ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:18

Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:
bora-corba wrote:
Šta se ti toliko ljutiš, ja sam skroz na tvojoj liniji. Među retkima imaš razumevanja kada 62-godišnjak gurne jezik maloj od 18. Slažem se s tobom da tu mala ima više krivice, bolje reći zasluge, imaš moju podršku sele. 

laprdaš.. ajde piši monologe na kultnixu koje nitko više ne čita... ili moderiraj ercegof fb profil, briši sve negativne komentare.. dosadilo mi pratiti koliko si ih pobrisala... m.alaniz
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.
Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
Važno je jer lažeš. A tolerancija nema granice. Ili nije tolerancija.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by bora-corba 7/6/2017, 10:19

Eva_ wrote:Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
gluposti, jedina od žena je imala muda stati u obranu 62 godišnjaka koji gura jezik maloj od 18. Trebalo bi više takvih žena koje znaju kako ove od 18 koketišu.
bora-corba
bora-corba

Posts : 501
2015-08-20


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 10:19

Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:
bora-corba wrote:
Šta se ti toliko ljutiš, ja sam skroz na tvojoj liniji. Među retkima imaš razumevanja kada 62-godišnjak gurne jezik maloj od 18. Slažem se s tobom da tu mala ima više krivice, bolje reći zasluge, imaš moju podršku sele. 

laprdaš.. ajde piši monologe na kultnixu koje nitko više ne čita... ili moderiraj ercegof fb profil, briši sve negativne komentare.. dosadilo mi pratiti koliko si ih pobrisala... m.alaniz
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.
Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
kaže osoba koja na ovom foruma nasrala i napljuvala svega i svakoga više nego itko.
ma, degutantna si..al stvarno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:20

Noor wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
metilda wrote:prije nego dobijem ban ... ne komentira mi se ništa od gluposti na forumu, Regoč.. svaka ti čast što imaš toliko volje...
Još malo pa i ja prestajem. Kreće mi pauza pa da ju ne propustim.
haha, nema volje nego čovik more izdržati samo određen broj pasijansa:)
Kolegica je na bolovanju pa nemam s kim čavrljati uz kavu. Kratim vrieme dok ne krenem pečatirati nakon pauze.
kako možeš, a znaš da yodica čita
Želim pokazati koliko je riskantan život nas uhljeba! Mislite li da litra, litra i pol kave dnevno ne ostavlja posljedice na zdravlje?

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 10:20

Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 HDZ%20plakat
Imaju moj uhljebski glas.
Nis sumnjala bounce
Iako, koalicija s četnici... Teško je zokružiti Pupovca, makar i posredno.

prokleti uhljebu dabogda te četnik traktorom pregazio i zaorao i nakon toga prešao preko tebe drljačom i frezom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:21

Eva_ wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:

laprdaš.. ajde piši monologe na kultnixu koje nitko više ne čita... ili moderiraj ercegof fb profil, briši sve negativne komentare.. dosadilo mi pratiti koliko si ih pobrisala... m.alaniz
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.

točno.. ja sam ovdje uvijek bila metilda.. eva voli lagati.. zato valjda to pripisuje hdz-u
A iskonu i netu nema kaj nisi bila, čak si i pod tuđim nickom pisala, a i muškarac bila. Kak veli tvoj rabi, tko je bez grijeha nek baci kamen. Ti u obje ruke uzmi kuhaču da ne poklekneš tak griješna.
Ti si bez grieha? Nisi otišla zauviek pa se vratila?

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 7/6/2017, 10:22

Noor wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:

laprdaš.. ajde piši monologe na kultnixu koje nitko više ne čita... ili moderiraj ercegof fb profil, briši sve negativne komentare.. dosadilo mi pratiti koliko si ih pobrisala... m.alaniz
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.
Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
kaže osoba koja na ovom foruma nasrala i napljuvala svega i svakoga više nego itko.
ma, degutantna si..al stvarno.
Tebi se jako sviđam, trčiš za mnom konstantno, ili je ljubomora u igri.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:22

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 HDZ%20plakat
Imaju moj uhljebski glas.
Nis sumnjala bounce
Iako, koalicija s četnici... Teško je zokružiti Pupovca, makar i posredno.

prokleti uhljebu dabogda te četnik traktorom pregazio i zaorao i nakon toga prešao preko tebe drljačom i frezom.
Jebem ti Mletačku Republiku!

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 10:23

Eva_ wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:

laprdaš.. ajde piši monologe na kultnixu koje nitko više ne čita... ili moderiraj ercegof fb profil, briši sve negativne komentare.. dosadilo mi pratiti koliko si ih pobrisala... m.alaniz
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.

točno.. ja sam ovdje uvijek bila metilda.. eva voli lagati.. zato valjda to pripisuje hdz-u
A iskonu i netu nema kaj nisi bila, čak si i pod tuđim nickom pisala, a i muškarac bila. Kak veli tvoj rabi, tko je bez grijeha nek baci kamen. Ti u obje ruke uzmi kuhaču da ne poklekneš tak griješna.
Nemanja, pa kaj nisi i ti muško?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Eva_ 7/6/2017, 10:23

Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.

točno.. ja sam ovdje uvijek bila metilda.. eva voli lagati.. zato valjda to pripisuje hdz-u
A iskonu i netu nema kaj nisi bila, čak si i pod tuđim nickom pisala, a i muškarac bila. Kak veli tvoj rabi, tko je bez grijeha nek baci kamen. Ti u obje ruke uzmi kuhaču da ne poklekneš tak griješna.
Ti si bez grieha? Nisi otišla zauviek pa se vratila?
Imala sam obaveza na drugom mjestu. Da, ja sam uglavnom bez grijeha. Pravedna, moralna i empatična osoba.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:23

Eva_ wrote:
Noor wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.
Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
kaže osoba koja na ovom foruma nasrala i napljuvala svega i svakoga više nego itko.
ma, degutantna si..al stvarno.
Tebi se jako sviđam, trčiš za mnom konstantno, ili je ljubomora u igri.
Vuče ju k tebi prirođena želja Dobra da popravi Zlo, ali ne ide. Zlo mora biti uništeno.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:24

Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
metilda wrote:
Regoč wrote:
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.

točno.. ja sam ovdje uvijek bila metilda.. eva voli lagati.. zato valjda to pripisuje hdz-u
A iskonu i netu nema kaj nisi bila, čak si i pod tuđim nickom pisala, a i muškarac bila. Kak veli tvoj rabi, tko je bez grijeha nek baci kamen. Ti u obje ruke uzmi kuhaču da ne poklekneš tak griješna.
Ti si bez grieha? Nisi otišla zauviek pa se vratila?
Imala sam obaveza na drugom mjestu. Da, ja sam uglavnom bez grijeha. Pravedna, moralna i empatična osoba.
A-ha, osobito kraj Kevine jame.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 10:25

Eva_ wrote:
Noor wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Metilda, od kud tebi dokazi da je to Glista? I kaj i da je, s kojim pravom ti ikog prozivaš za nickove kad si ih sama imala više od ikog ovdje.
Nije. Dudeta vodi, a za njom kaska Gnječ.
Nevažno, ali Metilda i njeni šerijatskokatolibanskodžamahirijski svjetonazori već su prešli svaku granicu tolerancije.
kaže osoba koja na ovom foruma nasrala i napljuvala svega i svakoga više nego itko.
ma, degutantna si..al stvarno.
Tebi se jako sviđam, trčiš za mnom konstantno, ili je ljubomora u igri.
ne trčim, nego natrčim...na svakoj temi si pod nogama i samo se pleteš
ljubomora? na kaj? za kaj? samo više nemoj stavljat slike, pliz, za svoje dobro :))))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by bora-corba 7/6/2017, 10:28

Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Još malo pa i ja prestajem. Kreće mi pauza pa da ju ne propustim.
haha, nema volje nego čovik more izdržati samo određen broj pasijansa:)
Kolegica je na bolovanju pa nemam s kim čavrljati uz kavu. Kratim vrieme dok ne krenem pečatirati nakon pauze.
kako možeš, a znaš da yodica čita
Želim pokazati koliko je riskantan život nas uhljeba! Mislite li da litra, litra i pol kave dnevno ne ostavlja posljedice na zdravlje?
lol! lol! lol! lol!

a to instant ili turska?
bora-corba
bora-corba

Posts : 501
2015-08-20


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 10:31

bora-corba wrote:
Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
haha, nema volje nego čovik more izdržati samo određen broj pasijansa:)
Kolegica je na bolovanju pa nemam s kim čavrljati uz kavu. Kratim vrieme dok ne krenem pečatirati nakon pauze.
kako možeš, a znaš da yodica čita
Želim pokazati koliko je riskantan život nas uhljeba! Mislite li da litra, litra i pol kave dnevno ne ostavlja posljedice na zdravlje?
lol! lol! lol! lol!

a to instant ili turska?
Ih, da je turska! Nego ova Anamarija. Općina u krizi, a izbori prošli. Nema se.

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 10:44

Regoč wrote:
Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Imaju moj uhljebski glas.
Nis sumnjala bounce
Iako, koalicija s četnici... Teško je zokružiti Pupovca, makar i posredno.

prokleti uhljebu dabogda te četnik traktorom pregazio i zaorao i nakon toga prešao preko tebe drljačom i frezom.
Jebem ti Mletačku Republiku!

levati dai coglioni testa di cazzo!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 7/6/2017, 10:45

Dogodilo se na danasnji dan u Domovinskom ratu 7.6.1991

'U Zagrebu odnosno na podrucju MZ Borongaj doslo je do puscanog propucavanja prozora na objektu u vlasnistvu N.K(56).Privatna kuca N.K(56) nalazi se nedaleko od kasarne JNA na Borongaju.Nakon policijskog ocevida utvrđeno je da je pucano iz smjera same kasarne JNA.Zapovjednik kasarne JNA na Borongaju nije dozvolio da se ostatak istrage napravi i u samoj kasarni cak i uz prisustvo pripadnika VP JNA.Građani su ogorceni jer ovo nije jedini incident koji se dogodio u posljednje vrijeme ali je prvi incident izvrsen oruzjem.Zbog ovog slucaja odrzan je sastanak clanova Kriznog stozera za Zagreb sa predstavnicima MUP-a i NZ Zagreb.Na sastanku je odluceno da se pojaca nadzor same kasarne JNA na Borongaju kao i nad drugim objektima JNA u gradu i u okolici grada.Postoji ozbiljna sumnja da JNA u koordinaciji sa politickim strukturama Srbije kao sa glavnom komandom JNA u Beogradu zele isprovocirati sukobe u Zagrebu i tako okriviti Republiku Hrvatsku da namjerno i prva napada garnizone JNA.Nakon sastanka celnici i Kriznog stozera za Zagreb kao i predstavnici MUP-a i NZ obisli su podrucje oko kasarne JNA na Borongaju te posjetili kucu u vlasnistvu N.K(56) koja je stradala od ispaljenih zrna iz kasarne JNA.Nakon posjeta svi predstavnici svih strana su zakljucili da se mora izvrsiti jace osmatranje same kasarne kao i postavljanje razlicitih prepreka na pravcima koje vode u pravcu ili iz pravca kasarne.Zatrazit se od ministra Boljkovca da MUp dobije sire ovlasti u kontroli osoba i vozila koje ulaze i izlaze kasarne na Borongaju.Zatekli smo u ovo vruce popodne grupu stanovnika ovog dijela Borongaja koja se nalazi uz samu kasarnu JNA.Vodili su vrlo zivu raspravu ispred lokalnog biffea na terasi koja skriva poglede iz kasarne zbog jedne velike lipe cija velika krosnja natkriva terasu biffea i uz zastitu od sunca nudi zastitu i od vjerojatno mracnih pogleda svojih neugodnih 'susjeda' iz kasarne.Primejtili smo da se među tom skupinom lokalnih mjestana nalaze i dvojica maskiranih gardista koji nisu imali oruzje.Dosli smo do njih i priupitali sto rade i sto misle o ovom svemu.Evo sto su odgovorili.

-Sa njima nema pregovora.Evo danas su propucali kucu naseg susjeda a nitko ne zna zasto bas njegovu.On nije ni clan nijedne stranke,povucen,miran,susjed.Mozda su nasumice pucali.I jucer su iza ponoci pucali ali nismo znali odnosno ne zna se na koga.Sad da li su to price ili ne ali mnogi ovdasnji ljudi tvrde da su prije nekoliko dana u kasarnu tijekom noci stigli neki rezervisti iz Srbije ili Bosne.Da li je to istina,ne znamo ali znamo da vec dva dana desavaju se incidenti sa pucanjem pa nam to daje na znanje da mozda ima istine u toj prici sa rezervistima.Nas dvojica smo tu da kontroliramo sto se desava u kasarni inace smo pripadnici rezervnog bataljuna zng-a Pescenica.Oruzje duzimo od kolega kad preuzmemo smjenu.Osjeti se napetost među ovim ljudima koji zive tu uz kasarnu kao i u samom kvartu.Ne znamo sto ce donijeti sljedeci dan ili noc ali mi smo pripravni i spremni,oni nece proci makar dovezli i pola Beograda.Imaju oruzje ali nemaju srca,srce je tu kod nas,zakljucuju ovi mladi gardisti koji su tek krocili u zivot ali izgleda i u ratno stanje'.

-
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Regoč 7/6/2017, 11:14

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Nis sumnjala bounce
Iako, koalicija s četnici... Teško je zokružiti Pupovca, makar i posredno.

prokleti uhljebu dabogda te četnik traktorom pregazio i zaorao i nakon toga prešao preko tebe drljačom i frezom.
Jebem ti Mletačku Republiku!

levati dai coglioni testa di cazzo!
Strmoglavi se u fojbu, kurčiću mlohavi!

_________________
Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 7/6/2017, 11:45

Dogodilo se na današnji dan 7.6.1991 Domovinski rat

'Nasa novinarska terenska ekipa(vjesnik) na dojavu da je bilo pucanja u zagrebackom naselju Borongaj gdje je smjestena velika kasarna JNA i u kojoj se nalaze jedinice koje su visenamjenske smjesta je krenula u to naselje.Sada je oko 7 predvecer makar jos uvijek je proljece danas je bio pravi ljetni vruci dan.Ovaj zagrebacki kvart je jedan od najzelenijih kvartova u gradu prava mala zelena oaza na rubu grada.Prolazimo kroz borongajsko naselje ljudi nema previse po ulicama a kako se blizimo samoj kasarni jos ih je manje.Nocasnji događaji su ucinili svoje i nagnali ljude da se vise zadrzavaju u svojim kucama i stanovima ili bar blizu njih.Tu i tamo susretnemo pripadnike MUP-a naravno pod oruzjem mahom su to pripadnici rezervnog sastava policije.Evo nas blizu kasarne na kakvih tristo metara ali ne od glavnog ulaza vec blizu jednog od mnogobrojnih ulaza i izlaza u samu ovu veliku kasarnu.Zaustavljaju nas dvojica maskiranih i naoruzanih osoba sa hrvatskim oznakama.Pitaju nas tko smo i gdje idemo.Pokazali smo akreditirane press kartice i rekli da zelimo malo napisati reportazu o sinocnjem događaju koji je uznemirio građane Borngaja te malo da obiđemo oko kasarne i d avidimo sto se unutra desava.Jedan gardist nas uvjerava da prije toga svratimo u njihov lokalni stozer da nam daju upute sto nam je ciniti.On je odlucio da ide sa nama a svog kolegu je sotavio da i dalje izvrsava predpostavljene zadatke.Vozili smo se nekoliko minuta kroz dio Borongaja koji sacinjavaju obiteljske kuce reklo bi se da smo na preriferiji Borongaja.Ulazimo u jednu malu ulicicu sa dosta drveca i zelenila.Ulazimo u jedno dvoriste prizemne kuce na kraju ove ulice.Ulazimo u kucu i tu zaticemo nekoliko osoba neki su u maskirnoj uniformi neki u civilnoj,vidimo da imaju i radio stanice,motorole.Predstavljamo se i rukujemo sa covjekom u maskirnoj uniformi koji bi mogao imati oko 40-tak godina,nosi naocale i ima kratko podsisanu bradu.Predstavio nam se i rekao da je zapovjednik NZ za MZ Borongaj i da je zapovjednik Kriznog stozera za MZ Borongaj.Predstavio nam je ostale kolege koji su mahom pripadnici NZ ali ima i pripadnika mup-a kao i predstavnik civilne zastite.Opisao nam je u kratko stanje sto se zbiva na podrucju Borongaja kao i oko same kasarne JNa te sinocnji događaj ili incident.Situacija nije bezazlena kako nam kaze nas sugovornik jer imaju podatke da je kasarna JNA na Borongaju određena kao nositelj djelatnosti JNA koje se nalaze na podrucju grada Zagreba te da su neka strateska zapovjednistva JNA za Zagreb smjestena u kasarni.Nas sugovornik nam tvrdi da to nije nista neobicno posto se kasarna nalazi na geostarteski vrlo povoljnom polozaju u naselju gdje imaju relativno dobru preglednost tko prilazi kasarni,druga stvar kasarna ima vise zelenih povrsina i samim time objekti i osobe su bolje ili manje izlozene snajperskom djelovanju kao i osmatranju.Dobili smo informacije da je uz zapovjedni kadar tj oficirski i podoficirski u kasarnu na Borongaju usla i jedna grupa civila prije nekoliko dana od pedesetak ljudi a po izgledu smo zakljucili da se ne radi o regrutima pa imamo opravdane sumnje da s e mozda radi o rezervistima koji su dosli sa strane i koje je svojim autobusom  u kasarnu dovela JNA.Shodno tome zakljucili smo na nivou grada sto se tice NZ,Garde i MUP-a da je doslo vrijeme da napravimo opseznije pripreme u obrambenim aktivnostima kako ovog naselja,opcine Pescenica kojoj pripadamo tako i samog grada Zagreba jer kako vidimo sve su ucestaliji incidenti na podrucju Hrvatske sa zrtvama,materijalnim stetama te da neke slicne situacije mozemo i Zagrebu ocekivati.Trenutno u samom okruzenju kasarne kao i na podrucju MZ Borongaj imamo dovoljan broj pripadnika NZ(narodne zastite),MUP-a kao i dijela ZNG-a koje obavljaju zadacu osmatranja sto se desava u samoj kasarni i oko kasarne kao i kontrola prometa i osoba oko kasarne za koje moze biti sumnje da surađuju sa pripadnicima JNA unutar kasarne ili da su djelatnici u kasarni,zavrsio je zapovjednik NZ za MZ Borongaj svoje izlaganje.Nakon toga dobili smo dozvolu da uz pratnju pripadnika NZ obiđemo podrucje oko kasarne.Nakon polusatnog obilaska kruga oko kasarne uvidjeli smo da JNA bna Borongaju raspolaze izuzetnom vatrenom moci i da i ako se odluci na bilo kakav napad na Zagreb grad bi tesko stradao bar dijelovi grada.Zamijetili smo i dobro uređene punktove koji su dosta striktno kamuflirani i samim time ako im se dovoljno ne priblizis tesko uocljivi.Naravno tu su i prepreke za tenkove i druga vozila JNA neizostavni tzv,'jezevi' koji su maknuti na stranu jer za sada nema potrebe ili naredbe da ih se stavi na ceste'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/6/2017, 14:32

ODLAZAK RATNIKA
HRVATSKA U ŠOKU, UMIRU KAO POKOŠENI: U 2016 godini umrlo 4,073 hrvatskih branitelja…
 
Ministar branitelja Tomo Medved iznio je podatak da je u 2016. godini umrlo 4073 hrvatskih branitelja. Iako svakodnevno svjedočimo smrti branitelja, ukupna brojka šokirala je javnost koja sada sve više zahtijeva veću brigu i psihološki te liječnički nadzor nad ljudima koji su branili Hrvatsku.
Taj uzlazni trend smrti branitelja mogao se uočiti već početkom 2016-godine kada je u samo prva četiri mjeseca umrlo 1085 branitelja, čak desetorica dnevno.
Javnost je već otprije upoznata sa crnom statistikom o pobolu i smrti hrvatskih branitelja, no broj umrlih rapidno raste! Na to je sredinom 2016-te upozorila Koordinacija braniteljskih Udruga hrvatskog kraljevskog grada Knina koja je donijela zaprepaštavajuće podatke:
 
“2009. g. za vrijeme ministrice hrvatskih branitelja gđe. Jadranke Kosor umiralo je prosječno dnevno 5 hrvatskih branitelja ( 1890). Upozoravali smo Ministarstvo na povećanu smrtnost hrvatskih branitelja, ali se Ministarstvo oglušilo.
 
2012. g. za vrijeme ministra g. Predraga Matića već je umiralo prosječno dnevno 6 hrvatskih branitelja ( 2354). Opetovano smo upozoravali Ministarstvo koje je napokon pokrenulo znanstveno-istraživački projekt pod nazivom „ Praćenje pobola i smrtnosti hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata „.
Projekt je pokazao da hrvatski branitelji najčešće umiru od raznih oblika tumora i što je najstrašnije s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
Na naša opetovana traženja da se nešto konkretno poduzme kako bi se pomoglo hrvatskim braniteljima da ne umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina života, Ministarstvo je stalno ponavljalo da se rade nove analize koje su trebale pokazati odstupanja u pobolu hrvatskih branitelja od opće populacije, te da se utvrđuje je li duljina sudjelovanja u Domovinskom ratu utjecala na pojavnost određenih bolesti kod hrvatskih branitelja u odnosu na opću populaciju.
 
I tako u tim analizama prošao je i mandat ministra Predraga Matića, a da nismo saznali ništa od tih silnih analiza, a kamoli da se nešto konkretno poduzelo kako bi se pomoglo hrvatskim braniteljima da ne umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
2015. g. već je umiralo prosječno dnevno 8 hrvatskih branitelja ( 2955 ). Za napomenuti je da je broj umrlih hrvatskih branitelja i veći, jer se navedeni podaci odnose samo na one umrle hrvatske branitelje čije su obitelji od Ministarstva zatražile povrat troškova pogreba.
 
Početkom 2015. g. Ministarstvo zdravlja krenulo je s projektom otvaranja veteranskih bolnica, na način da je na bolnice u Zaboku, Vukovaru, Kninu i Ogulinu stavilo ploče da su to i veteranske bolnice, bez bilo kakvog plana i sadržaja vezanog uz poboljšanje specifične zdravstvene skrbi o zdravlju hrvatskih branitelja.
 
U prva četiri mjeseca 2016. g. umiralo je prosječno dnevno 10 hrvatskih branitelja ( 1085 ). Skupa s drugim udrugama zatražili smo od Predsjednice da proglasi 2016. godinom hrvatskih branitelja, kako bi pokušali senzibilizirati javnost za probleme hrvatskih branitelja, ali se Predsjednica oglušila i nije se uopće o tome očitovala.
 
Ministarstvo branitelja početkom svibnja, 2016. pokrenulo je izradu Prijedloga nacionalne strategije za zaštitu i očuvanje zdravlja hrvatskih branitelja, kao sastavnog dijela novog zakona o hrvatskim braniteljima, što je za svaku pohvalu.
 
Pozivamo sve predstavnike medija da u okviru svojih mogućnosti što više pišu i javnost obavještavaju i senzibiliziraju o velikoj smrtnosti braniteljske populacije. Pozivamo sve predstavnike vlasti da u okviru svojih mogućnosti učine sve kako bi se pomoglo hrvatskim braniteljima da ne umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
Pozivamo sve liječnike da u okviru svojih mogućnosti učine sve kako bi se prevenirali faktori rizika pojave specifičnih bolesti kod populacije hrvatskih branitelja i spriječilo da umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
Posebno pozivamo hrvatske branitelje zaposlene u medijima, politici i zdravstvu da učine sve u okviru svojih mogućnosti kako bi pomogli sebi a još više svojim ratnim prijateljima da ne umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
Pozivamo sve hrvatske branitelje da se sami, svjesni ovih podataka i svijesti da pripadaju rizičnoj grupi , sami u okviru svojih mogućnosti pobrinu za prevenciju svog zdravlja, kako ne bi umirali s prosječno doživljenih 50,9 godina života.
 
Republike Hrvatske ne bi bilo bez oružanog otpora i borbe hrvatskih branitelja, koji su uz cijenu vlastitog života četiri ratne godine pružali otpor velikosrpskom agresoru, a tisuće njih i položilo život na oltar Domovine.
 
Zar preživjeli hrvatski branitelji nisu zaslužili da u slobodnoj i suvereno Republici Hrvatskoj dožive prosječnu starost stanovnika RH ( 76 godina ).
 
Smatramo da je odgovornost na svim institucijama Republike Hrvatske i na svima nama da im to osiguramo. Ako nismo sposobni populaciji hrvatskih branitelja osigurati doživljenje prosječne životne dobi padamo na ispitu savjesti jer ne skrbimo o onima koji su najzaslužniji za slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.
 
Svima u Republici Hrvatskoj treba biti jasno da je svaki dan dragocjen u borbi za zdravlje hrvatskih branitelja i da se svi trebamo u okviru svojih mogućnosti potruditi i pomoći još živim hrvatskim braniteljima da ne umiru s prosječno doživljenih 50,9 godina, nego da u državi koju su obranili i stvorili dožive bar prosječnu dob stanovnika RH”
 
http://www.dnevno.hr/domovina/hrvatska-u-soku-umiru-kao-pokoseni-u-2016-godini-umrlo-4073-hrvatskih-branitelja-1031573/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by mutava baštarda 7/6/2017, 14:37

metilda wrote:
ODLAZAK RATNIKA
HRVATSKA U ŠOKU, UMIRU KAO POKOŠENI: U 2016 godini umrlo 4,073 hrvatskih branitelja…
 
Ministar branitelja Tomo Medved iznio je podatak da je u 2016. godini umrlo 4073 hrvatskih branitelja.
2016. godine rođenih je bilo 36 tisuća, umrlih 52 tisuće, a zemlju je napustilo 16 tisuća ljudi

2016. godine rođenih je bilo 36 tisuća, umrlih 52 tisuće.
s obziromda nas ima 4 milona, a branitelja osam puta manje, smrtnost branitelja ispada da je malo manja od HR prosjeka.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 30 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum