ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne sagriješi bludno!

Page 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 12:07

Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 12:09

danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
I vidiš kak je jadan najebo kad je zgriješio,to je bio prvi grijeh .Pošto je čovjek spoznao sebe i svoje okruženje koji su drugi grijesi koji su prazna forma i koji čovjeka ne dovode u opasnost?
Pa onda mu najbolje ni da ne živi, što god napravio, postoji opasnost da će počiniti neki grijeh. To je život roba, a ne slobodnog bića.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 12:10

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!

Ja nisam tako nešto iščitala iz Vegvisirinog upisa.Podmećeš.

Fakat mi nije jasno gdje je uspio iščitati išta od toga.  :mog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by zanstr 16/8/2014, 12:38

Vegvísir wrote:
http://www.salon.com/2014/08/10/my_christian_virginity_pledge_as_a_child_nearly_destroyed_my_life_partner/
i još jedan:

http://www.salon.com/2013/05/06/my_virginity_mistake/
To je rezultat primjenjivanja patrijarhalno-pastirske "psihologije" stare nekoliko tisućljeća u 20. i 21. stoljeću.

Katastrofalno.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by zanstr 16/8/2014, 12:46

Ne sagriješi bludno je glupost isto kao i zabrana seksa prije braka ili radi užitka. Puno bolja i praktičnija zapovjed bi bila ona koja poziva na umjereno i odgovorno ponašanje općenito, ne samo u seksu. Zar je bilo teško umjesto 9 besmislenih zapovjedi napisati jednu koja bi glasila Budite umjereni i odgovorni. Uz to zapovjed ne ubij i to je to, ne treba ti više ništa.
 yoda

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 13:43

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)
Ovo boldano me navelo na odgovor koji sam ti dao!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 15:29

Patriot_1 wrote:
Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)
Ovo boldano me navelo na odgovor koji sam ti dao!
Tvoj mentalni sklop ne dozvoljava ti da čitaš s razumijevanjem. Odgovor nema veze s pitanjem i primjerima. Praviš se blesav. A možda i ne.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 15:40

Patriot_1 wrote:
Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)
Ovo boldano me navelo na odgovor koji sam ti dao!

I dalje to što sam ja napisala nema nikakve veze s varanjem, šaranjem ili bilo čim drugim što si naveo.  confused  Prebrzo se raspališ i baciš na pisanje, a da nisi do kraja pročitao i stavio u međuodnos moje pitanje i konkretne primjere koje sam navela...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 15:55

zanstr wrote:
Vegvísir wrote:
http://www.salon.com/2014/08/10/my_christian_virginity_pledge_as_a_child_nearly_destroyed_my_life_partner/
i još jedan:

http://www.salon.com/2013/05/06/my_virginity_mistake/
To je rezultat primjenjivanja patrijarhalno-pastirske "psihologije" stare nekoliko tisućljeća u 20. i 21. stoljeću.

Katastrofalno.

Fascinantno je koliko su takve javne zakletve i obećanja tog tipa rašireni u S.A.D.-u, degutantno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by danni1 16/8/2014, 16:43

von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
I vidiš kak je jadan najebo kad je zgriješio,to je bio prvi grijeh .Pošto je čovjek spoznao sebe i svoje okruženje koji su drugi grijesi koji su prazna forma i koji čovjeka ne dovode u opasnost?
Pa onda mu najbolje ni da ne živi, što god napravio, postoji opasnost da će počiniti neki grijeh. To je život roba, a ne slobodnog bića.
Ha...je zapravo ali uvijek imaš mogućnost izbora.A uglavnom ljudi nečemu i robuju netko alkoholu,netko duhanu,netko zavisti netko ima problema s kontrolom bijesa netko laži,netko seksu....
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Iknar 16/8/2014, 18:48

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!

Ja nisam tako nešto iščitala iz Vegvisirinog upisa.Podmećeš.
ne podmece pat,to je ona govorila kao normalno
dakle dobro je pat rekao
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 19:32

Vegvísir wrote:
Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)
Napisala si ovo:"Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks"-ispada da to kritiziraš!
I ovo:"Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? "-narmalno i prirodno u braku,,ja pomislih da  zagovaraš  sex bilo kad i bilo s kim!

Možda prebrzo,doneseh sud,priznam učinilo mi se da si za sexualnu slobodu i prije braka i u braku!Kasnije vidjeh kad si reagirala da ne odobravaš to kao ni ja!
Sorry
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 20:13

Jebemu pat, čini mi se da je cijelo vrijeme situacija "ja u kupe, a ti u špade"...  :^0

Patriot_1 wrote:Napisala si ovo:"Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks"-ispada da to kritiziraš!

Nit' je kritika, nit' odobravanje, nego konstatacija da religijski pogled na spolnost religija kojima ne pripadam nije bitan na osobnoj razini niti na mene utječe, ali mi je zanimljiv za proučavanje.

Patriot_1 wrote:Možda prebrzo,doneseh sud,priznam učinilo mi se da si za sexualnu slobodu i prije braka i u braku!Kasnije vidjeh kad si reagirala da ne odobravaš to kao ni ja!
Sorry

Opet brzaš sa zaključcima. Ne virim drugima u krevet; tko iz religijskih razloga ne želi spavati sa svojim/om partnerom/icom - njegova ili njezina stvar, niti kritiziram niti pohvaljujem. To što ja ne bih takvo što prakticirala jer seks smatram bitnim segmentom veze je nešto drugo. Ono što sam problematizirala je mogući utjecaj takvog suzdržavanja na percepciju spolnosti i potkrijepila to s dva primjera na linkovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 20:57

Patriot_1 wrote:

  • Iv 8,1-11
  • U ono vrijeme:
  • Isus se uputi na Maslinsku goru. U zoru eto ga opet u Hramu. Sav je narod hrlio k njemu. On sjede i stade poučavati. Uto mu pismoznanci i farizeji dovedu neku ženu zatečenu u preljubu. Postave je u sredinu i kažu mu: "Učitelju! Ova je žena zatečena u samom preljubu. U Zakonu nam je Mojsije naredio takve kamenovati. Što ti na to kažeš?" To govorahu samo da ga iskušaju pa da ga mogu optužiti.

  • Isus se sagne pa stane prstom pisati po tlu. A kako su oni dalje navaljivali, on se uspravi i reče im: "Tko je od vas bez grijeha, neka prvi na nju baci kamen." I ponovno se sagnuvši, nastavi pisati po zemlji. A kad oni to čuše, stadoše odlaziti jedan za drugim, počevši od starijih. Osta Isus sam - i žena koja stajaše u sredini. Isus se uspravi i reče joj: "Ženo, gdje su oni? Zar te nitko ne osudi?" Ona reče: "Nitko, Gospodine." Reče joj Isus: "Ni ja te ne osuđujem. Idi i odsada više nemoj griješiti."


Koji si ti u ovoj priči?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 21:01

Iknar wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!

Ja nisam tako nešto iščitala iz Vegvisirinog upisa.Podmećeš.
ne podmece pat,to je ona govorila kao normalno
dakle dobro je pat rekao
Nigdje nije rekla da je seks prije braka tabanjanje s kim se stigne.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 21:03

Imamo mi tu nekoliko majstora za izvrtanje tuđih riječi, no nekad se stvarno pretjera...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 21:06

Patriot_1 wrote:Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija
E, odlično ! Sad nam daj koji sočni detalj da vidimo što je kršćaninu protestantu uživancija u seksu !
Inače će sve ostati na hvalisanju...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 21:26

Vegvísir wrote:Jebemu pat, čini mi se da je cijelo vrijeme situacija "ja u kupe, a ti u špade"...  :^0

Patriot_1 wrote:Napisala si ovo:"Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks"-ispada da to kritiziraš!

Nit' je kritika, nit' odobravanje, nego konstatacija da religijski pogled na spolnost religija kojima ne pripadam nije bitan na osobnoj razini niti na mene utječe, ali mi je zanimljiv za proučavanje.

Patriot_1 wrote:Možda prebrzo,doneseh sud,priznam učinilo mi se da si za sexualnu slobodu i prije braka i u braku!Kasnije vidjeh kad si reagirala da ne odobravaš to kao ni ja!
Sorry

Opet brzaš sa zaključcima. Ne virim drugima u krevet; tko iz religijskih razloga ne želi spavati sa svojim/om partnerom/icom - njegova ili njezina stvar, niti kritiziram niti pohvaljujem. To što ja ne bih takvo što prakticirala jer seks smatram bitnim segmentom veze je nešto drugo. Ono što sam problematizirala je mogući utjecaj takvog suzdržavanja na percepciju spolnosti i potkrijepila to s dva primjera na linkovima.
Ne treba biti religiozan da bi se na sex van braka gledalo kao nešto loše!Imam prijatelja ateista koji imaju stav kao i ja,sex u braku je ok,van braka je nešto loše!

Osvrnuo bi se na ono loše kad netko ,,,jer je religiozan smatra svako uživanje u sexu ,,,nečim pogrešnim,,
Da je BOG NAS STVORIO kao asexualna bića,,da je sex samo prokreacija,mogao nas je stvoriti takvima da nam sex bude rutina ili nužno zlo
a činjenica je da nije.Voljeti nekog,uživati sa njime u milovanju,poljupcu,pogledu punom ljubavi,i sexu,,sasvim je normalno!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 21:30

Patriot wrote:Voljeti nekog,uživati sa njime u milovanju,poljupcu,pogledu punom ljubavi,i sexu,,sasvim je normalno!

Zašto je to grijeh prije braka?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 21:37

Trinity wrote:
Patriot wrote:Voljeti nekog,uživati sa njime u milovanju,poljupcu,pogledu punom ljubavi,i sexu,,sasvim je normalno!

Zašto je to grijeh prije braka?
Zato jer je!
Zadovoljna?

Božansko ustrojstvo braka zapisano je u knjizi Postanka. »Nato čovjek reče: 'Gle, evo kosti od mojih kostiju, mesa od mesa mojega! Ženom neka se zove, od čovjeka kad je uzeta!' Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu, i bit će njih dvoje jedno tijelo« (Postanak 2,23-24). Bog je stvorio čovjeka a potom je načinio ženu iz »kosti njegovih kostiju«. Iz zapisa toga postupka saznajemo da je Bog uzeo jedno od Adamovih »rebara« (Postanak 2,21-22). Hebrejska riječ doslovno znači čovjekov bok.

Prema tome, Eva je uzeta iz Adamova »boka« i uz njegov bok pripada. »Čovjek nadjene imena svoj stoci, svim pticama u zraku i životinjama u polju. No čovjeku se ne nađe pomoć kao što je on« (Postanak 2,20). Riječi »pomoć kao što je on« na hebrejskom jeziku je samo jedna riječ. Riječ je »ezer« i dolazi iz primitivnog korjena riječi koja znači okružiti, zaštititi ili pomoći, pomoć, pomoćnik, pojačanje. Prema tome, znači pomoći, poduprijeti ili olakšati. Eva je stvorena da bude uz Adama kao njegova »druga polovica«, da bude njegova potpora i pomoć. Čovjek i žena stupanjem u brak postaju »jedno tijelo«. Novi zavjet dodaje upozorenje NJEGOVOM »jedinstvu«. »Prema tome, oni nisu više dva, nego jedno tijelo. Dakle: što je Bog sjedinio, neka čovjek ne rastavlja« (Matej 19,6).

Apostol Pavao napisao je nekoliko poslanica o pitanjima koja se tiču biblijskoga gledišta braka i načina na koji nanovo rođeni vjernici trebaju živjeti u bračnom odnosu. Jedan od takvih odlomaka nalazimo u 1. Korinćanima 7 a drugi u Efežanima 5,22-23. Kada se prouče zajedno, ova dva odlomka vjerniku pružaju biblijska načela koja se mogu koristiti za stvaranje okvira za bračni odnos koji je ugodan Bogu.

Odlomak koji se nalazi u poslanici Efežanima posebno je dubok kada govori o uspješnom biblijskom braku. »Žene neka se pokoravaju svojim muževima kao Gospodinu, jer je muž glava žene kao što je i Krist glava Crkve – on, Spasitelj svoga Tijela!« (Efežanima 5,22-23) »Muževi, ljubite svoje žene kao što je i Krist ljubio Crkvu i sam sebe predao za nju« (Efežanima 5,25). »Tako su i muževi dužni ljubiti svoje žene kao svoja tjelesa. Tko svoju ženu ljubi, ljubi samoga sebe. Bez sumnje, nitko nikada nije mrzio svoga tijela. Naprotiv, hrani ga i njeguje kao i Krist Crkvu« (Efežanima 5,28-29). »Zato će čovjek ostaviti oca i majku te prionuti uz ženu svoju, i bit će oni samo jedno tijelo« (Efežanima 5,31).

Kada muž i žena u slozi odluče primijeniti ova načela na njihov odnos koji imaju kao dvoje nanovo rođenih vjernika, onda se njihov brak temelji na Bibliji. To nije jednostrani odnos, već odnos koji je u skladu s predodžbom o Kristu kao Glavi i čovjeka i žene. Prema tome, biblijska predodžba braka prikazuje jedinstvo između dvoje pojedinaca koje je slika jedinstva odnosa Krista s njegovom Crkvom.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 21:40

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija
E, odlično ! Sad nam daj koji sočni detalj da vidimo što je kršćaninu protestantu uživancija u seksu !
Inače će sve ostati na hvalisanju...
Koji ti imaš problem?

Što ima loše u uživanju u sexu u braku?
Nisam ti ja kriv ako kod tebe nije tako!
Čemu podbadanje?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! - Page 2 Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum