ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by debotoijusto 4/3/2018, 13:43

neka gradjana srbije , radit se mora i sezona nece stati , posto nisu u EU daje nam prednost provjere podataka prije izdavanja radne dozvole
 kako gradjani uglavnom ovce sve podatke iznose sami po raznim drustvenim mrezama tako moguc odabir i karakterno , imamo relativno kratak period privuci ovu radnu snagu ulaskom srbije u EU nasa destinacija postane nebitna , dakle dozvola koliko treba izdati

kad bi imali vladu koja brine vise od uplate novca 1. u mjesecu moj upis bi bio relevantan ovako bude kako se tko snadje sto se odrazi na kvalitetu usluga i zbroj novcica u konacnici

debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb 4/3/2018, 13:44

debotoijusto wrote:neka gradjana srbije , radit se mora i sezona nece stati , posto nisu u EU daje nam prednost provjere podataka prije izdavanja radne dozvole
 kako gradjani uglavnom ovce sve podatke iznose sami po raznim drustvenim mrezama tako moguc odabir i karakterno , imamo relativno kratak period privuci ovu radnu snagu ulaskom srbije u EU nasa destinacija postane nebitna , dakle dozvola koliko treba izdati

kad bi imali vladu koja brine vise od uplate novca 1. u mjesecu moj upis bi bio relevantan ovako bude kako se tko snadje sto se odrazi na kvalitetu usluga i zbroj novcica u konacnici
Ako su djevojke u pitanju tu problema nema. Niti ga je ikad i bilo.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by kaya 4/3/2018, 14:00

Kermit wrote:
kaja wrote:Da, pa treba im pomoć iz Srbije. U Srbiji  ne vjerujem da mogu zaraditi 1000 eura kao konobari , mozda negdje gdje ima turista. 
A naši , oni su na burzi, njima dosta da nazicaju cigaretu i da im netko plati kavu  ili na burzi u Austriji. Dok ih ovi ne potjeraju ..
Kod nas su plaće oko 3500 kn 12sati x 7 dana x 3mjeseca
Aha, gdje to točno ?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by kic 4/3/2018, 14:03


plava laguna u porecu npr
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by debotoijusto 4/3/2018, 14:07

jastreb wrote:
debotoijusto wrote:neka gradjana srbije , radit se mora i sezona nece stati , posto nisu u EU daje nam prednost provjere podataka prije izdavanja radne dozvole
 kako gradjani uglavnom ovce sve podatke iznose sami po raznim drustvenim mrezama tako moguc odabir i karakterno , imamo relativno kratak period privuci ovu radnu snagu ulaskom srbije u EU nasa destinacija postane nebitna , dakle dozvola koliko treba izdati

kad bi imali vladu koja brine vise od uplate novca 1. u mjesecu moj upis bi bio relevantan ovako bude kako se tko snadje sto se odrazi na kvalitetu usluga i zbroj novcica u konacnici
Ako su djevojke u pitanju tu problema nema. Niti ga je ikad i bilo.
zasto bi bilo problema ako se radi samo o mockanju , brak/obaveze vec upitne 
napudranim muskardinima sto dolaze ljetovati iz zapadnih drzava isklesana tijela zalizanih frizurica srpskih konobara vjerujem privlacna za ljetnu avanturu , oni i odlicni potrosaci , treba vise paznje posvetiti ovo obliku turisticke ponude  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest 4/3/2018, 14:14

pa bile su do nedavno. 2015 sezona, ja sam radio za 3800kn plaću, jedan mjesec sam imao 230 radnih sati. u ugovoru piše 160. neprijavljen. lik prodaje sobe 210-300€ , šugavi pijat rižota na koji bi izriga, 100injak kn. i još govori - "ako nećeš ti ima drugih". ovo lito, isti vlasnik, nije imao radnika, lik je morao noću dežurati na recepciji, ujutro pomagati u kuhinji za pripremu doručka, a popodne konobariti.

najjače od svega, hotel mu ima na bookingu oko 9.3ocjenu, bio je par puta u novinama, gdje je "kukako da ne može naći radnika, da su hrvati nesposobni", a u krugu 5km od hotela, nitko živ ne želi raditi za njega :D


ili jedan drugi hotel, vrbuje me frend, aj dodji tamo , itd.. na otok.. kao . krenem ja, 1 dan dodjem i vidim hotel itd..odmah skužio koja je priča.. drži jadne srpkinje i muslimanke da spavaju u podrumu, i čim se gazda makne ove ga tračaju.. frend mi radi tamo kao kućni majstor, as 12 sati trči, gore-dolje, ne staje.. a gazda cijelo vrijeme se dere na njega "nevalja" "da je spor" , itd, a ja gledam frenda, ovaj 12 sati trči gore-dolje, krpa fuge, stavlja crijep na krov, popravlja struju..

naravno, skužio ja koja priča, odjeba posao, -frend da će ostati..

nakon 2 tjedna, što je tamo radio 12h, i putovao svaki dan split-brač trajektom, dizao se u 5ujutro, dolazimo 7navečer doma, as mu za 15dana rada, daje 1500kn, i kaže da će ga zaposliti , ako će raditi za 3000kn , svaki dan :D :D :D :D :D :D

ovaj se frend diga, skoro ga udavio.
isto tako i posao koji sam u skladištu radio, amo reći da je od gazde skladište.. ukratko, na temepraturi od 5c , a vanka +40, trčanje 8h.. prelasci iz noćne u jutarnju.. iz jutarnje u noćnu smjenu.. nema stajanja, doslovno.. moraš trčati 8h.. nakon 8h posla, u frižideru, cidi se znoj sa tebe.. naravno, nakon pola godine takvog posla, uklještila se leđa, uzeo par dana bolovanja, odmah otkaz. pazi odmah. plaća minimalac

nemoran govoriti , da je kroz iduće 2-3 godine, većina radnika utekla, za njemačku i irsku,, prošlo ljeto su doslovno vrbovali radnike da nađu frendove da im rade, jer nisu imali ljudi, plaću digli na 4500kn, i ne tjeraju ljude više bičem da trče, nego možeš kao i normalnim tempom raditi..
....

....
zašto sve ovo pišem? naši poslodavci su gamad, i oni se mentalno neće mjenjati. likovi doslovno leže na parama, iživljavali se nad fakultetski obrazovanim ljudima koji pričaju 2strana jezika, za 3000kn.
kada su takvi otišli i nežele ih trpiti, - nije im palo napamet, da se uvede kao u njemačkoj - 8satno vrijeme, dva dana odmora u tjednu, da nemoraš trčati tih 8h pa ti propuh i znoj sjebu leđa, i da se digne plaća.. ne , ne , ne i ne. nego ako nema domaćih budala, uvozimo srbe, muslimane i afganistance. koja su to gamad.

e da, kada radite na obali, najbolje vam je da je šef stranac. dabogda sve pokupovali. najgora je domaća gamad

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by epikur37 4/3/2018, 14:17

Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by debotoijusto 4/3/2018, 14:23

epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine

ovisi sto radi , ako je podajes gostima malo , dobije li bar besplatan kondom  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by prckov 4/3/2018, 14:24

epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
sta ce radit
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest 4/3/2018, 14:24

epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
je sada kada fali radne snage. .. mogu mislit koliko si ih recimo plaćao 2012godine. sada vas je uvatila panika i diže se plaća. jer ćeš morati i sam čistit apartmane. ja sam nažalost najgora sranja imao 2011-2014 godine, tada je u RH bilo pola milijuna nezaposlenih(300 000 na burzi prijavljeno +200 000 što ih burza brisala). sada kada se ekipa iselila, sada se lakše diše. ne mogu se više ponašati kao prije, ali pokušat će uvoženjem srba i muslimana, zadržati isti mentalni sklop, u nadi da će im ovi raditi za 3000-4000kn 12h..

eh kako je meni jedan od najbogatjih splićana(bivši komunist, pa HDZovac, privatizacijska muljaža naravno) rekao -.tamo 2013 ja mislim na razgovoru za posao..

"šta vi splićani hoćete, da radite za 4500kn, 8h, i još budete prijavljeni" "ja ću radije slavonca, on će meni spavati na brodu , i tu će biti cijeli dan na raspolaganju za 3000kn na crno" "vi domaći ništa nevaljate, morat ćemo uvoziti afrikance i arape da rade".
eto bogami, ovim riječima. - bivši komunist/partizanska obitelj, od 90tih privatizacija katoličanstvo i domoljublje i ove riječi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by epikur37 4/3/2018, 14:30

prckov wrote:
epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
sta ce radit


Pospremat sobe i apartmane i poslužiti doručak. 

8-13h
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest 4/3/2018, 14:31

inače ovo što radi Čardak i domaći Kapitalisti, sa uvođenjem srba i muslimana, je loše za ekonomiju RH.

Osim što ruši cijenu domaćih radnika koji zbog nižih plaća i nedostatka poslova iseljavaju ,a time ova zemlja se dovodi na izumiranje, čak i u kratkom roku ovo je sranje -.

zašto? srbi i muslimani koji ovdje odrade sezonu, se vraćaju živjeti u srbiju i bosnu. gdje je jeftinije i gdje imaju dom itd. i lovu troše tamo. RH ekonomija od takve radne snage, nema korist, jer na takav način kapital se izvlači iz RH u ruši se standard RH a lova se troši u zemljama sa kojima smo u hladnom ratu.

A mislim, kakva država takva i ekonomija tako i "planiranje".
U isto vrijeme, dok na domaćem tržištu fale deseci tisuća radnika, HDZ trpa uhljebe u kancelarije , kao da ne postoji sutra.. svako malo natječaji gdje par po 200-300 ljudi dobije poslove na izmišljenim radnim mjestima diljem RH(a najviše ZGa). time se broj radnika u privatnom sektoru smanjuje, a u isto vrijeme se povećava broj parazita, za čiju prehranu trebat će sve više poreza.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by epikur37 4/3/2018, 14:33

nije u profitu sve, ja sam isto da se podignu plaće domaćim radnicima...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by vuksadinare 4/3/2018, 14:38

Ako seciramo hrvate kao gazde tj sefove nsjgori su dalmatinci i zagorci...a najbolji medjimurci i ovi u gorskom kotaru
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by L'âme 4/3/2018, 14:39

debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine

ovisi sto radi , ako je podajes gostima malo , dobije li bar besplatan kondom  :D
Svetac ti haka profil?! =:O

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest 4/3/2018, 14:40

vuksadinare wrote:Ako seciramo hrvate kao gazde tj sefove nsjgori su dalmatinci i zagorci...a najbolji medjimurci i ovi u gorskom kotaru
pa dalmatinci su gamad.. i to bez obzira.. boduli, vlaji, fetivi.. svi jednaka gamad. čak su mi i hercegovci kao gazde bolji. hercegovci su dobri za privatni sektor, njih samo treba držati dalje od državne sise... sa ekipom iz ZGa bolja iskustva- recimo kada sam kupovao auto, obavezno kod Purgera, vidi se da je germanski mentalitet u tragovima barem..ovdje u dalmaciji bi te pokušalo zajebat i zalevatit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by prckov 4/3/2018, 14:41

epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
sta ce radit


Pospremat sobe i apartmane i poslužiti doručak. 

8-13h
a imas I apatmane
pa ti si pravi gazda posto  :D
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by epikur37 4/3/2018, 14:42

prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
sta ce radit


Pospremat sobe i apartmane i poslužiti doručak. 

8-13h
a imas I apatmane
pa ti si pravi gazda posto  :D


bosanska posla ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by prckov 4/3/2018, 14:43

epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:Taman posla yoda, ti imaš negativna iskustva. 

Evo iskreno jel oke 4000 kn studentici za pola radnog vremena i dan slobodan.

Uzet cu dvije tako ove godine
sta ce radit


Pospremat sobe i apartmane i poslužiti doručak. 

8-13h
a imas I apatmane
pa ti si pravi gazda posto  :D


bosanska posla ;)
zid zica krokodili  :^0
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by epikur37 4/3/2018, 14:44

prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
sta ce radit


Pospremat sobe i apartmane i poslužiti doručak. 

8-13h
a imas I apatmane
pa ti si pravi gazda posto  :D


bosanska posla ;)
zid zica krokodili  :^0


yodi dam i regres samo da povuče žicu ;
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by vuksadinare 4/3/2018, 14:45

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:Ako seciramo hrvate kao gazde tj sefove nsjgori su dalmatinci i zagorci...a najbolji medjimurci i ovi u gorskom kotaru
pa dalmatinci su gamad.. i to bez obzira.. boduli, vlaji, fetivi.. svi jednaka gamad. čak su mi i hercegovci kao gazde bolji. hercegovci su dobri za privatni sektor, njih samo treba držati dalje od državne sise... sa ekipom iz ZGa bolja iskustva- recimo kada sam kupovao auto, obavezno kod Purgera, vidi se da je germanski mentalitet u tragovima barem..ovdje u dalmaciji bi te pokušalo zajebat i zalevatit
B.t.w dalmatinske gazde ako ih nesto trazis..npr da ti plate ono sto ti duguju..ili ne plate dogovoreno..jako su agresivni..oce te ubiti..prijete ti..kostolomcima..zato kazem za dalmatince nije politika i poduzetnistvo..daj im loptu,mjesto za izlaske,vise odmira i legalizaciju galebarenja oni turbo zadovoljni...eh da i doktorske titule..ne vidjeh puno onih koji na to pate kao dalmosi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 4 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum