ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 12:26

Regoč wrote:Esperanto je praktičan jer je nacionalno neutralan i jednostavan. Čemu izmišljati išta drugo?
Da bi Brisel imao jezik komunikacije sa ovom masom Slavena unutar EU plus i ovi izvan iste 


Vojni jezik za EU za oficire i podoficire

RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 12:29

Imaš EU vojsku i sad imaš poljske bugarske češke i hrvatske postrojbe u jednoj brigadi, jezik komunikacije je ovaj među oficirima i podoficirima plus ako koji Španjolac zna ovaj jezik a general je znači može voditi komadu
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by epikur37 19/1/2018, 12:45

govinda wrote:
epikur37 wrote:
govinda wrote:
epikur37 wrote:Hrvati nisu slaveni mi smo goti ili germani.
Jeste, ti si German s  vrha Majevice.

Bio sam ironican kaj se palis odmah :) Ja sam s akako ubermansch ..
Super Hrvoje

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 18645267_1492997184084181_6459548886682828800_n.jpg?ig_cache_key=MTUyMzM2NDU4MDU4MjIxOTE1NQ%3D%3D.2

Točnije Hrvatko :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 13:11

Nebitan je taj jezik za nas u Hrvatskoj osim ovako turistički i to a i to samo kao ovaj Internet riječnik 

Poanta je u tome da ovima na zapadu Evrope dolaze Slaveni a nikako da skuže te jezike pa će u tim svojim zapadno evropskim gradovima promicati i ovaj no neradi se o jeziku koji zamjenjuje druge nego više komunikacijskom novotvorenom za sve 

Nebitna priča jer ako odem radit u Minken opet moram naučiti njemački jezik, meni to ne treba više Švabi to treba
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 13:50

Generalno taj jezik može bit zanimljiv i za muzeje diljem svijeta ono muzej u nekoj državi nije dužan imati stranicu na npr poljskom jeziku onda u suštini stavi na ovom jer se u suštini muzej bavi turizmom i ugostiteljstvom tj između ostaloga financira se ulaznicama

Ono mjesta za njegovu praktičnu primjenu svakako ima
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 14:07

Nevidim nigdje ono šta mene zanima jedino sam našao ovu šemu a to je Grčka i Mađarska tj gradovi unutar tih država pa ono muzeji i slično onda svi Slaveni ponude da će reciprocitet ponudit za te jezike u svojim državama u zamjenu za ovaj tamo 


Drugim riječima muzej u Zagrebu ima prospekt i Internet stranicu na mađarskom i grčkom a onda ti u Ateni i Budimpešti jedan njihov muzej ima na ovom slavenskom
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 19/1/2018, 18:27

RayMabus wrote:Imaš EU vojsku i sad imaš poljske bugarske češke i hrvatske postrojbe u jednoj brigadi, jezik komunikacije je ovaj među oficirima i podoficirima plus ako koji Španjolac zna ovaj jezik a general je znači može voditi komadu
Vec mogu vidjeti kako bi to izgledalo:
"Ceta, vi ste bili postrojiti! Ceta, vi biti imati u boj u boj!". Covjece, crtani film, moze...  Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 19/1/2018, 18:35

RayMabus wrote:Nevidim nigdje ono šta mene zanima jedino sam našao ovu šemu a to je Grčka i Mađarska tj gradovi unutar tih država pa ono muzeji i slično onda svi Slaveni ponude da će reciprocitet ponudit za te jezike u svojim državama u zamjenu za ovaj tamo 


Drugim riječima muzej u Zagrebu ima prospekt i Internet stranicu na mađarskom i grčkom a onda ti u Ateni i Budimpešti jedan njihov muzej ima na ovom slavenskom
Ma je, grci i madjari da ljepo uzivaju u svom jeziku, a mi da se pikamo sa ovim? Ne moze, ima svi da pricaju hrvatski, ionako dolaze tu ljetovat (dobro, mozda ne grci, ali ovi drugi da), mogu onda i jezik naucit.... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 22:44

A ono.... a ćuj tko se bavi razvojem tog jezika postavit će mu osnove pa sad kome koristi ok a kome ne nikom ništa, nije baš da ću se te zamarati previše ovim, memorirao sam riječnik jer me zanima sličnost između slavenskih jezika
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 19/1/2018, 23:37

Hrvati su ovo prvi razvijali i osmislili i to prije četiri stoljeća kad je ovo bila prenapredna ideja a sad je doba interneta i ono ovo kome koristi ok i za globalnu razinu

A tko zna uostalom imaš gradove po dva miljona stanovnika i tu i po sto tisuća raznih Slavena i njihovih potomaka nekome to može biti zanimljivo kao gradski podjezik onda tako i u drugom gradu pa se povezuju
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 20/1/2018, 01:13

RayMabus wrote:A ono.... a ćuj tko se bavi razvojem tog jezika postavit će mu osnove pa sad kome koristi ok a kome ne nikom ništa, nije baš da ću se te zamarati previše ovim, memorirao sam riječnik jer me zanima sličnost između slavenskih jezika
Ma stvar je u tome sto ovo slavenima uopce ne treba. Slavenski jezici su srodni, mozes bilo kojeg savladati unutar 6 mjeseci poprilicno dobro uz malo truda. Unutar mjesec dana mozes svladati bilo koji u dovoljnoj mjeri da mozes govornika razumijeti sve sto prica, iako ti sam mozda ne moras govoriti tim drugim slavenskim jezikom. Dakle, slavenima ovo uopce nije potrebno. Ali da slazem se, korisno neslavenima tipa austrijanci, njemci i tako ti, kojima se neda uciti neki slavenski jezik u dubinu, nego im treba nesto lagano za nauciti, uz minimalno napora, a da njihovi kmetovi slavenskog tipa to mogu razumjeti. Da to vidim da je njima od koristi. Dakle, nekakav jezik kojim se sluze "gospodari" i "gazde" kad se obracaju svojim kmetovima. Dakle, sa kmetlijom neces voditi nikakve filozofske rasprave, treba ti nesto tipa "ti biti ici pocistiti govna u wc solja" sto kmetlija razumije i dovoljno. Pa ko voli nek izvoli kako bi se reklo,  ali meni ovo izgleda vise kao popisunicka po slavenima  od "gazdi sa zapada" vise negoli nekakav pokusaj bratstva i jedinstva ili sto vec. Naravno da nece nitko reci da zapravo radi popisunicku po  tebi nego ce ti probati prodati foru o zajednistvu, jedan jezik, kumbaja & ostalo, ali bez obzira na celofan, popisunicka i dalje ostaje popisunicka... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 01:22

A tako nešto, evo baš gledam riječnik i razmišljam šta kad bi se ruski izbacio da sudjeluje u tome bio bi više evropsko slavenski riječnik jer logično Rusi ovo neće ni pogledati kad imaju svoj ruski jezik tako da nevidim smisao da je ruski uopće ubačen kao usporedba za konačni izbor neke riječi 

Najbolje poljski ukrajinski češki slovački bugarski srpsko hrvatski slovenski makedonski pa šta ispadne 

Ruski treba izbaciti oni ovo neće koristiti pa prema tome šta će mi ovdje
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 01:27

Napravit će Hrvati bolji riječnik, riječnik se radi za onoga tko ga koristiti a ne za onoga tko ne također se neradi za male grupice tipa Slovenci i Makedonci dakle Ukrajina Poljska Češka Slovačka Hrvatska Srbija i Bugarska.


Eto ti pravi slavensko evropski riječnik
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 20/1/2018, 12:51

RayMabus wrote:A tako nešto, evo baš gledam riječnik i razmišljam šta kad bi se ruski izbacio da sudjeluje u tome bio bi više evropsko slavenski riječnik jer logično Rusi ovo neće ni pogledati kad imaju svoj ruski jezik tako da nevidim smisao da je ruski uopće ubačen kao usporedba za konačni izbor neke riječi 

Najbolje poljski ukrajinski češki slovački bugarski srpsko hrvatski slovenski makedonski pa šta ispadne 

Ruski treba izbaciti oni ovo neće koristiti pa prema tome šta će mi ovdje
Ma ruski  je tu vjerojatno zato sto je vecina ovih slavenskih eu naroda bila dosta vremena pod rusima i onda ostalo valjda masu rijeci ljudima u uhu. A ono nesto i istocna njemacka bila kao neko vrijeme pod rusima, pa onda i kmetovlasnicima njemcima dost ruskih rijeci isto u uhu. Steta tako nesto ne iskoristit, nadjes rijeci koje su u uhu vecini tih naroda koji su bili pod sovjetima i ukljucis u ovaj slavokmetovski. Meni zvuci logicno.... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f609
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 12:55

Pa logično je za interslavenski jezik ne i za euro slavenski tj bez ruskog jezika uzetog u razmatranje

Vidi ako želiš bolji jezik onda eliminiraš sve one za koje znaš unaprijed da tu nisu bitni iz raznih razloga a to Rusi i Bjelorusija nisu jer će njima uvik ruski jezik bit glavni
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 20/1/2018, 13:04

RayMabus wrote:Pa logično je za interslavenski jezik ne i za euro slavenski tj bez ruskog jezika uzetog u razmatranje

Vidi ako želiš bolji jezik onda eliminiraš sve one za koje znaš unaprijed da tu nisu bitni iz raznih razloga a to Rusi i Bjelorusija nisu jer će njima uvik ruski jezik bit glavni
Ma ovo se meni cini prevenstveno kao jezik koji ce sluziti zapadnjacima za komunicirat sa svojima slugama slavenima. A ti zapadnjaci, ako i uce pravilno koji slavenski jezik, onda je to ruski. Tako da u zapadnoj europi ima dosta ljudi koji poznaju dosta ruskih rijeci. To je ubaceno zbog njih, ne zbog euslava. Euslavi se sasvim dobro mogu sporazumijevati i ovako, nama ne treba taj zajednicki slavokmetovski. On treba zapadnjacima, pa su te ruske rijeci tu da olaksaju njima ne nama. Nemaju rusi tehnicki nikakve veze sa tim, ovim zapadnjacima ne bi nikad palo na pamet podcjenjivat ruse na taj nacin. Ono dodjes li rusima s takvim pristupom, nagrabusat ces ko zuti. Dakle ruske rijeci su tu da olaksaju ucenje zapadnjacima, slavokmetove ionako nitko nist ne pita, znaju i oni te ruske rijeci pa zasro onda ne ih ukljucit... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 13:06

Znači ništa Rusi i Bjeloruski ako misliš kreirati euroslavenski jezik 

Dali su Rusi oštećeni?

NE 

A zašto?

Pa on i ovako neće prihvatit nikoji osim ruskog a ovaj euroslavenski je i njemu shvatljiviji od čistog bugarskog poljskog ili hrvatskog jer mu je osnova SLAVENSKA
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 13:09

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Pa logično je za interslavenski jezik ne i za euro slavenski tj bez ruskog jezika uzetog u razmatranje

Vidi ako želiš bolji jezik onda eliminiraš sve one za koje znaš unaprijed da tu nisu bitni iz raznih razloga a to Rusi i Bjelorusija nisu jer će njima uvik ruski jezik bit glavni
Ma ovo se meni cini prevenstveno kao jezik koji ce sluziti zapadnjacima za komunicirat sa svojima slugama slavenima. A ti zapadnjaci, ako i uce pravilno koji slavenski jezik, onda je to ruski. Tako da u zapadnoj europi ima dosta ljudi koji poznaju dosta ruskih rijeci. To je ubaceno zbog njih, ne zbog euslava. Euslavi se sasvim dobro mogu sporazumijevati i ovako, nama ne treba taj zajednicki slavokmetovski. On treba zapadnjacima, pa su te ruske rijeci tu da olaksaju njima ne nama. Nemaju rusi tehnicki nikakve veze sa tim, ovim zapadnjacima ne bi nikad palo na pamet podcjenjivat ruse na taj nacin. Ono dodjes li rusima s takvim pristupom, nagrabusat ces ko zuti. Dakle ruske rijeci su tu da olaksaju ucenje zapadnjacima, slavokmetove ionako nitko nist ne pita, znaju i oni te ruske rijeci pa zasro onda ne ih ukljucit... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
Ja sam Hrvat 

Ako je Hrvat prvi napisao rusku gramatiku onda se oni nemaju što bunit jer je projekt u odličnim rukama 

Njima Bjelorusija i Rusija i Azija 

Nama Balkan i Evropa te Amerika
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 13:12

Ovo nije jezik koji smeta ruskome jedino može Rusima olakšati komunikaciji jer mu je osnova SLAVENSKA 

Bolje će ga razumit nego čisti HRVATSKI
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest 20/1/2018, 13:13

RayMabus wrote:
Ja sam Hrvat 

Ako je Hrvat prvi napisao rusku gramatiku onda se oni nemaju što bunit jer je projekt u odličnim rukama 

Njima Bjelorusija i Rusija i Azija 

Nama Balkan i Evropa te Amerika
Ma ok, samo neznam sto ce nama balkan, europa i amerika.... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus 20/1/2018, 13:15

Balkan Europa i Amerika ti treba da ako sutra Hrvat ode živit u Kanadu da ne izgubi kontakt sa prapostojbinom ako tu nema puno Hrvata no ima dosta euroslavena
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 4 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum