ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by jastreb Thu 24 Oct - 19:16

https://www.dnevno.hr/vijesti/kolindini-preobrazaji-kolinda-pazinska-istarsko-antifasisticka-slaven-letica-nikad-ostrije-nema-ukusa-pa-se-prepusta-raznim-znalcima-1383134/
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by jastreb Thu 24 Oct - 19:33

Hahaha,oglasio se nakon dugo vremena jedan iz velike četvorke meni najdražih političara(uz Banca, Glasnovića i Tomca).

No kad malo bolje rezimiram svoje pisanije,vidim da sam o gore navedenom trojcu napisao masu forumskih "članaka" i ,dočim se Letice baš i nisam doticao.

Taj čovjek  je u moju "veliku četvorku" ušao ne slučajno. Iako nije ekstreman kao Glasnović, "prosvijetljen" kao Tomac i nije strani plaćenik i špijun kao Banac. Ušao je u najuži izbor,jer nekako niti smrdi niti miriše. 

Nacionalist,ali ne sa nekim jakim nabojem poput Glasnovića,koji je i šovinist.

Antikomunista i bivši član SK,ali ne toliko prosvijetljen poput Tomca,Letica nije zapravo nikada toliko pljuvao u bunar iz kojeg je i sam pio vodu.

I za razliku od Banca ne nastupa iz nekog stranog centra moći ,niti Hrvatsku gura silom uz nekog ,niti Hrvatskoj diktira gdje bi se trebala nalaziti na međunarodnom planu.

Inače velika prelivoda. Najprije vatreni Jugoslaven i komunista,pa nekakav disidentić,pa odjednom perjanica HDZ-a i replika Jelačića bana.Malo uz Tuđmana,pa malo protiv. Sve u svemu uvijek je tu negdje,ali nikada nije postigao neki zapaženi rezultat.

U bivšoj jugosl.nogometnoj ligi bio bi kao Sloboda iz Tuzle,ono donji dio tabele,ali uvijek u elitnom društvu. Najprije razbiju zahuktali Dinamo,a onda se osramote protiv Sutjeske. Prodaju utakmice,lome protivničke napadače,ali opet sa svima u dobrim odnosima.

Njegov odnos prama Srbima nikad nije bio precizno definiran,ali ga šizmatici,za razliku od Tomca i Banca(o Glasnoviću da se ne govori)nikada nisu prozivali za nacionalizam. Iako se možda i smatra nekakvim domoljubom,nikad još nisam čuo da bi ga desničari i kler posebno podržavali,ili simpatizirali poput Škore, Đapića,Merčepa, Parage, Tomašićke,Markićke,ili pak Hasanbegovića.

Prama islamu. BO???  Nikad se nije izjašnjavao.

Jedini nacionalistički "ispad" po kojem će Letica ostati zapamćen jest ona komedija kad se omaškarao u Jelačića bana,te u banovoj odeždi došao na Svetu Geru i sabljom iznad glave mahao uperivši vrh oštrice prama Sloveniji.

2000-te se kandidirao i za Predsjednika republike i osvojio oko 4% glasova.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by T. Thu 24 Oct - 19:39

Letica je govno iz podgore koje ne smi prismrdit u podgoru...
Šetebandijeraš, serator, vječiti uhljeb i filozof...
Pokrao je svete slike iz podgorske crkve kao mladić...
Nikada nisu vraćene, i danas stoje prazni zidovi u spomen na taj njegov čin...

_________________
Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by jastreb Thu 24 Oct - 19:50

T. wrote:Letica je govno iz podgore koje ne smi prismrdit u podgoru...
Šetebandijeraš, serator, vječiti uhljeb i filozof...
Pokrao je svete slike iz podgorske crkve kao mladić...
Nikada nisu vraćene, i danas stoje prazni zidovi u spomen na taj njegov čin...
:tu

Mislio sam da ćeš me zbog moje kritike prama Letici napasti (još nije kasno,kad se jave Vuk,Mortal,ili Noor)jer izvrgavam ruglu ovog vrlog hrvatskog muža.

No pogodio sam da nikad nije prirastao za srce čak ni onim liberalnim centrašima,a kamo li desnici,ili ljevici.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by T. Thu 24 Oct - 19:52

Napao bi te da ne znam ovo što znam...
To je u podgori općepoznato...
A to se ne može znati nego u mistu...

_________________
Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Eroo Thu 24 Oct - 21:11

T. wrote:Napao bi te da ne znam ovo što znam...
To je u podgori općepoznato...
A to se ne može znati nego u mistu...
Moji su starinom iz Podgore.Uglavnom trgovci i pratri.  B-)
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by vuksadinare Thu 24 Oct - 21:20

jastreb wrote:
T. wrote:Letica je govno iz podgore koje ne smi prismrdit u podgoru...
Šetebandijeraš, serator, vječiti uhljeb i filozof...
Pokrao je svete slike iz podgorske crkve kao mladić...
Nikada nisu vraćene, i danas stoje prazni zidovi u spomen na taj njegov čin...
:tu

Mislio sam da ćeš me zbog moje kritike prama Letici napasti (još nije kasno,kad se jave Vuk,Mortal,ili Noor)jer izvrgavam ruglu ovog vrlog hrvatskog muža.

No pogodio sam da nikad nije prirastao za srce čak ni onim liberalnim centrašima,a kamo li desnici,ili ljevici.
necu te napast...tebe i pizzona ne napadam :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Sora Fri 25 Oct - 7:14

Eroo wrote:
T. wrote:Napao bi te da ne znam ovo što znam...
To je u podgori općepoznato...
A to se ne može znati nego u mistu...
Moji su starinom iz Podgore.Uglavnom trgovci i pratri.  B-)
Sverceri hoces reci 

A to se vidi 
Nikad to nije vidlo zakona i dobrih obicaja

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Eroo Fri 25 Oct - 7:17

Sora wrote:
Eroo wrote:
T. wrote:Napao bi te da ne znam ovo što znam...
To je u podgori općepoznato...
A to se ne može znati nego u mistu...
Moji su starinom iz Podgore.Uglavnom trgovci i pratri.  B-)
Sverceri hoces reci 

A to se vidi 
Nikad to nije vidlo zakona i dobrih obicaja

U komunizmu bi se tako reklo.
Mi na zapadu to zovemo trgovcima, a halal je u  jednoj drugoj civilizaciji.
Na istoku samo muftije imaju zekat(porez), a u komunizmu ...hja...propast...
Zato i bježe na ločku  k nama na Zapad.


Last edited by Eroo on Fri 25 Oct - 7:21; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Sora Fri 25 Oct - 7:20

Tebi s rampa u glsvi od jutra 
Nema veze s vezom sta si odgovorio

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Eroo Fri 25 Oct - 7:23

Sora wrote:Tebi s rampa u glsvi od jutra 
Nema veze s vezom sta si odgovorio
Šta znam..seli u Tursku, Rusiju, ako smatraš da je tamo bolje.
Poslala si sina u Irsku, naravno, a onda bevkaš sa strane kako propadamo. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by vuksadinare Fri 25 Oct - 7:35

Eroo wrote:
Sora wrote:Tebi s rampa u glsvi od jutra 
Nema veze s vezom sta si odgovorio
Šta znam..seli u Tursku, Rusiju, ako smatraš da je tamo bolje.
Poslala si sina u Irsku, naravno, a onda bevkaš sa strane kako propadamo. :)
dobro je njoj ovdje...samo duplo vidi jer ima dioptriju veliku i naocale pepeljarke
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Back to top Go down

Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena Empty Re: Letica:Kolinda Pazinska-Kolinda Blajburška-Kolinda Vukovarska-Kolinda Vatrena

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum