ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:35

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Pa nije ovo za Srbe i Hrvate jbte pa koji će nam kurac, već sam rekao gdje je u Hrvatskoj on odličan a to je turizam, imaš ovaj riječnik i samo brzinski provjeriš riječ da ne učiš posebno poljski ukrajinski češki slovački ruski bugarski itd itd itd
Baš! Ni hrvatsko-srpski im nije bio dobar. A  kamo li da se još bakću sa Česima,Rusdima,Poljacima,ili  Lužičkim Srbima.
Pa neće, pa neš ti ovo učiti ako ti ne treba tj ne dolaze ti gosti iz raznih slavenskih zemalja ili i sam putuješ gore a ni tad ne moraš učiti kad imaš riječnik na internetu 


Prije će Slovence ovo zanimat jer znaju da nitko neće učiti slovenski nego nas i Srbe i ostale

RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 18:41

RayMabus wrote:
Pa neće, pa neš ti ovo učiti ako ti ne treba tj ne dolaze ti gosti iz raznih slavenskih zemalja ili i sam putuješ gore a ni tad ne moraš učiti kad imaš riječnik na internetu 


Prije će Slovence ovo zanimat jer znaju da nitko neće učiti slovenski nego nas i Srbe i ostale
Da, slovence je gadno za razumjet, ne salim se.... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 1f602 

Ono, lakse mi razumjet slovake od slovenaca. Cehe vec malo teze, ali slovake ono, ko da pricaju malo krnji hrvatski... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:47

A pa čuj slovenski jezik sa svoja dva miljona govoratelja od kojih je pola iz Bosne nije nikome zanimljiv za učiti, sad će milijardu i pol Kineza učiti slovenski, moš mislit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:50

Kina ima milijardu i četiristo četiri miljona stanovnika i njima treba neki jednostavan slavenski, čak može ruski posebno a onda ovako jedan za sve ostalo plus i Rusija čisto za osnovu da nauče kod kuće jer to im je cilj tj put Svile
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 18:52

RayMabus wrote:A pa čuj slovenski jezik sa svoja dva miljona govoratelja od kojih je pola iz Bosne nije nikome zanimljiv za učiti, sad će milijardu i pol Kineza učiti slovenski, moš mislit
To ono, mozda jedino kinezi svoje politcke zatvorenike za kaznu ono uce slovenski. Ono gadno se namucis dok ga naucis, a nemas nikakve koristi od toga. Ko kazna nije lose, cak bi se moglo reci i pomalo okrutno... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 18:56

RayMabus wrote:Kina ima milijardu i četiristo četiri miljona stanovnika i njima treba neki jednostavan slavenski, čak može ruski posebno a onda ovako jedan za sve ostalo plus i Rusija čisto za osnovu da nauče kod kuće jer to im je cilj tj put Svile
A gle, imaju kinezi dost ljudi, nije da ne mogu imati specijalizirane ljude za svako trziste sto se tice trgovine. Zapravo ako trgujes sa nekom zemljom najbolje imati nekoga ko tecno govori jezik te  zemlje, sve drugo ce te opalit po glavi kad tad. Tako da od mijardu + stanovnika, mogu nac jedno zrtveno janje i za slovenski naucit, cist dovoljno... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 1f602 

Ali da, onako za razinu gogli translejta, za turisticke svrhe je ok. Doduse tesko je to prcijeniti, pogotovo nama. Kinezu je mozda i ovo jako tesko za naucit....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:56

Ma koja Slovenija prije će biti četri miljona govornika u svitu ovog bazičnog slavenskog radi biznisa ono Slovenci dva miljona a poslovni svijet koji priča osnove ovoga četri miljona
Nije Kinezu ovo teško naučit jer ova osnovna verzija je lakša od standardnog hrvatskoga pošto u standardnom hrvatskom moraš učiti srednji level a ovdje samo osnovni
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 21:06

RayMabus wrote:Neke stvari su same od sebe praktične i idu spontano, evo ja baš pogledao taj riječnik, pa ono bar 75% riječi vam je ko i u hrvatskom jeziku ili dovoljno blizu tome a i ovih 25% vam je ono npr zemlja je zemja znači bez l
pa JEBEMU MATER sve razumijem!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by govinda Thu 18 Jan - 21:24

epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Leviathan2 Thu 18 Jan - 21:26

govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.
:aw

nikad neznas , koja j eono ofenziva bila na majevici :D   :aw lol!

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 21:41

Nije težak jezik evo ja već naučio pušite kurec
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 21:49

Ma stvar je vrlo jednostavna i praktična, ovo sutra Internet riječnik pa i da ima samo osam tisuća riječi ali ovih bitnih sasvim dovoljno pa onda njemački portugalski španjolski francuski italijanski kineski Indijski itd itd riječnik sa ovom osnivon i skroz praktično za turizam i biznis

Generalno ja i ne očekujem natpise na hrvatskom u Americi Londonu Parizu tako da bolje išta nego ništa pa ok stavi na ovom jeziku i sve ok
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by T. Thu 18 Jan - 21:53

Leviathan2 wrote:
govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.
:aw

nikad neznas , koja j eono ofenziva bila na majevici :D   :aw lol!
Plava kosa, plave oči, sve se slaže...
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Leviathan2 Thu 18 Jan - 22:11

RayMabus wrote:Nije težak jezik evo ja već naučio pušite kurec
longi, ako znas anticki slavenski znas i sve slavenske jezike, tom su najblizi zagorci

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Leviathan2 Thu 18 Jan - 22:11

Totenkopf wrote:
Leviathan2 wrote:
govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.
:aw

nikad neznas , koja j eono ofenziva bila na majevici :D   :aw lol!
Plava kosa, plave oči, sve se slaže...
zna epi korjene :D

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 22:14

Lako ćemo mi za ovaj slavenski jezik to je ipak globalni projekt sama činjenica da je Nizozemac radio na riječniku kazuje to da ovima na zapad treba takvi neki jezik za tržište, turizam te diplomaciju sa slavenskim govornim područjem 

Nezanaram se previše jer vidim da mu je osnova dobro postavljena tako da će to imat prođu a koliku zavisi o Internet riječnicima naspram drugih velikih jezika
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 23:16

Gledam neku geostrategiju sa ovim jezikom i našao sam jednu u tome da i Americi i EU i drugima treba vojni jezik sa Slavenima, praktički samo unutar EU imaš gore Poljsku, Češku, Slovačku i vamo na istoku tako da ograničeni službeni jezik za vojno sporazumijevanje jer sigurno nećemo njemački ili engleski ili francuski svi pričat

Drugih geostrategija osim ove bar u nekom vojnom il strateškom smislu za Hrvatsku još nevidim, možda i ima ali se ne nadzire
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by epikur37 Fri 19 Jan - 8:42

govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.

Bio sam ironican kaj se palis odmah :) Ja sam s akako ubermansch ..
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Regoč Fri 19 Jan - 10:45

Esperanto je praktičan jer je nacionalno neutralan i jednostavan. Čemu izmišljati išta drugo?

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by govinda Fri 19 Jan - 11:19

epikur37 wrote:
govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.

Bio sam ironican kaj se palis odmah :) Ja sam s akako ubermansch ..
Super Hrvoje

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Fri 19 Jan - 11:26

Regoč wrote:Esperanto je praktičan jer je nacionalno neutralan i jednostavan. Čemu izmišljati išta drugo?
Da bi Brisel imao jezik komunikacije sa ovom masom Slavena unutar EU plus i ovi izvan iste 


Vojni jezik za EU za oficire i podoficire
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 3 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum