ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Regoč Sun 21 Jan - 12:47

Evo malo višeslavenskoga!

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 12:51

Dajte ne šibajte odavno krepalog magarca, jer djelujete tragikomično. Nitko ne stoji iza esperanta i taj jezik koji je umro i prije nego se rodio neće biti u službenoj upotrebi u bilo kojem segmentu stvarnosti bilo gdje ne svijetu.
Iza tog jezika ne stoji nitko osim pojedinačnih zaljubljenika u taj jezik sam i njihovih udruga i prije se može očekivati da će takvu ulogu dobiti klingonski nego esperanto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 12:59

slidingdoorsoperator wrote:Dajte ne šibajte odavno krepalog magarca, jer djelujete tragikomično. Nitko ne stoji iza esperanta i taj jezik koji je umro i prije nego se rodio neće biti u službenoj upotrebi u bilo kojem segmentu stvarnosti bilo gdje ne svijetu.
Iza tog jezika ne stoji nitko osim pojedinačnih zaljubljenika u taj jezik sam i njihovih udruga i prije se može očekivati da će takvu ulogu dobiti klingonski nego esperanto.
Evo ja baš prije sat vremena prvi put čitao tekst na tom jeziku a kako odlično znam talijanski odmah sam skužio da je lakše čitati na španjolskom 

Inače čitam i na španjolskom iako nikad ga učio nisam 

Esperanto je glavobolja za svakog iskonskog latinosa 

PS nemoj da vas zbunjuje šta sam Hrvat to ne znači da ne pričam druge jezike ko da su moji osobno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Regoč Sun 21 Jan - 13:00

RayMabus wrote:PS nemoj da vas zbunjuje šta sam Hrvat to ne znači da ne pričam druge jezike ko da su moji osobno
Ja isto! Tečno govorim bošnjčki, srbski i crnogorski, iako s blagim naglaskom.

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Regoč Sun 21 Jan - 13:01

Esperanto je budućnost! Njegovo vrieme tek dolazi.

_________________
Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:05

Regoč wrote:Esperanto je budućnost! Njegovo vrieme tek dolazi.
A ćuj ako ne znaš niti jedan latinski jezik onda ok jer naučiš veliki fond latinskih riječi pa sad no osobno nevidim onda zašto ga učiti kad moš naučiti npr španjolski onda
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 13:12

Regoč wrote:Esperanto je budućnost! Njegovo vrieme tek dolazi.

Ponavljam, više zagovornika danas ima klingonski od esperanta i šanse su mu u tom smislu puno veće.
Premda je realno posve jasno kako niti jedan niti drugi nemaju izgleda postići bilo kakvu značajniju svjetsku funkciju.
Od mrtvih jezika tu kakvu takvu šansu ima jedino latinski i nijedan drugi jezik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:13

572 miljona govornika španjolski jezik..

https://es.m.wikipedia.org/wiki/Idioma_español

Sad jedina dobra stvar u esperantu je učiš latinske izraze no to imaš i u španjolskom jeziku plus odmah dobiješ 572 sugovornika diljem svijeta
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:14

slidingdoorsoperator wrote:
Regoč wrote:Esperanto je budućnost! Njegovo vrieme tek dolazi.

Ponavljam, više zagovornika danas ima klingonski od esperanta i šanse su mu u tom smislu puno veće.
Premda je realno posve jasno kako niti jedan niti drugi nemaju izgleda postići bilo kakvu značajniju svjetsku funkciju.
Od mrtvih jezika tu kakvu takvu šansu ima jedino latinski i nijedan drugi jezik.
Pa malo je beskoristan pored španjolski jezik posebno sad kad ima puno latinosa u sjevernoj Americi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 13:17

Ja učim španjolski i njemački. Nakon toga se može sve ostalo naučiti. Od španjolskog se može naučiti portugalski brzinski, isto tako i talijanski pa onda i francuski, dok od engleskog i njemačkog recimo bi se mogli naučiti nizozemski i frizijski jezik.

Isto kao što se od hrvatskog može brzo naučiti bugarski i makedonski i slovački.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 13:24

RayMabus wrote:
Pa malo je beskoristan pored španjolski jezik posebno sad kad ima puno latinosa u sjevernoj Americi

Problem sa španjolskim je da se njegov kulturološki utjecaj sve više smanjuje, što nije za čuđenje zbog toga jer je engleski praktički postao lingua franca današnjice što je do ne tako davno bio upravo latinski (prije toga grčki).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:32

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
Pa malo je beskoristan pored španjolski jezik posebno sad kad ima puno latinosa u sjevernoj Americi

Problem sa španjolskim je da se njegov kulturološki utjecaj sve više smanjuje, što nije za čuđenje zbog toga jer je engleski praktički postao lingua franca današnjice što je do ne tako davno bio upravo latinski (prije toga grčki).
Pa sad ne znam koliki mu je bio taj kulturološki utjecaj prije, ono šta vidim je da je u sjevernoj Americi jezik broj dva
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 13:43

RayMabus wrote:
Pa sad ne znam koliki mu je bio taj kulturološki utjecaj prije, ono šta vidim je da je u sjevernoj Americi jezik broj dva

Raspad španjolskog imperija je učinio svoje. Da, drugi jezik prije svega zbog ilegalne imigracije u SAD iz zemalja Latinske i Srednje Amerike, ali se polako bliži kraj i takvim stremljenjima u američkom pa čak i kanadskom društvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:44

Uglavnom španjolski jezik kad je Amerika u pitanju najrašireniji i ima ga sve više, normalno da ne mislim da će Kanadani sutra pričat španjolski umjesto engleskog ali španjolski postaje i tamo sve prisutnije..

Šta se tiče Evrope malo obrnuta situacija, tu neznam ni jel među prvih pet 

Engleski, Njemački, Francuski, Italijanski, Ruski hmmmmm
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 13:47

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
Pa sad ne znam koliki mu je bio taj kulturološki utjecaj prije, ono šta vidim je da je u sjevernoj Americi jezik broj dva

Raspad španjolskog imperija je učinio svoje. Da, drugi jezik prije svega zbog ilegalne imigracije u SAD iz zemalja Latinske i Srednje Amerike, ali se polako bliži kraj i takvim stremljenjima u američkom pa čak i kanadskom društvu.
OK shvatio sam te, no nama je talijanski prirodniji plus u samoj Evropi je jači jezik a i ono kad znaš to kužiš i španjolski 

Ali uglavnom slažem se s time na šta ciljaš kad misliš na pad u kulturološkom smislu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 13:55

RayMabus wrote:Uglavnom španjolski jezik kad je Amerika u pitanju najrašireniji i ima ga sve više, normalno da ne mislim da će Kanadani sutra pričat španjolski umjesto engleskog ali španjolski postaje i tamo sve prisutnije..

Šta se tiče Evrope malo obrnuta situacija, tu neznam ni jel među prvih pet 

Engleski, Njemački, Francuski, Italijanski, Ruski hmmmmm
U jednoj generaciji se dosta toga može promijeniti. Kaže da 400 milijuna ljudi na svijetu govori španjolski, a sad je pitanje jesu li u to uključeni Brazil koji ima 200+ milijuna stanovnika, pa i Portugal od 10-ak milijuna, a oni ga praktički razumiju i nauče ga kroz par mjeseci plus ta spomenuta ilegala Latinosa/Hispanaca u USA što sigurno dolazi oko 500 milijuna.
U svakom slučaju više ih govori španjolski nego njemački, talijanski a možda i ruski globalno gledajući. Na Filipinima se zadnjih godina opet potiče učenje i govorenje španjolskog koji je nakon američke okupacije u prošlom stoljeću istisnut iz te zemlje.
Zadnjih godina su mnogi zainteresirani za španjolski jezik jednako kao i njemački i to iz zemalja engleskog govornog područja. Kanađani nemaju veze s time, no USA je druga priča, posebice u okupiranim/anektiranim meksičkim teritorijima(danas državama) nakon izgubljenog rata za Texas.
Engleski mi je sve više za biznis i tako to, isto kao i njemački, dok sa strancima bih u razgovorima htio koristiti isključivo španjolski, pa čak i brazilski portugalski. Ali treba tu vremena da se to sve nauči... :D :D :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 14:02

Da naravno Amerika je u globalu španjolski jezik a u sjevernoj Americi jezik broj dva 

No evo nešto baš gledam za Evropu pošto tu je i Katalonija, Francuzi svakako oće francuski jezik da bude glavni, Španjolska je puno manje stanovnika i od Italije, sjeverna Amerika je ipak službeno engleski jezik a tu je i Britanija te Irska

Ubaci turski arapski kineski i indijski ono dobiješ to da u samoj Evropi španjolski ipak tone plus Kc je talijanski stavila za službeni unutar Kc
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 14:14

ma nikako esperanto, pogotovo ko sluzbeni eu jezik. Ima da zaposljavaju nase ljude kao prevodioce i tocka. Odma mozemo u startu uvalit jedno 5 tisuca ljudi na rad i lupanje pecata u brislu, na brislovskoj placi, na teret eu. Zapravo, trebali bi cakavicu i kajkavicu proglasiti zasebnim jezicima, i onda i njih proglasit sluzbenim hrvatskim jezicima, pa onda u brisl mozemo poslat jos jedno dodatnih 10 tisuca ljudi na prevodjenje i lupanje pecata. Zapravo, tu eu treba toliko zatrpati sa razno raznim jezicima, da za bilo koju donesenu odluku ce im trebati jedno 7-8 godina, i onda jos jedno iduce 3 dok se to sve ne prevede i ne izlupaju svi ti silni pecati i sto vec. Dakle to nam je u interesu, nikakvi esperanti i gluposti pa da eu postane ucinkovita i tamo neki briselci rade za brislsku placu umjesto nasih ljudi. Dakle nije nam u interesu, nema nist esperanto. Jedino ako ce odlucit svi govoriti hrvatski, to je ok, ali nikakav drugi jezik ne dolazi u obzir kao solo pa da onda mi to moramo ucit i prevodit o svojem trosku i td itd. Dakle, glasam protiv esperanta! Jok!!! Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Sun 21 Jan - 14:16

RayMabus wrote:Da naravno Amerika je u globalu španjolski jezik a u sjevernoj Americi jezik broj dva 

No evo nešto baš gledam za Evropu pošto tu je i Katalonija, Francuzi svakako oće francuski jezik da bude glavni, Španjolska je puno manje stanovnika i od Italije, sjeverna Amerika je ipak službeno engleski jezik a tu je i Britanija te Irska

Ubaci turski arapski kineski i indijski ono dobiješ to da u samoj Evropi španjolski ipak tone plus Kc je talijanski stavila za službeni unutar Kc
Da, ali u globalu bi se moglo uzeti hrvatski, engleski, njemački, španjolski i ruski iz neke hrvatske perspektive.
Talijani su baš smiješni što ništa ne znaju i ne žele za razliku od Francuza koji nauče primjerice engleski i španjolski prilično brzo ili Nijemaca koji nauče engleski i francuski, neki možda u pograničnim mjestima i nizozemski.

Katalonci sve mogu; dvojezični su od rođenja i nauče brzo francuski koji je sličan katalonskom te strani kao engleski. Jezik Katoličke crkve su latinski i talijanski, a ovaj drugi bi mogao biti i europski no onda bi ostalima smetao iz ovih i onih razloga.
Kompromisno rješenje za EUSSR se ne može naći, a često puta se koristi omraženi anglo-četnički :) koji ima tek vezu s UK u Europi(Irska kao kmetija koja se svojeg irskog jezika odrekla), dok njemačkog ima u 4 zemlje, talijanskog u dvije.
Francuski naravno ne dolazi u obzir jer su najveći šljam i otpad Europe, uzrok ovog do čega je Europa došla danas sa svojom revolucijom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Sun 21 Jan - 14:37

Francuski je jezik crnca i Arapa dakle nižih slojeva društva a sa njima ni neželim komunicirati 

Šta se tiče evropskog latinskog najbolje je riješenje euro interlatino, isto ko i euroslavenski samo drugi jezici uzeti i zajednički riječnik i to je sve
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 8 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum