Twin Peaks (2017.)

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Vegvísir on 5/5/2016, 23:34

Joooj, sjetila sam se sad  da imam ovo spremljeno u bookmaks! Nisam još počela čitati, al' mislim da bi bilo zgodno podijeliti ovdje ako je još netko zainteresiran.  :)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/9/25/459473_512.pdf

The dreamer is still asleep.

Moon's milk spills from my unquiet skull and forms a white rainbow.
Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 6/5/2016, 07:02

Samo bih napomenuo da nije Lynch jedini zaslužan za TP. Mark Frost je podjednako sudjelovao u pisanju scenarija a i samostalno je napisao zadnju epizodu koja je ujedno i najbolja.
Da je Lynch sam bio upleten u pisanje scenarija vjerojatno bi zasrao kao i par svojih filmova.

Dune, Elephant Man, Blue Velvet, The Straight Story i Mullholand Drive su dobri filmovi ali samo to, ništa drugo. 
Kao njegov najgori izdvojio bi  Lost Highway. 
Doslovno je izvukao sranja iz svoje guzice i stavio u taj film. Nema tu ništa pametno ili neke skrivene poruke. Film je jednostavno glup i dokaz da Lynch samostalno ne zna napraviti dobar film. Kao redatelj je ok(primjer: The Straight Story, The Elephant Man i zadnja epizoda TP-a)ali pisanje scenarija nek bolje prepusti nekom talentiranom . 
Volim i ja čudne filmove, ali ovaj nije bio čudan nego nevjerojatno glup i besmislen. U filmu ništa nije bilo logično iako se ito ne očekuje od takvih filmova,ali je ipak mora postojati u granici da bi se povezala priča. Na kraju se ništa nije moglo ni objasniti jer se nije imalo šta objasnit.
Sad dolazimo na doživljaj koji je trebao malo popraviti sliku o filmu, ali najveći problem koji leži u tom filmu je da si mogao doživit samo besmisleno govno koje kao da je napisalo i režiralo 5-godišnje dijete ili čimpanza. Baš nikakav utisak nije ostavio na mene, a obožavam takvu vrstu filmova.
Stvarno ne zaslužuje toliko pozornost. Uspjeh mu se temelji na par slučajno uspješnih filmova i serije(zahvaljujući Frostu) ali inače je u rangu Jakova Sedlara ili gore(Vrdoljaka) :

Ako želite dobrog/kvalitetnog redatelja/scenarista pogledajte si sve filmove od Terry Gilliam-a. 
Redatelja koji je koplje iznad fejkera Lyncha.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 6/5/2016, 17:31

Nitko nije zaslužio da ga se usporedi sa Sedlarom ili Vrdoljakom, nitko. :| Okej, osim možda njih dvojice međusobno. :^0

Šalu na stranu, kužim zašto bi nekome Lynch išao na kurac. Isto kao što kužim zašto, primjerice, von Trier ide ljudima na kurac. Ja s druge strane gutam bez beda većinu toga što su napravila obojica. :D Možda sam easily amused, šta'š. :^0 Lost Highway sam gledala davno, ne sjećam se više pretjerano ni radnje, samo mi živo pred očima treperi slika Mystery Mana. S druge strane Blue Velvet, The Elephant Man, Inland Empire, Dune, Eraserhead, Mulholland Drive i FWWM su mi :tu:Gilliam kojeg si spomenuo mi je također odličan!

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Clone Stormtrooper on 6/5/2016, 18:04

serija u kojoj su pokreti likova imali znacenja  i davali objasnjenje dogadjaja ili jednostavno navodili sto slijedi ...
Clone Stormtrooper

Male
2016-02-19

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 6/5/2016, 18:13

DD:

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 6/5/2016, 19:36

@Vegvísir wrote:Nitko nije zaslužio da ga se usporedi sa Sedlarom ili Vrdoljakom, nitko. :| Okej, osim možda njih dvojice međusobno. :^0

Šalu na stranu, kužim zašto bi nekome Lynch išao na kurac. Isto kao što kužim zašto, primjerice, von Trier ide ljudima na kurac. Ja s druge strane gutam bez beda većinu toga što su napravila obojica. :D Možda sam easily amused, šta'š. :^0 Lost Highway sam gledala davno, ne sjećam se više pretjerano ni radnje, samo mi živo pred očima treperi slika Mystery Mana. S druge strane Blue Velvet, The Elephant Man, Inland Empire, Dune, Eraserhead, Mulholland Drive i FWWM su mi :tu:Gilliam kojeg si spomenuo mi je također odličan!
Od Triera mi se jedino sviđa Melankolija, ostalo je sve izdrkavanje, pogotovo Antikrist :D
To je mana svih žena, nemoj se sekirati :D Dobro da ti je skoro pa nestao iz pamćenja,heh
Još bi spomenuo Jim Jarmuscha.. Ima par odličnih filmova također

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 6/5/2016, 20:01

Izgleda da ne znaš puno žena pa ti neću zamjeriti takvu izjavu. :W  yoda
Triera sam navela čisto kao primjer podijeljenih mišljenja koja su mi razumljiva jer često pobjegne u kič i izdrkavanje, ali kao što rekoh, meni paše (Antikrist mi nije ništa posebno, ali uz Breaking the Waves koji mi je njegov najbolji, volim i, primjerice, kičaste Melancholiju, Nymphomaniac iako im se da štošta zamjeriti). JJ je također mucica. 

Iako, moja najveća redateljska ljubav je Bergman love , a nakon njega idu svi ostali.

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 7/5/2016, 06:09

Ma žene su divna stvorenja. Jedino su glupe po pitanju tehnologije ,ali to im ne uzimam za zlo  :D
Breaking The Waves kažeš, možda ga uspijem ugurati u svoj gusti raspored

Nisam pogledao niti jedan njegov film :| , iako znam za njega

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 7/5/2016, 16:20

malkavian wrote:Ma žene su divna stvorenja. Jedino su glupe po pitanju tehnologije ,ali to im ne uzimam za zlo  :D

Sve što mogu reći na ovo je samocitirati se:

@Vegvísir wrote:Izgleda da ne znaš puno žena pa ti neću zamjeriti takvu izjavu.  

:baloni

Nisam pogledao niti jedan njegov film :| , iako znam za njega

Nijedan Bergmanov? :| Okej, možda se netko ne bi složio sa mnom, ali iz moje perspektive, big mistake, dude. Big mistake. :|

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 7/5/2016, 19:11

Pa možda je dobro da ih i ne znam previše. Nije to dobro za zdravlje  :D 

Nikada mi nije upao na listu. Prevelika je konkurencija, a mislim da ni neće(jedino ak se zalomi na tv-u). Nema se više vremena ko prije...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 7/5/2016, 21:27

Zakasnio si što se tiče TV-a. Ako se ne varam, tijekom prošle godine je na HRT3 bio ciklus njegovih filmova. :D Al' sigurno će u nekom trenutku reprizirati njegove najpoznatije...

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 10:44

Zanimiljivi scrrenshot-i. Ako naletim na koji od tih, možda i pogledam

jesi možda pogledala ovaj film? 

http://www.imdb.com/title/tt0862467/?ref_=fn_al_tt_1

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 8/5/2016, 13:14

Nisam gledala. :)

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 13:19

E pa pogledaj ga onda ako uhvatis vremena. Meni je dobar jer je poprilicno čudan i u trenucima poremećen  :D

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Vegvísir on 8/5/2016, 13:23

Vjerojatno hoću u nekom trenutku; sve što ima Valhalla ili nešto slično u nazivu, prolazi na listu :roflrofl

Vegvísir

Female
2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 16:45

@Vegvísir wrote:Odlična tema! :)

Slažem se nekako da Lynch vjerojatno ne cilja na "zlo" i "dobro" kao na puku manifestaciju naših svjesno odabranih postupaka, već da se tu kriju (nad)realni entiteti. Ne znam, jesu li doppelgangeri zapravo neraskidivi dijametralno suprotni otjelovljeni aspekti ljudske duše, isto tako kao što su White Lodge i Black Lodge dvije međusobno suprotstavljene (nad)realnosti, pozitivni i negativni pol koji se međusobno ne poništavaju i koji jedna bez druge ne mogu postojati? Zanimljivo je također da, ako se dobro sjećam, mi nijednom trenutku nismo zavirili u White Lodge? (I gle kakav je i sam naziv gradića, Twin Peaks  :D )

Odlično zamijećeno! Gdje se nalazi Bijela loža? Znamo da Crna loža postoji neovisno od Twin Peaksa, zapravo, mogli bismo reći da je to nekakva prostorno-vremenska izmještena ravan u odnosu na našu, ali za Bijelu ložu nismo tako sigurni. 

Windom Earle: Once upon a time, there was a place of great goodness, called the White Lodge. Gentle fawns gamboled there amidst happy, laughing spirits. The sounds of innocence and joy filled the air. And when it rained, it rained sweet nectar that infused one's heart with a desire to live life in truth and beauty. Generally speaking, a ghastly place, reeking of virtue's sour smell. Engorged with the whispered prayers of kneeling mothers, mewling newborns, and fools, young and old, compelled to do good without reason ... But, I am happy to point out that our story does not end in this wretched place of saccharine excess. For there's another place, its opposite: A place of almost unimaginable power, chock full of dark forces and vicious secrets. No prayers dare enter this frightful maw. The spirits there care not for good deeds or priestly invocations, they're as likely to rip the flesh from your bone as greet you with a happy "good day." And if harnessed, these spirits in this hidden land of unmuffled screams and broken hearts would offer up a power so vast that its bearer might reorder the Earth itself to his liking.

Cooper: Have either of you fellas heard of the White Lodge?

Hawk: Where’d you hear of it?

Cooper: Well, it was the last thing Major Briggs said to me before he disappeared.

Hawk: Cooper, you may be fearless in this world, but there are other worlds.

Cooper: Tell me more.

Hawk: My people believe the White Lodge is the place where the spirits that rule men and nature here reside.

Truman: Local legend, goes way back.

Hawk: There is also a legend of a place called the Black Lodge, the shadow-self of the White Lodge. The legend says that every soul must pass through there on the way to perfection. There you will meet your own shadow-self. My people call it The Dweller on the Threshold…but it is said if you face the Lodge with imperfect courage, it will utterly annihilate your soul.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 16:50

@Vegvísir wrote:Joooj, sjetila sam se sad  da imam ovo spremljeno u bookmaks! Nisam još počela čitati, al' mislim da bi bilo zgodno podijeliti ovdje ako je još netko zainteresiran.  :)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/9/25/459473_512.pdf

Sad ću si to skinuti i pokušati pročitati u sljedećih par dana. Hvala! :)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 17:00

malkavian wrote:Samo bih napomenuo da nije Lynch jedini zaslužan za TP. Mark Frost je podjednako sudjelovao u pisanju scenarija a i samostalno je napisao zadnju epizodu koja je ujedno i najbolja.
Da je Lynch sam bio upleten u pisanje scenarija vjerojatno bi zasrao kao i par svojih filmova.

Dune, Elephant Man, Blue Velvet, The Straight Story i Mullholand Drive su dobri filmovi ali samo to, ništa drugo. 
Kao njegov najgori izdvojio bi  Lost Highway. 
Doslovno je izvukao sranja iz svoje guzice i stavio u taj film. Nema tu ništa pametno ili neke skrivene poruke. Film je jednostavno glup i dokaz da Lynch samostalno ne zna napraviti dobar film. Kao redatelj je ok(primjer: The Straight Story, The Elephant Man i zadnja epizoda TP-a)ali pisanje scenarija nek bolje prepusti nekom talentiranom . 
Volim i ja čudne filmove, ali ovaj nije bio čudan nego nevjerojatno glup i besmislen. U filmu ništa nije bilo logično iako se ito ne očekuje od takvih filmova,ali je ipak mora postojati u granici da bi se povezala priča. Na kraju se ništa nije moglo ni objasniti jer se nije imalo šta objasnit.
Sad dolazimo na doživljaj koji je trebao malo popraviti sliku o filmu, ali najveći problem koji leži u tom filmu je da si mogao doživit samo besmisleno govno koje kao da je napisalo i režiralo 5-godišnje dijete ili čimpanza. Baš nikakav utisak nije ostavio na mene, a obožavam takvu vrstu filmova.
Stvarno ne zaslužuje toliko pozornost. Uspjeh mu se temelji na par slučajno uspješnih filmova i serije(zahvaljujući Frostu) ali inače je u rangu Jakova Sedlara ili gore(Vrdoljaka) :

Ako želite dobrog/kvalitetnog redatelja/scenarista pogledajte si sve filmove od Terry Gilliam-a. 
Redatelja koji je koplje iznad fejkera Lyncha.

Mark Frost sam je režirao drugu sezonu, što se i primjećuje jer je zamjetan pad kvalitete, a posljednju epizodu režirao je Lynch. Nadalje, ne slažem se s tvojom ocjenom Lynchovih filmova. Pored Tarkovskog, meni definitivno najdraži redatelj jer me ova dvojica uvijek nekako guraju izvan ruba razuma, logike, uobičajenog, svakidašnjeg. Rekla bih izazivaju osjećaj uzvišenog (u onom Kantovom smislu tog pojma). Lost Highway osobno mi je najdraži iz te trilogije, vrlo zanimljivo načinjen, rekli bismo cirkularan ("Dick Laurent is dead" odzvanja na početku i kraju filma), ali struktura mu je više nalik Mobiusovoj traci, zato nam izmiče smisao. Veg, definitivno ga moraš ponovno odgledati. :)

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 17:03

@Clone Stormtrooper wrote:serija u kojoj su pokreti likova imali znacenja  i davali objasnjenje dogadjaja ili jednostavno navodili sto slijedi ...

Da. :) Meanwhile..

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Guest on 8/5/2016, 17:06

Fred: I had a dream about you last night.

Renee: Yeah? What was it about?

Fred: You were in the house, calling my name, but I couldn't find you. Then there you were, lying in bed... but it wasn't you. It looked like you, but it wasn't.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics