ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evolucija ili Kreacija

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 23/7/2014, 13:46

Michael1 wrote:Da, ozbiljno diskutirati sa ateistickim evolucionistima nije niti oportuno niti je moguce. Evolucionisti u svom monistickom poimanju materijalizma prave kardinalne pogreske u logicnom zakljucivanju. Iako nisu u stanju definirati niti materiju niti ono sto podrazumjevaju pod "MIND", oni su spremni svakog osuditi tko se suprostavi takvom uskogrudnom i vrlo "ogranicenom" misljenju.

O poimanju biologije da i ne pisem. Jedna oplodjena stanica nakon samo jednog tjedna diobe prelazi u embrionalnu organogenezu, po kodiranoj informaciji koju posjeduje, tako da u jedinstvu sa duhom, poslije tromjesecne organogeneze dolazi u stadij fetogeneze i vec u tom stadiju se ocituje potencijalnost toga ljudskog  bica, koje se izdize iznad drugih bica po svojim mogucnostima. Razvojem CNS-novorodjence prelazi u fazu razbora i samospoznaje, jer se duh-dusa sluzi CNS-om kao Hardware, sto kod drugih bica nije slucaj, jer ista ostaju u fazi instiktivnog ponasanja po "prirodnoj kauzalnosti",  a to instiktivno ponasanje je zakonski fundirano od samog  Bog Stvoritelja.

Duhovne sposobnosto nase duh-duse su bozanskog karaktera, jer nas duh raspolaze sa svijescu, slobodom izbora i razumom, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet. To zivotinje ne posjeduju jer se ravnaju po instiktima prirodne kauzalnosti koje im je Stvoritelj ukoncipirao u bice.

Ako citas jedan Roman ili neku znanstvenu knjigu onda ces shvatiti, da tu nemamo nista materijalnog u sadrzaju, Osim da se ta informacija koristi materijalnim nosacem. Jedan CD, DVD nisu informacija per se, nego su nosaci informacije. Slova jednog romana su obicna tinta, a informacija je ono sto nam u smislu ponude rijeci i recenice toga romana.
Dakle, nesto sasvim nematerijalno. A duh-dusa je nematerijalni entitet. I upravo ti nijeces postojanje svoga identiteta. Tijelo u jedinstvu sa duh-dusom cini nas identitet, identitet covjeka kao osobe, odgovorne za svoja djela. Zivotinje nisu u stanju odgovarati za svoja djela, jer nemaju slobode u izboru. Povode se iskljucivo instinktom prirodne kauzalnosti.
Zato Biblija ima pravo kada tvrdi, da smo mi ljudi slika Bozja, a mi smo slika Bozja ne po tijelu, nego po osobnosti nasega duha.

U Bibliji stoji napisano: "Jahve, Bog,  napravi covjeka od Praha zemaljskog i u nosnice  mu udahne  dah Zivota. Tako postane  covjek ziva dusa."

Ovo je cak i vise od znanstvenog iskaza danasnje znanosti, koja i sama kaze da smo mi ljudi napravljeni iz zvjezdanog praha. U svom tendencioznom izbjegavanju Boga Stvoritelja znanost onda postulira potpuno iracionalne postulate o slucajnoj samoorganizaciji materije u zivi organizam, sto ne granici samo sa ludilom, nego je ludilo "par excellence."
Biblija to poetski sroci u fantasticnu znanstvenu izjavu, koje se ne mozemo posramiti, jer ove rijeci dolaze od izvora svega sto postoji. Prah zvjezdani je prah zemaljski. A Stvoritelj, BOG je Autor toga Show.

Pokusaji evolucionistickog mainstreama,  suludim postuliranjima iracionalnih teorija, hipoteza i teza, izbaciti Boga Kreatora iz igre tendenciozni je i ideoloski obremenjen, pa ga se moze mirne duse odbaciti kao nerazumni pokusaj urazumljivanja. Drugacije receno, ispiranje mozga lazima i projekcijama. Kad evolucionisti jednom, ali konacno shvate, da nisu u stanju definirati i objasniti ni zivot, ni kodiranu informaciju, ni materiju, ni prostor ni vrijeme, tek onda ce preci iz stadija iracionalnih spekulacija u stadij razumnih konkluzija.

Svi relativisticki pokusaji materijalistickog evolucionizma, kako bi ponizili i  omalovazili ljudski duh zavrsavaju i zavrsavati ce frustrano. Mi ljudi smo nesto posebno. Po duhu "imago Die"="Slika Bozja!"
Kakve ti gluposti pišeš to je čudo. Pa svi hominidi (gdje spadaju i ljudi) imaju uređene životne zajednice u kojima nije preporučivo ponašanje po čistom instinktu već je za opstanak nužna socijalizacija. U zajednicama se prepoznaju svi pojedinci, zna se koje je djete čije. Tko je u najbližem srodstvu sa kime. Svi pojedinci imaju izbor u tome kako će se ponašati isto kao i ljudi i kakav će imati uspjeh ovisno o njihovim kompetencijama.

I po tvome ispada da je bolje ubiti recimo slona, kita ili majmuna nego oplođenu jajnu stanicu. A to je dragi moj aga (kako bi ameri rekli) load of bull crap.

Osim toga ti pokušavaš znanstveno govoriti o totalno neznanstvenom pojmu duši. I pokušavaš dokazati da je logično ako biblija kaže da je bog nama dao dušu da mi imamo dušu. WTF!?!?!?! U knjizi Pingvin Pingu piše da ljudskom svješću upravlja mali nevidljivi pingvin unutar našeg bitka. Sad ti o tome znanstveno pričaj. Daj molim te.

A što se tiče informacija (kod čovjeka) to su jednostavno molekule koje su se razvijale pod utjecajem sila i zakona fizike, pod utjecajem klime, gravitacije i ostalog. Nikakva nadnaravna supersila nije potrebna. Čisto prirodno razvijanje. Sad ti možeš govoriti o šansama i statistici, ali činjenica je da se dogodilo i da smo tu, i nikakav biblijski krvolok nas nije oblikovao iz blata, i žene nisu nastale od našeg rebra.

Kažeš... Oplođena stanica ima svijest, slobodu izbora i razum, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet....Mislim stvarno aga, molim te prestani s glupostima jer stvarno postaješ smješan.

zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Iknar 23/7/2014, 15:57

e-one wrote:
Michael1 wrote: Bran-Do treba iskljucivo par sati iz Logike i onda je cak i vise nego kompatibilan sa Kreacionizmom. Dobar je on decko.

ne mislim ja da je Bran-Do loš nego da je potpao pod utjecaj onih koji pravila znanosti pokušavaju nametnuti i na područja koja znanost ne pokriva, odnosno koja su van domašaja znanosti. znanost je ljudska disciplina (ili skup disciplina) koja/koje pokrivaju/istražuje određena područja i to po određenim pravilima. ta pravila se ne mogu primjeniti na sva druga područja ljudskih disciplina između kojih su i npr. umjetnost, književnost, sport, itd.    
a sto ces nekima je znanost iznad Boga,te nemaju razuma shvatiti dalje od svojih limita,dakle onoga sto vide
uzalud ces ti njemu govoriti o vjeri,inace citao sam da cesto govori u ime drugih,dakle VI,Mi.to samo govori da nema razumijevanje za druge ljude,jer kako neki ljudi misle to su Uni,a za sdruge nema mjesta jer su u krivu,a kada im pokusavas ovjasniti sto govore,onda se vjerojatno pozivaju na znanstvene discipline,ljude  koji su to rekli,a ako to ne upali,onda na prihvacanje te vecine u svijetu,dakle koje titule imaju slicno

ja sam isto na pocetku mislio da ce napredovati prije koju godinu,ali sam vidio da je dosao do svoga limita preko kojega ne moze prijeci,jer je kao sto sam rekao za njega znanost ispred svega,dakle kako ja to znam reci ima sablonski Um,u prijevodu casa je puna do kraja ,ne moze stati vise znanja
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Iknar 23/7/2014, 16:02

Bran_Do wrote:
e-one wrote:
i da ne zatrpavam temu pritužbi pitam te ovdje: što podrazumijevaš pod "udaljiti od čovječanstva"?

Ako baš hoćeš, aludirao sam na sobu/samicu u određenoj ustanovi, obloženu mekanim zidovima, uz košulju čiji rukavi se vežu vezicama.
ajoj pa ti stvarno razmisljas tako
mozda sis e udaljio od razuma ili za tebe ta rijec predstavlja nesto sto nije kompatibilno sa mudroscuu,ali ajde uzivaj,ja kada gledam takve Umove poput tvojih na TV ne znam da li d aim se smijem ili da placem sto sve govore
evo uma poput tvojeg,netko je izjavio da je bolje    avion rastaviti i kamionom ga vracati nazad a onda sastaviti,mislim ono zasto bi avion uzletio i sletio,e vidis tvoj Um je na slicnoj razini,govori o logici,razumu,a sam ne vidi sto i o cemu govori

nadam se da ces se urazumiti,jer svijet je ionako prepun budalasa i nevjernika,a ako neces pa ima i za takve jedno mjesto,samo nije ograniceno vremenom,nego je za vjecnost
ajde papa- malo pojedi cokolina,cujem da je dobro za mozak,msilim bar sam ga ja jeo kao"mali" umnik
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 17:51

zanstr wrote:Kakve ti gluposti pišeš to je čudo. Pa svi hominidi (gdje spadaju i ljudi) imaju uređene životne zajednice u kojima nije preporučivo ponašanje po čistom instinktu već je za opstanak nužna socijalizacija. U zajednicama se prepoznaju svi pojedinci, zna se koje je djete čije. Tko je u najbližem srodstvu sa kime. Svi pojedinci imaju izbor u tome kako će se ponašati isto kao i ljudi i kakav će imati uspjeh ovisno o njihovim kompetencijama.
Ovo je cak i vise nego pojednostavljivanje prirodnih faktuma o socijalizaciji ljudskog roda, jer ta ista nema veze sa naocigled socijalno uredjenim hordama zivotinja. Ne samo hominidi imaju instinkte materinstva i zastite novorodjencadi od neprijatelja ili nepogoda. To je instinktivni zakon, prirodna kauzalnost kako ju Kant naziva. Ta vrsta brige o podmladku nije svijesno orijentirana, nego se odvija instinktivno. Unutrasnje uredjenje  zivotinjskih hordi i rangiranje u istim nije svijesna radnja., nego instiktivno ponasanje. I ovce, koze, krave konji, psi, bivoli, gazele i da ne nabrajam druge vrste zivotinja, instiktivno organiziraju svoja krda ili horde i svoje potomke luce od drugih, po mirisu, akusticki  ili vizualno. To je isto evidentno kod svih vrsta ptica. Tu nema nikakva svijesnog organiziranja zajednice, nego se radi o cistoj instiktivnoj radnji i urodjenim refleksima. Zato se i  zivotinje i ljudi  mogu kondicionirati, ali ljudi to prihvacaju svijesno, docim zivotinje to isto rade bez svijesnih radnji. Kod njih se tu radi o cistom pojacavanju instiktivnih radnji. Time zelim naglasiti, da smo mi ljudi nesto posebno i da posjedujemo duh-dusu sa njezinim gore navedenim komponentama, pa cak i slobodnu volju, jer ako ljudi nebi imali slobodu izbora, onda ih se nebi moglo osuditi za bilo koju vrstu zlocina. Naime, tamo gdje nema slobode izbora, ne moze biti ni grijeha niti prijestupa.

 Sto ti i tvoji relativisti zelite. Ljude egalitirati sa zivotinjama i onda je sve dopusteno. Ako se ne posjeduje sloboda izbora, onda se ne moze odgovarati za nedjela koja se pocine. Za tebe i tvoje Konsorte bi i Hitler, Staljin, Mao, Pol-Pot i Tito dobili odlicja za svoja nedjela i zlocine, jer ako nisu na zemlji odgovarali za svoje zlocine, onda su njihove zrtve dio nepravde izopacenog ljudskog roda. A to znaci, da na koncu zlo pobjedjuje. Po toj vrsti filozofije ne isplati se ziviti posteno i dobro, dok se drugi bogate, pljackaju i ubijaju, kako bi stekli prednost pred drugima koji to ne rade. Koja je to vrsta perverznog relativizma, nevjerojatno. To zelite uciti mlade generacije! Zelite im dati do znanja,  da je sve dozvoljeno i dopusteno, ako te jaci ne zaustavi na tom putu. I to je najporaznija socijalizacija na planeti. Zato se ljudi i ponasaju krvolocnije od zivotinja, jer u tim nakaradnim filozofsko-socijalnim programima krije se cisto i nepatvoreno zlo.

Ako mi ljude posmatramo sa strane, onda smo skloni tvrdnji kako mi nismo u stanju praviti razliku izmedju njigova tijela i duse. Dusa i tijelo u covjeku cine jedinstvo ili identitet jedne osobe, persone! Sam Aristotel je tvrdio, da je preciznije reci, kako covjek uci, misli ili voli, a ne da to radi dusa. Fenomenalni nalaz kod promatranja jednog ljudskog bica pruza sliku jedinstva, covjeka, a tek analiza ljudskog bica ukazuje na razliku izmedju tijela i duha. Nas duh raspolaze sa subjektivnim osjecajima, odnosno subjektivnoscu i unutrasnjom perspektivom i to ga cini jedinstvenim u nasem relativnom svijetu. Ako bi mi ovu unutrasnju perspektivu nase subjektivnosti pokusali reducirati na fizikalnu bazu, onda bi se taj fenomen izgubio.
Dakle, usprkos prividnog fenomenalnog jedinstva ljudskog bica, mi ipak moramo polaziti nakon analize njegove osobnosti od dualne strukture. Dakle, covjek je jedinstvo duha i tijela u jednoj osobi. A vec je i Descartes uvidio, da zivotinje predstavljaju jednu vrstu "masina", koje se orijentiraju pomocu prirodne kauzalnosti instinktivnih zakona, docim se kod covjeka preko analize otkriva dualnost identiteta, jer ljudi su kreativno sposobni, posjeduju ideje i svijest. Nosioc tih komponenti je duh u obliku duhovnog parametra naseg "ega". To zivotinje ne posjeduju.
zanstr wrote:1) I po tvome ispada da je bolje ubiti recimo slona, kita ili majmuna nego oplođenu jajnu stanicu. A to je dragi moj aga (kako bi ameri rekli) load of bull crap.

2) Osim toga ti pokušavaš znanstveno govoriti o totalno neznanstvenom pojmu duši. I pokušavaš dokazati da je logično ako biblija kaže da je bog nama dao dušu da mi imamo dušu. WTF!?!?!?! U knjizi Pingvin Pingu piše da ljudskom svješću upravlja mali nevidljivi pingvin unutar našeg bitka. Sad ti o tome znanstveno pričaj. Daj molim te.


1) Pa vec i sam pises "ubiti" i na taj nacin si moralno vrednovao taj potencijalni postupak. Nije dobro ubiti ni slona, ni kita ni majmuna, jer ako to nije potrebno, onda se tu radi  o neprimjerenom cinu agresivnog covjeka. Medjutim, mi imamo pojedine narode koji zive od kitova i smatraju ubijanje kitova potrebnim akcijama u odrzavanju vlastitih interesa i zivota. Ja se osobno u 21 stoljecu protivim ubijanju tih zivotinja kako bi se ljudima omogucila konzumacija njihova mesa. Imamo toliko mesa na raspolaganju od domacih zivotinja koje sami uzgajamo, pa sam misljenja,  da je ubijanje tih zivotinja akt nerazumijevanja vlastite tradicije i suvisno zlo.

Glede slonova isto tako. Jer svi oni bedaci, koji ubijaju slonove kako bi se domogli slonovace, rade to iz koristoljublja ili tofejarstva, a i to je akt agresivnih i nerazumnih ljudi.
Sto se tice majmuna i ubijanja tih zivotinja, ili maltretiranje istih iz medicinskih ili farmaceutsko-kozmetickih razloga, smatram nepotrebnim i nekontroliranim zlom iz koristoljublja.

Dakle, ja se protivim ubijanju bilo koje zivotinje iz uzitka i ubijanju zivotinja iz cistog koristoljublja. To je nekultura!
Medjutim, ubijanje nerodjene djece, njih kojih 50 milijuna na godinu, smatram perverzijom ljudskog duha, koja se ovakvim politickim, filozofskim i socijalnim propagiranjem kao takva definira preko ateisticke znanosti, jer niti jedna monoteisticka religija ne odobrava i ne legalizira kriminalne abortuse. Hitlerovo eugenicko zlo nije bilo nista prema ovim hekatombama ateisticke znanstvene elite, kojima je ljudsko bice istovjetno zivotinjskom, ili cak i daleko nize, kako se moze zakljuciti iz tvoga upisa.
Ta vrsta nemoralnog i asocijalnog ponasanja unistava nasu zapadnu kulturu, jer unistava krscanski moral, a preko morala obitelj i zdrav suzivot u drustvu, jer krscanski moral i etika cine  nasu kulturnu bazu za zivot.
2) Problem duha i tijela je glavni filozofski, dakle i znanstveni problem od postanja svijeta do danas.
Ako mi doneses znanstvena  objasnjenja za svijest, volju i razum, te subjektivni unutrasnji odnos nase svijesti, po kojoj smo mi ljudi ljudi, jer se tako osjecamo, te objasnjenja za osjecaj ljubavi, bola, boje ili neceg drugog, onda ces me uvjeriti u svoju teoriju. Ovako bi bilo posteno da se izgubis iz vidokruga ljudi i onih kojih drze do sebe i svoje osobnosti.
zanstr wrote:1) A što se tiče informacija (kod čovjeka) to su jednostavno molekule koje su se razvijale pod utjecajem sila i zakona fizike, pod utjecajem klime, gravitacije i ostalog. Nikakva nadnaravna supersila nije potrebna. Čisto prirodno razvijanje. Sad ti možeš govoriti o šansama i statistici, ali činjenica je da se dogodilo i da smo tu, i nikakav biblijski krvolok nas nije oblikovao iz blata, i žene nisu nastale od našeg rebra.

2) Kažeš... Oplođena stanica ima svijest, slobodu izbora i razum, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet....Mislim stvarno aga, molim te prestani s glupostima jer stvarno postaješ smješan.
1) Kodirana informacija je duhovni parametar i ne nastaje nikada slucajno niti je materijalnog porijekla. Odakle kodirana informacija u univerzumu, kao makrokozmosu i u covjeku kao mikrokozmosu? Da li si vidio zakone bez zakonodavca? Postoji li takvo nesto? Za meine ne!  Kad mi iz znanstvenog aspekta odgovoris na to pitanje, onda cu te uzeti kao ozbiljnog diskutanta, jer do sada si za meine obicno piskaralo bez cilja i smisla za ono sto i o cemu pise.
Glede kreacije ljudi, preporucam ti,  da se obratis nekom lijecniku ili biologu-geneticaru, da ti objasni razliku izmedju Y i X kromosoma! Onda ce ti zagonetka o rebru biti kristalno jasan pojam.
2) To sto gore stoji je fakat! Kako je to moguce, samo i iskljucivo zna Autor toga cuda. Prenatalna istrazivanja na fetusima donose prava cudesa o ljudskom bicu. Pokusaj se malo upoznati i sa tim znanstvenim spoznajama, i onda ces pisati sasvim drugacije. Ovako se iskljucivo sramotis! :K

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 18:23

Cetri esencujalna argumenta ljudskog dostojanstva:
1.      Das Speziesargument=Pripadnost ljudskom rodu po genetskim osobinama.
2.      Das Kontinuumsargument=Sposobnost razvitka oplodjene stanice kao ljudskog bica.
3.      Das Identitätsargument=Redukcijom od starca zavrsimo kod zaceca, kontinuitet.
4.      Das Potentialitätsargument=U Zygoti su sve potencijalne mogucnosti koje kasnije cine covjeka sadrzane.
 1.      Das Speziesargument besagt, dass aufgrund der genetischen Veranlagung nach der Verschmelzung von Ei- und Samenzelle der Mensch unverkennbar der „Spezies Mensch“ angehört. Da jedes Mitglied der Gattung Mensch Würde hat, hat auch der Embryo bereits Menschenwürde
2.      Das Kontinuumsargument besagt, dass die befruchtete Eizelle mit großer Wahrscheinlichkeit in der Lage ist, sich in geeigneter Umgebung kontinuierlich und ohne große „Entwicklungssprünge“ bis zu einem voll ausgebildeten Kind weiter zu entwickeln. Es ist demnach nicht gerechtfertigt, einen bestimmten Zeitpunkt in der Entwicklung nach der Befruchtung festzulegen, ab welchem der Embryo mehr wert sein sollte als vorher.
3.      Das Identitätsargument: „Der seltsame Fall des Benjamin Button“, heißt ein aktueller Film, der demnächst im Kino zu sehen sein wird. Brad Pitt spielt darin einen Mann, der auf wundersame Weise als Greis geboren und im Lauf seines Lebens immer jünger wird. Er lebt sozusagen „rückwärts“, wird jünger und jünger, vom Erwachsenen zum Jugendlichen, vom Jugendlichen zum Kind (und weiter wäre denkbar: vom Kind zum Baby, vom Baby zum Fötus, vom Fötus zum Embryo). Dieses Zurückdrehen der Entwicklungsstadien macht intuitiv deutlich, dass er von Anfang an immer derselbe ist. Der Mann kehrt gewissermaßen zurück an seinen Anfang. – und wo sollte dieser sein, wenn nicht bei der Befruchtung?
Ganz selbstverständlich würden wohl viele aus dieser Perspektive sagen, das sie es sind, derselbe Mensch, der zuerst eine befruchtete Eizelle, dann ein Fötus, ein Baby, ein Jugendlicher ist – bis hin zum alten Greis.  (siehe das Kontinuumsargument)
4.      Das Potentialitätsargument schließlich zielt auf die Tatsache ab, dass bereits im Embryo potentiell alle Voraussetzungen und Anlagen zum „Menschsein“ gegeben sind. Diese müssen sich lediglich entwickeln. Seine normative Kraft erhält das Argument dadurch, dass dieses Potential zur Ausbildung / Entwicklung gewisser Merkmale gegeben ist. Die potentielle Entwicklung darauf hin soll daher geschützt sein. Noch dazu besteht eine „aktive Potentialität“, d.h. bei normalem und natürlichem Verlauf treibt der Embryo aus sich heraus im Zusammenspiel mit seiner Umgebung die kontinuierliche Weiterentwicklung voran.
Schnell wird klar, dass diese vier Argumente eigentlich zusammen gehören. Nur das Zusammenspiel der Argumentationen macht letztlich deutlich, warum die Katholische Kirche in vielen Fragen rigoros die absolute Schutzwürdigkeit werdenden menschlichen Lebens verteidigt:
http://www.kath-kirche-vorarlberg.at/organisation/ethikcenter/artikel/die-wuerde-des-menschen-und-der-seltsame-fall-des-benjamin-button
Ab welchem Zeitpunkt beginnt das Leben eines Menschen?
Ist es die Verschmelzung von Ei- und Samenzelle? Ist es die Einnistung in die Gebärmutter? Oder vielleicht das Ende einer möglichen Zwillingsbildung der Zygote zwei Wochen nach der Befruchtung? Sind es die ersten Synapsen im sich ausbildenden Gehirn, welche diesen Zeitpunkt markieren? Oder ist es gar erst die Geburt des Menschen, welche ihn zu einem personalen Wesen mit unverletzbarer Würde und allen Rechtsansprüchen und damit absolut schutzwürdig macht?

Die Katholische Kirche hat dazu eine eindeutige Position: Das Leben beginnt mit der Verschmelzung von Ei- und Samenzelle. Ab diesem Zeitpunkt ist der Embryo mit personaler Menschenwürde versehen, d.h. er hat absoluten Schutzanspruch. Eine Güterabwägung ist ab diesem Zeitpunkt nicht mehr zulässig und der Embryo ist gegen kein anderes Gut verrechenbar.
Die aktuelle Instruktion der Glaubenskongregation "Dignitas Personae" zu einigen Fragen der Bioethik steht im Zeichen dieser Grundhaltung und stellt eine Weiterführung und Aktualisierung der von Johannes Paul II. verfassten Enzyklika "Evangelium vitae" dar. 
Hier finden Sie eine zusammenfassende Übersicht, welche zentralen theologischen und philosophischen Argumente für einen möglichst frühen Beginn menschlich-personalen Lebens sprechen sowie einen Kommentar zur aktuellen Debatte über die embryonale Stammzellenforschung.
http://www.kath-kirche-vorarlberg.at/themen/lebensbeginn/ab-wann-ist-der-mensch-ein-mensch

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 18:50

Što je »duh«, a što »duša«?
Napokon odlučih da vas ovim putem zamolim da protumačite pojmove, odnosno što se s vjerskog stajališta podrazumijeva izrazom »duša« i »duh«. Ovo u odnosu na čovjeka kao osobu, te u smislu simbolike kada se govori općenito o djelovanju nekog društva ili naroda?
Naime, mnogo puta sam čuo ili pročitao riječ »duša« i »duh« a nisam siguran da su moja razmišljanja i shvaćanja tih pojmova ispravna. Isto tako mislim da na logičan i jasan način to ne bih mogao objasniti npr. svojoj djeci.
Vjernik sam. GK čitam godinama. Kao dijete na vjeronauku nisam naučio dovoljno o tim pojmovima, a ne sjećam se da sam u GK naišao na tu temu.
 
Čitatelj iz Zagreba

Ne biste si trebali predbacivati što na vjeronauku u pučkoj školi niste jako dobro naučili što je to točno »duh«, a što »duša«, jer poznavanje tih pojmova, koje zahtijeva filozofsku, lingvističku i teološku analizu, nije presudno da bi se moglo primiti evanđeoski navještaj ni da bi se bilo dobar čovjek i dobar vjernik. Stoga se ne trebate ni zabrinjavati što ni svojoj djeci ne možete te pojmove protumačiti ispravno, ali ni tako jednostavno da bi ih ona mogla razumjeti. Naime, ti pojmovi zahtijevaju izricanje odgovora na pitanje: Tko je čovjek u sebi? Svaki čovjek, premda možda ne zna na to pitanje dati neki eksplicitni odgovor, ima sigurnu i dostatnu predodžbu o tome čim razlikuje »ja« i »ti«, i to je zapravo dovoljno. No, to nipošto ne znači da nije potreban i poželjan i intelektualni napor, osobito kod onih koji su takvom naporu vični na drugim područjima znanosti, filozofije ili drugih ljudskih umijeća.
I pojam »duša« i pojam »duh« višeznačni su pojmovi. Pojam »duša« tako u zapadnoj filozofskoj tradiciji znači duhovni princip koji je nastanjen u ljudskome tijelu ili koji daje identitet ljudskome tijelu. Duša je dakle nematerijalni, duhovni dio čovjeka, te ona ne umire s tijelom nego živi i vječno postoji i poslije tjelesne smrti čovjeka. Drugim riječima, »duša« je bestjelesno biće koje oživljava tijelo, a osim toga ima sposobnost misliti, željeti i osjećati. U tom prvom značenju pojam »duša« najčešće se koristi u tradicionalnom religioznom, propovjedničkom i vjerničkom govoru. Možda je najpoznatiji izraz takve upotrebe toga pojma tradicionalno geslo pučkih misija: »Spasi dušu svoju!« No, takav spasenje i uskrsnuće čitavoga čovjeka, a ne samo besmrtnost duše.
Druga značenja pojma »duša« susrećemo u tekstovima Novoga zavjeta, ali i u svakodnevnom govoru. U novozavjetnim tekstovima pojam »duša« javlja se i kao sinonim za život, za osobu i za ono od čovjeka što ostaje na životu i poslije čovjekove smrti. U svakodnevnom govoru pojam »duša« znade se upotrijebiti kad se želi govoriti o čitavom čovjeku, o osobi, npr. kad netko kaže: »On ili ona je dobra duša.« U literaturi pojam duše katkad se koristi i kao sinonim za savjest, npr.: »Gdje mu je duša?« - ili: »On radi protiv svoje duše.«
Prvotno značenje pojma »duh« je »dah«, a dah označava životno počelo čovjeka. Npr. Marulić je napisao: »Umre duh pustiv.« Teolog Karl Rahner pojam duh definira kao »bivovanje koje je odlikovano otvorenošću prema biću, a ujedno i otvorenošću prema onome što je sam i što nije«. Drugi teolog, Jean Giblet, piše: »Duh uvijek teži označiti ono što je u biću bitno i neuhvatljivo, od čega ono živi i što bez njegove volje isijava iz njega, ono po čemu je to biće ponajvećma ono što jest a čime ono ne može zagospodariti.« Ljudsku svijest ponekad obuzme određena snaga te ona više nije u vlasti same sebe. Takva snaga može biti mržnja, ljubomora, duh razvrata, nečistoće, ali takva snaga može također biti i pozitivna: dobrotvoran duh, duh pravde, molitve. Dobri duhovi dolaze od Boga, a loše Bog dopušta te mogu doći i preko zloga duha, Sotone. »Novi zavjet promatra u čovjeku složeno biće koje je u isti mah tijelo, duša i duh, a u duhu vidi silu što je neodvojiva od daha i života, osjetljiva za svako uzbuđenje, često zabavljena borbom protiv puti« - piše Giblet.
Drugo značenje pojma »duh« je nematerijalno živo biće, kao što je Bog, osobito treća osoba Presvetoga Trojstva Duh Sveti, zatim kao što su dobri i zli anđeli. Pojam »duh« koristi se također za izricanje snažnog kolektivnog, ali i osobnog raspoloženja, pa se onda govori o nacionalnom, tradicionalnom, novom, športskom, borbenom, zabavnom, hedonističkom duhu i slično.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 18:55

362 Ljudska osoba, stvorena na sliku Božju, biće je u isti mah tjelesno i duhovno. Biblijski izvještaj izražava tu stvarnost simboličkim jezikom izjavljujući da je "Bog napravio čovjeka od praha zemaljskog te mu u nosnice udahnuo dah života; tako postade čovjek živa duša" (Post 2,7). Bog je dakle htio cijeloga čovjeka kao takvoga. 

363 Riječ duša u Svetom pismu često označuje ljudski život,[212] ili cijelu ljudsku osobu.[213] Ali označuje i ono najnutarnjije u čovjeku[214]i što je u njemu najvrednije,[215] ono po čemu je posebno slika Božja: "duša" znači duhovno počelo u čovjeku. 

364 Ljudsko tijelo ima udjela u dostojanstvu "slike Božje": ono je ljudsko upravo zato što je oživljeno duhovnom dušom, i sva ljudska osoba određena je da postane, u Tijelu Kristovu, Hramom Duha:[216]

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 18:56

Čovjek, tijelom i dušom jedan, po samoj svojoj tjelesnosti jest zbir osnova tvarnoga svijeta, tako da oni po čovjeku dosižu svoj vrhunac i podižu glas da slobodno slave Stvoritelja. Stoga čovjeku nije dopušteno da prezire tjelesni život. Naprotiv, on svoje tijelo mora smatrati dobrim i vrijednim časti kao od Boga stvorenim i određenim da uskrsne u posljednji dan.[217]

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 18:56

365 To jedinstvo duše i tijela tako je duboko da se duša mora smatrati "formom" tijela,[218] tj. zahvaljujući duhovnoj duši tijelo sastavljeno od tvari jedno je i živo ljudsko tijelo. Duh i tvar u čovjeku nisu dvije združene naravi, nego njihova povezanost tvori jednu jedinu narav. 

366 Crkva uči da Bog svaku duhovnu dušu neposredno stvara,[219] da dušu ne "proizvode" roditelji i da je duša besmrtna.[220]Ona ne propada kad se tijelo odvaja smrću i ponovno će se ujediniti s tijelom u konačnom uskrsnuću. 

367 Katkad se pravi razlika između duše i duha. Tako sveti Pavao moli da se naše "cijelo biće - duh i duša i tijelo" - sačuva besprijekornim, savršenim za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista (1 Sol 5,23). Crkva uči da to razlikovanje ne uvodi dvojstva u dušu.[221] "Duh" znači da je čovjek od svojega stvaranja određen za svoju nadnaravnu svrhu,[222] i da je njegova duša sposobna da po čistom daru bude uzdignuta u zajedništvo s Bogom.[223] 

368 Duhovna predaja Crkve naglašava i srce, u biblijskom smislu kao "dubinu bića",[224] gdje se osoba odlučuje za ili protiv Boga.[225] 
Sve mozete Naci na ovoj stranici!
http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/169

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 19:01

TEOLOŠKI POGLED NA DOSTOJANSTVO LJUDSKE OSOBE

http://www.franjevci-split.hr/pdf/65_tomasevic.pdf

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by kic 23/7/2014, 20:53

Iknar wrote:
Bran_Do wrote:
e-one wrote:
i da ne zatrpavam temu pritužbi pitam te ovdje: što podrazumijevaš pod "udaljiti od čovječanstva"?

Ako baš hoćeš, aludirao sam na sobu/samicu u određenoj ustanovi, obloženu mekanim zidovima, uz košulju čiji rukavi se vežu vezicama.
ajoj pa ti stvarno razmisljas tako
mozda sis e udaljio od razuma ili za tebe ta rijec predstavlja nesto sto nije kompatibilno sa mudroscuu,ali ajde uzivaj,ja kada gledam takve Umove poput tvojih na TV ne znam da li d aim se smijem ili da placem sto sve govore
evo uma poput tvojeg,netko je izjavio da je bolje    avion rastaviti i kamionom ga vracati nazad a onda sastaviti,mislim ono zasto bi avion uzletio i sletio,e vidis tvoj Um je na slicnoj razini,govori o logici,razumu,a sam ne vidi sto i o cemu govori

nadam se da ces se urazumiti,jer svijet je ionako prepun budalasa i nevjernika,a ako neces pa ima i za takve jedno mjesto,samo nije ograniceno vremenom,nego je za vjecnost
ajde papa- malo pojedi cokolina,cujem da je dobro za mozak,msilim bar sam ga ja jeo kao"mali" umnik
dosta je, ideš na hlađenje jedan dan.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 24/7/2014, 13:14

Kreacionist objasnio zašto izvanzemaljci ne postoje!

Lov na izvanzemaljce ustvari potiče "ljudska pobuna protiv Boga u očajničkom pokušaju da se dokaže evolucija".
...

"Biblija jasno nalaže da je Adamov grijeh utjecao na čitav svemir. To znači da su i bilo kakvi izvanzemaljci pod njegovim utjecajem, ali budući da oni nisu Adamovi potomci, ne mogu dobiti oprost grijeha".


Ovakva logika i neznanstveni pristup znanstvenim pitanjima je jedan od glavnih razloga zašto nema smisla raspravljati s kreacionistima.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by aben 24/7/2014, 13:18

Al ti se s priličnon upornošću baviš upravo time, strki

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 15:50

Pitanje: Postoje li vanzemaljci ili NLO-i?

Odgovor:
Pod izrazom »vanzemaljci« pretpostavit ćemo bića sposobna za donošenje moralnih odluka, bića koja imaju intelekt, emocije i volju. Kao prvo, nekoliko znanstvenih činjenica:

+ Ljudi su poslali svemirske brodove na svaki planet našega sunčevog sustava osim na Pluton. Nakon što smo istražili te planete, isključili smo mogućnost opstanka života na svim planetima osim Marsa i možda Jupitereva mjeseca.

+ Godine 1976., Sjedinjene Američke Države poslale su dva rovera na Mars. Svaki je imao instrumente kojima je kopao u pijesak na Marsu i analizirao za bilo kakav znak »života«. Nisu pronašli apsolutno ništa. Kada biste kopali u tlu najneplodnije pustinje na zemlji ili pak najsmrznutije zemlje na Antartici, i analizirali uzorke, vrvili bi živim mikroorganizmima! Godine 1997., Sjedinjene Države poslale su »Pathfindera« na površinu Marsa. Ovaj rover uzeo je još uzoraka i izvršio još neke eksperimente, no također nije pronašao nikakve znakove života. Od tada, poslano je još nekoliko misija na Mars. Možemo očekivati iste rezultate.

+ Astronomi stalno pronalaze nove »planete« u udaljenim solarnim sustavima. Neki kažu da postojanje toliko mnogo »planeta« dokazuje da mora postojati život negdje drugdje u svemiru. Međutim, činjenica je da se ni za jedan od tih »planeta« nije dokazalo ni da su blizu planetu koji bi mogao podržavati život. Zbog velike udaljenosti između zemlje i ovih planeta nemoguće je donijeti ikakav sud o tome mogu li podržavati život. Budući da znaju da život u našem solarnom sustavu može opstati samo na Zemlji, evolucionisti pod svaku cijenu žele pronaći neki planet u nekom drugom solarnom sustavu kako bi mogli reći da se život sigurno morao tamo negdje razviti. Možda postoje drugi »planeti«, tamo negdje, ali mi sigurno ne znamo ništa pobliže o njima da bismo mogli potvrditi mogu li uopće podržati »život«.

Prema tome, što kaže Biblija? Zemlja, i čovječanstvo, jedinstvena su Božja tvorevina. Postanak 1 uči da je Bog stvorio zemlju još prije nego što je stvorio sunce, mjesec ili zvijezde. U Djelima 17,24. 26 piše da »Bog, Stvoritelj svijeta i svega što je u njemu, on koji je Gospodar neba i zemlje, … On je izveo sav ljudski rod od jednoga čovjeka i nastanio ga po svoj površini zemaljskoj, pošto je ljudima odredio ustaljena godišnja doba i međe postojbine njihove.«

Nakon stvaranja, čovječanstvo nije imalo grijeha i sve na svijetu bilo je »jako dobro« (Postanak 1,31). Kada je prvi čovjek sagriješio (Postanak 3) to je uzrokovalo pad čovječanstva, što je prouzročilo svakovrsne probleme, bolesti i smrt. Premda životinje nisu imale nikakav osoban grijeh pred Bogom (one nisu moralna bića), one ipak trpe i umiru (Rimljanima 8,19-22). Isus Krist umro je kako bi oduzeo kaznu koju zaslužujemo za naše grijehe. Kada se On vrati, preobratit će mnoge aspekte prokletstva koje postoji od Adama, i u konačnici će ukloniti sve aspekte prokletstva (Otkrivenje 21-22). Zapazite da u Rimljanima 8,19-22 piše da cijelo stvorenje ustrajno to iščekuje! Važno je ujedno zapaziti da je Krist došao umrijeti na Zemlju, te da je umro samo jedanput (Hebrejima 7,27; 9,26-28; 10,10).

Ukratko rečeno, ove istine nam zajedno govore da je Bog stvorio Zemlju i čovječanstvo jedinstvenima. Cijelo stvorenje trpi kao posljedica čovjekova pada. Krist je došao na zemlju kako bi se jedanput zauvijek prinio i samo jedanput je platio za naše grijehe. Neće samo vjernici biti izbavljeni od prokletstva, nego i cijela tvorevina.

Implikacije: Ukoliko cijela tvorevina pati, to znači da bi i bilo kakav život izvan zemlje također patio. Kada bi moralna bića na drugim planetima zbilja postojala, onda bi i ona patila; a ako ne pate, onda će jednoga dana sigurno patiti kada sve iščezne s velikom lomljavom, a počela se u ognju rastope (2. Petrova 3,10). Ukoliko oni nisu nikada sagriješili, onda bi Bog bio nepravedan kada bi ih kaznio; no ako su sagriješili, a Krist je mogao umrijeti samo jedanput (što se dogodilo na Zemlji) onda ostaju u svome grijehu, što bi također bilo protiv Božjeg karaktera (2. Petrova 3,9). To nas ostavlja s nerazrješivim paradoksom ... osim ako, naravno, moralna bića izvan Zemlje ne postoje.

No što je sa životom na drugim planetima koji nije moralne ni svjesne naravi? Mogu li alge ili čak psi i mačke postojati na nekom nepoznatom planetu? Moguće je, i to se ne bi kosilo ni s jednim biblijskim tekstom. Međutim, to bi svakako stvorilo problem kada bismo pokušali odgovoriti na pitanja poput ovoga: »Budući da cijela tvorevina pati, zašto bi Bog stvorio stvorenja koja nisu moralna ni svjesna na drugim planetima, koja pate?

Na kraju, Biblija nam ne daje nikakva povoda da vjerujemo da postoji život bilo gdje u svemiru. Zapravo, Biblija nam daje nekoliko ključnih razloga zašto to ne može biti tako. Istina je, događaju se mnoge čudne i neobjašnjive stvari. Ipak, nema razloga zašto bismo te fenomene pripisali vanzemaljcima ili NLO-ima. Ukoliko postoji opipljiv uzrok za ove navodne događaje, onda je vjerojatno duhovnog, odnosno demonskog porijekla.
http://www.gotquestions.org/Hrvatski/Biblija-vanzemaljci.html


_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 15:56

zanstr wrote:Kreacionist objasnio zašto izvanzemaljci ne postoje!

Lov na izvanzemaljce ustvari potiče "ljudska pobuna protiv Boga u očajničkom pokušaju da se dokaže evolucija".
...

"Biblija jasno nalaže da je Adamov grijeh utjecao na čitav svemir. To znači da su i bilo kakvi izvanzemaljci pod njegovim utjecajem, ali budući da oni nisu Adamovi potomci, ne mogu dobiti oprost grijeha".


Ovakva logika i neznanstveni pristup znanstvenim pitanjima je jedan od glavnih razloga zašto nema smisla raspravljati s kreacionistima.
Svaki tekst koji apliciras u Internet, a nije tvoj vlastiti moras deklarirati kao takav izvorom odakle si ga uzeo.
Tvoj tekst je na ovom smusenom izvoru:
http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/128249-kreacionist-objasnio-zasto-izvanzemaljci-ne-postoje-procitajte.html

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 16:03

"Vanzemaljci postoje i oni bi nas mogli kolonizirati"
Genijalni znanstvenik tvrdi da nam je bolje da se ne zamjerimo vanzemaljcima. Siguran je kako postoje i da je moguće da su se razvili u Nomade
Ako nas vanzemaljci ikada posjete, ishod bi bio kao kada je Kristofor Kolumbo prvi put stupio na tlo Amerike, što nije baš dobro ispalo za domorodce - rekao je jedan od vodećih svjetskih znanstvenika, Stephen Hawking i dodao da je on siguran da vanzemaljci postoje. Kaže da u svemiru postoji 100 milijardi galaksija sa stotinama milijuna zvijezda zbog čega je gotovo nemoguće da je jedino na Zemlji razvijen život, a ljudima je bolje, dodaje, da ne pokušavaju kontaktirati izvanzemaljske vrste. Moguće je, kaže, i da žive čak u središtu zvijezda ili da lebde u svemiru.

- Mom matematičkom mozgu, već sami brojevi govore da je sasvim racionalno razmišljati o vanzemaljcima. Pravi izazov je shvatiti kakvi bi oni zapravo mogli biti - rekao je Hawking za seriju dokumentaraca Discovery Channela koja će se emitirati sljedećeg mjeseca. Dodao je da bi vanzemaljci mogli biti poput mikroba, jednostavnih životinja poput crvi, koji na Zemlji postoje milijunima godina. Mogli bi nas napasti zbog naših resursa i jednostavno nastaviti dalje.

- Trebamo pogledati sebe da bi vidjeli kako se inteligentni oblik života može razviti u nešto što ne bismo željeli sresti. Zamišljam ih u velikim brodovima, s iskorištenim svim sredstvima sa svog planeta. Tako napredni mogli bi postati nomadi u potrazi da osvoje i koloniziraju svaki planet do kojeg mogu doći - kaže Hawking koji je na dokumentarcu s producentima radio tri godine te je sam pisao dijelove scenarija.

UNATOČ BOLESTI, MOZAK MU JE OSTAO GENIJALAN
Teorijski fizičar je u studentskim danima zbog neuromuskularne distrofije ostao paraliziran. Hawkingu su bolest dijagnosticirali kad je imao 21 godinu. Izgubio je ravnotežu, pao niz stepenice i udario glavom. Odmah je riješio MENSA-in test da se uvjeri kako mu mozak nije stradao. Bolest mu je napala sve mišiće, no ne i mozak, te je Hawking doktorirao na Cambridgeu s disertacijom iz kozmologije, a odavno tvrdi da postoji opasnost da Zemlju uništi neki oblik katastrofe te da ljudskoj vrsti jedini spas nudi svemir, zbog čega on potiče njegovo istraživanje. Od tada je postao član Kraljevskog društva iz Londona, jednog od najstarijih znanstvenih udruženja na svijetu. Predavao je 30 godina matematiku na Lucasovoj katedri na Cambridgeu, gdje su podučavali i velikani poput Isaaca Newtona i Paula Diraca. Napisao je više znanstvenih radova o kozmologiji, o generalnoj relativnosti i predviđanjima da bi crne rupe trebale zračiti, teorija koja je danas poznata kao Hawkingova radijacija. Nakon što mu je dijagnosticirana bolest, rekli su mu da neće živjeti duže od dvije, tri godine. Danas ima 68. S vremenom je izgubio i sposobnost govora te komunicira pomoću uređaja za pretvaranje glasa.    
   http://www.24sata.hr/news/vanzemaljci-postoje-i-oni-bi-nas-mogli-kolonizirati-170268

Postoje li ludja objasnjenja za ono sto ne postoji, od ovoga Koje nam nudi tzv. znanstvenik Hawking?

Prosudite sami!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 24/7/2014, 16:08

Michael1 wrote:
zanstr wrote:Kreacionist objasnio zašto izvanzemaljci ne postoje!

Lov na izvanzemaljce ustvari potiče "ljudska pobuna protiv Boga u očajničkom pokušaju da se dokaže evolucija".
...

"Biblija jasno nalaže da je Adamov grijeh utjecao na čitav svemir. To znači da su i bilo kakvi izvanzemaljci pod njegovim utjecajem, ali budući da oni nisu Adamovi potomci, ne mogu dobiti oprost grijeha".


Ovakva logika i neznanstveni pristup znanstvenim pitanjima je jedan od glavnih razloga zašto nema smisla raspravljati s kreacionistima.
Svaki tekst koji apliciras u Internet, a nije tvoj vlastiti moras deklarirati kao takav izvorom odakle si ga uzeo.
Tvoj tekst je na ovom smusenom izvoru:
http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/128249-kreacionist-objasnio-zasto-izvanzemaljci-ne-postoje-procitajte.html
Link je u naslovu

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 16:11

KRALJEVSKI ASTRONOM ZA NEDJELJNI ‘Za 10 godina znat ćemo postoje li vanzemaljci, ali neće biti inteligentniji od nas!’
http://www.jutarnji.hr/-za-10-godina-znat-cemo-postoje-li-vanzemaljci--ali-nece-biti-inteligentniji-od-nas--/1024834/
*********************************************************************************
Jos jedan genijalni kreten u stilu svoga idola Dawkinsa laze i zavarava svijet svojim glupim izjavama i predpostavkama.

A sto, ako mi ljudi nikada ne dodjemo do takve spoznaje, jer vanzemaljaci uopce ne postoje?
O tome ovi paradni idioti ne gube ni jednu jedinu rijec.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 16:57

zanstr wrote:
Michael1 wrote:
zanstr wrote:Kreacionist objasnio zašto izvanzemaljci ne postoje!

Lov na izvanzemaljce ustvari potiče "ljudska pobuna protiv Boga u očajničkom pokušaju da se dokaže evolucija".
...

"Biblija jasno nalaže da je Adamov grijeh utjecao na čitav svemir. To znači da su i bilo kakvi izvanzemaljci pod njegovim utjecajem, ali budući da oni nisu Adamovi potomci, ne mogu dobiti oprost grijeha".


Ovakva logika i neznanstveni pristup znanstvenim pitanjima je jedan od glavnih razloga zašto nema smisla raspravljati s kreacionistima.
Svaki tekst koji apliciras u Internet, a nije tvoj vlastiti moras deklarirati kao takav izvorom odakle si ga uzeo.
Tvoj tekst je na ovom smusenom izvoru:
http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/128249-kreacionist-objasnio-zasto-izvanzemaljci-ne-postoje-procitajte.html
Link je u naslovu
Deklariraj svoje upise sa URL-.
Zasto evolucionisti nisu u stanju znanstvenim i racionalnim argumentima braniti svoje tvrdnje. Iz jednostavnog razloga, jer oni ne posjeduju racionalne argumente za ono sto tvrde. Svi tzv. evolucionisti, sekularni humanisti svih vrsta i boja, Marxisti i Lenjinisti, postmodernisti, modernisti i moralni relativisti svih sorti,  agitiraju iskljucivo protiv monoteizma, a posebno krscanstva i na taj nacin unistavaju nasu kulturu i u konacnici i znanost...

Situacija je ocitija nego se misli. U nadi, da ce miroljubivo krscanstvo iskorijenuti iz svijeta, ovi genijalci posezu za svim mogucim ideoloskim "terapijama", kako bi krscanstvo, kao jedinog istinskog neprijatelja iskljucili iz igre, sluzeci se svim represivnim metodama, kako navedoh, a ponekad ne prezu niti od terora, progona i "smrtnih udaraca", kako bi po njihovu misljenju svijet konacno jednom ozdravio.

Ako im se netko isprijeci na putu, onda ga "povaljaju valjkom laziju i klevetama svih vrsta", pa ako sve to ne daje odredjene rezultate, pribjegnu efikasnijim mjerama jurisdikcije ili stvarnog nasilja, po evolutivnom principu prava jacega, odnosno maksime "survival of the fittest."

Svim evolucionistima na diverznim forumima sam dao priliku da iznesu svoje argumente u korist makro-evolucije i da ih brane racionalno i znanstveno, i nikom od njih to nije poslo za rukom, sto iz neznanja, ideoloskih lazi ili iracionalnih spekulacija. Svejedno, nisu bili u stanju fundirano braniti teoriju o evoluciji zivota na zemlji. Jedina mogucnost koja im je preostala, bio je bijeg u svemir, jer tu su specijalisti za sve moguce vrste spekulativnih i nedokazivih teze i hipoteza.

Kada razum prijedje u nerazum, onda je tesko valjano i validno argumentirati.

Ovdje jedan konkretan slucaj iz moga strucnog zivota:
Za vrijeme med-Turnusa na psihijatriji, prilikom vizite, nas evolucionisticki profesor dolazi kod jednog mladica, hebefrenicara i kaze mladim asistentima i praktikantima, ovaj ovdje kaze da sve zna. Kad sam ga upitao, kako je nastala nasa klinika, on kaze, potpuno hladnokrvno: nastala je sama od sebe. Na podpitanje kako se to dogodilo, kaze: promisli dobro, i sam ces doci do istog zakljucka. U to vrijeme ukljuci se i sam pacijent, hebefrenicar,  u vizitu i kaze profesoru: profesore, ako vi tvrdite da je cijeli univerzum nastao iz nista, sam po sebi, onda je moj odgovor daleko ispravniji od vasega, na moj upit kako je nastao svemir, jer vi tvrdite, da je svemir nastao iz nista, a ja tvrdim,  da je bolnica nastala iz necega sama po sebi, i to je bolje objasnjenje od vasega.

Mladi hebefrenik je profesoru bez rezona uzvratio "evolucionistickim" udaracem, a ovaj je ostao KO!
Tako ce zavrsiti svi oni koji lazu ljude i trose silne novce na besmisline projekte, umjesto da tim novcem pomazu svoje bliznje.

Postoje znanstvena istrazivanja koja nude nadu u razumijevanje nasega svemira i zivota u njemu, ali postoje i tzv. znanstveni projekti, koji su pokrenuti iskljucivo iz ideoloskih pobuda, bez nade u uspjeh.

Medjutim, ako bi ta istrazivanja bila stvar privatnih donatora, to bi bilo u redu, medjutim ona to nisu, nego se dotiraju poreznim novcem, koji bi se mogao bolje uloziti. Dati novce ljudima, koji tvrde da je svemir nastao iz nista,  da upravo istrazuju taj isti svemir, iluzorni je poduhvat iracionalnog evolucionistickog napredka, koji cak teoriju evolucije zeli primjenuti i na nastanak i razvoj svemira. Konkretno Smolin et al.
Sto cemo sve jos pretrpjeti od tzv. znanstvenih korifeja lazi i obmane?

Znanost ja, ali ideoloski obojena znanost je pseudoznanost i mora ju se suzbiti u pohodu unistavanja znanosti i nase krscanske kulture. Moralne relativiste treba urazumiti, a to se moze iskljucivo postici ukidanjem poreznih Vladinih donacija za perverzna istrazivanja bez uspjeha. 
"Tada ce pravednici zasjati poput sunca u kraljevstvu Oca svojega. Tko ima usi, neka cuje!"(Mt.13, 43)

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 24/7/2014, 17:58

Da se vratim malo na tvoju izjavu o svjesti

po tebi je

ovo

Evolucija ili Kreacija - Page 4 E1p_j1_zygote

svjesnije od

ovog

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Pan_pani5%2021

i ovog

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Elephant

i ovog

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Dog-groups-sporting-group0

Ne znam da li možeš vidjeti veličinu gluposti svoje izjave kad se malo stvari stave u perspektivu.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 24/7/2014, 20:28

Naravno! Radi se o covjeku.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 4 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum