ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne sagriješi bludno!

Page 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 15/8/2014, 19:39

Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 15/8/2014, 19:42

A di je prikladan citat?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by zanstr 15/8/2014, 20:21

Patriot_1 wrote:Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,
99.99% ljudi ide u pakao  :bless

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 15/8/2014, 20:46

Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:

http://www.salon.com/2014/08/10/my_christian_virginity_pledge_as_a_child_nearly_destroyed_my_life_partner/


The church taught me that sex was for married people. Extramarital sex was sinful and dirty and I would go to Hell if I did it. I learned that as a girl, I had a responsibility to my future husband to remain pure for him. It was entirely possible that my future husband wouldn’t remain pure for me, because he didn’t have that same responsibility, according to the Bible. And of course, because I was a Christian, I would forgive him for his past transgressions and fully give myself to him, body and soul.
Once I got married, it would be my duty to fulfill my husband’s sexual needs. I was told over and over again, so many times I lost count, that if I remained pure, my marriage would be blessed by God and if I didn’t that it would fall apart and end in tragic divorce.


(...)

I lost my virginity on my wedding night, with my husband, just as I had promised that day when I was 10 years old. I stood in the hotel bathroom beforehand, wearing my white lingerie, thinking, “I made it. I’m a good Christian.” There was no chorus of angels, no shining light from Heaven. It was just me and my husband in a dark room, fumbling with a condom and a bottle of lube for the first time.
Sex hurt. I knew it would. Everyone told me it would be uncomfortable the first time. What they didn’t tell me is that I would be back in the bathroom afterward, crying quietly for reasons I didn’t yet comprehend. They didn’t tell me that I’d be on my honeymoon, crying again, because sex felt dirty and wrong and sinful even though I was married and it was supposed to be okay now.
When we got home, I couldn’t look anyone in the eye. Everyone knew my virginity was gone. My parents, my church, my friends, my co-workers. They all knew I was soiled and tarnished. I wasn’t special anymore. My virginity had become such an essential part of my personality that I didn’t know who I was without it.


It didn’t get better. I avoided undressing in front of my husband. I tried not to kiss him too often or too amorously so I wouldn’t lead him on. I dreaded bedtime. Maybe he’d want to have sex.

(...)


Ten-year-old girls want to believe in fairy tales. Take this pledge and God will love you so much and be so proud of you, they told me. If you wait to have sex until marriage, God will bring you a wonderful Christian husband and you’ll get married and live happily ever after, they said. Waiting didn’t give me a happily ever after. Instead, it controlled my identity for over a decade, landed me in therapy, and left me a stranger in my own skin. I was so completely ashamed of my body and my sexuality that it made having sex a demoralizing experience.

i još jedan:

http://www.salon.com/2013/05/06/my_virginity_mistake/

I was 14 years old when I married Jesus. Not Jesus, the Panamanian who worked at Six Flags. I mean Jesus Christ, the Lord. My parents sent me off to Baptist youth camp in Panama City Beach for the week, and I came home with a tan and a purity ring. I sat with my legs crossed, cramped in a theater with 200 sweaty, sobbing teens as our pastor described the unwavering bonds of sex and why it should only be experienced within the confines of marriage. (...)

After an intense and very detailed sex talk with my mother, where she stuttered and I blushed and we both used the word “flower,” I was terrified of sex. That and the slide show in sex ed didn’t help one bit. So I scribbled Jesus + Jess on my Bible cover, and I casually mentioned my virginity in daily conversations. I committed to the idea hoping it would ensure a successful marriage. Instead, it led to my divorce. (...)


Had we had sex before our relationship transitioned into a contract, I would have known that there was no passion, no spark, nothing happening between our bodies. I would never have agreed to marry him because sex is a significant part of a relationship and therefore a significant part of our relationship was failing. With the failure of our sex life, I felt like less of a woman, no longer a sexual creature but more of a plant. Sitting there, day in, day out, wilting while I waited for someone to take care of me.
Without having sex before marriage, I blindly walked up an aisle and committed myself to a man who didn’t know me and gave my long-held virginity to someone with whom I had no more chemistry than a second cousin.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by danni1 15/8/2014, 21:40

Jbga...mene baš zanima što je to u sexu normalno a što nije normalno.

Vjerujem da suzdržavanje od seksa prije braka rezultira manjim posljedicama nego prakticiranje seksa
prije braka.

Skloniji sam mišljenju da oni koji se krešu čim ih zasvrbi imaju daleko ne zdraviji odnos prema seksu nego oni koji biraju kad će i s kim stupiti u spolni odnos.

Ukratko...zabrinutost bi trebalo usmjeriti na populaciju koja se kreše prije braka ne na ove druge.

_________________
Ne sagriješi bludno! Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 15/8/2014, 22:24

danni1 wrote:Jbga...mene baš zanima što je to u sexu normalno a što nije normalno.

I mene...i tko to ima pravo određivati i propisivati...

danni1 wrote:Skloniji sam mišljenju da oni koji se krešu čim ih zasvrbi imaju daleko ne zdraviji odnos prema seksu nego oni koji biraju kad će i s kim stupiti u spolni odnos.
Birati se može i ako nisi u braku.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 15/8/2014, 22:57

Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by danni1 15/8/2014, 23:47

von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 02:24

danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 07:44

von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
Nisu to sitne obmane i laži, već dobro isprepletena mreža obmana i laži da bi s čovjeka držalo u ropstvu i pod kontrolom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by zanstr 16/8/2014, 09:41

Trinity wrote:
von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
Nisu to sitne obmane i laži, već dobro isprepletena mreža obmana i laži da bi s čovjeka držalo u ropstvu i pod kontrolom.
:tu  
To je to. Jedan od razloga zbog kojeg nikada ne bih mogao biti pripadnik bilo koje abrahamske religije. Više se ponašaju kao totalitaristički režim nego kao religija, pogotovo islam.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 10:05

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,
99.99% ljudi ide u pakao  :bless
Pa nebih rekao!
Bog prašta onima koji se pokaju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by zanstr 16/8/2014, 10:08

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,
99.99% ljudi ide u pakao  :bless
Pa nebih rekao!
Bog prašta onima koji se pokaju!
Onda samo nevjernici i krivovjernici idu u pakao. Preljubnici i ubojice će biti pošteđeni ako prihvate Isusa.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 10:27

Trinity wrote:A di je prikladan citat?
veti Pavao u svojim je poslanicama više puta raspravljao o pitanjima šeste zapovijedi: "Doista, ovo je volja Božja: vaše posvećenje - da se uzdržavate od bludnosti, da svatko od vas zna svoje tijelo posjedovati u svetosti i poštovanju, a ne u pohotnoj strasti kao pogani koji ne poznaju Boga (1 Sol 4,3-5)" te "A bludnost i svaka nečistoća ili pohlepa neka se i ne spominje među vama, kako dolikuje svetima! Ni prostota, ni ludorija, ni dvosmislica, što se ne priliči, nego radije zahvaljivanje! Jer dobro znajte ovo: nijedan bludnik, ili bestidnik, ili pohlepnik - taj idolopoklonik - nema baštine u kraljevstvu Kristovu i Božjemu (Ef 5,3-5)."
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 10:29

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,
99.99% ljudi ide u pakao  :bless
Pa nebih rekao!
Bog prašta onima koji se pokaju!
Onda samo nevjernici i krivovjernici idu u pakao. Preljubnici i ubojice će biti pošteđeni ako prihvate Isusa.
Tko god se pokaje i prestane činiti grijeh,bilo koji,ne ide u pakao!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 10:31


  • Iv 8,1-11

  • U ono vrijeme:

  • Isus se uputi na Maslinsku goru. U zoru eto ga opet u Hramu. Sav je narod hrlio k njemu. On sjede i stade poučavati. Uto mu pismoznanci i farizeji dovedu neku ženu zatečenu u preljubu. Postave je u sredinu i kažu mu: "Učitelju! Ova je žena zatečena u samom preljubu. U Zakonu nam je Mojsije naredio takve kamenovati. Što ti na to kažeš?" To govorahu samo da ga iskušaju pa da ga mogu optužiti.


  • Isus se sagne pa stane prstom pisati po tlu. A kako su oni dalje navaljivali, on se uspravi i reče im: "Tko je od vas bez grijeha, neka prvi na nju baci kamen." I ponovno se sagnuvši, nastavi pisati po zemlji. A kad oni to čuše, stadoše odlaziti jedan za drugim, počevši od starijih. Osta Isus sam - i žena koja stajaše u sredini. Isus se uspravi i reče joj: "Ženo, gdje su oni? Zar te nitko ne osudi?" Ona reče: "Nitko, Gospodine." Reče joj Isus: "Ni ja te ne osuđujem. Idi i odsada više nemoj griješiti."

Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 10:41

To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Trinity 16/8/2014, 10:48

Patriot_1 wrote:Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!

Ja nisam tako nešto iščitala iz Vegvisirinog upisa.Podmećeš.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by danni1 16/8/2014, 11:28

von_Starhemberg wrote:
danni1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sam koncept grijeha je pogrešan, po njemu čovjek stalno robuje nekim normama koje su prazne, nemaju sadržaj i postoje samo radi sebe, a ne za dobrobit ljudi...
Naprotiv,norme su nužne za dobrobit ljudi.
Prazne norme koje postoje radi sebe moženo naći u svjetovnim zakonima grijeh je vrlo konkretan i uvijek, bez iznimke, šteti čovjeku.
Onaj prvi grijeh mu je to što s usudio jesti s drva života i spoznati sebe i svoje okruženje...prema tome znanje je grijeh, sitne obmane i laži da bi se čovjeka držalo u ropstvu...
I vidiš kak je jadan najebo kad je zgriješio,to je bio prvi grijeh .Pošto je čovjek spoznao sebe i svoje okruženje koji su drugi grijesi koji su prazna forma i koji čovjeka ne dovode u opasnost?
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Guest 16/8/2014, 12:07

Patriot_1 wrote:To "Vegvisir"
""Nisam vjernica tako da me ne dira to što abrahamske religije mrko gledaju na predbračni seks niti bih se ikad odlučila na takvo što jer mi je seks u vezi bitan, ali tema mi je dosta zanimljiva.

Poznam nekoliko ljudi koji su se odlučili na takav način hodanja bez seksa i ako ih to ispunjava, super za njih. Znam da na raznim stranicama s vjerskim sadržajem postoje različite priče parova koji se nisu seksali prije braka i tvrde da su zbog toga sretni i zadovoljni.

Međutim, ono što me zanima je koliko takav način život može utjecati na razvoj nezdravog odnosa prema seksu, straha od njega i općenito sotoniziranja nečeg toliko normalnog i prirodnog? Naime, na linku koji sam stavila ispod dogodio se upravo takav slučaj:""

Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?Ja sam podugo u braku i kao vjernik nikad nisam prevario ženu a ni ona mene i sexualni nam je život ,,,pravi,,baš uživancija!Nebih se nikad mjenjao sa onima koji šaraju!Jadni ljudi!Ča će im to?


:|

'Ajd pročitaj cijeli post još jednom, zajedno s linkovima koje sam stavila. Ovo što si ti napisao nema apsolutno nikakve veze s onim što sam ja navela i s pitanjem koje sam postavila.    :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne sagriješi bludno! Empty Re: Ne sagriješi bludno!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum