ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evolucija ili Kreacija

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 22/7/2014, 21:05

Znaći oplođena jajna stanica ima svijest?

zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 21:08

Naravno!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 22/7/2014, 21:12

Interesantno.

1. Da li spermij ima svijest?

2. Imaju li papučica ili ameba svijest?

3. Da li čimpanze imaju svijest?

4. Da li je svjesnija oplođena jajna stanica od čimpanze?

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:13

zanstr wrote:Interesantno.

1. Da li spermij ima svijest?

2. Imaju li papučica ili ameba svijest?

3. Da li čimpanze imaju svijest?

4. Da li je svjesnija oplođena jajna stanica od čimpanze?

Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
1) Spermij je stanica ljudskog tijela, i predstavlja "jednostavni" zovot,  koji ne posjeduje duh-duse pa prema tome ni svjesti.
Oplodnjom zenske jajne stanice nastaje Zygota i ta dobiva besmrtnu duh-dusu koja posjeduje svijest. Svijest kao parametar duh-duse ne moze nastati slucajno, a najmanje iz materije, jer materija principijelno niti ne postoji. Zato se u civilnim zakonima i ustavima svih zemalja svijeta ljudskoj Zygoti pripisuje ljudsko dostojanstvo, jer ga inace ne mozes drugacije racionalno fundirati i svesti na materiju. U jedinstvu tijela i duse mi ljudi posjedujemo ljudsko dostojanstvo i definiramo se kao osobe, sto nije slucaj niti za bilo koju zivotinju. I Bioetika üpolazi od tih premisa. Covjek posjeduje ljudsko dostojanstvo od zaceca do prirodne smrti. Ja osobno zastupam kreacionisticku teoriju o temporalnoj kreaciji ljudske duh-duse, koju Bog kreira svakom ljudskom bicu posebno, pa je zato svako ljudsko bice samo po sebi jedinstveno i neponovljivo u svijetu, cak niti kloniranjem nije moguce "kreirati" identicna ljudska bica.
O ovim problemima bavi se i teologija i znanost i obje imaju svoje uspjehe u dokazivanju besmrtnosti duh-duse svakog i pojedinog ljudskog bica.
Moj kolega kardiolog Dr. Pim van Lommel je napravio znanstvene studije o besmrtnosti ljudske duh-duse. To su fakti, pa ako zelis nesto nauciti o tome, pokusaj sa Google i nadji te znanstvene studije na hrvatskom jeziku, jer ja ti ih mogu ponuditi iskljucivo na njemackom.
I on se pita: "koja je razlika u fizikalno-kemijskom pogledu izmedju jednog zdravog ljudskog bica i jedne friske ljudske lesine, koja jos uvjek posjeduje i informaciju?
Pokusaj sam doci do odgovora? Sto ljudski zivot pravi zivotom? Zasto iskljucivo mi ljudi posjedujemo samorefleksivni duh sa unutrasnjom i vanjskom perspektivom, samorefleksijom, fantazijom i apstrakcijom, identitetom i multifunkcionalnoscu?
Kad adekvatno, racionalno i logicno nadjes odgovor na to pitanje, onda ces shvatiti svoju sadasnju zabludi, i biti ce ti cudno da si nasjedao lazima i spekulacijama, kao sto je to ustvrdio poslije konverzije i najveci filozof ateizma A. Flew!
2) NE! To su nizi oblici Zivota koji posjeduju iskljucivo  informaciju po kojoj zive.
3) Ni cimpanze ne posjeduju samorefleksivnu svijest, ali posjeduju "animu animalis" koja se koristi instiktima i "prirodnom kauzalnoscu" kako je to Kant nazvao. Cimpanze se ne prepoznaju u ogledalu, i to ja osobno mogu potvrditi, jer sam sudjelovao kod jednog takvog eksperimenta. Dresura i prilagodjavanja simuliraju svijest koju zivotinje stvarno ne posjeduju. Zivotinje misle, djelomicno su inteligentne, ali ne reagiraju racionalno, nego instinktivno. Dakle zivotinje nisu u stanju planirati i ponasati se odgovorno kao sto to cine ljudi, bar oni koji su dobri, hahaha,,,,,,,,....
4) Ljudska oplodjena stanica je svjesnija od cimpanze, jer cimpanza ne posjeduje samorefleksivne svijesti. To da je ljudsko bice svjesnije razvojem CNS- samorazumljivo je, jer je covjek kao osoba jedinstvo tijela i duha, gdje se duh koristi CNS-om kao Hard-ware, a ne obrnuto, kao sto dio ateisticke znanosti tvrdi: da je duh epifenomen naseg mozga! To je glupost, jer ljudska lesina ne zivi, iako posjeduje u fizikalno-kemijskom smislu svo sto i zivo covjek, cak i informaciju, pa ipak ne zivi.
Kako nebi dosao u konflikt sa znanoscu preporucio bih ti literaturu o prenatalnoj dijagnostici i svijesnosti ljudskog bica.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:19

Dr. Pim van Lommel: Wissenschaftliche Untersuchung von Nahtod-Erfahrungen (deutsch) [2010] 
 http://www.matrixwissen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=613:dr-pim-van-lommel-the-science-of-near-death-experiences&catid=65:meta-theorien&Itemid=75&lang=de

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:20


_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:23


_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:24


_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 22:27


_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 22/7/2014, 22:43

Michael1 wrote:Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
To je apstraktni pojam o kojem možeš filozofirati koliko hoćeš. Ali tvrditi da oplođena stanica ima dušu dok papučica ili čimpanza nema je apsurdno i apsolutno neznanstveno.

Čimpanza razmišlja, svjesna je sebe i drugih oko sebe. Socijalizira se, lovi, tuguje, raduje se, zna koristiti primitivne alate, uči, djeli znanje sa mlađim naraštajima itd... I po tebi je oplođena stanica svjesnija od čimpanze.

Ovo je možda najsmješnija tvoja izjava svih vremena prošlih, sadašnjih i budućih.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 22/7/2014, 23:47

zanstr wrote:
Michael1 wrote:Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
To je apstraktni pojam o kojem možeš filozofirati koliko hoćeš. Ali tvrditi da oplođena stanica ima dušu dok papučica ili čimpanza nema je apsurdno i apsolutno neznanstveno.

Čimpanza razmišlja, svjesna je sebe i drugih oko sebe. Socijalizira se, lovi, tuguje, raduje se, zna koristiti primitivne alate, uči, djeli znanje sa mlađim naraštajima itd... I po tebi je oplođena stanica svjesnija od čimpanze.

Ovo je možda najsmješnija tvoja izjava svih vremena prošlih, sadašnjih i budućih.

Kada shvatis da se dusa sluzi CNS-om kao Hard-ware,  onda ces spoznati istinitost mojih iskaza. Nisi mi odgovorio na pitanje o razlici izmedju zivog covjeka i lesa. To mi daje do znanja, da ti izbjegavas adekvatne i ozbiljne diskusije.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Iknar 22/7/2014, 23:49

Michael1 wrote:
zanstr wrote:
Michael1 wrote:Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
To je apstraktni pojam o kojem možeš filozofirati koliko hoćeš. Ali tvrditi da oplođena stanica ima dušu dok papučica ili čimpanza nema je apsurdno i apsolutno neznanstveno.

Čimpanza razmišlja, svjesna je sebe i drugih oko sebe. Socijalizira se, lovi, tuguje, raduje se, zna koristiti primitivne alate, uči, djeli znanje sa mlađim naraštajima itd... I po tebi je oplođena stanica svjesnija od čimpanze.

Ovo je možda najsmješnija tvoja izjava svih vremena prošlih, sadašnjih i budućih.

Kada shvatis da se dusa sluzi CNS-om kao Hard-ware,  onda ces spoznati istinitost mojih iskaza. Nisi mi odgovorio na pitanje o razlici izmedju zivog covjeka i lesa. To mi daje do znanja, da ti izbjegavas adekvatne i ozbiljne diskusije.
ma pusti ga,zna on o Bug samo sluzi onoga drugoga,pa zeza
nego daj mi reci ti si Aga sa onoga foruma,ili nesto slicno,ukratko reci sam?
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 23/7/2014, 00:15

Michael1 wrote:
zanstr wrote:
Michael1 wrote:Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
To je apstraktni pojam o kojem možeš filozofirati koliko hoćeš. Ali tvrditi da oplođena stanica ima dušu dok papučica ili čimpanza nema je apsurdno i apsolutno neznanstveno.

Čimpanza razmišlja, svjesna je sebe i drugih oko sebe. Socijalizira se, lovi, tuguje, raduje se, zna koristiti primitivne alate, uči, djeli znanje sa mlađim naraštajima itd... I po tebi je oplođena stanica svjesnija od čimpanze.

Ovo je možda najsmješnija tvoja izjava svih vremena prošlih, sadašnjih i budućih.

Kada shvatis da se dusa sluzi CNS-om kao Hard-ware,  onda ces spoznati istinitost mojih iskaza. Nisi mi odgovorio na pitanje o razlici izmedju zivog covjeka i lesa. To mi daje do znanja, da ti izbjegavas adekvatne i ozbiljne diskusije.
Ozbiljno diskutirati sa nekime tko tvrdi da je oplođena jajna stanica svjesnija od čimpanze je u najmanju ruku besmisleno.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by e-one 23/7/2014, 04:18

Bran_Do wrote:
e-one wrote:
Bran_Do wrote:  Već sam objasnio valjda 100 puta da NIŠTA u Kreaciji ne može biti nekompatibilno s Kreatorom i da je "slučaj" samo stvar naše percepcije lanca kauzalnosti.


nije svačije.


Nipošto, opet podmećeš.


a možda ti podmećeš da ja podmećem. ako kažeš "naše" na koga se to odnosi? ja sam to shvatio kao da se odnosi na sve ljude, pa sam zato i rekao da nije svačije, odnosno da se ne odnosi na sve ljude.

Bran_Do wrote:Jednostavno tvrdim da postoji mehanizam djelovanja Kreatora koji smo mi u stanju percipirati isključivo kao slučaj jer postojimo u samo jednoj prostorno-vremenskoj točki.



ko su to "mi", da ne ispadne da ja "opet podmećem"?


Bran_Do wrote:Dakle, postoji djelovanje, stvaranje koje mi percipiramo kao slučaj jer nismo u mogućnosti pojmiti širu sliku.

ti neki "vi" sami priznajete da niste u mogućnosti pojmiti širu sliku al vas to ne priječi da ono što niste u mogućnosti pojmiti postulirate/prozivate kao slučaj? i to onda još nazivaš dosljednom logikom?!?

dosljednost u nedosljednosti press.

i da ne zatrpavam temu pritužbi pitam te ovdje: što podrazumijevaš pod "udaljiti od čovječanstva"?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by e-one 23/7/2014, 04:31

Michael1 wrote: Bran-Do treba iskljucivo par sati iz Logike i onda je cak i vise nego kompatibilan sa Kreacionizmom. Dobar je on decko.

ne mislim ja da je Bran-Do loš nego da je potpao pod utjecaj onih koji pravila znanosti pokušavaju nametnuti i na područja koja znanost ne pokriva, odnosno koja su van domašaja znanosti. znanost je ljudska disciplina (ili skup disciplina) koja/koje pokrivaju/istražuje određena područja i to po određenim pravilima. ta pravila se ne mogu primjeniti na sva druga područja ljudskih disciplina između kojih su i npr. umjetnost, književnost, sport, itd.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 07:28

Kako vec napisah ti si dar za ovaj forum, a ja se cisto radujem da sam nasao 'suborca' na putu uklanjanja pseudo-znanstvenih zabluda i krscanskih stranputica. BTB!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 23/7/2014, 08:18

zanstr wrote:
Michael1 wrote:
zanstr wrote:
Michael1 wrote:Zelio bih primjetiti, da je tvoje znanje o duh-dusi vrlo primitivno ili nikakvo.
To je apstraktni pojam o kojem možeš filozofirati koliko hoćeš. Ali tvrditi da oplođena stanica ima dušu dok papučica ili čimpanza nema je apsurdno i apsolutno neznanstveno.

Čimpanza razmišlja, svjesna je sebe i drugih oko sebe. Socijalizira se, lovi, tuguje, raduje se, zna koristiti primitivne alate, uči, djeli znanje sa mlađim naraštajima itd... I po tebi je oplođena stanica svjesnija od čimpanze.

Ovo je možda najsmješnija tvoja izjava svih vremena prošlih, sadašnjih i budućih.

Kada shvatis da se dusa sluzi CNS-om kao Hard-ware,  onda ces spoznati istinitost mojih iskaza. Nisi mi odgovorio na pitanje o razlici izmedju zivog covjeka i lesa. To mi daje do znanja, da ti izbjegavas adekvatne i ozbiljne diskusije.
Ozbiljno diskutirati sa nekime tko tvrdi da je oplođena jajna stanica svjesnija od čimpanze je u najmanju ruku besmisleno.

Da, ozbiljno diskutirati sa ateistickim evolucionistima nije niti oportuno niti je moguce. Evolucionisti u svom monistickom poimanju materijalizma prave kardinalne pogreske u logicnom zakljucivanju. Iako nisu u stanju definirati niti materiju niti ono sto podrazumjevaju pod "MIND", oni su spremni svakog osuditi tko se suprostavi takvom uskogrudnom i vrlo "ogranicenom" misljenju.

O poimanju biologije da i ne pisem. Jedna oplodjena stanica nakon samo jednog tjedna diobe prelazi u embrionalnu organogenezu, po kodiranoj informaciji koju posjeduje, tako da u jedinstvu sa duhom, poslije tromjesecne organogeneze dolazi u stadij fetogeneze i vec u tom stadiju se ocituje potencijalnost toga ljudskog  bica, koje se izdize iznad drugih bica po svojim mogucnostima. Razvojem CNS-novorodjence prelazi u fazu razbora i samospoznaje, jer se duh-dusa sluzi CNS-om kao Hardware, sto kod drugih bica nije slucaj, jer ista ostaju u fazi instiktivnog ponasanja po "prirodnoj kauzalnosti",  a to instiktivno ponasanje je zakonski fundirano od samog  Bog Stvoritelja.

Duhovne sposobnosto nase duh-duse su bozanskog karaktera, jer nas duh raspolaze sa svijescu, slobodom izbora i razumom, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet. To zivotinje ne posjeduju jer se ravnaju po instiktima prirodne kauzalnosti koje im je Stvoritelj ukoncipirao u bice.

Ako citas jedan Roman ili neku znanstvenu knjigu onda ces shvatiti, da tu nemamo nista materijalnog u sadrzaju, Osim da se ta informacija koristi materijalnim nosacem. Jedan CD, DVD nisu informacija per se, nego su nosaci informacije. Slova jednog romana su obicna tinta, a informacija je ono sto nam u smislu ponude rijeci i recenice toga romana.
Dakle, nesto sasvim nematerijalno. A duh-dusa je nematerijalni entitet. I upravo ti nijeces postojanje svoga identiteta. Tijelo u jedinstvu sa duh-dusom cini nas identitet, identitet covjeka kao osobe, odgovorne za svoja djela. Zivotinje nisu u stanju odgovarati za svoja djela, jer nemaju slobode u izboru. Povode se iskljucivo instinktom prirodne kauzalnosti.
Zato Biblija ima pravo kada tvrdi, da smo mi ljudi slika Bozja, a mi smo slika Bozja ne po tijelu, nego po osobnosti nasega duha.

U Bibliji stoji napisano: "Jahve, Bog,  napravi covjeka od Praha zemaljskog i u nosnice  mu udahne  dah Zivota. Tako postane  covjek ziva dusa."

Ovo je cak i vise od znanstvenog iskaza danasnje znanosti, koja i sama kaze da smo mi ljudi napravljeni iz zvjezdanog praha. U svom tendencioznom izbjegavanju Boga Stvoritelja znanost onda postulira potpuno iracionalne postulate o slucajnoj samoorganizaciji materije u zivi organizam, sto ne granici samo sa ludilom, nego je ludilo "par excellence."
Biblija to poetski sroci u fantasticnu znanstvenu izjavu, koje se ne mozemo posramiti, jer ove rijeci dolaze od izvora svega sto postoji. Prah zvjezdani je prah zemaljski. A Stvoritelj, BOG je Autor toga Show.

Pokusaji evolucionistickog mainstreama,  suludim postuliranjima iracionalnih teorija, hipoteza i teza, izbaciti Boga Kreatora iz igre tendenciozni je i ideoloski obremenjen, pa ga se moze mirne duse odbaciti kao nerazumni pokusaj urazumljivanja. Drugacije receno, ispiranje mozga lazima i projekcijama. Kad evolucionisti jednom, ali konacno shvate, da nisu u stanju definirati i objasniti ni zivot, ni kodiranu informaciju, ni materiju, ni prostor ni vrijeme, tek onda ce preci iz stadija iracionalnih spekulacija u stadij razumnih konkluzija.

Svi relativisticki pokusaji materijalistickog evolucionizma, kako bi ponizili i  omalovazili ljudski duh zavrsavaju i zavrsavati ce frustrano. Mi ljudi smo nesto posebno. Po duhu "imago Die"="Slika Bozja!"

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Bran_Do 23/7/2014, 10:29

e-one wrote:ti neki "vi" sami priznajete da niste u mogućnosti pojmiti širu sliku al vas to ne priječi da ono što niste u mogućnosti pojmiti postulirate/prozivate kao slučaj?  i to onda još nazivaš dosljednom logikom?!?  

dosljednost u nedosljednosti press.

Ja govoriom o onome što "slučaj" jest u svojoj suštini, a ti se svojeglavo držiš semantike i svega onoga što se obično pridodaje toj riječi. Nema nikakve nedosljednosti niti kontradikcije, već (po stoti put ponavljam) isključivo perspektive i mogućnosti percepcije koja je jasna sama po sebi.
Zar po tebi "slučaj" ili "koincidencija" nije isključivo realitet bića ograničenog prostorom i vremenom?
I zar može nešto kao što je "slučaj" i "koincidencija" unutar kreacije postojati kao realitet Nekoga/Nečega što nije ograničeno prostorno-vremenskim okvirom te iste Kreacije?

Uostalom, evo, iz pera Francisa Collinsa:

How do randomness and chance align with belief in God’s sovereignty and purpose?
Evolution includes random factors in both genetic mutation and natural selection. In popular usage, “random” often means “without purpose.”  Some atheists have described evolution as proceeding by “blind, purposeless chance.” But to scientists, “chance” simply means unpredictability.  God could choose to use random, unpredictable processes to accomplish his purposes in creation.


http://biologos.org/questions/chance-and-god
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Bran_Do 23/7/2014, 10:31

e-one wrote:
i da ne zatrpavam temu pritužbi pitam te ovdje: što podrazumijevaš pod "udaljiti od čovječanstva"?

Ako baš hoćeš, aludirao sam na sobu/samicu u određenoj ustanovi, obloženu mekanim zidovima, uz košulju čiji rukavi se vežu vezicama.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Bran_Do 23/7/2014, 11:40

Evo odličnog članka Jamesa Bradleyja, koji iznosi sve argumente o savršenoj kompatibilnosti Boga i slučajnosti (nasumičnosti):

http://www.asa3.org/ASA/PSCF/2012/PSCF6-12Bradley.pdf

Za one koji nisu pretjerano vješti u engleskom jeziku, prevesti ću članak ili barem njegove najbitnije dijelove i argumente kroz idućih dan ili dva.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr 23/7/2014, 13:46

Michael1 wrote:Da, ozbiljno diskutirati sa ateistickim evolucionistima nije niti oportuno niti je moguce. Evolucionisti u svom monistickom poimanju materijalizma prave kardinalne pogreske u logicnom zakljucivanju. Iako nisu u stanju definirati niti materiju niti ono sto podrazumjevaju pod "MIND", oni su spremni svakog osuditi tko se suprostavi takvom uskogrudnom i vrlo "ogranicenom" misljenju.

O poimanju biologije da i ne pisem. Jedna oplodjena stanica nakon samo jednog tjedna diobe prelazi u embrionalnu organogenezu, po kodiranoj informaciji koju posjeduje, tako da u jedinstvu sa duhom, poslije tromjesecne organogeneze dolazi u stadij fetogeneze i vec u tom stadiju se ocituje potencijalnost toga ljudskog  bica, koje se izdize iznad drugih bica po svojim mogucnostima. Razvojem CNS-novorodjence prelazi u fazu razbora i samospoznaje, jer se duh-dusa sluzi CNS-om kao Hardware, sto kod drugih bica nije slucaj, jer ista ostaju u fazi instiktivnog ponasanja po "prirodnoj kauzalnosti",  a to instiktivno ponasanje je zakonski fundirano od samog  Bog Stvoritelja.

Duhovne sposobnosto nase duh-duse su bozanskog karaktera, jer nas duh raspolaze sa svijescu, slobodom izbora i razumom, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet. To zivotinje ne posjeduju jer se ravnaju po instiktima prirodne kauzalnosti koje im je Stvoritelj ukoncipirao u bice.

Ako citas jedan Roman ili neku znanstvenu knjigu onda ces shvatiti, da tu nemamo nista materijalnog u sadrzaju, Osim da se ta informacija koristi materijalnim nosacem. Jedan CD, DVD nisu informacija per se, nego su nosaci informacije. Slova jednog romana su obicna tinta, a informacija je ono sto nam u smislu ponude rijeci i recenice toga romana.
Dakle, nesto sasvim nematerijalno. A duh-dusa je nematerijalni entitet. I upravo ti nijeces postojanje svoga identiteta. Tijelo u jedinstvu sa duh-dusom cini nas identitet, identitet covjeka kao osobe, odgovorne za svoja djela. Zivotinje nisu u stanju odgovarati za svoja djela, jer nemaju slobode u izboru. Povode se iskljucivo instinktom prirodne kauzalnosti.
Zato Biblija ima pravo kada tvrdi, da smo mi ljudi slika Bozja, a mi smo slika Bozja ne po tijelu, nego po osobnosti nasega duha.

U Bibliji stoji napisano: "Jahve, Bog,  napravi covjeka od Praha zemaljskog i u nosnice  mu udahne  dah Zivota. Tako postane  covjek ziva dusa."

Ovo je cak i vise od znanstvenog iskaza danasnje znanosti, koja i sama kaze da smo mi ljudi napravljeni iz zvjezdanog praha. U svom tendencioznom izbjegavanju Boga Stvoritelja znanost onda postulira potpuno iracionalne postulate o slucajnoj samoorganizaciji materije u zivi organizam, sto ne granici samo sa ludilom, nego je ludilo "par excellence."
Biblija to poetski sroci u fantasticnu znanstvenu izjavu, koje se ne mozemo posramiti, jer ove rijeci dolaze od izvora svega sto postoji. Prah zvjezdani je prah zemaljski. A Stvoritelj, BOG je Autor toga Show.

Pokusaji evolucionistickog mainstreama,  suludim postuliranjima iracionalnih teorija, hipoteza i teza, izbaciti Boga Kreatora iz igre tendenciozni je i ideoloski obremenjen, pa ga se moze mirne duse odbaciti kao nerazumni pokusaj urazumljivanja. Drugacije receno, ispiranje mozga lazima i projekcijama. Kad evolucionisti jednom, ali konacno shvate, da nisu u stanju definirati i objasniti ni zivot, ni kodiranu informaciju, ni materiju, ni prostor ni vrijeme, tek onda ce preci iz stadija iracionalnih spekulacija u stadij razumnih konkluzija.

Svi relativisticki pokusaji materijalistickog evolucionizma, kako bi ponizili i  omalovazili ljudski duh zavrsavaju i zavrsavati ce frustrano. Mi ljudi smo nesto posebno. Po duhu "imago Die"="Slika Bozja!"
Kakve ti gluposti pišeš to je čudo. Pa svi hominidi (gdje spadaju i ljudi) imaju uređene životne zajednice u kojima nije preporučivo ponašanje po čistom instinktu već je za opstanak nužna socijalizacija. U zajednicama se prepoznaju svi pojedinci, zna se koje je djete čije. Tko je u najbližem srodstvu sa kime. Svi pojedinci imaju izbor u tome kako će se ponašati isto kao i ljudi i kakav će imati uspjeh ovisno o njihovim kompetencijama.

I po tvome ispada da je bolje ubiti recimo slona, kita ili majmuna nego oplođenu jajnu stanicu. A to je dragi moj aga (kako bi ameri rekli) load of bull crap.

Osim toga ti pokušavaš znanstveno govoriti o totalno neznanstvenom pojmu duši. I pokušavaš dokazati da je logično ako biblija kaže da je bog nama dao dušu da mi imamo dušu. WTF!?!?!?! U knjizi Pingvin Pingu piše da ljudskom svješću upravlja mali nevidljivi pingvin unutar našeg bitka. Sad ti o tome znanstveno pričaj. Daj molim te.

A što se tiče informacija (kod čovjeka) to su jednostavno molekule koje su se razvijale pod utjecajem sila i zakona fizike, pod utjecajem klime, gravitacije i ostalog. Nikakva nadnaravna supersila nije potrebna. Čisto prirodno razvijanje. Sad ti možeš govoriti o šansama i statistici, ali činjenica je da se dogodilo i da smo tu, i nikakav biblijski krvolok nas nije oblikovao iz blata, i žene nisu nastale od našeg rebra.

Kažeš... Oplođena stanica ima svijest, slobodu izbora i razum, koji ima svoju unutrasnju i vanjsku perspektivu, samorefleksiju. multifunkcionalnost, fantaziju i apstrakciju i osobni identitet....Mislim stvarno aga, molim te prestani s glupostima jer stvarno postaješ smješan.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 3 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum