ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Page 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 15/5/2015, 06:32

Ne glumi.
Ako nisi te sreće da samo legneš i umreš, uvijek ćeš nekome pasti na teret.
Ali bolje da se žena brine o tebi nego ti o njoj.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 15/5/2015, 09:16

ko ne glumi? 

to ti i govorin, al ženi na teret, a ne nekome drugome. žene se cili život brinu o muževima, to na kraju in dođe ka trešnja. kad situacia zahtieva obrnute uloge, svi patu.
slično ka ona izreka, kad roditelj daje ditetu svi se smiju, kad dite daje roditelju svi plaču.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 15/5/2015, 10:34

aben wrote:ko ne glumi?

Stoji.
to ti i govorin, al ženi na teret, a ne nekome drugome. žene se cili život brinu o muževima, to na kraju in dođe ka trešnja. kad situacia zahtieva obrnute uloge, svi patu.
Pa je , žena bi i u grobu patila ako bi se netko drugi brinuo o tebi na samrtnoj postelji. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 15/5/2015, 11:47

što stoji, ne razumin o čemu govoriš.

ne znam pate li mrtvi, al iz naše pozicije to nije ni bitno jer namamo informacija.
 iz perspektive life expectancyja patili bi drugi kojih zapadne briga i onaj koji umire više nego u toj češćoj varijanti kad muž prvi odapne.
uvažavajući tu spoznaju, ponavljam, ja bi uvik bira ić prvi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 15/5/2015, 20:23

aben wrote:što stoji, ne razumin o čemu govoriš.

Tvoja tvrdnja da svi glume, bemu... :)
ne znam pate li mrtvi, al iz naše pozicije to nije ni bitno jer namamo informacija.
 iz perspektive life expectancyja patili bi drugi kojih zapadne briga i onaj koji umire više nego u toj češćoj varijanti kad muž prvi odapne.
uvažavajući tu spoznaju, ponavljam, ja bi uvik bira ić prvi.

Zašto više patili oni koji brinu o muškarcu ?
I zašto bi ti u tom slučaju više patio?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 15/5/2015, 23:33

ja ne tvrdin da svi glumu, ja te pitan ko ne glumi, što znači tvoja rečenica ' ne glumi'.

jer dotad nisu brinuli o njemu, a ja jer bi o meni brinua stranac.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 16/5/2015, 06:26

aben wrote:ja ne tvrdin da svi glumu, ja te pitan ko ne glumi, što znači tvoja rečenica ' ne glumi'.

Joj aben...
Ne glumi da ne glumiš...(ovako možemo do Sudnjeg dana :) )

jer dotad nisu brinuli o njemu, a ja jer bi o meni brinua stranac.
Pa šta ako nisu?
Moja teta koja je nedavno umrla imala je šestero djece, nijedno se nije o njoj moglo brinuti 24h/dan, tu je brugu preuzela jedna susjeda. Za taj trud dobila je kuću. Što bi netko patio ako se brine o drugome.?
Ili, imam u zgradi dvoje staraca koji imaju tri kćeri. Odlučili su da nikome neće pasti na teret i rezervirali su si starački dom za oboje. Bolesni su, ona više od njega, ali on se tako lijepo brine o njoj.Kad više ne bude mogao , idu u dom. Di je tu problem?
A ti bi patio? Ma daj? ! Koji gotovan!!! I radije bi umro prije samo da se stranac ne brine o tebi. Nije važno kako je ženi. Za nju neka se brine stranac, šta ima veze, jel.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 16/5/2015, 09:47

interesantno je kako prihvaćaš generalizaciju da muški živu 5 godina kraće, jer tetak je partia ranije od tetke, a ne prihvaćaš opću tvrdnju da se se ljudi tomu prilagodili jer ujac brine o bolesnoj ujni:)

profesionalna njega je super stvar, tu nema problema.


da, šta si se uzjogunila oko toga, ja bi radije umra negi dopustia da me dogleda neko drugi osim moje  žene, a žene rjeđe imaju takav stav.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 16/5/2015, 17:22

aben wrote:interesantno je kako prihvaćaš generalizaciju da muški živu 5 godina kraće,

Nije generalizacija, nego statistički podatak. I nije 5 godina nego 6. 

da, šta si se uzjogunila oko toga, ja bi radije umra negi dopustia da me dogleda neko drugi osim moje  žene, a žene rjeđe imaju takav stav.

Daj mi samo kaži jel' ti žena pada na to?
I svi bi sad trebali ostati paf što si ti prekomotan i brine te samo tvoja guzica?
A kad te pokopa žena se može slobodno samozapaliti jer je njena životna misija izvršena.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 16/5/2015, 20:06

s tobon uvik neki problemi na osnovnoj razini:) taj statistički podatak je generalizacija.

pada na šta? pita san je, rekla je da i ona oće da ja umren prvi.
vi ostali zaželite umriti kad god oćete, šta se joguniš brate:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 17/5/2015, 11:17

aben wrote:obon uvik neki problemi na osnovnoj razini:) taj statistički podatak je generalizacija.

Podatak je podatak i nema se tu šta prihvaćati ili ne.

pada na šta? pita san je, rekla je da i ona oće da ja umren prvi.
Na tu tvoju patetičnu priču o patnji koju bi morao proživjeti ako se ne bi ona i samo ona o tebi brinula na samrti? (Pazi, aben bi patio... :popcorn )
Vrlo vješto upakiran egoizam . Emotivni manipulatori su majstori u toj tehnici. :tu
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 17/5/2015, 14:36

podatak je podatak:) 
pa pobogu, zar ne znaš niti jedan slučaj di je žena umrla prva? 
baš si logističarka:)

pa kako se na to upoće može pasti? zar ne razumiš da "pasti na priču" ustvari znači napraviti nešto šta nije u tvon interesu, jer su ti namjerno skriveni neki parametri? a u mojoj priči nema implikacija za druge osobe, to su samo želje na koje je nemoguće ( uzevši u obzir nagon za samoodržavanjem) utjecati.
teško je s tobon razgovarati jer ne vladaš osnovnim sintagmama.

a onda tek tvrdnja da skrivam svoj egoizam...a u životu nikad nisan skriva ko mi je na prvon mistu..ah

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 17/5/2015, 17:16

aben wrote:podatak je podatak:) 
pa pobogu, zar ne znaš niti jedan slučaj di je žena umrla prva? 
baš si logističarka:)
Elem , da ponovimo podatak :) :
U prosjeku muškarci žive kraće od žena 6 godina, ne svaki.
Di sam ja rekla da svaki živi kraće ?

pa kako se na to upoće može pasti? zar ne razumiš da "pasti na priču" ustvari znači napraviti nešto šta nije u tvon interesu, jer su ti namjerno skriveni neki parametri? a u mojoj priči nema implikacija za druge osobe, to su samo želje na koje je nemoguće ( uzevši u obzir nagon za samoodržavanjem) utjecati.
teško je s tobon razgovarati jer ne vladaš osnovnim sintagmama.

A zašto si onda u igru upleo patnju? Igraš na ženine emocije.

a onda tek tvrdnja da skrivam svoj egoizam...a u životu nikad nisan skriva ko mi je na prvon mistu..ah

Nisi. Razmećeš se time kao starleta umjetnim sisama. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 17/5/2015, 21:30

nisi reka svaki, zar san ja reka da si rekla svaki? :)
trniti, ne znan kako bi ti to bezbolnije reka, al prosjek je generalizacija. probaj malo čitati o logici, razlici između riječi svaki i neki, o uopćenom zaključivanju i tako to.


pa kakve to veze ima s njon i njenin osjećaima? pa ne tražin od nje da me eutanazira, izričem nadu da ću prije umriti i gotovo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 17/5/2015, 21:44

aben wrote:nisi reka svaki, zar san ja reka da si rekla svaki? :)
trniti, ne znan kako bi ti to bezbolnije reka, al prosjek je generalizacija. probaj malo čitati o logici, razlici između riječi svaki i neki, o uopćenom zaključivanju i tako to.

U prosjeku muškarci žive kraće od žena 6 godina.

U čemu je problem? Šta nije jasno?
Nisi rekao da sam rekla svaki, ali si rekao zar nisam vidjela slučaj di je žena umrla prva?
Trolaš po običaju.  Mogla sam to reći i drugačije ali sam fina. :P

pa kakve to veze ima s njon i njenin osjećaima? pa ne tražin od nje da me eutanazira, izričem nadu da ću prije umriti i gotovo.
Inače bi patio.
Možeš malo o toj patnji? Baš me zanima.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 17/5/2015, 22:50

Trinity wrote:
aben wrote:nisi reka svaki, zar san ja reka da si rekla svaki? :)
trniti, ne znan kako bi ti to bezbolnije reka, al prosjek je generalizacija. probaj malo čitati o logici, razlici između riječi svaki i neki, o uopćenom zaključivanju i tako to.

U prosjeku muškarci žive kraće od žena 6 godina.

U čemu je problem? Šta nije jasno?
Nisi rekao da sam rekla svaki, ali si rekao zar nisam vidjela slučaj di je žena umrla prva?
Trolaš po običaju.  Mogla sam to reći i drugačije ali sam fina. :P

pa kakve to veze ima s njon i njenin osjećaima? pa ne tražin od nje da me eutanazira, izričem nadu da ću prije umriti i gotovo.
Inače bi patio. 
Možeš malo o toj patnji? Baš me zanima.
aha, došli smo do trolanja:) 
mislim da je problem to šta ne prihvaćaš da je tvrdnja o ranijem umiranju muških generalizacija. mislim da se bojiš generalizacije, da ti ne bi neko reka da generaliziraš. nešto ka kad se ljudi boju da ih se ne proglasi nacionalistima, kao da je to automatska diskvalifikacija. kad san ti reka da valjda znaš za bar jedan suprotan primjer bilo je to da ti pokažen da to šta neki tetak brine o bolesnoj tetki ništa ne znači za generalizaciju. pojedinačni primjer bi mora biti u većini da bi srušia generalizaciju, čime bi sam postao nova generalizacija.  ja apsolutno prihvaćan generalizaciju da muški umiru ranije, ti prihvaćaš tu tvrdnju, al ne prihvaćaš da je to uopćeni zaključak, prosjek, generalizacija. 

da, inače bi patio.
pa, općenito volin biti samodostatan, ne želin da mi iko išta daje, nikad ne slavin rođendane, svih san tira kad su mi donosili darove kad san se oženia, nikad ne zoven prijatelje vodoinstalatere kad mi pukne cijev jer mi ne želu naplatiti, bit ću gladan i jadan al pomoć ne ću tražiti. e sad, kad imaš osandeset godina i zalegneš, više nemaš mogućnost autonomije. moraš nekon pasti na teret. moraš pitati nekoga za pomoć. ako ne želiš kršiti zakon samoočuvanja, naravski. i onda počinje patnja.


Last edited by aben on 17/5/2015, 22:51; edited 1 time in total (Reason for editing : *$*$35)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 17/5/2015, 23:30

aben wrote:aha, došli smo do trolanja:)

Ti si došao, kao i uvijek :)
mislim da je problem to šta ne prihvaćaš da je tvrdnja o ranijem umiranju muških generalizacija. mislim da se bojiš generalizacije, da ti ne bi neko reka da generaliziraš. nešto ka kad se ljudi boju da ih se ne proglasi nacionalistima, kao da je to automatska diskvalifikacija. kad san ti reka da valjda znaš za bar jedan suprotan primjer bilo je to da ti pokažen da to šta neki tetak brine o bolesnoj tetki ništa ne znači za generalizaciju. pojedinačni primjer bi mora biti u većini da bi srušia generalizaciju, čime bi sam postao nova generalizacija.  ja apsolutno prihvaćan generalizaciju da muški umiru ranije, ti prihvaćaš tu tvrdnju, al ne prihvaćaš da je to uopćeni zaključak, prosjek, generalizacija.

Nije tvrdnja nego podatak i kao takvog ga prihvaćam. Nemam potrebu to nazivati drugačije.

da, inače bi patio.
pa, općenito volin biti samodostatan, ne želin da mi iko išta daje, nikad ne slavin rođendane, svih san tira kad su mi donosili darove kad san se oženia, nikad ne zoven prijatelje vodoinstalatere kad mi pukne cijev jer mi ne želu naplatiti, bit ću gladan i jadan al pomoć ne ću tražiti. e sad, kad imaš osandeset godina i zalegneš, više nemaš mogućnost autonomije. moraš nekon pasti na teret. moraš pitati nekoga za pomoć. ako ne želiš kršiti zakon samoočuvanja, naravski. i onda počinje patnja.

Samo si ti takav, drugi hodaju okolo i samo traže pomoć i usluge od drugih. lol!
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 18/5/2015, 00:01

nema veze što ti ne prihvaćaš da je to generalizacija, to je generalizacija. mislim, pitaj nekog kome viruješ, ako meni ne ćeš. rugat će ti se ljudi ako iznosiš takve besmislice...

nisi u pravu, to je dominantno muški princip. možda nisu ekstremni ko ja al svejedno. to je john wayne sindrom. traženje pomoći je znak slabosti. ne mogu virovati koliko si neuka :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 18/5/2015, 06:47

aben wrote:rugat će ti se ljudi ako iznosiš takve besmislice...
Bar ti znaš kako to ide.:)

nisi u pravu, to je dominantno muški princip. možda nisu ekstremni ko ja al svejedno. to je john wayne sindrom. traženje pomoći je znak slabosti. ne mogu virovati koliko si neuka :)

Gle stvarno, John Wayne sindrom.
U nekoj literaturi se naziva i Blek Stena sindrom, nisam to odmah povezala. :)
Takvi ljudi si obično zavežu kamen oko vrata i skoče u more kako bi svima dokazali svoju dominaciju i snagu. I nikad više ne moraju tražiti ničiju pomoć, nedaj bože pod stare dane.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by aben 18/5/2015, 09:48

naravski da znam, ni deset sekundi otkad san ti predvidia da će ti se rugati, narugalo ti se. ("..koliko si neuka")

ne znam za bleka stenu, al ovo šta donosiš ka primjer nije primjer johna waynea, nego primjer sporta. primjer johna je neodlazak kod doktora s obrazloženjem " nije mi ništa", dok kašlje krv i sl.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Trinity 18/5/2015, 12:01

aben wrote:naravski da znam, ni deset sekundi otkad san ti predvidia da će ti se rugati, narugalo ti se. ("..koliko si neuka")

Evo, idem si žile rezat'. :baloni

ne znam za bleka stenu, al ovo šta donosiš ka primjer nije primjer johna waynea, nego primjer sporta. primjer johna je neodlazak kod doktora s obrazloženjem " nije mi ništa", dok kašlje krv i sl.

Naravno da ne znaš kad ne čitaš. :) 
A i pobrkao  Johna Waynea i Doca Hollidaya.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu - Page 5 Empty Re: Otvoren "prvi kršćanski kafić" u Zagrebu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum