ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 16:21

Mi nemamo iskusne pilote i zato američki novi F 16 koji je skup jednostavno otpada

Nemoš stavit mulca u avion od sto i nešto miljuna dolara ....tako da će bit ovi polovni ipak a šta kako to sad pregovori

Sve je to divno krasno alk ako je to nama novi tip aviona a je nemam ja iskusne pilote da ih stavim u njih tako da kako god okreneš prvo moraju bit ovi polovni pa dosta sati leta da netko ima da bi taj letio u tom skupom američkom F 16

RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by darth_vader Fri 7 Dec - 16:24

RayMabus wrote:Aj ako ništa drugo danas je pušten u aktivnu službu novi brod HRM

Prvi od pet


Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Omissu
I


Jebeš kaić koji biži od talijanske koćarice... koji će im kurac to..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by vuksadinare Fri 7 Dec - 16:29

jasambrend wrote:
RayMabus wrote:Aj ako ništa drugo danas je pušten u aktivnu službu novi brod HRM

Prvi od pet


Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Omissu
I


Jebeš kaić koji biži od talijanske koćarice... koji će im kurac to..
Kaic velis?...aj dobro..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 16:32

Nktko ne biži od krivolovaca nebitno odakle su ,štaviše biže oni od pomorske policije

Ophodni obalni brod , samo ime govori za šta služi

Neću patrolirat krstaricom u ophodnji obalom
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by darth_vader Fri 7 Dec - 16:34

Da, kaić... koji će im kurac to? Za plašiti ribolovce bez dozvole? Talijane ionako ne smiju dirati pa taman ovi heroin ili štojaznam... uranij švercali našim teritorijalnim vodama...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Guest Fri 7 Dec - 16:34

"Hrvatska je nažalost navikla ne investirati u svoje temelje. Hrvatska ne ulaže u željeznicu, u infrastrukturu. Ne ulaže ni u mornaricu, ni u zrakoplovstvo. Većina prigovora se ticala cifri, bez puno ulaženja u materiju. Ti su prigovori bili površni i nisu imali veze sa samom srži problema. Ovo što je sada isplivalo je problem koji je bio vidljiv od početka, to je druga strana medalje ove ponude. Izraelska ponuda je bila u mnogočemu privlačna, ali je sa sobom nosila velike rizike koji su bili podcijenjeni", kaže analitičar.

Nikad se nije radila takva prilagodba aviona

Još je jednom pojasnio u čemu je prava srž problema.

"Srž je u prilagodbi na NATO standarde i produljenje vijeka aviona. To je nešto što bi se u svijetu radilo prvi put. Izrael nikada nije prodavao rabljene avione drugim zemljama, nikada nisu vraćani u NATO-ov sustav komutabilnosti, to je isto prvi put. Govorimo i o produljenju vijeka za F-16, blok 30, što dosad na ovaj način u ovakvim stanjima resursa nije rađeno. Dakle to je puno stvari koje bi se radile prvi put", zaključuje Tabak.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/vojni-analiticar-otkriva-pozadinu-fijaska-s-borbenim-avionima/2048264.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by darth_vader Fri 7 Dec - 16:35

RayMabus wrote:Nktko ne biži od krivolovaca nebitno odakle su ,štaviše biže oni od pomorske policije

Ophodni obalni brod , samo ime govori za šta služi

Neću patrolirat krstaricom u ophodnji obalom


Previše gledate JAG ili kako se ono sranje od serije zove..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Guest Fri 7 Dec - 16:36

Nikad se nije radila takva prilagodba aviona


"Srž je u prilagodbi na NATO standarde i produljenje vijeka aviona. To je nešto što bi se u svijetu radilo prvi put. Izrael nikada nije prodavao rabljene avione drugim zemljama, nikada nisu vraćani u NATO-ov sustav komutabilnosti, to je isto prvi put. Govorimo i o produljenju vijeka za F-16, blok 30, što dosad na ovaj način u ovakvim stanjima resursa nije rađeno. Dakle to je puno stvari koje bi se radile prvi put", zaključuje Tabak.


Eroo nek vam objasni ako nije jasno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 16:37

jasambrend wrote:
RayMabus wrote:Nktko ne biži od krivolovaca nebitno odakle su ,štaviše biže oni od pomorske policije

Ophodni obalni brod , samo ime govori za šta služi

Neću patrolirat krstaricom u ophodnji obalom


Previše gledate JAG ili kako se ono sranje od serije zove..
Negledan ja ništa , sad ćemo ga poslat u Piran da zaštiti hrvatsko teritorijalno more
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by darth_vader Fri 7 Dec - 16:41

Daj budi ozbiljan, Longi... Nećemo.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 16:42

jasambrend wrote:Daj budi ozbiljan, Longi... Nećemo.
Ozbiljan sam , to je moje more
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by darth_vader Fri 7 Dec - 16:48

Idem ja sad na peškafondo pod feral u nadi da me neće ganjati HV s ovim pizdarijama... znam samo da Talijane i Slovence sigurno neće... aj bog... javim se ako me ne torpedira HRM...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 16:49

Nezamarajte se avijacijom , prije pola godine sam pisao o tome da bi za nas najbolja opcija bila šest ili osam ovih izraelskih među kojima obavezno dva dvosjeda i to bi bilo za obuku pilota i uhodavanje te šest ovih novih čiji je radni vijek onda 30 godina i više i automatski su upareni sa NATO standardom

Lako moguće da pregovori idu u tom toku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by catabbath Fri 7 Dec - 17:04

Naj bolnije za domoljube će biti to da sad moraju  židovima vratiti mito.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Eroo Fri 7 Dec - 17:07

Najbolnije je da  nepismena talibanska sirotinja od svega ovoga qrtza razumije... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74792
2016-07-22


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 17:08

U slovačkom saboru je nikidan izbila svađa žestoka oko kupnje F 16 a oni kupuju nove i skupi su im a isto su zemlja koja nikad taj tip aviona nije koristila

Bolje bilo da se svi dogovore pa 6 izraelskih za uhuodavanje i šest novih i tako bi svak dobija sve ,dvije nove zemlje avione ,Izrael proda svoje Amerika proda svoje i svi happy
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Guest Fri 7 Dec - 17:09

catabbath wrote:Naj bolnije za domoljube će biti to da sad moraju  židovima vratiti mito.
neznam, mozda mogu probat sa onom starohrvatskom "ko je jamio je jamio".... Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 17:14

Volim pričat o avionima no neda mi se baš uvijek

Ako ćete istinu ja bi radije nove , bolji su i radni vijek im je 30 i više godina no mi smo zemlja koja nema iskusne pilote i zato bi radije izraelske a najdraža mi je opcija pola pola tj šest izraelskih i šest novih

Eto to bi meni bila najdrža opcija

Nije novi skup no skup mi je jer nemam uvježbane pilote i zato mi tribaju ti polovni za prvu ruku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Hektorović Fri 7 Dec - 17:19

AssadNaPodmornici wrote:Haahahahahahahhaahah neposobne države hahahaha

Realno, Ameri su ovo sami dali Izraelcima kao vojnu pomoć... ne žele da ovi sad to preprodaju i još zarađuju...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by danni1 Fri 7 Dec - 17:28

Hvala bogu pa nas ameri spašavaju od gluposti.

_________________
Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by RayMabus Fri 7 Dec - 17:30

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Haahahahahahahhaahah neposobne države hahahaha

Realno, Ameri su ovo sami dali Izraelcima kao vojnu pomoć... ne žele da ovi sad to preprodaju i još zarađuju...
Da su pametni dali bi im novu vojnu pomoč u zzamjenu da po četri aviona daju Bugarskoj, Hrvatskoj i Slovačkoj a onda te zemlje kupe osam novih američki

Pa tko će stavit mulca u novi skupi F 16 da uči vozit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj - Page 8 Empty Re: Amerika blokira prodaju aviona F-16 Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum