ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi Zavjet o Sotoni!

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 17/8/2014, 17:48

Mad_Vlad wrote:Kršćani i ostali mnogobošci imaju "učovječenog" boga, Židovi  nikad.
dakle da popnovim bedaku
Krscani imaju Isusa Krista koji je SIn Bozji i covjek i Bog,dakle istoga ongoa Boga kojega su nekada jakod avno zidovi sluzili
mnogoboscis u drugo ali ajde to valjda znaju zidovi jako dobro danas

a zidovi kazes nikada,pa da te demantiram klanjanje  onooj zlatnoj kravi,pa jos dosta toga kroz povijest,treba se sjetiti i baala neki,pa da nas se zidovi klanjaju nocvu,materiji,bogatstvu a svoga Boga su odbacili za par drangulija
ma ima toga brdo,ali iuzalud to govoriti nekome tko ima glavu u pijesku
dakle lagao si za puno toga,a zidovi su dokazano punio puta okrenuli leđa svome Bogu,procitaj stari zavjet i bice ti jasno,a da stvarno njikada nisu okrenuli leđa Bogu to bi znacilo da i nikada ne bi bili kaznjeni te da bi svi danas zidovi zivjeli u miru i blagostanju sa svima,a to ocito nije istina
dakle Mad Vlad,ti si lazov ako tako ensto izjavljujes
kako bi ti   MAMIC rekao-MUCKI LAZOVE

Iknar

Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 09:10

Mad_Vlad wrote:A ti si palestinac?
Ja sam na strani Židova u ovom ratu sa njima.
Možda grešim ali tako je!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 09:12

Tko je Sotona?

Odgovor: 
Vjerovanja ljudi o Sotoni protežu se od glupih do apstraktnih: od crvenog čovječuljka s rogovima koji vam stoji na ramenu i potiče vas na grijeh, do izraza koji se koristi kao opis personifikacije zla. Biblija pak jasno prikazuje tko je Sotona i kako on utječe na naše živote. Jednostavno rečeno, Biblija definira Sotonu kao anđeosko biće koje je palo sa svoga položaja na nebu zbog grijeha, a sada je sasvim oprečan Bogu, te čini sve što je u njegovoj moći da osujeti Božje naume za čovječanstvo.

Sotona je bio stvoren kao sveti anđeo. Moguće je da u Izaiji 14,12 saznajemo da se Sotona prije pada zvao Lucifer. Ezekiel 28,12-14 opisuje Sotonu kao stvorenog kerubina, a očigledno je bio najveći stvoreni anđeo. Postao je arogantan zbog svoje ljepote i statusa, te je odlučio da će sjesti na prijestolje uzvišenije od Božjega (Izaija 14,13-14; Ezekiel 28,15; 1. Timoteju 3,6). Sotonu je njegov ponos doveo do pada. Zapazite koliko se puta u Izaiji 14,12-15 ponavlja izjava „Ja ću...“. Zbog njegova grijeha, Bog je Sotonu bacio s neba.

Sotona je postao vladar ovoga svijeta koji djeluje odvojen od Boga, te knez zračnog prostora (Ivan 12,31; 2. Korinćanima 4,4; Efežanima 2,2). On je tužitelj (Otkrivenje 12,10), kušač (Matej 4,3; 1. Solunjanima 3,5) i zavodnik (Postanak 3; 2. Korinćanima 4,4; Otkrivenje 20,3). Njegovo ime znači protivnik ili „onaj koji se suprotstavlja“. Drugo ime koje se koristi za Sotonu, đavao, znači „ogovarač“.

Premda je zbačen s neba, još uvijek pokušava uzvisiti svoje prijestolje iznad Božjega. Krivotvori sve što Bog čini, nadajući se da će zadobiti štovanje svijeta i izazvati protivljenje Božjem kraljevstvu. Sotona je krajnji izvor svakog lažnog kulta i svake svjetske religije. Sotona će učiniti sve što je u njegovoj moći da se suprotstavi Bogu i onima koji slijede Boga. Ipak, Sotonina je sudbina zapečaćena – vječnost će provesti u ognjenom jezeru (Otkrivenje 20,10).
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 11:25

Dakle,ne smenuti sa uma da je Sotona,direktno,mozda i najmocniji Bozji Arhangeo,dakle,ne obicni Angeo nize klase...Prvi je od Svih Angela..Pat je ostalo sve jasno napisao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 16:02

Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 16:38

von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 16:40

bogomdani wrote:Dakle,ne smenuti sa uma da je Sotona,direktno,mozda i najmocniji Bozji Arhangeo,dakle,ne obicni Angeo nize klase...Prvi je od Svih Angela..Pat je ostalo sve jasno napisao..
To je C/P ,,,no nije više anđeo nego đavao!Anđeli su dobri a ovaj je hels enđels!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 17:39

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 17:45

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0


 lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:14

Patriot_1 wrote:
bogomdani wrote:Dakle,ne smenuti sa uma da je Sotona,direktno,mozda i najmocniji Bozji Arhangeo,dakle,ne obicni Angeo nize klase...Prvi je od Svih Angela..Pat je ostalo sve jasno napisao..
To je C/P ,,,no nije više anđeo nego đavao!Anđeli su dobri a ovaj je hels enđels!
Puka terminologija ljudi..Po svojoj prirodi je Angeo,mozda po snazi,odmah iz Boga.a to da su Angeli dobri,jer relativno,ovisno o onom sto rade,a sto im Bog naredi..Ne mora uvijek biti nesto dobro po ljucku rasu...
I od starog si vjerovatno popusio zausku,kad nisi bio dobar... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:19

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
To ti misliš!
Itekako on govori tebi,vidi se!...iz priloženog!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:22

Znam da Krscani vrlo rado si Angele predocavaju kao one gologuze,trbusaste prascice sa krilima,i lukom i strijelom u rukama...Istina je ponesto drugacija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:28

bogomdani wrote:Znam da Krscani vrlo rado si Angele predocavaju kao one gologuze,trbusaste prascice sa krilima,i lukom i strijelom u rukama...Istina je ponesto drugacija..
Da neuki!
Srećom,danas je sve manje neukih!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:37

Jes,Pat,no ostaje cinjenica,da Angeli nisu bas dobrohotni,narocito iz razloga,jer je Bog digao ruke(valjda privremeno) od njih davsi Luciferu da ih iskusava...Svejeno,kako rekoh,nece Lucifer potamaniti ljude,nego Angeli,radi svega sto ljudi rade na zemlji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:37

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
To ti misliš!
Itekako on govori tebi,vidi se!...iz priloženog!
Vidi se što? Elaboriraj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:42

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
To ti misliš!
Itekako on govori tebi,vidi se!...iz priloženog!
Vidi se što? Elaboriraj.
Ne treba ništa,na početku je (ove teme)što Novi Zavjet govori o sotoni,,to što ti vjeruješ drugim izvorima ,tvoj je problem!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Trinity 23/8/2014, 18:44

Ako Patriot tako kaže, tako je ! A kaže svašta...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:48

Trinity wrote:Ako Patriot tako kaže, tako je ! A kaže svašta...
Glupačo,,ne kažem to ja nego Novi Zavjet
:MATEJ 4,10
Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
MATEJ 12,26
Ako Sotona Sotonu izgoni, u sebi je razdijeljen. Kako će dakle opstati kraljevstvo njegovo?
MATEJ 16,23
Isus se okrene i reče Petru: "Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
MARKO 1,13
I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu.
MARKO 3,23
A on ih dozva pa im u prispodobama govoraše: "Kako može Sotona Sotonu izgoniti?
MARKO 3,26
Ako je dakle Sotona sam na sebe ustao i razdijelio se, ne može opstati, nego mu je kraj.
MARKO 4,15
Oni uz put, gdje je Riječ posijana, jesu oni kojima, netom čuju, odmah dolazi Sotona i odnosi Riječ u njih posijanu.
MARKO 8,33
A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru: "Nosi se od mene, sotono, jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
LUKA 10,18
A on im reče: "Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade.
LUKA 11,18
Ako je dakle Sotona u sebi razdijeljen, kako će opstati kraljevstvo njegovo? Jer vi kažete da ja po Beelzebulu izgonim đavle.
LUKA 13,16
Nije li dakle i ovu kćer Abrahamovu, koju Sotona sveza evo osamnaest je već godina, trebalo odriješiti od tih spona u dan subotni?
LUKA 22,3
A Sotona uđe u Judu zvanog Iškariotski koji bijaše iz broja dvanaestorice.
LUKA 22,31
"Šimune, Šimune, evo Sotona [size=16]zaiska da vas prorešeta[/size] kao pšenicu.
IVAN 13,27
Tada umoči zalogaj, uze ga i dade Judi Šimuna Iškariotskoga. Nakon zalogaja uđe u nj Sotona. Nato mu Isus reče: "Što činiš, učini brzo!
DJELA APOSTOLSKA 5,3
Petar mu reče: "Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?
DJELA APOSTOLSKA 26,18
da im otvoriš oči pa se obrate od tame k svjetlosti, od vlasti Sotonine k Bogu te po vjeri u mene prime oproštenje grijeha i baštinu među posvećenima.`
RIMLJANIMA 16,20
Bog mira satrt će ubrzo Sotonu pod vašim nogama. Milost Gospodina Isusa s vama!
1. KORINĆANIMA 5,5
neka se takav preda Sotoni na propast tijela da bi se spasio duh u Dan Gospodina Isusa.
1. KORINĆANIMA 7,5
Ne uskraćujte se jedno drugome, osim po dogovoru, povremeno, da se posvetite molitvi pa se opet združite da vas Sotona ne bi napastovao zbog vaše neizdržljivosti.
2. KORINĆANIMA 2,11
da nas ne nadmudri Sotona. Ta znamo njegove namjere!
2. KORINĆANIMA 11,14
I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.
2. KORINĆANIMA 12,7
I da se zbog uzvišenosti objava ne bih uzoholio, dan mi je trn u tijelu, anđeo Sotonin, da me udara da se ne uzoholim.
1. SOLUNJANIMA 2,18
Zaista, htjedosmo k vama - ja, Pavao, i jednom i dvaput - ali nas je spriječio Sotona.
2. SOLUNJANIMA 2,9
njega koji djelovanjem Sotoninim dolazi sa svom silom, lažnim znamenjima i čudesima
1. TIMOTEJU 1,20
Među njima je Himenej i Aleksandar, koje sam predao Sotoni da nauče ne huliti.
1. TIMOTEJU 5,15
Jer već su neke zastranile za Sotonom.
OTKRIVENJE 2,9
Znam tvoju nevolju i siromaštvo - ali ti si bogat! - i pogrde od onih koji se nazivaju Židovima, a nisu, nego su sinagoga Sotonina.
OTKRIVENJE 2,10
Ne boj se onoga što ti je trpjeti! Evo, Sotona, će neke od vas baciti u tamnicu da budete iskušani. Bit ćete u nevolji deset dana. Budi vjeran do smrti i dat ću ti vijenac života.
OTKRIVENJE 2,13
Znam gdje prebivaš - [size=16]ondje gdje je Sotonino prijestolje[/size] - a čvrsto se držiš moga imena te nisi zanijekao moje vjere ni u one dane kad je Antipa, moj svjedok, vjerni moj, ubijen kod vas - gdje Sotona prebiva.
OTKRIVENJE 2,24
Vama pak velim - vama drugim u Tijatiri koji ne drže ovog nauka te ne upoznaše takozvanih dubina sotonskih: Ne stavljam na vas drugoga bremena
OTKRIVENJE 3,9
Evo, dovest ću neke iz sinagoge Sotonine - koji sebe zovu Židovi, a nisu, nego lažu - evo, prisilit ću ih da dođu da ti se do nogu poklone te upoznaju da te ja ljubim.
OTKRIVENJE 12,9
Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Ðavao, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi.
OTKRIVENJE 20,2
Zgrabi Zmaja, Staru zmiju, to jest Ðavla, Sotonu, i okova ga za tisuću godina.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 23/8/2014, 18:49

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
To ti misliš!
Itekako on govori tebi,vidi se!...iz priloženog!
Vidi se što? Elaboriraj.
Ne treba ništa,na početku je (ove teme)što Novi Zavjet govori o sotoni,,to što ti vjeruješ drugim izvorima ,tvoj je problem!
Upravo si napisao da meni govori Sotona...ako za to nemaš argumente, molim da se toga trenutno okaniš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 23/8/2014, 18:50

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Sotona je simbol sveukupnosti zapreka, neprijateljstava i protivnika individue, grupe ili organizacije. Kao takav nadrastao je mitološki lik arhanđela u teološkom i kolokvijalnom rječniku. Drugim riječima, on ne postoji sam po sebi, još manje fizički.
Ha Ha Ha ,,,u to te on uvjerio!
Ne razgovaramo, tako da me nije mogao uvjeriti ni u što. Ti razgovaraš s njim?  :^0
To ti misliš!
Itekako on govori tebi,vidi se!...iz priloženog!
Vidi se što? Elaboriraj.
Ne treba ništa,na početku je (ove teme)što Novi Zavjet govori o sotoni,,to što ti vjeruješ drugim izvorima ,tvoj je problem!
Upravo si napisao da meni govori Sotona...ako za to nemaš argumente, molim da se toga trenutno okaniš.
Imam,,jer ovdje je jasno da je sotona biće a ne ,,,simbol:
MATEJ 4,10
Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
MATEJ 12,26
Ako Sotona Sotonu izgoni, u sebi je razdijeljen. Kako će dakle opstati kraljevstvo njegovo?
MATEJ 16,23
Isus se okrene i reče Petru: "Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
MARKO 1,13
I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu.
MARKO 3,23
A on ih dozva pa im u prispodobama govoraše: "Kako može Sotona Sotonu izgoniti?
MARKO 3,26
Ako je dakle Sotona sam na sebe ustao i razdijelio se, ne može opstati, nego mu je kraj.
MARKO 4,15
Oni uz put, gdje je Riječ posijana, jesu oni kojima, netom čuju, odmah dolazi Sotona i odnosi Riječ u njih posijanu.
MARKO 8,33
A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru: "Nosi se od mene, sotono, jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
LUKA 10,18
A on im reče: "Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade.
LUKA 11,18
Ako je dakle Sotona u sebi razdijeljen, kako će opstati kraljevstvo njegovo? Jer vi kažete da ja po Beelzebulu izgonim đavle.
LUKA 13,16
Nije li dakle i ovu kćer Abrahamovu, koju Sotona sveza evo osamnaest je već godina, trebalo odriješiti od tih spona u dan subotni?
LUKA 22,3
A Sotona uđe u Judu zvanog Iškariotski koji bijaše iz broja dvanaestorice.
LUKA 22,31
"Šimune, Šimune, evo Sotona [size=16]zaiska da vas prorešeta[/size] kao pšenicu.
IVAN 13,27
Tada umoči zalogaj, uze ga i dade Judi Šimuna Iškariotskoga. Nakon zalogaja uđe u nj Sotona. Nato mu Isus reče: "Što činiš, učini brzo!
DJELA APOSTOLSKA 5,3
Petar mu reče: "Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?
DJELA APOSTOLSKA 26,18
da im otvoriš oči pa se obrate od tame k svjetlosti, od vlasti Sotonine k Bogu te po vjeri u mene prime oproštenje grijeha i baštinu među posvećenima.`
RIMLJANIMA 16,20
Bog mira satrt će ubrzo Sotonu pod vašim nogama. Milost Gospodina Isusa s vama!
1. KORINĆANIMA 5,5
neka se takav preda Sotoni na propast tijela da bi se spasio duh u Dan Gospodina Isusa.
1. KORINĆANIMA 7,5
Ne uskraćujte se jedno drugome, osim po dogovoru, povremeno, da se posvetite molitvi pa se opet združite da vas Sotona ne bi napastovao zbog vaše neizdržljivosti.
2. KORINĆANIMA 2,11
da nas ne nadmudri Sotona. Ta znamo njegove namjere!
2. KORINĆANIMA 11,14
I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.
2. KORINĆANIMA 12,7
I da se zbog uzvišenosti objava ne bih uzoholio, dan mi je trn u tijelu, anđeo Sotonin, da me udara da se ne uzoholim.
1. SOLUNJANIMA 2,18
Zaista, htjedosmo k vama - ja, Pavao, i jednom i dvaput - ali nas je spriječio Sotona.
2. SOLUNJANIMA 2,9
njega koji djelovanjem Sotoninim dolazi sa svom silom, lažnim znamenjima i čudesima
1. TIMOTEJU 1,20
Među njima je Himenej i Aleksandar, koje sam predao Sotoni da nauče ne huliti.
1. TIMOTEJU 5,15
Jer već su neke zastranile za Sotonom.
OTKRIVENJE 2,9
Znam tvoju nevolju i siromaštvo - ali ti si bogat! - i pogrde od onih koji se nazivaju Židovima, a nisu, nego su sinagoga Sotonina.
OTKRIVENJE 2,10
Ne boj se onoga što ti je trpjeti! Evo, Sotona, će neke od vas baciti u tamnicu da budete iskušani. Bit ćete u nevolji deset dana. Budi vjeran do smrti i dat ću ti vijenac života.
OTKRIVENJE 2,13
Znam gdje prebivaš - [size=16]ondje gdje je Sotonino prijestolje[/size] - a čvrsto se držiš moga imena te nisi zanijekao moje vjere ni u one dane kad je Antipa, moj svjedok, vjerni moj, ubijen kod vas - gdje Sotona prebiva.
OTKRIVENJE 2,24
Vama pak velim - vama drugim u Tijatiri koji ne drže ovog nauka te ne upoznaše takozvanih dubina sotonskih: Ne stavljam na vas drugoga bremena
OTKRIVENJE 3,9
Evo, dovest ću neke iz sinagoge Sotonine - koji sebe zovu Židovi, a nisu, nego lažu - evo, prisilit ću ih da dođu da ti se do nogu poklone te upoznaju da te ja ljubim.
OTKRIVENJE 12,9
Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Ðavao, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi.
OTKRIVENJE 20,2
Zgrabi Zmaja, Staru zmiju, to jest Ðavla, Sotonu, i okova ga za tisuću godina.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Trinity 23/8/2014, 18:51

Mene naziva zmijom, indirektno Sotonom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 4 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum