ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Trinity 1/10/2014, 06:48

Pa da, sindrom gomile, svi su protiv njih, pa sam i ja...ccccc....

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Mad_Vlad 1/10/2014, 06:57

Pa, Židovi su bili i jesu dežurni krivci kako za svoje vrline tako i za mane. Mnogi su upali u to kolo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Mad_Vlad 1/10/2014, 07:27

Slap wrote:
Samson minival wrote:Obzirom da pojam izabrani narod stavljaš pod navodnike očito je da Izrael ne smatraš izabranim narodom.Znači da nisi u kategoriji onih koji sukladno Bibliji vjeruju u to da je Izrael izabrani narod.
Naravno, imaš pravo na svoj stav i svoje mišljenje kao što i ja imam a svoj.Dakle, ako ćemo raspravljati o ovoj temi onda polazimo sa dva potpuno suprotna stajališta.Drugim riječima nećemo se složiti gotovo u ničemu.

Nadalje tema se ne bavi time tko će u pakao a tko neće ,već korjenima sukoba Arapa i Židova.

Izrael današnji ne ali znam nešto drugo kako će se ostvariti da će duhovni židovi sa dolaskom Krista Duha biti svećenici cijelog svijeta...no neću  o tome...
Zašto ne i današnji? Izrael je odabrani narod zauvijek. Tora je jsana po tom pitanju. nikada prije i nikada poslije neće više jedan narod doživjeti nacionalnu objavu Božju.
Koji će to duhovni Židovi biti svećenici cijelog svijeta? Tora je jasna i po tom pitanju, Izrael je odabran za svećenike svijeta. Po dolasku Mesije on će učiti narode Toru i tako če Božje ime biti Jedno kao što je  i Bog JHVH Jedan.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Samson minival 1/10/2014, 09:07


Jedan od najvećih Svetaca i crkvenih Otaca Ivan Krisostomos (344-407 A.D.), "doktor Crkve", biskup Antiohije u vrijeme homilija, a nadbiskup Konstantinopola 398. - Zlatousti, je pisao:

"Židovi su svinje i jarci. Lopovi i ubojice. Đavolji pomagači. Tvrdio je da "Židovi ubijaju vlastitu djecu, ali to da su ubili Isusa je još gore." 

Sveti Ivan Zlatousti (Krisostomos) o židovskom hramu za bogosluženje:
"Sinagoga je gora od bordela...to je leglo podlaca i divljih zvjeri…hram demona posvećenih idolatrijskim kultovima…zbjeg bandita i razvratnika, vražja špilja. Kriminalni skup Židova…mjesto gdje se skupljaju Kristove ubojice… kuća gora od krčme…jazbina lopova, kuća na zlu glasu, stanište nepravde, utočište demona, ponor propasti.…Isto bih rekao i o njihovim dušama… A što se mene tiče - mrzim sinagoge…Mrzim Židove iz istog razloga."

(2) Normalno, Židovi tvrde da oni također štuju Boga. Bože sačuvaj ako bih se ja s ovima složio! Nitko od Židova ne štuje Boga!"
Sveti Ivan Zlatousti (Chrysostom)" 


Britanski povjesničar Paul Johnson napisao je da su Zlatoustove homilije "postale obrazac za anti-židovske tirade, iskorištavajući na najžešći moguć način (kao i zlouporabu) ključnih poglavlja u evanđeljima sv. Mateja i Ivana. Tako je specifično kršćanski anti-semitizam, predstavljajući Židove kao kristo-ubojice, usađen u zapjenjenu masu poganskih kleveta i glasina, a židovske zajednice postale u opasnosti u svakom kršćanskom gradu."Tijekom II svjetskog rata, Nacistička Partija je upotrijebila njegova djela da legitimizira Holokaust u očima njemačkih i austrijskih kršćana. Djela Zlatoustoga su učestalo citirana i tiskama kao kršćansko opravdanje za te progone Židova. 

Još od Zlatoustoga židovo-mrzitelja: 

"Drugi prorok je aludirao na to kada je rekao: "Izrael je tvrdoglav kao tvrdoglava junica". A drugi je Židove nazvao "neukroćeno tele". 
(6) Premda je takva stoka nepodesna za rad, podesna je za klanje. A upravo to se desilo Židovima: kako su sebe načinili nesposobnima za rad, postali su prikladni za klanje. Zato je Krist rekao: "Ali oni neprijatelji, koji nisu željeli da im budem Kralj, dovedite ih pred mene i pobijte ih". Vi Židovi ste morali postiti onda, kada vam je pijanstvo činilo takve strahovite stvari, kada je vaša proždrljivost porodila vaše bezboštvo, a ne sada. Sada je vaš post nedoličan i odvratan. Tko je to rekao? Sam Izaija kada je glasno povikao: (bla bla bla)" 

Mnogi, znadem, poštuju Židove i misle da je njihov sadašnji način života častan. Stoga se trudim iščupati i rastrgati to pogubno mišljenje. Rekao sam da sinagoga nije bolje mjesto od /tada držanog istim kao bordel prim.prev./ teatra 

(7) Ako kako ćete ulaziti u sinagogu? Ako načinite znak križa na svome čelu, zla sil koja prebiva u sinagogi odmah će pobjeći. 


James Parkes naziva homilije o Židovima "najužasnijim i najnasilnijim prokazivanjem Židovstva koje se može naći u pisanjima kršćanskih teologa". Njegove propovijedi protiv Židova dale su zamah ideji da su Židovi kolektivno odgovorni za smrt Isusa. [3] Na IV. lateranskom saboru 1213.g. donesen je propis da Židovi moraju nositi različitu vrstu odjeće, te ne biti na ulicama za vrijeme svetog tjedna. 
"Svetac" Augustin piše: "Istinska slika Židova je Juda Iskarijotski, koji je prodao Gospodina za srebro. Židov nikada neće razumjeti Sveto Pismo i zauvjek će nositi krivnju za Isusovu smrt."
Ovo je cp sa foruma.hr na temi o antisemitizmu.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 1/10/2014, 09:26

Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:
Pogledaj ovu bilancu užasa i uništenja Židova od strane RKC.
1017 godine papa Benedikt VIII odobrava da se Židovima u Rimu odrube glave.
1020 papa Benedikt VIII odobrava da se u Rimu spaljuju Židovi.
1095 papa Urban II saziva 27.studenog u Clemontu prvu križarsku vojnu, nakon koje počinje stogodišnje progonstvo Židova.
1179 papa Inocent III saziva lateranski sabor nakojem je odlučeno da Židovi stanuju u vlastitim četvrtima(geta).
1215 na četvrtom lateranskom koncilu papa Inocent III  iznudio je da svi Židovi nose posebnu odjeću(židovska zvijezda).
Hitler je očito odavde pokupio ideju kada je započeo  sa Holikaustom.
Spisak je podugačak ali kako sam kratak s vremenom ovdje  ću stati.
Ako su ove informacije točne( a tebi vjerujem da jesu) onda je to užasno!
Crkva nije smjela progoniti nikog i nikada a pogotovo ne narod Božji!
No,njih su prije toga progonili mnogi,čak ponekad po naredbi Božjoj ,,zbog njihovog udaljivanja od Boga!
Što nikako ne opravdavava progonitelje!

Kako interesantno. Kad ja sam navodim ovakve stvari, ubojstva, silovanja, raznorazne zločine i ekscese, onda me Patriot proziva sotonistom, mrziteljem crkve, lažovom iako sve što sam naveo su činjenice. To isto kad navede npr Samson, odgovor se vidi.... naravno, klasičan pokušaj opravdavanja zločina time da su njih proganjali, a pitanje je i zašto ih se progonilo...

Sve u svemu, mislim da sam potvrdio na izravnom i činjenično po ne znam koji put psihoanalitički način određene postavke "klasičnih vjernika".

Zaista me uhvatio smjeh kad sam sve ovo pročitao :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 1/10/2014, 09:28

Mad_Vlad wrote:
danni1 wrote:
Samson minival wrote:Ovo pitanje ide na adresu katolika ako ih ima na forumu.Naravno i ostali koji smatraju da imaju što za reći o ovoj temi su dobrodošli.
Duhovni korjeni sukoba Arapa i Židova počinju davno, prije 4000 godina, izabranjem Izraela kao Božjeg naroda.
Jišmael, praotac Arapa progonio je  Izaka jer je Izak bio nositelj Božjeg obećanja.I Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Isti razlog vodio je faraona u Egiptu da se izraelska muška novorodjenčad baci u vodu a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema izabranom Božjem narodu nije se promijenio ni danas.
Od 1017 godine pa  do posljednjeg smaknuća španjolske inkvizicije 1826 godine traje progonstvo,smaknuća i mučenja Židova od strane RKC.Dakle radi se o razdoblju od preko 800 godina čime se ne mogu "pohvaliti" ostali progonitelji Židova.
Tko želi pojedinosti predlažem knjigu Giulia MEOTTIJA " Vatican against Izrael"...Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Imagejpeg
A jbga...ima nešto kod židova što pobuđuje želju u ljudima da ih razguze.
Kad te kroz vjekove stalno progone svi koji te sretnu,jbga, možda onda ipak nije problem u progoniteljima.
Pa toga nečega ima u svim narodima što bi neke natjeralo da ih razguze.
Židovi nisu bili STALNO u progonu, niti su to radili SVi. Recimo u Indiji i u Kini su bili stoljećima i nikada nisu imali međusobnih sukoba. Škotska je jedna od rijetkih evropskih zemalja koje su bile tolerantne prema njima cijelo vrijeme.
Što u tebi pobuđuje takvu nasilničku želju?

njegova vlastita vjera... osjećaj da bi svi trebali biti kao on, pogotovo židovi koji su za razliku, sposobni :)  klasična zavist, jedna od 7 smrtnih grijeha :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 1/10/2014, 09:31

Trinity wrote:
Mad_Vlad wrote:
danni1 wrote:
Samson minival wrote:Ovo pitanje ide na adresu katolika ako ih ima na forumu.Naravno i ostali koji smatraju da imaju što za reći o ovoj temi su dobrodošli.
Duhovni korjeni sukoba Arapa i Židova počinju davno, prije 4000 godina, izabranjem Izraela kao Božjeg naroda.
Jišmael, praotac Arapa progonio je  Izaka jer je Izak bio nositelj Božjeg obećanja.I Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Isti razlog vodio je faraona u Egiptu da se izraelska muška novorodjenčad baci u vodu a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema izabranom Božjem narodu nije se promijenio ni danas.
Od 1017 godine pa  do posljednjeg smaknuća španjolske inkvizicije 1826 godine traje progonstvo,smaknuća i mučenja Židova od strane RKC.Dakle radi se o razdoblju od preko 800 godina čime se ne mogu "pohvaliti" ostali progonitelji Židova.
Tko želi pojedinosti predlažem knjigu Giulia MEOTTIJA " Vatican against Izrael"...Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Imagejpeg
A jbga...ima nešto kod židova što pobuđuje želju u ljudima da ih razguze.
Kad te kroz vjekove stalno progone svi koji te sretnu,jbga, možda onda ipak nije problem u progoniteljima.
Pa toga nečega ima u svim narodima što bi neke natjeralo da ih razguze.
Židovi nisu bili STALNO u progonu, niti su to radili SVi. Recimo u Indiji i u Kini su bili stoljećima i nikada nisu imali međusobnih sukoba. Škotska je jedna od rijetkih evropskih zemalja koje su bile tolerantne prema njima cijelo vrijeme.
Što u tebi pobuđuje takvu nasilničku želju?
A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 1/10/2014, 09:34

Mad_Vlad wrote:Pa, Židovi su bili i jesu dežurni krivci kako za svoje vrline tako i za mane. Mnogi su upali u to kolo.

Židovi, masoni, sotonisti, crveni,fašističkočetničkokomunističkoustaškožidovskomasonskokosookocrnačko........ :D 

Isus je bio Hrvat! :^0 :^0 :^0 :^0 :^0 :^0 :^0

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 1/10/2014, 09:36

Slap wrote:
Samson minival wrote:Obzirom da pojam izabrani narod stavljaš pod navodnike očito je da Izrael ne smatraš izabranim narodom.Znači da nisi u kategoriji onih koji sukladno Bibliji vjeruju u to da je Izrael izabrani narod.
Naravno, imaš pravo na svoj stav i svoje mišljenje kao što i ja imam a svoj.Dakle, ako ćemo raspravljati o ovoj temi onda polazimo sa dva potpuno suprotna stajališta.Drugim riječima nećemo se složiti gotovo u ničemu.

Nadalje tema se ne bavi time tko će u pakao a tko neće ,već korjenima sukoba Arapa i Židova.

Izrael današnji ne ali znam nešto drugo kako će se ostvariti da će duhovni židovi sa dolaskom Krista Duha biti svećenici cijelog svijeta...no neću  o tome...

Tema o sukobu arapa i židova? Naslov baš nije takav...

Bolje ispast glup nego iz aviona, jel' Slap :D 
Nećeš sad o tome jer je teža glupost.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest 1/10/2014, 11:22

Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest 1/10/2014, 11:54

danni1 wrote:
bogomdani wrote:
danni1 wrote:
Samson minival wrote:Ovo pitanje ide na adresu katolika ako ih ima na forumu.Naravno i ostali koji smatraju da imaju što za reći o ovoj temi su dobrodošli.
Duhovni korjeni sukoba Arapa i Židova počinju davno, prije 4000 godina, izabranjem Izraela kao Božjeg naroda.
Jišmael, praotac Arapa progonio je  Izaka jer je Izak bio nositelj Božjeg obećanja.I Ezav je progonio Jakova jer ga je Bog izabrao kao nositelja mesijanskog obećanja.Isti razlog vodio je faraona u Egiptu da se izraelska muška novorodjenčad baci u vodu a u Perzijskom je carstvu Haman želio istrijebiti Židove u jednom danu.
Takav temeljni stav prema izabranom Božjem narodu nije se promijenio ni danas.
Od 1017 godine pa  do posljednjeg smaknuća španjolske inkvizicije 1826 godine traje progonstvo,smaknuća i mučenja Židova od strane RKC.Dakle radi se o razdoblju od preko 800 godina čime se ne mogu "pohvaliti" ostali progonitelji Židova.
Tko želi pojedinosti predlažem knjigu Giulia MEOTTIJA " Vatican against Izrael"...Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Imagejpeg
A jbga...ima nešto kod židova što pobuđuje želju u ljudima da ih razguze.
Kad te kroz vjekove stalno progone svi koji te sretnu,jbga, možda onda ipak nije problem u progoniteljima.
Neizmjerni jal,zavist i sto god jos hoces kod Progonitelja..."Ima nesto"..daj ne budi kao nedorecena skolarka,pa reci konkretno ŠTO?
Joj..ne znam,nešto ima dok ih svi progone.
Ne bavim se baš nekakvom analizom al onak brzinski...svi su ih tukli po ušima,muslimani,kršćani,komunisti fašisti...svi su našli neki razlog.
Ja ne poznajem niti jednog židova osim ovih forumskih i po onom kakav dojam ostavljaju ovi forumski židovi....daleko im kuća.
Prvo boldano: na nivou opravdanja djecjeg vrtica.. lol!

drugo boldano...kao da si opisao skolske nasilnike,koji eto,tuku slabije,dok mogu...usput,vise ne mogu ;)

Trece boldano: daj molim te primjer,koji ostavljaju na tebe...inace THX na odgovoru :wine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Patriot_1 1/10/2014, 13:37

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:
Pogledaj ovu bilancu užasa i uništenja Židova od strane RKC.
1017 godine papa Benedikt VIII odobrava da se Židovima u Rimu odrube glave.
1020 papa Benedikt VIII odobrava da se u Rimu spaljuju Židovi.
1095 papa Urban II saziva 27.studenog u Clemontu prvu križarsku vojnu, nakon koje počinje stogodišnje progonstvo Židova.
1179 papa Inocent III saziva lateranski sabor nakojem je odlučeno da Židovi stanuju u vlastitim četvrtima(geta).
1215 na četvrtom lateranskom koncilu papa Inocent III  iznudio je da svi Židovi nose posebnu odjeću(židovska zvijezda).
Hitler je očito odavde pokupio ideju kada je započeo  sa Holikaustom.
Spisak je podugačak ali kako sam kratak s vremenom ovdje  ću stati.
Ako su ove informacije točne( a tebi vjerujem da jesu) onda je to užasno!
Crkva nije smjela progoniti nikog i nikada a pogotovo ne narod Božji!
No,njih su prije toga progonili mnogi,čak ponekad po naredbi Božjoj ,,zbog njihovog udaljivanja od Boga!
Što nikako ne opravdavava progonitelje!

Kako interesantno. Kad ja sam navodim ovakve stvari, ubojstva, silovanja, raznorazne zločine i ekscese, onda me Patriot proziva sotonistom, mrziteljem crkve, lažovom iako sve što sam naveo su činjenice. To isto kad navede npr Samson, odgovor se vidi.... naravno, klasičan pokušaj opravdavanja zločina time da su njih proganjali, a pitanje je i zašto ih se progonilo...

Sve u svemu, mislim da sam potvrdio na izravnom i činjenično po ne znam koji put psihoanalitički način određene postavke "klasičnih vjernika".

Zaista me uhvatio smjeh kad sam sve ovo pročitao :D
Demonski smjeh ,,jelda?
Što je tu smješno?
Kod tebe je problem što je tebi sve kršćansko ,,,mračno i generaliziraš!
Po Bibliji Bog je poslao Nabukodonozora da ih kazni!Dakle,primjer klasičan,,,"ostavili ste mene ja neću štititi vas!"
Tako da i to ZLO koje su radili neki Pape i kršćani prema Židovima može biti kazna ali ne opravdava zločince,,i oni će odgovarati Bogu za to zlo!
Usput,tvoje mišljenje mi je obični prdež!Nikad nisi u stanju reći"Ovo je dobro" nego samo tražiš dlaku u jajetu!Što god ja napisao!Ti me podsjećaš na ISIS!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Mad_Vlad 2/10/2014, 02:52

Samson minival wrote:

Jedan od najvećih Svetaca i crkvenih Otaca Ivan Krisostomos (344-407 A.D.), "doktor Crkve", biskup Antiohije u vrijeme homilija, a nadbiskup Konstantinopola 398. - Zlatousti, je pisao:

"Židovi su svinje i jarci. Lopovi i ubojice. Đavolji pomagači. Tvrdio je da "Židovi ubijaju vlastitu djecu, ali to da su ubili Isusa je još gore." 

Sveti Ivan Zlatousti (Krisostomos) o židovskom hramu za bogosluženje:
"Sinagoga je gora od bordela...to je leglo podlaca i divljih zvjeri…hram demona posvećenih idolatrijskim kultovima…zbjeg bandita i razvratnika, vražja špilja. Kriminalni skup Židova…mjesto gdje se skupljaju Kristove ubojice… kuća gora od krčme…jazbina lopova, kuća na zlu glasu, stanište nepravde, utočište demona, ponor propasti.…Isto bih rekao i o njihovim dušama… A što se mene tiče - mrzim sinagoge…Mrzim Židove iz istog razloga."

(2) Normalno, Židovi tvrde da oni također štuju Boga. Bože sačuvaj ako bih se ja s ovima složio! Nitko od Židova ne štuje Boga!"
Sveti Ivan Zlatousti (Chrysostom)" 


Britanski povjesničar Paul Johnson napisao je da su Zlatoustove homilije "postale obrazac za anti-židovske tirade, iskorištavajući na najžešći moguć način (kao i zlouporabu) ključnih poglavlja u evanđeljima sv. Mateja i Ivana. Tako je specifično kršćanski anti-semitizam, predstavljajući Židove kao kristo-ubojice, usađen u zapjenjenu masu poganskih kleveta i glasina, a židovske zajednice postale u opasnosti u svakom kršćanskom gradu."Tijekom II svjetskog rata, Nacistička Partija je upotrijebila njegova djela da legitimizira Holokaust u očima njemačkih i austrijskih kršćana. Djela Zlatoustoga su učestalo citirana i tiskama kao kršćansko opravdanje za te progone Židova. 

Još od Zlatoustoga židovo-mrzitelja: 

"Drugi prorok je aludirao na to kada je rekao: "Izrael je tvrdoglav kao tvrdoglava junica". A drugi je Židove nazvao "neukroćeno tele". 
(6) Premda je takva stoka nepodesna za rad, podesna je za klanje. A upravo to se desilo Židovima: kako su sebe načinili nesposobnima za rad, postali su prikladni za klanje. Zato je Krist rekao: "Ali oni neprijatelji, koji nisu željeli da im budem Kralj, dovedite ih pred mene i pobijte ih". Vi Židovi ste morali postiti onda, kada vam je pijanstvo činilo takve strahovite stvari, kada je vaša proždrljivost porodila vaše bezboštvo, a ne sada. Sada je vaš post nedoličan i odvratan. Tko je to rekao? Sam Izaija kada je glasno povikao: (bla bla bla)" 

Mnogi, znadem, poštuju Židove i misle da je njihov sadašnji način života častan. Stoga se trudim iščupati i rastrgati to pogubno mišljenje. Rekao sam da sinagoga nije bolje mjesto od /tada držanog istim kao bordel prim.prev./ teatra 

(7) Ako kako ćete ulaziti u sinagogu? Ako načinite znak križa na svome čelu, zla sil koja prebiva u sinagogi odmah će pobjeći. 


James Parkes naziva homilije o Židovima "najužasnijim i najnasilnijim prokazivanjem Židovstva koje se može naći u pisanjima kršćanskih teologa". Njegove propovijedi protiv Židova dale su zamah ideji da su Židovi kolektivno odgovorni za smrt Isusa. [3] Na IV. lateranskom saboru 1213.g. donesen je propis da Židovi moraju nositi različitu vrstu odjeće, te ne biti na ulicama za vrijeme svetog tjedna. 
"Svetac" Augustin piše: "Istinska slika Židova je Juda Iskarijotski, koji je prodao Gospodina za srebro. Židov nikada neće razumjeti Sveto Pismo i zauvjek će nositi krivnju za Isusovu smrt."
Ovo je cp sa foruma.hr na temi o antisemitizmu.
E da... I to je jedan od crkvenih otaca, doktor i svetac čak...
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 2/10/2014, 10:09

Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".

Ah, da, to su teži slućajevi. Upravo završih sa jednom malom knjižicom, 'uvod u psihoanalizu' - Fobije. Baš si me podsjetila na to :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 2/10/2014, 10:28

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Samson minival wrote:
Pogledaj ovu bilancu užasa i uništenja Židova od strane RKC.
1017 godine papa Benedikt VIII odobrava da se Židovima u Rimu odrube glave.
1020 papa Benedikt VIII odobrava da se u Rimu spaljuju Židovi.
1095 papa Urban II saziva 27.studenog u Clemontu prvu križarsku vojnu, nakon koje počinje stogodišnje progonstvo Židova.
1179 papa Inocent III saziva lateranski sabor nakojem je odlučeno da Židovi stanuju u vlastitim četvrtima(geta).
1215 na četvrtom lateranskom koncilu papa Inocent III  iznudio je da svi Židovi nose posebnu odjeću(židovska zvijezda).
Hitler je očito odavde pokupio ideju kada je započeo  sa Holikaustom.
Spisak je podugačak ali kako sam kratak s vremenom ovdje  ću stati.
Ako su ove informacije točne( a tebi vjerujem da jesu) onda je to užasno!
Crkva nije smjela progoniti nikog i nikada a pogotovo ne narod Božji!
No,njih su prije toga progonili mnogi,čak ponekad po naredbi Božjoj ,,zbog njihovog udaljivanja od Boga!
Što nikako ne opravdavava progonitelje!

Kako interesantno. Kad ja sam navodim ovakve stvari, ubojstva, silovanja, raznorazne zločine i ekscese, onda me Patriot proziva sotonistom, mrziteljem crkve, lažovom iako sve što sam naveo su činjenice. To isto kad navede npr Samson, odgovor se vidi.... naravno, klasičan pokušaj opravdavanja zločina time da su njih proganjali, a pitanje je i zašto ih se progonilo...

Sve u svemu, mislim da sam potvrdio na izravnom i činjenično po ne znam koji put psihoanalitički način određene postavke "klasičnih vjernika".

Zaista me uhvatio smjeh kad sam sve ovo pročitao :D
Demonski smjeh ,,jelda?
Što je tu smješno?
Kod tebe je problem što je tebi sve kršćansko ,,,mračno i generaliziraš!
Po Bibliji Bog je poslao Nabukodonozora da ih kazni!Dakle,primjer klasičan,,,"ostavili ste mene ja neću štititi vas!"
Tako da i to ZLO koje su radili neki Pape i kršćani prema Židovima može biti kazna ali ne opravdava zločince,,i oni će odgovarati Bogu za to zlo!
Usput,tvoje mišljenje mi je obični prdež!Nikad nisi u stanju reći"Ovo je dobro" nego samo tražiš dlaku u jajetu!Što god ja napisao!Ti me podsjećaš na ISIS!

Kakav demonski smjeh?? :? :S: crazy confused
Smješna je ta licemjernost patriote. Samson je izjavio neke stvari koje sam sam govorio toliko puta, štoviše, govorio sam daleko opširnije sa daleko većim argumentima. Mene napadaš kao antikršćana (što je totalno suludo i idiotsko) dok se sa njim slažeš... WTF??? gaah shame :nocomment  snapoutofit  Ovdje ne aludiram da se moraš složiti samnom, ne, ali daj koristi jebeni mozak kad ti ga je Bog već dao.

nadalje, izjava koju si izjavio
Patriot wrote:Kod tebe je problem što je tebi sve kršćansko ,,,mračno i generaliziraš!

je teža glupost. Ponekad mi zna izletiti, nenamjerno, generaliziranje ali za razliku od tebe, znam da generalizacija vodi u krivo. Nadalje, ne smatram da je kršćanstvo mračno ali smatram da je imalo mračnu povijest te da ima i mračnu sadašnjost za što ljudi ili ne znaju ili znaju malo što je krivo.

Nadalje, ova izjava ima tešku rupu...
Patriot wrote:
Po Bibliji Bog je poslao Nabukodonozora da ih kazni!Dakle,primjer klasičan,,,"ostavili ste mene ja neću štititi vas!"

Ako je poslao, onda je namjerno, ciljano napadao tako da izjava na kraju nema smisla. Zašto, koji bi to lud um poslao nekoga na svoje i onda razmatrao hoće li štititi ili ne samo da bi pokazao nekome nešto....to je bolesno. Mislim da si tu nešto krivo shvatio ili se krivo izrazio (jer dobro znam na što si mislio).

 
Patriot wrote:Tako da i to ZLO koje su radili neki Pape i kršćani prema Židovima može biti kazna ali ne opravdava zločince,,i oni će odgovarati Bogu za to zlo!

Neki je ublažavanje situacije koja se ne bi ni smjela ublažavati.
I ne samo prema židovima nego prema svima gdje god da su došli, na bilo koji kontinent, bilo koji kut ove planete.
To što će odgovarati nekom kršćanskom poimanju boga me boli briga. Ako se počini zločin na ovom, fizičkom planu, ako je ikako moguće onda bi se trebalo kažnjavati ovdje te osobe. Lako je reći "odgovarat će Bogu" pa što bude bude... ili se takvi prozovu svecima.
Ili da ti približim. Ajde ti patriote digni kredit na recimo tri milje kuna pa posudi nekome u povjerenju... a Bog neka ti vrati...  

Patriot wrote:
Usput,tvoje mišljenje mi je obični prdež!Nikad nisi u stanju reći"Ovo je dobro" nego samo tražiš dlaku u jajetu!Što god ja napisao!Ti me podsjećaš na ISIS!

-a tvoje mišljenje?
-U stanju sam reći da je nešto dobro ako je dobro, a ne da prozivam nešto dobro samo zato što je površina pozlačena...
-Podsjećam te na ISIS? :D jesi li se pogledao u ogledalo danas?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben 2/10/2014, 11:04

Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".
lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

židov i židovi nisu ista stvar. kolektivi se grade oko jedinstvenih ciljeva koji s ciljevima pojedinca iz tog kolektiva uopće ne ne mora imati presjek.

ako upoznaš židova, ne ćeš nužno ništa znati o židovima. 

nego, koi je plod kontakta s drukčijima koji se u bolesnika ne rađa?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 2/10/2014, 11:29

aben wrote:
Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".
lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

židov i židovi nisu ista stvar. kolektivi se grade oko jedinstvenih ciljeva koji s ciljevima pojedinca iz tog kolektiva uopće ne ne mora imati presjek.

ako upoznaš židova, ne ćeš nužno ništa znati o židovima. 

nego, koi je plod kontakta s drukčijima koji se u bolesnika ne rađa?

Koga smo razapeli???
židov, jednina, pripadnik židovske nacije, tj židova (množina). Gdje je tu kolektiv koji se gradi oko nekog cilja? Da se oni, kao i svi u svijetu, određuju individualno na lijevo ili desno,to je normalno. Da budala ima kao i normalnih ljudi, ima među židovima kao i među njemcima, francuzima, hrvatima, mađarima....you name it.
Naravno da ako upoznaš jednog židova nećeš znati sve o židovima, no čak i jedan židov, njemac, mađar, hrvat, homoseksualac, ljevičar....bilo koja "etiketa", naravno da nećeš znati o takvima ali ćeš uvidjeti da su to ljudi kao i ti i da je strah zapravo besmislen. Takvi strahovi spadaju pod ksenofobiju, besmisleni strah od stranaca, strah od nepoznatih i drugačijih.
Pošto je to poznato u psihologiji, nerijetko se koristilo i u politici... rusi su zazirali od amera, a ameri od (komunista) rusa. U Jugi je bila poznata izjava NNNI ili da smo okruženi B.R.I.G.A.M.A. (prva slova država koje su okruživale Jugoslaviju). Vjerske zajednice su zazirale od drugih pa tako je Crkva govorila raznorazne nebuloze o židovima, budistima i drugima poput "oni jedu svoju i kršćansku djecu". Pa i danas se može vidjeti strah od muslimana što je stvoreno zbog ekstremista, ili pak stanje u Sjevernoj Koreji.
Hoću reći da se ksenofobija koja je jaka što je jaka totalitarna država (bez obzira da li je okrenuta lijevo ili desno).

Liječenje ksenofobije kao i drugih oblika fobija (ovo govorim o tvojoj zadnjoj rečenici), je suočavanje sa strahom u manjim koracima jer ako se krene sa izravnim utjecajem jakog straha, dobit će se suprotni učinak te će se strah prilijepiti za drugi objekt.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by aben 2/10/2014, 12:23

dannia.
on mi se ne čini ka čovik koi se boji nekoga. 


riječ je o koletivu. ljudi su većinon obilježeni kulturon u kojoj su se formirali. ja san prominia adresu jer su mi se u kvart naselili ljudi protiv koih neman ništa pojedinačno, al skupno tvore white trash. isto je sa srbima (tu neman predrasude, za njih znan da mi ne odgovaraju), ciganima (isto), židovima, bilo koin skupinama. ja želin živiti među sebi sličnima (i onda ograđen visokin zidom), ostalima neka je kuća daleko. to je nešto do čega progresivci i državno sekularistički socijalistički obrazovni napori ne mogu dopriti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sefirot 2/10/2014, 12:48

aben wrote:dannia.
on mi se ne čini ka čovik koi se boji nekoga. 


riječ je o koletivu. ljudi su većinon obilježeni kulturon u kojoj su se formirali. ja san prominia adresu jer su mi se u kvart naselili ljudi protiv koih neman ništa pojedinačno, al skupno tvore white trash. isto je sa srbima (tu neman predrasude, za njih znan da mi ne odgovaraju), ciganima (isto), židovima, bilo koin skupinama. ja želin živiti među sebi sličnima (i onda ograđen visokin zidom), ostalima neka je kuća daleko. to je nešto do čega progresivci i državno sekularistički socijalistički obrazovni napori ne mogu dopriti.

ne znam tko je razapeo dannia

rječ je u kolektivu.... aha. ok, ovo si dobro i rekao jer ja ne mogu podnjeti white trash 'rvat'ne sa kamenjara, 'ercegovce. No pojedinačno nemam ništa protiv njih i znam neke koji su korektni. No pitanje je dali te grupacije koje navodimo žive u našoj okolici ili ne. Tj. da li postoji neki razlog neprihvaćanju ili ne postoji. Primjerice, ja razlog za 'ercegovce imam i mogao bi nabrajati na stotine primjera zašto. Da li ti imaš primjer u svojoj okolici za recimo židove? Ah, da, rekao si da ne poznaješ niti jednog... kako si onda stvorio negativni odnos prema njima? Po raznim tračevima ili po konkretnom iskustvu?

Postoje neke stvari sa kojima se ne slažem na onima koje si naveo u zadnjoj rečenici ali u globalu, u većini su u pravu i naprednijim stavovima neko nekakve konzerve...zbog konzervi i imamo zaostalu državu.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest 2/10/2014, 13:33

Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".

Ah, da, to su teži slućajevi. Upravo završih sa jednom malom knjižicom, 'uvod u psihoanalizu' - Fobije. Baš si me podsjetila na to :)

Znam tu knjižicu, kupila sam je prije par godina uz još nekoliko iz te iste "Uvod u psihoanalizu" serije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Guest 2/10/2014, 13:40

aben wrote:
Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Trinity wrote:A u postu ispod kaže da čak osobno ne pozna nijednog Židova, ali eto ne sviđaju mu se...To ipak nešto govori o njemu, jel' tak?

klasičan oblik ksenofobije u tek razvojnom obliku.
Možda bi mu trebalo da upozna druge i drugačije od njega samog i kad uvidi da su i drugi normalni ljudi te da svuda ima i kukolja, naravno, stvoriti će sasvim drugačiji mentalni sklop.

Kod nekih ni kontakt s "drugačijima" ne urodi nikakvim plodom jer se grčevito drže vlastitih predrasuda i odbijaju iti pokušati upoznati i razumjeti ikoga različitog od njih samih ili išta što iskače iz njihove ustaljene "comfort zone".
lipo ste ga razapeli, nema ništa bolje nego kad progresivni profiliraju primitivce, to nešto govori o njima :)

židov i židovi nisu ista stvar. kolektivi se grade oko jedinstvenih ciljeva koji s ciljevima pojedinca iz tog kolektiva uopće ne ne mora imati presjek.

ako upoznaš židova, ne ćeš nužno ništa znati o židovima. 

nego, koi je plod kontakta s drukčijima koji se u bolesnika ne rađa?

Gdje si ti iščitao  razapinjanje  dannija  u mom komentaru? :^0 Ono što sam napisala je bazirano na nekoliko osobnih primjera s kojima sam se susrela unazad nekoliko mjeseci i osim toga napisala sam "kod nekih", a ne "kod dannija". Opet ne čitaš što piše, al' dobro.

I kakvo je to prenemaganje s "bolesnikom"? Opet nešto što apsolutno nigdje nisam spomenula.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod? - Page 2 Empty Re: Zašto je RKC progonila Božji izabrani narod?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum