ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religijska samoidentifikacija forumaša

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako se izjašnjavate?

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_lcap27%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_rcap 27% 
[ 6 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_lcap41%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_rcap 41% 
[ 9 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_lcap5%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_lcap23%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_rcap 23% 
[ 5 ]
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_lcap4%Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 22
 
 

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Ragnarok 20/4/2014, 01:22

von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
von_Starhemberg wrote:
kingkong wrote:
EmberSpirit wrote:Ja prakticiram okultno,
Kako stoje stvari, vidim da ću teško na ovom forumu...naći istomišljenike. To je dobro! Što znači...da ću morati uprijeti sve svoje znanje...iskustvo i duha...da vas Bog preko mene dovede do prave Istine! Za početak ću te pitati, što to uopće znači prakticirati okultno; zazivljaš li zle duhove...ili možda koristiš metodu TM-a; ili je u pitanju nešto sasvim drugo...da vidimo na ćemu smo. Uostalom..surova činjenica jest da na području HR-e, postoji mnoštvo različitih okultnih zajednica, kulteva i sekti..kojima je jedini cilj konvertirati mlade ljude...i obećavati im nepostojeći raj...manipulirati njihovim osjećajima..i na kraju dovesti do smrti. Tome u prilog govori veliki broj samoubojstava...maloljetničkog nasilja...i neobjašnjivih bjegova od kuće..dakle, okultizam je vrlo delikatna tema...na kraju ne radi se o nikakvoj religiji već pojavi koja koristi religijske forme..u svrhu zloupotrebe i manipulacije! KC oštro osuđuje svaku takvu pojavu; i jedina borba protiv toga jest kvalitetna edukacija...i okupljanje mladih u svrhu kvalitetnijeg društvenog života..i angažiranju prema svima onima koji su u potrebi.
Ti si isti kao Ragnarok, samo piliš u drugom smjeru. Jel ne može na ovim raspravama bez generalizacija? Nije sve okultno destrukcija, niti je sve što nosi predznak kršćansko benevolentno. Širok je to spektar i treba sve razumjeti posebno u pripadajućem kontekstu.

Neka ti piliš u svakom smjeru, pa onda rekneš da ću doći do tvoje istine.

Ma tako je, treba biti fanatik koji svoje zna i mrzi drugo, što ne zna. Nit znanja, nit razuma, jel?

Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?

Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Ragnarok 20/4/2014, 01:23

kingkong wrote:
Ragnarok wrote:Ma da postavi se ti iznad i dođi nam donositi ''istinu'' :blj 

A kad već ideš sve označiti po izoliranim događajima, onda možeš reći i za KC da joj je cilj pedofilija i kriminal.

Kako ti sad zvuči tvoja logika?
Što se tebe tiče...odmah se mogu postaviti iznad...i ne trebam ti donositi nikakvu Istinu...

Kao prvo nauči se razlikovati instituciju od pojave.Na isti način ja mogu postaviti pitanje je li cilj policiji ili sudstvu nepravednost i bezakonje...ili ti misliš drugačije...

Normalno da možeš, ti si čak umislio da si Hrvati bili križari, a ne da si križari spalili Zadar.

Sam si se popravio, good boy
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by kingkong 20/4/2014, 01:37

Ragnarok wrote:Normalno da možeš, ti si čak umislio da si Hrvati bili križari, a ne da si križari spalili Zadar.

Sam si se popravio, good boy
Rijetko kad si ja nešto umislim. Ako kojim slučajem se tako nešto i dogodi...onda ću imati tebe koji će me na to upozoriti, ALELUJA, kompa!  ;)

_________________
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Ragnarok 20/4/2014, 01:40

kingkong wrote:
Ragnarok wrote:Normalno da možeš, ti si čak umislio da si Hrvati bili križari, a ne da si križari spalili Zadar.

Sam si se popravio, good boy
Rijetko kad si ja nešto umislim. Ako kojim slučajem se tako nešto i dogodi...onda ću imati tebe koji će me na to upozoriti, ALELUJA, kompa!  ;)

Ae...usput sritan Uskrs! red je. Ostalim koji slave također
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 23/4/2014, 16:53

aben wrote:

vidi, odjeba si vjeru na  vrime, što znači da te sputavala  nekako. naša crkva nije baš zahtjevna da moraš po dana nešto čeprkati, klanjati se, klati ovce isl, al je zahtjevna u moralnon
smislu. kako te, dakle, sputavala? šta sad moš napokon raditez straha daš ić u pakal?

Zašto bi nužno netko bio u vjeri ili izvan nje zahvaljujući kriteriju hedonizma? Čemu ta lažna dihotomija?
Evo, ja nisam više religiozan, a nikad u životu nisam bio hedonist niti me previše interesiralo udovoljavanje najnižim porivima (u se, na se i poda se). Jednostavno sam, kroz potragu za znanjem i istinom, u određenom trenutku shvatio da institucionalna religioznost ima svoje spoznajne granice i ograničenja. I da su sumnja i preispitivanje znatno pozitivnije stvari od dogmatizma i slijepe vjere.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 23/4/2014, 16:59

kingkongKako stoje stvari, vidim da ću teško na ovom forumu...naći istomišljenike. To je dobro! Što znači...da ću morati uprijeti sve svoje znanje...iskustvo i duha...da vas Bog preko mene dovede do prave Istine!...... wrote:Ne razumijem...zar ja ne bi smio imati svoje mišljenje..o nekoj temi...a niti nakraj pameti mi nije biti nekakvim arbitrom..svrha rasprave koliko je meni poznato jest suprotstavljanje drugačijem mišljenju...a hoće li to netko činiti s argumentima ili bez njih...stvar je svakog posebno korisnika ovog foruma. Eto ja sam imao itekako dobru volju...čuti što ćeš ti reći na moje pitanje ali si ga ti odlučio bojkotirati. Dakako; na to imaš pravo. Nema problema... SVAKO DOBRO ŽELIM!

Hm... najprije apsolutiziraš svoje mišljenje nazivajući ga "pravom istinom", a potom se pozivaš na pluralizam u mišljenjima.... čemu to?
I smatraš li zaista da je ova tvoja gornja izjava izrečena u duhu tog pluralizma mišljenja i objektivne rasprave na koju se pozivaš u donjoj rečenici?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Guest 23/4/2014, 17:21

Ragnarok wrote:
Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?
Nisam ti nijednom napisao da si glup, no ljudi koji ne mogu podnijeti kritiku nisu za rasprave. Ne ponašaj se kao uvrijeđena damica ako sam tu i tamo napisao da se ne slažem s tobom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 23/4/2014, 19:00

Bran_Do wrote:
aben wrote:

vidi, odjeba si vjeru na  vrime, što znači da te sputavala  nekako. naša crkva nije baš zahtjevna da moraš po dana nešto čeprkati, klanjati se, klati ovce isl, al je zahtjevna u moralnon
smislu. kako te, dakle, sputavala? šta sad moš napokon raditez straha daš ić u pakal?

Zašto bi nužno netko bio u vjeri ili izvan nje zahvaljujući kriteriju hedonizma? Čemu ta lažna dihotomija?
Evo, ja nisam više religiozan, a nikad u životu nisam bio hedonist niti me previše interesiralo udovoljavanje najnižim porivima (u se, na se i poda se). Jednostavno sam, kroz potragu za znanjem i istinom, u određenom trenutku shvatio da institucionalna religioznost ima svoje spoznajne granice i ograničenja. I da su sumnja i preispitivanje znatno pozitivnije stvari od dogmatizma i slijepe vjere.
zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 23/4/2014, 19:02

von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?
Nisam ti nijednom napisao da si glup, no ljudi koji ne mogu podnijeti kritiku nisu za rasprave. Ne ponašaj se kao uvrijeđena damica ako sam tu i tamo napisao da se ne slažem s tobom.
al, mora postojati ime za ljude koji ne mogu podniti kritiku, izmisli ako ne postoji:)
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by kingkong 23/4/2014, 20:16

Bran_Do wrote:
kingkongKako stoje stvari, vidim da ću teško na ovom forumu...naći istomišljenike. To je dobro! Što znači...da ću morati uprijeti sve svoje znanje...iskustvo i duha...da vas Bog preko mene dovede do prave Istine!...... wrote:Ne razumijem...zar ja ne bi smio imati svoje mišljenje..o nekoj temi...a niti nakraj pameti mi nije biti nekakvim arbitrom..svrha rasprave koliko je meni poznato jest suprotstavljanje drugačijem mišljenju...a hoće li to netko činiti s argumentima ili bez njih...stvar je svakog posebno korisnika ovog foruma. Eto ja sam imao itekako dobru volju...čuti što ćeš ti reći na moje pitanje ali si ga ti odlučio bojkotirati. Dakako; na to imaš pravo. Nema problema... SVAKO DOBRO ŽELIM!

Hm... najprije apsolutiziraš svoje mišljenje nazivajući ga "pravom istinom", a potom se pozivaš na pluralizam u mišljenjima.... čemu to?
I smatraš li zaista da je ova tvoja gornja izjava izrečena u duhu tog pluralizma mišljenja i objektivne rasprave na koju se pozivaš u donjoj rečenici?
A što bi po tebi trebao?! Reći moja vjera je ta i ta...ne mora biti istinita...ali bi volio da prispjete k mom mišljenju.Na kraju ni to ne bi bio pluralizam, samo što bi doveo u sumnju svoje vjerovanje. Ono što je dovelo do ovog posta u kom dajem naglasak na toleranciju jest jedan uvredljiv nastup prema kršćanskoj vjeroispovijesti. To što ja ulazim u raspravu da je "moja" Istina jedino moguća i ispravna...nipošto ne znači njeno miniranje...ta svi na isti način prezentiraju ili žele "nametnuti" svoje. To je cijela filozofija.  B-)

_________________
Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 09:26

aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?

Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.


Last edited by Bran_Do on 24/4/2014, 09:29; edited 1 time in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 09:27

kingkong wrote:

A što bi po tebi trebao?! Reći moja vjera je ta i ta...ne mora biti istinita...ali bi volio da prispjete k mom mišljenju.Na kraju ni to ne bi bio pluralizam, samo što bi doveo u sumnju svoje vjerovanje. Ono što je dovelo do ovog posta u kom dajem naglasak na toleranciju jest jedan uvredljiv nastup prema kršćanskoj vjeroispovijesti. To što ja ulazim u raspravu da je "moja" Istina jedino moguća i ispravna...nipošto ne znači njeno miniranje...ta svi na isti način prezentiraju ili žele "nametnuti" svoje. To je cijela filozofija.  B-)
OK, razumijem. Hvala na pojašnjenju.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 09:32

aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

Može biti da je spomenuti korisnik mislio da je živio u laži, ali da je na vrijeme došao do nečega što smatra istinitim. Osim toga, ako je bio nekakav vjernik i ako se držao moralnih i etičkih načela samo iz nekakvog "straha od pakla", to nikada i nije bila vjera u pravom smislu - To me dovodi do mojega sljedećeg zaključka, većina ljudi-vjernika u suštini i nisu pravni vjernici, iako misle i sami sebi utvaraju da to jesu.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 11:38

Bran_Do wrote:


Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.
uu, koje sranje, čoviče, pa ti si sad u kategoriji s ivon josipovićen:(

pa ništa u vjeri se ni ne može dokazati. a pakiranje naših zaključaka je jednostavno nemoguće izbjeći. crkva ka i svaka grupa ili izjava ima problem razgraničenja, mora se odrediti po svim pitanjima. mora li se prihvatiti baš svako bez imalo sumnje da bi bia true beliver, i da se ne bi samoproglasia licemjeron? 
možda si ipak stvoria jednu lažnu dihotomiju, istu ka i henok, al zrcalnu.

 puno je malo kategorija u koje sebe mogu svrstati a da mi noga ili ruka ne vire. svejedno, ne odustajen od kategorija, its lots of fun:)

mi smo dio povijesti crkve, a vidi čemu pripadamo:

 Ljudi su upali u glupu naviku da o pravovjerju razgovaraju kao o nečemu što je teško, monotono i bezopasno. Nikada nije bilo ničeg tako pogibeljnog ili tako uzbudljivog kao što je to pravovjerje. Bio je to zdrav nazor; a biti razborit je dramatičnije nego biti mahnit. Bila je to ravnoteža čovjeka koji upravlja konjima u pomamnoj jurnjavi, i za kojeg se čini da se svija i koleba sad na jednu sad na drugu stranu, a ipak u svakom svom stavu posjeduje aritmetičku točnost i gracioznost kipa. Crkva je u svojim prvim danima bila strastvena i nagla prilikom uključivanja u ratove; ali se ne može reći da se poput vulgarnog fanatizma slijepo držala samo jedne ideje. Skretala je u lijevo i u desno, upravo da bi izbjegla ogromne prepreke. S jedne strane je ostavila ogromni teret arijanizma, potpomognutog svim njegovim svjetovnim silama, koji je pokušavao učiniti kršćanstvo odviše svjetovnim. Slijedećeg je trenutka skretala da bi izbjegla orijentalizam, koji bi je bio učinio odviše nesvjetovnom. Crkva nije nikada prihvatila put podložnosti ili konvencionalni pristup; ona nikad nije bila konvencionalna. Bilo je puno lakše prihvatiti svjetovnu moć arijevaca. U kalvinističkom sedamnaestom stoljeću, bilo je lakše upasti u beznadnu jamu predestinacije. Lako je biti luđak; lako je biti heretik. Uvijek je lako dozvoliti da svako razdoblje ima svoje shvaćanje stvari; teško je sačuvati svoje vlastito shvaćanje stvari. Uvijek je lako biti moderan; kao što je lako biti snob. Upasti u bilo koju od tih otvorenih zamki zablude i pretjerivanja, koje su stajalište za stajalištem i sekta za sektom razasuli po povijesnoj stazi kršćanstva - to bi zaista bilo jednostavno. Uvijek je lako pasti; ima bezbroj načina da se padne, samo jedan pri kojem se ostaje uspravan. Upasti u bilo koji od hirova, od gnosticizma do Kršćanske znanosti, zaista bi bilo podložno i bez duha. Izbjeći ih sve bila bi vrtoglava avantura. A u mojoj viziji nebeska kočija juri grmeći kroz stoljeća; tmurne hereze rastu i ruše se, tvrdoglava istina posrće, ali ostaje uspravna. G.K.Chesterton
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 11:44

aben wrote:

uu, koje sranje, čoviče, pa ti si sad u kategoriji s ivon josipovićen:(

Kužim na što ciljaš, ali pronalaženje srednjeg puta nije isto što i kalkulantsko udovoljavanje dvjema stranama. Zapravo je i najteže naći srednji put i izbjegavati potpuno etiketiranje i trpanje u ladice svega. Zato se i slažem s tobom ovo što si rekao da je "puno kategorija u koje sebe možeš utrpati a da ti noga ili ruka ne vire."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by aben 24/4/2014, 11:54

Bran_Do wrote:
aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

Može biti da je spomenuti korisnik mislio da je živio u laži, ali da je na vrijeme došao do nečega što smatra istinitim. Osim toga, ako je bio nekakav vjernik i ako se držao moralnih i etičkih načela samo iz nekakvog "straha od pakla", to nikada i nije bila vjera u pravom smislu - To me dovodi do mojega sljedećeg zaključka, većina ljudi-vjernika u suštini i nisu pravni vjernici, iako misle i sami sebi utvaraju da to jesu.


haha, kad san počea čitati vaš podforum, i normalno vašeg kralja henoka, interesiralo me koliko je to rašireno. počea san ispitivati ljude oko sebe koji su slovili kao pravi vjernici. niko nije ima blage veze o čemu govorim :) a pita san ih klasične pizdarije koje nan predbacuju protestanti i židovi, kojih se grčevito drže sedevakantinci, naše dogme i tako to. niko, ama baš niko ne bi po ton kriteriju bia vjernik.


dobro. jednostavno mi ne leži ono "na vrime".
kad ateist prijeđe na religiju, prihvaćan "na vrijeme" jer je zajebano, moš umriti prije konverzije a to ima strašne konzekvence.
što je to što se moglo dogoditi u obratnom slučaju?
čovik cili život mijenja mišljenja, i reći da si na vrime prominia mišljenje je kratkovidno, možda ga opet prominiš.
zato ja mislin da to ima neke materijalne implikacije, a odma san i napisa, sumnjan na seks:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Ragnarok 24/4/2014, 12:18

von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Ma jok, nego kao ti, svi koji nemaju mišljenje kao ti su glupi, a kad se opamete mislit će isto, jel?
Nisam ti nijednom napisao da si glup, no ljudi koji ne mogu podnijeti kritiku nisu za rasprave. Ne ponašaj se kao uvrijeđena damica ako sam tu i tamo napisao da se ne slažem s tobom.

Ma ne samo si napiso, ne načitan si i shvatit ćeš neke stvari kasnije ili jednostavno, mislit ćeš kao ja jer je moj pogled ispravan
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Michael1 24/4/2014, 12:59

Bran_Do wrote:
aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?

Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.

Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Michael1 24/4/2014, 13:11

Bran_Do wrote:
aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?

Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.

Ti nisi krscanin, kako sam vec gore naveo. Ti u stvari niti nemas pojma sto je krscanstvo, zao mi je da to moram napisati.
Naime, ako bi dogme krscanstva bile dokazive, dakle empirijskim putem evidentirane, e onda bi ta vrsta krscanstva bilo cisto i nepatvoreno praznovjerje. Covjece, jednu dogmu mozes ickljucivo vjerovati, ili odbaciti. Medjutim, ako uzmes u obzir domete scijentizma i na taj nacin ce ti postati jasno, da slijedis cisto praznovjerje. Znanost ne uci ISTINU, nego iskljucivo aproksimacije i plauzibilnosti. Jedna teorija, pa bila ona i 70% tocna, jos je uvjek pogresna. Priblizavanje istini, iz znanstvenog Aspekte je potpuna, ali sigurna uluzija. Mi mozemo pokusati nase vjerovanje u nadnaravne Entitete racionalno obrazloziti i logicno utemeljiti, ali empirijski spoznati bi bila cista iluzija i praznovjerje. U konacnosti se ipak svodi sve na jedno: vjerovanje. Imas paletu mogucnosti u sto, komu ili  cemu zezilis vjerovati, ali postedi razumne ljude scijentistickog praznovjerja.
"Si comprehendis non est Deus" kaze Sv.  Augustin. Ako si Boga shvatio, adio Boze. Razumjes li me? lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 13:17

Michael1 wrote:


Ti si se sam ekskomunicirao. Covjek koji vjeruje u evoluciju a ne u kreaciju, nije krscanin, jer ta teorija ne ide konformno sa krscanskim Bogom. Zao mi je!

A ti si očito protestant, jer iza ovih riječi njušim načelo "sola scriptura". Jer Katolička Crkva je još 1950-ih priznala evoluciju kao validnu teoriju (Papa Pio XII, a kasnije je 1990-ih to ponovio i Ivan Pavao II), te utvrdila da katolička teologija nije u suprotnosti s teorijom evolucije. Prema tome, na tvoju promašenu tezu mogu samo odvratiti da ti nisi katolik.


Last edited by Bran_Do on 24/4/2014, 13:26; edited 2 times in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Bran_Do 24/4/2014, 13:19

Michael1 wrote:
Bran_Do wrote:
aben wrote:

zašto bi neko reka da je odjeba vjeru na vrime? 
evo, ti si je odjeba, bi li reka da si to učinia na vrime, i kad bi to bilo točno a vjerujen da nije, što bi ti mislia pod time?

realana je vjerojatnost da ja grišin, al do daljnjeg mislin da je lik ideološki protivnik katoličke crkve. 
jebiga, i ti si sad ideološki protivnik katoličke crke u strogom henokovskom smislu, al mislin daš me za onog lika shvatit odprve. ako ne, pojasnit ću se naknadno.

al, zanimljivije, odjeba si vjeru? zar crkva ne dopušta sumnju i preispitivanje? ili si, što mi se čini legitimnim razlogom, naletia na dogmu bez uporišta?

Ne, nisam nikakav "protivnik", i dalje vidim itekakvu vrijednost u katoličkim vjerovanjima, obredima i ritualima, kao i moralnom sustavu vrijednosti. Čak sam i dalje tradicionalni katolik u smislu čašćenja i obilježavanja blagdana. Jedino što mi se sustav vrijednosti promijenio - odnosno što ne vjerujem slijepo i bezrezervno u stvari koje nije moguće dokazati.

Ne bih rekao da sam "naletio na dogmu bez uporišta", već sam zauzeo stav da znanje i otkrivanje istine nužno uključuju sumnju i preispitivanje svega, a tu nema mjesta za neupitno i slijepo vjerovanje u dogme. Naravno, nisam stvorio lažnu dihotomiju i odmah postao nekakav "protivnik" - jednostavno ću radije reći da ne znam negoli sam sebe lagati da neupitno vjerujem. Zato ne idem više ni na misu, jer bi moje izgovaranje molitve "Vjerovanja" bilo laganje i samozavaravanje s moje strane - ne mogu ju izgovarati javno ako nisam uvjeren u ono što njome izjavljujem.

Ti nisi krscanin, kako sam vec gore naveo. Ti u stvari niti nemas pojma sto je krscanstvo, zao mi je da to moram napisati.
Naime, ako bi dogme krscanstva bile dokazive, dakle empirijskim putem evidentirane, e onda bi ta vrsta krscanstva bilo cisto i nepatvoreno praznovjerje. Covjece, jednu dogmu mozes ickljucivo vjerovati, ili odbaciti. Medjutim, ako uzmes u obzir domete scijentizma i na taj nacin ce ti postati jasno, da slijedis cisto praznovjerje. Znanost ne uci ISTINU, nego iskljucivo aproksimacije i plauzibilnosti. Jedna teorija, pa bila ona i 70% tocna, jos je uvjek pogresna. Priblizavanje istini, iz znanstvenog Aspekte je potpuna, ali sigurna uluzija. Mi mozemo pokusati nase vjerovanje u nadnaravne Entitete racionalno obrazloziti i logicno utemeljiti, ali empirijski spoznati bi bila cista iluzija i praznovjerje. U konacnosti se ipak svodi sve na jedno: vjerovanje. Imas paletu mogucnosti u sto, komu ili  cemu zezilis vjerovati, ali postedi razumne ljude scijentistickog praznovjerja.
"Si comprehendis non est Deus" kaze Sv.  Augustin. Ako si Boga shvatio, adio Boze. Razumjes li me? lol!

Tvoje mišljenje i ništa više (neću biti nepristojan i etiketirati napisano na neki ružniji i pejorativniji način, iako imam taj poriv trenutno). Da ne ulazim u detalje, mogu jedino dodati da ga odbacujem u potpunosti. :coffee
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Religijska samoidentifikacija forumaša - Page 3 Empty Re: Religijska samoidentifikacija forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum