riječ
nadahnuta Bogom. Moje pitanje je slijedeće.

        Da li su gore navedeni citati o ženama metafore i ako jesu koje je
njihovo preneseno značenje?

Nakon nekog vremena stigao je slijedeći "odgovor":
Prvo bih se htio ispričati što dugo čekaš moj odgovor. Stalne obveze kao što su predavanja, duhovne obnove, susreti, duhovni razgovori i ostalo, onemogućuju mi dulji rad za računalom. Stvarno mi je žao, ali mail mi je pretrpan pitanjima. Ali, kako kažu Amerikanci, „better late than never“.
 
Kada razumom spoznamo postojanje Boga, promatrajući uređenost stvorenja, moralni zakon i djelovanje Providnosti u svome životu, tada ujedno dolazimo i do granice, pred kojom bi se razum trebao zaustaviti. Naime, on nas ne može uvesti u poznavanje Boga “iznutra”, u spoznaju njegovih planova, njegovih sudova, načina na koji on djeluje i razloga zašto on baš tako djeluje. Još nas manje sam taj razum može osloboditi zapreka koje stoje između nas i Boga (a to su, prvenstveno, zapreka potpuno različite naravi nas i Boga i zapreka grijeha koji nas odvaja od Boga kao Presvetog).
 
Stoga onaj tko iskreno traži Boga, kad ustanovi njegovo postojanje i svoju nesposobnost da ga sam dokuči i uđe u zajedništvo s njime, ponizno vapi Bogu da mu se on sam očituje, da mu se objavi i da ga prihvati. U tom činu vjere čovjek priznaje da je grešan i traži Spasitelja, priznaje da ne može sam biti kriterij i traži Istinu, priznaje da se sam po sebi gubi i da mu je potreban pravi Put, Vođa i Učitelj.
 
Bog se iskrenom i ustrajnom tražitelju ne uskraćuje, nego mu se daruje putem svoje Crkve. Bog sam pritom svjedoči vjerniku (ovdje se već radi o vjerniku, jer se ne oslanja prvenstveno na svoje snage, nego vjeruje Bogu koji mu se objavljuje) da je tu Crkvu On osnovao i da je On vodi i u njoj i po njoj govori i djeluje (ne umanjujući pritom ulogu ljudskog elementa). Bog, dakle, garantira svojim autoritetom – putem najosobnijeg vjerničkog iskustva i uz pomoć znakova vjerodostojnosti izvana - za valjanost sakramenata, nauka Crkve i njene temeljne hijerarhijske i karizmatske strukture. 
 
Dakako da onome tko prima dar vjere i dalje puno toga nije jasno, niti mu može sve odjedanput biti jasno, ali povjerenje u Boga i Crkvu koje se stječe u tom osnovnom vjerničkom iskustvu (koje se s razlogom zove “obraćenje” – promjena smjera) daje mu mir i sigurnost kakvu ima i dijete koje za ruku vode otac i majka. Stoga vjernik postavlja pitanja i raste u svojoj vjeri, ali u duhu povjerenja u Boga objavitelja i Crkvu kao otajstveno Tijelo Kristovo (vidi npr. Efežanima 1,22-23). Takva osoba raste u Crkvi kao svojoj obitelji i postavlja pitanja dobrohotno i s ciljem da bi tu obitelj bolje razumjela i više izgrađivala.
 
Međutim, tvoje pitanje postavljeno je u sasvim drugome duhu, dakle ne u duhu vjere, već u duhu pobune protiv Boga. Ti prozivaš Božju riječ tražeći od Boga da se tebi opravdava i polaže ti račune, optužujući ga za zlo.
 
Takav pristup očituje pogrešnu sliku Boga koju imaš i nedostatak tog temeljnog vjerničkog iskustva Boga kao dobrog Oca, kao izvora istine, pravednosti i milosrđa. A bez toga svako daljnje objašnjavanje Božjih riječi i djela jednostavno nema smisla, pa stoga ni ja tebi neću ovdje konkretnije odgovoriti na pitanje koje si postavio.
 
On je Bog, a mi slabi, ograničeni i grešni ljudi; on je Sudac, a mi ti koje se prosuđuje; on je taj koji objavljuje istinu nama, koji je primamo. Ne obrnuto. Ne obrnuto. Ne obrnuto.    
 
Molim za tebe, da pročistivši svoju sliku Boga pripremiš svoje srce za osobni susret s njime, koji je sama Dobrota i Istina i kojemu se mi trebamo podložiti i predati.
 
Ukoliko mi ponovno postaviš pitanje u takvom kontekstu, vrlo ću ti rado na njega konkretno odgovoriti.

Ne mogu reći da sam očekivao konkretan odgovor, ali je pomalo žalosno da jedan "ekspert" za Bibliju nije mogao izmisliti nešto bolje :)

:pf

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Religijski chat - Page 12 Empty Re: Religijski chat

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 26 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum