ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 14:25

mortal wrote:
kaja wrote:
mortal wrote:
kaja wrote:
mortal wrote:

bravo !!
Daj ne prdite i pronađite si posao. 
Usput nitko vam neće dati 2 hiljade eura za pospremanje soba.
ako netko prdi u budale to si ti
shvati
nemaš mi što savjete djeliti tuko
Pa dobro, onda sjedi doma i čekaj da ray potjera sve strane radnike pa ce tebi ponuditi pospremanje sobe za 5000 eura jer super pričaš hrvatski. 
Samo ces malo pričekati ..

nisi ti moju mentor, niti ičiji
najbolje od svega srat i omalovažavat
čeka me predugoovor ( ne za čistačicu) :-) na stolu već par dana
i dva mjesta na koja me zovu... čak Dubrovnik restoran na glasu :-)
da li ću ići još je upitno!
Bog je dao da imam izbor :-)
a ti se malo obuzdaj jer nisi naređena nikome na ovom forumu,  frustracije si liječi drugdje
PMS.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Sora Mon 5 Mar - 14:27

mortal wrote:
Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:
mortal wrote:
Hrvatska je prekrasna gnječko

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju
on je moralni pojam za tebe
Moralni pojam 
A nemoralni ljudi ..
To je danas tako. 
Meni smjesno u kojem svijetu zivite ..
Nesigurnom, natopljenom mrznjom ..ko babuni 
A ti babunica glavna..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by immortal Mon 5 Mar - 14:28

:-) društvance stalo u obranu kaje
idem odmarat
uživajte
tu se kaka o stvarima bez imalo pojma i uvida u stvarnu situaciju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 14:32

mortal wrote:
dzango wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:

Bogu hvala..postoje hoteli A kategorije 5 zvjezdica gdje ćete se tako uvaženo osjećati ako želite gledati profesionalnog konobara koji titra oko vas za jednu kavicu platiti više od 30 kuna itd itd. Ne znam čemu prigovori. Tko traži visinu usluge nekase  izvoli uputiti se tamo gdje će ju dobiti. Ne kao posljednja seljačina doći u osrednji restoran gdje gazda sam brije na količinu gostiju više nego na kvalitetu, pa tamo idete držati prodike o spretnosti konobara, prodavati uvaženost i slično, i nakon što pojedete ne znate se dići i pustiti druge koji stoje u redu za obrok pa jadni konobari moraju smišljati spačke kako da vas otjeraju kad već sami ne znate kako se dići i otići! hahah
pa sumnjam da se u hotelima s 5 zvjezdica čeka u redu za obrok, jer ..na žalost našu...nema puno onih koji su za jednu kavicu spremni dati 30 i više kuna, o hrani da ne pričamo.
to je jedno, a drugo...onima koji  ne žele niti očekuju minimum profesionalnosti pri usluzi u restoranima i svejedno im je na koji način će biti posluženi i što će im se ponuditi na tanjuru, jeftinije je otić u prvi dućan i kupiti si kilu jegera, četvrtinu polubijelog kruha i politre žuje, sjest na zidić i 'ručat' bez prenemaganja.

nisam napisala da u hotelima čekaju na red za jelo.., ali tamo gdje sam ja radila su čekali svaki dan u sezoni, ručak pa opet večera, a tempo kao na trkama... ludnica koju moraš moći izdržati
nakon hodanja i istraživanja po gradu svakome odgovara topal obrok
ali u ogromnoj gužvi trebaju i jedni i drugi imati obzira i uvažavanja
ne možeš u nenormalnim okolnostima očekivati lagodnost i visinu kakvoj pojedinci teže, zato kažem ako to očekuju, znaju gdje mogu dobiti
na stradunu je kavica 30 kuna i bez hotela s 5 zvjezdica... pravilo je ako želiš bit viđen u špici..plati !!
To kod vas kao na stočnoj farmi. Kofa pomija i teraj dalje.

bilo je i drugih pored tog restorana, ali su svi hrlili u ovaj... i ti bi bio sretan da si vlasnik takvog objekta
naravno da svaki privatnik gleda zaradu, ne podilazi ničijim vanable potrebama sjedenja i očijukanja iza obroka po sat i više vremena koje mu samo unazađuju posao
Bio bih srećan. Turisti i jesu stoka. A ovde seru o nekim ne znam kakvim konobarima sa ne znam kakvim obrazovanjem i šta ti ja znam.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by prckov Mon 5 Mar - 14:33

Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:
mortal wrote:
Gnječ wrote:

meni ova vaša korumpirana klerofašistička udbaška vukojebina izgleda ko potemkinovo selo. samo kulise. izvana gladac iznutra jadac.
Hrvatska je prekrasna gnječko

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju
pa on samo taj kulturni jezik I razumije
trazio - dobio
a ti malo zabij nos meni u guzicu kad ga vec volis svuda turat  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by immortal Mon 5 Mar - 14:33

dzango wrote:
mortal wrote:
dzango wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
pa sumnjam da se u hotelima s 5 zvjezdica čeka u redu za obrok, jer ..na žalost našu...nema puno onih koji su za jednu kavicu spremni dati 30 i više kuna, o hrani da ne pričamo.
to je jedno, a drugo...onima koji  ne žele niti očekuju minimum profesionalnosti pri usluzi u restoranima i svejedno im je na koji način će biti posluženi i što će im se ponuditi na tanjuru, jeftinije je otić u prvi dućan i kupiti si kilu jegera, četvrtinu polubijelog kruha i politre žuje, sjest na zidić i 'ručat' bez prenemaganja.

nisam napisala da u hotelima čekaju na red za jelo.., ali tamo gdje sam ja radila su čekali svaki dan u sezoni, ručak pa opet večera, a tempo kao na trkama... ludnica koju moraš moći izdržati
nakon hodanja i istraživanja po gradu svakome odgovara topal obrok
ali u ogromnoj gužvi trebaju i jedni i drugi imati obzira i uvažavanja
ne možeš u nenormalnim okolnostima očekivati lagodnost i visinu kakvoj pojedinci teže, zato kažem ako to očekuju, znaju gdje mogu dobiti
na stradunu je kavica 30 kuna i bez hotela s 5 zvjezdica... pravilo je ako želiš bit viđen u špici..plati !!
To kod vas kao na stočnoj farmi. Kofa pomija i teraj dalje.

bilo je i drugih pored tog restorana, ali su svi hrlili u ovaj... i ti bi bio sretan da si vlasnik takvog objekta
naravno da svaki privatnik gleda zaradu, ne podilazi ničijim vanable potrebama sjedenja i očijukanja iza obroka po sat i više vremena koje mu samo unazađuju posao
Bio bih srećan. Turisti i jesu stoka. A ovde seru o nekim ne znam kakvim konobarima sa ne znam kakvim obrazovanjem i šta ti ja znam.
BTB
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by prckov Mon 5 Mar - 14:35

Sora wrote:
mortal wrote:
Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju
on je moralni pojam za tebe
Moralni pojam 
A nemoralni ljudi ..
To je danas tako. 
Meni smjesno u kojem svijetu zivite ..
Nesigurnom, natopljenom mrznjom ..ko babuni 
A ti babunica glavna..
na ovom forumu si ti najpunija mrznje
treba to istjerat iz tebe..nekako
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 14:38

Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:
mortal wrote:
Gnječ wrote:

meni ova vaša korumpirana klerofašistička udbaška vukojebina izgleda ko potemkinovo selo. samo kulise. izvana gladac iznutra jadac.
Hrvatska je prekrasna gnječko

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 BACKLIGHT-1600
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 14:41

dzango wrote:
Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:
mortal wrote:
Hrvatska je prekrasna gnječko

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 BACKLIGHT-1600

Jel to kod Sent Andreje?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 14:52

crvenkasti wrote:
dzango wrote:
Sora wrote:
prckov wrote:
Gnječ wrote:

pustimo prirodne ljepote nisam o tome govorio. govorim o hrvatima koje bih ja totalno genocidirao. ne bi ni jedna jebena DNK hrvata ostala na planeti. jel ste vi svjesni vaše nesvjesti? živite u jednom od najljepših i najlukrativnijih djelova na planeti a vi ništa. pa da su japanci, njemci ovdje napravili bi eldorado a vi krepavate od tuge i žalosti.
sta tebe boli kurac za hrvate majmune pickasti
Hrvatska kultura 
U punom sjaju

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 BACKLIGHT-1600

Jel to kod Sent Andreje?
Jeste.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by immortal Mon 5 Mar - 15:03

Pinochet wrote:pa bile su do nedavno. 2015 sezona, ja sam radio za 3800kn plaću, jedan mjesec sam imao 230 radnih sati. u ugovoru piše 160. neprijavljen. lik prodaje sobe 210-300€ , šugavi pijat rižota na koji bi izriga, 100injak kn. i još govori - "ako nećeš ti ima drugih".  ovo lito, isti vlasnik, nije imao radnika, lik je morao noću dežurati na recepciji, ujutro pomagati u kuhinji za pripremu doručka, a popodne konobariti.

najjače od svega, hotel mu ima na bookingu oko 9.3ocjenu, bio je par puta u novinama, gdje je "kukako da ne može naći radnika, da su hrvati nesposobni", a u krugu 5km od hotela, nitko živ ne želi raditi za njega :D


ili jedan drugi hotel, vrbuje me frend, aj dodji tamo  , itd.. na otok.. kao . krenem ja, 1 dan dodjem i vidim hotel itd..odmah skužio koja je priča.. drži jadne srpkinje i muslimanke da spavaju u podrumu, i čim se gazda makne ove ga tračaju.. frend mi radi tamo kao kućni majstor, as 12 sati trči, gore-dolje, ne staje.. a gazda cijelo vrijeme se dere na njega "nevalja" "da je spor" , itd, a ja gledam frenda, ovaj 12 sati trči gore-dolje, krpa fuge, stavlja crijep na krov, popravlja struju..

naravno, skužio ja koja priča, odjeba posao, -frend da će ostati..

nakon 2 tjedna, što je tamo radio 12h, i putovao svaki dan split-brač trajektom, dizao se u 5ujutro, dolazimo 7navečer doma, as mu za 15dana rada, daje 1500kn, i kaže da će ga zaposliti , ako će raditi za 3000kn , svaki dan :D :D :D :D :D :D

ovaj se frend diga, skoro ga udavio.
isto tako i posao koji sam u skladištu radio, amo reći da je od gazde skladište.. ukratko, na temepraturi od 5c , a vanka +40, trčanje 8h.. prelasci iz noćne u jutarnju..  iz jutarnje u noćnu smjenu.. nema stajanja, doslovno.. moraš trčati 8h.. nakon 8h posla, u frižideru, cidi  se znoj sa tebe.. naravno, nakon pola godine takvog posla, uklještila se leđa, uzeo par dana bolovanja, odmah otkaz. pazi odmah. plaća minimalac

nemoran govoriti , da je kroz iduće 2-3 godine, većina radnika utekla, za njemačku i irsku,, prošlo ljeto su doslovno vrbovali radnike da nađu frendove da im rade, jer nisu imali ljudi, plaću digli na 4500kn, i ne tjeraju ljude više bičem da trče, nego možeš kao i normalnim tempom raditi..
....

....
zašto sve ovo pišem?  naši poslodavci su gamad, i oni se mentalno neće mjenjati. likovi doslovno leže na parama, iživljavali se nad fakultetski obrazovanim ljudima koji pričaju 2strana jezika, za 3000kn.
kada su takvi otišli  i nežele ih trpiti, - nije im palo napamet, da se uvede kao u njemačkoj - 8satno vrijeme, dva dana odmora u tjednu, da nemoraš trčati tih 8h pa ti propuh i znoj sjebu leđa, i da se digne plaća.. ne , ne , ne i ne. nego ako nema domaćih budala, uvozimo srbe, muslimane i afganistance. koja su to gamad.

e da, kada radite na obali, najbolje vam je da je šef stranac. dabogda sve pokupovali. najgora je domaća gamad


da čitajuć zvuči zafrkantski, ali rad pod uvjetima koje nameću je nemoguć
narod bi se morao udružiti po tim pitanjima i zajedno izaći pred vlasti... neka izvole mijenjati uvjete i poštivati zakon
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:04

mlogo lepo ti uredili zemunski kej, bre
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 15:10

crvenkasti wrote:mlogo lepo ti uredili zemunski kej, bre
Nako. Šminkeraj. Meni se više sviđao ranije. I sada mi je najbolje kod Radeckog.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:22

Kako se zove ono mjesto preko puta Sent Andreje, na obali?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 15:27

Misliš pored? Talas?

_________________
Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:34

Ne pored, preko ulice, na obali. Ljeti živa muzika, pogled na Dunav.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:41

Sok od kokosa i ananasa s kišabrančićem, topao povjetarac puše s ratnog ostrva, u zagrljaju mi tamnokosa studentica.
Uživancija.

Sjećam se kad sam bio četnik.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 15:45

Sad gledam na Gugl mapi. Valjda se zove Duša Dunava. Lepo je biti četnik.

Gde nađe jebote sok od ananasa i kokosa?

_________________
Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:47

dzango wrote:Sad gledam na Gugl mapi. Valjda se zove Duša Dunava. Lepo je biti četnik.

Gde nađe jebote sok od ananasa i kokosa?

To ti je Pina colada, seljačino četnička. Sjedi tamo i naruči, donijet će ti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Mon 5 Mar - 15:49

crvenkasti wrote:
dzango wrote:Sad gledam na Gugl mapi. Valjda se zove Duša Dunava. Lepo je biti četnik.

Gde nađe jebote sok od ananasa i kokosa?

To ti je Pina colada, seljačino četnička. Sjedi tamo i naruči, donijet će ti.
Ne znam ti ja to. Malo mi pederljivo, da izvineš. Ja volim da odem kod Radeckog. To ti je skroz na kraju. Dođeš do kraja keja, pa još malo.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by crvenkasti Mon 5 Mar - 15:54

Tad su se prikazivale mućke na tv, to je pio delboy.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28768
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  - Page 12 Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum