ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko kršćani imaju bogova??

Page 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 30/4/2014, 14:50

Pitanja u jednostavna i jasna:

1) Koliko kršćani imaju bogova?

2) Zašto se Isus na križu sam sebi obraća sa "Oče"?

3) Kako duh sveti uspjeva oploditi ženu bez penetracije?

4) Da li je ikad itko u selu provjerio Marijinu priću o duhu svetom, odnosno da li je netko isprobao da li je Marija stvarno još uvijek djevica?

Ima još pitanja samo ih se treba sjetit.

Nadam se da će biti normalnih odgovora.
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by kingkong 30/4/2014, 19:19

1)Kršćani imaju samo jednog Boga. Koji se objavljuje u tri osobe: Ocu, Sinu i Duhu Svetome.

2) Isus je bio pravi čovjek i pravi Bog. To jest i dan danas. Kao pravi čovjek u svemu je bio sličan čovjeku osim u grijehu. S Križa u Isusu progovara čovjek...zapravo pokazuje nam kako se prašta, kako se ljubi i kako se podnose boli. Kako se pobjeđuje zlo.

3) Ono što je čovjeku nemoguće, Bogu je sve moguće. Je li čovjek ikada uspio stvoriti kišu, gromove, oluju?! Je li uspio stvoriti iz ništa - nešto?!
Nije i nikada neće. To jedino čini Bog. Na isti način očitovao je svoju svemogućnost stvorivši čovjeka iz praha zemaljskog; a što bi mu onda problem bio ostvariti proroštva po kojima će Djevica začeti i roditi Sina?!  

4) Po svim predajama Marija je bila pobožna, skromna i priprosta žena..puna vjere i duha ljubavi...nije se sastajala s svojim mužem. Kad joj se objavio anđeo i rekao da je ona ta...koja će na svijet donijeti "pobjednika života"...Ona se potpuno predala u ruke Boga govoreći: "Neka bude volja tvoja". Tada dolazi do nevjerojatne molitve "Veliča"! Bi li to tako bilo da se s nekim "sastala"?! A reakcija Marijinog muža Josipa...koji ju je htio ostaviti, je li ona očekivana?! U ondašnje vrijeme vrijedila su kruta židovska pravila o braku i djevicama..tako da je potpuno razumljiva Josipova reakcija. No; tek kad je on zadobio viđenje...da će to novorođeno čedo biti sveto...uzima k sebi svoju ženu; i što se događa - oni bježe! A zašto?! Jer su proroci navijestili da se ima roditi "kralj"?! To rođenje bi direktno ugrožavalo Herodovu poziciju; stoga on naređuje svojim podanicima...da nađu to čedo i ubiju ga! Iz ovog svega proizlazi da Marija s nikim nije imala veze..što bi moglo pridonijeti da bi je netko mogao iskoristiti na nedostojan način!

Nadam se da su ovo normalni odgovori.  B-)

_________________
Koliko kršćani imaju bogova?? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 30/4/2014, 19:43

kingkong wrote:1)Kršćani imaju samo jednog Boga. Koji se objavljuje u tri osobe: Ocu, Sinu i Duhu Svetome.

Znači li to da je u jednom trenutku u jednom obliku, u drugom trenutku u drugom itd.

kingkong wrote:2) Isus je bio pravi čovjek i pravi Bog. To jest i dan danas. Kao pravi čovjek u svemu je bio sličan čovjeku osim u grijehu. S Križa u Isusu progovara čovjek...zapravo pokazuje nam kako se prašta, kako se ljubi i kako se podnose boli. Kako se pobjeđuje zlo.

Ovo pokazivanje kako se prašta i podnosi bol čak i ima smisla ako ga se promatra kao čovjeka. Kako se ljubi baš i nema.

kingkong wrote:3) Ono što je čovjeku nemoguće, Bogu je sve moguće. Je li čovjek ikada uspio stvoriti kišu, gromove, oluju?! Je li uspio stvoriti iz ništa - nešto?!
Nije i nikada neće. To jedino čini Bog. Na isti način očitovao je svoju svemogućnost stvorivši čovjeka iz praha zemaljskog; a što bi mu onda problem bio ostvariti proroštva po kojima će Djevica začeti i roditi Sina?! 

Ok, zaboravio sam da je riječ o svemugućem bogu. Nema kaj nemre, i to povlači druga pitanja koja bi mogao kasnije navesti.

kingkong wrote:4) Po svim predajama Marija je bila pobožna, skromna i priprosta žena..puna vjere i duha ljubavi...nije se sastajala s svojim mužem. Kad joj se objavio anđeo i rekao da je ona ta...koja će na svijet donijeti "pobjednika života"...Ona se potpuno predala u ruke Boga govoreći: "Neka bude volja tvoja". Tada dolazi do nevjerojatne molitve "Veliča"! Bi li to tako bilo da se s nekim "sastala"?! A reakcija Marijinog muža Josipa...koji ju je htio ostaviti, je li ona očekivana?! U ondašnje vrijeme vrijedila su kruta židovska pravila o braku i djevicama..tako da je potpuno razumljiva Josipova reakcija. No; tek kad je on zadobio viđenje...da će to novorođeno čedo biti sveto...uzima k sebi svoju ženu; i što se događa - oni bježe! A zašto?! Jer su proroci navijestili da se ima roditi "kralj"?! To rođenje bi direktno ugrožavalo Herodovu poziciju; stoga on naređuje svojim podanicima...da nađu to čedo i ubiju ga! Iz ovog svega proizlazi da Marija s nikim nije imala veze..što bi moglo pridonijeti da bi je netko mogao iskoristiti na nedostojan način!

Tu priču o ukazanju anđela je opet ispričala Marija. Mogla je izmisliti kaj god je htjela. Josip da ne ispadne seoski gubitnik je to prihvatio. Ta cjela priča zvuči kao priča o preljubnici i naivnom mužu.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 2/5/2014, 12:06

zanstr wrote:Pitanja u jednostavna i jasna:

1) Koliko kršćani imaju bogova?

2) Zašto se Isus na križu sam sebi obraća sa "Oče"?

3) Kako duh sveti uspjeva oploditi ženu bez penetracije?

4) Da li je ikad itko u selu provjerio Marijinu priću o duhu svetom, odnosno da li je netko isprobao da li je Marija stvarno još uvijek djevica?

Ima još pitanja samo ih se treba sjetit.

Nadam se da će biti normalnih odgovora.
1)Jednog Boga koji je "sazdan" od tri Božanske osobe,,Otac,Sin i Duh Sveti!
Teško racionalno shvatiti ali kršćanstvo je nastalo na osnovama učenja Isusa Krista!On nam je to objavio!Mi vjerujemo iako racionalno nemožemo razumiti!Naš racio je ispod Božjeg nivoa!Ta kako mrav može razumiti čovjeka?Jadnako i mi Boga!Kako dijete malo može razumiti oca ili majku?Nikako!Nije na tom nivou!
2)Kako ne?Taj isti Isus kaže Filipu"Tko je vidio mene,vidio je i Oca,,ja sam u Ocu i otac u meni"!Pa ti kontaj!"Ja i Otac ,jedno smo"!također je rekao!
3)Neš ti čuda,,da djevica rodi!Ako je Bog stvorio čovjeka iz ničega,zar mu je ovo čudo bilo teže?Nije li već čudo da se djete rodi nakon odnosa muškarca i žene?
Ovdje se vjeruje ili ne vjeruje!Josip npr. nije vjerovao Mariji,htjeo ju ostaviti ,dok mu Anđeo nije rekao da zaista jest trudna po Duhu Svetome!Eto,,masa nas vjerujemo da je Marija rodila po Duhu Svetom!Bez sjemena muškarc!I to Isusa koji nije tad NASTAO,,nego se utjelovio!Uzeo tijelo da bi mogao doći među ljude,,biti s njima,objaviti im Boga i njegov plan spasenja!Moja djevojka mi je rekla da je nevina!Ja sam joj vjerovao,nije mi trebalo,,isprobavati!I pokazalo se da je moja vjera bila ispravna nakon što smo se oženili!Ja vjerujem Apostolima što su pisali o Mariji,,oni kao vjernici nisu smjeli lagati a ona kao vjernica nije lagala njima!
Normalno je teško odgovoriti nenormalnoj osobi!Ipak,,nadam se da sam donekle uspio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 2/5/2014, 12:13

Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 2/5/2014, 13:06

zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Od sebe?
Da bi život,,normalni funkcionirao,,,da se nebi izjeli međusobno,istrijebili,,postoji pravda i zakon!Iznad zakona,,,zakona nema!Jer je on uvjet opstanka!Kad sudija osudi ubojicu ,,po tebi je sudija nepravedan!A da nismo kao ljudi sankcionirali i osuđivali ubojice,,nebi nas bilo!Zamisli da smo pustili Hitlera da radi što hoće?Da svjetom vladaju Staljini i Pol Poti(sve redom tvoji pajdaši,,nevjernici)pa dodajmo tomu i vjerske fanatike kao Jim Jones,pa začetnik Inkvizicije ili križarskih ratova,,Muhameda,,i slične spodobe!Zakon spašava nas!Božji zakon je savršen,tko ga krši,ni Bog mu pomoći nemože!No Bog je milostiv,on prašta!I tko prizna grijeh i prestane ga činiti,bit će spašen!No,,kaznu treba paltiti!Moj sin napravi prometni prekršaj,treba platiti veliku kaznu ili ići u zatvor,,ja ga volim,nebih da bude u zatvoru i platim NJEGOVU kaznu!On slobodan,,a mene košta!Plitko ali jasno!(Jer ja sina volim,a on,,pritisnut kaznom zatvora KONAČNO je uvidio da nije dobro da se tako ponaša(da pijan vozi recimo) i neće nikad više pijan vozit jer je došao k sebi,,shvatio je da je to ozbiljna stvar,nije to zajebancija,,shvatio je da je njegova nemarnost mene dovela na prosjački štap jer sam za njega dao zadnju paru!Shvatio je koliko ga volim,,a ljubav pobjeđuje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Sefirot 2/5/2014, 13:56

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Od sebe?
Da bi život,,normalni funkcionirao,,,da se nebi izjeli međusobno,istrijebili,,postoji pravda i zakon!Iznad zakona,,,zakona nema!Jer je on uvjet opstanka!Kad sudija osudi ubojicu ,,po tebi je sudija nepravedan!A da nismo kao ljudi sankcionirali i osuđivali ubojice,,nebi nas bilo!Zamisli da smo pustili Hitlera da radi što hoće?Da svjetom vladaju Staljini i Pol Poti(sve redom tvoji pajdaši,,nevjernici)pa dodajmo tomu i vjerske fanatike kao Jim Jones,pa začetnik Inkvizicije ili križarskih ratova,,Muhameda,,i slične spodobe!Zakon spašava nas!Božji zakon je savršen,tko ga krši,ni Bog mu pomoći nemože!No Bog je milostiv,on prašta!I tko prizna grijeh i prestane ga činiti,bit će spašen!No,,kaznu treba paltiti!Moj sin napravi prometni prekršaj,treba platiti veliku kaznu ili ići u zatvor,,ja ga volim,nebih da bude u zatvoru i platim NJEGOVU kaznu!On slobodan,,a mene košta!Plitko ali jasno!(Jer ja sina volim,a on,,pritisnut kaznom zatvora KONAČNO je uvidio da nije dobro da se tako ponaša(da pijan vozi recimo) i neće nikad više pijan vozit jer je došao k sebi,,shvatio je da je to ozbiljna stvar,nije to zajebancija,,shvatio je da je njegova nemarnost mene dovela na prosjački štap jer sam za njega dao zadnju paru!Shvatio je koliko ga volim,,a ljubav pobjeđuje!
Hrpa gluposti. život je funkcionirao i prije hohštaplera. Pravda i zakon je postojala i prije....
Svi navedeni "nevjernici" su imali vjerskog zaleđa... mali broj je zaista bilo ateista.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Koliko kršćani imaju bogova?? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 2/5/2014, 13:58

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Od sebe?
Da, od sebe. Ako ne izabereš njegov put, gorit ćeš u paklu.

I prije kršćanstva se znalo da je ubijati pogrešno. Da se to nije znalo, ne bi ni opstali ljudi do onda.

Pitanje i dalje stoji

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 2/5/2014, 15:27

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Od sebe?
Da, od sebe. Ako ne izabereš njegov put, gorit ćeš u paklu.

I prije kršćanstva se znalo da je ubijati pogrešno. Da se to nije znalo, ne bi ni opstali ljudi do onda.

Pitanje i dalje stoji
Ti odgovaraš na prvu riječ!Ostelo što sam napisao te ne zanima?Plitko!Bog nije apsolutista,tiranin koji vedri i oblači!On je kao takav,jer je TAKAV postavio neke moralne norme,,neki zakon , i od toga nemože odstupiti!Ako je meni normalno da sin moj od 4 godine nesmije srati pokraj školjke,,,ako to čini bit će kažnjen ,,a on to i dalje čini,,jesam li zao što ga kažnjavam?Dali da mu dozvolim da sere cjeli život tako?Ako sam počisti svoja govna,i obeća da neće to više raditi,jeli zlo ako mu oprostim?Jer ta kuća je naša zajednička,ne želim da u njoj smrdi!Uostalom,i drugi tu žive!Ili,,ja počistim njegova govna,,jer one neće ili nemože,pa se ispovraćam ko budala,oči mi ispale,neće li ga to potaknuti da drugi put čisti sam ili prestane srat?Btw,,,kad ćeš ti prestati srat?De bolan,odrasti!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 2/5/2014, 15:36

Patriot_1 wrote:Ti odgovaraš na prvu riječ!Ostelo što sam napisao te ne zanima?Plitko!Bog nije apsolutista,tiranin koji vedri i oblači!On je kao takav,jer je TAKAV postavio neke moralne norme,,neki zakon , i od toga nemože odstupiti!Ako je meni normalno da sin moj od 4 godine nesmije srati pokraj školjke,,,ako to čini bit će kažnjen ,,a on to i dalje čini,,jesam li zao što ga kažnjavam?Dali da mu dozvolim da sere cjeli život tako?Ako sam počisti svoja govna,i obeća da neće to više raditi,jeli zlo ako mu oprostim?Jer ta kuća je naša zajednička,ne želim da u njoj smrdi!Uostalom,i drugi tu žive!Ili,,ja počistim njegova govna,,jer one neće ili nemože,pa se ispovraćam ko budala,oči mi ispale,neće li ga to potaknuti da drugi put čisti sam ili prestane srat?Btw,,,kad ćeš ti prestati srat?De bolan,odrasti!
Da, samo na prvu riječ jer je ostalo glupost. Klasično seruckanje o tome kako je to božiji zakon, akoga ne poštuje ideš u pakao, bez boga bi se pobili, bla bla...

Pitanje i dalje stoji

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?

I prije njega su ljudi bili svjesni toga kaj je loše a kaj je dobro.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by kingkong 2/5/2014, 18:09

zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Nije stvar toliko u žrtvi koliko u milosrđu. S Križa Bog pokazuje kako se ljubi i prašta. Premda odbačen i ostavljen od sviju, izrugan, ponižen i na kraju razapet; na najveću sramotu ondašnjeg vremena ISUS oprašta: "Bože, oprosti im, oni ne znaju što čine". Što se još događa žrtvom pravednika i sveca...ona posvećuje. Bog je postao čovjekom da ga pobožanstveni..a sam Bog se očovječuje. To govori da je On prisutan u nama...ali smo ga mi svojom voljom odmaknuli iz života. I na kraju ta "žrtva" još nešto pokazuje da se LJUBAV neda svladati zlom jer Uskrsnućem Bog obznanjuje da smrt nije kraj čovjekov i da zlo ne može pobjediti.

_________________
Koliko kršćani imaju bogova?? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 2/5/2014, 18:43

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Ti odgovaraš na prvu riječ!Ostelo što sam napisao te ne zanima?Plitko!Bog nije apsolutista,tiranin koji vedri i oblači!On je kao takav,jer je TAKAV postavio neke moralne norme,,neki zakon , i od toga nemože odstupiti!Ako je meni normalno da sin moj od 4 godine nesmije srati pokraj školjke,,,ako to čini bit će kažnjen ,,a on to i dalje čini,,jesam li zao što ga kažnjavam?Dali da mu dozvolim da sere cjeli život tako?Ako sam počisti svoja govna,i obeća da neće to više raditi,jeli zlo ako mu oprostim?Jer ta kuća je naša zajednička,ne želim da u njoj smrdi!Uostalom,i drugi tu žive!Ili,,ja počistim njegova govna,,jer one neće ili nemože,pa se ispovraćam ko budala,oči mi ispale,neće li ga to potaknuti da drugi put čisti sam ili prestane srat?Btw,,,kad ćeš ti prestati srat?De bolan,odrasti!
Da, samo na prvu riječ jer je ostalo glupost. Klasično seruckanje o tome kako je to božiji zakon, akoga ne poštuje ideš u pakao, bez boga bi se pobili, bla bla...

Pitanje i dalje stoji

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?

I prije njega su ljudi bili svjesni toga kaj je loše a kaj je dobro.
Pitanje je glupo!Zar se ti nebi žrtvovao za osobu koju voliš?Ljudi su svjesni ča je dobro a ča nije zato jer ih je Bog takvima stvorio a ne zbog instinkta!Zlo ima moć,ubija,a Bog pruža ruku,,krvavu,probodenu da nas spasi prije nego potonemo u ponor ništavila!Tko pruži ruku,spasit će se!Ja ju pružih,,i uvjek je moja ruka ispružena prema Bogu!
I nemam problem sa time "Zašto ovo,zašto ono,,djeca ova djeca ona!"Kad dođem Bogu ,pitat ću ga da mi objasni zašto je moralo,baš tako biti!Dotad vjerujem da je moralo!Imam povjerenje u Boga iako puno toga ne razumim,i čak se ne slažem sa baš takvim načinom postupanja(npr.ulazak Izraelaca u Obećanu Zemlju) ,;,,!
Imaš čovjeka koji je OSOBNO rođen bez ruku i nogu,,a vjeruje!Ne odbacuje Boga niti radi sebe a kamoli neke djece ,,tuđe!Evo,,tu sam bio i slušao ga!
Pogledaj:https://www.youtube.com/watch?v=5gQVb58-lhE
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Mad_Vlad 4/5/2014, 04:51

zanstr wrote:Pitanja u jednostavna i jasna:

1) Koliko kršćani imaju bogova?

2) Zašto se Isus na križu sam sebi obraća sa "Oče"?

3) Kako duh sveti uspjeva oploditi ženu bez penetracije?

4) Da li je ikad itko u selu provjerio Marijinu priću o duhu svetom, odnosno da li je netko isprobao da li je Marija stvarno još uvijek djevica?

Ima još pitanja samo ih se treba sjetit.

Nadam se da će biti normalnih odgovora.
1.Imaju tri Boga a najviše vole tzv. bogočovjeka kojemu ni ne znaju pravo hebrejsko ime već ga zovu grčkim.

Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Mad_Vlad 4/5/2014, 04:59

zanstr wrote:Još jedno pitanje.

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Kršćanske nesmislice. Bog u Tori izričito zabranjuje Izraelcima običaje Kanaanaca koji su žrtvovali svoju djecu nekim svojim bogovima. Abraham je dobro podnio tu kušnju. Bog nema osobnih sinova, za to se obratiti na grčke bogove. Da bi opravdali svoje besmislice kršćani izmjenjuju originalni tekst iz hebrejske biblije te truju time svijet kao pravu istinu. Svoje boleštine prenose na slugu Božjeg Izraela kako su proroci i navještali.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 4/5/2014, 09:28

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Ti odgovaraš na prvu riječ!Ostelo što sam napisao te ne zanima?Plitko!Bog nije apsolutista,tiranin koji vedri i oblači!On je kao takav,jer je TAKAV postavio neke moralne norme,,neki zakon , i od toga nemože odstupiti!Ako je meni normalno da sin moj od 4 godine nesmije srati pokraj školjke,,,ako to čini bit će kažnjen ,,a on to i dalje čini,,jesam li zao što ga kažnjavam?Dali da mu dozvolim da sere cjeli život tako?Ako sam počisti svoja govna,i obeća da neće to više raditi,jeli zlo ako mu oprostim?Jer ta kuća je naša zajednička,ne želim da u njoj smrdi!Uostalom,i drugi tu žive!Ili,,ja počistim njegova govna,,jer one neće ili nemože,pa se ispovraćam ko budala,oči mi ispale,neće li ga to potaknuti da drugi put čisti sam ili prestane srat?Btw,,,kad ćeš ti prestati srat?De bolan,odrasti!
Da, samo na prvu riječ jer je ostalo glupost. Klasično seruckanje o tome kako je to božiji zakon, akoga ne poštuje ideš u pakao, bez boga bi se pobili, bla bla...

Pitanje i dalje stoji

Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?

I prije njega su ljudi bili svjesni toga kaj je loše a kaj je dobro.
Bog je žrtvovao sebe da bi nas spasio od sotone!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 4/5/2014, 10:11

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Zašto se bog žrtvovao sam sebi da bi nas spasio od sebe?
Bog je žrtvovao sebe da bi nas spasio od sotone!
Želiš li reći da je bog sotona?

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 4/5/2014, 10:14

Mad_Vlad wrote:
1.Imaju tri Boga a najviše vole tzv. bogočovjeka kojemu ni ne znaju pravo hebrejsko ime već ga zovu grčkim.
Da, i meni se po svemu čini da imaju tri, i da im je sin omiljen.

Iako se od sina u mnogim slučajevnima preferiraju razni sveci kojima se ljudi više mole nego bogu. Zanimljivo.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by zanstr 4/5/2014, 10:21

Mad_Vlad wrote:Kršćanske nesmislice. Bog u Tori izričito zabranjuje Izraelcima običaje Kanaanaca koji su žrtvovali svoju djecu nekim svojim bogovima. Abraham je dobro podnio tu kušnju. Bog nema osobnih sinova, za to se obratiti na grčke bogove. Da bi opravdali svoje besmislice kršćani izmjenjuju originalni tekst iz hebrejske biblije te truju time svijet kao pravu istinu. Svoje boleštine prenose na slugu Božjeg Izraela kako su proroci i navještali.
Svakome tko je u stanju objektivno promotriti situaciju to izgleda blesavo.
Ali da li je to odobravanje žrtvovanja ljudi dio "kršćanskog usavršavanja" židovske religije?

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by genitalni_herpes 4/5/2014, 10:25

vrćenje...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Michael1 4/5/2014, 10:59

zanstr wrote:Pitanja u jednostavna i jasna:

1) Koliko kršćani imaju bogova?

2) Zašto se Isus na križu sam sebi obraća sa "Oče"?

3) Kako duh sveti uspjeva oploditi ženu bez penetracije?

4) Da li je ikad itko u selu provjerio Marijinu priću o duhu svetom, odnosno da li je netko isprobao da li je Marija stvarno još uvijek djevica?

Ima još pitanja samo ih se treba sjetit.

Nadam se da će biti normalnih odgovora.

Ad 1) Jednog Boga u tri Osobe: Otac Sin i Duh Sveti, i to je biblijsko ucenje. Ako Bog nebi bio Trojstvo, onda nebi bilo ni univerzuma. To je jedina opcija Boga, koja omogucava postojanje svemira. A Trojstvo je unutrasnji odnos Bozanstva u apsolutnoj ljubavi. Objasnjaviti Trojstvo nije zahvalan posao, jer Boga mi ljudi ne mozemo shvatiti. Bog je za covjeka TAJANSTVEN, MISTERIJ
"Si comprehendis non est Deus!" ="Ako si razumio, nije Bog!" A. Augustinus. Za diskusiju o Bogu moras imati odredjeno teolosko znanje, jer inace lupetas.
Ad 2) Isus Krist kao Bogocovjek je druga Osoba Sv. Trojstva, i posjeduje dvije nature, ljudsku i bozansku,  u jednoj osobi.. On i Otac jedno su po BITI, ali ne po OSOBNOSTI. Zato se Krist koji umire na krizu kao covjek, moze obrati Bogu Ocu, sa OCE!
Ad 3) Najprije moras znati da je Bog svemoguc, sveznajuc i svedobar i sve sto podpada pod znacenje tih pojmova je logicno i on to moze napraviti. Ako mi na zemlji imamo tzv. partenogenezu, zasto bi se Bogu bilo tesko inkarnirati u zeni, nije mi jasno. Medjutim, kako sam naveo, niti je diskusija o Bogu za neuke ljude, niti je Bog iskljucivo jedna ljudska ideja kako ti mislis, nego je Bog  apsolutni Duh koji moze sve sto nije u protivnosti sa njegovim atributima i njegovu Bitku.
Ad 4) Ovo pitanje nije moguce na drugi nacin provjeriti, osim na nacin kako ga je NZ- provjerio. Bilo je zidovskih pokusaja vec u samom pocetku novoga vijeka osporiti inkarnaciju, ali su frustrano zavrsili, jer ISTINA je pobijedila. Uostalom to radi i danas.
Ti pokupis po internetu nebuloze koje pisu neuki ateisti i onda mislis da mozes takvim besmislicama uzdrmati krscanski nauk. Prevario si se, jer onaj koji je ovaj nauk naucavao moze i tebi prosvijetliti pamet, da i ti to jednom shvatis, ali ne mora.

 A ja se nadam, da ce u buduce bti normalnih pitanja! :P

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum