ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evolucija ili Kreacija

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr Thu 4 Sep - 22:44

Michael1 wrote:Oldie na "ljestvici"=stubistu razvoja! 🐰 Evolucija ili Kreacija - Page 10 14767183-3d-menschen--menschlichen-charakter-klettern-die-treppe--treppe-3d-render-illustration
Evolucija ili Kreacija - Page 10 10495386-affe-3d
Zanstr, kao razvijena  jedinka, tzv. individua! sunny
Lagani offtopic

Baš sam pogledao planetu majmuna iz 1968. u kojoj majmuni imaju starješine koji tvrde da je bog stvorio majmuna na svoju sliku. Jako se uvrijede kada netko tvrde da se razvio od nižeg primata odnosno od čovjeka. 

Poznato od nekud? :)

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Minister

zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by e-one Fri 5 Sep - 3:42

zanstr wrote: Znači deda naziva ateizam bolešću a time i sve ateiste bolesnicima.


ne mora značiti. ima i lažnih bolesnika, a ima i umišljenih ili možda bolje reći uvjerenih.
ali kad se već govori o bolesti onda se povlači pitanje zdravlja; kao i kod nekih drugih pojmova (npr. dobro - zlo/loše; moralno - nemoralno) može se primjetiti kako se ti pojmovi dovode u neku međusobnu ovisnost (relaciju/relativnost) iako ustvari nisu međusobno ovisni: zdravo, dobro, moralno su samostojni pojmovi dok su bolest, zlo, nemoral tek odstupanja i ne mogu postojati bez prijenavedenih pojmova. svi ti pojmovi se ne mogu izvesti iz materijalizma. nema dobre, loše, zdrave, bolesne, itd. materije, pa nema ni uporišta u materijalizmu za prozivanje nečega takvim. najviše što se može "izvući" iz materijalizma je da je nešto "drugačije" od nečega. po tome je i karcinom "prirodno" stanje organizma jer i karcinom je iz prirode. kužiš: ne možeš "spaliti mostove", a onda se praviti kao da se ništa nije dogodilo. "obriše usta i kaže "nisam sagriješila"".

zanstr wrote:Takvo mišljenje koje brutalno omalovažava ljude zaslužuje biti posrano kao i lik koji to propagira.


on ima osnove za svoje mišljenje upravo zato jer mu osnova nije materijalistička. i sa te nematerijalističke osnove on iznosi svoje mišljenje o zdravlju i bolesti. najviše što npr. ti možeš postići je reći da je tvoje mišljenje "drugačije" jer nemaš osnove (u materijalizmu) da dokažeš da je npr. teizam bolest. i onda iz te nemoći da osporiš njegove navode proizlaze ad hominem nastupi.




zanstr wrote:
e-one wrote:primjeti da i ti to činiš, pa se time svrstavaš u "istu klasu likova", ali kad ti to činiš onda je to ipak nešto drugo, ne? on to zaslužuje, jel da?
Gdje?


pa boldao sam ti rečenicu u kojoj to činiš.
C/P: zanstr: "Netko tko naziva bolesnikom nekoga tko ne vjerujuje u boga je je sam po sebi bolestan i zamračen um pun mržnje prema drugima."


zanstr wrote:Pa survival of the fittest nije samo ubijanje. Osim toga treba ti IQ 4 da shvatiš da za nije dobro da se svi poubijamo.


"da nije dobro" za što? kad se pozivaš da nešto nije dobro za nešto to predpostavlja neki smisao, neki cilj, transcedenciju. koji smisao/cilj bi to bio? smisao/cilj evolucije je oksimoron jer je evolucija po definiciji bez smisla, odnosno mora biti slučajna jer u suprotnom bi bila smislena, vođena, namjerna, a to bi povuklo pitanje "od strane koga?".

zanstr wrote:
e-one wrote:svatko se može na svašta pozivati, ali to svašta baš i ne prolazi. a ne prolazi jer bi bilo u suprotnosti sa Božjim naukom.
Samo se pozove na bibliju i priču o Abrahamo koji ide zaklat Izaka jer mu je bog tako naredio.


to ne prolazi nakon uspostave Novog Zavjeta, a to je ujedno i jedina osnova za osporavanje i sprječavanje takvih pokušaja i praksi.


zanstr wrote:Kao što rekoh
 :gtfo


ma možeš još kolko god hoćeš puta to ponoviti, ali pitanje je možeš li ijednom odgovoriti argumentirano.



zanstr wrote:Ne, trolanje je zato jer u istom postu ili postu iznad imaš odgovor


to ono "odgovorno ponašanje"? odgovorno prema komu/čemu? ako nije prema "komu", a to bi značilo prema osobi i to ne prema bilo kojoj osobi nego samo prema Bogu onda bi bilo prema "čemu": prema materiji? kakvo "odgovorno ponašanje" materija ima prema materiji? i tko, odnosno koja materija, je to odredila da treba biti?


zanstr wrote:Krivo. To što je nešto slučajno ne znači da je nužno besmisleno i isto tako ako je nešto namjerno ne znači da ima smisla.


da bi ovako nešto dokazao nužno bi bilo da si u posjedu apsolutnog znanja, a to bi značilo da si Bog, a to bi dalje značilo da si u kontradikciji sa samim sobom jer osporavaš postojanje Boga.


zanstr wrote:Pa jel ti uopće poznaješ osnove svoje religije? Nagrada se baš može zaradit i to je temelj kršćanstva. Zaradi se pokajanjem i prihvaćanjem Isusa kao spasitelja. Nebitno što si radio prije pokajanja, jesi li pobio 10000 ljudi ili si ukrao žvaku, ako se pokaješ i prihvatiš Isusa, ideš u raj, ako ne, ideš u pakao.


to bi bilo lažno pokajanje i uz sve počinjene grijehe bi još dodao i taj. takvo nešto je u biti protestantska (luterova) teza (sola fide): da je spašen svatko tko vjeruje u Isusa. ali Bog ne sudi po tome ko Mu kaže:" Gospodine, Gospodine ...".

zanstr wrote:
e-one wrote:ima. solidarnost/uzajamnost, zahvalnost i ljubav.
Naravno da će se tako ponašat pošto nam je to urođeno i nije nam zato potreban bog.


"urođeno" kažeš? od kada? od kuda? utjecajom okoliša, slučajnom genetskom mutacijom, ...?

zanstr wrote:Ali kršćanin svejedno bez nagrade nema razloga biti dobar. Bit će (u večini slučajeva), ali nema razloga


ima, ima. nisu svi kršćani tipa:" ako ne mogu ja, ne treba nitko", pa da podmeće klipove svakom drugom, nego ima i onih:" ako već ja nisam, ajd bar ti".

zanstr wrote:
e-one wrote:ako govoriš o kršćanima onda naravno da neće ubiti nekoga u ime svog Boga kad Bog govori nešto sasvim drugo: "ljubi bližnjeg, ljubi neprijatelja".
Svašta je govorio taj vaš bog. Preporučam ti da malo pročitaš bibliju.


uvažavam preporuku, a jel uvažavaš ti svoje preporuke koje upućuješ drugima?

zanstr wrote:
e-one wrote:to se zove vjernost i povjerenje. no, lako je sada o tome govoriti jer ta vremena su prošla, a ono što se nakon sklapanja NZ pokušava tako prikazati ne dolazi od Boga.
To se zove psihopatsko ponašanje.


to je bila potpuna odanost Bogu. u svakom, pa i najblažem obliku, odstupanja od toga se čovjek stavlja ili u ravnopravan ili čak superioran položaj prema Bogu, a tek je to psihopatološko ponašanje.


zanstr wrote:Evo ti danas u Iraku ovi islamisti isto ubijaju u ime boga sve one koji negiraju boga. Koja je razlika?!?

reci ti meni koja je razlika? jel imaš kakvu ideju kako se odnositi prema tim ljudima? nastaviti spiralu zločina, ignorirati, na koga/što se pozvati da se zaustave ubijanja?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Fri 5 Sep - 10:48

zanstr wrote:
Michael1 wrote:Oldie na "ljestvici"=stubistu razvoja! 🐰 Evolucija ili Kreacija - Page 10 14767183-3d-menschen--menschlichen-charakter-klettern-die-treppe--treppe-3d-render-illustration
Evolucija ili Kreacija - Page 10 10495386-affe-3d
Zanstr, kao razvijena  jedinka, tzv. individua! sunny
Lagani offtopic

Baš sam pogledao planetu majmuna iz 1968. u kojoj majmuni imaju starješine koji tvrde da je bog stvorio majmuna na svoju sliku. Jako se uvrijede kada netko tvrde da se razvio od nižeg primata odnosno od čovjeka. 

Poznato od nekud? :)

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Minister

Ali samo od kuda je to poznato? Hahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,ja sam vidio i modernu verziju Toga filma i to je sve apsurdnost nad apsurdnoscu lol! .

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 19:34

Evolucija je u direktnoj konfrontaciji sa Biblijom.
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Sun 7 Sep - 17:43

piramida4 wrote:Evolucija je u direktnoj konfrontaciji sa Biblijom.

Francicu, pojasni nam svoj stav!
Hvala!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by piramida4 Sun 7 Sep - 18:49

Michael1 wrote:
piramida4 wrote:Evolucija je u direktnoj konfrontaciji sa Biblijom.

Francicu, pojasni nam svoj stav!
Hvala!
Tko ti je taj i što - Francic?
-------------------------------

Biblija kaže 
sve stvoreno u 6 dana
Evo - milioni milijardi miliona tisućljeća
________________________________
B kaže
sve stvoreno po svojim vrstama
Evo - transformacije iz jedne u drugu vrstu
-------------------------------------------------
......
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Sun 7 Sep - 18:59

Oprosti, prevario sam se. Ti si JS, zar ne?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by piramida4 Sun 7 Sep - 19:49

Michael1 wrote:Oprosti, prevario sam se. Ti si JS, zar ne?
To pitanje ima kakve veze sa temom?
-------------------------------------------
Ponovno - ja nisam i neću nikada biti JS.
Nisam u niti jednoj C niti Z.
-------------------------------
Ja sam PRVO - 
Jahvista - jer mi se je Bog Jahve objavio
drugo - Isusovac
treće - PRVI (ne današnji) Kršćanin
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Mon 8 Sep - 12:26

piramida4 wrote:
Michael1 wrote:Oprosti, prevario sam se. Ti si JS, zar ne?
To pitanje ima kakve veze sa temom?
-------------------------------------------
Ponovno - ja nisam i neću nikada biti JS.
Nisam u niti jednoj C niti Z.
-------------------------------
Ja sam PRVO - 
Jahvista - jer mi se je Bog Jahve objavio
drugo - Isusovac
treće - PRVI (ne današnji) Kršćanin
Sve lijepo i dobro, ali onda ti ne pripadas nikakvoj religijskoj zajednici, nego si van svake organizirane zajednice.
E pa ako je tako, kakvu akceptanciju trazis za sebe, ako si samozvani svoj prorok, koji se ne moze pozvati niti na Sveto Pismo, niti na tradiciju.  Cak ni sektaros nisi. Covjece, Isus Krist je rekao, da ce doci vremena, kada ce od proroka biti preplavljen cijeli svijet, ali od samozvanih i laznih proroka. Da li si onda i ti jedan od tih proroka?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by piramida4 Mon 8 Sep - 20:30

svakome

kome Biblijski Bog
kome Isusov Bog
kome Židovski Bog
nije Bog Imena Svetoga
JAHVE
tome je bog – bog ovoga svijeta
a taj bog je
Sotona
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Guest Mon 8 Sep - 20:34

Okej, jasno si dao do znanja što misliš i u što vjeruješ.  ;) Molim te da ne lijepiš taj isti tekst na svaku temu jer je to već spamanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Sora Tue 9 Sep - 5:31

piramida4 wrote:Evolucija je u direktnoj konfrontaciji sa Biblijom.
 Biblija nema veze s evolucijom, kako onda konfrontirati potpuno oprečne ideje? 
 Tako da je NETKO .. Pogriješio i laže koliko je dug 
study


  A evolucija ne moze lagati jednostavno zato jer je materijalna, vidljiva, argumentirana i logična
 Pa onda ? 

 Tko laže ? :D
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Tue 9 Sep - 6:22

Ti lazez! Makroevoluciju nije nitko i nikada vidio ili promatrao.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Michael1 Sat 13 Sep - 10:58

Na koji nacin evolucionisti falsificiraju evolucijsku teoriju "katastrofizma"?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by GregorOvca Fri 28 Nov - 21:50

Ja ovde nigdje nevidim da neko govori neke "dokaze" vec samo se svadjate međusobno,napadate osobu umjesto teoriju.

Vidim neki govore da je evolucija logicna iako je svaki dokaz koji podrzava evoluciju dokazan ukrivu,a oni to idalje djeci drze u udzbenicima.

Kad neko kaze da je evolucija religija ocito je zbunjen, definicija religije je da netko vjeruje u neko vise bice ,a oni to nisu. Istina je da je evolucija vjerovanje ali nije religija.

Dakle u evoluciju trebas vjerovat (ali to nije religija) ,a u nju trebas vjerovat jer nema nikakvih dokaza za nju isto kao sto nema ni kreacija. Ali evolucijonisti nece da priznaju da evolcuija nije znanost a kreacionisti priznaju.
GregorOvca
GregorOvca

Male
Posts : 6
2014-11-28

Age : 24

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by GregorOvca Fri 28 Nov - 21:56

Prvo moramo vidjeti o kojoj evoluciji pricamo jeli to  : 

1.) Kosmička evolucija -100% vjera ,jer nema dokaza
2.) Kemijska evolucija -100% vjera,jer nema dokaza
3.) Stellarana i Planetarna evolucija -100% vjera,jer nema dokaza
4.) Evolucija o postanku(kako je zivo nastalo od nezivog) -100% vjera ,jer nema dokaza
5.) Macro-evolucija -100% vjera jer nema dokaza

6.) Micro-evolucija -100% ČINJENICA ,imamo stotine varijacija pasa,ptica...Dakle to je varijacija .

Ako neko misli da za onih prvi 5 ima dokaza ,nek kaze.
GregorOvca
GregorOvca

Male
Posts : 6
2014-11-28

Age : 24

Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by zanstr Fri 28 Nov - 23:08

Evo još jedan genijalac.
Što reći nego...
villagewrong

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Evolucija ili Kreacija - Page 10 Empty Re: Evolucija ili Kreacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum