ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko je zaista teško postati programer?

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 17:21

RayMabus wrote:Ja ti te programske jezike uopće neznam 

Koristim logiku 

Daš mi program ja ću ga razvaliti 

Moš i na kineskom jeziku jer ti to meni ništa nije bitno 


Ja samo gledam simbole i znakove i onda skužim to šta treba da se skuži
a sto ne upises FER onda? Islo bi ti dobro, a i ljudi su ti tamo zabavni i u svasta se mozes ukljucit, ima ti tamo i vojnih projekata ono tako da bi se naslo zanimljivih stvari i za tebe... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602

Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 17:34

Serbinho-3 wrote:

Programiranjem mogu da se bave SVI 


WRONG. da je tako lako SVI bi bili programeri pošto je to lukrativan posao prilično dobro plaćen ali...

Why Learning to Code is So Damn Hard

What every beginner absolutely needs to know about the journey ahead


Quincy Larson was just a "guy in a suit in an office" and decided he wanted to learn how to code. So he asked around. He started by picking up a bit of Ruby then found himself skimming through other languages like Scala, Clojure and Go. He learned Emacs then Vim and even the Dvorak keyboard layout. He picked up Linux, dabbled in Lisp and coded in Python while living on the command line for more than half a year.

Like a leaf in a tornado, the advice Quincy received jerked him first one way and then another and then another until he'd finally taken "every online course program imaginable". By the end of it all, despite having ultimately landed a software development job, Quincy:

... was convinced that the seemingly normal programmers I ran into were actually sociopaths who had experienced, then repressed, the trauma of learning to code.

Ouch. Does that sound familiar?

Phase I: The Hand-Holding Honeymoon
It's really hard to blame anyone for coming into the programming industry with outrageous expectations.

On the one hand, you've heard rumors of how difficult programming is since you were young, like old wives tales meant to scare children into studying social sciences instead.

On the other, the "Learn to Code" movement has done a fantastic job of breaking down barriers and showing people that code is actually quite harmless. Tools like Codecademy and Treehouse and Code School reach out with the gentlest of touches to assure you that you too (nay, anyone!) can not just learn to code but become a full-fledged developer as well.

Suddenly the problem isn't fear, it's an overabundance of hopes and high expectations.

And, for the most part, these introductory tools do a great job of guiding you like a child in a crosswalk past the big scary variables and conditional statements and through the early phases of programming syntax. As you conquer one after another of their gamified challenges, your confidence rises. Maybe you can do this after all! How hard can it be? You're basically a developer already!

Here's the problem -- you're in what I like to call the "Hand Holding Honeymoon" phase. Though you may feel like the end is around the corner, you're only a fraction of the way there. This is just the beginning...

Charting The Path Ahead
Before we dive into Phase II, let's look at the bigger picture.

In this post, I'll walk you through the four phases of the typical journey into coding and what you'll need to do to survive each of them. You'll also see how two key factors -- the density of resources and scope of required knowledge -- define this journey.

We'll look into the unique challenges of the remaining 3 phases in a moment, but this is what each of them essentially involves:

The Hand Holding Honeymoon is the joy-filled romp through highly polished resources teaching you things that seem tricky but are totally do-able with their intensive support. You will primarily learn basic syntax but feel great about your accomplishments.
The Cliff of Confusion is the painful realization that it's a lot harder when the hand-holding ends and it feels like you can't actually do anything on your own yet. Your primary challenges are constant debugging and not quite knowing how to ask the right questions as you fight your way towards any kind of momentum.
The Desert of Despair is the long and lonely journey through a pathless landscape where every new direction seems correct but you're frequently going in circles and you're starving for the resources to get you through it. Beware the "Mirages of Mania", like sirens of the desert, which will lead you astray.
The Upswing of Awesome is when you've finally found a path through the desert and pulled together an understanding of how to build applications. But your code is still siloed and brittle like a house of cards. You gain confidence because your sites appear to run, you've mastered a few useful patterns, and your friends think your interfaces are cool but you're terrified to look under the hood and you ultimately don't know how to get to "production ready" code. How do you bridge the gap to a real job?
I've interviewed hundreds of aspiring developers over the past several years and heard echoes of the same story again and again.


http://www.vikingcodeschool.com/posts/why-learning-to-code-is-so-damn-hard#disqus_thread
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 19:15

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Ja ti te programske jezike uopće neznam 

Koristim logiku 

Daš mi program ja ću ga razvaliti 

Moš i na kineskom jeziku jer ti to meni ništa nije bitno 


Ja samo gledam simbole i znakove i onda skužim to šta treba da se skuži
a sto ne upises FER onda? Islo bi ti dobro, a i ljudi su ti tamo zabavni i u svasta se mozes ukljucit, ima ti tamo i vojnih projekata ono tako da bi se naslo zanimljivih stvari i za tebe... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Imam pametnijeg posla od učenja stvari koje je netko napisao da bi se učilo po tom nekom programu školstva samo da dobijem svjedožbu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 19:22

Šta ću studirati jbte, prije petnaest godina isto tako nešto možda koju godinu manje slučajno upadnem na Internet stranicu od fakulteta fizike u Zagrebu aj registriram se jer vidim da ima forum i ljudi pitaju zadatke ono prva i druga pa i treća godina faksa 

Jbte prođe dvije tri godine faksa ja im moram objašnjavati arhimedov zakon i rješavati zadatke 

Onda ja njima tamo na forumu rješava zadatke i objašnjava to da shvate bit zašto je to tako a ne samo da bujaju napamet a da neznaju to u praksi skužit

I to sve točna rješenja kako i je od tih zadataka i to trajalo par dana dok me neki profa nije banira

Valjda triba platit repeticije a ja tu sve objašnjavam i to na način da te učim bit posli svaki zadatak sam logikom rješavaš
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 19:29

Zašto zračni balon leti ?

Zašto brod pluta na vodi? 

Kolika je težina broda ako je brod uronjen u vodu dva metra dubine a dug je sto metara unutarnjeg potpalubnog prostora kockastog oblika?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 19:58

To samo primjer, ono bubaju formule samo da polože ispit a Arhimed to je tamo neki Grk i neka voda 

Zašto kiša pada ?

Zašto nekad pada lagano a nekad je pljusak?


Nemaju pojma 

Jebo te Arhimed
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Trinity Fri 20 Apr - 20:16

crvenkasti wrote:Programer nije programer ako s jednim alatom nije intenzivno radio bar 3 godine svaki dan po 10 sati.
Točno.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 20:18

Triny wrote:
crvenkasti wrote:Programer nije programer ako s jednim alatom nije intenzivno radio bar 3 godine svaki dan po 10 sati.
Točno.

Ja sam si krenuo zapisivati datume kad je rekao nešto što je očigledno mislio bez ikakve satire  :D shema lik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Trinity Fri 20 Apr - 20:22

MaximusDecimusMiridije wrote:
Triny wrote:
crvenkasti wrote:Programer nije programer ako s jednim alatom nije intenzivno radio bar 3 godine svaki dan po 10 sati.
Točno.

Ja sam si krenuo zapisivati datume kad je rekao nešto što je očigledno mislio bez ikakve satire  :D shema lik.
Je.  :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 20:58

Programiranje je posao kao i svaki drugi 

Ja to iz hobija i ako nešto oču dakle ako ima otvoren pristup datotekama tu tj da je cijeli program na kompjuteru a ne na Internet serveru onda uđeš pa gledaš, služiti ćeš ako te zanima 

Bitno je radit posao koji voliš a tako ti je i kod programiranja ako programiraš nešto šta voliš ok ali ako moraš nešto za pare a to ti je tlaka onda jel 


Čovjek je zadovoljan svojim životom onoliko koliko je zadovoljan poslom
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 21:00

Koliko je lako programirati? Meni je tesko to pojmiti, ali pretpostavljam da je lako i laicima.

Koliko je tesko postati programer? Nije tesko, potrebno je malo ustrajnosti i posvecenosti.

E, ali postoje programeri i programeri...Kolika je razlika izmedju Force-sensitive klinca kojem metla leti u ruku i Dark Lorda Sitha?

Velika. Takav programer se postaje edukacijom, ne institucionalnom, ali talentiranog klinca treba usmjeravati. Oni cim ista skuze odmah idu naravno raditi gluposti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 21:03

Te datoteke na Internet serveru ja zovem phb datoteke 

Recimo ovi forum ti kao adminu omogućava određene stvari ali nema ti datoteka jer to ti je Internet program i onda datoteke su na serveru 

Jedino da nađeš disk originalnog foruma kao programa pa instaliraš e onda su datoteke na tvom kompjuteru
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 21:08

RayMabus wrote:Te datoteke na Internet serveru ja zovem phb datoteke 

Recimo ovi forum ti kao adminu omogućava određene stvari ali nema ti datoteka jer to ti je Internet program i onda datoteke su na serveru 

Jedino da nađeš disk originalnog foruma kao programa pa instaliraš e onda su datoteke na tvom kompjuteru
Online igrice su ti isto na serveru 

Onu igricu koju je Max igra a i ja sa onim vitezovima na mapi to je phb datoteka a da ja imam datoteke onda bi ja sa svog kompjutera to stavija na Internet 


Jeba in ja mater taman napravim carstvo oni počnu sa nekin istekao rok toj igri pa brišu sve pa isponova

To ja malo drukčije postavija Dok ja nepobijedim sve nema Game over
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 22:09

RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Ja ti te programske jezike uopće neznam 

Koristim logiku 

Daš mi program ja ću ga razvaliti 

Moš i na kineskom jeziku jer ti to meni ništa nije bitno 


Ja samo gledam simbole i znakove i onda skužim to šta treba da se skuži
a sto ne upises FER onda? Islo bi ti dobro, a i ljudi su ti tamo zabavni i u svasta se mozes ukljucit, ima ti tamo i vojnih projekata ono tako da bi se naslo zanimljivih stvari i za tebe... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Imam pametnijeg posla od učenja stvari koje je netko napisao da bi se učilo po tom nekom programu školstva samo da dobijem svjedožbu
pa nije samo da dobijes svjedodjbu. Fakultet je nekakav program strukturiranog ucenja kojeg kad zavrsis si sposoban nesto napraviti. Naravno ako radis i ucis sa nekim smislom, plus na okupu ti je ekipa koja ima iste interese kao ti i tako, poticajno i zabavno. Ovisi kakava su ti ocekivanja i koliko truda ulozis, svjedodjba je samo papir, ali recimo da taj FERov papir nesto i znaci. Jako lagano nadjes posao s time, ne zbog papira, nego zbog znanja koje obicno taj koji ima taj papir posjeduje. Dakle to je generalno gledano, uvijek ima izuzetaka. A to sto studenti fizike nisu znali arhimedov zakon, a gle, hrpa studenata upise fiziku pa ih hrpa i otpadne vec nakon prvog semestra. Na matematici jos vise, ono na trecoj ili cetvrtoj godini  matematike na nekim smjerovima ono samo 1 ili 2 sttudenta a 400-500  njih upisalo prvu godinu. Tako da ti koji nisu znali arhimedov zakon su vjerojatno ti koji otpadnu. Sta ces, tako je to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 22:14

Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 22:16

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Te datoteke na Internet serveru ja zovem phb datoteke 

Recimo ovi forum ti kao adminu omogućava određene stvari ali nema ti datoteka jer to ti je Internet program i onda datoteke su na serveru 

Jedino da nađeš disk originalnog foruma kao programa pa instaliraš e onda su datoteke na tvom kompjuteru
Online igrice su ti isto na serveru 

Onu igricu koju je Max igra a i ja sa onim vitezovima na mapi to je phb datoteka a da ja imam datoteke onda bi ja sa svog kompjutera to stavija na Internet 


Jeba in ja mater taman napravim carstvo oni počnu sa nekin istekao rok toj igri pa brišu sve pa isponova

To ja malo drukčije postavija Dok ja nepobijedim sve nema Game over
pa ako  je stvar do par datoteka, jednostano ih napravis je li tako? Ono vrlo jednostavno, naucis za cas... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602 

Tako je bilo i sa onom jednom starom igrom Transport Tycoon, na kraju ekipi dodijalo ono prava i to, pa iskodirali mislim cijelu tu igru isponova i mozes sad to slobodno skinut, cak i kod. To se sad zove Open TTD (Open Transport Tycoon Delux), mozes cak i napisati umjetnu inteligenciju za AI da ti bude zanimljivije igrati i tako podijeliti to sa ekipom. Dakle sve se moze, samo treba napisati nekakve tamo datoteke, cas posla jelte... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f619
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 22:17

RayMabus wrote:Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
  pa di si te naso? Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 22:31

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
  pa di si te naso? Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Pa na toj stranici od tog fakulteta Fizike u Zagrebu, to neka njihova stranica sa forumom za studente , obavijesti i to
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 22:45

RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
  pa di si te naso? Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Pa na toj stranici od tog fakulteta Fizike u Zagrebu, to neka njihova stranica sa forumom za studente , obavijesti i to
ma fizika i matematika imaju problem sto nisu popularni fakulteti. Njih upisuju ili oni koje to jako zanima (tih ima jako malo) ili oni koji nisu mogli upisati nista drugo. Zato mozes naletiti na ovakve studente fizike koji nemaju pojam o osnovama, to je njima samo ono usputna stepinica da imaju studentska prava dok ne uspiju upisati ono sto zele.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus Fri 20 Apr - 22:50

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
  pa di si te naso? Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Pa na toj stranici od tog fakulteta Fizike u Zagrebu, to neka njihova stranica sa forumom za studente , obavijesti i to
ma fizika i matematika imaju problem sto nisu popularni fakulteti. Njih upisuju ili oni koje to jako zanima (tih ima jako malo) ili oni koji nisu mogli upisati nista drugo. Zato mozes naletiti na ovakve studente fizike koji nemaju pojam o osnovama, to je njima samo ono usputna stepinica da imaju studentska prava dok ne uspiju upisati ono sto zele.
A ono , to dođe ko neka gimnazija fakultet kad završiš samo Fiziku 

Ali isto glupo da ljudi ne znaju zašto parna lokomotiva radi puć puć 

To je korisno znanje barem kako ga ja objašnjavam a to je da iz istog razloga ako nekome krpom začepiš dobro auspuh da će mu se unutra sve zadimit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest Fri 20 Apr - 23:00

RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Pa sad, moguće pošto nisu znali ni slobodan pad
  pa di si te naso? Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602  Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 1f602
Pa na toj stranici od tog fakulteta Fizike u Zagrebu, to neka njihova stranica sa forumom za studente , obavijesti i to
ma fizika i matematika imaju problem sto nisu popularni fakulteti. Njih upisuju ili oni koje to jako zanima (tih ima jako malo) ili oni koji nisu mogli upisati nista drugo. Zato mozes naletiti na ovakve studente fizike koji nemaju pojam o osnovama, to je njima samo ono usputna stepinica da imaju studentska prava dok ne uspiju upisati ono sto zele.
A ono , to dođe ko neka gimnazija fakultet kad završiš samo Fiziku 

Ali isto glupo da ljudi ne znaju zašto parna lokomotiva radi puć puć 

To je korisno znanje barem kako ga ja objašnjavam a to je da iz istog razloga ako nekome krpom začepiš dobro auspuh da će mu se unutra sve zadimit
a znam, ljudima je fizika bauk, a dalo bi se, bar u srednjim skolama, to predavati na zanimljiv nacin, to je stvarno super podrucje. A sad imamo srednje skolstvo kakvo imamo, nikoga nije briga za tamo neku fiziku, ukljucujuci i roditelje, pa onda katastrofa po tom pitanju. Ali to su drugi problemi, drzava, organizacija drzave, odgovornost i svijest o odgovornosti i tako. Posto smo mi u svim tim nekim pogledima banana, ovo je jos i dobro da uspijevamo u ovolikoj mjeri koliko nam ide, moglo je to biti daleko gore jos...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 2 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum