ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twin Peaks (2017.)

Page 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 17:06

Twin Peaks (2017.) - Page 3 19014310

Fred: I had a dream about you last night.

Renee: Yeah? What was it about?

Fred: You were in the house, calling my name, but I couldn't find you. Then there you were, lying in bed... but it wasn't you. It looked like you, but it wasn't.

Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 19:29

Frost je samo jednu epizodu režirao od 30 puštenih(1 i 2 sezona). Ne znam odakle ti info da je cijelu 2? :D
Svako ima svoje veselje. Slobodno uživaj u LH, ali za mene ce svejedno to ostati sranje i njegov najgori film
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 20:36

Vegvísir wrote:sve što ima Valhalla ili nešto slično u nazivu, prolazi na listu :roflrofl
Spominjala si da si bila u švedskoj. Jesi se možda bacala šveđanima u naručja uzvikujući "take me to valhalla with you"?  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 20:47

Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:Joooj, sjetila sam se sad  da imam ovo spremljeno u bookmaks! Nisam još počela čitati, al' mislim da bi bilo zgodno podijeliti ovdje ako je još netko zainteresiran.  :)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/9/25/459473_512.pdf

Sad ću si to skinuti i pokušati pročitati u sljedećih par dana. Hvala! :)

Nema na čemu, uživaj! :)

Što se tiče White Lodge baš sam išla guglati jer se zaista ne mogu sjetiti da smo ikad, iti na sekundu virnuli na nju i pritom sam naišla na informaciju da ipak jesmo, u jednom kratkom prizoru kad navodno vidimo Major Briggsa u njoj.

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Main-qimg-b7d33a010c27be87bd6f651daf8fcb9a?convert_to_webp=true

We do see the White Lodge albeit very briefly. There's a shot of Garland Briggs sitting in a chair in a forest. That was supposedly the White Lodge. No one knows exactly how they worked except possibly that one had to pass through the Black Lodge to get to the White Lodge... It's also unclear whether the white lodge still exists. Windom Earle refers to it in past tense as if a place that used to exist.

https://www.quora.com/Twin-Peaks-TV-series-What-is-the-White-Lodge-How-does-it-relate-to-the-Black-Lodge

Ako se mora proći kroz Black Lodge da bi se stiglo do White Lodge, onda ćemo možda imati priliku mrvicu više zaviriti u nju. :)

Nekako mi ne bi imao smisla koncept prema kojem ona više ne postoji.


Last edited by Vegvísir on Sun 8 May - 20:55; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 20:54

malkavian wrote:
Vegvísir wrote:sve što ima Valhalla ili nešto slično u nazivu, prolazi na listu :roflrofl
Spominjala si da si bila u švedskoj. Jesi se možda bacala šveđanima u naručja uzvikujući "take me to valhalla with you"?  :D

Nisam, ne žuri mi se još da kao sköldmö časno doputujem u Valhallu :D Više sam ih maltretirala da čavrljamo kako bih vježbala jezik :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 21:01

malkavian wrote:Frost je samo jednu epizodu režirao od 30 puštenih(1 i 2 sezona). Ne znam odakle ti info da je cijelu 2? :D
Svako ima svoje veselje. Slobodno uživaj u LH, ali za mene ce svejedno to ostati sranje i njegov najgori film


Na više mjesta. Guglaj. Lynch drugu sezonu gotovo uopće nije režirao. Finale jest. To je ona "tvoja" najbolje epizoda. ;)

Hvala ti što mi dozvoljavaš da uživam u LH-u :D, ali malo mi je nedosljedno da mi netko piše kako mu je MD dobar film, a LH smeće jer su prilično slični, iako je MD Lynch načinio shvatljivijim za širu publiku pa razumijem odakle takvo tvoje stajalište. :D Napišeš fino da ga ne razumiješ, a ne da je "smeće". :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 21:07

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:Joooj, sjetila sam se sad  da imam ovo spremljeno u bookmaks! Nisam još počela čitati, al' mislim da bi bilo zgodno podijeliti ovdje ako je još netko zainteresiran.  :)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/9/25/459473_512.pdf

Sad ću si to skinuti i pokušati pročitati u sljedećih par dana. Hvala! :)

Nema na čemu, uživaj! :)

Što se tiče White Lodge baš sam išla guglati jer se zaista ne mogu sjetiti da smo ikad, iti na sekundu virnuli na nju i pritom sam naišla na informaciju da ipak jesmo, u jednom kratkom prizoru kad navodno vidimo Major Briggsa u njoj.

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Main-qimg-b7d33a010c27be87bd6f651daf8fcb9a?convert_to_webp=true

We do see the White Lodge albeit very briefly. There's a shot of Garland Briggs sitting in a chair in a forest. That was supposedly the White Lodge. No one knows exactly how they worked except possibly that one had to pass through the Black Lodge to get to the White Lodge... It's also unclear whether the white lodge still exists. Windom Earle refers to it in past tense as if a place that used to exist.

https://www.quora.com/Twin-Peaks-TV-series-What-is-the-White-Lodge-How-does-it-relate-to-the-Black-Lodge

Ako se mora proći kroz Black Lodge da bi se stiglo do White Lodge, onda ćemo možda imati priliku mrvicu više zaviriti u nju. :)

Nekako mi ne bi imao smisla koncept prema kojem ona više ne postoji.


Hmm, ima teorija prema kojoj je Twin Peaks bio, zapravo, Bijela loža, jer W. Earl (kad je spominje) govori o njoj u perfektu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 21:08

Ithildin wrote:
malkavian wrote:Frost je samo jednu epizodu režirao od 30 puštenih(1 i 2 sezona). Ne znam odakle ti info da je cijelu 2? :D
Svako ima svoje veselje. Slobodno uživaj u LH, ali za mene ce svejedno to ostati sranje i njegov najgori film


Na više mjesta. Guglaj. Lynch drugu sezonu gotovo uopće nije režirao. Finale jest. To je ona "tvoja" najbolje epizoda. ;)

Hvala ti što mi dozvoljavaš da uživam u LH-u :D, ali malo mi je nedosljedno da mi netko piše kako mu je MD dobar film, a LH smeće jer su prilično slični, iako je MD Lynch načinio shvatljivijim za širu publiku pa razumijem odakle takvo tvoje stajalište. :D Napišeš fino da ga ne razumiješ, a ne da je "smeće". :)
Twin Peaks (2017.) - Page 3 Screen11
Frost je na dnu sa jednom reziranom epizodom :)
Da ,ali Frost je napisao tu zadnju epizodu. Da ju je Lynch napisao ispala bi sranje
Twin Peaks (2017.) - Page 3 Screen12
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 21:18

Ithildin wrote:Hmm, ima teorija prema kojoj je Twin Peaks bio, zapravo, Bijela loža, jer W. Earl (kad je spominje) govori o njoj u perfektu.

Kao nekakav davno izgubljeni raj? Da, moguće... Ja sam nekako zamišljala da obje lože postoje istovremeno u Twin Peaksu (možda čak i na geografski istom prostoru) samo na različitim razinama (nad)realiteta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Sun 8 May - 21:23

Ithildin sutra ti detaljnije odgovorim. U tramvaju sam sa hrpom životinja zagrebačkih :D pa se tesko skoncentrirati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 14:08

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Twin-peaks-giftwin-peaks-quotesalgebra
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 14:17

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Tumblr_n9i1m8KNrV1rso48lo1_500

Koliko vidim, i on/a će se ponovno pojaviti u jednoj epizodi! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 17:41

@ithildin
Samo bi te prvo naučio što znači Redatelj i Scenarist
Evo ti pa si prouči  :D pa valjda više nećeš pisati nebulozne izjave  :D
Znači, rekla si da je Frost režirao cijelu drugu sezonu, ali to nije istina.On je napisao scenarij, ne režirao, ali nadam se da ćeš kad pročitaš šta znači redatelj i scenarist shvatiti o čemu pričam  :^0

A što se tiče Lost Highway-a, neću nikada promijeniti mišljenje o tom filmu koji je baš suprotno od onog kakvog ga ti prikazuješ. Baš taj film je namjenjen široj publici poput tebe koji smatraju da je to dobar film, žive u uvjerenju da je taj film nešto posebno, ali zapravo je pretenciozno govno poput redatelja koji ga je režirao. 
Već sam ti i prije rekao, slobodno uživaj u tom filmu ako te to veseli, ali nemoj meni prodavati gluposti da je film nešto specijalno kada ja znam da nije. Ima puno boljih filmova koji su puno kompleksniji od LH, ali su zapravo puno logičniji u svemu koliko god da su radnjom komplicirani.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 17:45

Vegvísir wrote:Twin Peaks (2017.) - Page 3 Tumblr_n9i1m8KNrV1rso48lo1_500

Koliko vidim, i on/a će se ponovno pojaviti u jednoj epizodi! :D
Prije X-files-a  Duchovny je na svašta pristajao 
A i ni sad nije drukčije  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:23

malkavian wrote:@ithildin
Samo bi te prvo naučio što znači Redatelj i Scenarist
Evo ti pa si prouči  :D pa valjda više nećeš pisati nebulozne izjave  :D
Znači, rekla si da je Frost režirao cijelu drugu sezonu, ali to nije istina.On je napisao scenarij, ne režirao, ali nadam se da ćeš kad pročitaš šta znači redatelj i scenarist shvatiti o čemu pričam  :^0

A što se tiče Lost Highway-a, neću nikada promijeniti mišljenje o tom filmu koji je baš suprotno od onog kakvog ga ti prikazuješ. Baš taj film je namjenjen široj publici poput tebe koji smatraju da je to dobar film, žive u uvjerenju da je taj film nešto posebno, ali zapravo je pretenciozno govno poput redatelja koji ga je režirao. 
Već sam ti i prije rekao, slobodno uživaj u tom filmu ako te to veseli, ali nemoj meni prodavati gluposti da je film nešto specijalno kada ja znam da nije. Ima puno boljih filmova koji su puno kompleksniji od LH, ali su zapravo puno logičniji u svemu koliko god da su radnjom komplicirani.  ;)


Da, sad vidjeh da si govorio o pisanju scenarija, a ne režiranju. No ja sam inzistirala na tome da Lynch gotovo i nije režirao drugu sezonu, a da jest posljednju epizodu koja je najbolja, pa ostajem pri tome da se osjetipad kvalitete bez njega. Isto tako znam da su obojica pisala scenarij za TP pa, poznajući njegov način rada, vjerujem da je i sam sudjelovao u stvaranju scenarija i za tu finalnu epizodu. 

Što se ostatka tvog komentara tiče, oprosti što ne prihvaćam mišljenje o LH na temelju - sranje je zato jer JA tako velim. :) Taj film ima svoju strukturu koju sam ranije i spomenula, izuzetno je zanimljiv, neočekivan, potiče na razmišljanje, pratimo elemente koji se pojavljuju i u TP-u, a njegove odjeke, nastavke i razrješenja možemo upratiti i u preostala dva filma (MD, IE). :) S obzirom da sam mnogo o njemu razmišljala i vodila razgovore s maštovitim sugovornicima koji su bili upoznati i s ostalim Lynchovim djelima a time i njegovom metafizikom, s punim pravom tvrdim da vidim u njemu nešto posebno jer jest poseban. :) Kao uostalom i ostali njegovi apstraktni filmovi. Ne zanima me što ti u tome vidiš sranje. Tvoj problem. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:35

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:Hmm, ima teorija prema kojoj je Twin Peaks bio, zapravo, Bijela loža, jer W. Earl (kad je spominje) govori o njoj u perfektu.

Kao nekakav davno izgubljeni raj? Da, moguće... Ja sam nekako zamišljala da obje lože postoje istovremeno u Twin Peaksu (možda čak i na geografski istom prostoru) samo na različitim razinama (nad)realiteta.

Tren, pronašla! :) Baš spominju taj dio o Bijeloj kao Twin Peaksu i navode Earlovo spominjanje u perfektu..

http://www.sheepproductions.com/tps/explanations/lodge.htm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:44

Kao što sam već rekao. svako ima svoje veselje, i ti slobodno uživaj u tome ako te to veseli  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:46

I da, još nešto vezano uz Lyncha. Osobe koje su navikle u filmovima pratiti neki logični slijed, priču, definitivno ne spadaju u njegove "poklonike" iz razloga što L.-a zanima filozofski aspekt zbilje same. Zanima ga preklapanje paralelnih svjetova i dimenzija, zanima ga razlika između iluzije, konsenzualne stvarnosti, sna i jave. Sve kod njega poprima određeno značenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:47

malkavian wrote:Kao što sam već rekao. svako ima svoje veselje, i ti slobodno uživaj u tome ako te to veseli  ;)

Naporan si s tim ponavljanjem. Ako imaš još nešto reći, argumentirano na tu temu, veselim se unaprijed.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 18:58

no no  :comfort
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest Mon 9 May - 20:01

Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:Hmm, ima teorija prema kojoj je Twin Peaks bio, zapravo, Bijela loža, jer W. Earl (kad je spominje) govori o njoj u perfektu.

Kao nekakav davno izgubljeni raj? Da, moguće... Ja sam nekako zamišljala da obje lože postoje istovremeno u Twin Peaksu (možda čak i na geografski istom prostoru) samo na različitim razinama (nad)realiteta.

Tren, pronašla! :) Baš spominju taj dio o Bijeloj kao Twin Peaksu i navode Earlovo spominjanje u perfektu..

http://www.sheepproductions.com/tps/explanations/lodge.htm

:tu Dosta smisleno i koherentno zvuči objašnjenje.

Međutim, ono što me i dalje muči tu je da premda Windon Earle o njoj govori u perfektu, na dnu stranice mi je zapelo za oko da je Hawk spominje u prezentu. :D

"My people believe that the White Lodge is a place where the spirits that rule man and nature here reside. There is also a legend of a place called the Black Lodge ... the shadow-self of the White Lodge. The legend says that every spirit must pass through there on the way to perfection. There, you will meet your own shadow-self... But it is said, if you confront the Black Lodge with imperfect courage, it will utterly annihilate your soul."

E sad, Hawk svoje informacije je crpio narodnom predajom, kao što je i Earle svoje crpio kopajući i istražujući (možda i iz istih izvora?) Također se spominje relacija Major Briggs - Windom Earle, kao krajnja suprotnost dvaju crno-bijelih likova; jednog potpuno čistog i neiskvarenog, a drugog krajnje zlog. Odmah mi tu na um pada ona gore postavljena slika Major Briggsa na prijestolju u Edenlike okruženju. Je li on prošavši kroz Black Lodge probio svoj put i do White Lodge? Kao što mi smisleno zvuči prvo objašnjenje, jednako tako mi je uvjerljivo i postojanje White Lodge. Intrigira me takav koncept. :D

P.S. Sve mi se čini da ću svakako morati ponovno pogledati Lost Highway, zainteresirala me vaša rasprava. :starac

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 3 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum