ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest Thu 2 Oct - 13:40

aben wrote:
Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".
lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

židov i židovi nisu ista stvar. kolektivi se grade oko jedinstvenih ciljeva koji s ciljevima pojedinca iz tog kolektiva uopće ne ne mora imati presjek.

ako upoznaš židova, ne ćeš nužno ništa znati o židovima. 

nego, koi je plod kontakta s drukčijima koji se u bolesnika ne rađa?

Gdje si ti iščitao  razapinjanje  dannija  u mom komentaru? :^0 Ono što sam napisala je bazirano na nekoliko osobnih primjera s kojima sam se susrela unazad nekoliko mjeseci i osim toga napisala sam "kod nekih", a ne "kod dannija". Opet ne čitaš što piše, al' dobro.

I kakvo je to prenemaganje s "bolesnikom"? Opet nešto što apsolutno nigdje nisam spomenula.

Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Thu 2 Oct - 18:30

Sefirot wrote:


ne znam tko je razapeo dannia

rječ je u kolektivu.... aha. ok, ovo si dobro i rekao jer ja ne mogu podnjeti white trash 'rvat'ne sa kamenjara, 'ercegovce. No pojedinačno nemam ništa protiv njih i znam neke koji su korektni. No pitanje je dali te grupacije koje navodimo žive u našoj okolici ili ne. Tj. da li postoji neki razlog neprihvaćanju ili ne postoji. Primjerice, ja razlog za 'ercegovce imam i mogao bi nabrajati na stotine primjera zašto. Da li ti imaš primjer u svojoj okolici za recimo židove? Ah, da, rekao si da ne poznaješ niti jednog... kako si onda stvorio negativni odnos prema njima? Po raznim tračevima ili po konkretnom iskustvu?

Postoje neke stvari sa kojima se ne slažem na onima koje si naveo u zadnjoj rečenici ali u globalu, u većini su u pravu i naprednijim stavovima neko nekakve konzerve...zbog konzervi i imamo zaostalu državu.
  ne  drži nas u pravu činjenica da ni ti ne voliš neke skupine, nego činjenica da je sasvim legitimno volit i ne voliti što god oćemo, iz bilokakvog razloga.

konkretno, o židovima neman neko posebno loše mišljenje, koliko znan, oni se totalno integriraju u društvo i ne bi mi smetali, šiptari i kinezi mi ne smetaju jer se uopće ne integriraju i žive u paralelnom svemiru. kužiš di ovo vodi. 

osobna iskustva su kurac prema pisanoj riječi milijuna ljudi. (odgovor na kako znaš ako nisi upoznao)

u terminološkom kaosu koji su nam u naslijeđe ostavili socijalisti, to s konzervama može biti točno, ako pod njima podrazumjevamo socijaldemokrate
koi su usčuvali socijalističke vrednote iz jugoslavije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Thu 2 Oct - 18:32

razapeli ste ga triniti sefi i ti, šta se sad sramite toga

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Bran_Do Thu 2 Oct - 18:33

aben wrote:lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

A što drugo s primitivcima nego ih profilirati, te im svakodnevno ukazivati na razinu njihovih zabluda i predrasuda u nadi da će izaći iz čahure svoje zatucanosti.
To se najviše odnosi na bigote, brojače krvnih zrnaca, te ljude koji slijepo slijede bilo koju ideologiju (npr., socijalisti, rasisti, nacionalisti, religijski fanatici i slično).
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Thu 2 Oct - 18:39

Bran_Do wrote:
aben wrote:lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

A što drugo s primitivcima nego ih profilirati, te im svakodnevno ukazivati na razinu njihovih zabluda i predrasuda u nadi da će izaći iz čahure svoje zatucanosti.
To se najviše odnosi na bigote, brojače krvnih zrnaca, te ljude koji slijepo slijede bilo koju ideologiju (npr., socijalisti, rasisti, nacionalisti, religijski fanatici i slično).
da, oni su u osnovi dobri, samo ih treba poučiti i podesiti društvena pravila da ne dođu do izražaja.

nema izravnijeg puta u pakal od toga:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Patriot_1 Thu 2 Oct - 19:44

Sefirot wrote:

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
JA sam,,JA sam,,,to uvjek pišeš,,
Ma to si ti?
Ti si mali ja a misliš da si veliki!
Ti si antikršćanin a samson je antikatolik!
Ne sviđa mi se ni jedno ni drugo!

Volio bih kad bi netko pismeniji izvukao koliko su protestanti naganjali Židove!
Možda bi to samsonu otvorilo oči!
A ti,,,ma ti nemožeš nikad(i nećeš) otvoriti oči jer tvoja misija je antikršćanstvo!Iz tebe izbija "žuč" i ne vidiš drugu stranu kršćanstva,onu dobru,kao što ni on ne vidi drugu stranu ,,dobru katoličanstva i ne vidi lošu protestantizma!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Trinity Thu 2 Oct - 21:56

aben wrote:dannia.
on mi se ne čini ka čovik koi se boji nekoga. 


riječ je o koletivu. ljudi su većinon obilježeni kulturon u kojoj su se formirali. ja san prominia adresu jer su mi se u kvart naselili ljudi protiv koih neman ništa pojedinačno, al skupno tvore white trash. isto je sa srbima (tu neman predrasude, za njih znan da mi ne odgovaraju), ciganima (isto), židovima, bilo koin skupinama. ja želin živiti među sebi sličnima (i onda ograđen visokin zidom), ostalima neka je kuća daleko. to je nešto do čega progresivci i državno sekularistički socijalistički obrazovni napori ne mogu dopriti.
Ja sam promijenila poprilično adresa, što zbog školovanja, posla, neogovarajućeg stana, prevelike najamnine, ali nikada iz razloga zbog kojeg si ti promijenio svoju.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Trinity Thu 2 Oct - 21:57

aben wrote:razapeli ste ga triniti sefi i ti, šta se sad sramite toga
Razapeli ? Komentirali njegove izjave. A kad smo kod profiliranja, što se ne javiš kad se nekog drugog profilira.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Thu 2 Oct - 23:09

Trinity wrote:

Ja sam promijenila poprilično adresa, što zbog školovanja, posla, neogovarajućeg stana, prevelike najamnine, ali nikada iz razloga zbog kojeg si ti promijenio svoju.

Razapeli ? Komentirali njegove izjave. A kad smo kod profiliranja, što se ne javiš kad se nekog drugog profilira.
a čuj, živia san u kvartu u kojen su svi osin mene stan dobili od partije. kad čovik nešto nezasluženo dobie, onda to ne cieni, ne ulaže u okoliš, ka da osjeća da je oteto prokleto.
i ti bi se odatle makla, u finu zgradu u kojoj niko nije na socialnoj pomoći, di je sve uredno jer su ljudi na poslu cili dan i krvavo su to zaradili pa čuvaju imovinu:)

koga drugoga? 
nisan se ni javia zbog dania, da mu je bitno sam bi se on javia.
meni profiliranje ne smeta ni najmanje, štoviše, ja san uvik za.
al je posebno zabavno kad profiliraju oni koi su protiv profiliranja :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest Fri 3 Oct - 8:56

aben wrote:
al je posebno zabavno kad profiliraju oni koi su protiv profiliranja :)

Protiv vrijeđanja i profiliranja konkretnih korisnika - da, laprdanje o psihološkim i socijalnim karakteristikama različitih društvenih skupina ne spada u tu domenu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Samson minival Fri 3 Oct - 9:22

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
JA sam,,JA sam,,,to uvjek pišeš,,
Ma to si ti?
Ti si mali ja a misliš da si veliki!
Ti si antikršćanin a samson je antikatolik!
Ne sviđa mi se ni jedno ni drugo!

Volio bih kad bi netko pismeniji izvukao koliko su protestanti naganjali Židove!
Možda bi to samsonu otvorilo oči!
A ti,,,ma ti nemožeš nikad(i nećeš) otvoriti oči jer tvoja misija je antikršćanstvo!Iz tebe izbija "žuč" i ne vidiš drugu stranu kršćanstva,onu dobru,kao što ni on ne vidi drugu stranu ,,dobru katoličanstva i ne vidi lošu protestantizma!
Patriote vidim ja dosta toga na obje strane.Ima loših stvari i u protestantizmu a ne samo u RKC....medjutim potičem kao i ti iz zemlje koja je tradicionalno tvrda rimokatolička utvrda i živio sam duuuugo godina u tom religijskom sistemu, i to je razlog zašto uglavnom pišem o katolicima a ne o protestantima.Zapravo, antikatolik sam u punom smislu te riječi kada se radi o rimokatoličkoj teologiji u prvom redu.Kriva, nebiblijska naučavanja i dogme , pa zatim povijest RKC prepuna krvi nevinih ljudi, prvenstveno Źidova a onda i svih onih koji su se usudili vjerovati drugačije od njih,razlog su mog antikatoličanstva.
Evo, volio nih da komentiraš najsvježiji primjer.Papa Franjo je naime izjavio da, citiram:"Kršćani kojima Marija nije majka jesu siročad".
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Fri 3 Oct - 10:00

Vegvísir wrote:
aben wrote:
al je posebno zabavno kad profiliraju oni koi su protiv profiliranja :)

Protiv vrijeđanja i profiliranja konkretnih korisnika - da
da, tim bolje, 
za tebe čak virujen da je to tvoje unutarnje ustrojstvo a ne rezultat ograničenja funkciom admina, ka kod stoltenberga, napr

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot Fri 3 Oct - 10:59

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
JA sam,,JA sam,,,to uvjek pišeš,,
Ma to si ti?
Ti si mali ja a misliš da si veliki!
Ti si antikršćanin a samson je antikatolik!
Ne sviđa mi se ni jedno ni drugo!

Volio bih kad bi netko pismeniji izvukao koliko su protestanti naganjali Židove!
Možda bi to samsonu otvorilo oči!
A ti,,,ma ti nemožeš nikad(i nećeš) otvoriti oči jer tvoja misija je antikršćanstvo!Iz tebe izbija "žuč" i ne vidiš drugu stranu kršćanstva,onu dobru,kao što ni on ne vidi drugu stranu ,,dobru katoličanstva i ne vidi lošu protestantizma!

a jesi me nasmijao. opet bez argumenata, jel patriote?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Patriot_1 Fri 3 Oct - 11:42

Samson minival wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
JA sam,,JA sam,,,to uvjek pišeš,,
Ma to si ti?
Ti si mali ja a misliš da si veliki!
Ti si antikršćanin a samson je antikatolik!
Ne sviđa mi se ni jedno ni drugo!

Volio bih kad bi netko pismeniji izvukao koliko su protestanti naganjali Židove!
Možda bi to samsonu otvorilo oči!
A ti,,,ma ti nemožeš nikad(i nećeš) otvoriti oči jer tvoja misija je antikršćanstvo!Iz tebe izbija "žuč" i ne vidiš drugu stranu kršćanstva,onu dobru,kao što ni on ne vidi drugu stranu ,,dobru katoličanstva i ne vidi lošu protestantizma!
Patriote vidim ja dosta toga na obje strane.Ima loših stvari i u protestantizmu a ne samo u RKC....medjutim potičem kao i ti iz zemlje koja je tradicionalno tvrda rimokatolička utvrda i živio sam duuuugo godina u tom religijskom sistemu, i to je razlog zašto uglavnom pišem o katolicima a ne o protestantima.Zapravo, antikatolik sam u punom smislu te riječi kada se radi o rimokatoličkoj teologiji u prvom redu.Kriva, nebiblijska naučavanja i dogme , pa zatim povijest RKC prepuna krvi nevinih ljudi, prvenstveno Źidova a onda i svih onih koji su se usudili vjerovati drugačije od njih,razlog su mog antikatoličanstva.
Evo, volio nih da komentiraš najsvježiji primjer.Papa Franjo je naime izjavio da, citiram:"Kršćani kojima Marija nije majka jesu siročad".
Imam i ja averziju na neke dogme i duhovnost mnogih katolika!
No,nalazim da su mnogi katolici jako dobri kršćani!
I kad netko piše "katolici ovo,katolici ono" bilo bi dobro da se osvrne na "ovo i ono" u protestantizmu!A ima brate nakaradnih vjerovanja unas protestanata,jako puno!
Imaju li protestanti na rukama,,Židovske nevine krvi?Kladim se da imaju!Neda mi se kopat,,možda bi mogao bran do , on je bliže katolicizmu!

Izjava Pape Franje je glupa!Marija je majka Isusova i njegovih braće i sestara,,naša nije a ni majka katolicima!Zna se tko je majka,,,osoba koja te rodila!
Njihova nije ma koliko ju "usvajali" a bome nije ni kraljica Hrvata,,ma koliko o tome pjevali!
No,,taj Papa je molio u Argentini neke protestantske pastore da mole za njega.Pohvalio je protestantski žar za svjedočenjem,on je najmanje antiprotestant od svih dosadašnjih Papa!
apa Franjin susret s evanđeoskim (evangelikalnim) kršćanskim pastorom Giovanniem Traettinom nastavak je njegovog dijaloga s evangeličkim denominacijama (protestantskim) još od njegovog vremena u Buenos Airesu.
Papa Franjo se susreo sa Traettinom 2006., dok je bio nadbiskup u Buenos Airesu, na trećem bratskom sastanku Obnovljenih zajednica evangelika i Katolika u Duhu.
Tom prigodom kardinal Bergoglio održao je govor o temama poput Božjeg zagrljaja i Kristovim ranama. Klečeći, primio je blagoslov evangelikalnog pastora, svećenika, i laika koji su sudjelovali na sastanku.
Ostali sudionici sastanka bili su vlč. Raniero Cantalamessa, propovjednik Papinskog doma i član Obnove u Duhu, najraširenijeg katoličkog karizmatskog pokreta; Matteo Calisi, tadašnji predsjednik Katoličkog bratstva karizmatskih zajednica i Giovanni Traettino, vođa Evanđeoske crkve pomirenje u Italiji.
Prije nego što je konačno podržao karizmatski pokret, kardinal Bergoglio je zaista bio vrlo skeptičan prema njima.
Sam papa Franjo je ispričao priču o svom “obraćenju” tijekom povratnog leta sa Svjetskog dana mladih u Rio de Janeiru 28. srpnja 2013.
Krajem 1970.-ih i početkom 1980.-ih godina, nisam imao vremena za karizmatike“- rekao je Papa. “Jednom, govoreći o njima, rekao sam: ‘Ti ljudi brkaju liturgijsko slavlje s plesom sambe. Sada mi je žao. Mislim da ovaj pokret radi mnogo dobra za Crkvu, sveukupno gledajući.”
Prve molitvene zajednice su pokrenuli trinitarni i isusovački redovnici.“- dodao je papa.
Ta vrsta duhovnosti “nepoznata Katoličkoj Crkvi“, ipak je”brzo i spontano rasla, iako je ponekad patila od nespretnosti koje sa sobom donosi svako novo iskustvo“, rekao je Pino Scufaro, koordinator Obnove u Duhu, u Argentini.
To je razlog zašto se Bergoglio, koji je u to vrijeme bio isusovački provincijal u Argentini, “morao distancirati od karizmatskih molitvenih lidera“.
S vremenom, Bergoglio se predomislio i počeo pomno pratiti karizmatske pokrete- i katoličke i protestantske.
Većina karizmatskih pokreta ima protestantske korijene. Pentekostalizam je u međuvremenu postao pravi hit među religijama u Latinskoj Americi. 2006. Pew Forum Anketa je pokazala da su 45 posto brazilskih pentekostalaca obraćenici iz katolicizma.
Bergoglio je ubrzo potražio razlog za povećan broj vjernika u pentekostalizmu i otkrio da je glavni čimbenik njihovo oduševljeno svjedočenje vjere.
Bergogliovo razmišljanje je također potaknuto prvim značajnim i strukturiranim iskustvom katoličko-pentekostalnog dijaloga, koji se dogodio u Italiji tijekom 1980.-ih uz podršku Ivana Pavla II., a koji je 1995. rezultirao zajedničkim dokumentom “Evangelici i Katolici zajedno.”
Papa Franjo je dao prioritet razgovoru s čelnicima manjih evanđeoskih denominacija, poput Traettina, koji je stekao političko iskustvo u redovima talijanske Komunističke partije prije nego što se obratio na pentekostalizam i osnovao svoju zajednicu.
Vaticanista Sandro Magister naglasio je u članku za “L’Espresso” da Papin susret sa Traettinom u Casertu nije “izolirana epizoda” nego “dio šireg nastojanja da se osvoji naklonost čelnika onih ‘Evanđeoskih’ i pentekostalnih pokreta cijelog svijeta, a posebno u Latinskoj Americi gdje su postali strahoviti konkurenti Katoličke crkve, te otimaju ogromne mase vjernike.”
(Izvor: Catholic News Agency)
https://www.youtube.com/watch?v=LlEJ_O9IEBU
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Fri 3 Oct - 12:04

Patriot_1 wrote:


Izjava Pape Franje je glupa!Marija je majka Isusova i njegovih braće i sestara,,naša nije a ni majka katolicima!Zna se tko je majka,,,osoba koja te rodila!
znači, ti misliš da je franjo reka da je moja biološka mater zapravo marija?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Samson minival Fri 3 Oct - 19:43

P
Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
JA sam,,JA sam,,,to uvjek pišeš,,
Ma to si ti?
Ti si mali ja a misliš da si veliki!
Ti si antikršćanin a samson je antikatolik!
Ne sviđa mi se ni jedno ni drugo!

Volio bih kad bi netko pismeniji izvukao koliko su protestanti naganjali Židove!
Možda bi to samsonu otvorilo oči!
A ti,,,ma ti nemožeš nikad(i nećeš) otvoriti oči jer tvoja misija je antikršćanstvo!Iz tebe izbija "žuč" i ne vidiš drugu stranu kršćanstva,onu dobru,kao što ni on ne vidi drugu stranu ,,dobru katoličanstva i ne vidi lošu protestantizma!
Patriote vidim ja dosta toga na obje strane.Ima loših stvari i u protestantizmu a ne samo u RKC....medjutim potičem kao i ti iz zemlje koja je tradicionalno tvrda rimokatolička utvrda i živio sam duuuugo godina u tom religijskom sistemu, i to je razlog zašto uglavnom pišem o katolicima a ne o protestantima.Zapravo, antikatolik sam u punom smislu te riječi kada se radi o rimokatoličkoj teologiji u prvom redu.Kriva, nebiblijska naučavanja i dogme , pa zatim povijest RKC prepuna krvi nevinih ljudi, prvenstveno Źidova a onda i svih onih koji su se usudili vjerovati drugačije od njih,razlog su mog antikatoličanstva.
Evo, volio nih da komentiraš najsvježiji primjer.Papa Franjo je naime izjavio da, citiram:"Kršćani kojima Marija nije majka jesu siročad".
Imam i ja averziju na neke dogme i duhovnost mnogih katolika!
No,nalazim da su mnogi katolici jako dobri kršćani!
I kad netko piše "katolici ovo,katolici ono" bilo bi dobro da se osvrne na "ovo i ono" u protestantizmu!A ima brate nakaradnih vjerovanja unas protestanata,jako puno!
Imaju li protestanti na rukama,,Židovske nevine krvi?Kladim se da imaju!Neda mi se kopat,,možda bi mogao bran do , on je bliže katolicizmu!

Izjava Pape Franje je glupa!Marija je majka Isusova i njegovih braće i sestara,,naša nije a ni majka katolicima!Zna se tko je majka,,,osoba koja te rodila!
Njihova nije ma koliko ju "usvajali" a bome nije ni kraljica Hrvata,,ma koliko o tome pjevali!
No,,taj Papa je molio u Argentini neke protestantske pastore da mole za njega.Pohvalio je protestantski žar za svjedočenjem,on je najmanje antiprotestant od svih dosadašnjih Papa!
apa Franjin susret s evanđeoskim (evangelikalnim) kršćanskim pastorom Giovanniem Traettinom nastavak je njegovog dijaloga s evangeličkim denominacijama (protestantskim) još od njegovog vremena u Buenos Airesu.
Papa Franjo se susreo sa Traettinom 2006., dok je bio nadbiskup u Buenos Airesu, na trećem bratskom sastanku Obnovljenih zajednica evangelika i Katolika u Duhu.
Tom prigodom kardinal Bergoglio održao je govor o temama poput Božjeg zagrljaja i Kristovim ranama. Klečeći, primio je blagoslov evangelikalnog pastora, svećenika, i laika koji su sudjelovali na sastanku.
Ostali sudionici sastanka bili su vlč. Raniero Cantalamessa, propovjednik Papinskog doma i član Obnove u Duhu, najraširenijeg katoličkog karizmatskog pokreta; Matteo Calisi, tadašnji predsjednik Katoličkog bratstva karizmatskih zajednica i Giovanni Traettino, vođa Evanđeoske crkve pomirenje u Italiji.
Prije nego što je konačno podržao karizmatski pokret, kardinal Bergoglio je zaista bio vrlo skeptičan prema njima.
Sam papa Franjo je ispričao priču o svom “obraćenju” tijekom povratnog leta sa Svjetskog dana mladih u Rio de Janeiru 28. srpnja 2013.
Krajem 1970.-ih i početkom 1980.-ih godina, nisam imao vremena za karizmatike“- rekao je Papa. “Jednom, govoreći o njima, rekao sam: ‘Ti ljudi brkaju liturgijsko slavlje s plesom sambe. Sada mi je žao. Mislim da ovaj pokret radi mnogo dobra za Crkvu, sveukupno gledajući.”
Prve molitvene zajednice su pokrenuli trinitarni i isusovački redovnici.“- dodao je papa.
Ta vrsta duhovnosti “nepoznata Katoličkoj Crkvi“, ipak je”brzo i spontano rasla, iako je ponekad patila od nespretnosti koje sa sobom donosi svako novo iskustvo“, rekao je Pino Scufaro, koordinator Obnove u Duhu, u Argentini.
To je razlog zašto se Bergoglio, koji je u to vrijeme bio isusovački provincijal u Argentini, “morao distancirati od karizmatskih molitvenih lidera“.
S vremenom, Bergoglio se predomislio i počeo pomno pratiti karizmatske pokrete- i katoličke i protestantske.
Većina karizmatskih pokreta ima protestantske korijene. Pentekostalizam je u međuvremenu postao pravi hit među religijama u Latinskoj Americi. 2006. Pew Forum Anketa je pokazala da su 45 posto brazilskih pentekostalaca obraćenici iz katolicizma.
Bergoglio je ubrzo potražio razlog za povećan broj vjernika u pentekostalizmu i otkrio da je glavni čimbenik njihovo oduševljeno svjedočenje vjere.
Bergogliovo razmišljanje je također potaknuto prvim značajnim i strukturiranim iskustvom katoličko-pentekostalnog dijaloga, koji se dogodio u Italiji tijekom 1980.-ih uz podršku Ivana Pavla II., a koji je 1995. rezultirao zajedničkim dokumentom “Evangelici i Katolici zajedno.”
Papa Franjo je dao prioritet razgovoru s čelnicima manjih evanđeoskih denominacija, poput Traettina, koji je stekao političko iskustvo u redovima talijanske Komunističke partije prije nego što se obratio na pentekostalizam i osnovao svoju zajednicu.
Vaticanista Sandro Magister naglasio je u članku za “L’Espresso” da Papin susret sa Traettinom u Casertu nije “izolirana epizoda” nego “dio šireg nastojanja da se osvoji naklonost čelnika onih ‘Evanđeoskih’ i pentekostalnih pokreta cijelog svijeta, a posebno u Latinskoj Americi gdje su postali strahoviti konkurenti Katoličke crkve, te otimaju ogromne mase vjernike.”
(Izvor: Catholic News Agency)
https://www.youtube.com/watch?v=LlEJ_O9IEBU
Evo Patriote da ti srce bude na miru nešto o antisemitizmu sa strane protestanata ili bolje rečeno Martina Luthera.
Luther was the most widely read author of his generation, and within Germany he acquired the status of a prophet.[215]According to the prevailing view among historians,[216] his anti-Jewish rhetoric contributed significantly to the development of antisemitism in Germany,[217] and in the 1930s and 1940s provided an "ideal underpinning" for the Nazis' attacks on Jews.[218] Reinhold Lewin writes that anybody who "wrote against the Jews for whatever reason believed he had the right to justify himself by triumphantly referring to Luther." According to Michael, just about every anti-Jewish book printed in the Third Reich contained references to and quotations from Luther. Heinrich Himmler wrote admiringly of his writings and sermons on the Jews in 1940.[219] The city of Nuremberg presented a first edition of On the Jews and their Lies to Julius Streicher, editor of the Nazi newspaper Der Stürmer, on his birthday in 1937; the newspaper described it as the most radically anti-Semitic tract ever published.[220] It was publicly exhibited in a glass case at the Nuremberg rallies and quoted in a 54-page explanation of the Aryan Law by Dr. E.H. Schulz and Dr. R. Frercks.[221] On 17 December 1941, seven Protestant regional church confederations issued a statement agreeing with the policy of forcing Jews to wear the yellow badge, "since after his bitter experience Luther had already suggested preventive measures against the Jews and their expulsion from German territory." According to Daniel Goldhagen, Bishop Martin Sasse, a leading Protestant churchman, published a compendium of Luther's writings shortly after Kristallnacht, for which Diarmaid MacCulloch, Professor of the History of the Church in the University of Oxford argued that Luther's writing was a "blueprint."[222] Sasse applauded the burning of the synagogues and the coincidence of the day, writing in the introduction, "On 10 November 1938, on Luther's birthday, the synagogues are burning in Germany." The German people, he urged, ought to heed these words "of the greatest antisemite of his time, the warner of his people against the Jews."[223]
[color:2e02=rgba(0, 0, 0, 0.7019607843137254)]Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Cid:467967DC-6D91-4F45-BF74-29EC5856261C@mobilenotes.apple
[color:2e02=rgba(0, 0, 0, 0.7019607843137254)]Judensau on the Wittenberg Church, built 1300–1470.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Samson minival Fri 3 Oct - 19:45

Još malo o antisemitizmu Martina Luthera.
„Židovi su kuga, zaraza i nesreca koju iz njemackih zemalja valja izgnati isto onako, kako su otisli iz Egipta.“
Martin Luther ,crkveni reformator, 1483 – 1546
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Patriot_1 Fri 3 Oct - 20:07

Samson minival wrote:Još malo o antisemitizmu Martina Luthera.
„Židovi su kuga, zaraza i nesreca koju iz njemackih zemalja valja izgnati isto onako, kako su otisli iz Egipta.“
Martin Luther ,crkveni reformator, 1483 – 1546
Znam ja to o Lutheru,,,i nije mi srce na mjestu zbog toga,,to mi para srce!Isto kao i kad je neki Papa naredio progon Židova!
Znam da je Luther rekao da im sinagoge treba porušiti i pretvoriti u smetlišta!
Tim izjavama je doprinio itekako antisemitizmu u II svj. ratu!
No zanima me konkretnije kad su protestanti naganjali Židove(izuzmimo II svj. rat jer tad jesu ako znamo da su Njemci pola protestanti pola katolici kao nacija)!
Ja vjerujem da je toga bilo,,jer u protestante kao dobre kršćane (a katolike kao loše) odavno sam prestao vjerovati!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Samson minival Fri 3 Oct - 20:24

Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:Još malo o antisemitizmu Martina Luthera.
„Židovi su kuga, zaraza i nesreca koju iz njemackih zemalja valja izgnati isto onako, kako su otisli iz Egipta.“
Martin Luther ,crkveni reformator, 1483 – 1546
Znam ja to o Lutheru,,,i nije mi srce na mjestu zbog toga,,to mi para srce!Isto kao i kad je neki Papa naredio progon Židova!
Znam da je Luther rekao da im sinagoge treba porušiti i pretvoriti u smetlišta!
Tim izjavama je doprinio itekako antisemitizmu u II svj. ratu!
No zanima me konkretnije kad su protestanti naganjali Židove(izuzmimo II svj. rat jer tad jesu ako znamo da su Njemci pola protestanti pola katolici kao nacija)!
Ja vjerujem da je toga bilo,,jer u protestante kao dobre kršćane (a katolike kao loše) odavno sam prestao vjerovati!
Treba izbjegavati generaliziranje Pate jer niti su svi protestanti dobri niti su svi katolici loši.Zato se ja držim teologije i komentare dajem usporedbama s Biblijom.Neki dan mi je moja dobra frendica iz Zadra, inače katolkinja zahvalila za moje molitve i dala lijepo svjedočanstvo o tome što je Bog učinio dobroga njoj i njenoj obitelji.Kada sam bio prošlog ljeta u Zadru provelu smo lijepo vrijeme u zajedničkoj molitvi , tako da ja vjerujem da ima katolika koji su u vatri za Boga, koji iskreno traže Božju prisutnost u svojim životima.Dakle, ne mrzim ja katolike, već kao što Bog  mrzi grijeh ali voli grešnika, tako nekako i ja imam stav o katolicizmu.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben Sat 4 Oct - 9:58

prošlog ljeta u Zadru provelu smo lijepo vrijeme u zajedničkoj molitvi





kako to izgleda, nađete se, popijete kavu i onda se uvatite za ruke i stoite u tišini nekoliko minuta?
kako znate kad je kraj?

na misi postoji dirigent, al vako privatno..ka prvi seks, niko ne zna šta triba učiniti:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Patriot_1 Mon 6 Oct - 10:53

Samson minival wrote:
Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:Još malo o antisemitizmu Martina Luthera.
„Židovi su kuga, zaraza i nesreca koju iz njemackih zemalja valja izgnati isto onako, kako su otisli iz Egipta.“
Martin Luther ,crkveni reformator, 1483 – 1546
Znam ja to o Lutheru,,,i nije mi srce na mjestu zbog toga,,to mi para srce!Isto kao i kad je neki Papa naredio progon Židova!
Znam da je Luther rekao da im sinagoge treba porušiti i pretvoriti u smetlišta!
Tim izjavama je doprinio itekako antisemitizmu u II svj. ratu!
No zanima me konkretnije kad su protestanti naganjali Židove(izuzmimo II svj. rat jer tad jesu ako znamo da su Njemci pola protestanti pola katolici kao nacija)!
Ja vjerujem da je toga bilo,,jer u protestante kao dobre kršćane (a katolike kao loše) odavno sam prestao vjerovati!
Treba izbjegavati generaliziranje Pate jer niti su svi protestanti dobri niti su svi katolici loši.Zato se ja držim teologije i komentare dajem usporedbama s Biblijom.Neki dan mi je moja dobra frendica iz Zadra, inače katolkinja zahvalila za moje molitve i dala lijepo svjedočanstvo o tome što je Bog učinio dobroga njoj i njenoj obitelji.Kada sam bio prošlog ljeta u Zadru provelu smo lijepo vrijeme u zajedničkoj molitvi , tako da ja vjerujem da ima katolika koji su u vatri za Boga, koji iskreno traže Božju prisutnost u svojim životima.Dakle, ne mrzim ja katolike, već kao što Bog  mrzi grijeh ali voli grešnika, tako nekako i ja imam stav o katolicizmu.
Ovo je za pohvalu!
No,znam neke protestante koji kažu da katolici nemogu biti pravi kršćani,spašeni vjernici jer ..i onda nabrajaju,,uhhhh
No većina srećom ne misli tako!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 3 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum