ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi Zavjet o Sotoni!

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Trinity 23/8/2014, 18:51

Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:53

Tko zamišlja Sotonu kao neko biće s rogovima, vilama i repom, koji na ražnju prevrće grešnike, što je karakteristika srednjovjekovnog prikaza, Danteovog pakla? Takvo što je karikatura i nema nikakve osnove da bude shvaćena ozbiljno. Sveto pismo se toga ne dotiče, ali svejedno vrlo ozbiljno upozorava na zločudnu silu zla koja stoji iza pritiska bezbožnog svijeta izvana i pale prirode unutar samih kršćana. Sama tako zločudna sila ima svoje središte, osoba koja je korijen zla, čisto Zlo.

Što na temelju Pisma možemo utvrditi o Sotoni? On je pali anđeo, vođa zlih duhova ili demona koji se opiru Božjim naumima, ipak podređen Božjoj suverenoj vlasti. Imena mu upućuju na karakter; riječ Sotona (hebr. Satan) pojavljuje se trideset i devet puta u Starom zavjetu i znači protivnik. On je čovjekov neprijatelj i neprijatelj Božji. Drugo mu je ime đavao (grč. Diabolos) što znači klevetnik, odnosno optužitelj. Riječ diabolos se pojavljuje trideset i sedam puta u Novom zavjetu. Čovjeka optužuje za sve (1 Tim 5,15; Otk 12,10; Post 3), a ljudima krivo predočuje Boga. Nazvan je i Zli (grč. Hoponeros), zove ga se Kušačem i Zmijom jer uvijek nastoji da ljudi postanu slični njemu (Mt 4,3; 1 Sol 3,5). On je knez i vladar ovoga svijeta 'čovječanstva koje je odvojeno od Boga i koje je protiv Boga'. Začetnik je čitave poganske religioznosti i svakog zla koji se događa u ovom svijetu. 
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:57

Trinity wrote:Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.
Vidim, i mene Sotoninim slugom, to je njegova sloboda govora, koliko god izopačeno bilo...na žalost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 19:00

von_Starhemberg wrote:
Trinity wrote:Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.
Vidim, i mene Sotoninim slugom, to je njegova sloboda govora, koliko god izopačeno bilo...na žalost.
Tko god iskrivljava Novi Zavjet,,,sluga je sotone!Jer po njemu je jasno,,sotona je netko a ne nešto!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 19:01

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Trinity wrote:Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.
Vidim, i mene Sotoninim slugom, to je njegova sloboda govora, koliko god izopačeno bilo...na žalost.
Tko god iskrivljava Novi Zavjet,,,sluga je sotone!Jer po njemu je jasno,,sotona je netko a ne nešto!
Dobro, shvatili smo...farizejština na kvadrat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by kic 23/8/2014, 19:02

ne znam za NZ, ali meni se uvijek sviđala Clarkeova ideja, kojeg neki nazivaju najvećim prorokom 20 st., da su bića s "rogovima i vilama" zapravo arhetip sjećanja čovječanstva na budućnost i upozorenje koja evolucija čovjeku predstoji, tko nije čitao jednu od najboljih SF priča nek baci oko:

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Eef370773cbba31230e5714391346b25
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Trinity 23/8/2014, 19:03

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Trinity wrote:Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.
Vidim, i mene Sotoninim slugom, to je njegova sloboda govora, koliko god izopačeno bilo...na žalost.
Tko god iskrivljava Novi Zavjet,,,sluga je sotone!Jer po njemu je jasno,,sotona je netko a ne nešto!
Dobro da nisi negdje završio kao vjeroučitelj, kakvim bi lažima trovao djecu !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 19:05

Patriot_1 wrote:Tko zamišlja Sotonu kao neko biće s rogovima, vilama i repom, koji na ražnju prevrće grešnike, što je karakteristika srednjovjekovnog prikaza, Danteovog pakla? Takvo što je karikatura i nema nikakve osnove da bude shvaćena ozbiljno. Sveto pismo se toga ne dotiče, ali svejedno vrlo ozbiljno upozorava na zločudnu silu zla koja stoji iza pritiska bezbožnog svijeta izvana i pale prirode unutar samih kršćana. Sama tako zločudna sila ima svoje središte, osoba koja je korijen zla, čisto Zlo.

Što na temelju Pisma možemo utvrditi o Sotoni? On je pali anđeo, vođa zlih duhova ili demona koji se opiru Božjim naumima, ipak podređen Božjoj suverenoj vlasti. Imena mu upućuju na karakter; riječ Sotona (hebr. Satan) pojavljuje se trideset i devet puta u Starom zavjetu i znači protivnik. On je čovjekov neprijatelj i neprijatelj Božji. Drugo mu je ime đavao (grč. Diabolos) što znači klevetnik, odnosno optužitelj. Riječ diabolos se pojavljuje trideset i sedam puta u Novom zavjetu. Čovjeka optužuje za sve (1 Tim 5,15; Otk 12,10; Post 3), a ljudima krivo predočuje Boga. Nazvan je i Zli (grč. Hoponeros), zove ga se Kušačem i Zmijom jer uvijek nastoji da ljudi postanu slični njemu (Mt 4,3; 1 Sol 3,5). On je knez i vladar ovoga svijeta 'čovječanstva koje je odvojeno od Boga i koje je protiv Boga'. Začetnik je čitave poganske religioznosti i svakog zla koji se događa u ovom svijetu. 
Opet potvrđuje teorije Elaine Pagels o podrijetlu Sotone, funkciji tog simbola i njegovim povijesnim i sociokulturnim implikacijama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 19:07

kic wrote:ne znam za NZ, ali meni se uvijek sviđala Clarkeova ideja, kojeg neki nazivaju najvećim prorokom 20 st., da su bića s "rogovima i vilama" zapravo arhetip sjećanja čovječanstva na budućnost i upozorenje koja evolucija čovjeku predstoji, tko nije čitao jednu od najboljih SF priča nek baci oko:

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Eef370773cbba31230e5714391346b25
Nisam ništa osim serijala o Rami čitao od njega... mogao bih ovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 19:10

Jer naša borba nije protiv krvi i tijela, nego protiv Poglavarstva, protiv Vlasti, protiv Vrhovnika ovoga mračnog svijeta; protiv zlih duhova koji borave u nebeskim prostorima." (Efežanima 6:12)
U sve što se danas zbiva uključen je đavao. Biblija piše o "staroj zmiji koja se zove đavao - Sotona, zavodnik cijelog svijeta". (Otkrivenje 12:9) Znamo da je on uvijek na djelu, varajući ljude po čitavom svijetu. To je vidljivo na svakom koraku.
Sotona želi pod svaku cijenu da mračna i tužna rijeka čovječanstva teče i dalje svojim bolnim tokom sve do same propasti. Sotona je pobijedio Adama u edenskome vrtu i uvjeren je da može i danas vladati dušama Adamovih potomaka. Danas nema niti jedne razumne osobe koja se nije upitala: "Postoji li đavao?" Nema sumnje da on doista postoji. Njegovu moć i utjecaj vidimo posvuda. Zapravo, nije pitanje da li đavao postoji, nego zašto i tko je on?
Iz biblijskog izvještaja o Adamu i Evi saznajemo da je đavao bio prisutan na zemlji i prije nego je Bog stvorio čovjeka. Zlo je već postojalo, inače Bog ne bi stvorio drvo čiji je plod učinio čovjeka svjesnim dobra i zla. Da zlo nije postojalo otprije i da se čovjek nije trebao kloniti zla, takvo drvo ne bi bilo potrebno. Ovdje se suočavamo s najvećom zagonetkom na svijetu, najznačajnijom tajnom svih vremena, s pitanjem na koje ne nalazimo odgovor. Biblija nam tek nagovješćuje mogući odgovor. Također jasno iznosi da čovjeku nije dano znati potpuni odgovor, sve dok Bog dopušta Sotoni i njegovim pomagačima da djeluju prema ostvarivanju Božjega velikoga plana. Prije čovjekovog stvaranja, saznajemo da je svijet bio podjeljen na utjecajne sfere koje su bile pod nadzorom i upravom anđela, nebeskog kneza, a ovaj je opet bio izravno odgovoran Bogu. Pavao često govori o "prijestoljima, gospodstvima, poglavarstvima" u vidljivom ili nevidljivom svijetu. (Kološanima 1:16, Efežanima 1:21). Biblija često spominje anđele i arkanđele, ukazujući time da je i među njima uveden red, neki su imali veća dopuštenja, a neki manja.
Mora da je đavao bio upravo takav moćni knez komu je zemlja bila određena kao oblast kojom je upravljao. Poznat kao Lucifer - svjetlonoša, sigurno je boravio u blizini Boga, možda čak i tako blizu, da su ga zanijele ambicije i nije htio više biti Božji voljeni knez nego se želio izjednačiti sa samim Bogom. Tada se u beskrajnom svemiru javila pobuna. Rascijepio je svemir i svijet, koji je do tada bio savršeno skladan. Đavao se opirao Bogu i pokušao nametnuti svoju vlast. Napustio je svoj položaj u Božjoj vladavini i Bog ga je prebacio u niža nebesa, gdje je povikao kako želi biti uzvišen kao Bog. Lucifer je već ranije bio od Boga postavljen za kneza ovoga svijeta, međutim, Bog ga još nije maknuo s toga položaja, premda je Kristova smrt bila dovoljan razlog da to učini. I od toga trenutka, đavao se natječe s Bogom za prevlast naa zemlji. Kao moćan knez sa četama anđela (demona) pod svojom kontrolom, uspostavio je kraljevstvo na zemlji. Njegova moć i položaj u svijetu bili su razlogom da je napisano Sveto pismo, da su nam date Deset zapovijedi, te da je poslan Božji Sin na križ.
Ljudi su često puta u zabludi kada misle da je đavao blesavo, groteskno stvorenje s rogovima i dugim repom, a to poimanje proizlazi iz zatomljavanja straha od istog. Istina je, međutim, da je đavao biće izuzetno velike inteligencije, moćan i obdaren, duh neograničenih sposobnosti koji raspolaže moćnim sredstvima. Razmišljanje mu je genijalno, planovi dobro smišljeni, logika gotovo neoboriva i kadar je iskoristiti svaku priliku koja mu se pruža u svoju korist.
Billy Graham
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by kic 23/8/2014, 19:11

von_Starhemberg wrote:Nisam ništa osim serijala o Rami čitao od njega... mogao bih ovo.
jako čitljivo  :tu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 19:44

WTF...Biblija je prilicno jako puna simoblike,opisa,primjerenih tom dobu covjecanstva,ali ono sto me frapira jest,ljucka samoljubiva zelja da sve prikazuju na nacin da je Biblija napisana,e da bi se ljucka rasa flagrantno izvukla od odgovornosti.Novi zavjet je hrpa nelogicnosti,snishodljivog ulizivanja,da ne nabrajam dalje..Covjek se stavlja u srediste svega,kao nesto,cemu je sve naklonjeno i radi cega sve postoji..Drugi obraz i milosrdje,oprost grijaha,opetovano ponavljanje istih,samo dodatno razvodnjava cijelu filozofiju...
Bog je brutalan,grub i nemilosrdan,no tu je ubacen Isus,koji,kao sve grijehe covjecanstva prima na sebe..sve da je i tako,time cinom,i ljuckim pristankom,da jedan covjek/andjeo nadrapa radi milijardi neodgovornih egocentrika i ljigavaca,je krajnje degutantno...
Korelaciju danas u svemu tome vidim u ljuckom opetovanom stavljanju u centar bitstva i ravnanja svega,po njegovim egocentricnim zeljama..Otreznjenje ce biti prilicno brutalno,jer covjecanstvo i nije zasluzilo nesto bolje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 19:53

bogomdani wrote:WTF...Biblija je prilicno jako puna simoblike,opisa,primjerenih tom dobu covjecanstva,ali ono sto me frapira jest,ljucka samoljubiva zelja da sve prikazuju na nacin da je Biblija napisana,e da bi se ljucka rasa flagrantno izvukla od odgovornosti.Novi zavjet je hrpa nelogicnosti,snishodljivog ulizivanja,da ne nabrajam dalje..Covjek se stavlja u srediste svega,kao nesto,cemu je sve naklonjeno i radi cega sve postoji..Drugi obraz i milosrdje,oprost grijaha,opetovano ponavljanje istih,samo dodatno razvodnjava cijelu filozofiju...
Bog je brutalan,grub i nemilosrdan,no tu je ubacen Isus,koji,kao sve grijehe covjecanstva prima na sebe..sve da je i tako,time cinom,i ljuckim pristankom,da jedan covjek/andjeo nadrapa radi milijardi neodgovornih egocentrika i ljigavaca,je krajnje degutantno...
Korelaciju danas u svemu tome vidim u ljuckom opetovanom stavljanju u centar bitstva i ravnanja svega,po njegovim egocentricnim zeljama..Otreznjenje ce biti prilicno brutalno,jer covjecanstvo i nije zasluzilo nesto bolje..
Ajme drobeža,,, lol!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 19:57

Mozda jest drobez,ali je vrlo logican Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 23/8/2014, 21:05

pa ajmoo Sotoni,vragu luciferu itd
dakle mene zanima ovo kada zidovi   spoznaju da su    "ubili"Isusa KRista,to jest svog a spasitelja stoc e napraviti,vec si ih zamisljam kako ce od sramote  rpevelike napraviti kolektivan harakiri
onu u stili ludi fanatici,nevjerni prema Bogu to naprave nakons to spozunaju da  je Mesija dosao id a su ga pokusali ubiti na sve nacine,a kada opet dođe sto onda,plakati ce jer ce shvatitid a su bili protiv Boga
mislim da je hatakiri sitnica u odnosu kakva njih spoznaja ceka
dakle zidovi sluze sotonu dan danas,kao i prije 2ooo godina itd
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 21:06

Ajk,ne osjecas pritisak u debelom crijevu??Mehmeroidi jos ne krvare??' pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 23/8/2014, 21:10

bogomdani wrote:Ajk,ne osjecas pritisak u debelom crijevu??Mehmeroidi jos ne krvare??' pirat
gledaj,bolje i hemeroide da imas nego da budes nevjeran zidov koji se okrenuo protiv Boga
ali boli tebe,samod a je lovice nekretnina i nevjere,Bog tebi en treba,Sotona ti to sve da za nevjeru prema Bogu sam tak,jel tak?
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 21:37

Tak je moj Ajk... Zivim kao tigar 100 godina,a ne kao ofca 200...meni dovoljno... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 23/8/2014, 21:41

bogomdani wrote:Tak je moj Ajk... Zivim kao tigar 100 godina,a ne kao ofca 200...meni dovoljno... Basketball
da samo ovce ce kod boga,a zvjerad kod necastivog,pa si ti misli

nemas pojma sto si uopravo napravio vjerujem,niti koga si izazvao,ne brini se necu ciljati ljude ne zelim    to,ali bice tamo kod tebe malko vece stetice materijalne recimo,a sve zbog budalasa 

uzivaj posto cu malo poplaviti to podrucje recimo,ono reda radi .da me ne nazivaju laznjakom i bez moci
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 21:42

Pazi da ti od napinjanja ne puknu Mehmeroidi... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 23/8/2014, 21:52

bogomdani wrote:Pazi da ti od napinjanja ne puknu Mehmeroidi... ;)
toga se ti trerbas cuvati a ne ja,jer imam i potrese koje jos nisam upotrijebio,a nazalost vratio ih mi je Lucifer osobno,pa ne zelim jos

nazalsot sjecam se jako dobro toga dana,bolje receno noci,kada se to dogodilo,bolje receno onako otprilike posto sam onda bio pod njegovim utjecajem ali nenajbolje ipak je on nize bice,a ja sada nazalost slabi covjek,pa time i lovina nazalost

ne brinis e    vec sam prije pozvao a,bice jos,sjeti se kako je ovdje bilo 7 mjesec,e pa slicno ce i tamo,samo sa razlikom sto me brando i buffy i slicni idiot sa net foruma prilicno naljutili,a kod tebe je ajmor eci onako bezazleno dosta u stilu gle zidova,ionako svi znaju da su ubili sina Bozjeg
najgorre ej sto znam da sam malo bolji ali mislim jos nemam najbolju kontrolu blagor eceno,pa bi mozda koja regija jos mogla  stradati kisom,recimo to tako

a ti lijepo promatraj fronte,posto sam rekao da sam bolji nego prije i ne obazitri se previse na meteorologe,oni samo prognoziraju,ja pomicem fronte
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 5 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum