ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religijska samoidentifikacija forumaša

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako se izjašnjavate?

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_lcap27%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_rcap 27% 
[ 6 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_lcap41%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_rcap 41% 
[ 9 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_lcap5%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_lcap23%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_rcap 23% 
[ 5 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_lcap4%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 22
 
 

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 13:19

Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?

Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.

Ti nisi krscanin, kako sam vec gore naveo. Ti u stvari niti nemas pojma sto je krscanstvo, zao mi je da to moram napisati.
Naime, ako bi dogme krscanstva bile dokazive, dakle empirijskim putem evidentirane, e onda bi ta vrsta krscanstva bilo cisto i nepatvoreno praznovjerje. Covjece, jednu dogmu mozes ickljucivo vjerovati, ili odbaciti. Medjutim, ako uzmes u obzir domete scijentizma i na taj nacin ce ti postati jasno, da slijedis cisto praznovjerje. Znanost ne uci ISTINU, nego iskljucivo aproksimacije i plauzibilnosti. Jedna teorija, pa bila ona i 70% tocna, jos je uvjek pogresna. Priblizavanje istini, iz znanstvenog Aspekte je potpuna, ali sigurna uluzija. Mi mozemo pokusati nase vjerovanje u nadnaravne Entitete racionalno obrazloziti i logicno utemeljiti, ali empirijski spoznati bi bila cista iluzija i praznovjerje. U konacnosti se ipak svodi sve na jedno: vjerovanje. Imas paletu mogucnosti u sto, komu ili  cemu zezilis vjerovati, ali postedi razumne ljude scijentistickog praznovjerja.
"Si comprehendis non est Deus" kaze Sv.  Augustin. Ako si Boga shvatio, adio Boze. Razumjes li me? lol!

Tvoje mišljenje i ništa više (neću biti nepristojan i etiketirati napisano na neki ružniji i pejorativniji način, iako imam taj poriv trenutno). Da ne ulazim u detalje, mogu jedino dodati da ga odbacujem u potpunosti. :coffee

Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Michael1 24/4/2014, 13:28

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:


Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

A ti si očito protestant, jer iza ovih riječi njušim načelo "sola scriptura". Jer Katolička Crkva je još 1950-ih priznala evoluciju kao validnu teoriju, te utvrdila da katolička teologija nije u suprotnosti s teorijom evolucije.

Daleko od toga da bih ja bio protestant!
RKC- niti je, niti moze priznati TE. To su obicne lazi. Ako netko nekada napisa, da Bog moze djelovati i preko Evolucije to ne znaci, da on to i cini. Zacjelo ne, a to pokazuju i najnovija znanstvena otkrica.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Michael1 24/4/2014, 13:34

Bran_Do wrote:
Tvoje mišljenje i ništa više (neću biti nepristojan i etiketirati napisano na neki ružniji i pejorativniji način, iako imam taj poriv trenutno). Da ne ulazim u detalje, mogu jedino dodati da ga odbacujem u potpunosti. :coffee
Ljutnja je nepotrebna.
Promisli malo bolje sto je evolucija i na koji ju nacin zastupaju i brane scijentisti ako se zelis pribliziti istini.
Ateisti brane evoluciju i zavode naivne vjernike, odnosno teiste, kako se ona ne protivi njihovu vjerovanju u Boga, te da ju mogu zastupati i ostati vjernici. To su obicne lazi. Oni zele sto opsirniju platvormu u obrani te lazne teorije, koju znanost stvarno i objektivno obara. To im je jedina znanstvena opcija na kojoj baziraju svoj svjetonazor bez Boga.
Na tvoju veliku zalost, ni s Bogom ona nije vjerodostojnija, jer ju znanstveni nalazi obaraju.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Guest 24/4/2014, 15:20

Ragnarok wrote:
von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?
Nisam ti nijednom napisao da si glup, no ljudi koji ne mogu podnijeti kritiku nisu za rasprave. Ne ponašaj se kao uvrijeđena damica ako sam tu i tamo napisao da se ne slažem s tobom.

Ma ne samo si napiso, ne načitan si i shvatit ćeš neke stvari kasnije ili jednostavno, mislit ćeš kao ja jer je moj pogled ispravan
Neinformiran si, po mom mišljenju, u nekim stvarima što se tiče krščanstva i njegove prirode, to si i sam priznao. Opet ne znači da si glup, jebote. Kažem jer sam i sam nekad razmišljao kao ti, mrzio sve što ima s kršćanstvom jer nisam imao ni želje ppobliže upoznati neke stvari. I danas poštujem sve stare paganske religije (svaka ima svoje vrijednosti koje su, na kraju krajeva, ugrađene i u samo kršćanstvo), ne omalovažavam ih, no smatram ih samo dijelom europske kulturne baštine, prevazidjene, no koja se mora vrednovati kao takva i ne odbacivati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 16:07

Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:


Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

A ti si očito protestant, jer iza ovih riječi njušim načelo "sola scriptura". Jer Katolička Crkva je još 1950-ih priznala evoluciju kao validnu teoriju, te utvrdila da katolička teologija nije u suprotnosti s teorijom evolucije.

Daleko od toga da bih ja bio protestant!
RKC- niti je, niti moze priznati TE. To su obicne lazi. Ako netko nekada napisa, da Bog moze djelovati i preko Evolucije to ne znaci, da on to i cini. Zacjelo ne, a to pokazuju i najnovija znanstvena otkrica.
dakle, pozdrav aganore   :)
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 16:46

Michael1 wrote:


Daleko od toga da bih ja bio protestant!
RKC- niti je, niti moze priznati TE. To su obicne lazi. Ako netko nekada napisa, da Bog moze djelovati i preko Evolucije to ne znaci, da on to i cini. Zacjelo ne, a to pokazuju i najnovija znanstvena otkrica.

Najnovija znanstvena otkrića itekako potvrđuju glavne odrednice Teorije evolucije. Pratim znanstvene publikacije pa sam poprilično upućen, tim više što sam i sam dio znanstvene zajednice (doduše ne u tom njenom segmentu, ali itekako pratim dokaze i istraživanja).

Što se tiče RKC i njenog prihvaćanja mogućnosti da je evolucija validna, to nije laž, slobodno provjeri.

Prvo, radi se o enciklici Humani Generis iz 1950., gdje je Papa Pio XII zauzeo neutralan stav spram evolucije, evo i citata:

"Zbog toga crkveno Učiteljstvo ne zabranjuje istraživanje o „evolucionističkom” učenju, ukoliko se ono odnosi na porijeklo ljudskoga tijela iz već postojeće i žive tvari – katolička nam vjera naime nalaže vjerovati da duše neposredno stvara Bog."


Štoviše, Ivan Pavao II je tijekom svojega pontifikata, naročito 1990-ih, uviđajući važnost odnosa znanosti i vjere općenito, napisao mnoge dokumente i održao mnoge govore na temu odnosa stvaranja i evolucije. A opći je njegov zaključak da se ispravno shvaćena vjera u stvaranje i ispravno shvaćeno evolucionističko naučavanje ne suprotstavljaju jedno drugom. 


Citat Pape Ivana Pavla II: »nove spoznaje daju povoda da u teoriji evolucije vidimo više od hipoteze«
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 16:48

Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
Tvoje mišljenje i ništa više (neću biti nepristojan i etiketirati napisano na neki ružniji i pejorativniji način, iako imam taj poriv trenutno). Da ne ulazim u detalje, mogu jedino dodati da ga odbacujem u potpunosti. :coffee
Ljutnja je nepotrebna.
Promisli malo bolje sto je evolucija i na koji ju nacin zastupaju i brane scijentisti ako se zelis pribliziti istini.
Ateisti brane evoluciju i zavode naivne vjernike, odnosno teiste, kako se ona ne protivi njihovu vjerovanju u Boga, te da ju mogu zastupati i ostati vjernici. To su obicne lazi. Oni zele sto opsirniju platvormu u obrani te lazne teorije, koju znanost stvarno i objektivno obara. To im je jedina znanstvena opcija na kojoj baziraju svoj svjetonazor bez Boga.
Na tvoju veliku zalost, ni s Bogom ona nije vjerodostojnija, jer ju znanstveni nalazi obaraju.

Znanost stvarno i objektivno obara jedino literalizam u tumačenju svetih knjiga u kojima radikalni teisti najprije donose zaključak, pa potom selektivno odabiru dokaze koji bi potvrdili taj i takav zaključak.
Prema tome, ne treba brkati kruške i jabuke. Niti evolucija obara Boga, niti se znanost bavi dokazivanjem  ili opovrgavanjem Boga, niti teologiju RKC na ikakav način ugrožava TE. Osim kod dijela katoličkih vjernika koji su "tvrdolinijaši" pa imaju tendenciju odbacivati znanstvena otkrića.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Ragnarok 24/4/2014, 17:11

von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?
Nisam ti nijednom napisao da si glup, no ljudi koji ne mogu podnijeti kritiku nisu za rasprave. Ne ponašaj se kao uvrijeđena damica ako sam tu i tamo napisao da se ne slažem s tobom.

Ma ne samo si napiso, ne načitan si i shvatit ćeš neke stvari kasnije ili jednostavno, mislit ćeš kao ja jer je moj pogled ispravan
Neinformiran si, po mom mišljenju, u nekim stvarima što se tiče krščanstva i njegove prirode, to si i sam priznao. Opet ne znači da si glup, jebote. Kažem jer sam i sam nekad razmišljao kao ti, mrzio sve što ima s kršćanstvom jer nisam imao ni želje ppobliže upoznati neke stvari. I danas poštujem sve stare paganske religije (svaka ima svoje vrijednosti koje su, na kraju krajeva, ugrađene i u samo kršćanstvo), ne omalovažavam ih, no smatram ih samo dijelom europske kulturne baštine, prevazidjene, no koja se mora vrednovati kao takva i ne odbacivati.

Ma sve 5, nije da imam dug fitilj.

Ali krivo si shvatio da ja mrzim kršćanstvo i sve povezano s njim. Jedino mi idu na k tvrdnje ''doći ćeš ti k nama''.

Na kraju krajeva, rodio sam se u kršćanskoj kulturi i dio je mene, samo se razilazimo u pojedinim stvarima.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 17:50

genitalni_herpes wrote:
Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:


Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

A ti si očito protestant, jer iza ovih riječi njušim načelo "sola scriptura". Jer Katolička Crkva je još 1950-ih priznala evoluciju kao validnu teoriju, te utvrdila da katolička teologija nije u suprotnosti s teorijom evolucije.

Daleko od toga da bih ja bio protestant!
RKC- niti je, niti moze priznati TE. To su obicne lazi. Ako netko nekada napisa, da Bog moze djelovati i preko Evolucije to ne znaci, da on to i cini. Zacjelo ne, a to pokazuju i najnovija znanstvena otkrica.
dakle, pozdrav aganore   :)
Aganor ne čita tvoje postove, genitalije, odvratan mu je tvoj nik:)
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 17:56

aben wrote:
genitalni_herpes wrote:
Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:


Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

A ti si očito protestant, jer iza ovih riječi njušim načelo "sola scriptura". Jer Katolička Crkva je još 1950-ih priznala evoluciju kao validnu teoriju, te utvrdila da katolička teologija nije u suprotnosti s teorijom evolucije.

Daleko od toga da bih ja bio protestant!
RKC- niti je, niti moze priznati TE. To su obicne lazi. Ako netko nekada napisa, da Bog moze djelovati i preko Evolucije to ne znaci, da on to i cini. Zacjelo ne, a to pokazuju i najnovija znanstvena otkrica.
dakle, pozdrav aganore   :)
Aganor ne čita tvoje postove, genitalije, odvratan mu je tvoj nik:)
pih, ne znam zašto ljudi ne vole genitalni herpes  :(
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 18:07

Ja san se masu slaga s aganoron, ima u meni ta jedna ekstremistička crta:)
 i forum je nakon atentata na njega umra, jel da
Jedino je oldi bia na njegovoj strani, i ti, kolko se sićan

I upiša san se kad ti je reka to za nik, on je jedan od rijetkih koje bi volia sresti uživo. Al nosia bi pancirku ispod majce:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 18:14

joj koji bi ti bio forumaš...neki koji nije dugo piso...hm...dosta je ljudi tamo prošlo....sicamber?
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 18:21

Nisan ni rič nikad tamo napisa, ne moš me znati.

A sickamber je mulac:) lucijus je s drge strane bia kvalitetan kadar, al njega ste otirali. I ti imaš griha u tome, šta ga nisi brania od sotonista, znan sve vaše prljave tajne, ihaha

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 18:22

a nije bio mulac...
a Lucius je bio fantastičan, da...svašta fino pis'o...uh huh....
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 18:46

kako nije, poslini od..onog sotoniste

šteta, da, al to je tako kad si uravnotežen. moja je teorija da moraš imati neki hendikep za izdržati u areni, biti damaged goods, imati devijantnu crtu ličnosti:)

ti si recimo muško al na porodiljnon.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 18:53

aben wrote:moja je teorija da moraš imati neki hendikep za izdržati u areni, biti damaged goods, imati devijantnu crtu ličnosti:)

ti si recimo muško al na porodiljnon.

 :^0 

psssssst......kod mene kod kuće se očito zna tko piša stojećki  :L
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 18:55

slavonke glase za dobre žene, al čujen da imaju tešku ruku :(

svakon njegov križ, jel tako

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by genitalni_herpes 24/4/2014, 19:07

ne bih generalizir'o žene ili bilo što
-Svakako za bit dugo na forumu možda treba bit ekscentričan.....naravno zato su podforumi tamo i fino svako ode u "tor" koji mu odgovara. :D
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 19:16

malo, zapravo, sad se pokušavan sititi ijednog normalnog čovika- pod uvjeton da je toliko vrimena na forumu da mu se počnu ostravati karakterne osobine u postovima- i ne mogu.

al zato ne manjka zajebancije, to je ka da su svi članovi foruma zaposlenici cirkusa po nakakvoj osnovi- neko je klaun, neko je žena s bradom i sl.
i, još nešto, imali smo fantastične predstavnike skoro svih pravaca, to se malo di vidi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by immortal 24/4/2014, 19:22

moramo naći temu za neobavezne razgovore 
ovo je opet spam jer je tema religijska samoidentifikacija
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 19:25

mortal-joint wrote:moramo naći temu za neobavezne razgovore 
ovo je opet spam jer je tema religijska samoidentifikacija
smapanje je moja religija, a ustav mi jamči slobodu konfesije
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 4 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum