ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi Zavjet o Sotoni!

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 10/8/2014, 19:52

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Ma pogrešne zaključke o tome što je meni bitno, a što ne...O tome pričam.
Jbg...a BITNO,,što je?Meni bitno ili bitno?
Što je bitno meni, nije bitno tebi ili trinity, ili Brandu ili nekom desetom i oibrnuto...
Bitno je što Biblija govori,,,tu nema meni -tebi!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 10/8/2014, 21:15

Evo iz evanđelja po Tomi:

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Untitl15

Dakle kako ovako nešto može biti "sotonsko"? Što je to tako zlo u tome?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 10/8/2014, 21:17

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Untitl16
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 10/8/2014, 21:35

Super, sad si me sjetio s tim citatima; namjeravala sam još prije par tjedana staviti Tomino evanđelje na temu s linkovima pa smetnih s uma. Budem sad.  study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 12/8/2014, 13:21

von_Starhemberg wrote:Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Untitl16
I kome ti vjeruješ?Evanđeljima ili apokrifima?Nađeš li ijednu laž,svo to tkz. "evanđelje" pada u vodu!
Uostalom,,,nisu li nam četiri dovoljna?Što nam treba neko Judino,Tomino,ili Bog zna čije ako su crkveni oci odredili da su lažna?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 12/8/2014, 17:05

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Untitl16
I kome ti vjeruješ?Evanđeljima ili apokrifima?Nađeš li ijednu laž,svo to tkz. "evanđelje" pada u vodu!
Uostalom,,,nisu li nam četiri dovoljna?Što nam treba neko Judino,Tomino,ili Bog zna čije ako su crkveni oci odredili da su lažna?
To kao da kažeš imamo Šenou, Krležu i Marinkovića, što će nam Balzac, Tolstoj i Grass... To što su "crkveni oci" odredili, relevantno je samo onima koji tu crkvu priznaju, ne i ostalima.
I nisi mi odgovorio što ima sotonskog u citiranom? Što je tako zlo u tome?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 12/8/2014, 18:47

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Untitl16
I kome ti vjeruješ?Evanđeljima ili apokrifima?Nađeš li ijednu laž,svo to tkz. "evanđelje" pada u vodu!
Uostalom,,,nisu li nam četiri dovoljna?Što nam treba neko Judino,Tomino,ili Bog zna čije ako su crkveni oci odredili da su lažna?
To kao da kažeš imamo Šenou, Krležu i Marinkovića, što će nam Balzac, Tolstoj i Grass... To što su "crkveni oci" odredili, relevantno je samo onima koji tu crkvu priznaju, ne i ostalima.
I nisi mi odgovorio što ima sotonskog u citiranom? Što je tako zlo u tome?
Nije isto pjesništvo i Duhom Svetim nadahnuto Pismo!
U citiranom,,možda nema ali u sveukupnom njihovom,,ima!Jedna laž,,,jedno krivovjerje poništava sve dobro!
Evanđelje kojem vjerujem kaže:"Ti si Ktist,sin Boga živoga!"
Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga." (Mt 16,16)Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Pdf_buttonNovi Zavjet o Sotoni! - Page 3 PrintButtonNovi Zavjet o Sotoni! - Page 3 EmailButton
Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Mt%2016,13-19U ono vrijeme: Dođe Isus u krajeve Cezareje Filipove, upita učenike: "Što govore ljudi, tko je Sin Čovječji?" Oni rekoše: "Jedni da je Ivan Krstitelj; drugi da je Ilija; treći opet da je Jeremija ili koji od proroka."Kaže im: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga." Nato Isus reče njemu: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima." (Mt 16,13-19)
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 12/8/2014, 18:53

Tomino evanđelje je starije od ova četiri, služilo im je kao izvor, već samo zbog te činjenice nebi smjelo biti odbačeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 12/8/2014, 18:56

Patriot_1 wrote:Nije isto pjesništvo i Duhom Svetim nadahnuto Pismo!
Vrtiš se u krug.... po čemu je jedno nadahnuto, drugo nije? Samo zato što je to neki crkveni otac rekao i očekivao da se stoljećima u to slijepo vjeruje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Mad_Vlad 13/8/2014, 01:00

Isus veli da je sin čovječji a ovi ga zovu sin Boga živoga...Ne znaš tko koga...
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 13/8/2014, 14:20

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Nije isto pjesništvo i Duhom Svetim nadahnuto Pismo!
Vrtiš se u krug.... po čemu je jedno nadahnuto, drugo nije? Samo zato što je to neki crkveni otac rekao i očekivao da se stoljećima u to slijepo vjeruje?
Samo zato jer vjerujem da je Duh Sveti vodio te ljude!
Bog je MORAO dati neke instrukcije,da bi mi znali što je istina,,,zbog nas je morao,a onda se jave neki mudraci,,gnostici koji ne vjeruju niti Duhu Svetom niti tim,,crkvenim ocima!A nije teško,,u globalu shvatiti da je lažno evanđelje i Tomino i Judino i slična...Postoji i Đavao(ako nisi znao) i on ima svoja "evanđelja!"Za spoznati istinu,,,meni su ta četiri dovoljna!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 13/8/2014, 14:22

Mad_Vlad wrote:Isus veli da je sin čovječji a ovi ga zovu sin Boga živoga...Ne znaš tko koga...
Isus veli i da je sin Boga živoga!Nisi znao?Naravno,,jer si glup..naime Isus je Bog koji se utjelovio,,i taj i takav može reći da je i sin čovječji!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Guest 13/8/2014, 15:20

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Nije isto pjesništvo i Duhom Svetim nadahnuto Pismo!
Vrtiš se u krug.... po čemu je jedno nadahnuto, drugo nije? Samo zato što je to neki crkveni otac rekao i očekivao da se stoljećima u to slijepo vjeruje?
Samo zato jer vjerujem da je Duh Sveti vodio te ljude!
Bog je MORAO dati neke instrukcije,da bi mi znali što je istina,,,zbog nas je morao,a onda se jave neki mudraci,,gnostici koji ne vjeruju niti Duhu Svetom niti tim,,crkvenim ocima!A nije teško,,u globalu shvatiti da je lažno evanđelje i Tomino i Judino i slična...Postoji i Đavao(ako nisi znao) i on ima svoja "evanđelja!"Za spoznati istinu,,,meni su ta četiri dovoljna!
Ma dobro, kako god želiš. Ono što sam od početka želio reći je da mi je drago da ti spisi nisu uništeni, već su se uspjeli očuvati (usprkos svemu) pa su danas dostupni svima da sami za sebe odluče jesu li isti vrijedni pažnje i proučavanja ili ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Mad_Vlad 15/8/2014, 04:15

[quote="Patriot_1"][quote="Mad_Vlad"]Isus veli da je sin čovječji a ovi ga zovu sin Boga živoga...Ne znaš tko koga...[/quote]
Isus veli i da je sin Boga živoga!Nisi znao?Naravno,,jer si glup..naime Isus je Bog koji se utjelovio,,i taj i takav može reći da je i sin čovječji![/quote]

Malo jedno malo drugo. Tko će mu takvom smušenom vjerovat kad ni sam nije znao tko je.
A...ti mu vjeruješ. :D
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 15/8/2014, 12:15

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:Isus veli da je sin čovječji a ovi ga zovu sin Boga živoga...Ne znaš tko koga...
Isus veli i da je sin Boga živoga!Nisi znao?Naravno,,jer si glup..naime Isus je Bog koji se utjelovio,,i taj i takav može reći da je i sin čovječji!

Malo jedno malo drugo. Tko će mu takvom smušenom vjerovat kad ni sam nije znao tko je.
A...ti mu vjeruješ. :D
Uhhh,,i dalkje mislim da si glup,,jer u slučaju Abrahama i najavljenja rođenja Izaka imamo molo Boga a malo čovjeka i opet malo,,anđela!I sve tebi to,,,štima,,a ovo ne!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Mad_Vlad 16/8/2014, 02:43

Glup te obuo jutros.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 16/8/2014, 13:48

Komentiraj ti Abrahama i njegov susret sa tri čovjeka,olitiga anđela a onda,,priča sa Bogom,,na TI ,,a zapravo sa jednim čovjekom ili anđelom,,dakle imamo tu učovječene anđele,,i učovječenog Boga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Mad_Vlad 16/8/2014, 22:48

Kršćani i ostali mnogobošci imaju "učovječenog" boga, Židovi  nikad.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Patriot_1 17/8/2014, 11:31

Mad_Vlad wrote:Kršćani i ostali mnogobošci imaju "učovječenog" boga, Židovi  nikad.
A ti si Židov? bounce
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Mad_Vlad 17/8/2014, 14:11

A ti si palestinac?
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Iknar 17/8/2014, 17:48

Mad_Vlad wrote:Kršćani i ostali mnogobošci imaju "učovječenog" boga, Židovi  nikad.
dakle da popnovim bedaku
Krscani imaju Isusa Krista koji je SIn Bozji i covjek i Bog,dakle istoga ongoa Boga kojega su nekada jakod avno zidovi sluzili
mnogoboscis u drugo ali ajde to valjda znaju zidovi jako dobro danas

a zidovi kazes nikada,pa da te demantiram klanjanje  onooj zlatnoj kravi,pa jos dosta toga kroz povijest,treba se sjetiti i baala neki,pa da nas se zidovi klanjaju nocvu,materiji,bogatstvu a svoga Boga su odbacili za par drangulija
ma ima toga brdo,ali iuzalud to govoriti nekome tko ima glavu u pijesku
dakle lagao si za puno toga,a zidovi su dokazano punio puta okrenuli leđa svome Bogu,procitaj stari zavjet i bice ti jasno,a da stvarno njikada nisu okrenuli leđa Bogu to bi znacilo da i nikada ne bi bili kaznjeni te da bi svi danas zidovi zivjeli u miru i blagostanju sa svima,a to ocito nije istina
dakle Mad Vlad,ti si lazov ako tako ensto izjavljujes
kako bi ti   MAMIC rekao-MUCKI LAZOVE
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Novi Zavjet o Sotoni! - Page 3 Empty Re: Novi Zavjet o Sotoni!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum