ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 18/1/2018, 00:09

http://www.slobodnadalmacija.hr/scena/mozaik/clanak/id/493660/programer-kreira-interslavenski-umjetni-jezik-koji-bi-bez-ucenja-razumjeli-svi-slaveni

malo sam proučavao ovaj jezik i sve se lagano razumije. ne znam kako bi se iz perspektive nekog rusa ili poljaka razumijelo, ali za nekog iz hrvatske mislim da je 90% razumljivo.

inače ovi umjetni jezici su odlična ideja jer ih je vrlo lako razumijeti i jednostavni su i puno bi bolja alternativa bili od engleskog koji se proširio zbog britanskog carstva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 08:32

Pa čuj bitno je da ga razumiš jer onda u suštine onaj ko ga zna tj tu osnovu može pričati tim modelom i kužiš ga

Nije to zamjena za postojeće slavenske jezike nego više poslovni jezik za osnovnu komunikaciju 

Dobro je da je gramatika pojednostavljena
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 08:48

To je korisna stvar, tu se neradi o tome da će taj jezik zamijeniti bugarski u Bugarskoj, ruski jezik u Rusiji itd itd nego ono lik ima hotel u npr Indiji cilja na tržište slavenskih zemalja a da ne piše na deset jezika te kratke upute koristiti će ovo plus na recepciji će imati nekog tko ovo zna i u suštini ponudio je neku osnovu da može poslovati sa slavenskim govornim područjem, ovo je sad primjer na turizmu ali slično je i sa ostalim granama poslovanja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 09:00

Kinezi rade Put svile i ono ako zna ruski opet je ograničen samo na to, žele jednostavnu poslovnu logiku, ovo mi nemoramo učiti jer to i nije napravljeno tako da itko od nas mora to učiti nego baš suprotno bitno da te kužim a učiti će stranci, ideja nije loša npr ono u Hrvatskoj možeš gdje to ima smisla dodat i ovo znači ono to je to, sama praktičnost i upotreba onih drugih koji nisu Slaveni diktira i raširenost ove jezične osnove sa potpuno pojednostavljenom gramatikom
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 09:07

Nije ni čudo što su se baš Kinezi zainteresiranli za ovo, prvo tu je praktičnost zatim put Svile i pod broj tri geopolitika tj Izbacivanje engleskog tj američkog utjecaja npr Kinezi ovo uče korisno mu šire no dođe u Kazahstan i tamo ih dosta zna ruski i on neće engleski jezik baš zato šta im je Amerika globalni takmac
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 09:17

Inače nije Kina jedina koja je za ovako šta zainteresirana npr ja rumunjski jezik nikad učio nisam a čitam ga s razumijevanjem jer znan talijanski.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Limba_română

Rumunji vam inače pišu latinicom i sad granične sa Ukrajinom, Rusija je preko puta, dole je Bugarska i Srbija te vamo ostali južni Slaveni, opet na zapadu su drugi znači da izbiju utjecaj ovih okolo ali i zbog praktičnosti njima je ovaj poslovni slavenski jezik pun pogodak
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by epikur37 18/1/2018, 09:22

Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 09:40

Pa ja sam Slaven neznam za tebe, prezime mi je takvo da ga ima u svim slavenskim zemljama uključujući i Rusiju, a i genetika mi je slavenska, evropska nije arapska. 

Uglavnom ovaj projekt Hr nezanima previše ali ako ovima treba poslovni slavenski ok nije problem koju ploču ili turistički prospekt od štampati na tome 

Danas u svijetu interneta poslovna stranica na ovom jeziku bi bila poprilično korisna stvar, praktički ogroman prostor medijski pokriven a tržište čitanja cijeli svijet
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 09:52

Za mene bi ovaj projekt bio geopolitički zanimljiv kad bi ga i Turska prihvatila kao poslovni jezik, samim time smanjuju utjecaj ruskog i bugarskog te ćirilice jer su Turci pišu latinicom a otvara im se ujedno i ogroman poslovni prostor Evrope 

U ovom slučaju to već nije mala ne bitnost da ga oni uzmu kao poslovni jer tu je Istanbul te turizam kao i biznis općenito
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 10:05

Ako Turci vide poslovnu ali i geopolitičku važnost ovoga e onda se za Hrvatsku stvari mijenjaju jer jbga ako u Istanbulu i Ankari te općenito ovom priobalnom pojasu svako stoti Turčin zna ovu osnovu radi biznisa sa Slavenima e jbga odo ja turistički u Istanbul
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Nije li logičnije uvesti esperanto kao svjetski jezik?

Post by Regoč 18/1/2018, 10:14

Nije li logičnije uvesti esperanto kao svjetski jezik?
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Oh_Femder 18/1/2018, 10:23

Regoč wrote:Nije li logičnije uvesti esperanto kao svjetski jezik?
Nije. Engleski je po vokabularu više od 60% romanski, a po gramatici germanski jezik. Savršena kombinacija i daleko bolja od nekakvog sintetičkog plastičnog esperanta.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Regoč 18/1/2018, 10:31

Esperanto je iznimno jednostavan, savršen za široke narodne mase.č

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 10:31

Regoč wrote:Nije li logičnije uvesti esperanto kao svjetski jezik?
Esperanto je nešto drugo, ti bi esperanto morao učiti a ovo ne moraš, ovo je jednostavno jednostavni slavenski za strance, nemoramo ja ti Rus i Poljak ovo učiti 

Sa ovon osnovnom i onaj tko poslovno misli radit u Rusiju lako za pola godine ubaci više ruskih riječi znači pričat će ovu osnovu ali sa malo više ruskog rječnika pošto je poslovno vezan uz Rusiju, tako ti je i ovdje tj ako mu je biznis vezan uz Srbiju nakon pola godine do godinu dana samo će malo više ubacit srpski rječnik
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 14:12

Baš gledam rječnik 

http://steen.free.fr/interslavic/ms-en.html#K

Ljudojed lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 14:22

Gledam to malo aj ovo gramatika ali rječnik je ok, čista jednostavnost, veći slavenski jezici i onda ono samo izbaci koji oblik se najviše koristi 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Interslavic_language

Ovaj Nizozemac u biti već napravio englesko inzerslavenski rječnik 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jan_van_Steenbergen

Vidim da i on sam priča o jednostavnoj, srednjoj i naprednoj verziji 

U biti ova jednostavna je rječnik a rječnik je zgodan pošto vidiš sličnosti, ovako prelet preko rječnika u pet minuta s kužiš i ono što ti na prvu nije jasno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 14:24

Praktički ok ono englesko međuslavenski rječnik 

Jbga da sad Kinez kaže Ljudojed znam šta misli tko bi se odma sitija da je to ljudožder 

Ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 14:45

Dobro je šta ima englesko slavenski riječnik, ja jučer pet stranica nešto pisao na engleskom sve, šta neznam ubacim hrvatski jezik ali 95% engleski i onda mi se potrošila kemijska nakon pet listova

Skroz ok riječnik naučiš engleski malo plus vidiš šta je tu slično sa hrvatskim jezikom praktički ono znaš da su srodni jezici ali nikad ne znaš koji dio a evo ovdje ovako baš ono sve dano na izvolte
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 15:06

Vidi i kod njih je govno govno  Interslavenski jezik - slavenski esperanto? 1f602


Imeti je imati s tim da je ovo neko e sa kvačicom dakle to je skoro ko a

Dati je dati 

Rabota je raditi 

Byti je biti ovo y je u suštini i koje malo baca na j
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 18/1/2018, 15:39

Zgodna stvar, praktički ti ovo ko radi na recepciji ili ima kontakta sa svima njima ovaj englesko slavenski riječnik samo stavi na kompjuter i ako nije siguran samo pogleda jer i kod njih isto tj kako se najčešće to koristi na slavenskom govornom području, u osnovi jako korisna stvar 

Šta se tiče jezika za učenje tu ti je uvik bitna osnova a imaš je u ovom englesko slavenskom riječniku koji ima 16 tisuća riječi

Ta osnova ti je uvik ista 

50-ak osnovnih glagola

500-njak riječi koje se najčešće koriste

Osobne zamjenice 

Glagoli biti i imati kroz osobne zamjenice u sadašnjem prošlom i budućem obliku 

Riječi prije i poslije da ne učiš odmah u početku druge glagole 


Znači rečenica Ja sam imao kuću kad naučiš ovu gore osnovu ide ovako Ja sam imati prije kuća 

Ili Ja ću kupiti poslije kuća
RayMabus
RayMabus

Posts : 175330
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum