ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by oldie 11/6/2014, 14:01

mortal-joint  Da nije boga ni đavao ne bi postojao. wrote:Đavao je anđeo koji je odbio poslušati Boga, a Bog ga je odbacio ali ostavio da postoji. Svemogući Bog ga je mogao uništiti.
Đavo mi je upravo prišapnuo da bog laže da je svemoćan i da mu ne može ništa :]

oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sefirot 11/6/2014, 14:03

mortal-joint wrote:
von_Starhemberg wrote:
mortal-joint wrote:
von_Starhemberg wrote:
mortal-joint wrote:
von_Starhemberg wrote:
mortal-joint wrote:
von_Starhemberg wrote:
Bran_Do wrote:Jadni oni čija se vjera temelji na strahu od pakla i sličnih mitskih mjesta.
Zato ova tema i jest jedna velika smijurija. Vjera daje oslonac, nije izvor straha...ako je izvor straha, onda nije vjera...
Strah uvijek može postojati i nije na odbacivanje. Ako smo čvrsti vjernici potpuno odani Bogu, đavla se ne moramo bojati. Ali, ne možemo reći da nam treba ili može biti svejedno hoćemo li završiti u ponoru pakla ili u svoj ljepoti koju Bog pruža. Dakle strah od toga što nam se može dogoditi je opravdan, puno puta pozitivan. Strah od toga hoće li nas Bog poštediti mnogih muka, strah da vlastitim hodom (djelima)  ne zapnemo na putu u raj.
Kakav raj i pakao, to su glupe priče za plašenje krhkih umova... Sama ideja je besmislena i smiješna.
kakva ideja
tvrdiš da je pakao i raj ideja Boga

To su činjenice koje tvog bahati ili ograničeni mozak ne želi prihvatiti
Možda iz straha da ne bi iznad tebe bio netko mnogo moćniji i baš ti ide u prilog to što se Bog ne vidi i ne pokazuje kojekome
Lupetaš, nema veze...
Ponavljam to što ti ne možeš prihvatiti postojanje Boga i svega što je On stvorio ne znači da ja lupetam ili da smo svi koji to vjerujemo manje vrijedni
Ti umanjuješ svoju vrijednost odbacivanjem Boga
Ne odbacujem ja Boga, nego budalaste koncepcije koje s Njim nemaju veze. Sad jasnije?
Slušaj
Ako prihvaćaš Boga nerazumno je neprihvatiti sve ono što je On stvorio i odobrio da postoji. Da nije boga ni đavao ne bi postojao.
Đavao je anđeo koji je odbio poslušati Boga, a Bog ga je odbacio ali ostavio da postoji. Svemogući Bog ga je mogao uništiti.

Da, po kršćanstvu... no ako prihvaća Boga ali ne kroz kršćansko viđenje ili ne kroz mainstream kršćanstvo te ne prihvaća kršćansku teološku i filozofsku ideju? Onda ovo što si navela ne stoji...
Ti si kršćanka, ok za tebe, ali kakva ti prava imaš nad drugima? Pusti ljude da sami odluče, znaš...slobodna volja....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 11/6/2014, 14:05

Sora wrote:Ja ja mislim da vjernici imaju ozbiljne psihičke probleme 
Me hsluciniraju, me se iživljavaju u svemoćne  nevidljive osobe 
Emm im  ego naraste do divovskoj razmjera ...
Cccc
 :face:
postaju ti nedostižni
a razlika se samo povećava
to si dobro primjetila
Zar misliš da bi trebali biti na duhovnom dnu a boraviti u društvu Krista??
Naravno da sljedbenici Krista idu naprijed . U tome je smisao vjere. Dostići čistoću duha, pravednost, razum, iskrenu i moćnu ljubav ... Krista.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 11/6/2014, 14:08

Sefirot wrote:Ti si kršćanka, ok za tebe, ali kakva ti prava imaš nad drugima? Pusti ljude da sami odluče, znaš...slobodna volja....
hoćeš reći
"Pusti ljude da sami pogriješe" svojom voljom
To je đavlima naslađe
Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by oldie 11/6/2014, 14:12

mortal-joint wrote:To je đavlima naslađe
Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima
Ljepotice i pametnice moja draga, kako si mi ti danas?...Kako zdravlje? - Smetaju li ti vrućine?...Što si noćas lijepo snila? :]

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 11/6/2014, 14:16

oldie wrote:
mortal-joint wrote:To je đavlima naslađe
Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima
Ljepotice i pametnice moja draga, kako si mi ti danas?...Kako zdravlje? - Smetaju li ti vrućine?...Što si noćas lijepo snila? :]
ah, đavliću. hvala na pitanju,
još me muči artritis-evo ga tebi
razne brige-nosi ih sa sobom
malo lijenosti i umora- pa nek ti se uhvate za nogu i neka se odvuku sa tobom
kako si mi se ljubazno obratio bacit ću hitro Bogu poruku da te obrati i da ti se smiluje bar malo  :x  :}
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 14:30

mortal-joint wrote:
von_Starhemberg wrote:
Bran_Do wrote:Jadni oni čija se vjera temelji na strahu od pakla i sličnih mitskih mjesta.
Zato ova tema i jest jedna velika smijurija. Vjera daje oslonac, nije izvor straha...ako je izvor straha, onda nije vjera...
Strah uvijek može postojati i nije na odbacivanje. Ako smo čvrsti vjernici potpuno odani Bogu, đavla se ne moramo bojati. Ali, ne možemo reći da nam treba ili može biti svejedno hoćemo li završiti u ponoru pakla ili u svoj ljepoti koju Bog pruža. Dakle strah od toga što nam se može dogoditi je opravdan, puno puta pozitivan. Strah od toga hoće li nas Bog poštediti mnogih muka, strah da vlastitim hodom (djelima)  ne zapnemo na putu u raj.
Moram priznati da takvog straha nemam, ne zato što mislim da sve radim kako treba, nego što vjerujem da Bog ne čeka svaku moju grešku da me lupi po prstima.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 14:32

mortal-joint wrote:
Trinity  moj Bog je pravedan i milosrdan wrote:.
svi mi govorimo Moj Bože, Moj Bog
Međutim,  svi mi koji Ga priznamo smo NJegovi i s posebnom pažnjom gleda na nas.
Ne bih se složila. Mislim da s posebnom pažnjom gleda ne sve. Nema odabranih i posebnih.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by oldie 11/6/2014, 14:46

mortal-joint wrote:
oldie wrote:Ljepotice i pametnice moja draga, kako si mi ti danas?...Kako zdravlje? - Smetaju li ti vrućine?...Što si noćas lijepo snila? :]
ah, đavliću. hvala na pitanju,
još me muči artritis-evo ga tebi
:x  :}
kupanje u moru i sunčanje to sve liječi ....

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 14:48

oldie wrote:
mortal-joint wrote:
oldie wrote:Ljepotice i pametnice moja draga, kako si mi ti danas?...Kako zdravlje? - Smetaju li ti vrućine?...Što si noćas lijepo snila? :]
ah, đavliću. hvala na pitanju,
još me muči artritis-evo ga tebi
:x  :}
kupanje u moru i sunčanje to sve liječi ....
ni đavli nisu što su nekad bili.... geek 
oldie, jesi dobro ili te lupilo sunce? geek
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Bran_Do 11/6/2014, 14:49

mortal-joint wrote:
Sefirot wrote:Ti si kršćanka, ok za tebe, ali kakva ti prava imaš nad drugima? Pusti ljude da sami odluče, znaš...slobodna volja....
hoćeš reći
"Pusti ljude da sami pogriješe" svojom voljom
To je đavlima naslađe

Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima

Zar nije Bog u kršćanskoj mitologiji (Postanak) dopustio ljudima da slobodnom voljom izaberu hoće li ili neće jesti sa zabranjenog stabla?
Dakle, slobodna volja je od Boga itekako.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 14:55

Bran_Do wrote:
Zar nije Bog u kršćanskoj mitologiji (Postanak) dopustio ljudima da slobodnom voljom izaberu hoće li ili neće jesti sa zabranjenog stabla?
Dakle, slobodna volja je od Boga itekako.
Zapravo, zabranio im je jer je stablo bilo izvor znanja. Prema gnostičkom učenju, ozloglašena zmija koja ih je nagovorila da to učine zapravo ih je oslobodila neznanja i demijurgove zlobe, s kojom istinski Bog nije imao veze, On je posredno zmiju i poslao čovjeku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by genitalni_herpes 11/6/2014, 15:09

Bran_Do wrote:
mortal-joint wrote:
Svi koji vjeruju u Isusa znaju u svome srcu da je vrijeme blizu. Krist je mnogo o tome govorio. Istina je, nitko ne zna točan sat kad će se vratiti. Sam Isus je to rekao. Međutim, jasno je opisao i stvari koje će se dogoditi uoči Njegova dolaska:


''Bit će ratovi i bune i mnogi će doći tvrdeći da su Krist. Ali ne plašite se, još nije kraj'' (vidi Lk 21,8-9).

''Dići će se narod protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva. Bit će velikih potresna zemlje, a u raznim mjestima bit će kuge i gladi. Bit će strahovitih pojava i na nebu velikih znakova... Tada će vidjeti Sina Čovječjega gdje dolazi na oblaku s velikom moći i slavom'' (Lk 21,10-11,27).

Rasprave radi, definiraj po čemu bi to ovo stoljeće i vrijeme bili posebni po broju katastrofa i ratova.
Odnosno, navedi mi vrijeme (stoljeće ili čak desetljeće) u posljednjih 2000 godina kad nije bilo rata, katastrofa, boleština i gladi.

Usput, trebalo bi broj katastrofa, ratova i žrtava za svako razdoblje usporediti s brojem svjetske populacije i doći do određenih relativnih statističkih podataka.

U suprotnom, "vrijeme je blizu" samo je puko naklapanje bez pokrića.
vrijeme je blizu i uvijek je bilo blizu...jer ako dolazi trenutak (hm...trenutak) kad više ne postoji vrijeme i koje traje vječno, onda je bilo koliko vremena ustvari prilično malo...
no dobro, nije tema.
A naravno svjedoci i sl. misle da je SAD vrijeme jer sad znaju za sve katastrofe...no što tebi uopće to pišem ko da ne znaš (još ćeš pomislit da mislim da ne znaš pa da mislim da ti trebam objasnit ;) ), a tema prožvakana sa svih strana 100 puta :^0
ugl. vruće je, a živim u Osijeku...joj ko da je netko ogledalima usmjerio sunce iz cijele Hrvatske ovamo...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by kic 11/6/2014, 15:27

mortal-joint wrote:
kic wrote: ima Isus nekih citata nad kojim se čovjek može zamisliti
U ovom razmatranju kic stavio si se iznad Isusa. Zar zaista misliš da ti je tamo mjesto ili možda nas pokušavaš uvjeriti da ti je tamo mjesto. 
Da mi je znati što bi ti mama rekla tj kako bi odreagirala kad bi saznala za ovo.
a što ako je moja mama vještica koja jedino dolazi u dodir s religijom kad čita knjigu "božja biljna ljekarna"

:^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 15:31

kic wrote:
mortal-joint wrote:
kic wrote: ima Isus nekih citata nad kojim se čovjek može zamisliti
U ovom razmatranju kic stavio si se iznad Isusa. Zar zaista misliš da ti je tamo mjesto ili možda nas pokušavaš uvjeriti da ti je tamo mjesto. 
Da mi je znati što bi ti mama rekla tj kako bi odreagirala kad bi saznala za ovo.
a što ako je moja mama vještica koja jedino dolazi u dodir s religijom kad čita knjigu "božja biljna ljekarna"

:^0
 affraid king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by kic 11/6/2014, 15:32

to bi štošta objasnilo, ali ne želim uvlačiti ničije majke u ovu raspravu, pogotovo ne svoju valjda.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sefirot 11/6/2014, 15:36

Bran_Do wrote:
mortal-joint wrote:
Sefirot wrote:Ti si kršćanka, ok za tebe, ali kakva ti prava imaš nad drugima? Pusti ljude da sami odluče, znaš...slobodna volja....
hoćeš reći
"Pusti ljude da sami pogriješe" svojom voljom
To je đavlima naslađe

Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima

Zar nije Bog u kršćanskoj mitologiji (Postanak) dopustio ljudima da slobodnom voljom izaberu hoće li ili neće jesti sa zabranjenog stabla?
Dakle, slobodna volja je od Boga itekako.

Uzeo si mi riječ iz usta.
Ako nam je Bog, kako god Ga poimali, dao slobodnu volju, tko je onda ova mortal-joint da ikome išta nameće?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 15:50

von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:Ja ja mislim da
Nešto novo, jesi sigurna da je to baš to?
Jok
Ok.
Evo sad se vidi na primjeru 
Kako su vjernici amoralna bića ..
Fakt, zbljuv kaj drugo  :( 
Nisi u stanju ni reci nešto smisleno nego ikada dijelove mojih recenivpc
Tebi reći nešto smisleno, čemu, zašto? Nema svrhe.

l zato možeš pokazati kako si sklon laganju i falsificiranju izjava?
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 15:51

zašto bih ja išla u opatice ?
zato jer one ne briju ... pice  flower 

pa niste mi to komentirali..šmrc

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 16:01

Sora wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:
von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:Ja ja mislim da
Nešto novo, jesi sigurna da je to baš to?
Jok
Ok.
Evo sad se vidi na primjeru 
Kako su vjernici amoralna bića ..
Fakt, zbljuv kaj drugo  :( 
Nisi u stanju ni reci nešto smisleno nego ikada dijelove mojih recenivpc
Tebi reći nešto smisleno, čemu, zašto? Nema svrhe.

l zato možeš pokazati kako si sklon laganju i falsificiranju izjava?
Pa ti lažeš dok napišeš slovo, jedno skraćivanje upisa naspram toga nije ništa. Da ne spominjem da apsolutno ni o čemu nemaš nikakvog pojma, nego se na svaku temu ubacuješ svojim glupim i uvredljivim generalizacijama i profiliranju ljudi koji ipak pokazuju neko znanje. Totalitaristički um lišen bilo kakvog smisla za raspravu, a gdje neko uvažavanje sugovornika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 16:02

Sefirot wrote:
Bran_Do wrote:
mortal-joint wrote:
Sefirot wrote:Ti si kršćanka, ok za tebe, ali kakva ti prava imaš nad drugima? Pusti ljude da sami odluče, znaš...slobodna volja....
hoćeš reći
"Pusti ljude da sami pogriješe" svojom voljom
To je đavlima naslađe

Za to se koriste slatkorječivošću i svim ostalim oružjima

Zar nije Bog u kršćanskoj mitologiji (Postanak) dopustio ljudima da slobodnom voljom izaberu hoće li ili neće jesti sa zabranjenog stabla?
Dakle, slobodna volja je od Boga itekako.

Uzeo si mi riječ iz usta.
Ako nam je Bog, kako god Ga poimali, dao slobodnu volju, tko je onda ova mortal-joint da ikome išta nameće?
Mortal je u puno stvari kao Sora, samo iz drugog tabora...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! - Page 4 Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum