ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:26

RayMabus wrote:Weber dragi okani se tematike koja ti nije poznata

Za držanje na pristojnoj udaljenosti svakog tko s Otranta želi napast Dubrovnik ,Pelješac Korčulu ,Vis itd triba ti avion koji je brz i može nosit protubrodske rakete

Amerika je glupa ako ovo blokira jer Hrvatska misli kupit i novije F 16 dok su nam ovi samo za uvježbavanje ,uhodavanje i air policing
amerikanci znaju da nemamo love za njihove niti realno mislim da nam zele prodati makar se javljali reda radi na natjecaje kao fol saveznistvo tako i to...ali ovim prcanjem prakticno vrse kontrauslugu sebi nego nama..jer nas guraju u druge ruke proizvođaca opreme..koji su jeftiniji a imaju dobre stvari...narocito zidi,juzna koreja,kina a i rusi bi nam dali jeftiniju cijenu samo da ostvare starteske interese kod nas...drugo rade si problem sa izraelom koji im je prakticno jedini pravi saveznik na bliskom istoku...jer mnogi se tamo guraju prema rusima pa cak i dijelom saudijci...da li u ovim odlukama ima i politicke igre amerike i trumpa ne znam i ne mogu reci...ali realno mislim da ovo nije bilo potrebno amerima..nece oni propasti zbog par f-16 izraelskih...da li tu ima i nekog tihog sukoba između izraelaca i trumpa ne znam..mozda...pa mi placamo bulu toga..navodno trum nije bas blagonaklono gledao susrete netanjahua sa putinom u posljednje vrijeme

vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:29

melkior wrote:
RayMabus wrote:Nema veze , netribaju nam avioni uopće za obranu nego PZO

Mislim da se Trumpova administracija zajebala i to gadno , prekid odnosa , netriba nam Amerika
Btw, nemamo ni PZO, imamo kurčinu Basketball  NATO saveznici i dva prašinara u Kabulu spremni za nagazit na protutenovsku minu u ophodnji :aw
imamo nesto americkih i francuskih pzo sistema koje smo dijelom dobili a dijelom kupili u pola cijene kad smo pristupili nato paktu kao nagradu..ali to je nedovoljno da se pokrije cijeli zracni prostor hrvatske vec polovicu...i zato smo imali dil sa izraelom oko pzo sistema ako kupimo njihove zrakoplove
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:30

Ovo je nama novi tip aviona i ovi američki su nam preskupi pošto je to samo za uhodavanje i air policing i držanje Srbije na rastojanju

Ako ovo blokkraju blokirat će i sebe jer nećemo onda uzet ništa a ako neuzmem to onda nema govora da ću ti posli uzet četri F 16 nova koji su američka proizvodnja iz tvornice a specijalizirani su za napade na brodove i ciljeve na zemlji no za brodove posebno

Ta četri ili više njih onda idu u Zadar gdje će im biti baza
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:32

RayMabus wrote:Ovo je nama novi tip aviona i ovi američki su nam preskupi pošto je to samo za uhodavanje i air policing i držanje Srbije na rastojanju

Ako ovo blokkraju blokirat će i sebe jer nećemo onda uzet ništa a ako neuzmem to onda nema govora da ću ti posli uzet četri F 16 nova koji su američka proizvodnja iz tvornice a specijalizirani su za napade na brodove i ciljeve na zemlji no za brodove posebno

Ta četri ili više njih onda idu u Zadar gdje će im biti baza
....ma amerima se fucka hocemo li mi od njih kupiti zrakoplove ili necemo sitna je lova to za njih za desetak zrakoplova...mi smo upali u neku njihovu igru ili natezanje sa zidima i to ti je..sto bi se reklo ispali smo koleteralne zrtve...vjerojatno tok nekog sukoba...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by veber 7/12/2018, 08:32

RayMabus wrote:Weber dragi okani se tematike koja ti nije poznata

Za držanje na pristojnoj udaljenosti svakog tko s Otranta želi napast Dubrovnik ,Pelješac Korčulu ,Vis itd triba ti avion koji je brz i može nosit protubrodske rakete

Amerika je glupa ako ovo blokira jer Hrvatska misli kupit i novije F 16 dok su nam ovi samo za uvježbavanje ,uhodavanje i air policing
tko bu te napao s otranta? mogu samo naši saveznic ili rusi. o čemu tipkaš?
ratnom brodu nemreš se približit na 100Nm

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:35

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Ovo je nama novi tip aviona i ovi američki su nam preskupi pošto je to samo za uhodavanje i air policing i držanje Srbije na rastojanju

Ako ovo blokkraju blokirat će i sebe jer nećemo onda uzet ništa a ako neuzmem to onda nema govora da ću ti posli uzet četri F 16 nova koji su američka proizvodnja iz tvornice a specijalizirani su za napade na brodove i ciljeve na zemlji no za brodove posebno

Ta četri ili više njih onda idu u Zadar gdje će im biti baza
....ma amerima se fucka hocemo li mi od njih kupiti zrakoplove ili necemo sitna je lova to za njih za desetak zrakoplova...mi smo upali u neku njihovu igru ili natezanje sa zidima i to ti je..sto bi se reklo ispali smo koleteralne zrtve...vjerojatno tok nekog sukoba...
Pa ok , kao šta rekoh Nije moj problem

Ja imam opcija i bez njih i njihovih aviona i politike
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:35

....amerima je bitnije da mi od njih kupimo helikoptere apasche iz osamdesetih...mozda je i ova blokada dijelom pritisak i na nas da kupimo apasche da se 'ne bi predomislili'...zato su i doletjeli nedavno oni americki apasi na pleso...kao jedna vrst uvjeravanja...i ponude...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:36

vuksadinare wrote:....amerima je bitnije da mi od njih kupimo helikoptere apasche iz osamdesetih...mozda je i ova blokada dijelom pritisak i na nas da kupimo apasche da se 'ne bi predomislili'...zato su i doletjeli nedavno oni americki apasi na pleso...kao jedna vrst uvjeravanja...i ponude...
To uvalju Cipru, nema veze s nama
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by catabbath 7/12/2018, 08:37

Izraelci su išli podmititi MSan generala bez da su prvo obavijestili Amere i kad su ovi skužili sad su pokazali tko je gazda.

_________________
Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by melkior 7/12/2018, 08:39

Ako dođe do nuklearnog rata, crknut će eletronika na američkim sofisticiranim avionima, a ruske stare kante će letjeti i dalje...naši MIG-ovi su oružje budućnosti :20
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:39

Nek rade šta oće , samo znan da in te nove neću kupit jer mi je to preskupo za uhodavanje i air policing

Oće neće boli me kurac , iman već rezervni plan samo će oni kukat a ne ja posli
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:41

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:....amerima je bitnije da mi od njih kupimo helikoptere apasche iz osamdesetih...mozda je i ova blokada dijelom pritisak i na nas da kupimo apasche da se 'ne bi predomislili'...zato su i doletjeli nedavno oni americki apasi na pleso...kao jedna vrst uvjeravanja...i ponude...
To uvalju Cipru, nema veze s nama
dobro te..ali nama nude stariju verziju apascja i vec jsu kupljena dva ili tri komada...ali ameri nas tjeraju da ih kupimo jos da ih se rjese sa lagera kao visak..no upitno je sad da li mi imammo love za kupiti ih jos mozda desetak koliko otprilike ameri racunaju..mozda bi dva,tri bila kao donacija ili gratis ako kupimo ih recimo sedam...cudne su te igre oko oruzja...ameri su oko toga puno tezi igraci nego ruje..ruje trguje po principu ponude i potraznje..ako im mi sad jkazemo npr.kupujemo desetak njihovih helikoptera oni ce reci 'nema problema bracu gdje i kad samo lovu pripremi'..ameri robuju nekom ogranicenju odnosno boje se da kupci ne prodaju ili preprodaju njihovu tehnologiju drugima narocito kupci koji su siromasnijeg buđeta..pa im palo napamet da jos 'dodatno zarade'..zato nama zele prodati helikopetere i jso neko raketno naoruzanje koje je vec tehnoloski obrađeno i sve se o njima zna...ali to je u biti polukrama...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:44

To nije Apach nego Blackhawk

Očito ih nerazlikuješ
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Guest 7/12/2018, 08:45

Naravno, sad kad je posve izvjesno kako od cijelog posla neće biti ništa, MORH je krenuo “prati ruke” i prebacivati odgovornost na Izrael i SAD preko “svojih” novinara, ali gdje su svi odgovorni za ovaj proces bili kad su ponude došle na stol? Zašto se onda takva izraelska ponuda nije označila nevjerodostojnom i nesigurnom, jer u tome trenutku nije imala pisanu potvrdu SAD-a da će dozvoliti transfer F-16 u Hrvatsku niti da će SAD, Lockheed Martin i USAF biti u potpori ovom projektu.

Zbog čega nije došlo do procjene rizika ove ponude ako se to znalo?

Nema sumnje, svi uključeni u proces odabira borbenih zrakoplova odgovorni su za ovakav razvoj događaja i za to mora netko odgovarati. Trivijaliziranje ovog slučaja i priče da se Hrvatska, ni kriva ni dužna, našla usred lobiranja i sukoba između američke i izraelske administracije služi samo štićenju vlastitih pozicija u MORH-u. Izgubilo se opet previše vremena, a ugovor o borbenim zrakoplovima mora biti potpisan najkasnije do proljeća sredine 2019. kako bi se očuvao kontinutitet borbenog zrakoplovstva nakon Migova.

Ipak, mora se priznati, ako je vijest točna, da je američki predsjednik Donald Trump učinio Hrvatskoj veliku uslugu.

https://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/preuzmite-odgovornost-za-lose-voden-postupak-odabira/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:49

Gripen ( defender.hr ) se raduje ,likuje i trlja ruke jer onda nam je opcija upravo on tj Gripen
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:51

NWC wrote:Naravno, sad kad je posve izvjesno kako od cijelog posla neće biti ništa, MORH je krenuo “prati ruke” i prebacivati odgovornost na Izrael i SAD preko “svojih” novinara, ali gdje su svi odgovorni za ovaj proces bili kad su ponude došle na stol? Zašto se onda takva izraelska ponuda nije označila nevjerodostojnom i nesigurnom, jer u tome trenutku nije imala pisanu potvrdu SAD-a da će dozvoliti transfer F-16 u Hrvatsku niti da će SAD, Lockheed Martin i USAF biti u potpori ovom projektu.

Zbog čega nije došlo do procjene rizika ove ponude ako se to znalo?

Nema sumnje, svi uključeni u proces odabira borbenih zrakoplova odgovorni su za ovakav razvoj događaja i za to mora netko odgovarati. Trivijaliziranje ovog slučaja i priče da se Hrvatska, ni kriva ni dužna, našla usred lobiranja i sukoba između američke i izraelske administracije služi samo štićenju vlastitih pozicija u MORH-u. Izgubilo se opet previše vremena, a ugovor o borbenim zrakoplovima mora biti potpisan najkasnije do proljeća sredine 2019. kako bi se očuvao kontinutitet borbenog zrakoplovstva nakon Migova.

Ipak, mora se priznati, ako je vijest točna, da je američki predsjednik Donald Trump učinio Hrvatskoj veliku uslugu.

https://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/preuzmite-odgovornost-za-lose-voden-postupak-odabira/
..defender treba znati d anemamio lovu ni za americke novije f-16 ni za grippene...sved nece ici sipod cijene kao ni amer ako je to nasa taktika bila...oni posluju po sistemu uzmi ili ostavi ili ne moj kupovati i tu stavlajti natjecaje a onda se predomisljati i nista kupiti..sa time da si tim zemljama napravio trosak i prezentacije..tri natjecaja su bila i na koncu prije ovog natjecaja nismo nista kupili odustali od kupnje..pa ne mozes tako razmisljati..ili kupujes ili ne kupujes..ako ne kupujes nemoj ni natjecaj raspisivati ili ako ces kupiti bez natjecaja nađi neku drzavu i kupi od njih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:53

Nećemo kupit ništa na kraju od toga nego češke aviončiče i dobar pzo i boli nas kurac

Neće nitko dobit ništa i mirna Bosna
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:53

RayMabus wrote:Gripen ( defender.hr ) se raduje ,likuje i trlja ruke jer onda nam je opcija upravo on tj Gripen
mi gripene necemo kupiti jer nemamo love i tako svedima treba reci a ne da svedi trose lovu na promociju a od kupnje nece biti nsita...gripenn kosta 30 i vise milijuna eura plus naoruzanje...preko milijardu eura..svedi istina nude i ulaganje u druge grane gospodarstva ali jednostavno ne mozemo dati toliku luvu osim ako svedi ne spuste 50% cijenu sto s enaravno nece nikad desiti..mi se vladamo po principu dosli gledati da kupimo mercedes dva sata zajebavamo valsnika pred kojimse pravimo ozbiljni kupci a onda na koncu kazemo..'ne hvala ali nemamo love'..i kupis onda fiat uno :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 08:56

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Gripen ( defender.hr ) se raduje ,likuje i trlja ruke jer onda nam je opcija upravo on tj Gripen
mi gripene necemo kupiti jer nemamo love i tako svedima treba reci a ne da svedi trose lovu na promociju a od kupnje nece biti nsita...gripenn kosta 30 i vise milijuna eura plus naoruzanje...preko milijardu eura..svedi istina nude i ulaganje u druge grane gospodarstva ali jednostavno ne mozemo dati toliku luvu osim ako svedi ne spuste 50% cijenu sto s enaravno nece nikad desiti..mi se vladamo po principu dosli gledati da kupimo mercedes dva sata zajebavamo valsnika pred kojimse pravimo ozbiljni kupci a onda na koncu kazemo..'ne hvala ali nemamo love'..i kupis onda fiat uno :)
Neću kupit Gripena zato šta mi netriba takvi avion

Ono šta mi triba mogu radit i sa kombinacijom češki aviončići i pzo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare 7/12/2018, 08:59

uostalom cudim se svedima...kako nisu vec odustali da nam nude grippene..tri puta smo ih izvozali..ljudi se istrosili i nista..ja bi na njihovom mjestu nama rekao..'zao nam je ali vise vam nista ne nduimo trazite druge ponuđace pa da nam sada nudite i zlato za grippene'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus 7/12/2018, 09:04

vuksadinare wrote:uostalom cudim se svedima...kako nisu vec odustali da nam nude grippene..tri puta smo ih izvozali..ljudi se istrosili i nista..ja bi na njihovom mjestu nama rekao..'zao nam je ali vise vam nista ne nduimo trazite druge ponuđace pa da nam sada nudite i zlato za grippene'
To im je posao da upiru, uostalom toliko je skup a nenudi ništa da imaju odličnu zaradu kome to uvale

Nepaše mi to , nije avion koji meni triba dakle može onda i ništa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176016
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 4 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum