ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest 21/3/2017, 22:02

RayMabus wrote:
speare_shaker wrote:Uostalom i Gripen je jednomotorac. :)
Je al nije star 40 godina ....

Istina, tu je prednost Gripena. No, F-16 je bezbroj puta provjeren u borbi sa iznimnim uspjesima za razliku od Gripena, sa njim se dobivaju najbolji raketni sustavi na svijetu (Ameri ne žele isporučiti naoružanje za Gripena), a ni starost samih aparata nije toliko važna (nije riječ o 40 godina), jer je održavanje bilo odlično, a i nije riječ o Migovima-21.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:12

speare_shaker wrote: a ni starost samih aparata nije toliko važna (nije riječ o 40 godina), jer je održavanje bilo odlično, a i nije riječ o Migovima-21.
Ja sam ti inace tehnicke struke ...auto da održavaš 40 godina nije to više to a kamo li mlazni motor koji mora trpit opterecenja od 2 maha a ima 5 tisuca djelova od koji je dovoljno da se u letu samo jedan odlemi.

...

The first F-16A/B Netz fighters arrived in Israel during 1980 and were issued to 117 Squadron (Israel) of the Israeli Air Force. Netz 107 was the first F-16 to touch Israeli soil when it landed on 2 July 1980 at Ramat David Airbase.

[th]First flight[/th][th]Owners and operators[/th][th]In service[/th][th]Last flight[/th][th]Preserved at[/th]
1980
Israeli Air Force / IDF/AF
2 July 1980
2015
Preserved on display at the Israeli Air Force Museum.


https://en.wikipedia.org/wiki/Netz_107

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 1024px-F100-PW-100


Drš ti to gori kod sebe ...napravio si mi dodatni problem jer sad osim ove situacije u BOSNI MORAM MOZGAT KAKO DA TE BLOKIRAM DA MI TO ŠALJEŠ U DALMACIJU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest 21/3/2017, 22:18

RayMabus wrote:auto da održavaš 40 godina nije to više to

Ukratko, ti navijaš za Gripen. :)
Pa dobro, ti avioni imaju svojih prednosti (između ostalih i značajan offset), ali imaju i mana od kojih su najvažnije slabije naoružanje u odnosu na F-16 (nove ili polovne, sasvim svejedno) i činjenica da nije provjeren u borbi, za razliku od F-16 koji je borbeno najuspješniji temeljni lovac na svijetu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:20

speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:auto da održavaš 40 godina nije to više to

Ukratko, ti navijaš za Gripen. :)
Pa dobro, ti avioni imaju svojih prednosti (između ostalih i značajan offset), ali imaju i mana od kojih su najvažnije slabije naoružanje u odnosu na F-16 (nove ili polovne, sasvim svejedno) i činjenica da nije provjeren u borbi, za razliku od F-16 koji je borbeno najuspješniji temeljni lovac na svijetu. :)
Ja navijam za sigurnost i pouzdanost ...uzmi ako ceš i F 35 hebe me se.

Izgubit cemo rat u Bosni ...ja nemogu gledat pravo ( neprijatelj , linija fronte ) i istodobno gore,

Srpski Mig 29 mi je sigurniji poviše glave jer ce oni istrest bombe na nešto a ne na šumu neku a ovo mi leti poviše glave i ja moram gledat gore oce li mi se raspat poviše glave.

Izgubit cemo rat u bih jer ja tako nemogu ratovat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:27

Najbolji nacin da blokiraš pješadiju da ide ratovat na granice rh sa bih je upravo ovaj ....ti sam kupiš avion star 40 godina s jednim motorom ...kao zracna potpora ......ima da se svi useru ko grlice.

Bjež kuci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Kermit 21/3/2017, 22:30

Država pred bankrotom obnavlja zarakoplovstvo hehe pa dokle to ide???
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:32

Ja necu ic ratovat ako mi s ovim misle davat zracnu potporu iznad glave.

Doma je sigurnije.

Jeza me uhvatila.

Za neprijatelja bar znaš gdje je i ima neka logika ...za ovo znaš samo da je iznad tvoje glave i ....moraš gledat u nebo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:39

asilovski wrote:Država pred bankrotom obnavlja zarakoplovstvo hehe pa dokle to ide???
Nastranu finacijski aspekt al bolje bi bilo da onda nemamo ništa nego ovo jer ovo ima efekt ko da Srbi imaju nevidljivi bombarder kojemu naša pzo obrana nemože ništa i koji može doc iznad naših glava i istrest bombe ...plus netko u generalštabu ce radit vojne planove racunajuci na ovaj avion dakle biti ce pogrešni planovi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:43

Stvarno katastrofa ...ako ovo stvarno uzmu a nakon cega nema nazad ja cu morat radit širenje svijesti o tome šta je to i radit otpor u Dalmaciji da nam to nešalju ovamo niti da rade neke vojne planove ovdje na dinarskoj južnoj zoni s time.

Lakše mi je dobit rat bez razmišljanja oce li mi se ovo poviše glave pojavit tj prije cu dobit rat ako svi u Dalmaciji budemo protiv toga da nam to na iti koji nacin sudjeluje u ofenzivama doli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:46

To nije lovacki avion ....to je nešto poput neprijateljskog nevidljivog bombardera koji je probio našu obranu i u svakom trenu ti se može stvorit iznad glave i istrest bombe ( raspasti se u zraku ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Guest 21/3/2017, 22:47

asilovski wrote:Država pred bankrotom obnavlja zarakoplovstvo hehe pa dokle to ide???

Dok šljam poput tebe ne pukne od muke. :) A i nakon toga. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:51

speare_shaker wrote:
asilovski wrote:Država pred bankrotom obnavlja zarakoplovstvo hehe pa dokle to ide???

Dok šljam poput tebe ne pukne od muke. :) A i nakon toga. :)
Lako za šljam ...ovaj avion nebi nikad trebao da bude na Zemuniku tj našoj pješadiji iza leđa ....može jedino u ZG pa da stoji u hangaru i na pisti i da poleti ako srpski migovi polete iz smjera Bg ....pa da se onda kace na nebu iznad bih tj ne poviše nas i da dolazi iz smjera iza nas.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 22:58

Taj avion je leteca opasnost ....pješadija zna o cemu je rijec ...pa star je 40 godina ...nema tu održavano ovo ono ...jedna sitnica nek se odlomi , ima jedna motor , pada ....il ce se raspršit u zraku.

Ako je aerodrom iza leđa pješadiji i ona krece u napad a zna s cime je pokrivaš umjesto da se 100% skoncentira prema naprijed barem 50% vremena ce gledat u nebo ....tako se neradi prodor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by rigbi 21/3/2017, 22:59

ako budemo dobri dobijemo svaki po dva grejpa :)
rigbi
rigbi

Posts : 625
2015-08-02


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by rigbi 21/3/2017, 23:01

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 VWzM1
rigbi
rigbi

Posts : 625
2015-08-02


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 23:03

Taj f 16 star 40 godina plus godine kod nas a to je najviše deset s tim jednim motorom ( koji je star 40 godina plus godina koliko je kod nas do maksimalno 50 godina vijek trajanja ) ...može samo stat na Plesu i glumit presretaca ....ništa više ....za sve ostale radnje je vojno nesposoban i napravit ce kontraefekt.

S tim s obzirom da je prestar morao biti minimalno aktivan tj ono jedno probijanje zvucnog zida godišnje plus jedna vježba presretanja ....znaci godišnje najviše 12 puta da leti ...jednom mjesecno ...cisto da motor zagrije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 23:17

Plave kuvertice i politika su jedna strana price ...šta ima nov avion puno jeftiniji i bolji za sve ...makni to sa strane ...ovdje je sad onda samo bitno to da nesmije letit nigdje nego stat u hangaru i samo napravit šta se po zakonu za zracni nadzor traži tj provjera spremnosti to je vježba presretanja i probijanje zvucnog zida barem jednom godišnje i tu i tamo koji let da zagrije taj motor ....znaci neviše od jednom mjesecno jer je to prestaro.

To ce tako trajat 10 godina a onda mora u otpis.

Užasno loše riješenje sa svih aspekata i finacijskih i borbenih i tehnickih al plave kuvertice i politika su ovdje mocnije od struke i šta je je tu je .....onda je sad bitnije da neizlazi iz hangara i samo ovo da radi.

Od pjenjenja mi nema ništa , znam kakvi je kradeze i kakvu ulogu kod kupnje ovakvih stvari ima politika.

Znaci samo mi nemojte to u Dalmaciju dovozit i to je cijela poanta price.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 23:34

Inace mig 21 i f16 nisu ista generacija lovackih aviona ...u prevodu mig 21 je lovac s manje elektronike a ovaj je cijeli u elektronici ....to znaci da u onoj situaciji kad se onaj vraca iz Knina pa mu nešto otišlo pa se preusmjerio u polje i katapultirao ovdje bi moglo bit da sve zakaže jer je umreženo i digitalizirano pa ako su kuce ispred ....nema usmjeravanja u polje nego samo katapult i cao đaci a avion gdje pogodi pogodi.


HAVE A NICE LIFE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 23:45

Nakon pet godina od preuzimanja morate napravit generalku na motoru jer proizvođac to traži inace nece dat saglasnost da je motor ispravan ....normalno proizvođac je Amerikanac ....to cete masno platiti pa cete skužit zašto ste ga u pocetku dobili đabe ( hebe se kradeze , on je dobio plave kuvertice , tapšanje od Amerikanaca i zadovoljio svoje glupo tehnicki nepismeno biracko tijelo i ostale da dobije još jedan mandat ) ....onda ce vam ta dozvola trajat još pet godina nakon cega avioni idu na otpis.

:cro :10
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by RayMabus 21/3/2017, 23:49

Ja nedrukam za Grippen , šta se mene tice kupite i ovo tj vi ste ti koji ste opet glasali za kradeze pa je pošteno da vas pokradu , nemam apsolutno nikakvih otpora prema toj stavci ALI onda u tom slucaju ovi avioni nesmiju u Dalmaciju niti pod razno i to je moj jedini zahtjev.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Regoč 22/3/2017, 10:05

Zašto uopće kupujemo polovne avione? Ako se F-16 više ne proizvodi, kupimo F-18 ili koji već je u ponudi, a da ga možemo dobiti s proizvodne vrpce. Glupo je da Srbi imaju MiG-29, a mi nešto staro pola stoljeća.

_________________
Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena? - Page 2 Empty Re: Kolinda nosi poklon iz Švedske u obliku Grippena?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum