ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati,veliki kršćani!

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Patriot_1 8/12/2014, 14:42

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Izreza12
Ova tablica je jako zanimljiva!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 8/12/2014, 14:48

opisuje pad srba s 12 na 4 posto i presvlačenje komunista.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Guest 8/12/2014, 14:50

Bran_Do wrote:
Vegvísir wrote:To uopće ne čudi. Početkom devedesetih dolazi do porasta broja katolika jer, između ostalog, vjeroispovijest osim oznake religijske pripadnosti zbog ratne situacije postaje i oznakom nacionalnog identiteta i pripadnosti kao razlikovna linija na relaciji "mi" i "oni" odnosa. Čak i oni kojima je do tad religija bila potpuno nebitna, počinju se izjašnjavati kao vjernici katolici kako bi zaokružili svoj identitet kako bi se što više razlikovao od identiteta "onih drugih".

I ne samo zbog ratne situacije.
Naime, narod se stoljećima na ovim balkanskim prostorima primarno identificirao na temelju vjeroispovijesti. Odnosno temeljna distinkcija "mi" i "oni" je proizlazila iz razlika između rimokatolika, pravoslavaca i muslimana, i to tijekom pola tisućljeća osmanske prisutnosti.

Nacionalna identifikacija i nacionalizam postaju popularni nakon francuske revolucije, a nacionalni identiteti na Balkanu se u prvom redu vezuju uz postojeće vjerske identitete, kao i kulture koje su iz njih proizišle.

Ratna situacija takve je "dvojne identitete" samo još više osnažila i dovela do izražaja.

Slažem se, zato sam i stavila da je to između ostalog.
Revitalizacija religije također nije bila ni za sebe izdvojen proces; popratila ju je i retradicionalizacija i reagregacija oko eklezijalnih institucija. Slični procesi su se odvijali i u većini ostalih postkomunističkih zemalja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Guest 8/12/2014, 14:53

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:
Što vi mislite koliko posto Hrvata jesu Kršćani?

Po mojem mišljenju, pravih Kršćana je među našom populacijom 10-15% (a i to je optimistična procjena).
Ovo ostalo su tzv. 'Rvati-Katol'ci, što nema veze s vjerom nego isključivo s plemenskim nacionalizmom koji je nadopunjen vjerskim identitetom.

Ti si jako konkretan,ja se ne usudim biti tako radikalan jer će me proglasiti protestantskim lažovom.Ha Ha
Mislim da ih je ipak više,ne puno više , al više!
Bilo bi dobro kad bi se provela neka dobra anketa!

Imaš solidan broj socioloških istraživanja na tu temu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Patriot_1 8/12/2014, 15:16

aben wrote:opisuje pad srba s 12 na 4 posto i presvlačenje komunista.
Opisuje bežaniju nakon naše  Oluje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 8/12/2014, 15:43

ti podaci su ludilo, ne samo da pokazuju bežaniju (dobro, oni će reći genocidisanje) nego i odsustvo genosidisanja muslimana koji su naše ljude genocidisali u srednjoj bosni (šta je indirektan dokaz da ne bi ni srbe genocidisali da su ostali)

a komunisti se sad sigurno blesavo osićaju jer su se krstili a nisu tribali jer ih nismo povišali na bandere kai ni muslimane.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Bran_Do 8/12/2014, 16:05

aben wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:

A što se tiče Hrvata i kršćanstva... kršćanstvo u hrvata nije bilo za vrijeme bijele i crvene hrvatske. Kršćanstvo se nametnulo asimiliravši paganske starohrvatske elemente koje nije moglo uništiti.

biti Hrvat je nacionalna linija, kršćanstvo je vjera koju su naknadno prihvatili hrvati tako da izjava hrvat-katolik je totalni nonsens što mislim da si i spomenuo..
znaš li sefi kako su hrvati, ili bilo koi drugi narodi tada, prihvatili kršćanstvo?

kad su hrvati postali nacia, bilo je ključno povezat se s crkvon.

gluplja izjava teško da se može dati... ulaziš u uži krug nebuloznih izjava, čestitam.
pa dobro, mislia san te naučit nečemu, s obziron na tvoje manjkavo obrazovanje, al nije da se mora :)
povlačin rečeno, stvarno me zanima, šta je tu glupo?

Vjerojatno je "glupo" jer time niječeš Sefijevu tezu da je sve pogane, pa i Hrvate, redom "zločesta Crkva pokrstila korištenjem sile i zatiranjem njihovih izvornih vjerovanja".


Last edited by Bran_Do on 8/12/2014, 16:10; edited 1 time in total
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Bran_Do 8/12/2014, 16:09

aben wrote:
a komunisti se sad sigurno blesavo osićaju jer su se krstili a nisu tribali jer ih nismo povišali na bandere kai ni muslimane.

Nije bila stvar samo u strahu od "višanja na bandere".

Prebacivanje s komunizma na katoličanstvo mnogima je omogućilo društveni uspon u novonastalim okolnostima, a nekima i da zadrže privilegije.
Znaš da su mnogi tvrdi udbaši i doušnici kasnije postali najveće 'Rvatine i 'adezeovci', a to su i dan danas.

Ti bivši komunisti se dijele na komunističke idealiste i oportuniste. Prvi su nakon rata postali SDP, a drugi HDZ.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 8/12/2014, 16:30

Bran_Do wrote:


Vjerojatno je "glupo" jer time niječeš Sefijevu tezu da je sve pogane, pa i Hrvate, redom "zločesta Crkva pokrstila korištenjem sile i zatiranjem njihovih izvornih vjerovanja".
ali valjda ima i drugih dokaza da crkva zlo, ja san tia reći da je u vrime "pokrštavanja" bila era patrimonijalnog kraljevstva, to je oblik rani feudalizma di je vladar vlasnik ljudi. zato, ako vladar primi vjeru, podanici će je primiti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 8/12/2014, 16:33

Bran_Do wrote:
aben wrote:
a komunisti se sad sigurno blesavo osićaju jer su se krstili a nisu tribali jer ih nismo povišali na bandere kai ni muslimane.

Nije bila stvar samo u strahu od "višanja na bandere".

Prebacivanje s komunizma na katoličanstvo mnogima je omogućilo društveni uspon u novonastalim okolnostima, a nekima i da zadrže privilegije.
Znaš da su mnogi tvrdi udbaši i doušnici kasnije postali najveće 'Rvatine i 'adezeovci', a to su i dan danas.

Ti bivši komunisti se dijele na komunističke idealiste i oportuniste. Prvi su nakon rata postali SDP, a drugi HDZ.
malo si me rastužia s ovime.
sitia san se kako san sritan bia kad smo se osamosltalili.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Bran_Do 8/12/2014, 17:09

A što da ti kažem, znaš i sam da lustracija nije provedena.
Ne kažem ja da istinski domoljubnih snaga nema ili da ih nije bilo, ali broj ovih koji se radikalno presvlače nije bio zanemariv.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Patriot_1 8/12/2014, 18:29

aben wrote:ti podaci su ludilo, ne samo da pokazuju bežaniju (dobro, oni će reći genocidisanje) nego i odsustvo genosidisanja muslimana koji su naše ljude genocidisali u srednjoj bosni (šta je indirektan dokaz da ne bi ni srbe genocidisali da su ostali)

a komunisti se sad sigurno blesavo osićaju jer su se krstili a nisu tribali jer ih nismo povišali na bandere kai ni muslimane.

Kad smo to mi muslimane vješali na bandere?
Nismo ni Srbe!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Guest 8/12/2014, 18:45

'Ajd, držite se teme
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Trinity 9/12/2014, 08:57

Bran_Do wrote:
Trinity wrote:Onda ovako, jesu li ti pravi kršćani više u doticaju sa savješću nego svi ostali ?

Ne moraju biti, odnosno doticaj sa savješću nije stalno i nepromjenjivo stanje, to je nešto što se mora njegovati.
Kršćani unutar svoje tradicije imaju model za to, ali sve ovisi o njihovom vlastitom shvaćanju i primjeni istog.

A također ima ih dosta koji nemaju veze s kršćanstvom, a takav doticaj već imaju - tako da je odgovor NE, oni nisu uopće nužno više u doticaju sa savješću nego svi ostali.

**
Ovo je, naravno, sve iz perspektive potreba društva, a ne ideologije ili teologije. 
Po meni društvo može postati bolje jedino ako je sastavljeno od pojedinaca koji su bolji ljudi. 
A bolji čovjek se može postati samo kroz introspekciju i smanjenje one ljudske navike da se "sam sebe laže i opravdava".
Može se zaključiti da je posve nebitan postotak pravih kršćana u društvu ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Trinity 9/12/2014, 08:59

aben wrote:onda je odgovor nedvosmisleno- ne bi.

Zašto?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Trinity 9/12/2014, 09:02

Bran_Do wrote:Ti bivši komunisti se dijele na komunističke idealiste i oportuniste. Prvi su nakon rata postali SDP, a drugi HDZ.

Hmm, ovako ispada da je HDZ stranka bivših komunista. Znam mnoge koji to nikada nisu bili.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 9/12/2014, 09:03

Patriot_1 wrote:
aben wrote:ti podaci su ludilo, ne samo da pokazuju bežaniju (dobro, oni će reći genocidisanje) nego i odsustvo genosidisanja muslimana koji su naše ljude genocidisali u srednjoj bosni (šta je indirektan dokaz da ne bi ni srbe genocidisali da su ostali)

a komunisti se sad sigurno blesavo osićaju jer su se krstili a nisu tribali jer ih nismo povišali na bandere kai ni muslimane.

Kad smo to mi muslimane vješali na bandere?
krivo si pročita, piše suprotno

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by aben 9/12/2014, 09:07

Trinity wrote:
aben wrote:onda je odgovor nedvosmisleno- ne bi.

Zašto?
zato šta kršćani nisu protestanti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Trinity 9/12/2014, 09:13

Misliš protestanti nisu pravi kršćani?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Sefirot 9/12/2014, 09:25

aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:

A što se tiče Hrvata i kršćanstva... kršćanstvo u hrvata nije bilo za vrijeme bijele i crvene hrvatske. Kršćanstvo se nametnulo asimiliravši paganske starohrvatske elemente koje nije moglo uništiti.

biti Hrvat je nacionalna linija, kršćanstvo je vjera koju su naknadno prihvatili hrvati tako da izjava hrvat-katolik je totalni nonsens što mislim da si i spomenuo..
znaš li sefi kako su hrvati, ili bilo koi drugi narodi tada, prihvatili kršćanstvo?

kad su hrvati postali nacia, bilo je ključno povezat se s crkvon.

gluplja izjava teško da se može dati... ulaziš u uži krug nebuloznih izjava, čestitam.
pa dobro, mislia san te naučit nečemu, s obziron na tvoje manjkavo obrazovanje, al nije da se mora :)

ti mene ne možeš ničemu naučiti osim kakav nikad ne bi smio postati...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Sefirot 9/12/2014, 09:28

Bran_Do wrote:
aben wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:

A što se tiče Hrvata i kršćanstva... kršćanstvo u hrvata nije bilo za vrijeme bijele i crvene hrvatske. Kršćanstvo se nametnulo asimiliravši paganske starohrvatske elemente koje nije moglo uništiti.

biti Hrvat je nacionalna linija, kršćanstvo je vjera koju su naknadno prihvatili hrvati tako da izjava hrvat-katolik je totalni nonsens što mislim da si i spomenuo..
znaš li sefi kako su hrvati, ili bilo koi drugi narodi tada, prihvatili kršćanstvo?

kad su hrvati postali nacia, bilo je ključno povezat se s crkvon.

gluplja izjava teško da se može dati... ulaziš u uži krug nebuloznih izjava, čestitam.
pa dobro, mislia san te naučit nečemu, s obziron na tvoje manjkavo obrazovanje, al nije da se mora :)
povlačin rečeno, stvarno me zanima, šta je tu glupo?

Vjerojatno je "glupo" jer time niječeš Sefijevu tezu da je sve pogane, pa i Hrvate, redom "zločesta Crkva pokrstila korištenjem sile i zatiranjem njihovih izvornih vjerovanja".

Što se i dogodilo....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Hrvati,veliki kršćani! - Page 3 Empty Re: Hrvati,veliki kršćani!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum