ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Trinity 22/9/2014, 14:07

Više je bilo koristi od tebe dok nisi bio admin... B-)
Predlažem da abdiciraš... ;)

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 14:19

von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Trinity 22/9/2014, 14:26

Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa se neki navukli na tanak led...
Sefi, manipulatoru... snapoutofit
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 14:46

Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa upravo to, ti pandani je to što je toliko nezrelo... Moja crkva je jedina prava -Tvoja crkva je lažna, Mi smo jedini pravovjerni - Ne, vi ste krivovjerni, Hare Krišna je sekta - Kršćanstvo je sekta... Više zrelosti vidim u osnovnoškolaca nego tu, kao da raspravljaju 10-godišnjaci a ne ljudi u nekim ozbiljnim godinama...Strašno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 14:52

Trinity wrote:Više je bilo koristi od tebe dok nisi bio admin... B-)
Predlažem da abdiciraš... ;)
Pa tko će vam onda gledati kroz prste? Ja sam i dalje admin s najmanjim brojem "izdanih" banova (playingon the popularity card king ) lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Patriot_1 22/9/2014, 15:05

von_Starhemberg wrote:
Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa upravo to, ti pandani je to što je toliko nezrelo... Moja crkva je jedina prava -Tvoja crkva je lažna, Mi smo jedini pravovjerni - Ne, vi ste krivovjerni, Hare Krišna je sekta - Kršćanstvo je sekta... Više zrelosti vidim u osnovnoškolaca nego tu, kao da raspravljaju 10-godišnjaci a ne ljudi u nekim ozbiljnim godinama...Strašno.
A koja je definicija sekte?
Ova?:
Sekta ili sljedba je svaka religiozna grupa koja ima vlastiti i svojstveni pogled na svijet, što proizlazi iz naučavanja jedne od glavnih religija svijeta, ali nije s njime identičan.[1]
Izraz sekta (u teologiji) označava grupe koje su nastale odvajanjem od većinske religije. Takve grupe obično drugačije tumače glavne tvrdnje religije iz koje su proizašle.
Ernest Tröltsch kaže da je "Crkva obilježena objektivnim i postojanim, dok sljedba ima svoju jezgru u osobnom doživljeju obraćanja i vlastite odluke... Crkva svoje vjernike nosi, sljedba je od svojih vjernika nošena."
Kod naroda koji se služe romanskim jezicima prevladava pojam sljedba ili sekta, dok se u u engleskom govornom području upotrebljava izraz kult. U našem ga jeziku ipak ne valja miješati s pojmovima sekta ili sljedba.

Ili ova?:
Koja je definicija sekte?

Odgovor:
Kad čujemo riječ “sekta”, često mislimo na grupu koja proslavlja sotonu, žrtvuje životinje ili učestvuje u zlim, bizarnim i paganskim ritualima. Kakogod, u stvarnosti, većina sekti izgleda bezazlenije. Specifična kršćanska definicija sekte je “religijska grupa koja poriče jednu ili više osnovnih biblijskih istina”. Jednostavnije rečeno, sekta je grupa koja naučava nešto što će prouzrokovati da se neko ne spasi, ako u to vjeruje. Za razliku od religije, sekta je grupa koja tvrdi da je religijska, ali koja poriče osnovne istine te religije. Kršćanska sekta je grupa koja poriče jednu ili više osnovnih istina Kršćanstva, dok za sebe tvrdi da je kršćanska.

Dva najuobičajenija učenja sekti su da Isus nije Bog i da se spasenje ne postiže samo vjerom. Poricanje Kristovog božanstva rezultuje naučavanjem da Isusova smrt nije dovoljna cijena za naše grijehe. Poricanje spasenja po vjeri dovodi do učenja da se spasenje postiže našim djelima, a to je nešto što Bibblija izričito odbacuje. Dva najpoznatija primjera sekti su Jehovini svjedoci i Mormoni. Obje grupe za sebe tvrde da su Kršćanske, ali obje poriču božanstvo Kristovo i spasenje po vjeri. Jehovini svjedoci i Mormoni vjeruju mnogo toga što je u skladu ili slično onome što Biblija uči. Ipak, činjenica da poriču Kristovo božanstvo i propovijedaju spasenje djelima, svrstava ih u sekte. Mnogo Jehovinih svjedoka, Mormona i članova drugih sekti su “dobri ljudi”, koji iskreno vjeruju da se drže istine. Kao Kršćanima, naša nada i molitva mora biti da mnogi ljudi koji su uključeni u sekte uvide laž i budu privučeni istini spasenja kroz vjeru u Isusa Krista.
http://www.gotquestions.org/Bosanski/definicija-sekte.html
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 15:17

Bila je već tema u kojoj sam se raspisala o sociološkom značenju pojma sekta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sefirot 22/9/2014, 15:42

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:Ne u opće... ovo je gotovo identičan tekst sa čistom istinom koji je odgovor na "HARE KRIŠNE" , ništa posebno,sekta  usporedi i vidi....

Sad sam tek vidio tu drugu temu koja je identična po generalizaciji i neumjesnom pristupu, pa mi je jasno što si htio izraziti.

U tom slučaju, imaš moju ispriku.

Znam da je tebi jasno. Isto tako, ova tema kojom se sprdam i generaliziram uopće ne opisuje tebe i slične vjernike. Koliko god se u nekim stvarima ne slagali, ti imaš moje poštovanje u mnogočemu.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sefirot 22/9/2014, 15:43

Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.

:tu točno. i interesantne su reakcije :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sefirot 22/9/2014, 15:45

Trinity wrote:
Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa se neki navukli na tanak led...
Sefi, manipulatoru... snapoutofit

:tw 

Samo sam pokazao, gotovo "nacrtao" ono o čemu često i govorim. I uspjelo je savršeno :D oni koji su shvatili, super....ali neki imaju kamen umjesto mozga pa onda ništa u glavu ne ulazi.

istraživanje i test uspješan :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sefirot 22/9/2014, 15:46

von_Starhemberg wrote:
Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa upravo to, ti pandani je to što je toliko nezrelo... Moja crkva je jedina prava -Tvoja crkva je lažna, Mi smo jedini pravovjerni - Ne, vi ste krivovjerni, Hare Krišna je sekta - Kršćanstvo je sekta... Više zrelosti vidim u osnovnoškolaca nego tu, kao da raspravljaju 10-godišnjaci a ne ljudi u nekim ozbiljnim godinama...Strašno.

mislim da si u potpunosti krivo shvatio ideju kojom sam bio vođen... što me iskreno čudi....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sefirot 22/9/2014, 15:52

Vegvísir wrote:Bila je već tema u kojoj sam se raspisala o sociološkom značenju pojma sekta...

jedno je sociološko poimanje i razmatranje jer se trudi biti što objektivnije, a sasvim drugo ono što patriot prilaže sa obojene, prokršćanske stranice.... baš i nije objektivno...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 15:56

Sefirot wrote:
von_Starhemberg wrote:
Vegvísir wrote:
von_Starhemberg wrote:Očito ništa od zrelosti... napisao bih tu još štošta, no neću, admin, nepristanost itd...


Ma, kako sam ja razumjela, ideja teme je da posluži kao pandan onoj o Hare Krišna zajednici i praktički zrcali ono napisano o njoj, samo su reakcije sasvim različite kada je napisan gotovo identičan sadržaj, ali izmijenjen akter.
Pa upravo to, ti pandani je to što je toliko nezrelo... Moja crkva je jedina prava -Tvoja crkva je lažna, Mi smo jedini pravovjerni - Ne, vi ste krivovjerni, Hare Krišna je sekta - Kršćanstvo je sekta... Više zrelosti vidim u osnovnoškolaca nego tu, kao da raspravljaju 10-godišnjaci a ne ljudi u nekim ozbiljnim godinama...Strašno.

mislim da si u potpunosti krivo shvatio ideju kojom sam bio vođen... što me iskreno čudi....
Ne odnosi se moj upis samo na tebe, tu si ti mene krivo shvatio...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Bran_Do 22/9/2014, 16:07

Usput, tema nije potpuno zrcaljena.
Naime, u naslovu ove teme Sefi je točno napisao znakove interpunkcije (zarezi i razmaci).
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 16:21

Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Bila je već tema u kojoj sam se raspisala o sociološkom značenju pojma sekta...

jedno je sociološko poimanje i razmatranje jer se trudi biti što objektivnije, a sasvim drugo ono što patriot prilaže sa obojene, prokršćanske stranice.... baš i nije objektivno...


Ma da, raspredali smo već o tome na temi http://ex-iskon.forumcroatian.com/t675-o-sektama

Fascinantno je koliko se često ljudi razbacuju tim pojmom, a da ne znaju njegovo značenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sora 22/9/2014, 16:38

Prestanite se svađati 
 Kršćanstvo je miroljubiva religija 
Svakih 20 GOD potakne neki rat, no to je socijaldarvinizam 
Kob ranio sva ta usta gladna

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Patriot_1 22/9/2014, 18:07

Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Bila je već tema u kojoj sam se raspisala o sociološkom značenju pojma sekta...

jedno je sociološko poimanje i razmatranje jer se trudi biti što objektivnije, a sasvim drugo ono što patriot prilaže sa obojene, prokršćanske stranice.... baš i nije objektivno...
A koja je definicija sekte?
Ova?:
Sekta ili sljedba je svaka religiozna grupa koja ima vlastiti i svojstveni pogled na svijet, što proizlazi iz naučavanja jedne od glavnih religija svijeta, ali nije s njime identičan.[1]
Izraz sekta (u teologiji) označava grupe koje su nastale odvajanjem od većinske religije. Takve grupe obično drugačije tumače glavne tvrdnje religije iz koje su proizašle.
Ernest Tröltsch kaže da je "Crkva obilježena objektivnim i postojanim, dok sljedba ima svoju jezgru u osobnom doživljeju obraćanja i vlastite odluke... Crkva svoje vjernike nosi, sljedba je od svojih vjernika nošena."
Kod naroda koji se služe romanskim jezicima prevladava pojam sljedba ili sekta, dok se u u engleskom govornom području upotrebljava izraz kult. U našem ga jeziku ipak ne valja miješati s pojmovima sekta ili sljedba
.

Ili ova?:
Koja je definicija sekte?

Odgovor:
Kad čujemo riječ “sekta”, često mislimo na grupu koja proslavlja sotonu, žrtvuje životinje ili učestvuje u zlim, bizarnim i paganskim ritualima. Kakogod, u stvarnosti, većina sekti izgleda bezazlenije. Specifična kršćanska definicija sekte je “religijska grupa koja poriče jednu ili više osnovnih biblijskih istina”. Jednostavnije rečeno, sekta je grupa koja naučava nešto što će prouzrokovati da se neko ne spasi, ako u to vjeruje. Za razliku od religije, sekta je grupa koja tvrdi da je religijska, ali koja poriče osnovne istine te religije. Kršćanska sekta je grupa koja poriče jednu ili više osnovnih istina Kršćanstva, dok za sebe tvrdi da je kršćanska.

Dva najuobičajenija učenja sekti su da Isus nije Bog i da se spasenje ne postiže samo vjerom. Poricanje Kristovog božanstva rezultuje naučavanjem da Isusova smrt nije dovoljna cijena za naše grijehe. Poricanje spasenja po vjeri dovodi do učenja da se spasenje postiže našim djelima, a to je nešto što Bibblija izričito odbacuje. Dva najpoznatija primjera sekti su Jehovini svjedoci i Mormoni. Obje grupe za sebe tvrde da su Kršćanske, ali obje poriču božanstvo Kristovo i spasenje po vjeri. Jehovini svjedoci i Mormoni vjeruju mnogo toga što je u skladu ili slično onome što Biblija uči. Ipak, činjenica da poriču Kristovo božanstvo i propovijedaju spasenje djelima, svrstava ih u sekte. Mnogo Jehovinih svjedoka, Mormona i članova drugih sekti su “dobri ljudi”, koji iskreno vjeruju da se drže istine. Kao Kršćanima, naša nada i molitva mora biti da mnogi ljudi koji su uključeni u sekte uvide laž i budu privučeni istini spasenja kroz vjeru u Isusa Krista.
http://www.gotquestions.org/Bosanski/definicija-sekte.html
Ovo boldano je iz Wikipedije a ne sa nikakve kršćanske stranice!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Slap 22/9/2014, 18:25

Pa sektu bi predstavljali ljudi koji odstupaju od univerzalnih duhovnih istina. Istina i mudrost nemaju alternativu i oni koji takvo mogu "braniti" bili bi duhovni pozitivci.  Naravno svi se trude da se nametnu kao takvi...sektaši prije svega...ništa novo.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 20:38

Slap wrote: univerzalnih duhovnih istina
U duhovnosti nema istine, pošto nema čulne empirije. Postoji samo osobni doživljaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Slap 22/9/2014, 20:47

von_Starhemberg wrote:
Slap wrote: univerzalnih duhovnih istina
U duhovnosti nema istine, pošto nema čulne empirije. Postoji samo osobni doživljaj.

Ne slažem se.... postoji interakcija duhovnog i materijalnog...i trenutak kada se čula produhovljuju pa svetac može reći "vidim otvoreno Nebo". Isto tako čula mogu da i otupljuju grijehom i mržnjom kad ih Duh Božiji postepeno napušta.

Kad Isus zagovara "Budi volja Tvoja kako na Nebu tako i na Zemlji" ukazuje na mogućnost interakcije duhovnog i materijalnog,grubočulnog gdje ljubav treba da pobjedi "borbu za opstanak"
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Guest 22/9/2014, 23:26

Slažem se s Slapom...nekako i u svim filmovima..umirući izgovaraju molitvu..ponajviše onu..Isus je pastir moj..ili kako već ide...(mrzim guglati)...Ali,to je na neki način pomirdba s putem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Kršćanstvo" ništa posebno, sekta. - Page 2 Empty Re: "Kršćanstvo" ništa posebno, sekta.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum