ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko je zaista teško postati programer?

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 12:07

Nemoš ući unutra a i da provališ i dođeš do centralnog kompjutera i otvoriš kućište čeka te problem 

Unutra nema ništa 

To je kod mene 



RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest 21/4/2018, 12:08

RayMabus wrote:Nemoš ući unutra a i da provališ i dođeš do centralnog kompjutera i otvoriš kućište čeka te problem 

Unutra nema ništa 

To je kod mene 


ma ok moze i tako, ako nema nicega unutra onda ne mos nista ni ukrast, vrlo jednostavno... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 12:17

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Recimo da te ja pustim do svog kompjutera, sjedi i direktno radi 

Sad ti to sve probiješ i treba otvoriti vrata 

Vrata imaju svoju ploču tj mali kompjuter koji iz tog glavnog kompjutera mogu primati samo naredbu otvori i zatvori 

A treba doći iza vrata pa u taj njegov kompjuter stavit taj isti jezik da bi to radilo 

A jbga
a da ali isti jezik vec postoji tamo. To ti govorim cijelo vrijeme. Da bi bio razliciti jezik moras imati neku nepoznatu, jos  nevidjenu racunalnu arhitekturu, dakle potpuno neki novi procesor i to koji nema nitko drugi. Jer sa tvojim procesorom se moze direktno komunicirati putem ulaza i izlaza u racunalo (ono fizicki ulazi i izlazi) ne treba ti cak nuzno ni operacijski sustav. Sjecam se jednog virusa kojeg vidjeh jednom, taj ti je imao kopiju zapisanu u boot programu od kompa. I ti ono reinstaliras windowse, i prilkom prvog reboota ti se ovaj virus ponovno zapise u sustav i radi ti sranja. To je morao strucnjak doc srediti ono nije jednostavno. Danas ti je vecina virusa "bezazlenog" tipa i funkcija im je samo onako reklame, skidati malo tvojih podtataka u statisticke svrhe i tako to. Ali to ne znaci da ti neka legenda sa zavrsenim faksom ne moze spakirat informaticku nuklearnu bombu koja te razvali samo tako... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 1f602
Galaktička federacija radi te procesore svako par mjeseci 

To je za unutrašnjost broda
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest 21/4/2018, 12:20

RayMabus wrote:Galaktička federacija radi te procesore svako par mjeseci 

To je za unutrašnjost broda
pa nezz za galakticku federaciju, ali meni se to cini ko puno nepotrebnog posla kad trebas samo kriptirati svoje datoteke koje ne zelis da svaka susa moze citati. Ono evo ti slobodno slika, uzmi si ju na izvolte, al jbg, izgleda ko onaj sum kad nema programa na telki ak  nemas kljuc... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 12:26

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Galaktička federacija radi te procesore svako par mjeseci 

To je za unutrašnjost broda
pa nezz za galakticku federaciju, ali meni se to cini ko puno nepotrebnog posla kad trebas samo kriptirati svoje datoteke koje ne zelis da svaka susa moze citati. Ono evo ti sliku obodno slika, uzmi si ju na izvolte, al jbg, izgleda ko onaj sum kad nema programa na telki ak  nemas kljuc... Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 1f602
MI SE NEPREDAJEMO

ELEKTRONSKU BOMBU MOGU JA POJAČATI NA NAJJAČE 



Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 47814_89860919


Tada svemirski brod postaje BOMBA
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 12:50

Tako da ti na kraju ostaje jedino da pošalješ vojsku ako želiš brod jer dok to neosvojiš nemaš brod i fino labirint prepreka oko toga i namjerno žestok otpor 

Pa šta više vojske pošalješ više će biti mrtvih
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Serbinho-3 21/4/2018, 12:52

Dobar tutorial na YouTube?

Generalno, hrpa linkova, gde razvlace pricu a nista konkretno ne kazu, osim jednog iz Srbije, koji HTML neverovatno dobro objasnjava.

Bitan je predavac, jer ako te isti smori a ne zna da objasni, nema od tog nista.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 13:05

Toliko o tome što se može a što nemože stvar je samo koliko je to unutra bitno logično za neku tvrtku dovoljno je samo sistem koji sam nije direktno spojen na Internet a komunikaciju sa internetom radiš preko kompjutera koji nije spojen na taj pogon 

Ako ti i upadne virus onda će ti prvo tu upasti 

Resetiraš windowse i to je to
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 13:23

Sve zavisi od toga šta nekome treba 

Ono netko ima poslovni kompjuter i treba mu 24 sata dnevno, unutra su neke aplikacije i uglavnom posao se svodi na komunikaciju sa klijentima i pretraživanje interneta

Onda antivirusni programi, nema tu nekih poslovnih podataka i sad ako negdje naletiš na žešći virus samo izvadiš rezervni kompjuter sa svim tim istim aplikacijama i ne ideš više na tu stranicu a ovaj prvi kompjuter Resetiraš Windowse i ponovo ubaciš aplikacije i to ti je to ako ti je bitno da si 24 sata na dan spojen na Internet
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 13:47

Uglavnom imaš klijenta i programera i klijent ima neki svoj zahtjev a tvoje je da vidiš kako se to može riješit 

Baš zato programeri koji se spscijaliziraju za neka područja rade svoje programe jer uglavnom dosta tih Internet programa je ono na nekom serveru tj te phb datoteke plus intelektualno vlasništvo tj kažnjivo djelo to koristiti i mijenjati bez dozvole vlasnika 

Onda naprave svoj program za to registriraju ga zakonski negdje usavršavaju i sa time rade
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:09

I tu vam uglavnom ima tog klasičnog programiranja jel nemoš ti nekoj firmi ugradit tuđi program na crno i to nego mora taj kupit original itd i onda oni rade specijalne svoje programe registriraju firmu i ono nemaš ti šta pitati Zuckerbga ili nekog trećeg za išta

A ovo moje drkanje igrica prvo u startu ti je to pirastvo jedino šta ja za razliku od običnog pirata od jedne igre mogu napravit miljon svojih po želji kupaca


Samo šta ih ne mogu prodavati javno nego ispod banka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:15

Ono imaš igru utrka auta dođe klijent da oće Ferrari kockica crveno bijeli 

Nema problema ja to za manje od par dana ugradit 

Samo nemogu ja to prodavati javno jbte
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:17

Stavit ću ti tenk da se trka bez obzira šta ga u originalnoj igrici uopće nema 

Raketa ono 

Voziš raketu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:19

Napraviti ću ti trku slonova na račun te igrice 

Izbacim auta ubacim slonove 

Ono od jedne igrice napravim skroz drugu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:26

Od jedne igrice koja je trka auta ja napravit edukativnu igricu za djecu gdje uče o životinjama 

Prvo koke trče pa guske pa poniji na kraju slonovi

Igraju se i uče
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Guest 21/4/2018, 14:26

Serbinho-3 wrote:Dobar tutorial na YouTube?

Generalno, hrpa linkova, gde razvlace pricu a nista konkretno ne kazu, osim jednog iz Srbije, koji HTML neverovatno dobro objasnjava.

Bitan je predavac, jer ako te isti smori a ne zna da objasni, nema od tog nista.

A i pristup, ako je preko kurca ili ako se prilazi tome sa u startu "to je komplicirano ne mogu ja to" nema ništa od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:33

Hrvatska je premala to da je veće pa ovdje ljudi koji rade igrice i žive pa ono daj ideju i napravi od originala šta oš pola pola zarada 

Pa samo od utrke auta na jednom cd za tatu Ferrari a za djecu koke i poniji 

Samo izabereš tip utrke na početku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 14:44

I to ti je ta priča recimo ja sam radija u firmi čovik je napravija svoj program za kase u ugostiteljstvu registrira firmu i zaštitio svoj patent i onda automatski kupuješ legalni program u njega i imaš servis i logistiku 

Drži pola kafića i restorana ovdje po Splitu i široj okolici 

I boli ga kurac
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 15:01

Evo ja o igricama a taman na Indexu članak o tome 

Lik upada u te datoteke i oštetija za milijardu dolara proizvođače igara 

Slučajno ga uvatili i sad će na robiju


Zato ja to neću da radim nego ovako za sebe i svoj gušt i stalno napominjem da je diranje tuđih programa u firmama i to diranje tuđeg intelektualnog vlasništva i da je to kažnjivo djelo 

Ćuj da mi vlasnik programa dopusti ok ali ovako jok bato




https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1040117&return_url=http%3A%2F%2Findex.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D1040117%26noredirect=true
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 15:31

Ti moš uzet nečiji program i u četiri zida sve izminit

Nitko nezna niti je to na tržištu niti ti tu nekome s namjerom nešto kradeš

Čak i da policija pretrese tvoj kompjuter ono i vidi to ok je neko kažnjivo djelo ali to se nigdje nije pojavilo niti ima uopće oštećene strane 

Tako da ja mogu mijenjati te igrice samo šta neću to prodavati nego to ja sebi za svoj gušt 

Prodavati to mogu jedino u dogovoru sa vlasnikom programa odnosno on svaku novu moju kombinaciju potvrdi kao svoj novi proizvod koji on prodaje a meni ide neka provizija po prodanoj igrici
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by RayMabus 21/4/2018, 15:36

Ja da živim tamo u Americi to samo doša jedan dan do neke te firme i da im usb sa time i rekao da to nisam nikom prodava nego eto pogledajte 

Primilo bi me na posao odma 

Neskrivam ništa sam se javio a u biti im izvrtio platformu 

Nikakvi fakultet nit preporuke mi netrebaju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko je zaista teško postati programer? - Page 6 Empty Re: Koliko je zaista teško postati programer?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum