ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twin Peaks (2017.)

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 12/5/2017, 16:00


Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 12/5/2017, 20:14

Još malo. 21 je blizu i dolazi jedno lijepo osvježenje u moru govana koje nam serviraju zadnjih 5 godina..Ljeto neće biti dosadno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 17/5/2017, 19:25

Ali TP mi nikako ne ide uz ljeto. :)

Gledala sam glumačku postavu nedavno. Među novim zvučnijim imenima nalaze se Jim Belushi, Laura Dern, Monica Bellucci, Ashley Judd, Jennifer Jason Leigh, Tim Roth.. ma ima ih još. Ove upamtih.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 17/5/2017, 20:11

Slažem se za ljeto; TP mi je nekako više za kasnu jesen ili zimu. Twin Peaks (2017.) - Page 5 Nuitglacee

Al' nema veze, svejedno sam jako uzbuđena i nestrpljivo čekam prvu epizodu. :D



Twin Peaks (2017.) - Page 5 Post-59030-entering-the-town-of-twin-peak-Iqr3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 18/5/2017, 12:37

Ja sam to za ljeto još izjavio preko zime kad sam bio razočaran što ipak ne počinje u 2 mjesecu :D 
Ali zato možeš ne gledati i pričekati zimu i onda svih 18 epizoda odjednom pogledati. Problem solved... :D

Nestrpljivo se čeka prva epizoda.. Grickalice i pivo pripremljeni....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 18/5/2017, 15:43

E sad kad krenu nove epizode, nadam se da se druzimo ovdje na tjednoj bazi. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 21/5/2017, 09:48

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by mizantrop 21/5/2017, 11:05

https://www.express.hr/life/magla-stare-sume-krije-zlo-a-danju-se-otkrivaju-tijela-10521
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by mizantrop 21/5/2017, 11:30

metalhead wrote:https://www.express.hr/life/magla-stare-sume-krije-zlo-a-danju-se-otkrivaju-tijela-10521

https://www.express.hr/life/tajne-njenog-ubojstva-otkrivene-su-u-twin-peaksu-10413
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 22/5/2017, 16:47

Upravo skiniula. :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 22/5/2017, 16:48

Pogledala i čekam vas. :)

Aaaaa. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 22/5/2017, 16:58

metalhead wrote:
metalhead wrote:https://www.express.hr/life/magla-stare-sume-krije-zlo-a-danju-se-otkrivaju-tijela-10521

https://www.express.hr/life/tajne-njenog-ubojstva-otkrivene-su-u-twin-peaksu-10413


Zanimljivo i jezivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 22/5/2017, 18:25

Skinuo.  bounce  Navečer pogledam, pa sutra javim dojmove
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 09:34

Plus :
Nije samo reciklirano, nego je radnja proširena
Zli Cooper ima odlični bezosjećajni i mrtvi izraz lica - baš kako i treba i kako sam ga zamišljao
Lagano, sporo i naravno sa elementima humora, ali ni u jednom trenutku dosadno
Električno drvce ili kako ga ja zovem Mr. Twig je odlično

Dva sata je prošlo samo tako, tj. sat i 50 i zapravo malo toga se dogodilo. Željno očekujem iduću epizodu jer želim dobrog Dale-a napokon vidjeti u akciji...



Minus:
Par glupih dijaloga, pogotovo na kraju u birtiji, drkanje lica Jacku i najgore od svega:  blentava faca od Tracy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 14:51

Osim te prve dvodijelne epizode (The Return, Part 1 & Part2), dostupne su već i treća i četvrta epizoda. Upravo sam završila s gledanjem četvrte i uh... Odakle početi bez da spoilam previše? :D

Nova sezona definitivno nije reanimirani stari Twin Peaks i nostalgični ljubitelji serije, koji inače možda nisu pretjerani fanovi Lyncha, u prve tri epizode neće baš doći na svoje. Ovo je Lynch do kraja pušten s lanca da neometano raspleše svoje ludilo.  :D Tek u četvrtoj epizodi se taj šum halucinacija pretoči u nekakvu smislenu radnju i dobijemo tvinpikovski štih na koji smo naučili.

Meni ne smeta novo ruho Twin Peaksa, dapače, ima mi smisla da smo već u startu uvučeni u disocijativnu i halucinogenu sferu Twin Peaksa, naprosto zbog činjenice da smo tamo s Cooperom i ostali u finalu druge sezone.

Kao što je bilo za očekivati, otvoreno je jako puno novih pitanja i misterija koje ću staviti pod spoiler jer ne znam dokle ste stigli s gledanjem.

Spoiler:

U svakom slučaju, za sada sam zadovoljna, veselim se novim epizodama i bilo je jako toplo oko srca vidjeti ponovno neke stare i mile likove. love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 15:55

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 16:52

Pogledala sam klipić i ustanovila da su spomenuli par detalja na koje sam htjela skrenuti pažnju. Drvce. Prasnula sam od smijeha kad sam shvatila kako je Lynch riješio taj "problem" s patuljkom. :D I drvce doppelganger. Svašta. :D Zatim neobičan "umrljan" lik iz zatvora kao "Čudovište" iz MD-a pa i sama pojava istog glumca koji spominje san u kojem se "Čudovište" pojavljuje. Ovo s bonsai-drvcem promaklo mi je no poveznica s Windom Earlom nekako osnažuje moju slutnju da je bogataš netko kome su poznati fizikalni zakoni Crne lože, netko tko zna da se Cooper ondje nalazi i, konačno, netko tko očekuje izlazak dobrog Dalea.

Treću epizodu nisam pogledala ali poznati su mi neki spoileri iz nje pa u skladu s tim spoznajama možda bismo mogli zaključiti sljedeće:

Bla, bla:

Zadovoljna sam početkom treće sezone. Očekivala sam brutalu, onog Lyncha koji je trebao nastupiti još 1990. :), a kojeg smo gledali u Fire Walk With Me. Novi Twin Peaks daje nam kodove i za iščitavanje ostalih njegovih filmova poput plave kutije iz MD-a koja je portal između svjetova; ovdje je "blue box" izmijenjenog dizajna i materijala te u posjedu anonimnog bogataša. 

Scena sa zbunjenim Hastingsom koji pokušava pojasniti kako nikada nije kročio u taj stan, iako ga je sanjao, kao da priziva scenu iz Lost Highwaya u kojem Fred Madison nešto slično tvrdi (a kako radnja odmiče shvaćamo da je ubio vlastitu suprugu).

Fred Madison: I had a dream about you last night. 
Renee Madison: Yeah? What was it about? 
Fred Madison: You were in the house, calling my name, but I couldn't find you. 
Then there you were, lying in bed... but it wasn't you. It looked like you, but it wasn't. 


Je li i Hastings bio opsjednut entitetom iz Crne lože ili je njegova supruga pod utjecajem tog entiteta, Boba ili nekog drugog, jednako krvožednog?


Za one koji još nisu odgledali Return:

http://sockshare.net/watch/0v8237Gw-twin-peaks-season-3.html



P.S. osjetih veliku tugu, sve je prepuno tame.. beskrajno mi je žao Coopera i Laure koju sam zamišljala oslobođenom dušom.
P.P.S. Log lady slomila mi je srce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 17:32

Vegvísir wrote:

Spoiler:

Postavim ovdje podsjetnik pa se možemo vratiti na pitanje kasnije...

http://twinpeaks.wikia.com/wiki/Blue_Rose
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 19:35

Muči me jedna stvar s tim višestrukim doppelgängerima... Sjećaš se onoga što smo već spominjali na temi, kako Hawk opisuje Black Lodge?

There is also a legend of a place called the Black Lodge. The shadow-self of the White Lodge. The legend says that every spirit must pass through there on the way to perfection. There, you will meet your own shadow self. My people call it 'The Dweller on the Threshold.


Nekako sam imala dojam da ta sjena može biti samo jedna.
Kad treći Copper stigne u Lože, Mike mu kaže someone manufactured you for a purpose but I think now that’s been fulfilled. Čini mi se da on nije klasični crnoložni doppelganger, već je napravljen s ciljem da se pravog Coopera izvuče iz Lože. I tu mi se uklapa taj but I think now that’s been fulfilled dio.


Tko ga je mogao napraviti s tom svrhom? Vjerojatno isti onaj vlasnik kutije u New Yorku koji, kao što si rekla, sigurno jako dobro poznaje fizikalne zakone Crne lože. Windom Earle, ako je još uvijek živ, sigurno bi bio sposoban za takvo što. Samo ne znam zašto bi on želio Coopera van Lože.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 20:41

Hej. :) Upravo gledam treću epizodu. Koji sam bedak, nisam ni vidjela da su na onom gornjem linku postavljene sve četiri. Kasnije se javim. :)

Uglavnom, došla sam do predstavljanja Jonesa. :) Mislim da smo ovom epizodom shvatili kako entiteti iz Lože putuju elektricitetom i, zapravo, opsjedaju ljude. Dobri Dale (njegova esencija, što li) uletjela je kroz onu neobičnu "utičnicu" i pokušava "naseliti" tijelo zlog Dalea, ako sam dobro shvatila? No on se ne da.. Začepio je i usta i nos, ne diše. : ))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 23/5/2017, 20:50

Nadam se da ne postoji treći Coop. To bi bilo previše silly..
Treća i četvrta epizoda večeras na repertoaru...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 5 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum