ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 9:41

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Lg.php?bannerid=5667&campaignid=4251&zoneid=31&OABLOCK=86400&OACAP=3&OASCAP=3&loc=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D1029841&referer=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fnajnovije

[size=56]Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć iz Srbije: "Rekli su nam da će nas sve zaposliti"[/size]
Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Sat PRIJE POLA SATA |
 
R.I.


[size=52][size=55]SRPSKI Blic objavio je kako hoteli i restorani iz Hrvatske intenzivno traže sezonske radnike iz Bosne i Hercegovine i Srbije jer se procjenjuje da će ove godine Hrvatska imati na desetke tisuća praznih sezonskih radnih mjesta.
[/size]

Vlada Hrvatske na početku godine već je odobrila kvote za 21.200 sezonskih radnika iz inozemstva, a iz Srbije radnu dozvolu za sada može dobiti 5000 ljudi.

U srpskim agencijama za zapošljavanje kažu da poslodavci u Hrvatskoj pritišću svoju vladu da donese odluku da u sezoni u Hrvatsku može doći neograničen broj radnika. Dosad je godišnje, po procjenama srpskih agencija za zapošljavanje, iz Srbije na Hrvatsko primorje odlazilo raditi nekoliko tisuća ljudi.

"Najviše zarade konobari, ako ne računamo kuhare koji su svugdje dobro plaćeni. Ali mi se i naradimo. Često su dvokratne smjene, prosječno se radi 12, a nekad i 14 sati. Dakle, dođeš ujutro, pa popodne četiri sata pauze i onda opet navečer do kasno u noć. Slobodan je obično jedan dan u tjednu. Najbolji bakšiši su u diskotekama i restoranima", priča Miloš Kojić iz Novog Sada koji već četiri godine odlazi raditi u Poreč.


U pet mjeseci sezone, od svibnja do listopada, kako tvrdi, kući donese oko 5000 eura. Početna plaća u restoranima ili hotelima za konobare je od 600 do 800 eura, smještaj je gotovo uvijek osiguran, kao i hrana. Najmanje su plaćene sobarice, oko 500 eura, piše Blic. Najlakše posao dobivaju kuhari koji mjesečno mogu zaraditi od 1200 do 2000 eura. 

"Rekli su nam da pripremamo radnike s putovnicama"

Blic piše kako radnici iz Hrvatske zbog boljih uvjeta i puno većih plaća masovno odlaze u Irsku i Njemačku te da su najveći broj onih koji odlaze upravo sezonski radnici.

Iako su, piše Blic, uvjeti rada u Hrvatskoj u sezoni teški, građani Srbije ovdje više zarade. Uz plaćen smještaj i hranu, što je običaj, ušteda je još veća. Najčešće se radi od 1. travnja do 10. listopada.

"Imam informaciju da će Hrvatskoj nedostajati 72.000 radnika kada počne sezona i tamošnji vlasnici hotela i restorana s kojima smo u kontaktu kažu da slobodno pripremamo radnike sa srpskim putovnicama jer će im svima biti dopušten rad. Ljudi se svakodnevno raspituju za posao na primorju i ove godine sigurno ćemo oboriti rekord po broju radnika u Hrvatskoj", kaže Petar Dragićević, vlasnik jedne agencije za zapošljavanje.
[/size]
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 9:49

Toliko o turizmu kao grani razvoja HRVATSKE


PIŠI PROPALO
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb Sun 4 Mar - 9:51

RayMabus wrote:Toliko o turizmu kao grani razvoja HRVATSKE


PIŠI PROPALO
Gle,kod razvijenih zemalja,turizam je tek za džeparac. Pa ma koliko bio jak.

Inače zemlje kojima je turizam glavni izvor prihoda,po pravilu su nerazvijene zemlje,.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 9:54

Ma piši propalo kad ti krupni kapital a to su ovdje hoteli diktira useljeničku politiku 

PREKRIŽI OVO DRUŠTVO, NEMA MU POMOĆI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:08

Hrvatska i Srbija su imale rat,, nisu rješene mnoge stvari 

Tko je mene pitao želim li ih ovdje?

Znači ja nevrijedim a hotel krupni kapital je moćniji od naroda 


E PA DOBRO JE, VIDIT ĆEŠ USKORO
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb Sun 4 Mar - 10:13

RayMabus wrote:Ma piši propalo kad ti krupni kapital a to su ovdje hoteli diktira useljeničku politiku 

PREKRIŽI OVO DRUŠTVO, NEMA MU POMOĆI
A šta bi ti falilo ako u Kaštel dođu dobre cepi iz Arilja,Aranđelovca,ili Bajine Bašte?

Bome ja se ne bih za to bunio. Možda baš ove sezone naletiš na neku Zoricu iz Sirogojna i desi se nešto!

Tko zna zašto je to dobro.

Te su sezonke često ostajale na moru. Zauvijek. Neka nam njih.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb Sun 4 Mar - 10:14

Joj kad se sjetim jedne Smederedvke sisate koja je radila ovdje kod mene 1990-te. Kakav je to komad bio.

Ne znam koji bi se normalan muškarac zbog nje mogao buniti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:16

Jastrebe umij se, imao si rat i imaš još mnoga neriješena pitanja 

Za ovo ti treba referendum a ja sam siguran da ih većina Hrvata neželi dakle čisto silovanje krupnog kapitala nad narodom
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:18

jastreb wrote:Joj kad se sjetim jedne Smederedvke sisate koja je radila ovdje kod mene 1990-te. Kakav je to komad bio.

Ne znam koji bi se normalan muškarac zbog nje mogao buniti.
Neradi se o tome 

Oni za mene ovdje nisu dobrodošli dok mi ne vrate moje s onu stranu Dunava 

Mrziti ču ih 

Ja i večina ljudi u Hrvatsku
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb Sun 4 Mar - 10:20

RayMabus wrote:Jastrebe umij se, imao si rat i imaš još mnoga neriješena pitanja 

Za ovo ti treba referendum a ja sam siguran da ih većina Hrvata neželi dakle čisto silovanje krupnog kapitala nad narodom
Kakve veze ima rat sa sezonkama??? Ta,mnoge još nisu bile ni rođene u to doba.

Osim toga to je prilika za osnivanje neke nove obiteljim,a ti bi prvi na to triba mislit.

Šta fali ako od tih 50 sezonki bar 15-tak ovdje nađe dečka i ostane tu živjeti? Pa to je veliki plus.

Čak i bolji nego da pica iz Koprivnice napusti Podravinu ili Slavonka ionako pustu Slavoniju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:21

Ja sam ti objasnio da mi ih nemožeš trpat ovdje dok ih ja gledam kako ih gledam
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by jastreb Sun 4 Mar - 10:25

RayMabus wrote:Ja sam ti objasnio da mi ih nemožeš trpat ovdje dok ih ja gledam kako ih gledam
E baš mogu i baš hoću.

Pa da vidimo.

Ti ćeš ovdje ići protiv siromašnih djevojaka koje su bespomoćne iovako.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:30

Ne radiš ni njima uslugu jer dolaze u društvo koje će ih u najmanju ruku gledati sa gnušanjem
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:38

Neradiš ti njima uslugu šta ti njih dovodiš ovamo 

Sad zamisli mene koji sam mater isprokida na poslu nakon deset godina rada bez dana bolovanja napravio dar mar i šest tisuća kuna štete 

Ja ako se dignem na livu nogu a nemam dlake Na jeziku ja sam ti ubij Bože neugodan, bez problema ako mi nešto krivo reče viknit joj ispred svih da je obična četnjikuša
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest Sun 4 Mar - 10:41

RayMabus wrote:Ne radiš ni njima uslugu jer dolaze u društvo koje će ih u najmanju ruku gledati sa gnušanjem
ma ne brini nista, mozda ce doc radit jednu sezonu tu ili dvije. Onda ce skuzit i oni zasto nasi radnici ne zele vise radit ovdje. Nece ti se ova bagra od nasih vampira sad odjednom smilovat ovima, isto ce im raditi sranja ko i nasima. Ako koji i dodje od ovih srba, to ce ti eventualno bit jednu sezonu, a mozda cak niti jednu nego pobjegnu glavom bez obzira usred sezone ko sta i mnogi nasi bjeze. A uostalom, zasto bi i srbi tu dolazili kad i oni mogu u njemacku, a uostalom i srbija ima problema sa egszodusom. Ne vjerujem da ce bit neke navale velike tu na nase bajne poslove od jutra do sutra, bez pauze i bez stanke i jos "gazda" isplati crkavicu kad mu se sprdne. Ovo oni obecavaju bajne uvijete da bi privukli naivce, tako su i slavoncima radili, a ono bu drasticno drugacije jednom kad dodju. lol, bit ce veselo, nemoj se sekirat... Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by RayMabus Sun 4 Mar - 10:46

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Ne radiš ni njima uslugu jer dolaze u društvo koje će ih u najmanju ruku gledati sa gnušanjem
ma ne brini nista, mozda ce doc radit jednu sezonu tu ili dvije. Onda ce skuzit i oni zasto nasi radnici ne zele vise radit ovdje. Nece ti se ova bagra od nasih vampira sad odjednom smilovat ovima, isto ce im raditi sranja ko i nasima. Ako koji i dodje od ovih srba, to ce ti eventualno bit jednu sezonu, a mozda cak niti jednu nego pobjegnu glavom bez obzira usred sezone ko sta i mnogi nasi bjeze. A uostalom, zasto bi i srbi tu dolazili kad i oni mogu u njemacku, a uostalom i srbija ima problema sa egszodusom. Ne vjerujem da ce bit neke navale velike tu na nase bajne poslove od jutra do sutra, bez pauze i bez stanke i jos "gazda" isplati crkavicu kad mu se sprdne. Ovo oni obecavaju bajne uvijete da bi privukli naivce, tako su i slavoncima radili, a ono bu drasticno drugacije jednom kad dodju. lol, bit ce veselo, nemoj se sekirat... Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  1f602
Stvar je da ti za ovakve stvari treba referendum 

Pričamo sine o Srbima

Ok
RayMabus
RayMabus

Posts : 175898
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest Sun 4 Mar - 10:49

RayMabus wrote:
Stvar je da ti za ovakve stvari treba referendum 

Pričamo sine o Srbima

Ok
za to treba razmisljat kad se ide zaokruzit nekoga na izborima. Ljudi u hrvatskoj su dobili upravo ono sto su izabrali. Krupni kapital (u prevodu: lopovska krkanska banda & klika) ispred svega. Bas ce ti oni dati referendume i ostalo, pa nisu poludili, lol. Dakle, ako nasi ljudi zele takvo stanje, dobili su ga sto da ti kazem, neka pocmu tuc vlasnike hotela i menadjere pa ce se promijeniti stanje. Ti su krivi, ne ovi jadnici sto dolaze radit ko ovcice na klanje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by kic Sun 4 Mar - 10:50


tko nas bre zavadi..

nema nis od ovog
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by dzango Sun 4 Mar - 10:51

RayMabus wrote:Ne radiš ni njima uslugu jer dolaze u društvo koje će ih u najmanju ruku gledati sa gnušanjem
Sami su krivi ako tamo idu. Ne mogu posle da kažu da nisu znali.

_________________
Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Guest Sun 4 Mar - 10:52

kic wrote:
tko nas bre zavadi..

nema nis od ovog
ma istina, da ti poslovi sta valjaju radili bi ih i nasi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije  Empty Re: Hrvatskoj fali sezonskih radnika, traži se pomoć i od Srbije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum