ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religijska praksa u svakodnevnom životu

Go down

Religijska praksa u svakodnevnom životu Empty Religijska praksa u svakodnevnom životu

Post by Guest 1/6/2014, 18:08

Na koje načine se religija i religijska praksa odražavaju u vašoj svakodnevici?
Imate li određenu praksu koju izvršavate na dnevnoj bazi (npr. molitva o određeno doba dana)? Ako da, radite li to sami ili pak u društvu drugih vjernika poput, primjerice, članova obitelji? Čitate li vjersku literaturu? Ako da, koju i koliko često?

Sudjelujete li redovito na vjerskim obredima ili sastancima? Jeste li aktivni u svojoj vjerskoj zajednici i ako jeste, na koje načine?
Smatrate li nekad da vas vjerska pravila i praksa koju slijedite ograničavaju u negativnom smislu ili pak smatrate da vam pomažu kao moralna vodilja?

Uglavnom, na koje načine živite svoju vjeru?  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijska praksa u svakodnevnom životu Empty Re: Religijska praksa u svakodnevnom životu

Post by Patriot_1 1/6/2014, 22:07

Vegvísir wrote:Na koje načine se religija i religijska praksa odražavaju u vašoj svakodnevici?
Imate li određenu praksu koju izvršavate na dnevnoj bazi (npr. molitva o određeno doba dana)? Ako da, radite li to sami ili pak u društvu drugih vjernika poput, primjerice, članova obitelji? Čitate li vjersku literaturu? Ako da, koju i koliko često?

Sudjelujete li redovito na vjerskim obredima ili sastancima? Jeste li aktivni u svojoj vjerskoj zajednici i ako jeste, na koje načine?
Smatrate li nekad da vas vjerska pravila i praksa koju slijedite ograničavaju u negativnom smislu ili pak smatrate da vam pomažu kao moralna vodilja?

Uglavnom, na koje načine živite svoju vjeru?  :)
Ja molim sam ,vjerovatno svaki dan,ne u određeno vrijeme,kad mi dođe.Molim svojim rijhečima,govorim Bogu što mi je na srcu i umu,nekad zahvaljujem,pjevam neku kršćansku pjesmu,molim ponekad i naučene molitve,"Oče naš" ili "Slava ocu",,to su mi jedine molitve koje molim a nisu spontane!Vjersku literaturu čitam,manje nego nekad a uglavnom su ili katolička ili protestantska izdanje!Jednom tjedno imamo kučnu molitvenu grupu gdje proučavamo Sv.Pismo i molimo zajedno a uglavnom,odem nedjeljom na misu kod protestanata,ponekad ne neki seminar katolički ili Misu,,,Gledam i slušam neke dobre propovjedi ili filmove duhovnog sadržaja,,,no i drugih sadržaja ali i čitam neke knjige koje nisu vjerskog karaktera!Ponekad savjetujem mlađe vjernike!

Mene zanimaju isključivo Biblijska pravila,ne toliko crkvena.Ne ograničavaju me,dapače!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Religijska praksa u svakodnevnom životu Empty Re: Religijska praksa u svakodnevnom životu

Post by Mad_Vlad 2/6/2014, 05:43

Nisam religiozan. Poštujem jednog Boga radeći na dobar i pošten način koliko god je u mojoj mogućnosti. Uvijek mi je na misli da mogu i bolje nego što jesam. Doniram potajno ne hvaleći se time. Nagrada mi je dragost u srcu kad saznam da je moja mala pomoć nekomu ispala veliko dobro.
U životu jednako prihvaćam i dobro i loše što mi se dogodi. Ne uzimam ljudima oko sebe za zlo, nastojim uvijek prvo gledati dobre osobine i po njima graditi odnos. Eto toliko.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Religijska praksa u svakodnevnom životu Empty Re: Religijska praksa u svakodnevnom životu

Post by Guest 2/6/2014, 13:59

Hvala na odgovorima.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijska praksa u svakodnevnom životu Empty Re: Religijska praksa u svakodnevnom životu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum