ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 15:37

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-u-svedskoj-hoce-li-hrvatska-napokon-dobiti-nove-borbene-avione/958044.aspx
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99077
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 15:39

bogami nikad bolje vijesti za hrvatsku nego ovih dana..rujo ulazi u agrokor..potpisano viojno saveznistvo izraela i hravtske..a evo izgleda kolinda dolazi punijih saka...drug pizzon ce nam dozivjeti infarkt...a šiting i deboto..kap... Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99077
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 15:39

c8im je imbex zabrinut..znaci nesto dobro dolazi iz posjeta koli svedskoj.. Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99077
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 15:41

Koristan kontakt i zanimljivo upoznavanje

Za komentar smo upitali i vojnog analitičara portala Obris - obrana i sigurnost, Igora Tabaka.

"Treba napomenuti da uz sve ovlasti u sektoru obrane, vrhovni zapovjednik u Hrvatskoj nema većinu izvršnih ovlasti. Predsjednica kod nas nema ovlasti nad financijama ni nad vojnim nabavama", rekao nam je Tabak.

"Činjenica je da je otišla u Švedsku bez pratnje ministra obrane i ministra financija. To je najvjerojatnije informativno putovanje. Vidi se da je u programu prominentno istaknuta vojna komponenta", dodao je.

"Ovo može biti koristan kontakt i zanimljivo upoznavanje. Međutim, teško da ima nekakav neposredniji učinak na hrvatsku moguću obnovu. To su sve dobre geste koje pokazuju zainteresiranost Republike Hrvatske, ali ne mogu biti nešto što bi stvaralo ikakvu obvezu ili bilo kakvu konkretniju okolnost oko te kupovine", rekao je Igor Tabak za Index.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 15:43

RayMabus wrote:Koristan kontakt i zanimljivo upoznavanje

Za komentar smo upitali i vojnog analitičara portala Obris - obrana i sigurnost, Igora Tabaka.

"Treba napomenuti da uz sve ovlasti u sektoru obrane, vrhovni zapovjednik u Hrvatskoj nema većinu izvršnih ovlasti. Predsjednica kod nas nema ovlasti nad financijama ni nad vojnim nabavama", rekao nam je Tabak.

"Činjenica je da je otišla u Švedsku bez pratnje ministra obrane i ministra financija. To je najvjerojatnije informativno putovanje. Vidi se da je u programu prominentno istaknuta vojna komponenta", dodao je.

"Ovo može biti koristan kontakt i zanimljivo upoznavanje. Međutim, teško da ima nekakav neposredniji učinak na hrvatsku moguću obnovu. To su sve dobre geste koje pokazuju zainteresiranost Republike Hrvatske, ali ne mogu biti nešto što bi stvaralo ikakvu obvezu ili bilo kakvu konkretniju okolnost oko te kupovine", rekao je Igor Tabak za Index.
znam tog tabaka...lik je ko i puhovski 'ekspert' za sve...kao strucnjak za oruzje a nije znao rastaviti HS pistolj u simunskoj prije par godina... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99077
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Eroo Tue 21 Mar - 16:03

RayMabus wrote:

"Činjenica je da je otišla u Švedsku bez pratnje ministra obrane i ministra financija.
Ministar obrane je u dvotjedanskoj posjeti Israelu. Gripen ili israelski f-16... pitanje je sad. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74668
2016-07-22


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 16:04

Eroo wrote:
RayMabus wrote:

"Činjenica je da je otišla u Švedsku bez pratnje ministra obrane i ministra financija.
Ministar obrane je u dvotjedanskoj posjeti Israelu. Gripen ili israelski f-16... pitanje je sad. :)
joj..daj nemoj ubices pizzona,serbinja i belog..i debota plus šittinga... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99077
2015-09-08


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by dzango Tue 21 Mar - 16:22

Maketa?

_________________
Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 21:29

ok, samo se bojim da vam
ne uvale zdralove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by catabbath Tue 21 Mar - 21:34

Prema onome šta sam vidio danas na dnevniku, dolaze nam stare kante iz Izraela.

_________________
Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 21:35

catabbath wrote:Prema onome šta sam vidio danas na dnevniku, dolaze nam stare kante iz Izraela.
Samo da mi to nešalju u Dalmaciju da leti okolo ....imam ja Aviano.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 21:38

lako je moguce da nasi slete
do kraja sedmice
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 21:41

vuksadinare wrote:a evo izgleda kolinda dolazi punijih saka...

Mislim da Krstičević ima bolje izgleda za sklapanje posla oko oživljavanja Hrvatskog ratnog zrakolplovstva. :)
Ali živi bili pa vidjeli. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 21:44

speare_shaker wrote:
vuksadinare wrote:a evo izgleda kolinda dolazi punijih saka...

Mislim da Krstičević ima bolje izgleda za sklapanje posla oko oživljavanja Hrvatskog ratnog zrakolplovstva. :)
Ali živi bili pa vidjeli. :)
Posao ...oživljavanje ...hmmm ...to je staro 40 godina a ima samo jedan motor ....hmmm
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 21:50

Odustao sam od toga da pratim koliko kradeze krade jer na kraju krajeva ovaj narod ga je izglasa pa pošteno , neka ga i potkrada ....kod ovih hmmm aviona iz Izraela samo me zanima jedna stvar a ta je da im to nepadne na pamet slat u Dalmaciju a razlog je vrlo jednostavan : to je opasno imat poviše glave.

Imam talijanske Eurofightere , novije f 16 americke iz Aviana a to što su kupili da stave pare u đep i usput se slikaju za novine s time ispred hangara to neka drže gore ...i to je jedino šta me zanima kod tih .....aviona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 21:53

RayMabus wrote:a ima samo jedan motor ....hmmm

A ti bi dvomotorac u našem zračnom prostoru veličine ovećeg kokošinjca? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 21:55

Uostalom i Gripen je jednomotorac. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 21:58

speare_shaker wrote:Uostalom i Gripen je jednomotorac. :)
Je al nije star 40 godina ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus Tue 21 Mar - 21:59

Vojska bi trebala biti sigurnost ...ako su htjeli pare bolje bilo da su sve to stavili u đep bez ove igre jer bi mi onda barem mirnije spavali ...sad cemo morat gledat i u nebo ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest Tue 21 Mar - 22:02

RayMabus wrote:
speare_shaker wrote:Uostalom i Gripen je jednomotorac. :)
Je al nije star 40 godina ....

Istina, tu je prednost Gripena. No, F-16 je bezbroj puta provjeren u borbi sa iznimnim uspjesima za razliku od Gripena, sa njim se dobivaju najbolji raketni sustavi na svijetu (Ameri ne žele isporučiti naoružanje za Gripena), a ni starost samih aparata nije toliko važna (nije riječ o 40 godina), jer je održavanje bilo odlično, a i nije riječ o Migovima-21.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum